♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡ - Strona 39 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-08-04, 21:13   #1141
pysia1987
Zakorzenienie
 
Avatar pysia1987
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Tychy/Katowice
Wiadomości: 12 847
GG do pysia1987
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez kaate233 Pokaż wiadomość
Kupujecie jakąś posciel do wózka czy bedziecie kłaść poprostu na materac i do tego np kocyk? Czy zamiast tego wkladac kokon niemowlecy?

Ja kupiłam prześcieradełka, domówiłam jeszcze podkłady na materac mam płaska podusie i tyle. W zależności od temperatury będzie rożek, kocyk a na zimę śpiworek
Podobają mi się takie zestawy do wózka typu wafel, ale szkoda mi pieniędzy bo wydaje mi się ze jednak mało bym z tego skorzystała. Chwila i będzie zima


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________




będę mamą





kierowca od 7.02.2012
pysia1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-04, 22:09   #1142
laluna91
Rozeznanie
 
Avatar laluna91
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 917
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez pysia1987 Pokaż wiadomość
Ja kupiłam prześcieradełka, domówiłam jeszcze podkłady na materac mam płaska podusie i tyle. W zależności od temperatury będzie rożek, kocyk a na zimę śpiworek
Podobają mi się takie zestawy do wózka typu wafel, ale szkoda mi pieniędzy bo wydaje mi się ze jednak mało bym z tego skorzystała. Chwila i będzie zima


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnie wafla to mi przypomniałaś o takim kocyku specjalnie do fotelika z kapturkiem typu "wafel" Chciałam kiedyś zamówić ale się wstrzymalam i nie wiem czy jednak nie chce. Bo tam są wycięcia pod pasy i ten kapturek też fajny Ale nie wiem czy się faktycznie mi przyda bo kocykow to mi nie brakuje, na zimę też mam specjalną osłonę na nóżki która była w zestawie z fotelikiem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
laluna91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-05, 08:13   #1143
borowczyki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 16
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez laluna91 Pokaż wiadomość
Odnośnie wafla to mi przypomniałaś o takim kocyku specjalnie do fotelika z kapturkiem typu "wafel" Chciałam kiedyś zamówić ale się wstrzymalam i nie wiem czy jednak nie chce. Bo tam są wycięcia pod pasy i ten kapturek też fajny Ale nie wiem czy się faktycznie mi przyda bo kocykow to mi nie brakuje, na zimę też mam specjalną osłonę na nóżki która była w zestawie z fotelikiem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tego spiworka do fotelika nie miałam przy pierwszym dziecku, teraz wiem, że na pewno kupię już na jesień.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
borowczyki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-05, 08:14   #1144
Waniliova
Zakorzenienie
 
Avatar Waniliova
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 785
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Madziuhna moja też na razie ułożona miednicowo i liczę na obrót tak samo boję się zarówno sn, jak i cc!

MrsSeductive współczuję problemów ze snem

Sunshine16 współczuję mdłości, biedna

Baambi zdjęcia dostaniemy dopiero za ok. miesiąc, ale na bieżąco pokazywał nam na aparacie to powinny być fajne kurde, ale lipa z tą infekcją skoro z szyjką tak się dzieje to odpoczywaj! ja myślę, że lekarz wie, co mówi i robi. Nie martw się Kochana tylko po prostu się oszczędzaj jak najwięcej

Riellee szkoda, że tak co rusz rzucają do innego gin i to teraz, na sam koniec mój gin na NFZ nie robi USG, więc raczej prywatnie do niego chodzę

Gryzelda widziałam, szok! Taką waga i tyle cm!

Laluna91 super, że tak dobrze się czujesz ja w sumie na razie podobnie, chociaż stopy czasami puchną

Kaate233 tak, my kupujemy monitor oddechu. Chyba BabySense7

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęśliwa mężatka od 14.06.2014 D.
Waniliova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-05, 09:01   #1145
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 32 352
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Madziuhna dzwoniłaś już do Nowej Soli?

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-05, 09:44   #1146
mamaporazczwarty
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 1 137
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Ja byłam wczoraj na wizycie, ale musialam wziąć zaświadczenie do swiadczenia rehabilitacyjnego i zgłaszałam bóle w podbrzuszu, wiec skupił się na sprawdzaniu czy wszystko ok jeśli chodzi o szew, szyjke i łożysko, także nie wiem ile dziecko wazy, twarzyczki nie widziałam, a śmiałości nie mialam zapytać czy nagle siusiak sie nie pojawił 🤣 to śmieszne, ale obawiam się strasznie, ze nagle jednak się okaże, że to czwarry chłopak w każdym razie dał mi w końcu zlecenie na badania, i to takie juz ostatnie, komplet cały z hivem, hcv itd.. ale gbs nie robimy, bo i tak cesarkę mam mieć, wiec powiedział, że nie ma sensu, czuje oddech porodu nad sobą, a jednak jeszcze niecały miesiąc...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaporazczwarty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-05, 11:37   #1147
Baambi
Zadomowienie
 
