Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 59. - Strona 101 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-03-15, 07:53   #3001
Milennka03
Zakorzenienie
 
Avatar Milennka03
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 8 173
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 59.

Smerfetka-polecam maść Retimax1500 kosztuje jakies grosze a jest świetna na wysuszenia,podrażnienia itp.

Ostatnio pisałam że sie muszę zmobilizować i iść do fryzjera-wczoraj bratowa mnie podcięła tak ok 7 cm i całkiem nieźle jej to wyszło Moja mama chodzi do fryzjerki z własną farbą-farbowanie i obcięcie-80 zl ale to małe miasteczko (20tys mieszkańców)
__________________


a w temacie narzekania to wiecie jak jest, każdy ma coś z Achillesa co mu przeszkadza i tyle

-fasolinno-



siestowo

Milennka03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-15, 08:37   #3002
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 59.

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Wrzucilam nazwe w google. Jest dostepny online w jednym sklepie, ale nigdy stamtad nie zamawialam.
Biorac pod uwage to, ze swedzi mnie doslownie cale cialo, a ten krem ma 30ml i kosztuje $40, to chyba codziennie musialabym kupowac nowy. Ostatnio odkrylam balsam do skory z egzema Cetaphil:
https://www.priceline.com.au/cetaphi...turiser-295-ml
Faktycznie zauwazalnie lagodzi swedzenie skory, przy prysznicu 2-3 razy dziennie staram sie uzywac sterydow maksymalnie 3 razy w tygodniu - teraz bedzie to mozliwe bez "wypadkow" miedzy uzyciami - a w ostatnich kilku tygodniach rozdrapalam sobie skore na nogach do krwi w co najmniej czterech miejscach.
Tutaj z 40 zł za tę większą tubkę 30 ml... Jest lekka różnica cenowa
Szczerze większą różnicę odczuwam i widzę po Cicaplast niż po tym... Może miałam za mocną alergię, na mnie nie działa lub nie rozumiem tego produktu
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-15, 09:04   #3003
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 59.

[1=d23e4c1348afa4365069847 cb82dee166acf5cc3_62b641f 267164;88577442]Tutaj z 40 zł za tę większą tubkę 30 ml... Jest lekka różnica cenowa
Szczerze większą różnicę odczuwam i widzę po Cicaplast niż po tym... Może miałam za mocną alergię, na mnie nie działa lub nie rozumiem tego produktu [/QUOTE]

Dla porownania, za tubke kremu ze sterydem place ok. $5 bez recepty i $2 z recepta, to groszowe sprawy sa.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-15, 09:05   #3004
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 59.

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Wrzucilam nazwe w google. Jest dostepny online w jednym sklepie, ale nigdy stamtad nie zamawialam.
Biorac pod uwage to, ze swedzi mnie doslownie cale cialo, a ten krem ma 30ml i kosztuje $40, to chyba codziennie musialabym kupowac nowy. Ostatnio odkrylam balsam do skory z egzema Cetaphil:
https://www.priceline.com.au/cetaphi...turiser-295-ml
Faktycznie zauwazalnie lagodzi swedzenie skory, przy prysznicu 2-3 razy dziennie staram sie uzywac sterydow maksymalnie 3 razy w tygodniu - teraz bedzie to mozliwe bez "wypadkow" miedzy uzyciami - a w ostatnich kilku tygodniach rozdrapalam sobie skore na nogach do krwi w co najmniej czterech miejscach.
Ja u siebie w aptece kupuję tubkę 30ml za około 30 zł więc różnica jest ogromna.
Ja też miałam taki czas ze swędzeniem i wysypką na całym ciele, balsamy pomagały ale nie obeszło się bez tabletek - u mnie na takie zaostrzenia działa tylko klemastyna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-15, 09:14   #3005
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 59.

