Wypadek, odszkodowanie...Zbiorczy - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-10-06, 22:18   #181
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Dopłata do ubezpieczenia - czy mogę ją uzyskać?

a odwolalas sie od wyceny? od tego powinnas zacząć.
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-07, 00:05   #182
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Dopłata do ubezpieczenia - czy mogę ją uzyskać?

umowę czytała? zacznijmy od części - co masz w umowie a na jakich naprawiasz?
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-07, 12:39   #183
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 242
Dot.: Dopłata do ubezpieczenia - czy mogę ją uzyskać?

zanim pójdziesz do kancelarii, zrób najpierw prywatną wycenę szkód u rzeczoznawcy, który jest na liście biegłych sądowych.

moi znajomi tak zrobili, a jego wycena różniła się o kilka tys. od tej, którą oszacował zakład ubezpieczeń. wzięli radcę prawnego, boks w sądzie trwał prawie rok, ale ostatecznie wygrali, sąd wziął pod uwagę tą prywatną ekspertyzę, bo robił ją biegły sądowy.
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-03, 13:20   #184
spontaniczna44
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 2
Odszkodowanie za stały uszczerbek na zdrowiu

W wyniku wypadku drogowego mój brat stracił władzę w nogach. Wypadek nie był z jego winy. Rokowania nie są dla niego korzystne i lekarze orzekli,że uszczerbek na zdrowiu będzie stały. Brat wraz z moją pomocą ubiega się o odszkodowanie z racji poniesionych strat zdrowotnych i finansowych. Póki co czeka go komisja lekarska. Jak wygląda takie powołanie i czy trzeba się na nie jakoś specjalnie przygotować?
spontaniczna44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-04, 08:32   #185
tiaara
Wtajemniczenie
 
Avatar tiaara
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 2 211
GG do tiaara
Dot.: Odszkodowanie za stały uszczerbek na zdrowiu

Cytat:
Napisane przez spontaniczna44 Pokaż wiadomość
W wyniku wypadku drogowego mój brat stracił władzę w nogach. Wypadek nie był z jego winy. Rokowania nie są dla niego korzystne i lekarze orzekli,że uszczerbek na zdrowiu będzie stały. Brat wraz z moją pomocą ubiega się o odszkodowanie z racji poniesionych strat zdrowotnych i finansowych. Póki co czeka go komisja lekarska. Jak wygląda takie powołanie i czy trzeba się na nie jakoś specjalnie przygotować?
na komisję lekarska musicie zabrać całą dokumentację medyczną, opinie lekarzy którzy badania przeprowadzali i tych którzy teraz leczą brata z jasnym określeniem jakie są rokowania, jakie są skutki następstwa wypadku, przewidywany okres rehabilitacji i na czym ona będzie polegać. im więcej dokumentacji tym lepiej bo na tej podstawie będzie wydawana opinia.
__________________
Panie! Daj mi siłę
-do akceptowania rzeczy, których nie mogę zmienić,
-odwagę do zmiany rzeczy, których nie mogę zaakceptować,
-i mądrość, abym ukrył ciała tych, którzy mnie dzisiaj wkurzyli.



http://www.suwaczek.pl/cache/2310a7ec99.png
tiaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-04, 14:28   #186
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Odszkodowanie za stały uszczerbek na zdrowiu

Cytat:
Napisane przez tiaara Pokaż wiadomość
na komisję lekarska musicie zabrać całą dokumentację medyczną, opinie lekarzy którzy badania przeprowadzali i tych którzy teraz leczą brata z jasnym określeniem jakie są rokowania, jakie są skutki następstwa wypadku, przewidywany okres rehabilitacji i na czym ona będzie polegać. im więcej dokumentacji tym lepiej bo na tej podstawie będzie wydawana opinia.
Na podstawie dokumentacji i badania lekarskiego.
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-08, 08:37   #187
Eusebio
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 3
Dla kogo takie roszczenia??

Komu nalezy się odszkodowanie za śmierć w wypadku komunikacyjnym? Nie jestem pewien czy przypadkiem nie przepada ono, gdy poszkodowany zmarł? Kto może mi pomóc w temacie?
Eusebio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-03-08, 14:01   #188
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: Dla kogo takie roszczenia??

