Niedziela bez zakupów - cz. 3 - Strona 113 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-10-25, 10:19   #3361
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
Jak dla mnie idea samodzielnej kasy samoobsługowej polega na tym żebyś nie potrzebował kasjera. Kasjer który ci musi zatwierdzić 3 paczki herbaty osobiście o ile nie chcesz wszystkich produktów klikać i tracić na to czas więc zmuszony jest wisieć nad każdym klientem - tej idei przeczy. I jak dla mnie kasjer powinien pomagać gdy kasa nie działa jak należy, gdy coś się zawiesi, gdy nie umiesz poradzić sobie z poleceniem na ekranie albo gdy kupujesz np. alkohol (co wymaga okazania dokumentu). Czyli do zadań stosunkowo marginalnych a nie do patronatu nad każdym klientem (ja np. wołam kasjera bo nie będę nabijać każdego produktu osobno, szkoda na to czasu). I wtedy zresztą jeden kasjer na 6 kas ma rację bytu, bo nikt mi nie wmówi że to nie wnerwia jak w szybkiej kasie czekasz aż jeden kasjer obsłuży najpierw 2 inne osoby. Po coś takiego można stać do tradycyjnej, także tego.

W moim przekonaniu po to się idzie do specjalisty żeby w oparciu o własną wiedzę odpowiednio umiał pokierować procesem. Dla mnie projektant który omawiając z klientem budowę domu nie potrafi się odezwać co z garażem, jest słaby. Zresztą paradoks sami specjaliści uwielbiają podkreślać jacy to nie są niezastąpieni dzięki swojej wiedzy (nie znam nikogo kto by deprecjonował wartość własnej pracy) a każdy inny kto im coś narzuca to oczywiście dyletant. Nie wiem który architekt przeszedłby obojętnie gdyby mu klient powiedział że chce wannę na środku komina, "rysuj pan i się pod tym podpisz". Tak samo fryzjerka która bezrefleksyjnie wystylizuje cię tak jak celebrytkę z gazetkowej fotografii albo krawcowa która posłusznie uszyje kieckę słowem się nie zająknąwszy że wiedziała że będziesz w czymś wyglądać jak szafa trzydrzwiowa bo już z tym miała doświadczenie. W mojej ocenie ludzie którzy wkładają w to co robią serce i starają się zrobić usługę jak najlepiej są przez to najbardziej pożądani na rynku, ale jak ktoś lubi "na odwal się" i kogoś komu totalnie nie zależy (od-do jak przy taśmie w fabryce i nic poza tym), jego sprawa. I po to robi się spotkania inwestora i realizatora żeby też omawiać różne koncepcje i nie tylko inicjatywa jest po stronie inwestora ale co kto lubi. Mając do wyboru kogoś kto się angażuje i mu zależy, ba, kto potrafi optymalizować, wybieram taką osobę. Byle kogo to sobie mogę wziąć do przyniesienia paczki z zaplecza a nie do zadania za miliony monet). Taka jest moja opinia.
tylko, że tym specjalistą będzie prędzej ux designer, a nie programista - to raz

a dwa - a skąd Ty w zasadzie masz pewność, że właściciel biedronki w ogóle chciałby mieć taką funkcjonalność w swoich kasach? może wcale nie chce, bo im mniej funkcji tym tańsza aplikacja, a właścicielowi to bardziej zależy na pieniądzach i oszczędnościach niż na zadowoleniu klientów to nie jest tak istotna sprawa, żeby pół klientów nagle odeszło do konkurencji
a biorąc pod uwagę jakie denne są kasy w biedronkach, to bardzo prawdopodobne jest, że tam nikt nie myślał o komforcie klienta, a o zrobieniu kas samoobsługowych jak najmniejszym kosztem


"UX czyli User Experience to suma wszystkich reakcji i odczuć, których doświadcza użytkownik naszego produktu. UX to projektowanie doświadczeń użytkownika, czyli dbanie o to, aby produkt wzbudzał pozytywne odczucia w ludziach, którzy z niego korzystają. Najczęściej używa się tego terminu w odniesieniu do produktów cyfrowych, takich jak strony internetowe, aplikacje mobilne czy desktopowe, ale jest to termin bardzo szeroki, może dotyczyć produktów fizycznych i usług.