Avatar Baambi
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 771
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Dziękuję Waniliova

Fajnie że będziecie mieć piękne profesjonalne zdjęcia


Jejku coraz więcej dziewczyn już tak blisko godziny zero
Mam nadzieję że ja doczekam ciąży donoszonej a nawet 40 tygodnia

Ja się też czuję całkiem dobrze, czasami tylko pobolewa mnie na dole.
Co do kocyka do fotelika, myślę że też kupimy. Przy pierwszej córce nie mieliśmy bo było lato ale na jesień i zimę myślę że jest to przydatna rzecz.
Baambi jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-08-05, 11:48   #1148
laluna91
Rozeznanie
 
Avatar laluna91
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 917
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Dziewczyny która z Was pisała o infekcji intymnej w ciąży? Że miała czy ma?

---------- Dopisano o 11:48 ---------- Poprzedni post napisano o 11:44 ----------

Cytat:
Napisane przez Baambi Pokaż wiadomość
Dziękuję Waniliova

Fajnie że będziecie mieć piękne profesjonalne zdjęcia


Jejku coraz więcej dziewczyn już tak blisko godziny zero
Mam nadzieję że ja doczekam ciąży donoszonej a nawet 40 tygodnia

Ja się też czuję całkiem dobrze, czasami tylko pobolewa mnie na dole.
Co do kocyka do fotelika, myślę że też kupimy. Przy pierwszej córce nie mieliśmy bo było lato ale na jesień i zimę myślę że jest to przydatna rzecz.

Ja bym tak chciała wcześniej urodzić Najlepiej żeby się samo zaczęło jak będzie ciąża donoszona. Właśnie sie dowiedziałam że w szpitalu gdzie chce rodzić przyjmują dopiero 7 dni po terminie i dopiero próbują wywoływanie balonikiem i oxy... Jakbym miała tyle czekać po terminie to nie zniose A czuje że Synuś będzie uparty po mamusi

Zastanawiam się nad takim otulaczem do fotelika https://allegro.pl/oferta/spiworek-o...sna-9133702380 Nie chcę takiego całkiem grubego
laluna91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-05, 11:58   #1149
sunshine16
Zakorzenienie
 
Avatar sunshine16
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 057
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Wczoraj przez jakieś 2h miałam dość regularne skurcze, myślałam, że się coś rozkręci ale nie... Przestało mnie męczyć i przespałam całą noc jak zabita
Cytat:
Napisane przez laluna91 Pokaż wiadomość
Dziewczyny która z Was pisała o infekcji intymnej w ciąży? Że miała czy ma?

---------- Dopisano o 11:48 ---------- Poprzedni post napisano o 11:44 ----------




Ja bym tak chciała wcześniej urodzić Najlepiej żeby się samo zaczęło jak będzie ciąża donoszona. Właśnie sie dowiedziałam że w szpitalu gdzie chce rodzić przyjmują dopiero 7 dni po terminie i dopiero próbują wywoływanie balonikiem i oxy... Jakbym miała tyle czekać po terminie to nie zniose A czuje że Synuś będzie uparty po mamusi

Zastanawiam się nad takim otulaczem do fotelika https://allegro.pl/oferta/spiworek-o...sna-9133702380 Nie chcę takiego całkiem grubego
Ja właśnie coś takiego planuje kupić bo gruby już mam po córce



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sunshine16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-05, 12:09   #1150
ewulkamala16
Rozeznanie
 
Avatar ewulkamala16
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Strzelce
Wiadomości: 599
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez wymaginowana Pokaż wiadomość
a jakie macie koszule typowo do porodu? rozpinane po calosci czy wystarczy rozpinana do polowy?
Długo się zastanawiałam jakie koszule wogole wybrać. I ja brałam trzy rozpinane do połowy przez środek i jedna ktora się rozpina cała, tą też wzięłam szerszą bo planuje w niej rodzić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:09 ---------- Poprzedni post napisano o 12:59 ----------

Cytat:
Napisane przez Madz!uHa Pokaż wiadomość
Ja chcę!!!



No niestety ja mam tp na 22.09 z OM, a z USG 17.09. Który jest bardziej realny i bierze się od uwagę?





Boziu, ja jeszcze nie mam żadnej Chyba wezmę jakąś koszulkę małża... Taką, którą przeznaczyłam np. na jakieś ścierki... Mam trzy ładne do spania/ karmienia, a do porodu to raczej taką na zdarcie.