Cytat:
Napisane przez Eusebio Pokaż wiadomość
Komu nalezy się odszkodowanie za śmierć w wypadku komunikacyjnym? Nie jestem pewien czy przypadkiem nie przepada ono, gdy poszkodowany zmarł? Kto może mi pomóc w temacie?
osobom upoważnionym.
nie przepada-przechodzi na osoby dziedziczące.
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-08, 14:37   #189
aadelka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 17
Dot.: Dla kogo takie roszczenia??

zapewne dzieciom/żonie lub jak ich nie ma innym krewnym, powinno być napisane w umowie jaką się podpisuje w firmą ubezpieczycielską
aadelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-08, 14:40   #190
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: Dla kogo takie roszczenia??

Cytat:
Napisane przez aadelka Pokaż wiadomość
zapewne dzieciom/żonie lub jak ich nie ma innym krewnym, powinno być napisane w umowie jaką się podpisuje w firmą ubezpieczycielską
w umowach OC nie ma żadnych zapisów na umowie-podlegają przepisom prawa.
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-12, 22:03   #191
mutttant
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1
Wycena szkód?

Podobno są firmy, które sprawnie zajmują się wyceną szkody komunikacyjnej? Znacie kogoś, kto jest specjalistą w takich sprawach??
mutttant jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-08-13, 09:01   #192
polaczok
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1
Odszkodowanie po wypadku w pracy

Hej, Niedawno miałam wypadek w pracy. Pomijając szczegóły, jestem teraz na zwolnieniu lekarskim i poważnie zastanawiam się nad odszkodowaniem, bo narzędzia na których pracujemy nie do końca są sprawne technicznie. Czytałam już kilka artykułów na stronie firmy, która podejmie kroki w moim imieniu, ale zastanawiam się nad waszymi doświadczeniami. Ktoś miał podobną sytuację?
polaczok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-20, 15:13   #193
cojarobietu_uu
Zadomowienie
 
Avatar cojarobietu_uu
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 1 209
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 45.

Czy ktoś tu zna się na ubezpieczeniach?

Otóż miałam stłuczkę nie z mojej winy. Dostałam auto zastępcze z OC sprawcy na czas naprawy mojego. I miałam w nim znowu stłuczkę nie z mojej winy (nie ma to jak szczęście...). Oczywiście firma od auta zastępczego powiedziała, że dostanę kolejne auto, tylko że mają teraz dużo klientów. I jest ich tylu, że nie dostałam tego auta przez 2 tygodnie. Zaraz moje własne będzie gotowe, więc niby już mi nie zależy. Ale czy jest szansa na jakieś zadośćuczynienie? Bo w sumie mocno mi to zatruło życie, w swojej pracy dużo jeżdżę, gdyby nie samochód TŻa i jego dobra wola to bym była zupełnie uziemiona. Może jakaś opcja z zadośćuczynieniem za utracone dochody czy coś...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Mój wątek wymiankowy: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1247391
cojarobietu_uu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-20, 15:23   #194
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 45.

Cytat:
Napisane przez cojarobietu_uu Pokaż wiadomość
Oczywiście firma od auta zastępczego powiedziała, że dostanę kolejne auto, tylko że mają teraz dużo klientów.
W takiej sytuacji można wynająć samochód w firmie zewnętrznej i ubezpieczyciel pokrywa koszty.
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-20, 15:32   #195
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Wypadek, odszkodowanie...Zbiorczy

Cytat:
Napisane przez cojarobietu_uu Pokaż wiadomość
Czy ktoś tu zna się na ubezpieczeniach?

Otóż miałam stłuczkę nie z mojej winy. Dostałam auto zastępcze z OC sprawcy na czas naprawy mojego. I miałam w nim znowu stłuczkę nie z mojej winy (nie ma to jak szczęście...). Oczywiście firma od auta zastępczego powiedziała, że dostanę kolejne auto, tylko że mają teraz dużo klientów. I jest ich tylu, że nie dostałam tego auta przez 2 tygodnie. Zaraz moje własne będzie gotowe, więc niby już mi nie zależy. Ale czy jest szansa na jakieś zadośćuczynienie? Bo w sumie mocno mi to zatruło życie, w swojej pracy dużo jeżdżę, gdyby nie samochód TŻa i jego dobra wola to bym była zupełnie uziemiona. Może jakaś opcja z zadośćuczynieniem za utracone dochody czy coś...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
W takiej sytuacji można wynająć samochód w firmie zewnętrznej i ubezpieczyciel pokrywa koszty.
Przesunęłam do zbiorczego.
To nie taka prosta sprawa z tym zastępczym autem.
Trzeba udowodnić, iż auto było niezbędne. Ponadto przysługuje tylko na czas naprawy i kilka dni organizacyjnych.