UX Designer odpowiada zatem za projektowanie doświadczeń odbiorcy od podstaw. Jego celem jest zwiększenie satysfakcji klienta korzystającego z produktu poprzez poprawę jego funkcjonalności i użyteczności, dostarczenie produktu łatwego w obsłudze, zapewnienie “przyjemnych” interakcji między klientem, a produktem. Przygotowywanie rozwiązań poprzedzone jest badaniem potrzeb, poznaniem czego właściwie oczekuje przyszły użytkownik. "

Edytowane przez Pani_Mada
Czas edycji: 2021-10-25 o 10:21
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-25, 14:07   #3362
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Cytat:
tylko, że tym specjalistą będzie prędzej ux designer, a nie programista - to raz
trzeba naprawdę złej woli aby nie umieć odczytywać skrótów myślowych i traktować dosłownie to czego dosłowne traktowanie nawet nie ma sensu. Cała polemika kręci się z tego co koncypuję od jednego zdania. Nawiasem UX designer spokojnie mieści się w definicji speca od IT a jego rolą jest m.in. badanie potrzeb użytkownika/klienta, co jakby wychodzi poza ramy ''nie płacą nam za myślenie''.

Cytat:
a dwa - a skąd Ty w zasadzie masz pewność, że właściciel biedronki w ogóle chciałby mieć taką funkcjonalność w swoich kasach?
od początku o tym mówiłam.



Cytat:
a biorąc pod uwagę jakie denne są kasy w biedronkach,
dla mnie te kasy są ok, rzadko się zwieszają, proste, brakuje mi w obu sieciach tylko tego samodzielnego klikania wielosztuków.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2021-10-25 o 14:08
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-25, 16:33   #3363
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
trzeba naprawdę złej woli aby nie umieć odczytywać skrótów myślowych i traktować dosłownie to czego dosłowne traktowanie nawet nie ma sensu. Cała polemika kręci się z tego co koncypuję od jednego zdania. Nawiasem UX designer spokojnie mieści się w definicji speca od IT a jego rolą jest m.in. badanie potrzeb użytkownika/klienta, co jakby wychodzi poza ramy ''nie płacą nam za myślenie''.

od początku o tym mówiłam.



dla mnie te kasy są ok, rzadko się zwieszają, proste, brakuje mi w obu sieciach tylko tego samodzielnego klikania wielosztuków.
może jakbyś nie pisała w kółko o "programistach", tylko chociaż raz nazwała poprawnie tego o kogo Ci chodzi, to ktoś by Cię zrozumiał
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-25, 16:50   #3364
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
może jakbyś nie pisała w kółko o "programistach", tylko chociaż raz nazwała poprawnie tego o kogo Ci chodzi, to ktoś by Cię zrozumiał
Ja uwielbiam jak ludzie stosują określenia jak "spec od IT" albo "informatyk" a może się pod tym kryć i programista, i pan Czesio co ustawia pocztę i drukarkę w urzędzie, i grafik, i administrator i milion innych.
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-25, 18:10   #3365
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
Ja uwielbiam jak ludzie stosują określenia jak "spec od IT" albo "informatyk" a może się pod tym kryć i programista, i pan Czesio co ustawia pocztę i drukarkę w urzędzie, i grafik, i administrator i milion innych.
O to to, mój Tż wśród części moich znajomych dostał już łatkę programisty i nie przetłumaczysz, że on nawet linijki kodu w pracy nie napisał

Sent from my M2101K6G using Tapatalk
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-25, 18:13   #3366
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Higurashi Pokaż wiadomość
O to to, mój Tż wśród części moich znajomych dostał już łatkę programisty i nie przetłumaczysz, że on nawet linijki kodu w pracy nie napisał

Sent from my M2101K6G using Tapatalk

no, klasyk
i pewnie też się najlepiej znają na tym co Twój 'programista' powinien lub nie powinien robić w ramach obowiązków służbowych
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-25, 18:15   #3367
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
no, klasyk

i pewnie też się najlepiej znają na tym co Twój 'programista' powinien lub nie powinien robić w ramach obowiązków służbowych
No jasne
A w dodatku "wygląda jak programista", więc wszystko układa się w logiczną całość
Sent from my M2101K6G using Tapatalk
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-10-25, 18:19   #3368
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

