Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II - Strona 56 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-02-04, 19:13   #1651
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez babcia andzia Pokaż wiadomość
Kobietki mam do Was jeszcze takie pytanko czy przy kazdym opakowaniu zawsze bierzecie o tej samej godzinie czy sobie zieniacie godziny w zaleznosci od tego jak wam pasuje np. jedno opakowania o 20.00 nastepne opakowanie 16.00? czy nie zostanie zachwiana ciagłoaśc przy takiej zmianie?
Przy takiej zmienie jest ok. Wazne zeby nie robic tej roznicy duzej.
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-04, 19:18   #1652
Hilda1988
Raczkowanie
 
Avatar Hilda1988
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Włoszczowa (Gosiewo:D)
Wiadomości: 72
GG do Hilda1988
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez pani ćma Pokaż wiadomość
to moj TŻ jest chyba jaksi wyjatkowy
wprawdzie nie czytal ulotki, ale wie co i jak. nigdy mnie nie namawial na tabletki, ja sama to zaproponowalam, a on jeszcze mowil, zebym sie zastanowila.
jak sie na poczatku zle czulam [kolatanie serca i jego bol przez cala dobe! mowie wam, co ja wtedy przezylam ] chcial wyrzucic je do smieci i zabronic mi brania. na szczescie na drugi dzien bol serca minal zawsze jak cos sie dzieje, to mowi, ze jak cos to moge odstawic.
jezdzi ze mna zawsze do ginekologa i cierpliwie czeka. jak mamy infekcje, to bez marudzenia sie leczy

to moj tez chyba jakis "wyjątkowy" nawet ma ulotke w domu i to on pierwszy jak cos mine boli to pyta "a to moze od tych tabletek". chyba go lekko przerazily te skótki uboczne...

a ja tak wogole jestem w trakcie 4 opakowania i wszystko caly czas od samego poczatku jest jak najbardziej ŚWIETNIE
tttfffuuu tttfffuu zeby nie zapeszyc
__________________
Nie kocham Cię za to, kim jesteś, ale za to, jaki jesteś, kiedy przebywam z Tobą.



Hilda1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-04, 19:21   #1653
Magic Girl
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Białe Błota koło Bydgoszczy
Wiadomości: 1 101
GG do Magic Girl
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez Hilda1988 Pokaż wiadomość
a ja tak wogole jestem w trakcie 4 opakowania i wszystko caly czas od samego poczatku jest jak najbardziej ŚWIETNIE
tttfffuuu tttfffuu zeby nie zapeszyc
zazdroszczę Ci ja mam teraz 7 dni przerwy i zaczynam brać 3 opakowanie i te krosty mnie dobijają

wcześniej miałam podskórne ale zeszły, a teraz normalne pewnie na @ ale to takie wkurzające.. bo wcześniej wyciskałam i leczę rany po głupocie i co mi się wyleczy to jakiś pryszcz jest echh
__________________
"Serce i umysł rzadko kłamią jednocześnie"
Magic Girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-04, 19:45   #1654
babcia andzia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 42
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

[quote=wdowa_po_leninie;10 823821]ja zawsze biorę o tej samej bo tak mi wygodnie
ale jeśli Ty będziesz tak zmienić godzinę rozpoczecia nowego opakowania to nic sie nie stanie- grunt to by nie wydluzyc tej przerwy!! wczesniej zawsze mozesz zaczac


ja dzisiaj byłam u przypadkowego gina i zapytałam se co on mysli nie ufaam bo nie znam a do tego co chodze nie było juz zapisów bo prywatnie tylko przyjmuje a nabawiłam sie infekcji. Tobie jadnnak wierze. baba wystraszyła mnie ze nie nalezy zmieniac godziny bo zachwiałam równowage i zebym sie nie zdziwiła jak zobacze na jakims usg fasoeczki.... i tak spanikowałam ze musiałam sie Was zapytac
babcia andzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-04, 19:45   #1655
pani ćma
Zakorzenienie
 
Avatar pani ćma
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 3 180
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez wdowa_po_leninie Pokaż wiadomość
ja zawsze biorę o tej samej bo tak mi wygodnie
ale jeśli Ty będziesz tak zmienić godzinę rozpoczecia nowego opakowania to nic sie nie stanie- grunt to by nie wydluzyc tej przerwy!! wczesniej zawsze mozesz zaczac

jakbym czytała o swoim TŻcie
dokladnie tak, jak pisze wdowa, chociaz ja zazwyczaj biore yasminelle miedzy godzina 20 a 22.