---------- Dopisano o 16:32 ---------- Poprzedni post napisano o 16:27 ----------

Do tego nie można mieć jednego i drugiego. Jeśli był zastępczy pojazd to nie ma dostanie się zwrotu za utracony dochód.
Zawsze jednak warto się ubiegać, bo prawda jest taka, iż co firma ubezpieczeniowa to interpretacja tego przepisu
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-20, 16:31   #196
cojarobietu_uu
Zadomowienie
 
Avatar cojarobietu_uu
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 1 209
Dot.: Wypadek, odszkodowanie...Zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Przesunęłam do zbiorczego.
To nie taka prosta sprawa z tym zastępczym autem.
Trzeba udowodnić, iż auto było niezbędne. Ponadto przysługuje tylko na czas naprawy i kilka dni organizacyjnych.

---------- Dopisano o 16:32 ---------- Poprzedni post napisano o 16:27 ----------

Do tego nie można mieć jednego i drugiego. Jeśli był zastępczy pojazd to nie ma dostanie się zwrotu za utracony dochód.
Zawsze jednak warto się ubiegać, bo prawda jest taka, iż co firma ubezpieczeniowa to interpretacja tego przepisu
Udowodnienie nie byłoby problemem - mogę w dość prosty sposób wskazać adresy między którymi się przemieszczam do klientów. I to, że jeszcze powinnam być dostępna na wezwanie, co dyskwalifikuje np. jazdę autobusem.

Auto zastępcze niby było, ale go nie było przez czas gdy mój samochód był nadal w naprawie.

Jeszcze powiedzieli, że nie możemy rozwiązać umowy najmu auta zastępczego, bo potem drugiej na tę samą szkodę nie da się zrobić. Dlatego gdzieś indziej nie poszłam, bo w sumie obiecali to auto.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Mój wątek wymiankowy: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1247391
cojarobietu_uu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-20, 17:06   #197
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Wypadek, odszkodowanie...Zbiorczy

Cytat:
Napisane przez cojarobietu_uu Pokaż wiadomość
Udowodnienie nie byłoby problemem - mogę w dość prosty sposób wskazać adresy między którymi się przemieszczam do klientów. I to, że jeszcze powinnam być dostępna na wezwanie, co dyskwalifikuje np. jazdę autobusem.

Auto zastępcze niby było, ale go nie było przez czas gdy mój samochód był nadal w naprawie.

Jeszcze powiedzieli, że nie możemy rozwiązać umowy najmu auta zastępczego, bo potem drugiej na tę samą szkodę nie da się zrobić. Dlatego gdzieś indziej nie poszłam, bo w sumie obiecali to auto.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Masz dowód na to, że nie miałaś auta przez cały czas tej umowy z wypożyczalnią ?
Jeśli nie to zwrotu za utracony dochód z ubezpieczenia nie dostaniesz, bo miałaś ( przynajmniej na papierze ) auto zastępcze, za które oni zapłacą. To byłaby podwójna wypłata za to samo.
W tym momencie to nawaliła firma, która miała pojazdu użyczyć i to oni chcą wyciągnąć kasę od ubezpieczyciela. Jeśli podpisałaś im pełnomocnictwo i oni nie dostaną całej kwoty to zwrócą się do Ciebie po zwrot pieniędzy ( tej różnicy ). Dlatego umowa najmu powinna pokrywać się z rzeczywistym czasem wynajmu pojazdu.
https://rf.gov.pl/pytania-i-odpowied...zastepc__20289
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj

Edytowane przez kaledonia
Czas edycji: 2018-08-20 o 17:21 Powód: link
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-20, 21:07   #198
cojarobietu_uu
Zadomowienie
 