I te wątki na intymnym, gdzie "Tż-informatyk" typowo spędza całe dnie przed kompem bo wiadomo, jak pracujesz w it to nic innego Cię nie interesuje. I nosisz koszule w kratę. I nie odnosisz kubków do zlewu
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-25, 20:46   #3369
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
Ja uwielbiam jak ludzie stosują określenia jak "spec od IT" albo "informatyk" a może się pod tym kryć i programista, i pan Czesio co ustawia pocztę i drukarkę w urzędzie, i grafik, i administrator i milion innych.
Jak u mnie w szkole. Pan Czesiu (serio tak ma na imię) uczył kiedyś techniki, ale zrobił kurs i nagle został "informatykiem" czytaj nauczycielem przedmiotu o którym nie miał pojęcia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-25, 20:50   #3370
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Jak u mnie w szkole. Pan Czesiu (serio tak ma na imię) uczył kiedyś techniki, ale zrobił kurs i nagle został "informatykiem" czytaj nauczycielem przedmiotu o którym nie miał pojęcia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
my mieliśmy taką panią od informatyki w liceum - też wcześniej ponoć techniki uczyła byliśmy na na rozszerzonej informatyce. z programowaniem w planie nauczania przedmiotu. chyba nie muszę mówić jak to wyglądało
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-25, 21:04   #3371
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Jak u mnie w szkole. Pan Czesiu (serio tak ma na imię) uczył kiedyś techniki, ale zrobił kurs i nagle został "informatykiem" czytaj nauczycielem przedmiotu o którym nie miał pojęcia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O rany u mnie też! Nauczyciel techniki, zrobił kurs i uczył nas informatyki. Tylko był to Pan Sławomir

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-10-25, 21:06   #3372
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Jak u mnie w szkole. Pan Czesiu (serio tak ma na imię) uczył kiedyś techniki, ale zrobił kurs i nagle został "informatykiem" czytaj nauczycielem przedmiotu o którym nie miał pojęcia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja znam nauczyciela,który uczył angielskiego, a nie miał do tego żadnego wykształcenia czy kursów, nic. Uczył moja koleżankę. W szkole skapli się po kilku latach

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-25, 21:18   #3373
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-19 o 20:27
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-26, 07:23   #3374
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
my mieliśmy taką panią od informatyki w liceum - też wcześniej ponoć techniki uczyła byliśmy na na rozszerzonej informatyce. z programowaniem w planie nauczania przedmiotu. chyba nie muszę mówić jak to wyglądało
Też byłam w klasie mat-inf, a nauczyciele od głównych przedmiotów kierunkowych to była porażka. W topowym liceum w Polsce mieli to w tyłku, ludzie wszystkiego musieli się uczyć na własną rękę
Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Ja znam nauczyciela,który uczył angielskiego, a nie miał do tego żadnego wykształcenia czy kursów, nic. Uczył moja koleżankę. W szkole skapli się po kilku latach

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie w podstawówce niemieckiego uczyła tak wicedyrektorka, tylko wtedy po prostu nie mogli znaleźć nikogo kto chciałby pracować i musieli sobie radzić. Szkoda tylko że jej zajęcia zniechęciły wiele osób do dalszej nauki tego języka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-26, 09:18   #3375
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Cooooo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-26, 09:19   #3376
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Tylko czekać aż Ikea będzie placówką pocztową.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-26, 09:20   #3377
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Ikea już jakiś czas temu odniosła się do niedziel handlowych, uznali że nie będą się bawić w placówki pocztowe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-26, 09:22   #3378
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-19 o 20:27
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-26, 11:48   #3379
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
może jakbyś nie pisała w kółko o "programistach", tylko chociaż raz nazwała poprawnie tego o kogo Ci chodzi, to ktoś by Cię zrozumiał
Przecież post miałaś bardzo czytelny, zdaje się że to Invis pierwsza popłynęła, a potem to już kontekst w odpowiedziach na inne. Ale masz rację, niepotrzebnie nie ucięłam od początku tej irracjonalnej pyskówki tylko człowiek brnie w uwagi z 4 liter np. w wykonaniu ThisWitch która tak lubi błyszczeć złośliwością że nawet nie zwraca uwagi na to czy jej odpowiedzi mają w ogóle sens bytowania. Ciebie to zresztą również tyczylo. Ironiczne stwierdzenie w rodzaju ''speców od IT chyba przerosło dopisanie kilku linijek kodu'' bynajmniej nie oznacza leszczy którzy nie potrafią w programowanie. Tak samo jak zwrot ''zjeść konia z kopytami'' nie oznacza jw.

