Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 7. - Strona 129 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-10-07, 13:13   #3841
Juliette88
Zadomowienie
 
Avatar Juliette88
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 672
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 7.

[1=742bd6bdde1307502cba7e1 26292911bf766cf73_61f3325 774e32;88188043]O matko, bo sie przestrasze. Wiesz, ilu ludzi dziennie umiera na grype, na zapalenie oskrzeli, zapalenie pluc? Nie wiesz, bo wielu z nich w ogole na to nie przetestowano.
A wiesz, ilu ludzi nie choruje na covid, a i tak umiera przez pandemie?
Przyklad! Wiesz, czym jest epidemia AIDS w porownaniu do epidemii covid? Bo w Afryce, w miejscach, w ktorych do tej pory wyciszono epidemie AIDS, bo zapewniono ludziom leki, ludzie nie moga chodzic do pracy (m.in. prostytutki), ale i tak chodza, zeby chociaz wyzywic dzieci. I sa tacy glodni, ze nie sa w stanie wziac swojego leku na HIV. Wiec ida do pracy bez lekow. Za kilka lat zobaczymy skutki.
Wiesz, jaka epidemia polio szykuje sie w Pakistanie, bo ludzie nie chodza na szczepienia, bo koronawirus? Wiesz, co to jest polio?
Juz nie mowiac o tym ilu ludzi zarabiajacych dolara dziennie zostalo pozbawionych pracy i przez to nie maja co do buzi wlozyc.[/QUOTE]No i? Skoro wiele osób umiera na choroby układu oddechowego to powinniśmy olać kolejnego wirusa, który doprowadzi do następnych zgonów? Gratuluję logiki. To tak jakby zrobić akcję promującą profilaktykę raka piersi, a ty byś wyskoczyła z tekstem "A wiesz ile osób umiera na raka płuc?"
A co do reszty - spuść trochę z tonu, bo cię ponosi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
The lullabies from the machines.


Kwiatuszek

Edytowane przez Juliette88
Czas edycji: 2020-10-07 o 13:15
Juliette88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-07, 13:14   #3842
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 846
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 7.

Goczek wiem ale jakis procent zarazen tez jest pewnie z tego. Czesi jakies wzrosty jak wczesniej nosili maski ale nie takie duze. Przestali na pare miesiecy i znowu duzy wzrost. Kontakty tez maja na to wplyw ale nie tylko. Zwlaszcza ze mieli juz malo zarazen wiec duzy wzrost jest widoczny. U nas jest duzy wzrost ale bardziej powolny nie nagly skok. Bez masek nie wiesz czy nie mialabys jak u nich 50 zarazen a potem nagle 1000. No a tak mialas to stopniowo.

Ja z chlopakiem jeszcze planuje moze wyjazd na 2-3 dni. Tylko nie wiem czy to nie jest zbyt ryzykowne bo chcielismy do Baltowa do parku dinozaurow. To podobno fajna rozrywka tez dla doroslych a nam np podobal sie tez park dinozaurow w Lebie. Oczywiscie patrzymy na te rozrywki inaczej jako na spacer, poczytanie czegos, zobaczenie, jakies atrakcje. To nie jest jeszcze daleko od nas. Chlopak myslal tez o okolicach Rzeszowa ale to juz chyba troche za daleko skoro bedziemy jechac tam komunikacja. Moze w Baltowie nie bedzie duzo ludzi jak chlodniej ale kto wie... Sama nie wiem. Ryzykujemy i wiem ale teraz i tak wszedzie bedzie mniej ludzi. W gorach tez nam sie udawalo zazwyczaj unikac tlumow, tu w tej porze powinno byc latwiej. Tylko tyle ze ryzyko bo wiecej zachorowan. No ale moj chlopak zmienia prace i dobrze byloby sie zrelaksowac. Potem w listopadzie, grudniu tym bardziej nie pojedziemy wiec chyba jestem sklonna ostatni raz zaryzykowac. Moze nawet nie Baltow a cos innego to bedzie weekend bo tak nam wypada wolne ale zobaczy sie. To jeszcze czas ze rzadko choruje wiec moze tego unikne jak bede uwazac i dbac o siebie. W listopadzie i grudniu juz predzej mnie by cos zlapalo (z doswiadczenia) i nie bylby to tym bardziej dobry czas nw wyjazd.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-07, 13:22   #3843
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 5 757
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 7.

