Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II - Strona 154 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-05-30, 22:32   #4591
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

rysienka - a o ktorej Ty bierzesz tabletki??


hormony wchlaniaja sie w jamie ustnej, w przelyku sie nie wchlaniaja, potem w żołądku, nie wiem po jakim czasie zwymiotowalas;p i tez zalezy czy zoladek byl pusty czy cos jadlas. ogolnie to na pusty żołądek w calosci sie wchlaniaja do pół godziny, na pełny to tak jak na ulotce chyba 2 godziny tak? czy godzina, nie pamietam
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-31, 00:12   #4592
rysienka
Wtajemniczenie
 
Avatar rysienka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: "duże" miasto na W.
Wiadomości: 2 809
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez inc0rrect Pokaż wiadomość
rysienka - a o ktorej Ty bierzesz tabletki??


hormony wchlaniaja sie w jamie ustnej, w przelyku sie nie wchlaniaja, potem w żołądku, nie wiem po jakim czasie zwymiotowalas;p i tez zalezy czy zoladek byl pusty czy cos jadlas. ogolnie to na pusty żołądek w calosci sie wchlaniaja do pół godziny, na pełny to tak jak na ulotce chyba 2 godziny tak? czy godzina, nie pamietam
biorę o 16. tabletkę zwymiotowałam po jakiś 5 minutach po wzięciu. a żołądek był pusty całkiem bo to pierwsze co wstałam.
rysienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-31, 07:50   #4593
BrigitteBardot
Zadomowienie
 
Avatar BrigitteBardot
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 144
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez rysienka Pokaż wiadomość
biorę o 16. tabletkę zwymiotowałam po jakiś 5 minutach po wzięciu. a żołądek był pusty całkiem bo to pierwsze co wstałam.
Na Twoim miejscu bym się zabezpieczyła dodatkowo.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post45174983 LUTY wymienię
BrigitteBardot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-31, 12:36   #4594
rysienka
Wtajemniczenie
 
Avatar rysienka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: "duże" miasto na W.
Wiadomości: 2 809
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez BrigitteBardot Pokaż wiadomość
Na Twoim miejscu bym się zabezpieczyła dodatkowo.
tak właśnie zrobiłam. nie mam ochoty na dodatkowe stresy. ale wydaję mi się, że po okresie który teraz wystąpii zacznę 8 dnia nowe opakowanie to będę normalnie chroniona przed ciążą, tak?
dziękuję dziewczyny za odpowiedzi.
rysienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-31, 13:07   #4595
BrigitteBardot
Zadomowienie
 
Avatar BrigitteBardot
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 144
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Wydaje mi się, że tak, ale dobrze by było gdyby wypowiedział się ktoś jeszcze, bo to zagmatwany przypadek ale nie wydaje mi się, żeby ta tabletka się wchłonęła w ciągu 5 minut. Szkoda, że w ogóle ją zwymiotowałaś, trzeba było już to zostawić i przynajmniej miałabyś 100% pewności. Dodatkowe zabezpieczenie na pewno.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post45174983 LUTY wymienię
BrigitteBardot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-31, 18:56   #4596
melleczka
Zakorzenienie
 
Avatar melleczka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 18 846
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

naczytalam sie mnostwo opinii o yasminelle... w wiekszosci negatywnych... i troche sie boje bo zaczynam je brac za jakies 10 dni...
bralam cilest i czulam sie super. cera jak byla tak byla i dalej mam drobne krostki ale poza tym urosly mi piersi, zauwazylam nieznaczny przyrost masy ciala, i troche zwiekszylo mi sie libido
ale po ostatniej wizycie i badanich lekarka powiedziala mi ze mam znacznie podwyzszone INR i cilest nie moze zostac. bo tak byc nie moze i trzeba to jakos wrocic do normy. wiec zapisala mi yasminelle z mniejsza dawka hormonu...
slyszalam ze niektorym dziewczynom zalecono kontynuowac przy zmianie tabletek, tzn zrobic 7 dniowa przerwe i zaczac brac nowe tabletki. mi lekarka zalecila skonczyc cilest a yasminelle zaczac brac od pierwszego dnia okresu.