ps. szczesciary z nas

Cytat:
Napisane przez Magic Girl Pokaż wiadomość
zazdroszczę Ci ja mam teraz 7 dni przerwy i zaczynam brać 3 opakowanie i te krosty mnie dobijają

wcześniej miałam podskórne ale zeszły, a teraz normalne pewnie na @ ale to takie wkurzające.. bo wcześniej wyciskałam i leczę rany po głupocie i co mi się wyleczy to jakiś pryszcz jest echh
wybacz Magic Girl, ale nie moge juz czytac o tych twoich krostach, wciaz jedno i to samo... rozumiem, ze to dla ciebie problem, ale kurcze, nie moge juz patrzec na twoje kolejne posty.
__________________

Szczerość nie czyni dziewczyny najbardziej lubianą koleżanką.
Ale przynosi szacunek.
A kiedy dziewczyna nauczy się szacunku do siebie, zawsze jej się uda.


65,5 > 64 > 63 > 62 > 61 > 60 >
59 > 58 > 57> 56 > 52 ... > 49
pani ćma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-04, 19:52   #1656
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez babcia andzia Pokaż wiadomość


ja dzisiaj byłam u przypadkowego gina i zapytałam se co on mysli nie ufaam bo nie znam a do tego co chodze nie było juz zapisów bo prywatnie tylko przyjmuje a nabawiłam sie infekcji. Tobie jadnnak wierze. baba wystraszyła mnie ze nie nalezy zmieniac godziny bo zachwiałam równowage i zebym sie nie zdziwiła jak zobacze na jakims usg fasoeczki.... i tak spanikowałam ze musiałam sie Was zapytac
spokojnie.. jeśli np ostatnie opakowanie konczyłaś o godzinie 20ej - to nowe możesz zacząć albo wcześniej (kilka godzin wcześniej, dzień wcześniej, dwa dni wcześniej.. itd ) aolbo możesz też zacząć o 20ej, 21ej itd ale nie później niż 12ście godzin od tej wyjściowej godziny (czyli od 20ej ) mam nadzieję, że wyjaśniłam jasno, bo troszkę ciężko to tak przez neta tłumaczyć

Cytat:
Napisane przez pani ćma Pokaż wiadomość
dokladnie tak, jak pisze wdowa, chociaz ja zazwyczaj biore yasminelle miedzy godzina 20 a 22.

ps. szczesciary z nas
ja biorę między 23cią a 1wszą

ojjj i to jakie
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-04, 19:53   #1657
ouuGlamour
Wtajemniczenie
 
Avatar ouuGlamour
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 082
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

zgadzam się z ćmą.
ouuGlamour jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-04, 20:13   #1658
Magic Girl
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Białe Błota koło Bydgoszczy
Wiadomości: 1 101
GG do Magic Girl
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez pani ćma Pokaż wiadomość
wybacz Magic Girl, ale nie moge juz czytac o tych twoich krostach, wciaz jedno i to samo... rozumiem, ze to dla ciebie problem, ale kurcze, nie moge juz patrzec na twoje kolejne posty.
no powtarzam się i piszę o tym ciąglę bo jestem juz taka. Ale spoko nie będę zaśmiecać już wątku.

Ale i tak ciężko mi może i też tak miałaś kiedyś że ci ciągle wychodziło.. nic mnie już nie cieszy.. bo jak patzre na siebie to echh..

odezwę się po 3 opakowaniu co u mnie się zmieniło lub nie..
__________________
"Serce i umysł rzadko kłamią jednocześnie"
Magic Girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-04, 20:18   #1659
pani ćma
Zakorzenienie
 
Avatar pani ćma
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 3 180
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez Magic Girl Pokaż wiadomość
odezwę się po 3 opakowaniu co u mnie się zmieniło lub nie..
nie chodzi o to, zebys sie w ogole nie odzywala. tylko piszesz codziennie kilka razy to samo i to jest dosc meczace. rozumiem, ze jest ci trudno, ale pewnie sie uspokoi niedlugo ta sytuacja i bedzie ok.
my ci juz nic na ten temat nie pomozemy, po prostu musisz uzbroic sie w cierpliwosc i w dobry korektor do twarzy i jakos to przeczekac. badz dobrej wiary.
__________________

Szczerość nie czyni dziewczyny najbardziej lubianą koleżanką.
Ale przynosi szacunek.
A kiedy dziewczyna nauczy się szacunku do siebie, zawsze jej się uda.


