Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz? + offtop. - Strona 60 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Pokaż wyniki sondy: Na którego kandydata na prezydenta głosujesz?
Andrzej Duda 16 9,09%
Rafał Trzaskowski 57 32,39%
Szymon Hołownia 40 22,73%
Robert Biedroń 36 20,45%
Władysław Kosiniak - Kamysz 9 5,11%
Krzysztof Bosak 15 8,52%
Stanisław Żółtek 1 0,57%
Marek Jakubiak 0 0%
Mirosław Piotrowski 0 0%
Paweł Tanajno 2 1,14%
Głosujący: 176. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-07-08, 22:21   #1771
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz? + offtop.

Cytat:
Napisane przez xxxAleksandraxxx Pokaż wiadomość
Słowo klucz.




Brawo, teraz będziesz się czepiać sposobu w jaki oddycha.
Pytania były od ludzi, ale oczywiście trzeba się czepnąć. Jak w TVP są pytania o homo to ustawka pod Dudę, jak w TVN to jest spoko. Nie rozumiem w ogóle czemu to pytanie miałoby niby być dla niego korzystne, przecież wielu osobom się naraził przez brak akceptacji dla malzenstw homo.
Zamiast analizować każdy oddech Dudy to może wspomnijmy o Trzaskowskim, którego debata była takim cringem że gorszej nie widziałam i nie mówię tego bo głosuję na Dudę ale serio w jego przypadku sprawdza się maksyma "lepiej milczeć i być uznawanym za idiotę niż się odezwać i rozwiać wszystkie wątpliwości" :P
- brak konkretnych odpowiedzi tylko lanie wody w przerwach między hejtem na PiS i jednoczesnej mowie o szerzeniu miłości i walce z nienawiścią
- odmówił odpowiedzi na pytanie czy odrzuci konwencję zakładająca pozbawienie rodziców wolności w wychowywaniu dzieci wg własnych przekonań
- sam nie wie co myśli: twierdził że jest przeciwko adpocji przez pary homo ale "wie Pani, wszystko się zmienia" więc tak naprawdę ludzie na niego głosujący mogą się poczuć rozczarowani, bo jadą po Dudzie, że homo nie mogą żyć jak normalna rodzina a ich kandydat ma takie same poglądy na obecną chwilę. Z kolei ci będący przeciwko, nie wiedzą czy nie zmieni zdania biorąc pod uwagę co mówił. Chce dogodzić wszystkim, nie dogodził nikomu
- usunął ulicę Lecha Kaczyńskiego zmieniając na komunistyczną jak został prezydentem Warszawy, ale jak bedzie prezydentem Polski to będzie wnioskował do prezydenta Warszawy żeby ją przywrócił
- zapowiadanie jeszcze większego rozdawnictwa
- jego żona chce rządzić i dać dodatek do emerytury 200 zł za każde dziecko, a on stwierdził ze się jej boi tak jak Duda Kaczyńskiego więc czekają nas rządy urzędniczki pani Małgosi z koleżankami celebrytkami
- chciałby aby żona miała przynajmniej składki odprowadzane jako Pierwsza Dama, chociaż ta rola będzie dla niej trudna bo zawsze była niezależna i nigdy go nie musiała o nic prosić ( nie wiedziałam że żona musi męża prosić o pieniadze, teraz pewnie też musi prosić bo przecież nie pracuje ale przecież jest wielce niezależna, a przez lata grzała stołek w ratuszu gdzie mąż ją wsadził i jakoś wielkiej kariery nie zrobiła a teraz chce zbawiać naród )
- przyznał nieudolność swojej partii bo mylili się co do 500 plus mówiąc że pieniędzy nie ma i nie będzie a teraz to super program
- pochwala to przeciwko czemu jest wielu głosujących na niego czyli wojska amerykańskie w Polsce uważając to za sukces Platformy która te wojska zaczęła sprowadzać a PiS tylko poszedł ich drogą.



Akurat Bosaka łatwo byłoby zaorać, bo informacje jakie przedstawia są wybiórcze. Mówi natomiast szybko i konkretnie więc takie sprawia wrazenie. Jak Trzaskowski przegra i tym samym PO będzie coraz mniej znaczyć w życiu politycznym to w następnych wyborach walka o władzę będzie pewnie z Konfederacją ( a może Lewicą ) i wtedy będziemy mogli się przekonać. Póki co to psioczą tylko na obecną władzę jak i poprzednią, bo są w tej komfortowej sytuacji że ich nie mamy z czego rozliczać bo nigdy nie rządzili. Narzekać z tylnego siedzenia jest najłatwiej, może sama w następnych wyborach na nich zagłosuję jak będą mieli duże poparcie żeby władza się zmieniła i dla odmiany zobaczymy jak sobie poradzą Wtedy już nie będzie tak łatwo, bo trzeba będzie coś robić i ludzie będą patrzeć na ręce. Co do poglądów to jemu i Dudzie trzeba przyznać że się ich trzymają, nie to co chorągiewka Trzaskowski.



