Pilates - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-06-14, 19:50   #31
kjudi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 132
Re: "pilates for dummies"

uh a co to TBC i jak mozna go zdobyc
kjudi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-14, 20:46   #32
EDAK
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 409
Re: "pilates for dummies"

TBC (Total Body Conditioning) to ćwiczenia, które kształtują sylwetkę, pobudzając wszystkie mięśnie. Na początku jest rozgrzewka, później ćwiczenia głównie na uda, pośladki, brzuch. Ja ćwiczę w domu, na podstawie płytki CD dołączonej do gazety "Świat Porad".
EDAK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-15, 09:47   #33
kjudi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 132
Re: "pilates for dummies"

a gdzie moge kupic ta gazetke?? w zwyklym kiosku, czy zamawia sie ja przez net?? mozna ten nr jeszcze dostac?? aha i ile kosztuje. przepraszam ze tak duzo pytam, ale mam dociekliwa nature
kjudi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-15, 10:40   #34
EDAK
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 409
Re: "pilates for dummies"

Kupiłam w kiosku, kosztowała około 10 pln a czy jeszcze jest, nie wiem Musisz popytać. Z tego co wiem, można zamówić ją również przez internet, poszperaj w sieci
EDAK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-15, 12:17   #35
MegOn
Raczkowanie
 
Avatar MegOn
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 72
Re: "pilates for dummies"

TBC nieznam, zaraz chyba poszperam w programach do sciagania aby zobaczyc co to
jesli chodzi Tae-bo to ja znalazlam buzo w Emule w kazie bylo mniej. acha i z tego co wiem to kaza instaluje rozne syfy na kompie. polecam bardziej kaze light ktora tego nie robi.
MegOn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-15, 21:57   #36
Magilla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 158
GG do Magilla
Re: "pilates for dummies"

Ja Świat porad kupiłam w KKKK z Prószyńskich. Niestety w katowickim Empiku jest już tylko egzemplarz z Wizazem. W tym świecie porad są 2 płytki: z FBC (fat burning) i TBC. Po 55min. Ja też wolę ćwiczenia, które "dają w dupę", uwielbiam jak się pot leje Więc ćwiczyłam sobie 2 płytki naraz (najpierw oczywiście FBC, żeby maxymalnie uruchomić spalanie tłuszczu) - daje wycisk! Ale jest extra (zero zakwasów, czy jakiegoś totalnego zmęczenia) i efekty są!! Polecam!!
Magilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-16, 00:08   #37
MegOn
Raczkowanie
 
Avatar MegOn
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 72
Re: "pilates for dummies"

FBC?? A to co to???
MegOn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-06-16, 14:14   #38
kjudi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 132
Re: "pilates for dummies"

FBC - to fat burning. kupilam ten swiat porad i jak wkladam plytke, to film zatrzymuje sie po reklamie wody mineralnej i ciagle mam wielka butlke na monitorze, a cwiczen ani widu ani slychu... robie cos nie tak??
kjudi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-16, 19:35   #39
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Re: "pilates for dummies"

Kjudi, jeśli masz rachunek za gazetkę to możesz w miejscu gdzie kupiłaś wymienić płytkę gdy nie działa, mi pani w kiosku dała paragon z kasy i powiedziała, że wymieni z nim gdy nie będzie szło.
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-17, 22:28   #40
Magilla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 158
GG do Magilla
Re: "Winsor Pilates" czy są dalsze części?

Ja tez ściągnęłam z Kaazy -Mary Winsor ab sculpting Pilates. Trwa 20 min, ćwiczenia na brzuchy. Wygląda to mniej więcej: instruktorka blondynka stoi i gada, a ćwiczą 4 dziewczyny i jeden facet. Więc może to jest ta druga część. A na jakie części ciała jest 1-sza?
Podobają Ci się te ćw? Bo ja je ściągnęłam z ciekawości, "bo Pilates taki modny ostatnio". Ale to na pewno nie dla mnie. Nie lubię takich ćwiczeń. Jasne, są trudne (i na pewno dają efekty), ale wolę męczyć się na tae bo (lubię "czuć power").
Magilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-22, 18:24   #41
kjudi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 132
Re: "pilates for dummies"

a nie myla sie wam kroczki w cwiczonkach ze "swiata porad"?? bo mi bardzo i czuje jak jedna noga boli mnie bardziej ;P
kjudi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-07-19, 13:27   #42
myszka84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 10
pilates po raz kolejny