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Ja u siebie w aptece kupuję tubkę 30ml za około 30 zł więc różnica jest ogromna.
Ja też miałam taki czas ze swędzeniem i wysypką na całym ciele, balsamy pomagały ale nie obeszło się bez tabletek - u mnie na takie zaostrzenia działa tylko klemastyna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie najlepiej dzialalyby sterydy stosowanie codziennie, ale chce tego uniknac.
2-3 lata temu mialam olbrzymi problem z egzema na twarzy - mialam zaognione, czerwone piekace rany dookola oczu. Na te rany niestety musialam stosowac sterydy przez jakis czas codziennie rano i wieczorem. Ale pomoglo, teraz uzywam jedynie profilaktycznie 1-2 razy w tygodniu.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-15, 09:24   #3006
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 59.

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Dla porownania, za tubke kremu ze sterydem place ok. $5 bez recepty i $2 z recepta, to groszowe sprawy sa.
Tyle dobrego, że te leki nie są drogie
Ja bym była w stanie płacić 40 zł za tubkę, jakby działało... niech będzie że nawet słabiej niż leki sterydowe, byle działało... ale jak zwykły tani Cicaplast robi u mnie więcej
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-15, 09:54   #3007
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 59.

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
A kurtka jakiej dlugosci? Przykrywala troche ud?

Sztuczne materialy moga faktycznie wywolac podraznienie lub alergie.
Z puchu lekko zakrywa tyłek, a ta zwykła to taka z bershka czyli krótka, ale ja jak jest zimno noszę rajstopy z bawełny pod spodnie, choć tego nienawidzę.
Na sanki zawsze długi płaszcz brałam.
Cytat:
Napisane przez Natuś-77 Pokaż wiadomość
Miałam tak kiedyś zawsze zimą, jak nie zakładałam niczego pod spodnie. Skóra się wręcz płatkami zluszczała.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez Milennka03 Pokaż wiadomość
Smerfetka-polecam maść Retimax1500 kosztuje jakies grosze a jest świetna na wysuszenia,podrażnienia itp.

Ostatnio pisałam że sie muszę zmobilizować i iść do fryzjera-wczoraj bratowa mnie podcięła tak ok 7 cm i całkiem nieźle jej to wyszło Moja mama chodzi do fryzjerki z własną farbą-farbowanie i obcięcie-80 zl ale to małe miasteczko (20tys mieszkańców)
Ok, dziękuję.
Jednak kupiłam balsam taki biały dla cery wrażliwej z neutrogeny, bo akurat musiałam zakupy zrobić w rosku, a był na promocji.

Tatuaż mam 20go ale muszę chyba odłożyć, bo ma być z boku pupy a mam co bądź teraz zadzwonie powiem i zobaczymy.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 11:54 ---------- Poprzedni post napisano o 11:46 ----------

Słuchajcie, jutro idę na zlecenie do drogerii, podpisać umowę itp, i nic nie powiedziałam że jestem na wychowawczym, czy mam o tym powiedzieć?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-03-15, 09:59   #3008
cukierek_z_cykuty
Zadomowienie
 
Avatar cukierek_z_cykuty
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 1 257
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 59.

Jak wypada rozmiarówka w Reserved? Zwłaszcza płaszczy i marynarek. Czy jak piszą, że coś jest na 90cm w biuście, to faktycznie tak jest, czy raczej jak w h&m, że trzeba brać rozmiar mniejszy, bo się można utopić?
cukierek_z_cykuty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-15, 10:18   #3009
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 59.

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Z puchu lekko zakrywa tyłek, a ta zwykła to taka z bershka czyli krótka, ale ja jak jest zimno noszę rajstopy z bawełny pod spodnie, choć tego nienawidzę.
Na sanki zawsze długi płaszcz brałam. Ok, dziękuję.
Jednak kupiłam balsam taki biały dla cery wrażliwej z neutrogeny, bo akurat musiałam zakupy zrobić w rosku, a był na promocji.

Tatuaż mam 20go ale muszę chyba odłożyć, bo ma być z boku pupy a mam co bądź teraz zadzwonie powiem i zobaczymy.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 11:54 ---------- Poprzedni post napisano o 11:46 ----------

Słuchajcie, jutro idę na zlecenie do drogerii, podpisać umowę itp, i nic nie powiedziałam że jestem na wychowawczym, czy mam o tym powiedzieć?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Chyba wklejalas zdjecie. Nos krotka kurtke tylko na dodatnie temperatury, a na mroz plaszcz lub parke przynajmniej do polowy ud. Puchowe sa dobre, bo cieplo.