Avatar cojarobietu_uu
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 1 209
Dot.: Wypadek, odszkodowanie...Zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Masz dowód na to, że nie miałaś auta przez cały czas tej umowy z wypożyczalnią ?
Jeśli nie to zwrotu za utracony dochód z ubezpieczenia nie dostaniesz, bo miałaś ( przynajmniej na papierze ) auto zastępcze, za które oni zapłacą. To byłaby podwójna wypłata za to samo.
W tym momencie to nawaliła firma, która miała pojazdu użyczyć i to oni chcą wyciągnąć kasę od ubezpieczyciela. Jeśli podpisałaś im pełnomocnictwo i oni nie dostaną całej kwoty to zwrócą się do Ciebie po zwrot pieniędzy ( tej różnicy ). Dlatego umowa najmu powinna pokrywać się z rzeczywistym czasem wynajmu pojazdu.
https://rf.gov.pl/pytania-i-odpowied...zastepc__20289
Aktualnie sytuacja wygląda tak, że zakończyłam umowę najmu pojazdu zastępczego i wymogłam na przedstawicielu, żeby to było z datą, od której rzeczywiście nie miałam już tego auta zastępczego sprawnego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Mój wątek wymiankowy: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1247391
cojarobietu_uu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-10, 22:01   #199
butterfly67
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 3
Dopłata OC

Cześć, pytanie czy ktos miał styczność z dopłatami do OC za szkody w wypadku? którym nie było sie winowajca? Miała mała stłuczkę i teraz próbuje wszystko pookładać ale jakos nie wiem co jak gdzie,,,
butterfly67 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-09-11, 07:46   #200
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: Dopłata OC

Cytat:
Napisane przez butterfly67 Pokaż wiadomość
Cześć, pytanie czy ktos miał styczność z dopłatami do OC za szkody w wypadku? którym nie było sie winowajca? Miała mała stłuczkę i teraz próbuje wszystko pookładać ale jakos nie wiem co jak gdzie,,,
hej, wystarczy zglosic sie do firmy ubezpieczeniowej sprawcy i otrzymasz odszkodowanie, reklamy typu /..dopłace do oc, to nadal tylko reklama
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-12, 22:19   #201
eryka1222
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 2
Niskie odszkodowania

Witajcie
Szukam kancelarii odszkodowawczej zajmującej się dopłatami do odszkodowań. Potrzebuję osoby specjalizującej się w pomaganiu osobom poszkodowanym w zdobyciu należnego odszkodowania. Moglibyście coś polecić? Z góry dzięki.
eryka1222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-03, 14:48   #202
Wiolcia_x
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8
Kolizja, mała wartość odszkodowania z OC sprawcy, jak się odwołać?

Witam.
Piszę z prośbą o pomoc w odwołaniu się od decyzji i wyceny rzeczoznawcy po kolizji. Niestety, rzeczoznawca ubezpieczyciela wyliczył koszt na lekko ponad 600zł dla mnie. Jestem oczywiście nie zadowolona z tego, chcę pisać odwołanie. ASO wyliczyło tak na "oko" na ok 2000zł Zestawienie kosztów naprawy pojazdu wygląda mniej więcej tak: Wartość naprawy - 620 zł Robocizna blacharsko-mechaniczna - 67zł Robocizna lakiernicza - 260zł Materiał lakierniczy - 314 zł Części zamienne, materiały drobne, koszty dodatkowe - 57zł Wartość naprawy netto - 504zł


Podgląd wyceny

Uszkodzony jest lakier jak i powłoka plastiku zderzaka (gruba rysa) plus wiele przetarć i czarnych śladów na powłoce lakierniczej. - Na błotniku jest tez uszkodzenie lakieru, przetarcie, - Zarysowana jest listwa plastikowa na zderzaku. - naruszone są zaczepy osłony plastikowej na błotniku. Jak dobrze rozumiem, to naprawa zaproponowana przez rzeczoznawcę ma wyglądać na naprawę lakierowanie punktowe, a nie lakierowanie całego elementu/elementów? Druga sprawa to czy jeżeli rysa, uszkodzenie na powierzchni plastiku jest to czy mogą zlecić samo lakierowanie / szpachlowanie a nie wymianę całego zderzaka lub co najmniej lakierowanie samego zderzaka? (Zderzak jest plastikowy) Bardzo proszę o pomoc i doradztwo co teraz zrobić i jak uzasadnić moje odwalanie aby otrzymać godziwą zapłatę za straty. A i jeszcze jedno, wszystko do naprawy, lakierowania ale gdzie spadek wartości samochodu po kolizji tych ich napraw? Chciałabym Was się poradzić ile powinna wynieść taka naprawa? W sensie zrobienia tego porządnie, zgodnie z sztuką czyli lakierując całe elementy a nie punktowo bo tak chyba wychodzi z ich kalkulacji, że tak właśnie chcą to zrobić. Bardzo proszę o porady, w załączeniu podsyłam zdjęcia przestawiające uszkodzenia.