Hejapoczytalam troche o pilatesie na forum , sciagnelam filmik "pilates for dummies"-bardzo fajne cwiczonka ale po angielskuczy zna ktoras z Was drogie Wizazanki jakies pilatesowe cwiczonka po polsku?aha i jeszcze jednoile powtorzen na poszczegolne cw nalezy robic?z gory dziekuje za odpowiedz *** i trzymajcie sie cieplo
myszka84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-02, 13:50   #43
jarek62
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 1
Re: pilates po raz kolejny

myszka,

na www.pilates.com.pl możesz kupić polską kasetę/DVD. Kosztuje 29 PLN. Zawiera dobrą rozgrzewkę i kilka (11) ćwiczeń, które pozwolą Ci poprawnie rozpocząć wakacyjne ćwiczenia.
jarek62 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-02, 13:56   #44
boogie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 45
PILATES

na czym właściwie polegają ćwiczenia pilates? proszę napiszcie wszystko co wiecie na ten temat.
boogie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-02, 13:58   #45
boogie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 45
Re: pilates po raz kolejny

heh wlasnie dalam nowy tema: pilates
boogie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-02, 14:01   #46
boogie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 45
Re: PILATES

albo TONING?
boogie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-02, 14:04   #47
boogie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 45
Re: PILATES

o i jeszcze SPINNING
boogie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-03, 08:04   #48
strus2001
Raczkowanie
 
Avatar strus2001
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 202
GG do strus2001
Re: PILATES

Spinning to generalnie jazda na rowerze, w różnym tempie i przy różnym obciążeniu. Spala się dużo kalorii.
__________________
...tysiace twarzy, setki mirazy, to czlowiek tworzy metamorfozy...
strus2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-03, 08:46   #49
zbiczek
Raczkowanie
 
Avatar zbiczek
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 123
Re: Spinning

Droga Boogie- spinning to oferowany przez niektore fitness kluby areobic na rowerach. To 30/40 minutowa jazda na specjalnym stacjonarnym(ale zupelnie innym niz ten w silowni)rowerze. W czasie treningu zmienia sie obciazenia(gorka etc) sa rowniez 3 pozycje w jakich uklada sie rece na kierownicy. To doskonaly trening na "spalanie" a takze ksztaltowanie dolnych partii ciala. Wymaga troche wprawy Trzeba sie przyzwyczic do tepa etc. pozwala spalic duza ilosc kalorii podczas jednych zajec (w zaleznosci od masy ciala nawet 600-800kcal) Poza tym taki trening to swietna zabawaPozdrawiam serdecznie!
__________________
Running all the time,
running to the futhure,
with You by my side...
zbiczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-08-04, 23:29   #50
boogie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 45
Re: Spinning

a to ciekawe
boogie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-05, 23:32   #51
210580
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 47
GG do 210580
Re: PILATES

Witam i polecam stronkę: http://www.fitness.76.pl/pilates.html
210580 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-11, 05:52   #52
*karolka*
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
Wiadomości: 422
Pilates- opłaca sie kupic kasete z tymi cwiczeniami?

Na tej stronce sa cd i kasety VHS.
http://pilates.com.pl/product_info.p...products_id=74
Dobre sa te cwiczenia? Bo chyba kupie ta kasetke. Chcialabym troche schudnac. Myslicie ze pilates w tym pomoze?
*karolka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-11, 07:38   #53
cattt
Mrs Mrau
 
Avatar cattt
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 10 218
Re: Pilates- opłaca sie kupic kasete z tymi cwiczeniami?

to może być coś ciekawego...moze warto zamówić

ja od dwóch tygodni "meczę" sie przy Tae Bo (intensywnych ćwiczeniach połączonych z kickboxingiem)
można to sciągnąć z internetu za free(najlepiej przez kazaa)...
uwież mi płuca przy tym można wypluć a czuje sie po tym swietnie!...pozdrawiam serdecznie
cattt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-11, 09:13   #54
km
Rozeznanie
 
Avatar km
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 514
GG do km
Re: Pilates- opłaca sie kupic kasete z tymi cwiczeniami?

no mozna schudnac dzieki pilates ale ja osobiscie wole bardziej dynamiczne cwiczenia lubie intensywny ruch a nie tylko napinanie wlasnie chcialabym sprobowac tae bo ale nie umiem sie do tego zabrac
km jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-11, 15:06   #55
*karolka*
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
Wiadomości: 422
Re: Pilates- opłaca sie kupic kasete z tymi cwiczeniami?

A czy dzieki tym cwiczeniom spale tluszczyk czy tylko poprawie kondycje miesni przez ich napinanie?
*karolka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-12, 22:36   #56
kai555
Rozeznanie
 
Avatar kai555
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 506
Re: Pilates- opłaca sie kupic kasete z tymi cwiczeniami?