Pisałam już na fb, że moja mała ma już prawie 2kg (32+5) i leży poprzecznie. Dziś zaczęłam się zastanawiać, czy mi się obróci.. Chociaż gadałam dziś z sąsiadką i mówiła, że z poprzecznego córka jej się obróciła tydzień przed porodem i mogła sn.
I chciałabym, i boję się zarazem sn... Tego bólu

Chciałam spytać Was o laktatory - ma któraś z Was elektryczny? Jakie modele polecacie?
Termin ponoć najbardziej wiarygodny jest z 1 usg prenatalnego. Zajrzyj i sprawdź jak to wyglądało. Ja wtedy miałam termin na 9.09.2020. Z OM miałam zas na 13.09.2020, a z wczoraj wychodzi mi 16.09.2020... Nie mówię nawet o datach z 2 i 3 badania prenatalnego Także u mnie też ciągle zmiana terminu byla... Ale tak jak mówię, przyjmuje się datę ta z 1 badania prenatalnego, chociaż nie wiedzieć czemu w kartę ciąży mam wpisany właśnie 16 września jakiś Nostradamus z tego mojego gina?
Co do laktatora to powiem tak, mi koleżanka poleciła na start manualny, bo mówi, że nigdy nie masz gwarancji, że wogole będziesz potrzebować laktatora, a taki elektryczny, wiadomo- dużo droższy. Ja mam z Philips Avent.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Tryb oczekiwania aktywowany
ewulkamala16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-05, 12:11   #1151
zambeza
polaczek cebulaczek
 
Avatar zambeza
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 10 737
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Hej!
Ja po wizycie, u małej wszystko ok, trochę przystopowała i ma teraz ok. 2550gram. Za 2 dni ciąża donoszona
Cytat:
Napisane przez laluna91 Pokaż wiadomość
Odnośnie wafla to mi przypomniałaś o takim kocyku specjalnie do fotelika z kapturkiem typu "wafel" Chciałam kiedyś zamówić ale się wstrzymalam i nie wiem czy jednak nie chce. Bo tam są wycięcia pod pasy i ten kapturek też fajny Ale nie wiem czy się faktycznie mi przyda bo kocykow to mi nie brakuje, na zimę też mam specjalną osłonę na nóżki która była w zestawie z fotelikiem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kupiłam taki na allegro
Cytat:
Napisane przez laluna91 Pokaż wiadomość
Dziewczyny która z Was pisała o infekcji intymnej w ciąży? Że miała czy ma?

---------- Dopisano o 11:48 ---------- Poprzedni post napisano o 11:44 ----------




Ja bym tak chciała wcześniej urodzić Najlepiej żeby się samo zaczęło jak będzie ciąża donoszona. Właśnie sie dowiedziałam że w szpitalu gdzie chce rodzić przyjmują dopiero 7 dni po terminie i dopiero próbują wywoływanie balonikiem i oxy... Jakbym miała tyle czekać po terminie to nie zniose A czuje że Synuś będzie uparty po mamusi

Zastanawiam się nad takim otulaczem do fotelika https://allegro.pl/oferta/spiworek-o...sna-9133702380 Nie chcę takiego całkiem grubego
Ja miałam, ale jakieś 3miesiące temu
Cytat:
Napisane przez sunshine16 Pokaż wiadomość
Wczoraj przez jakieś 2h miałam dość regularne skurcze, myślałam, że się coś rozkręci ale nie... Przestało mnie męczyć i przespałam całą noc jak zabita Ja właśnie coś takiego planuje kupić bo gruby już mam po córce



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Coś już się zaczyna dziać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ślub nie jest końcem naszej wolności. On oznacza, że chcę podrożować i zwiedzić świat ale z nim u mego boku.
On oznacza, że chcę całować te same usta każdego ranka i każdej nocy przed pójściem spać.
Jeśli odbierasz malżenstwo jako koniec wolności, to robisz to źle
zambeza jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-08-05, 12:15   #1152
laluna91
Rozeznanie
 
Avatar laluna91
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 917
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez ewulkamala16 Pokaż wiadomość
Długo się zastanawiałam jakie koszule wogole wybrać. I ja brałam trzy rozpinane do połowy przez środek i jedna ktora się rozpina cała, tą też wzięłam szerszą bo planuje w niej rodzić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:09 ---------- Poprzedni post napisano o 12:59 ----------

Termin ponoć najbardziej wiarygodny jest z 1 usg prenatalnego. Zajrzyj i sprawdź jak to wyglądało. Ja wtedy miałam termin na 9.09.2020. Z OM miałam zas na 13.09.2020, a z wczoraj wychodzi mi 16.09.2020... Nie mówię nawet o datach z 2 i 3 badania prenatalnego Także u mnie też ciągle zmiana terminu byla... Ale tak jak mówię, przyjmuje się datę ta z 1 badania prenatalnego, chociaż nie wiedzieć czemu w kartę ciąży mam wpisany właśnie 16 września jakiś Nostradamus z tego mojego gina?
Co do laktatora to powiem tak, mi koleżanka poleciła na start manualny, bo mówi, że nigdy nie masz gwarancji, że wogole będziesz potrzebować laktatora, a taki elektryczny, wiadomo- dużo droższy. Ja mam z Philips Avent.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie właśnie tylko tego terminu sie trzymamy z 1 prenatalnych czyli 22.09 Na drugich chyba miałam 23.09 a z om 26.09. Ale mam nadzieje że jakby przyszło mi się zgłaszać do szpitala po terminie to tego 22.09 będą się trzymać bo taki ma w karte wpisany(nawet jak jest termin z om to moja gin poprawiła po prenatalnych na 22.09 )