---------- Dopisano o 12:48 ---------- Poprzedni post napisano o 12:44 ----------

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
Ja uwielbiam jak ludzie stosują określenia jak "spec od IT" albo "informatyk" a może się pod tym kryć i programista, i pan Czesio co ustawia pocztę i drukarkę w urzędzie, i grafik, i administrator i milion innych.
celnie siebie podsumowałaś, uwielbiam w takim razie jak ludzie się przekrzykują czym spec od IT się nie zajmuje.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2021-10-26 o 11:47
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-10-26, 12:06   #3380
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
Przecież post miałaś bardzo czytelny, zdaje się że to Invis pierwsza popłynęła, a potem to już kontekst w odpowiedziach na inne. Ale masz rację, niepotrzebnie nie ucięłam od początku tej irracjonalnej pyskówki tylko człowiek brnie w uwagi z 4 liter np. w wykonaniu ThisWitch która tak lubi błyszczeć złośliwością że nawet nie zwraca uwagi na to czy jej odpowiedzi mają w ogóle sens bytowania. Ciebie to zresztą również tyczylo. Ironiczne stwierdzenie w rodzaju ''speców od IT chyba przerosło dopisanie kilku linijek kodu'' bynajmniej nie oznacza leszczy którzy nie potrafią w programowanie. Tak samo jak zwrot ''zjeść konia z kopytami'' nie oznacza jw.

---------- Dopisano o 12:48 ---------- Poprzedni post napisano o 12:44 ----------

celnie siebie podsumowałaś, uwielbiam w takim razie jak ludzie się przekrzykują czym spec od IT się nie zajmuje.
oj Hultaj, raz w życiu mogłabyś się przyznać do tego, że palnęłaś głupotę. ale nie, lećmy standardem... wszyscy Ci piszą merytoryczne argumenty, a Ty - ad personam. no jeszcze mi napisz, jaka to kiepska w swojej pracy jestem i mój mąż to pantofel. przecież tak zwykle kończysz dyskusje na jakikolwiek temat, gdzie ktoś Ci wytknie błąd w myśleniu

Edytowane przez Pani_Mada
Czas edycji: 2021-10-26 o 12:10
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-26, 12:06   #3381
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
O rany u mnie też! Nauczyciel techniki, zrobił kurs i uczył nas informatyki. Tylko był to Pan Sławomir

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
U mnie tak samo było

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-26, 12:18   #3382
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
oj Hultaj, raz w życiu mogłabyś się przyznać do tego, że palnęłaś głupotę. ale nie, lećmy standardem... wszyscy Ci piszą merytoryczne argumenty, a Ty - ad personam. no jeszcze mi napisz, jaka to kiepska w swojej pracy jestem i mój mąż to pantofel. przecież tak zwykle kończysz dyskusje na jakikolwiek temat, gdzie ktoś Ci wytknie błąd w myśleniu
lol, co niby? ^^ Widząc te z czapki wywody ''a mój tz informatyk i każdy myśli że koszulka w kratkę'' oraz równie sensowne ''klasyk'' tylko mnie utwierdza, że najwyraźniej bardzo lubicie przepychanki sęsowne jak u Monty Pythona. Wszystko spoko tylko trzeba o tym wiedzieć i tak do tego podejść, także w końcu trochę oświecenia że traktowanie serio niektórych niewłaściwy adres.


Cytat:
a Ty - ad personam. no jeszcze mi napisz, jaka to kiepska w swojej pracy jestem i mój mąż to pantofel. przecież tak zwykle kończysz dyskusje na jakikolwiek temat, gdzie ktoś Ci wytknie błąd w myśleniu
Podobało mi się Twoje wielokrotne sobotnie podkreślanie w wątku zdziwieniowym że nie szkoda Ci soboty jako że na pewno nie jesteś nudziarą klepiąc w sobotni wieczór posty na wizażu.