---------- Dopisano o 19:56 ---------- Poprzedni post napisano o 19:53 ----------

rysienka: teraz na pewno nie jestes chroniona przed ciaza... ale jak zaczniesz nowe opakowanie to bedzie ok.
melleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-31, 19:22   #4597
BrigitteBardot
Zadomowienie
 
Avatar BrigitteBardot
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 144
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez melleczka Pokaż wiadomość
naczytalam sie mnostwo opinii o yasminelle... w wiekszosci negatywnych... i troche sie boje bo zaczynam je brac za jakies 10 dni...
bralam cilest i czulam sie super. cera jak byla tak byla i dalej mam drobne krostki ale poza tym urosly mi piersi, zauwazylam nieznaczny przyrost masy ciala, i troche zwiekszylo mi sie libido
ale po ostatniej wizycie i badanich lekarka powiedziala mi ze mam znacznie podwyzszone INR i cilest nie moze zostac. bo tak byc nie moze i trzeba to jakos wrocic do normy. wiec zapisala mi yasminelle z mniejsza dawka hormonu...
slyszalam ze niektorym dziewczynom zalecono kontynuowac przy zmianie tabletek, tzn zrobic 7 dniowa przerwe i zaczac brac nowe tabletki. mi lekarka zalecila skonczyc cilest a yasminelle zaczac brac od pierwszego dnia okresu.

---------- Dopisano o 19:56 ---------- Poprzedni post napisano o 19:53 ----------

rysienka: teraz na pewno nie jestes chroniona przed ciaza... ale jak zaczniesz nowe opakowanie to bedzie ok.
Reakcja zależy od konkretnego organizmu. Ja też się obawiałam skutków ubocznych, zwłaszcza tycia (a ważę 43kg i nie mam ochoty zmieniać rozmiaru), rozstępów, cellulitu, zmian humoru i spadku libido, ale nic takiego się nie stało. Ostatnio szukałam informacji na temat Yasminelle, bo byłam ciekawa, czy oprócz zagęszczania śluzu powodują też zatrzymanie owulacji i przez przypadek dowiedziałam się, że to chyba jedyne tabletki na rynku, które nie powodują tycia i problemów z cerą ze względu na niską zawartość hormonów i zastosowany drospireron bodajże.

Ja akurat dostałam te tabletki, żeby wyregulować poziom hormonów i jedyne, co zauważyłam, to przesuszenie skóry, ale nad tym już zapanowałam, po prostu bardziej skupiam się na nawilżaniu niż kiedyś. Podobnie jak Tobie po cilest mnie po yasminelle powiększyły się piersi, libido jest trochę wyższe. Ale każdy reaguje inaczej. Jeśli nie masz przeciwwskazań do brania tabletek to nic nie powinno się dziać. Nie bój się
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post45174983 LUTY wymienię
BrigitteBardot jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-31, 20:23   #4598
melleczka
Zakorzenienie
 
Avatar melleczka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 18 846
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

wlasciwie to teoretycznie mam przeciwwskazania ze wzgledu na ten podwyzszony poziom INR... ale lekarka stwierdzila ze sprobujemy z tymi... zastanawiala sie czy wogole mi dawac tabletki...
cilest podobno bardzo silny jest, moze to od tego mi tak to INR skoczylo... stosowalam go glownie ze wzgledu nie na dzialanie anty, ale na jajniki. mialam niewielkie problemy i stad taki silny srodek.
melleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-31, 20:30   #4599
qczelo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 85
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

[QUOTE=BrigitteBardot;1970 2416]Reakcja zależy od konkretnego organizmu. Ja też się obawiałam skutków ubocznych, zwłaszcza tycia (a ważę 43kg i nie mam ochoty zmieniać rozmiaru), rozstępów, cellulitu, zmian humoru i spadku libido, ale nic takiego się nie stało. Ostatnio szukałam informacji na temat Yasminelle, bo byłam ciekawa, czy oprócz zagęszczania śluzu powodują też zatrzymanie owulacji i przez przypadek dowiedziałam się, że to chyba jedyne tabletki na rynku, które nie powodują tycia i problemów z cerą ze względu na niską zawartość hormonów i zastosowany drospireron bodajże.