Trzaskowskiemu faktycznie dałabym mniej lat niż ma i jest przystojny. Co do Bosaka to też nie wiem o co chodzi z tą urodą :P Dla mnie on nie jest jakiś przystojny ani reprezentatywny. Nie żeby to miało znaczenie, taka jest po prostu moja opinia odnośnie jego wyglądu.



Nie zauważyłam wielkiej elokwencji w jego zachowaniu. Już Hołownia miał jej więcej. A znajomość języków w jego przypadku jest dla mnie wadą, bo jak zacznie gadać takie głupoty jak to że Gazprom jest prywatna firmą to narobi nam wstydu i nie będzie miał wytłumaczenia, że go źle zrozumiano przez słabą znajomośc języka, jak mógł się tłumaczyć jego kolega Komorowski :P

No, to proszę o interpretację, jak niby też zadbał o te małe miejscowości.



To nie jest "czepianie się". To nie jest 10 letni uczeń podstawówki, tylko głowa jednego z większych państw Europy, mającego 40 milionów ludzi, których niby reprezentuje. Prezydent musi umieć przemawiać. To po pierwsze. Po drugie wszystkie pytania na debacie w Końskich były o rzeczy, które ma w programie, więc tym bardziej powinien się wypowiadać swobodnie.



Nie wiem, o co chodzi z pogrubionym. Duda przecież nie był na debacie w TVN, wiec siłą rzeczy nie zadali mu tam pytań o osoby homo.
Nie pisałam w cytowanym fragmencie o pytaniu o osoby homo, więc nie rozumiem, jak możesz nie rozumieć czegoś, czego nie napisałam


Trzaskowskiego obejrzałam dopiero przed chwilą, teraz oglądam sobie porównania obu debat, więc nawet nie zdążyłam napisać o tym. To, co mi u niego nie pasowało to:
- w praktycznie każdej odpowiedzi było "ja nie jestem jak Duda", "ja nie jestem z PiSu", "mi nie rozkazuje Kaczyński". Ja rozumiem, że głównym jego elektoratem są po prost ludzie wkur*ieni na PiS, ale naprawdę bardzo, ale to bardzo przedobrzył
- szczerze mówiąc obu debat bardziej słuchałam, niż oglądałam; jak się słucha tej "debaty" Trzaskowskiego bez wizji, to się nagle zauważa, że ten człowiek strasznie krzyczy
- trochę niefajnie się odzywał do kilku dziennikarzy
Za to jedna rzecz mi się o wiele bardziej podobała: były dużo ciekawsze pytania. Pod tym względem w ogóle bez porównania.
A w sumie to dwie, bo jak zaczął mówić o żonie, to zaczęłam się zastanawiać, czy nie byłaby lepsza, niż ich dwóch

Ulice w Warszawie to mnie akurat w ogóle nie obchodzą, to pół kraju ode mnie i mam to gdzieś.
Zasadniczo to raczej żona prezydenta musi go prosić o to, by była na jego ubezpieczeniu. Nie ma ubezpieczenia z automatu przy takiej funkcji, co jest dość chore, biorąc pod uwagę, że te kobiety w zasadzie rzucają swoje życie, bo mąż został wybrany, jeżdżą z nim czasem na wizyty, itp.
No przyznał nieudolność swojej partii. Analogicznie Duda i w ogóle cały PiS udają, że ich kadencji w latach 2005-2007 w ogóle nie było. A z ludźmi, z którymi wtedy rządzili nie chcą mieć nic wspólnego. W PO przynajmniej potrafią się dobrze wyrazić o PSL, mimo że obecnie reprezentują inne obozy polityczne.
Przecież i PO i PiS chcą tych amerykańskich wojsk. A pomysł faktycznie jest już stary, nie wiem, kto to zaczął, ale to na pewno było przed wyborami w 2015.