65,5 > 64 > 63 > 62 > 61 > 60 >
59 > 58 > 57> 56 > 52 ... > 49
pani ćma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-04, 21:08   #1660
Magic Girl
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Białe Błota koło Bydgoszczy
Wiadomości: 1 101
GG do Magic Girl
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez pani ćma Pokaż wiadomość
nie chodzi o to, zebys sie w ogole nie odzywala. tylko piszesz codziennie kilka razy to samo i to jest dosc meczace. rozumiem, ze jest ci trudno, ale pewnie sie uspokoi niedlugo ta sytuacja i bedzie ok.
my ci juz nic na ten temat nie pomozemy, po prostu musisz uzbroic sie w cierpliwosc i w dobry korektor do twarzy i jakos to przeczekac. badz dobrej wiary.
no próbuje ale czasami naprawdę mam takie dni, że normalnie szkoda gadać. Ale co wyszło musio zejść także będę silna

a jak czytałam po 3 opakowaniu nby się polepsza i tym bardziej w to wierzę.
__________________
"Serce i umysł rzadko kłamią jednocześnie"
Magic Girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-04, 21:10   #1661
renua
Raczkowanie
 
Avatar renua
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 40
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez pani ćma Pokaż wiadomość
to moj TŻ jest chyba jaksi wyjatkowy
wprawdzie nie czytal ulotki, ale wie co i jak. nigdy mnie nie namawial na tabletki, ja sama to zaproponowalam, a on jeszcze mowil, zebym sie zastanowila.
jak sie na poczatku zle czulam [kolatanie serca i jego bol przez cala dobe! mowie wam, co ja wtedy przezylam ] chcial wyrzucic je do smieci i zabronic mi brania. na szczescie na drugi dzien bol serca minal zawsze jak cos sie dzieje, to mowi, ze jak cos to moge odstawic.
jezdzi ze mna zawsze do ginekologa i cierpliwie czeka. jak mamy infekcje, to bez marudzenia sie leczy
Wczoraj to niesprawiedliwa byłam dla mojego Misia-trza to odkręcic...
Więc my tak razem tak od 6-ciu lat i on ani razu nawet tabsów nie zaproponował.
Zawsze na pytanie "moze powinnam zacząc brac?" odpowiadał:" A po co?".
Także Pan Wygodnicki to on nie jest...
To ja mam parcie na ulepszanie różnych rzeczy, a pozatym teraz serio nie chcę wpaśc przynajmniej przez najbliższe dwa lata...
I w sumie to dyskutowaliśmy o tabsach, on był sceptyczny,ale wiecie...
argumenty te sprawy i powiedział to spróbuj, najwyżej odstawisz.
Czasami jestem zbyt wymagająca i wczoraj się tak doczepiłam,że ulotki nie przeczytał A POWINIEN PRZECIEŻ NO NIE?

a w ogóle to nawet zalogował się na nasze forum....
ale go skrzyczałam,że to damskie sprawy i posłusznie zniknął
więc wcale taki zły nie jest...tylko ja złośnica

Ale głowa mnie bolała,więc same rozumiecie...
Bolała tak sobie całą noc...raz mocniej,raz lżej,aż w końcu
jak się obudziłam to jakbym kołek z jednej strony miała wbity w głowę...
Tak więc iburpom max stał się niezbędny i Miś potuptał do apteki...
Teraz już jest ok.
Zobaczymy jutro...

To tyle z dziennika początkującej yasminellki

P.S uswiadomijcie mnie...TŻ to skrót od czego?
ten na całe życie czy jak?bo główkuje i tak jakoś nie wiem

Pozdra
renua jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-04, 21:14   #1662
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez renua Pokaż wiadomość

P.S uswiadomijcie mnie...TŻ to skrót od czego?
ten na całe życie czy jak?bo główkuje i tak jakoś nie wiem

Pozdra
Towarzysz Życia
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-04, 21:16   #1663
ChokoGirl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 291
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez renua Pokaż wiadomość

P.S uswiadomijcie mnie...TŻ to skrót od czego?
ten na całe życie czy jak?bo główkuje i tak jakoś nie wiem