Hejka! Ostatnio nie bywam na forum bo pracuję Co do Pilatesa - na pewno przy REGULARNYCH ćwiczeniach poprawisz napięcie mięśni i ładnie je wyciągniesz, wzmocnisz też ściegna i wyprostujesz kręgosłup. Ćwiczę codziennie i bardzo mi pomoglo - oczywiście każdy będzie miał inne wyniki zależnie od własnej kondycji i jak/ile będzie ćwiczył - pierwsze efekty tak naprawdę były u mnie już po półtora tygodnia. Spalanie tłuszczyku zawsze jakieś jest - ale przy Pilatesie raczej niewielkie. Wbrew niektórym opiniom trudno się przy tych ćwiczeniach przetrenować - oparte są na ćwiczeniach rehabilitacyjnych i jeśli ćwiczy się zgodnie z instrukcją nic złego się nie stanie. Myślę że te wszystkie ćwiczenia - aerobik, siłownia, bieganie, joga i Pilates czy inne - tak naprawdę wzajemnie się uzupełniają i warto ćwiczyć różne ćwiczenia by mięśnie się nie "nudziły" a tłuszczyk spalał. Pozdrawiam+Powodzenia Natalia
__________________
to ja, d'ou vient le vent - bot KWC nie łyka francuskiego więc recenzuję jako kai555
kai555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-13, 16:37   #57
*karolka*
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
Wiadomości: 422
Re: Pilates- opłaca sie kupic kasete z tymi cwiczeniami?

A wiesz moze czy mozna gdzies w necie kupic kasete VHS z takimi cwiczeniami (tae bo) ,bo nawet jak sciagne to i tak za bardzo nie przydadza mi sie te cwiczenia w komputerze bo w ciagu tygodnia na studiach nie bede miala komputera wiec postanowilam zabrac ze soba wideo i kasety z cwiczeniami
a na tych cwiczeniach z kazzy mowia cos? jesli tak to w jakim jezyku?!
*karolka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-21, 10:38   #58
Nora
Raczkowanie
 
Avatar Nora
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 386
Pilates a zbędne kilogramy :)

Dziewczyny chciałabym zacząć ćwiczyc pilates tylko najpierw muszę wiedzieć czy te ćwiczenia pomogą mi pozbyć się zbędnych 5kg które zebrałam? Może któraś z was ćwiczy pilates? Czy ćwiczenia są męczące, czy są skuteczne i ile razy w tygodniu powinno się ćwiczyć? I jescze jedno: jak mam zrzucic 5 kg nie głodząc się?
Nora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-21, 21:15   #59
kai555
Rozeznanie
 
Avatar kai555
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 506
Re: Pilates a zbędne kilogramy :)

Hejka! Pilates raczej nie pomoze w zrzuceniu kilogramow - lepszy jest do wzmacniania ciala i rzezbienia sylwetki (miesnie ladnie sie wydluzaja, sciegna i stawy robia sie mocniejsze, pracuja wszystkie grupy miesni - nawet te rzadko uzywane). W ksiazkach na temat Pilatesa mozesz przeczytac ze cwiczyc mozna w zaleznosci od kondycji. Poniewaz sa to cwiczenia oparte na cwiczeniach rehabilitacyjnych cwiczenie nie powinno prowadzic do kontuzji - mozna cwiczyc codziennie (zgodnie z zaleceniami np. w podreczniku lub na kasecie) i nic sie nie powinno stac. Efekty tez zaleznie od warunkow wyjsciowych - u mnie bylo widac po ok. 2 tygodniach codziennych cw. Cwiczenie nie sa meczace (chyba ze ktos zdecydowanie "przegina") wykonuje sie je powoli, w rytmie oddechu a wszystkie cwiczenia podzielone sa na poziomy (zaleznie od zaawansowania) tak by stopniowo budowac sile, gietkosc i wytrzymalosc.
Jesli chodzi o zrzucanie sadelka to lepiej cwiczenia areobowe (biegi, podskoki itd) >30 minut. Pilates pomoze ci stonizowac miesnie i zapobiegnie ew. kontuzjom ale sam nie odchudzi. Co do diety - duzo plynow (woda, herbatki nieslodzone np. zielona), unikaj cukrow i prostych wegli (biale pieczywko np) duzo warzyw (nisko kaloryczne nawet w duzych ilosciach), unikaj slodyczy, jedz czesto male porcje i DUUUZO sie ruszaj. Pojdzie jak z platka
PZDR N
__________________
to ja, d'ou vient le vent - bot KWC nie łyka francuskiego więc recenzuję jako kai555
kai555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-21, 21:37   #60
Nora
Raczkowanie
 
Avatar Nora
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 386
Re: Pilates a zbędne kilogramy :)

Bardzo dziękuje za wyczerpującą odpowiedz Juz teraz wiem to, co chciałam wiedzieć i choć pilates nie odchudza to może jednak spróbuję... A może znasz jakieś strony www gdzie moge kupić film dvd lub na cd z ćwiczeniami, które pomagają pozbyć się tłuszczyku? Pozdrawiam!
Nora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-12-12 21:58:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:53.