/QUOTE]


i ciekawa jestem - powodują ;>
qczelo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-31, 22:06   #4600
kamila2006
Zakorzenienie
 
Avatar kamila2006
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 897
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez rysienka Pokaż wiadomość
no i problem.
wczoraj zapomniałam wziąć tabletki. jest to mój ostatni tydzień bo we wtorek miałam wziąć ostatnią. dziś po przebudzeniu wystraszona od razu połknęłam tabletkę. dopiero później przeczytałam co zrobić w takim wypadku (głupota). no i jeden sposób to wziąć zapomnianą tabletkę, wybrać do końca i nie robić tyg przerwy. a drugi to nie brać tabletki i zrobić od razu przerwę. stwierdziłam, że drugi jest lepszy, ponieważ zawsze lepiej żeby krwawienie wystąpiło. a więc pobiegłam od razu do łazienki i ją zwymiotowałam. tabletka musiała się już troszkę rozpuścić, a więc zmieszała się z napojem. wymiotując czułam gorzki smak tabletki. nie jestem jednak pewna czy cała wyleciała. czy mogę więc zrobić teraz ten tydzień przerwy? w takim razie wczoraj byłby pierwszym z 7 dni. pytam, ponieważ zastanawiam się co by było gdyby ta tabletka została, a ja bym zrobiła ten tydzień przerwy od wczoraj? oczywiście jeśli chodzi o seks to muszę się już zabezpieczać dziś, tak? czy jestem chroniona przed ciążą.
dziękuję za ewentualne odpowiedzi.

za 1 dzien przerwy policz dzien w ktorym zapomnialas wziac tabletke. i normalnie 7 dni przerwy a 8 dnia nowe opakowanie.
jesli tabletka ktora zwymiotowalas wchlonela sie lub wchlonela sie czesciowo (1 dzien przerwy u ciebie w tym przypadku) to po prostu wyjdzie na to ze przerwe bedziesz miec 6 dniową (a przerwe mozna skracac). nie tzreba sie dodatkowo zabezpieczac
__________________

Biegam tydz: 2/10
Motywacja 100%

http://s7.suwaczek.com/200804173235.png



kamila2006 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-31, 22:11   #4601
rysienka
Wtajemniczenie
 
Avatar rysienka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: "duże" miasto na W.
Wiadomości: 2 809
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez kamila2006 Pokaż wiadomość
za 1 dzien przerwy policz dzien w ktorym zapomnialas wziac tabletke. i normalnie 7 dni przerwy a 8 dnia nowe opakowanie.
jesli tabletka ktora zwymiotowalas wchlonela sie lub wchlonela sie czesciowo (1 dzien przerwy u ciebie w tym przypadku) to po prostu wyjdzie na to ze przerwe bedziesz miec 6 dniową (a przerwe mozna skracac). nie tzreba sie dodatkowo zabezpieczac
dziękuję za wypowiedź. ja w razie czego się zabezpieczyłam bo lepsze to niż zamartwianie się.
pozdrawiam.
rysienka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-01, 11:40   #4602
Kiciuss18
Przyczajenie
 
Avatar Kiciuss18
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 18
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Witam....Lekarz mi przepisał tabletki antykoncepcyjne, jeszcze nigdy wcześniej nie brałam żadnych, dostałam microgynon 21 czytałam ulotke ale nic z niej nie rozumiem, wiem tylko że mam brać tabletki od 1 dnia okresu przez 21 dni...może ktoś mi co nieco napisze na temat tych tabletek ??
Kiciuss18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-01, 11:54   #4603
_lato
Rozeznanie
 