Ja nie uważam, że Bosak jest jakiś piękny, ani że brzydki. Trzaskowski jest ładniejszy, Duda przed pierwszą swoją kadencją też był ładniejszy. Kosiniak jest wyższy. Bosak to taki zwykły po prostu. To, co go jakoś bardziej wyróżnia to chyba tylko to, że jakoś nie umie się zestarzeć, wiecznie wygląda bardzo młodo.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-08, 22:30   #1772
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 096
Dot.: Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz? + offtop.

Cytat:
Napisane przez xxxAleksandraxxx Pokaż wiadomość
Akurat Bosaka łatwo byłoby zaorać, bo informacje jakie przedstawia są wybiórcze. Mówi natomiast szybko i konkretnie więc takie sprawia wrazenie.

Tu masz rację. On mi przypomina Bena Shapiro bardzo.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-08, 23:14   #1773
bibi1234
Zadomowienie
 
Avatar bibi1234
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 634
Dot.: Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz? + offtop.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Tu masz rację. On mi przypomina Bena Shapiro bardzo.



Ben Shapiro? Strasznie upierdliwy sposób bycia. Nie da się słuchać tego człowieka.

---------- Dopisano o 00:14 ---------- Poprzedni post napisano o 00:10 ----------

Cytat:
Napisane przez xxxAleksandraxxx Pokaż wiadomość
Jak Trzaskowski przegra to raczej PO-PIS się skończy, wyniki Platforma ma najgorsze dotychczas i jak Platforma przegra to już będzie poczatek końca i będzie nowa opozycja pewnie w najbliższych wyborach ( bo PiS ma duże poparcie i rządzi więc napewno się utrzyma jako jedna z czołowych partii do kolejnych
wyborów ). Sam Budka to przyznał, dlatego zamienili Kidawę na Trzaska bo byłoby już pozamiatane. No chyba że Trzaskowski wygra to wtedy znowu na nowo dojdą do władzy i w kolejnych wyborach będą walczyć o władzę PiS-PO.

Ta partia istnieje od wielu lat, ma poparcie zawsze minimum 24% i ma przestać istnieć... Już przestań te bajki opowiadać. W USA jak jakaś partia przegrywa wybory nawet 4 razy pod rząd to jakoś istnieje setki lat. Systemy partyjne się stabilizują.



Gdzie Budka tak powiedział?? Podaj linka.
bibi1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-08, 23:19   #1774
xxxAleksandraxxx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 203
Dot.: Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz? + offtop.

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;87987248]No, to proszę o interpretację, jak niby też zadbał o te małe miejscowości. [/QUOTE]

Chodziło mi o to, że nie ma wg mnie nie ma hipokryzji w tym że powiększali Opole a a mówią że stawiają też na rozwój mniejszych miejscowości bo jedno z drugim się nie wyklucza.


[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;87987248]Trzaskowskiego obejrzałam dopiero przed chwilą, teraz oglądam sobie porównania obu debat, więc nawet nie zdążyłam napisać o tym. To, co mi u niego nie pasowało to:
- w praktycznie każdej odpowiedzi było "ja nie jestem jak Duda", "ja nie jestem z PiSu", "mi nie rozkazuje Kaczyński". Ja rozumiem, że głównym jego elektoratem są po prost ludzie wkur*ieni na PiS, ale naprawdę bardzo, ale to bardzo przedobrzył
- szczerze mówiąc obu debat bardziej słuchałam, niż oglądałam; jak się słucha tej "debaty" Trzaskowskiego bez wizji, to się nagle zauważa, że ten człowiek strasznie krzyczy
- trochę niefajnie się odzywał do kilku dziennikarzy [/QUOTE]

Jak sobie pomyślałam że zostanie prezydentem i będziemy tego przez 5 lat wysłuchiwać to mi się słabo zrobiło
Oj przedobrzył tak że nawet jakbym rozważała głosowanie na niego to po tej debacie bym się mocno zastanowiła bo to jakaś komedia była. Hitem było:
Dziennikarka: ( pytanie ) tylko prosze odpowiedzieć tak lub nie i uzasadnienie
Trzaskowski: Ja nie jestem Andrzej Duda, żeby odpowiadać tak lub nie!



[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;87987248]Ulice w Warszawie to mnie akurat w ogóle nie obchodzą, to pół kraju ode mnie i mam to gdzieś. [/QUOTE]

To nie chodzi o pragnienie takiej czy innej ulicy tylko podejście tego krętacza. Zlikwidował ulicę a teraz jest za jej przywróceniem i będzie wnioskował o to jak zostanie prezydentem RP do prezydenta Warszawy, mimo że teraz sam jest prezydentem Warszawy i może to zrobić. Czy on ma ludzi za idiotów?
Może i tak, skoro sam powiedział że szczery to jest tylko do żony i zmarłych przodków a jego kolega Sikorski, który stał za nim jak ogłaszał kandydaturę na prezydenta RP, podsłuchany kiedyś robił sobie z wyborców Platformy podśmiechujki.