A wracając,
placówki pocztowe - do lutego.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-26, 12:22   #3383
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość

Podobało mi się Twoje wielokrotne sobotnie podkreślanie w wątku zdziwieniowym że nie szkoda Ci soboty jako że na pewno nie jesteś nudziarą klepiąc w sobotni wieczór posty na wizażu.
taaaak, dokładnie o to mi chodziło pisząc, że każdą niewygodną dyskusję kończysz obrażając współrozmówców
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-26, 15:49   #3384
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

To akurat a propos tego, że Twoje przewrażliwienie jest męczące, szczególnie że uwielbiasz czynić innym wrzuty na skalę masową zawsze mając siebie za panią doskonałą. Wyjaśniłam Ci bardzo grzecznie że spojrzałam wstecz i dostrzegłam że następny post był dużą i zbędną nadinterpretacją i zamykam ten motyw w oparciu o który gównoburza może ciągnąć się tygodniami a Ty się produkujesz. Jestescie tak zafiksowane swoim wbijaniem szpil że nie macie w swoich osądach jakiegokolwiek obiektywizmu, byle się dowalić, to 2. I teraz dopiero dostrzegam że rozmowy z Wami nie mają żadnego sensu bo zawsze znajdziecie atom do rozbicia na kolejne i o tym mówiłam. Co do pozostałej części dyskusji serdecznie dziękuję za wyjaśnienie relacji klient zleceniobiorca. No naprawdę żaden doktorat nie zmarnuje się.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-26, 18:38   #3385
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Dziewczyny, będzie tego!

Jutro wczytam się w wasze wzajemne uprzejmości (albo Trzepotka). Na razie basta.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-26, 22:50   #3386
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Jak u mnie w szkole. Pan Czesiu (serio tak ma na imię) uczył kiedyś techniki, ale zrobił kurs i nagle został "informatykiem" czytaj nauczycielem przedmiotu o którym nie miał pojęcia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
I to samo proponuje teraz Czarnek. Nauczyciel wszechstronnie wykwalifikowany do nauczania jakiegoś przedmiotu zostanie wywalony z powodu braku godzin (proponuje podniesienie pensum o 4 godziny, więc część nauczycieli poleci, nie ma bata) a miejsce matematyka zajmie polonista, który będzie zmuszony robić "specjalizację" z matematyki, by utrzymać posadę. Inni dobrzy i wykwalifikowani nauczyciele przejdą do korpo, bo nikt nie będzie zasuwać 12 godzin więcej tygodniowo (8 darmowych godzin dla ucznia w tygodniu + 4 tablicowe, co miesięcznie czyni ok. 60 godzin spędzonych w szkole więcej) za miskę ryżu tylko po to, by wrócić do domu układać i sprawdzać sprawdziany, przygotowywać i drukować materiały na lekcję, odwalać papierologię, plany pomocy psychologiczno-dydaktycznych, wypełniać i tworzyć pierdyliard dokumentów itp, itd.

Szkoła nie ma kształcić mądrych obywateli, wyposażonych w zdolnośc logicznego myślenia i krytycznego osądu. Mądrzy ludzie myślą, a to dla władzy niebezpieczne, bo mogą jeszcze coś wymyślić. Teraz szkoła będzie przechowalnią i placówką opiekuńczą dla dzieci z 500+. I będzie kształtować prawomyślnych obywateli, posłuszne i głupie roboty posłuszne PiSowi i klerowi, nieskażone żadną głębszą myślą. Kaczyński już zapowiada, ze "jeśli chcesz pokoju, szykuj się na wojnę", Morawiecki "nie zawaha się przed wywołaniem trzeciej wojny w obronie wartości", więc nie wiem, może w edukacji chodzi o to, by mieć mięso armatnie w razie co.

Ale to wszystko już było:
https://www.youtube.com/watch?v=YR5ApYxkU-U
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-26, 23:19   #3387
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
I to samo proponuje teraz Czarnek. Nauczyciel wszechstronnie wykwalifikowany do nauczania jakiegoś przedmiotu zostanie wywalony z powodu braku godzin (proponuje podniesienie pensum o 4 godziny, więc część nauczycieli poleci, nie ma bata) a miejsce matematyka zajmie polonista, który będzie zmuszony robić "specjalizację" z matematyki, by utrzymać posadę. Inni dobrzy i wykwalifikowani nauczyciele przejdą do korpo, bo nikt nie będzie zasuwać 12 godzin więcej tygodniowo (8 darmowych godzin dla ucznia w tygodniu + 4 tablicowe, co miesięcznie czyni ok. 60 godzin spędzonych w szkole więcej) za miskę ryżu tylko po to, by wrócić do domu układać i sprawdzać sprawdziany, przygotowywać i drukować materiały na lekcję, odwalać papierologię, plany pomocy psychologiczno-dydaktycznych, wypełniać i tworzyć pierdyliard dokumentów itp, itd.