Avatar _lato
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 619
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Opakowanie typu blister zawiera 21 tabletek. Na opakowaniu każda tabletka oznaczona jest dniem tygodnia, w którym należy ją przyjąć. Tabletki przyjmuje się zgodnie z kierunkiem strzałek na opakowaniu codziennie o stałej porze dnia. Przez następnych 7 dni nie przyjmuje się tabletek i w czasie tej przerwy rozpoczyna się krwawienie z odstawienia. Zwykle występuje ono 2. lub 3. dnia po przyjęciu ostatniej tabletki preparatu. Przyjmowanie tabletek z następnego opakowania rozpoczyna się po 7-dniowej przerwie, czyli w 8 dzień nawet jeśli krwawienie z odstawienia jeszcze trwa. Oto cała 'filozofia' pamietaj ze musisz uwazac na dodatkowe leki ktore zazywasz gdyz moga one zmiejszac skuteczność, przeczytaj dokładnie ulotke, bedziesz wiedziała co obniza skutecznosc Twoich tabletek. Oczywiscie zaczynasz w pierwszy dzien miesiaczki. A pozniej po kazdym blistrze masz tzw. 'krwawienie z odstawienia' ( to nie jest normalny okres, ja go nazywam mechanicznym ) Pilnuj, godziny przymowania, zapewne moga wystapic skutki uboczne, tak jak u kazdej z nas przy pierwszym (kilku) opakowaniu mozesz miec plamienia i dziwne zachowania organizmu, to znak ze Twoj organizm przystosowuje sie do tabletek Ot cała histora....
__________________

_lato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-01, 12:03   #4604
Kiciuss18
Przyczajenie
 
Avatar Kiciuss18
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 18
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

I od kiedy bede zabezpieczona ?? moga mi urosnac piersi ??
Kiciuss18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-01, 12:07   #4605
_lato
Rozeznanie
 
Avatar _lato
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 619
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez Kiciuss18 Pokaż wiadomość
I od kiedy bede zabezpieczona ?? moga mi urosnac piersi ??
Bedziesz zabezpieczona od pierwszej tabletki, ale najlepiej zaczekac do tygodnia czasu i wtedy bedziesz pewna na 100% i wtedy zaczac sie normalnie kochac. Piersi mogą byc nabrzmiale, ale nie wszystkie kobiety tak mają, moje osobiscie takie są- nabrzmiale odkad biore tabletki, ale szczerze powiem ze to sie zmienia przy kazdym opakowaniu raz sa raz nie
__________________

_lato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-01, 12:09   #4606
Kiciuss18
Przyczajenie
 
Avatar Kiciuss18
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 18
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Dzieki za rady
Kiciuss18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-01, 12:10   #4607
_lato
Rozeznanie
 
Avatar _lato
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 619
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez Kiciuss18 Pokaż wiadomość
Dzieki za rady
Alez proszę bardzo
__________________

_lato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-01, 18:15   #4608
BrigitteBardot
Zadomowienie
 
Avatar BrigitteBardot
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 144
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez melleczka Pokaż wiadomość
wlasciwie to teoretycznie mam przeciwwskazania ze wzgledu na ten podwyzszony poziom INR... ale lekarka stwierdzila ze sprobujemy z tymi... zastanawiala sie czy wogole mi dawac tabletki...
cilest podobno bardzo silny jest, moze to od tego mi tak to INR skoczylo... stosowalam go glownie ze wzgledu nie na dzialanie anty, ale na jajniki. mialam niewielkie problemy i stad taki silny srodek.
Z tego co czytałam, Yasminelle należą do tych 'lekkich'. Oczywiście nie oznacza to, że słabiej chronią przed ciążą, ale po prostu nie powinny się pojawiać typowe skutki uboczne. Pewnie dlatego są takie drogie

Cytat:
Napisane przez qczelo Pokaż wiadomość
i ciekawa jestem - powodują ;>
Tak, Yasminelle powoduje zahamowanie owulacji.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post45174983 LUTY wymienię
BrigitteBardot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-02, 06:54   #4609
adela50
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: somewhere
Wiadomości: 2 154
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Czy biorąc ostatnią szaszetkę Teraflu Max Grip w poniedziałek, biorąc jednocześnie Yasminelle będę mogła w piątek się kochać bez gumki?
adela50 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-02, 08:31   #4610
_lato
Rozeznanie
 