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;87987248]Zasadniczo to raczej żona prezydenta musi go prosić o to, by była na jego ubezpieczeniu. Nie ma ubezpieczenia z automatu przy takiej funkcji, co jest dość chore, biorąc pod uwagę, że te kobiety w zasadzie rzucają swoje życie, bo mąż został wybrany, jeżdżą z nim czasem na wizyty, itp.[/QUOTE]

Ale ja też jestem za tym żeby Pierwsza Dama miała składki opłacane z automatu. Pytanie tyczyło się pensji i składek, z tego co mówił o niezależności i proszeniu o coś męża to wywnioskowałam ze ma na myśli o obydwie kwestie ( pieniądze plus składki ).

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;87987248]Przecież i PO i PiS chcą tych amerykańskich wojsk. A pomysł faktycznie jest już stary, nie wiem, kto to zaczął, ale to na pewno było przed wyborami w 2015.[/QUOTE]

Ty może jesteś tego świadoma ale wiele osób z którymi rozmawiałam i planują głosować na Trzaskowskiego to podają argument że Duda jest zły ( bo oczywiście Rafałka jakoś nie kochaja tylko nienawidzą Andrzeja ) bo jest za wojskami amerykańskimi u nas więc będą na Trzaskowskiego głosować. A tu klops, Trzaskowski też za tym jest. Wątpię jednak że to coś pomoże, bo mam wrażenie że te wojska to tylko pretekst na zasadzie "co zrobi Duda, to źle".


[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;87987248]Ja nie uważam, że Bosak jest jakiś piękny, ani że brzydki. Trzaskowski jest ładniejszy, Duda przed pierwszą swoją kadencją też był ładniejszy. Kosiniak jest wyższy. Bosak to taki zwykły po prostu. To, co go jakoś bardziej wyróżnia to chyba tylko to, że jakoś nie umie się zestarzeć, wiecznie wygląda bardzo młodo.[/QUOTE]

Bosak jest dla mnie jakiś dziwny z twarzy :P Ale fakt, za bardzo się nie zmienił na przestrzeni lat. Trzaskowski przystojny ale dziwnie chodzi ( nie żeby to miało wielkie znaczenie przy prezydenturze, po prostu jeśli już rozmawiamy o wyglądzie kandydatów ), Duda po prostu okej - prezentuje się dobrze ale nie rzuca się w oczy przystojnością, Kosiniak w porządku ale jakiś powolny mi się wydaje ( może przesadzam ).
xxxAleksandraxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-08, 23:31   #1775
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz? + offtop.

Cytat:
Napisane przez xxxAleksandraxxx Pokaż wiadomość
To nie chodzi o pragnienie takiej czy innej ulicy tylko podejście tego krętacza. Zlikwidował ulicę a teraz jest za jej przywróceniem i będzie wnioskował o to jak zostanie prezydentem RP do prezydenta Warszawy, mimo że teraz sam jest prezydentem Warszawy i może to zrobić. Czy on ma ludzi za idiotów?
Może i tak, skoro sam powiedział że szczery to jest tylko do żony i zmarłych przodków a jego kolega Sikorski, który stał za nim jak ogłaszał kandydaturę na prezydenta RP, podsłuchany kiedyś robił sobie z wyborców Platformy podśmiechujki.


Ty może jesteś tego świadoma ale wiele osób z którymi rozmawiałam i planują głosować na Trzaskowskiego to podają argument że Duda jest zły ( bo oczywiście Rafałka jakoś nie kochaja tylko nienawidzą Andrzeja ) bo jest za wojskami amerykańskimi u nas więc będą na Trzaskowskiego głosować. A tu klops, Trzaskowski też za tym jest. Wątpię jednak że to coś pomoże, bo mam wrażenie że te wojska to tylko pretekst na zasadzie "co zrobi Duda, to źle".




Bosak jest dla mnie jakiś dziwny z twarzy :P Ale fakt, za bardzo się nie zmienił na przestrzeni lat. Trzaskowski przystojny ale dziwnie chodzi ( nie żeby to miało wielkie znaczenie przy prezydenturze, po prostu jeśli już rozmawiamy o wyglądzie kandydatów ), Duda po prostu okej - prezentuje się dobrze ale nie rzuca się w oczy przystojnością, Kosiniak w porządku ale jakiś powolny mi się wydaje ( może przesadzam ).