Podgląd zniszczeń:
Podgląd-1
Podgląd-2
Podgląd-3
Podgląd-4
Podgląd-5

Edytowane przez Wiolcia_x
Czas edycji: 2019-01-06 o 20:34
Wiolcia_x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-06, 20:16   #203
Wiolcia_x
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8
Dot.: Kolizja, mała wartość odszkodowania z OC sprawcy, jak się odwołać?

Hej, nikt nic nie poradzi? No nie mówcie dziewczyny, że nie mieliście kiedyś stłuczki?

---------- Dopisano o 21:16 ---------- Poprzedni post napisano o 20:14 ----------

Odnośnie szpachlowania i malowania zderzaka to moim zdaniem naprawiany element zderzaka w ten sposób nigdy już nie będzie taki sam. Z jakiej racji mam być na tym stratna. Czy naprawdę książkowo powinno się w ten sposób to naprawić? W ASO, Pan kategorycznie powiedział, że zgodnie z sztuką powinno się dany element wymienić jeżeli chodzi o zderzak lub co najmniej poddać go lakierowaniu całkowitego.
"Czy jak ma Pani brudny sufit w kuchni, to zamalowuje Pani tylko plamy czy maluje cały?"
Liczę na dalsze podpowiedzi i chciałbym podkreślić, że chodzi mi o fachową naprawę i tym samym otrzymanie godziwej wypłaty z OC sprawcy.
Co do elementu błotnika, to tam jest stara rdzawka, zostało to też odpisane , potrącone w kalkulacji na prawie -200zł.
Bardzo proszę o podpowiedzi jak się tu odwołać, na co można by się powołać i jak te uszkodzenia określić fachowo. Może, Panowie znacie takie sposoby aby to opisać aby miało ręce i nogi. Ja sama biedna przeciwko ubezpieczalni
Sami wiecie jakie są ubezpieczalnie i ich wyceny.
Wolałabym chyba pieniądze...

Bardzo proszę,dajcie podpowiedz jak to ugryźć i jakie argumenty ująć w tym odwołaniu?
Na co wskazać argumentację i jak zrobić żeby liczyli wymianę zderzaka. W kalkulacji nie ma nic o naruszonym mocowaniu plastikowej osłony błotnika, którą widać na zdjęciach. Nie mocno ale jest, Jak nazwać te uszkodzenie i to opisać? Co jeszcze można za argumentować.
Stawka roboto-godziny jest też ponoć bardzo zaniżona.

Napiszę tak, nie sztuka zrobić to u przysłowiowego "Wieśka znajomego w garażu, od tak aby było" bo tak można zrobić jak samemu coś się zepsuło, uszkodziło i się z tym godzimy ale tu sytuacja jest taka, że ktoś mi to zrobił, samochód po takim szpachlowaniu też traci wartość np. przy sprzedaży. Przed kolizją nie miałam szpachli na zderzaku dlaczego mam więc mieć po? Nie mówiąc już o lakierowaniu punktowym...
Chcę aby samochód wyglądał identycznie tak jak z przed kolizji lub chcę otrzymać odpowiednie pieniądze w ramach tego aby do takiego stanu doprowadzić lub mieć wynikłe minusy wynagrodzone odpowiednio.

Bardzo Was proszę, o dalsze porady.
Pozdrawiam serdecznie
Wiolcia_x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-07, 11:05   #204
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Kolizja, mała wartość odszkodowania z OC sprawcy, jak się odwołać?

Przeniosę temat na częściej odwiedzane podforum, może tam Ci ktoś podpowie.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-07, 14:45   #205
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Wypadek, odszkodowanie...Zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Wiolcia_x Pokaż wiadomość
Witam.
Piszę z prośbą o pomoc w odwołaniu się od decyzji i wyceny rzeczoznawcy po kolizji. Niestety, rzeczoznawca ubezpieczyciela wyliczył koszt na lekko ponad 600zł dla mnie. Jestem oczywiście nie zadowolona z tego, chcę pisać odwołanie. ASO wyliczyło tak na "oko" na ok 2000zł Zestawienie kosztów naprawy pojazdu wygląda mniej więcej tak: Wartość naprawy - 620 zł Robocizna blacharsko-mechaniczna - 67zł Robocizna lakiernicza - 260zł Materiał lakierniczy - 314 zł Części zamienne, materiały drobne, koszty dodatkowe - 57zł Wartość naprawy netto - 504zł