Pozdra
Towarzysz Życia

hmm teraz próbuje dojśc do tego jak sie post usuwa

chyba nie mam takiej władzy
__________________



Edytowane przez ChokoGirl
Czas edycji: 2009-02-04 o 21:20
ChokoGirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-04, 21:50   #1664
babcia andzia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 42
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

to wątpliwości rozwiane...
Ale gdzie to taki ginekolog... tak mnie nastraszył ze zadzwoniłam z przerazeniem do TŻ w nadziei, ze mnie uspokoi chociaz troche.
Yasminelle to moje pierwsze tabsy, które stosuje w konkretnym celu... poprzednie brałam jak mi się przypomniało jak się zapomniało to sie zapomniało nic sie nie działo ale teraz to pilnuje tego starannie... a ze sesja zaliczona i wieczorami nie ma mnie w domu to bardziej mi pasuje wczesniejsza godzina
W trakcie drugiego opakowania czuje sie swietnie - nic mi nie dolega oprócz tej infekcji - jakiegos stanu zapalnego jako to ginekolozka stwierdziła jakis mało wazny.... tylko jakies robione leki przepisała... heh lekarze. ;/
babcia andzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-04, 23:50   #1665
aaggnniieesszzkkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 26
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

DZIEWCZYNY BŁAGAM O ODPOWIEDŹ!!!, mam bardzo wazne pytanie BARDZO PROSZĘ O POMOC! Przyjmuje tabletki antykoncepcyjne yasminelle od ok roku. W ubiegłym tygodniu zachorowałam na anginę, lekarz przepisał mi summamed (3tabl) a po skończeniu kuracji od razu ospen 12tabl->6 dni gdyż summamed mnie nie wyleczył. Przyjmując antybiotyki i yasminelle naraz 7 dni przed zakończeniem blistra dostałam plamienia później następnego dnia mocniejszego i kiedy zostało mi piec tabletek do końca przyjmowania opakowania - okres. Przestraszyłam się, a ponieważ oczywiście jak to zwykle bywa nie miałam dostępu do swojego ginekologa poradziłam się pediatry, który zalecił odstawienie tabletek i rozpoczęcie nowego blistra bez tygodnia przerwy. Natomiast nie wiem co mi się dlaczego ale stwierdziłam ze skoro mam plamienie od środy to już od ok poniedziałku w moim organizmie nie ma śladu tabletki w związku z tym wyliczyłam ok7 8 dni tzw. tygodnia przerwy od czasu gdy teoretycznie nie miałam w sobie tabletek czyli od poniedziałku i ósmego dnia czyli w następny poniedziałek przyjęłam tabletkę z nowego blistra. W związku z tym mam jeden dzień zupełnie bez tabletki. Nie przyjęłam również zwiększonej dawki następnego dnia.

17 tabletek wziętych w tym ostatnie 3-4 w okresie - 1 dzień bez tabletki następnego dnia nie uzupełniłam - nowy blister.
W tym momencie zdaje sobie sprawę, że krwawienie nie nastąpiło z powodu braku tabletki ale naturalnej reakcji organizmu. czy w związku z pominiętą tabletką powinnam chronić się dodatkowym zabezpieczeniem przez tydzień czy znacznie dłużej? czy może zupełnie przerwać stosowanie yasminelle i nowy blister rozpocząć za miesiąc. Przez cały ten czas zabezpieczaliśmy się z partnerem metodą mechaniczną więc nie istnieje możliwość iż jestem w ciąży. Proszę o odpowiedź.

Edytowane przez aaggnniieesszzkkaa
Czas edycji: 2009-02-05 o 00:07
aaggnniieesszzkkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-05, 00:12   #1666
aaggnniieesszzkkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 26
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

właściwie to was błagam bo juz sie czuje jak w jakims bagnie
aaggnniieesszzkkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-05, 07:27   #1667
kamila2006
Zakorzenienie
 
Avatar kamila2006
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 897
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

poniewaz jest wczesnie rano wybacz ze moja odpowiedz moze byc nie na temat postaram sie jednak pomoc. z tego co zrozumialam wzielas 17 tabletek 18 dnia nie wziełas i pytasz co zrobic. ciaze wykluczamy gdzyz stosowałas metody mechaniczne(a jestesmy ludzmi co racjonalnie mysla) powinnas rozpoczac teraz 7 dniowa przerwe i 8 dnia wziac tabletke ( patrz pominiecie tab w 3 tygodniu stosowania)

niepokoi mnie tylko sprawa tego krwawienia...moze to bylo po prostu plamienie? poczekaj na odpowiedz posaiadajacyhc znacznie wieksza wiedze niz ja
__________________