Avatar _lato
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 619
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez adela50 Pokaż wiadomość
Czy biorąc ostatnią szaszetkę Teraflu Max Grip w poniedziałek, biorąc jednocześnie Yasminelle będę mogła w piątek się kochać bez gumki?
Spokojnie mozesz
__________________

_lato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-02, 09:17   #4611
adela50
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: somewhere
Wiadomości: 2 154
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

A któraś z was miała podobny przypadek?? Bo w ulotce Teraflu Max Grip przeczytałam cyt:,,należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach,nawet tych, które sąś wydawane bez recepty (...), doustnych środków antykoncepcyjnych. Sorry,że głupie pytania zadaje, ale mój facet wujeżdza i akurat mu sie zachciało jak jestem przeziębiona
adela50 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-02, 09:46   #4612
_lato
Rozeznanie
 
Avatar _lato
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 619
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez adela50 Pokaż wiadomość
A któraś z was miała podobny przypadek?? Bo w ulotce Teraflu Max Grip przeczytałam cyt:,,należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach,nawet tych, które sąś wydawane bez recepty (...), doustnych środków antykoncepcyjnych. Sorry,że głupie pytania zadaje, ale mój facet wujeżdza i akurat mu sie zachciało jak jestem przeziębiona
Teraflu na pewno nie osłabia tabletek anty.
__________________

_lato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-02, 09:52   #4613
aanettee
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 420
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Witam
od 2 lat biorę Yasminelle, wcześniej miałam Cilest, ale byłam za nerwowa.
Powiedzcie mi dziewczęta, jaka jest tolerancja czasowa brania tabletek.
Mój lekarz mówi, że mogę się spóźnić o 3 godziny, np. jak biorę o 18 a wezmę o 21 to nic się nie stanie. Coś mi się jednak w to wierzyć nie chce.
I drugie pytanie: jak juz się zapomnę i wezmę np. o 20 a powinnam o 18, to na drugi dzień też powinnam wziąć o 20, czy powrócić do starego czasu.

Eh, fakt tabletki biorę od 2 lat, ale nigdy nie otrzymałam jasnej odpowiedzi na te dwa pytania, jedni mówią tak, a drudzy inaczej.

Z góry dziękuję
__________________


I love electro house!<3
aanettee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-02, 10:08   #4614
adela50
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: somewhere
Wiadomości: 2 154
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Jak się spóźnisz mniej niż 12h to antykoncepcja jest zachowana, jezeli tabletki przyjmujesz o 18 to raczej trzymaj się 18. Ja wcześniej brałam cilest,ale po nim miałam problemy z sercem i zalecono Yasminelle i od dwóch lat jest ok.
Cytat:
Napisane przez aanettee Pokaż wiadomość
Witam
od 2 lat biorę Yasminelle, wcześniej miałam Cilest, ale byłam za nerwowa.
Powiedzcie mi dziewczęta, jaka jest tolerancja czasowa brania tabletek.
Mój lekarz mówi, że mogę się spóźnić o 3 godziny, np. jak biorę o 18 a wezmę o 21 to nic się nie stanie. Coś mi się jednak w to wierzyć nie chce.
I drugie pytanie: jak juz się zapomnę i wezmę np. o 20 a powinnam o 18, to na drugi dzień też powinnam wziąć o 20, czy powrócić do starego czasu.

Eh, fakt tabletki biorę od 2 lat, ale nigdy nie otrzymałam jasnej odpowiedzi na te dwa pytania, jedni mówią tak, a drudzy inaczej.