Bershka to hiszpanska firma, to nie sa modele na polskie zimy.

Bioderma ma drogie balsamy, ciezko sie je rozmarowuje. Moim zdaniem nic specjalnego, by tyle placic.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-15, 10:21   #3010
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 59.

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Chyba wklejalas zdjecie. Nos krotka kurtke tylko na dodatnie temperatury, a na mroz plaszcz lub parke przynajmniej do polowy ud. Puchowe sa dobre, bo cieplo.

Bershka to hiszpanska firma, to nie sa modele na polskie zimy.

Bioderma ma drogie balsamy, ciezko sie je rozmarowuje. Moim zdaniem nic specjalnego, by tyle placic.
Mam tą puchowa z zara ale ona taka ciężka mam też parkę, ale jej nie lubię trudno chyba jakos będę musiała w niej chodzić.
Ta wiem wiem z bershka to nawet nie kurtka zimowa xd


Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-15, 11:59   #3011
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 59.

Cytat:
Napisane przez Savasana Pokaż wiadomość
Moja mama i TŻ mieli półpaśca i zupełnie nic ich nie bolało.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mnie coś tam bolało, ale nie oceniałam tego jako mocny ból. Lekarka mnie się pytała jak ja wytrzymałam to się zdziwiłam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-03-15, 12:05   #3012
Shevya
Skrzat leśny
 
Avatar Shevya
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Elven Realm
Wiadomości: 10 312
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 59.

Cytat:
Napisane przez patusia22 Pokaż wiadomość
do czego dodajecie płatki drożdżowe nieaktywne?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sypię na sałatki, makaron, do zup, sosów, do robienia wegańskiego 'sera' np. w >mac and cheese< albo do >tego do nachos<.
Wczoraj robiłam spicy vodka pasta i miksowałam to z tofu: https://www.instagram.com/p/CLpG1ztppxB/
W ogóle polecam przepisy (po ang) tego chłopaka każdemu, kto jest wege
__________________

˝ Słowa - więcej nic,
potrafimy pięknie gadać - nie umiemy żyć ˝

tumblr | last.fm
Shevya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-15, 12:33   #3013
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 59.

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
U mnie najlepiej dzialalyby sterydy stosowanie codziennie, ale chce tego uniknac.
2-3 lata temu mialam olbrzymi problem z egzema na twarzy - mialam zaognione, czerwone piekace rany dookola oczu. Na te rany niestety musialam stosowac sterydy przez jakis czas codziennie rano i wieczorem. Ale pomoglo, teraz uzywam jedynie profilaktycznie 1-2 razy w tygodniu.
A dostałaś kiedyś leki doustne? Mi Clemastinum przepisała lekarka rodzinna, po tym jak od sterydów nabawiłam się bielactwa w kilku miejscach. Żadne inne leki antyhistaminowe na mnie nie działają, tylko ta przestarzała klemastyna. Alergolodzy i dermatolodzy zawsze pchali mi tylko sterydy, a okazało się że tabletki za kilka złotych działają lepiej i nie mają takich skutków ubocznych. [1=d23e4c1348afa4365069847 cb82dee166acf5cc3_62b641f 267164;88577562]Tyle dobrego, że te leki nie są drogie
Ja bym była w stanie płacić 40 zł za tubkę, jakby działało... niech będzie że nawet słabiej niż leki sterydowe, byle działało... ale jak zwykły tani Cicaplast robi u mnie więcej [/QUOTE]Każdy człowiek jest inny, więc coś co działa na mnie nie musi się sprawdzić u Ciebie. Ja polecam Dermaveel bo u mnie działa super, Cicaplast niestety dużo gorzej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-15, 12:39   #3014
Kamilaa21
Bang Bang Lucky Luck !
 