Domyślam się, że jesteś z Warszawy. Bez obrazy, ale mam wrażenie, że sporo ludzi tam mieszkających i udzielających się w internetach myśli, że takie rzeczy wszystkich interesują, albo że jest tylko Warszawa, a poza nią dzicz. Jak piszę, że mam w dupie nazwy ulic w Warszawie, to naprawdę znaczy, że mam to w dupie. Bez względu na to, z jakiego powodu o tym piszesz.
Też mogłabym pisać o kontrowersyjnych zmianach nazw ulic i placów w moim mieście, też pewnie miałabyś to gdzieś.



Ja po prostu nie jestem już najpierwszej młodości. W mojej rodzinie polityką się nie interesowali, więc zaczęłam zwracać na to uwagę, jak doszedł mi wos w gimnazjum i musiałam robić prasówki. Rok 2004, więc trochę czasu już minęło, a ja też nie mam aż tak słabej pamięci.


Właściwie to nie wiem, jak chodzą kandydaci, bo zwykle, gdy ich widzę, to albo stoją, albo siedzą, a że nie mieszkam w stolicy, to też ich nie widuję przypadkiem, gdy idę do sklepu po bułki.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-08, 23:39   #1776
xxxAleksandraxxx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 203
Dot.: Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz? + offtop.

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;87987296]Domyślam się, że jesteś z Warszawy. Bez obrazy, ale mam wrażenie, że sporo ludzi tam mieszkających i udzielających się w internetach myśli, że takie rzeczy wszystkich interesują, albo że jest tylko Warszawa, a poza nią dzicz. Jak piszę, że mam w dupie nazwy ulic w Warszawie, to naprawdę znaczy, że mam to w dupie. Bez względu na to, z jakiego powodu o tym piszesz.
Też mogłabym pisać o kontrowersyjnych zmianach nazw ulic i placów w moim mieście, też pewnie miałabyś to gdzieś.[/QUOTE]

Nie - piszę o ulicy w Warszawie bo tam jest prezydentem kandydat na prezydenta Polski i jakby kandydował prezydent Poznania, Wrocławia czy Pcimia Dolnego to też bym pisała o hipokryzji w jego działaniach w swoim mieście jeśli takowa by była.
xxxAleksandraxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-09, 07:24   #1777
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 4 361
Dot.: Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz? + offtop.

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;87987248]
Trzaskowskiego obejrzałam dopiero przed chwilą, teraz oglądam sobie porównania obu debat, więc nawet nie zdążyłam napisać o tym. To, co mi u niego nie pasowało to:
- w praktycznie każdej odpowiedzi było "ja nie jestem jak Duda", "ja nie jestem z PiSu", "mi nie rozkazuje Kaczyński". Ja rozumiem, że głównym jego elektoratem są po prost ludzie wkur*ieni na PiS, ale naprawdę bardzo, ale to bardzo przedobrzył
- szczerze mówiąc obu debat bardziej słuchałam, niż oglądałam; jak się słucha tej "debaty" Trzaskowskiego bez wizji, to się nagle zauważa, że ten człowiek strasznie krzyczy
- trochę niefajnie się odzywał do kilku dziennikarzy
Za to jedna rzecz mi się o wiele bardziej podobała: były dużo ciekawsze pytania. Pod tym względem w ogóle bez porównania.
A w sumie to dwie, bo jak zaczął mówić o żonie, to zaczęłam się zastanawiać, czy nie byłaby lepsza, niż ich dwóch
[/QUOTE]

Dla mnie i Trzask i Duda tak krzyczą, że nie wysłuchać nie można. Duda chyba bardziej krzyczy niż Trzask. Mają mikrofony, to chyba mogliby nieco ciszej obrażać konkurentów. Kampania typu "nie jestem swoim kontrkandydatem" jest moim zdaniem bardzo słaba. Widziałam zestawienie https://www.onet.pl/informacje/onetw...0bmx9,79cfc278 , że elektorat Trzaska to w większości osoby, które głosują przeciwko Dudzie, natomiast Duda ma swój twardy elektorat, dla którego jest kandydatem marzeń. No dla mnie zdobywanie głosów na zasadzie "głosuję żeby nie wygrał przeciwnik" nie byłaby powodem do dumy.
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-07-09, 08:00   #1778
Juliette88
Zadomowienie
 
Avatar Juliette88
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 672
Dot.: Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz? + offtop.

Duda ma przede wszystkim nieznośnie patetyczny ton, jakby był kaznodzieją wygładzającym jakąś prawdę objawioną.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
The lullabies from the machines.