Cytat:
Napisane przez zambeza Pokaż wiadomość
Hej!
Ja po wizycie, u małej wszystko ok, trochę przystopowała i ma teraz ok. 2550gram. Za 2 dni ciąża donoszona Kupiłam taki na allegro Ja miałam, ale jakieś 3miesiące temuCoś już się zaczyna dziać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
2 dni? Oj to już bym planowała intensywny czas na za dwa dni Ale ja to ja
laluna91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-05, 12:15   #1153
ewulkamala16
Rozeznanie
 
Avatar ewulkamala16
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Strzelce
Wiadomości: 599
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez MrsSeductive Pokaż wiadomość
O ile dobrze rozumiem to u mnie do porodu dają normalnie ich jakąś koszulę

Ja już nastawiłam się na cc. Będzie co ma być 🤷♀️


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 23:24 ---------- Poprzedni post napisano o 23:22 ----------

Co do laktatora to ja się jeszcze wstrzymam.
Ogólnie od wczoraj mam skurcze typowo okresowe oraz boli mnie spojenie łonowe. myślałam że jak biorę luteinę to sobie na spokojnie mogę kończy wyprawkę a tu chyba trzeba się sprężać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja biorę Duphaston od 2 trymestru i od jakiegoś czasu czuje jakby skurcze. Wczoraj przed wizyta porządnie się wystraszylam, bo nigdy tak nie miałam. Lekarz sprawdził co i jak i całe szczęście szyjka nadal długa i zamknieta. Nie skrocila sie nic od ostatniej wizyty, za to mały ponoć mocno napiera główką do przodu. Bon kazał przyjść za 2 tygodnie na kontrolę. Także sama nie wiem co i tym sądzić. Śmiałam się do dziewczyn na Facebooku, że węsze spisek... Oczywiście Duphaston kazał brać nadal... Więc kto wie, może coś zaczyna tam powoli drgac. Szczerze powiedziawszy, nawet mnie ta główka nie zdziwiła, bo często czuje się tak jakbym miała ta głowę już między nogami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Tryb oczekiwania aktywowany
ewulkamala16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-05, 12:31   #1154
ewulkamala16
Rozeznanie
 
Avatar ewulkamala16
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Strzelce
Wiadomości: 599
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez kaate233 Pokaż wiadomość
Hej. U mnie 35 tc się zaczął i główka już nisko. Czy któraś tak ma? Czy można jeszcze współżyć czy lepiej nie?
Ja mam nisko główkę. Dzisiaj 34+4... Mały już na badania w 26 tygodniu był głowa w dół. Lekarz wczoraj mnie nadal bo się skarzylam na skurcze i takie napinanie tam na dole i powiedział, ze czuć już napieranie młodego... nie pytałam go o współżycie, ale szczerze? Nie wiem co by mąż powiedział jakby wyczuł głowę Tymka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:25 ---------- Poprzedni post napisano o 13:21 ----------

Cytat:
Napisane przez pysia1987 Pokaż wiadomość
A to się jakoś zgłasza swojemu lekarzowi ze się nie chce karmić? Trzeba brać jakieś leki na zatrzymanie laktacji? jestem ciemna jeśli chodzi o to. Mi narazie siara żadna nie leci, biust jakoś tez specjalnie nie urósł. Bo chodzę w swoich stanikach i nic mi nie wypływa bokiem jedynie czasami swędzi i „parzy”.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
W planie porodu się zaznacza, że nie chcesz karmić piersią i po sprawie. Moje piersi tak samo. Nie urosły, nic z nich nie leci, nie swedza, nie bolą... kompletnie nic.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:31 ---------- Poprzedni post napisano o 13:25 ----------

Cytat:
Napisane przez kaate233 Pokaż wiadomość
Kupilyscie może monitory oddechu? Albo macie zamiar kupić?
Nie kupuje, ale jakbym dostala dla Tymona to napewno by się przydał

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Tryb oczekiwania aktywowany
ewulkamala16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-05, 12:34   #1155
laluna91
Rozeznanie
 
Avatar laluna91
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 917
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez ewulkamala16 Pokaż wiadomość
[/COLOR]W planie porodu się zaznacza, że nie chcesz karmić piersią i po sprawie. Moje piersi tak samo. Nie urosły, nic z nich nie leci, nie swedza, nie bolą... kompletnie nic.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O ile ktoś respektuje plan porodu, bo kolejny raz spotkałam się z opinią że nikt na to nie patrzył nawet Nawet dziś pisałam z dziewczyną co rodziła tydzień temu w "moim" szpitalu to nie miała planu porodu, nikt o niego nie pytał a była tydzień w szpitalu bo wywoływali jej poród a koniec końców miała cc.