Z góry dziękuję
adela50 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-02, 10:16   #4615
_lato
Rozeznanie
 
Avatar _lato
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 619
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez aanettee Pokaż wiadomość
Witam
od 2 lat biorę Yasminelle, wcześniej miałam Cilest, ale byłam za nerwowa.
Powiedzcie mi dziewczęta, jaka jest tolerancja czasowa brania tabletek.
Mój lekarz mówi, że mogę się spóźnić o 3 godziny, np. jak biorę o 18 a wezmę o 21 to nic się nie stanie. Coś mi się jednak w to wierzyć nie chce.
I drugie pytanie: jak juz się zapomnę i wezmę np. o 20 a powinnam o 18, to na drugi dzień też powinnam wziąć o 20, czy powrócić do starego czasu.

Eh, fakt tabletki biorę od 2 lat, ale nigdy nie otrzymałam jasnej odpowiedzi na te dwa pytania, jedni mówią tak, a drudzy inaczej.

Z góry dziękuję
Staraj sie brac o tej samej porze jednakze jezeli spoznisz sie 2-3godz wszystko jest zachowane
A jezeli chodzi o to drugie pyt: To np. tabl. bieszesz o 18, jednak spoznisz sie i wezmiesz dzis o 20 to jutro wracasz do tej samej godz czyli 18
__________________

_lato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-02, 10:22   #4616
aanettee
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 420
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Dziękuję dziewczyny moje wątliwości zostały rozwiane
jak będę miała jakieś problemy związane z tabletkami, na pewno zwrócę się do Was
__________________


I love electro house!<3
aanettee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-02, 21:42   #4617
grapefruitka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: stolica Małopolski :)
Wiadomości: 19
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Kochane moje żabko a ja mam takie pytanie (pewnie z serii głupich i nie raz i nie dwa już było zadawane ale nie mogę sie doszukać) mialam dzis zacząć brać jasminelle po prawie rocznej przerwie bez tabsów ale niestety jak to ja wiecznie zabiegana po prostu zapomnialam ich wykupic i własnie czy mogę zacząc brać je od jutra (od 2 dnia krwawienia) i czy zaczac od 2 tabletki w opakowaniu czy normalnie od pierwszej?? i oczywiscie mam pamietac o dodatkowym zabezpieczaniu przez mniej wiecej tydzien??? i z góry dziękuje wam za pomoc
__________________
... Idealnie ... nieidealna, a w dodatku cholernie nie pasująca do tego całego pieprzon**ego ogółu...
grapefruitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-02, 21:54   #4618
_lato
Rozeznanie
 
Avatar _lato
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 619
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez grapefruitka Pokaż wiadomość
Kochane moje żabko a ja mam takie pytanie (pewnie z serii głupich i nie raz i nie dwa już było zadawane ale nie mogę sie doszukać) mialam dzis zacząć brać jasminelle po prawie rocznej przerwie bez tabsów ale niestety jak to ja wiecznie zabiegana po prostu zapomnialam ich wykupic i własnie czy mogę zacząc brać je od jutra (od 2 dnia krwawienia) i czy zaczac od 2 tabletki w opakowaniu czy normalnie od pierwszej?? i oczywiscie mam pamietac o dodatkowym zabezpieczaniu przez mniej wiecej tydzien??? i z góry dziękuje wam za pomoc
Oczywiscie ze mozesz wziac drugiego dnia @ i zaczynasz od 1wszej tabletki z blisra+ stosujesz dodatkowe zabezpieczenie min. przez 7 dni.
__________________

_lato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-03, 11:02   #4619
grapefruitka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: stolica Małopolski :)
Wiadomości: 19
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez _lato Pokaż wiadomość
Oczywiscie ze mozesz wziac drugiego dnia @ i zaczynasz od 1wszej tabletki z blisra+ stosujesz dodatkowe zabezpieczenie min. przez 7 dni.
Super dziękuje bardzo
__________________
... Idealnie ... nieidealna, a w dodatku cholernie nie pasująca do tego całego pieprzon**ego ogółu...
grapefruitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-03, 11:48   #4620
_lato
Rozeznanie
 
Avatar _lato
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 619
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez grapefruitka Pokaż wiadomość
Super dziękuje bardzo
__________________

_lato jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:14.