Avatar Kamilaa21
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 10 032
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 59.

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Ja chyba najbardziej lubię Monikę Kołakowską. Ma bardzo dużo treningów i myślę, że każdy wybierze coś dla siebie. Mi się maty ślizgają, więc wybieram treningi bez maty. Na macie robię tylko takie ćwiczenia gdzie nie trzeba skakać. Ćwiczę w leginsach i w staniku sportowym i w adidasach.






Może Makeup Obsession? Można dostać w niektórych Rossmannach, na promocji wychodzi całkiem tanio.






Ja bym powiedziała, że Merci, Ferrero Roche albo po prostu jakaś sama, dobra mleczna czekolada.






Dla mnie kulki Lindt są mega słodkie i smakują jakąś tanią czekoladą





Do zagęszczania sosów i zup.

Dziękuje


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Kamilaa21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-15, 12:46   #3015
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 59.

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
A dostałaś kiedyś leki doustne? Mi Clemastinum przepisała lekarka rodzinna, po tym jak od sterydów nabawiłam się bielactwa w kilku miejscach. Żadne inne leki antyhistaminowe na mnie nie działają, tylko ta przestarzała klemastyna. Alergolodzy i dermatolodzy zawsze pchali mi tylko sterydy, a okazało się że tabletki za kilka złotych działają lepiej i nie mają takich skutków ubocznych. Każdy człowiek jest inny, więc coś co działa na mnie nie musi się sprawdzić u Ciebie. Ja polecam Dermaveel bo u mnie działa super, Cicaplast niestety dużo gorzej.
Dostalam, ale pomogly tylko doraznie i zajelo to duzo dluzej, niz w przypadku kremu.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-15, 13:11   #3016
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 59.

Cytat:
Napisane przez cukierek_z_cykuty Pokaż wiadomość
Jak wypada rozmiarówka w Reserved? Zwłaszcza płaszczy i marynarek. Czy jak piszą, że coś jest na 90cm w biuście, to faktycznie tak jest, czy raczej jak w h&m, że trzeba brać rozmiar mniejszy, bo się można utopić?
Mam płaszcz puchowy o rozmiar mniejszy niż normalnie noszę i wydaje mi się za duży i w góle uszyty na wyższą osobę (mam 164 cm).
Ale dżinsy kupione tam parę lat temu mam w moim standardowym rozmiarze. Z bluzkami różnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-15, 16:06   #3017
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 59.

Jezeli chce upiec sernik z malinami (takimi z mrozonki) to wystarczy zrobic mase serowa jak zwykle i wymieszac rozmrozone maliny z masa i do formy? Czy to sie moze nie udac?

Czy ktoras z Was robila ciasto z zielona herbata matcha?

Czy ktoras ma przepis na fajny mazurek?
Prosze o niezbyt kaloryczne przepisy.

Przy okazji dziekuje za polecenie kremu sesderma, faktycznie dziala.

Zadowolona jestem tez z zapachu do domu Rituals, wybralam roze indyjska. Tu polecany byl tez zapach jasminowy - niestety nie podoba mi sie (sprawdzalam tester) i chyba sandalowy. Pisze chyba, bo tego nie znalazlam.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-15, 16:24   #3018
Disnejova
Wtajemniczenie
 
Avatar Disnejova
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 176
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 59.

gdzie zamawiacie seksowna bielizne
stronki

---------- Dopisano o 18:24 ---------- Poprzedni post napisano o 18:23 ----------

Chce wykupic prywatne ubezpieczene zdrowotne ile kosztuje oraz gdzie polecacie ?
__________________
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.
„Jeśli próbujesz być kimś innym, poniesiesz porażkę. Świat już ma taką osobę. Teraz potrzebuje ciebie. Ścieżka, którą wytyczasz, może nie mieć sensu dla nikogo na świecie oprócz ciebie. I nie musi. Jest wyłącznie twoja.
Disnejova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-15, 16:29   #3019
ceccylia_paladin
Wtajemniczenie
 
Avatar ceccylia_paladin
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 59.