Biegam tydz: 2/10
Motywacja 100%

http://s7.suwaczek.com/200804173235.png




Edytowane przez kamila2006
Czas edycji: 2009-02-05 o 07:29
kamila2006 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-05, 08:24   #1668
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez Kiniolek91 Pokaż wiadomość
Mam pytanie - to Twoje tycie jest spowodowane tak bez nizcego czy dlatego, że zwiększył Ci się apetyt?

Jestem wściekła, bo od kilku dni ciągle bym jadła. Nawet nie muszę być głoda; po prostu muszę coś zjeść i tyle. I się nie mogę powstrzymać jeśli wiem, że coś jest dobrego w domu . Nawet jak ktoś zacznie mówić o jedzeniu to czuję, że muszę coś "wrzucić na ruszt"... Ooo, nawet teraz pisząc o jedzeniu zrobiłam się głoda, ale nie pójdę nic zjeść! Nie i koniec! A najgorsze jest to, że jestem na siebie prze to tak wściekła, że się wyładowuję na innych (czyt. głownie na TŻ)... Masakra
Chyba przez zwiększony apetyt
W ogóle odkąd biorę tabletki mam straszną chcicę na budyń, mogłabym go jeść codziennie, a to pewnie nie jest zbyt dietetyczne danie

Od miesiąca biorę też Letrox na tarczycę, kiedyś jak go brałam to nie tyłam, jak przestałam to w ciągu półtora roku przytyłam 15 kilo... Mam nadzieję, ze przestanę tyć bo jeszcze trochę i się załamię
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-05, 10:31   #1669
hanulka xxx
Raczkowanie
 
Avatar hanulka xxx
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 60
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Dziewczyny zaczynam dzisiaj 3 opakowanie trzymajcie kciuki,żeby minął mój problem z wagą i inne mniejsze też hihi
A co tam u Was wszystkich słychać???
Rzadko zaglądam bo z tym moim urwisem to na nic nie mam czasu
hanulka xxx jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-05, 10:41   #1670
Magic Girl
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Białe Błota koło Bydgoszczy
Wiadomości: 1 101
GG do Magic Girl
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez hanulka xxx Pokaż wiadomość
Dziewczyny zaczynam dzisiaj 3 opakowanie trzymajcie kciuki,żeby minął mój problem z wagą i inne mniejsze też hihi
A co tam u Was wszystkich słychać???
Rzadko zaglądam bo z tym moim urwisem to na nic nie mam czasu

będzie dobrze zobaczysz ja też zacznę 3 opakowanie po 7 dniowej przerwie. ale trzymam kciuki w razie czego
__________________
"Serce i umysł rzadko kłamią jednocześnie"
Magic Girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-05, 10:46   #1671
serduszkowa
Rozeznanie
 
Avatar serduszkowa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 586
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

ja zaczynam też trzecie opakowanie już jutro..
Ostatnio dermatolog mi powiedziała, że jednoczesne przyjmowanie yasminelle i tetralysalu współgra ze sobą i jeszcze lepiej pomaga w wyleczeniu trądziku.. hm... do tej pory myślałam, że te dwa leki działają obok siebie...
serduszkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-05, 10:47   #1672
Magic Girl
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Białe Błota koło Bydgoszczy
Wiadomości: 1 101
GG do Magic Girl
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez serduszkowa Pokaż wiadomość
ja zaczynam też trzecie opakowanie już jutro..
Ostatnio dermatolog mi powiedziała, że jednoczesne przyjmowanie yasminelle i tetralysalu współgra ze sobą i jeszcze lepiej pomaga w wyleczeniu trądziku.. hm... do tej pory myślałam, że te dwa leki działają obok siebie...
tylko, że jak się bierze tetrasyl to trzeba się dodatkowo zabezpieczać..
__________________
"Serce i umysł rzadko kłamią jednocześnie"
Magic Girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-05, 10:53   #1673
serduszkowa
Rozeznanie
 