Mi urosły w ciaży ale niewiele, tzn optycznie nic specjalnego ale po stanikach czułam i rostępy mam Ale żadnych wycieków, co troche mnie martwi ale podobno to żaden wyznacznik karmienia, tak samo jak wielkość biustu nie ma tu nic do rzeczy.
Ale od paru dni smaruje sutki maścią z lanoliną Chciałabym bardzo karmić piersią a jak się bardzo chce....
laluna91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-05, 12:36   #1156
ewulkamala16
Rozeznanie
 
Avatar ewulkamala16
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Strzelce
Wiadomości: 599
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez Baambi Pokaż wiadomość
Jestem po wczorajszej wizycie i ogólnie z malutką dobrze, waży już 2200 ale niestety zrobiło się u mnie rozwarcie na palec ;(
Tylko że nie na całej długości szyjki - tak to zrozumiałam. Gin powiedział że jest jeszcze sporo szyjki zamknietej ale nie może sprawdzić bo mam infekcję i nie chce jej rozsiewać wyżej. Ech ostatnio już było dobrze z tą infekcją a teraz się znowu pojawiła. Dostałam leki na nią. Ale na szyjkę nic, powiedział że nie potrzeba, nie muszę leżeć. Mam jedynie nie robić ryzykownych rzeczy, długo chodzić, siedzieć, współżyć itd.

To dopiero 33 tydzień leci :/ Myślicie że lekarz bagatelizuje czy rzeczywiście nie ma powodu do niepokoju?
Wydaje mi się, że lekarz ma rację Wogole wczoraj miałam wizytę i Mój chłopczyk też ważył 2200, nooo dokładnie 2265 ♡
A propos rozwarcia jeszcze... dziewczyna, która miała wizytę przede mną, wyszła od ginekologa z 3 cm rozwarciem i skierowaniem do szpitala. Śmiała się, że już dawno spakowana i że jedzie zabrać tylko torbę z domu i na szpital uderza... Ale dziewczyny, jaka ona była spokojna. Taki luz... chciałabym tak iść do porodu jak ona

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Tryb oczekiwania aktywowany
ewulkamala16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-05, 12:37   #1157
zambeza
polaczek cebulaczek
 
Avatar zambeza
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 10 737
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez laluna91 Pokaż wiadomość
2 dni? Oj to już bym planowała intensywny czas na za dwa dni Ale ja to ja
Za dwa dni mamy sesję ciążową, więc musi jeszcze posiedzieć nic się nie dzieje na razie, więc na spokojnie


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ślub nie jest końcem naszej wolności. On oznacza, że chcę podrożować i zwiedzić świat ale z nim u mego boku.
On oznacza, że chcę całować te same usta każdego ranka i każdej nocy przed pójściem spać.
Jeśli odbierasz malżenstwo jako koniec wolności, to robisz to źle
zambeza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-05, 12:50   #1158
ewulkamala16
Rozeznanie
 
Avatar ewulkamala16
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Strzelce
Wiadomości: 599
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez alwa Pokaż wiadomość
Ja miałam wizyty co 3 tygodnie na NFZ ale za to wszystkie bez usg. Na usg musiałam się umawiać osobno do innego lekarza, no i tylko 3 usg w czasie całej ciąży przysługiwały
True. Mój ginekolog od początku mnie uprzedził jakie są realia prowadzenia ciąży na NFZ.... dlatego skorzystałam z pierwszej na fundusz A potem już byłam u niego prywatnie, tym bardziej, że jak wybuchła ta koronaburza to przychodnia której przyjmował była zamknięta na trzy spusty. Wyboru nie miałam. Jeździłam prawie 50 km do Wrocławia do jego prywatnego gabinetu...no ale głowa spokojna chociaż

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:43 ---------- Poprzedni post napisano o 13:42 ----------

Cytat:
Napisane przez MrsSeductive Pokaż wiadomość
Ja chcę kupić również używany ten monitor oddechu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:12 ---------- Poprzedni post napisano o 13:10 ----------

Co do ginekologów na NFZ nigdy nie byłam zadowolona.

Jutro przychodzi reszta wyprawki. Została apteka oraz koszule do szpitala.

Jaki kupujecie krem/ maść na odparzenia?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zielony Linomag

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:48 ---------- Poprzedni post napisano o 13:43 ----------

Cytat:
Napisane przez kaate233 Pokaż wiadomość
Kupujecie jakąś posciel do wózka czy bedziecie kłaść poprostu na materac i do tego np kocyk? Czy zamiast tego wkladac kokon niemowlecy?
Ja mam kupione do gondoli dwa zestawy pościeli, jeden cieńszy, drugi grubszy. . .a jak będzie naprawdę tak ciepło jak zeszłej jesieni to będę zwykłym kocykiem nakrywac młodego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:50 ---------- Poprzedni post napisano o 13:48 ----------

Cytat:
Napisane przez laluna91 Pokaż wiadomość
Daj znać jak z rozmiarem wypada. Chciałabym mieć więcej tych stanikow a takich za stówke to nie kupię kilku bo mi szkoda kasy a też nie wiem tez jak z karmieniem będzie tylko nie lubię takich miękkich ale po domu mógłby być. A w sumie te od tego sprzedawcy mam zaobserwowane