Chce nadać paczke InPostem. Chce skleić ze sobą trzy mniejsze kartony. I nie będzie to prostokątem tylko taką litera L jakby. Czy to przejdzie jeśli wymiary nie przekraczają maksymalnych?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ceccylia_paladin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-03-15, 16:34   #3020
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 59.

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Jezeli chce upiec sernik z malinami (takimi z mrozonki) to wystarczy zrobic mase serowa jak zwykle i wymieszac rozmrozone maliny z masa i do formy? Czy to sie moze nie udac?

Czy ktoras z Was robila ciasto z zielona herbata matcha?

Czy ktoras ma przepis na fajny mazurek?
Prosze o niezbyt kaloryczne przepisy.

Przy okazji dziekuje za polecenie kremu sesderma, faktycznie dziala.

Zadowolona jestem tez z zapachu do domu Rituals, wybralam roze indyjska. Tu polecany byl tez zapach jasminowy - niestety nie podoba mi sie (sprawdzalam tester) i chyba sandalowy. Pisze chyba, bo tego nie znalazlam.
Ja robilam sernik na zimno z matcha, taki na herbatnikach, bez pieczenia, ale nie pamietam juz z jakiego dokladnie przepisu.
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-15, 16:39   #3021
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 59.

Cytat:
Napisane przez ceccylia_paladin Pokaż wiadomość
Chce nadać paczke InPostem. Chce skleić ze sobą trzy mniejsze kartony. I nie będzie to prostokątem tylko taką litera L jakby. Czy to przejdzie jeśli wymiary nie przekraczają maksymalnych?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Do paczkomatu powinno przejść, przy wysyłce kurierem doliczą Ci niestandard (nie wiem ile obecnie, ale chyba jakieś kilkanaście złotych). Jeśli masz taką możliwość to najlepiej byłoby wrzucić te trzy kartoniki do foliopaka, wtedy żadna firma nie czepia się że paczka jest nieforemna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-15, 17:00   #3022
ceccylia_paladin
Wtajemniczenie
 
Avatar ceccylia_paladin
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 59.

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Do paczkomatu powinno przejść, przy wysyłce kurierem doliczą Ci niestandard (nie wiem ile obecnie, ale chyba jakieś kilkanaście złotych). Jeśli masz taką możliwość to najlepiej byłoby wrzucić te trzy kartoniki do foliopaka, wtedy żadna firma nie czepia się że paczka jest nieforemna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Chciałam z paczkomatu do paczkomatu. To wtedy raczej bez problemu, by mogą mnie obciążyć po wysyłce za niestandardowy ksztalt?
Bo mam też inny, większy karton, ale w nim jeden z wymiarów jest o 1cm większy niż podany maksymalny, no i trochę boję się że to będzie problem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ceccylia_paladin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-15, 17:07   #3023
Kala713
Zakorzenienie
 
Avatar Kala713
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 5 337
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 59.

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Jezeli chce upiec sernik z malinami (takimi z mrozonki) to wystarczy zrobic mase serowa jak zwykle i wymieszac rozmrozone maliny z masa i do formy? Czy to sie moze nie udac?

Czy ktoras z Was robila ciasto z zielona herbata matcha?

Czy ktoras ma przepis na fajny mazurek?
Prosze o niezbyt kaloryczne przepisy.

Przy okazji dziekuje za polecenie kremu sesderma, faktycznie dziala.

Zadowolona jestem tez z zapachu do domu Rituals, wybralam roze indyjska. Tu polecany byl tez zapach jasminowy - niestety nie podoba mi sie (sprawdzalam tester) i chyba sandalowy. Pisze chyba, bo tego nie znalazlam.
https://health-fit-life.pl/2019/08/p...-malinami.html

sama planuje go zrobić
__________________
Niereformowalna, zmienna, niestabilna,
W nerwach łatwopalna, chwilę potem zimna
Momentalna przemiana totalna, w chwilę inna
Chwilę normalna, za chwilę niekompatybilna
Kala713 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-15, 17:36   #3024
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 59.