Kwiatuszek
Juliette88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-09, 08:05   #1779
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz? + offtop.

Tak, te krzyki są kiepskie, od razu mnie zniechęcają i nie budzą żadnych pozytywnych emocji.

Chciałabym, żebyśmy kiedyś doczekali takich wystąpień jak w filmach Z pasją, z klasą, których aż chce się słuchać.
Serial The Politician https://www.youtube.com/watch?v=zfUzZfv9evE
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-09, 08:11   #1780
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz? + offtop.

Cytat:
Napisane przez Juliette88 Pokaż wiadomość
Duda ma przede wszystkim nieznośnie patetyczny ton, jakby był kaznodzieją wygładzającym jakąś prawdę objawioną.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No tez mnie to drażni.

Generalnie drażnią mnie obie kampanie, choć Trzaska nieco mniej.
PiS po prostu "przefajnował" (mowiąc po warszawsku) z tą kampanią Dudy, ustawkami w TVPiS, projektantami mody, o których nikt nie słyszał itd.

Daleka jestem od zachwycania się Rafałem (jako politykiem, bo z wyglądu ciacho) ale skoro trzebajuż (jak zawsze) wybrać mniejsze zło to wybieram. A przynajmniej odrzucam kandtdata, który w ogle mi nie pasuje na rzecz nowego. Zobaczymy, co pokaże, bo Duda już pokazał i temu panu już podziękuję.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-09, 09:43   #1781
domiii91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Okolice Poznania
Wiadomości: 194
Dot.: Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz? + offtop.

Cytat:
Napisane przez xxxAleksandraxxx Pokaż wiadomość
Nie - piszę o ulicy w Warszawie bo tam jest prezydentem kandydat na prezydenta Polski i jakby kandydował prezydent Poznania, Wrocławia czy Pcimia Dolnego to też bym pisała o hipokryzji w jego działaniach w swoim mieście jeśli takowa by była.
Jeśli dobrze zrozumiałam, chodzi o zmianę nazwy ulicy, tak? O ile dobrze pamiętam, to za zmianę nazw ulic odpowiada rada miasta/gminy, potrzebna jest uchwała tych organów do tego, a nie sam burmistrz/prezydent.
domiii91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-07-09, 10:29   #1782
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz? + offtop.

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Daleka jestem od zachwycania się Rafałem (jako politykiem, bo z wyglądu ciacho) ale skoro trzebajuż (jak zawsze) wybrać mniejsze zło to wybieram. A przynajmniej odrzucam kandtdata, który w ogle mi nie pasuje na rzecz nowego. Zobaczymy, co pokaże, bo Duda już pokazał i temu panu już podziękuję.
Ja się za to zaczęłam zastanawiać, czy w ogóle iść.
Chociaż pewnie jednak pójdę. Żaden nie odpowiada mi bardziej, ale ewentualna wygrana Trzaskowskiego może spowodowałaby, że stan byłby bliższy temu, czego bym sobie życzyła. PiS straci, Trzaskowski może nie da rady, może za 5 lat będzie bliżej do końca popisu.
Albo i nie. PO urośnie i pójdzie w już całkiem dziwną stronę.
I w sumie to Kaczyński ma 71 lat i jest trochę schorowany. Nie wiadomo, w która stronę pójdzie PiS po jego odejściu.
Więc nie wiem.

Cytat:
Napisane przez domiii91 Pokaż wiadomość
Jeśli dobrze zrozumiałam, chodzi o zmianę nazwy ulicy, tak? O ile dobrze pamiętam, to za zmianę nazw ulic odpowiada rada miasta/gminy, potrzebna jest uchwała tych organów do tego, a nie sam burmistrz/prezydent.
U mnie na fali ostatniej dekomunizacji nazw ulic jedną przemianowali z nazwy typowo komunistycznej na imienia pewnych terrorystów.

Edytowane przez ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Czas edycji: 2020-07-09 o 10:38
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-09, 10:39   #1783
domiii91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Okolice Poznania
Wiadomości: 194
Dot.: Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz? + offtop.

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;87987882]


U mnie na fali ostatniej dekomunizacji nazw ulic jedną przemianowali z nazwy typowo komunistycznej na imienia pewnych terrorystów.[/QUOTE]

U mnie też, ale akurat w zakresie dekomunizacji te zmiany były dokonane przez wojewodę i wszystkie samorządy wniosły skargi do sądu administracyjnego, który uznał skargi i ulice są po staremu.
domiii91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-09, 10:53   #1784
Essence89
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 695
Dot.: Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz? + offtop.