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:09 ---------- Poprzedni post napisano o 16:08 ----------

Ja mam do wózka zestaw płaską podusie i kokderke, jednak strony jest minky, więc myślę że na jesień będzie ok. A w zimie na pewno dojdzie taki śpiworek co mam dołączony do wózka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ooo to o czym mówiłam właśnie!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Tryb oczekiwania aktywowany
ewulkamala16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-05, 12:56   #1159
Riellee
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 785
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Co do wizyty na NFZ dużo zalezy od chęci lekarza - zalecane są minimum 3 USG ale ostatecznie decyduje lekarz
Na NFZ u mojego pierwszego lekarza miałam wizyty co miesiąc, na każdej USG i to nie takie byle jakie, wszystko tłumaczył i rozmawiał a nawet dawał zdjęcia 🤣. Nie miał problemów z pytaniami i mówił żeby dzwonić do niego jak coś będzie niepokoić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Riellee jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-08-05, 12:59   #1160
alwa
Wtajemniczenie
 
Avatar alwa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 280
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez ewulkamala16 Pokaż wiadomość
Długo się zastanawiałam jakie koszule wogole wybrać. I ja brałam trzy rozpinane do połowy przez środek i jedna ktora się rozpina cała, tą też wzięłam szerszą bo planuje w niej rodzić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:09 ---------- Poprzedni post napisano o 12:59 ----------

Termin ponoć najbardziej wiarygodny jest z 1 usg prenatalnego. Zajrzyj i sprawdź jak to wyglądało. Ja wtedy miałam termin na 9.09.2020. Z OM miałam zas na 13.09.2020, a z wczoraj wychodzi mi 16.09.2020... Nie mówię nawet o datach z 2 i 3 badania prenatalnego Także u mnie też ciągle zmiana terminu byla... Ale tak jak mówię, przyjmuje się datę ta z 1 badania prenatalnego, chociaż nie wiedzieć czemu w kartę ciąży mam wpisany właśnie 16 września jakiś Nostradamus z tego mojego gina?
Co do laktatora to powiem tak, mi koleżanka poleciła na start manualny, bo mówi, że nigdy nie masz gwarancji, że wogole będziesz potrzebować laktatora, a taki elektryczny, wiadomo- dużo droższy. Ja mam z Philips Avent.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Właśnie ten termin z 1 prenatalnego jest najważniejszy. Mi wyszedł 13.09. Miałam takie przesunięcie owulacji że z om to mi w ogóle lipiec wychodzi
A pozostałe usg się nie liczą. Teraz mi wyszedł termin 17.09 ale gin powiedział że to nie znaczy że to mi się przesuwa tp tylko, że mam się nastawiać że urodzę w terminie mniejsze dziecko, jak to powiedział raczej urodzi się z masą 3,5 kg a nie 4kg

Cytat:
Napisane przez sunshine16 Pokaż wiadomość
Wczoraj przez jakieś 2h miałam dość regularne skurcze, myślałam, że się coś rozkręci ale nie... Przestało mnie męczyć i przespałam całą noc jak zabita Ja właśnie coś takiego planuje kupić bo gruby już mam po córce



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Trzymam kciuki, może dziś ruszy

Cytat:
Napisane przez laluna91 Pokaż wiadomość
Dziewczyny która z Was pisała o infekcji intymnej w ciąży? Że miała czy ma?

---------- Dopisano o 11:48 ---------- Poprzedni post napisano o 11:44 ----------




Ja bym tak chciała wcześniej urodzić Najlepiej żeby się samo zaczęło jak będzie ciąża donoszona. Właśnie sie dowiedziałam że w szpitalu gdzie chce rodzić przyjmują dopiero 7 dni po terminie i dopiero próbują wywoływanie balonikiem i oxy... Jakbym miała tyle czekać po terminie to nie zniose A czuje że Synuś będzie uparty po mamusi

Zastanawiam się nad takim otulaczem do fotelika https://allegro.pl/oferta/spiworek-o...sna-9133702380 Nie chcę takiego całkiem grubego
Ja miałam infekcję ale w poprzedniej ciąży.

Ja nie wiem czy chcę urodzić w terminie czy przed. Na pewno nie chcę po terminie

A u mnie dziś pierwszy raz się zdarzyło takie coś, że córka stała koło mnie i upuściła miskę na podłogę i był duży hałas. I w tym momencie Mała w brzuszku jakby "podskoczyła", tak jakby się hałasu przestraszyła
__________________
Dni z dziećmi są bardzo długie
ale lata mijają bardzo szybko

❤️❤️❤️
K+H+Z
alwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-05, 13:13   #1161
Baambi
Zadomowienie
 
Avatar Baambi
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 771
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez laluna91 Pokaż wiadomość
Dziewczyny która z Was pisała o infekcji intymnej w ciąży? Że miała czy ma?