Avatar serduszkowa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 586
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez Magic Girl Pokaż wiadomość
tylko, że jak się bierze tetrasyl to trzeba się dodatkowo zabezpieczać..
tak, o tym wiem, ale myślałam, że działania przeciktrądzikowe mają każde z osobna, a nie jakoś łącząc się (wchodząc w jakąś reakcje?) działają jeszcze lepiej..
serduszkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-05, 11:04   #1674
Magic Girl
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Białe Błota koło Bydgoszczy
Wiadomości: 1 101
GG do Magic Girl
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

A słuchajcie mam takie pytanie jak skończę brać 3 opakowanie to mogę nie robić przerwy i zacząć brać 4 bo akurat mam taki ważny dzień w marcu i nie chcę mieć @

??
__________________
"Serce i umysł rzadko kłamią jednocześnie"
Magic Girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-05, 11:21   #1675
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez Magic Girl Pokaż wiadomość
A słuchajcie mam takie pytanie jak skończę brać 3 opakowanie to mogę nie robić przerwy i zacząć brać 4 bo akurat mam taki ważny dzień w marcu i nie chcę mieć @

??
no tak, a czemu nie? przecież ulotka daje nam taką możliwość
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-05, 12:27   #1676
Magic Girl
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Białe Błota koło Bydgoszczy
Wiadomości: 1 101
GG do Magic Girl
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez wdowa_po_leninie Pokaż wiadomość
no tak, a czemu nie? przecież ulotka daje nam taką możliwość
wolałam sie upewnić. Bo dopiero zaczęłam je brać. Dziękuje
__________________
"Serce i umysł rzadko kłamią jednocześnie"
Magic Girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-05, 12:41   #1677
puchatkowa
Zakorzenienie
 
Avatar puchatkowa
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Wizażankowo
Wiadomości: 8 925
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez Magic Girl Pokaż wiadomość
tylko, że jak się bierze tetrasyl to trzeba się dodatkowo zabezpieczać..
Mam nadzieję, że to się tyczy tylko tego tetrasylu, bo ja stosuję differin i nic nie wyczytałam w jego ulotce żebym się musiała dodatkowo zabezpieczać. Jest napisane tylko tak:
"Nie należy stosować leku differin u kobiet w wieku rozrodczym, o ile nie stosują skutecznej antykoncepcji".
__________________
Lenka 18.06.2013
Nasza królewna

Ząbki
puchatkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-05, 12:45   #1678
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez puchatkowa Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że to się tyczy tylko tego tetrasylu, bo ja stosuję differin i nic nie wyczytałam w jego ulotce żebym się musiała dodatkowo zabezpieczać. Jest napisane tylko tak:
"Nie należy stosować leku differin u kobiet w wieku rozrodczym, o ile nie stosują skutecznej antykoncepcji".
Twój lek nie ma wpływu na antykoncepcję
a ta informacja jest po to by nie stosować w ciąży- owy lek może powodować wady płodu
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-05, 12:46   #1679
puchatkowa
Zakorzenienie
 
Avatar puchatkowa
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Wizażankowo
Wiadomości: 8 925
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez wdowa_po_leninie Pokaż wiadomość
Twój lek nie ma wpływu na antykoncepcję
a ta informacja jest po to by nie stosować w ciąży- owy lek może powodować wady płodu
Tak też myślałam, bo napisane, że absolutnie nie stosować w ciąży, ale wolałam się upewnić - dzięki
__________________
Lenka 18.06.2013
Nasza królewna

Ząbki
puchatkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-05, 13:59   #1680
aaggnniieesszzkkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 26
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez kamila2006 Pokaż wiadomość
poniewaz jest wczesnie rano wybacz ze moja odpowiedz moze byc nie na temat postaram sie jednak pomoc. z tego co zrozumialam wzielas 17 tabletek 18 dnia nie wziełas i pytasz co zrobic. ciaze wykluczamy gdzyz stosowałas metody mechaniczne(a jestesmy ludzmi co racjonalnie mysla) powinnas rozpoczac teraz 7 dniowa przerwe i 8 dnia wziac tabletke ( patrz pominiecie tab w 3 tygodniu stosowania)

niepokoi mnie tylko sprawa tego krwawienia...moze to bylo po prostu plamienie? poczekaj na odpowiedz posaiadajacyhc znacznie wieksza wiedze niz ja
Dzięki za odp
aaggnniieesszzkkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:09.