Też zauważyłam, że Duda mocno krzyczy, w ogóle się jakiś nerwowy zrobił, pewnie dlatego, że boi się o stołek. Wydaje mi się, że w poprzedniej kampanii miał inną postawę. W mojej ocenie, w przemówieniach lepiej wypada Trzaskowski

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:53 ---------- Poprzedni post napisano o 09:52 ----------

Też zauważyłam, że Duda mocno krzyczy, w ogóle się jakiś nerwowy zrobił, pewnie dlatego, że boi się o stołek. Wydaje mi się, że w poprzedniej kampanii miał inną postawę. W mojej ocenie, w przemówieniach lepiej wypada Trzaskowski.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Essence89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-09, 10:57   #1785
_Bumblebee_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Bumblebee_
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2 976
Dot.: Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz? + offtop.

Cytat:
Napisane przez Essence89 Pokaż wiadomość
Też zauważyłam, że Duda mocno krzyczy, w ogóle się jakiś nerwowy zrobił, pewnie dlatego, że boi się o stołek. Wydaje mi się, że w poprzedniej kampanii miał inną postawę. W mojej ocenie, w przemówieniach lepiej wypada Trzaskowski

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:53 ---------- Poprzedni post napisano o 09:52 ----------

Też zauważyłam, że Duda mocno krzyczy, w ogóle się jakiś nerwowy zrobił, pewnie dlatego, że boi się o stołek. Wydaje mi się, że w poprzedniej kampanii miał inną postawę. W mojej ocenie, w przemówieniach lepiej wypada Trzaskowski.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wypadałby lepiej gdyby 90% czasu nie pitolił o PiSie, Dudzie i Kaczyńskim. No ale to musiałby jeszcze mieć coś do powiedzenia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Bumblebee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-09, 11:10   #1786
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz? + offtop.

Cytat:
Napisane przez Essence89 Pokaż wiadomość
Też zauważyłam, że Duda mocno krzyczy, w ogóle się jakiś nerwowy zrobił, pewnie dlatego, że boi się o stołek. Wydaje mi się, że w poprzedniej kampanii miał inną postawę. W mojej ocenie, w przemówieniach lepiej wypada Trzaskowski
W poprzedniej niczym nie ryzykował.
No i wcześniej ludzie wybrali PiS, bo byli zmęczeni PO. A teraz znowu wielu ludzi ma już dość PiSu, więc sytuacja jest inna.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-09, 11:16   #1787
niemanicka
Wtajemniczenie
 
Avatar niemanicka
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 2 283
Dot.: Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz? + offtop.

Jak dla mnie to akurat Trzask krzyczy bardziej. Duda w miarę spokojnie. Tez mnie to irytuje, bo od razu stwarza taka atmosferę zagrożenia, przynajmniej dla mnie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
niemanicka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-09, 11:23   #1788
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz? + offtop.

Cytat:
Napisane przez _Bumblebee_ Pokaż wiadomość
Wypadałby lepiej gdyby 90% czasu nie pitolił o PiSie, Dudzie i Kaczyńskim. No ale to musiałby jeszcze mieć coś do powiedzenia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No ale w sumie dlaczego miałby o nich nie mówić. Jest tak samo w☠☠☠☠iony na PiS jak my. Poza tym Duda też ciągle gada o Pisie i robi nagonke na Trzaska, a w dodatku zniża się do poziomu dna wrzucając do neta filmiki-gierki o przeciwniku i żałosne ulotki. Postawa dudy jest żałosna.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-09, 11:43   #1789
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz? + offtop.

Jednak będę głosować, bo prezydent mojego miasta ogłosił, że jeśli frekwencja wyniesie 70%, to przez cały weekend miejskie atrakcje będą za darmo
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-07-09, 11:49   #1790
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz? + offtop.

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;87988063]Jednak będę głosować, bo prezydent mojego miasta ogłosił, że jeśli frekwencja wyniesie 70%, to przez cały weekend miejskie atrakcje będą za darmo [/QUOTE]


I juz jest motywacja! moim zdaniem fajnie jak urząd miasta nakłania do głosowania. Motywuje
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-09, 11:50   #1791
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz? + offtop.

[1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;87988077]I juz jest motywacja! moim zdaniem fajnie jak urząd miasta nakłania do głosowania. Motywuje [/QUOTE]

Musi.
Ten region zawsze bije polskie rekordy, jeśli chodzi o brak frekwencji
A może chodzi o to, że on jest za Trzaskiem i wie, że miasto też będzie głosować w większości na Trzaska.