---------- Dopisano o 11:48 ---------- Poprzedni post napisano o 11:44 ----------




Ja bym tak chciała wcześniej urodzić Najlepiej żeby się samo zaczęło jak będzie ciąża donoszona. Właśnie sie dowiedziałam że w szpitalu gdzie chce rodzić przyjmują dopiero 7 dni po terminie i dopiero próbują wywoływanie balonikiem i oxy... Jakbym miała tyle czekać po terminie to nie zniose A czuje że Synuś będzie uparty po mamusi

Zastanawiam się nad takim otulaczem do fotelika https://allegro.pl/oferta/spiworek-o...sna-9133702380 Nie chcę takiego całkiem grubego
Ja pisałam ;] Jestem w trakcie leczenia.

Dziewczyny dobry artykuł o tym czy jest istotna różnica w urodzeniu dziecka w 37 a 40 tyg. napisała Mataja.

---------- Dopisano o 14:13 ---------- Poprzedni post napisano o 14:10 ----------

Cytat:
Napisane przez alwa Pokaż wiadomość
Właśnie ten termin z 1 prenatalnego jest najważniejszy. Mi wyszedł 13.09. Miałam takie przesunięcie owulacji że z om to mi w ogóle lipiec wychodzi
A pozostałe usg się nie liczą. Teraz mi wyszedł termin 17.09 ale gin powiedział że to nie znaczy że to mi się przesuwa tp tylko, że mam się nastawiać że urodzę w terminie mniejsze dziecko, jak to powiedział raczej urodzi się z masą 3,5 kg a nie 4kg



Trzymam kciuki, może dziś ruszy



Ja miałam infekcję ale w poprzedniej ciąży.

Ja nie wiem czy chcę urodzić w terminie czy przed. Na pewno nie chcę po terminie

A u mnie dziś pierwszy raz się zdarzyło takie coś, że córka stała koło mnie i upuściła miskę na podłogę i był duży hałas. I w tym momencie Mała w brzuszku jakby "podskoczyła", tak jakby się hałasu przestraszyła

Pamiętam to z poprzedniej ciaży W tej mała jest ogólnie bardziej ruchliwa ale nie reaguje tak na hałasy
Za to pare dni temu wydała odgłosy głośnego mlaskania byłam w szoku ale poszukałam i rzeczywiście nie jest to nawet rzadkość.
Mogą np strzelać tak stawy dziecku kiedy się rozciąga
Baambi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-05, 13:21   #1162
laluna91
Rozeznanie
 
Avatar laluna91
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 917
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez Riellee Pokaż wiadomość
Co do wizyty na NFZ dużo zalezy od chęci lekarza - zalecane są minimum 3 USG ale ostatecznie decyduje lekarz
Na NFZ u mojego pierwszego lekarza miałam wizyty co miesiąc, na każdej USG i to nie takie byle jakie, wszystko tłumaczył i rozmawiał a nawet dawał zdjęcia 🤣. Nie miał problemów z pytaniami i mówił żeby dzwonić do niego jak coś będzie niepokoić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też uważam że wiele zalezy od lakarza jeśli chodzi o wizyty na fundusz. Moja gin co chodze prywatnie i chodziłam tez na fundusz nie robiła w ogóle usg na szpitalnym sprzęcie a przez korone nie ma jej w ogole w przychodni i chodzę do innego lekarza który ustala wizyty co 2 tyg i za każdym razem robi usg, krótsze lub dłuższe.

Koleżanka z innego województwa prowadzi ciąże tylko na nfz i ma co wizyte usg i nawet zdjęcia 3d !!! Ale wizyty co miesiac... a nawet miesiac i tydzień dokładnie...
laluna91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-05, 13:36   #1163
mamaporazczwarty
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 1 137
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez ewulkamala16 Pokaż wiadomość
Ja biorę Duphaston od 2 trymestru i od jakiegoś czasu czuje jakby skurcze. Wczoraj przed wizyta porządnie się wystraszylam, bo nigdy tak nie miałam. Lekarz sprawdził co i jak i całe szczęście szyjka nadal długa i zamknieta. Nie skrocila sie nic od ostatniej wizyty, za to mały ponoć mocno napiera główką do przodu. Bon kazał przyjść za 2 tygodnie na kontrolę. Także sama nie wiem co i tym sądzić. Śmiałam się do dziewczyn na Facebooku, że węsze spisek... Oczywiście Duphaston kazał brać nadal... Więc kto wie, może coś zaczyna tam powoli drgac. Szczerze powiedziawszy, nawet mnie ta główka nie zdziwiła, bo często czuje się tak jakbym miała ta głowę już między nogami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja tak czuję od dwóch miesięcy mam nisko brzuch i Córa tak mi głową napiera, że aż strach, w zadnej ciąży tak nie miałam i za kazdym razem gin mówi, że jest ok

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:36 ---------- Poprzedni post napisano o 12:32 ----------

Cytat:
Napisane przez laluna91 Pokaż wiadomość
O ile ktoś respektuje plan porodu, bo kolejny raz spotkałam się z opinią że nikt na to nie patrzył nawet Nawet dziś pisałam z dziewczyną co rodziła tydzień temu w "moim" szpitalu to nie miała planu porodu, nikt o niego nie pytał a była tydzień w szpitalu bo wywoływali jej poród a koniec końców miała cc.