Podgląd wyceny

Uszkodzony jest lakier jak i powłoka plastiku zderzaka (gruba rysa) plus wiele przetarć i czarnych śladów na powłoce lakierniczej. - Na błotniku jest tez uszkodzenie lakieru, przetarcie, - Zarysowana jest listwa plastikowa na zderzaku. - naruszone są zaczepy osłony plastikowej na błotniku. Jak dobrze rozumiem, to naprawa zaproponowana przez rzeczoznawcę ma wyglądać na naprawę lakierowanie punktowe, a nie lakierowanie całego elementu/elementów? Druga sprawa to czy jeżeli rysa, uszkodzenie na powierzchni plastiku jest to czy mogą zlecić samo lakierowanie / szpachlowanie a nie wymianę całego zderzaka lub co najmniej lakierowanie samego zderzaka? (Zderzak jest plastikowy) Bardzo proszę o pomoc i doradztwo co teraz zrobić i jak uzasadnić moje odwalanie aby otrzymać godziwą zapłatę za straty. A i jeszcze jedno, wszystko do naprawy, lakierowania ale gdzie spadek wartości samochodu po kolizji tych ich napraw? Chciałabym Was się poradzić ile powinna wynieść taka naprawa? W sensie zrobienia tego porządnie, zgodnie z sztuką czyli lakierując całe elementy a nie punktowo bo tak chyba wychodzi z ich kalkulacji, że tak właśnie chcą to zrobić. Bardzo proszę o porady, w załączeniu podsyłam zdjęcia przestawiające uszkodzenia.

Podgląd zniszczeń:
Podgląd-1
Podgląd-2
Podgląd-3
Podgląd-4
Podgląd-5
Przedstaw wycenę ASO i potem fakturę ubezpieczycielowi sprawcy.

Możesz się też starać o zmianę kwalifikacji w ocenie technicznej z lakierowania punktowego na cały element.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-10, 14:24   #206
HydrantSos
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 3
odszkodowanie

Witam, jakis czas temu uleglam wypadkowi drogowemu.Bylam w szpitalu, mialam dosc powazne obrazenia..oczywiscie zlozylam wniosek o odszkodowanie, ale chyba potrzebuje pomocy profesjonalistow..znacie jakies sprawdzone?
HydrantSos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-12, 10:01   #207
asdfgs345
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 3
odszkodowanie gdzie?

gdzie szukać pomocy w dopłatach do odszkodowań? mam wrażenie, że powinnam dostać więcej niż mi wypłacili
asdfgs345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-12, 13:48   #208
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: odszkodowanie gdzie?

Cytat:
Napisane przez HydrantSos Pokaż wiadomość
Witam, jakis czas temu uleglam wypadkowi drogowemu.Bylam w szpitalu, mialam dosc powazne obrazenia..oczywiscie zlozylam wniosek o odszkodowanie, ale chyba potrzebuje pomocy profesjonalistow..znacie jakies sprawdzone?
Cytat:
Napisane przez asdfgs345 Pokaż wiadomość
gdzie szukać pomocy w dopłatach do odszkodowań? mam wrażenie, że powinnam dostać więcej niż mi wypłacili
polecam adwokatów wyszukanych nawet w google w Waszej miejscowosci.
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-29, 17:25   #209
Nemesis_Nave
Raczkowanie
 
Avatar Nemesis_Nave
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 161
Czy polecacie tą "odszkodowalnię"?

Miałyście może do czynienia z euco? Działają w moim mieście zastanawiałam się nad powierzeniem im sprawy, ale też obawiam się prowizji. Znajoma dziewczyny z którą pracuję mówiła, że są ok - ale wolę się upewnić.
__________________
Anarchitektka

"Poświęcaj tyle czasu na ulepszanie siebie, byś nie miał go na krytykę innych."
- C.D.Larson

Edytowane przez Nemesis_Nave
Czas edycji: 2020-01-29 o 17:40
Nemesis_Nave jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-29, 17:36   #210
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Wypadek, odszkodowanie...Zbiorczy

A jaka to szkoda komunikacyjna, mienie czy na osobie ?
Na jakim to jest etapie, bo jeśli nawet nie zgłosiłaś do ubezpieczyciela to po co jakieś odszkodowalnie, które biorą prowizje
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-09-30 07:10:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:07.