Szkoła nie ma kształcić mądrych obywateli, wyposażonych w zdolnośc logicznego myślenia i krytycznego osądu. Mądrzy ludzie myślą, a to dla władzy niebezpieczne, bo mogą jeszcze coś wymyślić. Teraz szkoła będzie przechowalnią i placówką opiekuńczą dla dzieci z 500+. I będzie kształtować prawomyślnych obywateli, posłuszne i głupie roboty posłuszne PiSowi i klerowi, nieskażone żadną głębszą myślą. Kaczyński już zapowiada, ze "jeśli chcesz pokoju, szykuj się na wojnę", Morawiecki "nie zawaha się przed wywołaniem trzeciej wojny w obronie wartości", więc nie wiem, może w edukacji chodzi o to, by mieć mięso armatnie w razie co.

Ale to wszystko już było:
https://www.youtube.com/watch?v=YR5ApYxkU-U
Nie wszyscy nauczyciele pójdą do korpo, bo nie wszyscy mają możliwość albo kwalifikacje. Tyle tylko, że w tych, którzy zostaną z braku innych opcji, będzie narastać frustracja, a to może się okazać dla uczniów tak samo złe jak brak nauczycieli. Bo przecież tyle się mówi o tym, jak ważne jest to, by nauczyciele czuli pasję do swojego zawodu, ale no niestety rachunki płacić trzeba. Ja miałam w swoim życiu nauczycieli sfrustrowanych tym, że nagle trzeba uzupełnić wykształcenie (w którymś momencie wszedł obowiązek ukończenia studiów przez nauczycieli) i pójść na studia minimum licencjackie i tracić na nie pieniądze i czas w weekendy, a kasa będzie taka sama, więc domyślam się, że teraz ta frustracja będzie jeszcze większa - szczególnie, że nie oszukujmy się, przy obecnych cenach ta nauczycielska pensja starcza na jeszcze mniej niż kiedyś.
Przykre.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-27, 05:30   #3388
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Nie wszyscy nauczyciele pójdą do korpo, bo nie wszyscy mają możliwość albo kwalifikacje. Tyle tylko, że w tych, którzy zostaną z braku innych opcji, będzie narastać frustracja, a to może się okazać dla uczniów tak samo złe jak brak nauczycieli. Bo przecież tyle się mówi o tym, jak ważne jest to, by nauczyciele czuli pasję do swojego zawodu, ale no niestety rachunki płacić trzeba. Ja miałam w swoim życiu nauczycieli sfrustrowanych tym, że nagle trzeba uzupełnić wykształcenie (w którymś momencie wszedł obowiązek ukończenia studiów przez nauczycieli) i pójść na studia minimum licencjackie i tracić na nie pieniądze i czas w weekendy, a kasa będzie taka sama, więc domyślam się, że teraz ta frustracja będzie jeszcze większa - szczególnie, że nie oszukujmy się, przy obecnych cenach ta nauczycielska pensja starcza na jeszcze mniej niż kiedyś.
Przykre.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No wiesz, z tego, co mówią mi nauczyciele "rodzinni" nauczyciele już od dawna muszą mieć pełne wykształcenie licencjackie (nauczanie początkowe) lub magisterskie (wyższe klasy), by w ogóle móc nauczać. Ale nie o to chodzi. Po prostu, jeśli nagle historyk zstanie zmuszony do robienia "specjalizacji" (podyplomówki) na przykład z fizyki, to będzie z niego taki fizyk jak z mysiego tyłka reisentasche.

Co do frustracji- w pełni się z Tobą zgadzam. Trudno czuć satysfakcję z pracy, gdy wróci się do domu ok. godz 17-18 tylko po to, by siąść przed komputerem i przygotować zajęcia na kolejny dzień i wypełnić i tworzyć wymaganą prawem zawodu papierologię, bo Czarnek nie bierze tego pod uwagę w tych magicznych 8 godzinach (te mają być przepracowane konkretnie z uczniem lub rodzicem) za miskę ryżu. Rodzinnym nauczycielom zabiera to ok. 2 godzin dziennie. I jeszcze wszyscy dookoła będą trąbić, jakie to kokosy zarabiają nauczyciele-nieroby.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-27, 06:38   #3389
shinypearl
Wtajemniczenie
 
Avatar shinypearl
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 201
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Czy ten off top mógłby się już skończyć...?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
shinypearl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-27, 09:07   #3390
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Cytat:
Napisane przez shinypearl Pokaż wiadomość
Czy ten off top mógłby się już skończyć...?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-01-17 12:07:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:37.