Mi urosły w ciaży ale niewiele, tzn optycznie nic specjalnego ale po stanikach czułam i rostępy mam Ale żadnych wycieków, co troche mnie martwi ale podobno to żaden wyznacznik karmienia, tak samo jak wielkość biustu nie ma tu nic do rzeczy.
Ale od paru dni smaruje sutki maścią z lanoliną Chciałabym bardzo karmić piersią a jak się bardzo chce....
Nie martw się, karmiłam za każdym razem, a szczerze mówiąc nie wiem o co wszystkim chodzi z tym wyciekiem, bo mi nigdy nic nie kapało w ciąży, a wręcz gin zawsze pyta czy piersi w porządku i czy nie ma wycieków, wiec to chyba nie do końca reguła... planu porodu tez nigdy nie miałam, a ciśnie mi się zawsze na usta powiedzenie "opowiedz Bogu o swoich planach"

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaporazczwarty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-05, 14:09   #1164
Katarznaka
Zadomowienie
 
Avatar Katarznaka
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 561
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Ja do gondoli planuje tylko kocyk i prześcieradło
Musze w koncu kupic materac do łóżeczka i wymienic staniki do karmienia bo porąbalam obwód pod biustem jak zamawiałam...
Całą noc mi się śniło, że rodze nawet nie wiecie jaka bylam zdziwiona jak sie obudzilam z dzieckiem w brzuchu

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Katarznaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-05, 14:18   #1165
alwa
Wtajemniczenie
 
Avatar alwa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 280
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

U mnie plan porodu wypisuje się na porodówce. Mają swoją ankietę do wypełnienia.

Ja muszę wreszcie wybrać jakiś wózek i fotelik
__________________
Dni z dziećmi są bardzo długie
ale lata mijają bardzo szybko

❤️❤️❤️
K+H+Z
alwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-05, 14:20   #1166
laluna91
Rozeznanie
 
Avatar laluna91
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 917
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez Katarznaka Pokaż wiadomość
Ja do gondoli planuje tylko kocyk i prześcieradło
Musze w koncu kupic materac do łóżeczka i wymienic staniki do karmienia bo porąbalam obwód pod biustem jak zamawiałam...
Całą noc mi się śniło, że rodze nawet nie wiecie jaka bylam zdziwiona jak sie obudzilam z dzieckiem w brzuchu

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Jakie staniki zamawiałaś? Mój temat nr jeden ostatnio
laluna91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-05, 14:23   #1167
mamaporazczwarty
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 1 137
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez alwa Pokaż wiadomość
U mnie plan porodu wypisuje się na porodówce. Mają swoją ankietę do wypełnienia.

Ja muszę wreszcie wybrać jakiś wózek i fotelik
O to to, na porodówce odpowiadałam na pewne pytania, nic nie przygotowując wcześniej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaporazczwarty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-05, 14:29   #1168
Katarznaka
Zadomowienie
 
Avatar Katarznaka
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 561
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez laluna91 Pokaż wiadomość
Jakie staniki zamawiałaś? Mój temat nr jeden ostatnio
Zamawialam na intymna.pl i zamykam tam rozmiarówkę niestety nie mam za dużego wyboru z biustem 85K/L i biore co jest

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Katarznaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-05, 14:39   #1169
laluna91
Rozeznanie
 
Avatar laluna91
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 917
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez Katarznaka Pokaż wiadomość
Zamawialam na intymna.pl i zamykam tam rozmiarówkę niestety nie mam za dużego wyboru z biustem 85K/L i biore co jest

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Właśnie patrzę na ich tabele rozmiarów i nie jest czytelna

Ja właśnie znalazłam coś takiego jak sklepkostar.pl i mam upatrzone 3 modele i myślę żeby kliknąć Powyżej 200zł darmowa przesyłka ale nie wiem czy trafie na pewno z rozmiarem, najlepiej jeden zamówić i sprawdzić a potem reszte tylko przesyłka

Niby miałam czekać do porodu z zamawianiem bo nie wiem czy będę potrzebowała tylu staników
laluna91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-05, 14:44   #1170
Waniliova
Zakorzenienie
 
Avatar Waniliova
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 785
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Baambi mlaskanie, serio? ja jedynie czasem słyszę takie pyknięcia, ale nie wiem co to miałoby być

Katarznaka też jeszcze nie mamy materaca do łóżeczka jaki chcecie kupić? Hehe, niezły sen

Zambeza powodzenia na sesji! super, że wszystko ok

Ewulkamala16 super, że wszystko dobrze oj też zazdroszczę tej dziewczynie takiego spokoju

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęśliwa mężatka od 14.06.2014 D.
Waniliova jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-02-23 14:31:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:05.