Edytowane przez ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Czas edycji: 2020-07-09 o 11:52
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-09, 11:58   #1792
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz? + offtop.

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;87988081]Musi.
Ten region zawsze bije polskie rekordy, jeśli chodzi o brak frekwencji
A może chodzi o to, że on jest za Trzaskiem i wie, że miasto też będzie głosować w większości na Trzaska.[/QUOTE]


Ludzie moga rożnie głosować.

Jak oglądam sondy uliczne to tez rożnie bywa jak głosują
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-09, 12:04   #1793
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz? + offtop.

[1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;87988097]Ludzie moga rożnie głosować.

Jak oglądam sondy uliczne to tez rożnie bywa jak głosują [/QUOTE]

Nie wierzę, że w mieście wygra Duda i nie wierzę, że w województwie wygra Trzaskowski. Chociaż już bardziej prawdopodobne jest to drugie, niż to pierwsze. Zwłaszcza jeśli chodzi o północne dzielnice, tam nienawiść do PiSu jest bardzo powiedzmy osobista. Prędzej w Polsce wybuchnie elektrownia atomowa, które nie ma, niż tam wygra Duda
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-09, 12:06   #1794
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz? + offtop.

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;87988107]Nie wierzę, że w mieście wygra Duda i nie wierzę, że w województwie wygra Trzaskowski. Chociaż już bardziej prawdopodobne jest to drugie, niż to pierwsze. Zwłaszcza jeśli chodzi o północne dzielnice, tam nienawiść do PiSu jest bardzo powiedzmy osobista. Prędzej w Polsce wybuchnie elektrownia atomowa, które nie ma, niż tam wygra Duda [/QUOTE]


ciekawe czy ludzie pójdą głosować daj znać potem jak juz beda wyniki frekwencji w Twoim mieście


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-09, 12:10   #1795
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz? + offtop.

[1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;87988112] ciekawe czy ludzie pójdą głosować daj znać potem jak juz beda wyniki frekwencji w Twoim mieście


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk[/QUOTE]

Dam znać.
Chciałabym się dokopać do frekwencji w poszczególnych obwodach, ale nie wiem, czy to jest w ogóle gdzieś do sprawdzenia.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-09, 12:12   #1796
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz? + offtop.

Chyba każde miasto wpisuje frekwencję. Ale czy az tak szczegółowo?
Moze wpisz w Google

W moim mieście widziałam wpis właśnie, ze w danym obwodzie było tu i tu najwiecej było.

Ale i tak słabo

Edytowane przez f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Czas edycji: 2020-07-09 o 12:13
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-09, 12:31   #1797
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz? + offtop.

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;87988118]Dam znać.
Chciałabym się dokopać do frekwencji w poszczególnych obwodach, ale nie wiem, czy to jest w ogóle gdzieś do sprawdzenia.[/QUOTE]

[1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;87988121]Chyba każde miasto wpisuje frekwencję. Ale czy az tak szczegółowo?
Moze wpisz w Google

W moim mieście widziałam wpis właśnie, ze w danym obwodzie było tu i tu najwiecej było.

Ale i tak słabo [/QUOTE]
Mogą gdzieś być takie dane, bo natknęłam się na taką grafikę i jest podpisana, że głosy są z konkretnej komisji.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 107372956_1938051646329317_7306352485394196392_n.jpg (62,7 KB, 60 załadowań)
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-09, 12:32   #1798
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz? + offtop.

[1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;87988121]Chyba każde miasto wpisuje frekwencję. Ale czy az tak szczegółowo?
Moze wpisz w Google

W moim mieście widziałam wpis właśnie, ze w danym obwodzie było tu i tu najwiecej było.

Ale i tak słabo [/QUOTE]

Już się dokopałam.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-09, 15:48   #1799
FALLinLOVE
Realistka
 
Avatar FALLinLOVE
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 523
Dot.: Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz? + offtop.

Mnie szczerze mówiąc ta kampania zmęczyła jako obserwatora. I jednego i drugiego. Nie mogę już patrzeć na nich obu, serio.
Te debaty to był gwóźdź do trumny, no naprawdę ogladalam obie i czułam się jakbym oglądała kabaret.
Wiec od 2/3 dni nie sledze w ogóle tego co się dzieje ani jak bardzo oboje się nawzajem zakrzykują

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Don’t strive to make your presence noticed, just make your absence felt.
FALLinLOVE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-09, 15:53   #1800
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz? + offtop.

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-23 13:37:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:41.