kiedy odstawic? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-10-26, 19:52   #1
lena890
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3

kiedy odstawic?


Witam. Mam pytanie, od ok.pol roku uzywam plastrow anty. Zauwazylam skutki uboczne takie jak okropna nerwowosc, jestem nieznosna, bole i zawroty glowy, sennosc,przybranie na wadze , jest to na tyle uciazliwe, ze zdecydowalam sie zaprzestac stosowaniu plastrow. Niestety przykleilam pietwszy plaster po tygosniowej przerwie, czy jednak moge przestac je stosowac po tym tygodniu? Nie przyklejajac juz drugiego?

Edytowane przez lena890
Czas edycji: 2014-10-26 o 20:12
lena890 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-26, 20:49   #2
KrwawaMary86
Zadomowienie
 
Avatar KrwawaMary86
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 067
Dot.: kiedy odstawic?

Cytat:
Napisane przez lena890 Pokaż wiadomość
Witam. Mam pytanie, od ok.pol roku uzywam plastrow anty. Zauwazylam skutki uboczne takie jak okropna nerwowosc, jestem nieznosna, bole i zawroty glowy, sennosc,przybranie na wadze , jest to na tyle uciazliwe, ze zdecydowalam sie zaprzestac stosowaniu plastrow. Niestety przykleilam pietwszy plaster po tygosniowej przerwie, czy jednak moge przestac je stosowac po tym tygodniu? Nie przyklejajac juz drugiego?
Zaleca się żeby odstawić tabletki dopiero po skończeniu opakowania więc chyba z plastrami jest tak samo. Nie ma takiej informacji w ulotce?
KrwawaMary86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-26, 21:53   #3
lena890
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3
Dot.: kiedy odstawic?

Napisane jest zeby natychmiast przerwac stosowanie gdy wystepuja powazniejsze niz te wymienione przeze mnie skutki. Z moimi skutkami moglabym sie ewentualnie skonsultowac z lekarzem. Ale ja chce po prostu zrezygnowac.calkiem.Hmm. Sama nie wiem. Ogolnie przerwanie antykoncepcji przy pierwszym plastrze, czy to dobry pomysl. Dopiero co skonczylo mi sie krwawienie z odstawienia. Boje sie ze to zbyt krotki okres bo po odstawieniu calkowitym pojawi sie pewnie kolejne krwawoenie z odstawienia, jendka chcialabym jak najszybcoej zakonczyc to

---------- Dopisano o 22:53 ---------- Poprzedni post napisano o 22:44 ----------

Na dodatek wczesniej, przed plastrami bralam tabletki i rowniez na mnie zle dzialaly, zamienilam je na plastry, ale skutki sa podobne.jak przy tabletkach. Dlatego chce calkiem zrezygnowac z antykoncepcji hormonalnej. Tylko czy to odpowiedni moment.?

Edytowane przez lena890
Czas edycji: 2014-10-26 o 21:47
lena890 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-27, 15:11   #4
KrwawaMary86
Zadomowienie
 
Avatar KrwawaMary86
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 067
Dot.: kiedy odstawic?

Jeśli masz silne działania niepożądane to wydaje mi się, że możesz odstawić już teraz.
Ja też nie odstawiłam nuvarignu "prawidłowo" czyli po 3 tygodniach użytkowania a po 2 tygodniach. Po kilku dniach wystąpiło krwawienie z odstawienia. Pierwszy cykl po odstawieniu miałam nieco dłuższy - 36 dni.
Ciężko stwierdzić jak Twój organizm zareaguje.
KrwawaMary86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-27, 17:39   #5
201609270959
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 981
Dot.: kiedy odstawic?

Skoro bardzo źle się czujesz, masz dużo objawów niepożądanych, to nie wiem na co czekasz. Nic złego się nie stanie tylko dlatego, że zaczęłaś nowe opakowanie, przynajmniej mój lekarz tak mówił kilka miesięcy temu, kiedy pytałam o to samo .
201609270959 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-28, 04:39   #6
lena890
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3
Dot.: kiedy odstawic?

Dziekuje slicznie za odpowiedzi koncze wiec temat plastrow
lena890 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-28 05:39:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:59.