Cytat:
Napisane przez ceccylia_paladin Pokaż wiadomość
Chciałam z paczkomatu do paczkomatu. To wtedy raczej bez problemu, by mogą mnie obciążyć po wysyłce za niestandardowy ksztalt?
Bo mam też inny, większy karton, ale w nim jeden z wymiarów jest o 1cm większy niż podany maksymalny, no i trochę boję się że to będzie problem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak jest choćby 1cm więcej to istnieje ryzyko, że nie zmieści się do skrytki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-15, 17:44   #3025
ceccylia_paladin
Wtajemniczenie
 
Avatar ceccylia_paladin
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 59.

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Jak jest choćby 1cm więcej to istnieje ryzyko, że nie zmieści się do skrytki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ok, dzięki, czyli on odpada

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ceccylia_paladin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-15, 17:52   #3026
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 59.

Cytat:
Napisane przez ceccylia_paladin Pokaż wiadomość
Chciałam z paczkomatu do paczkomatu. To wtedy raczej bez problemu, by mogą mnie obciążyć po wysyłce za niestandardowy ksztalt?
Bo mam też inny, większy karton, ale w nim jeden z wymiarów jest o 1cm większy niż podany maksymalny, no i trochę boję się że to będzie problem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Możesz naciąć rogi i go zmniejszyć o ten 1cm Ale to już wyższa szkoła DIY
Coś jak tutaj
https://vm.tiktok.com/ZMeBkyb2h/

Edytowane przez b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Czas edycji: 2021-03-15 o 17:55
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-15, 18:00   #3027
ceccylia_paladin
Wtajemniczenie
 
Avatar ceccylia_paladin
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 59.

[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;88578883]Możesz naciąć rogi i go zmniejszyć o ten 1cm Ale to już wyższa szkoła DIY
Coś jak tutaj
https://vm.tiktok.com/ZMeBkyb2h/[/QUOTE]Właśnie też się zastanawiałam się żeby go lekko zmniejszyć, dzięki, może pokombinuje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ceccylia_paladin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-15, 18:05   #3028
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 59.

Cytat:
Napisane przez ceccylia_paladin Pokaż wiadomość
Chciałam z paczkomatu do paczkomatu. To wtedy raczej bez problemu, by mogą mnie obciążyć po wysyłce za niestandardowy ksztalt?
Bo mam też inny, większy karton, ale w nim jeden z wymiarów jest o 1cm większy niż podany maksymalny, no i trochę boję się że to będzie problem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Skrytki są odrobinę większe niż ten maksymalnie podany wymiar, bo jednak trzeba taką paczkę o maksymalnym wymiarze jakoś wyjąć. Tylko ja bym nie kombinowała, bo jak paczka utknie w skrytce to też potrafią doliczyć karę albo kurier może ją przypadkowo uszkodzić przy próbie wyjęcia. Skoro masz większy karton to włóż te mniejsze kartoniki do środka a potem nadmiar zewnętrznego kartonu natnij i zagnij do środka żeby go zmniejszyć.
Co do dopłat za kształt - teoretycznie w regulaminie jest zapis że paczki mają być prostopadłościenne ale w paczkomatach nie stosują tego zapisu. Straszyli że trzeba wysyłać w foliopakach ale nawet okrągłe paczki zawinięte folią stretch przechodzą bez dopłat.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-15, 18:14   #3029
ceccylia_paladin
Wtajemniczenie
 
Avatar ceccylia_paladin
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 59.

Jak już jest o paczkomatach, to jak działa nadawanie w paczkomacie bez etykiety? To kurier nakleja adres/kod przy wyjmowaniu paczki?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ceccylia_paladin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-15, 18:55   #3030
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 59.

Cytat:
Napisane przez ceccylia_paladin Pokaż wiadomość
Jak już jest o paczkomatach, to jak działa nadawanie w paczkomacie bez etykiety? To kurier nakleja adres/kod przy wyjmowaniu paczki?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
google


https://inpost.pl/aktualnosci-nadawa...z-drukowania-0
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-08 15:56:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:35.