Cytat:
Napisane przez Juliette88 Pokaż wiadomość
No i? Skoro wiele osób umiera na choroby układu oddechowego to powinniśmy olać kolejnego wirusa, który doprowadzi do następnych zgonów? Gratuluję logiki. To tak jakby zrobić akcję promującą profilaktykę raka piersi, a ty byś wyskoczyła z tekstem "A wiesz ile osób umiera na raka płuc?"
A co do reszty - spuść trochę z tonu, bo cię ponosi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Logiczne to jest to, ze ludzie nie majac covida umieraja przez pandemie.

Twoje porownanie nie ma sensu. Lepsze byloby np. takie porownanie: to tak jakby chronic sie przed rakiem piersi poprzez wypalenie w piersi dziury. No mozna, ale oparzenia bola bardziej niz ewentualny rak.

---------- Dopisano o 13:22 ---------- Poprzedni post napisano o 13:17 ----------

Cytat:
Napisane przez Monia284 Pokaż wiadomość
Naktergal no tak ale mimo wszystko na HIV mamy leki. Co nie zmienia faktu ze tej wirus oczywiscie tez jest problemem. Na pewno jednak mozna z odpowiednim leczeniem dlugo z nim zyc (jezeli zostanie wprowadzone odpowiednio szybko). Nie jest choroba ktora przenosi sie droga kropelkowa. Dlatego moze siec pogrom ale jednak nie tak szybko jak choroba wirusowa.
No my mamy leki. My w Europie.
A mimo to, w Stanach Zjednoczonych zyje ponad milion ludzi chorych na AIDS. I od poczatku epidemii zginelo 37 milionow osob. W RPA od 15 do 20 % ludzi jest zakazonych HIV (ktory jest wirusem, wiec tak, jest to choroba wirusowa).
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-07, 13:33   #3844
Juliette88
Zadomowienie
 
Avatar Juliette88
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 672
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 7.

[1=742bd6bdde1307502cba7e1 26292911bf766cf73_61f3325 774e32;88188248]Logiczne to jest to, ze ludzie nie majac covida umieraja przez pandemie.

Twoje porownanie nie ma sensu. Lepsze byloby np. takie porownanie: to tak jakby chronic sie przed rakiem piersi poprzez wypalenie w piersi dziury. No mozna, ale oparzenia bola bardziej niz ewentualny rak.[/QUOTE]
Niby odnosisz się do moich słów, a kompletnie obok tematu. Nic nie pisałam o globalnych skutkach pandemii. Wyraziłam tylko frustrację, że w Polakach jest tak mało odpowiedzialności społecznej. Nikt nic nie traci na noszeniu maseczki, czy utrzymywaniu dystansu w kolejce do kasy, a mimo to ogrom ludzi ma to w pompce. Postępowanie sceptyków doprowadzi jedynie do eskalacji problemu, a w konsekwencji do pogłębienia kryzysu, który tak krytykują. Gratulacje.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
The lullabies from the machines.


Kwiatuszek
Juliette88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-07, 13:45   #3845
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 7.

Cytat:
Napisane przez Juliette88 Pokaż wiadomość
Niby odnosisz się do moich słów, a kompletnie obok tematu. Nic nie pisałam o globalnych skutkach pandemii. Wyraziłam tylko frustrację, że w Polakach jest tak mało odpowiedzialności społecznej. Nikt nic nie traci na noszeniu maseczki, czy utrzymywaniu dystansu w kolejce do kasy, a mimo to ogrom ludzi ma to w pompce. Postępowanie sceptyków doprowadzi jedynie do eskalacji problemu, a w konsekwencji do pogłębienia kryzysu, który tak krytykują. Gratulacje.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hmmm.
Zastanówmy się- bez maseczki cię do sklepu nie wpuszczą, więc argument z tyłka jak dla mnie.

Do tego nie ma co porównywać obecnej sytuacji do tej z kwietnia/marca.
Wtedy testów było tyle, co kot napłakał, więc zarażonych mniej ( przynajmniej w teorii).
Jakby robili tak mało testów jak wtedy, to wskaźniki zarażonych też byłyby porównywalne do kwietniowych.

Proponuję robić mało testów, to wtedy pandemia będzie w odwrocie jak to mówił Vateuszek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-07, 13:50   #3846
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 7.

[1=71253839b04673f7804766e 160d807ea33c37805_6578f48 49ccb9;88188190
squirrelqa, gdzieś w necie jest info o maseczkach w Warszawie? sa juz nowe kolorowanki?[COLOR="Silver"][/QUOTE]
Nie całe "kolorowanki" ale artykuł o Wawie wpadł mi w oko tutaj:
https://radiokolor.pl/wiadomosci/n/7...-zoltej-strefy
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-07, 13:50   #3847
Vanir410
Wtajemniczenie
 
Avatar Vanir410
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 2 159
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 7.

Cytat:
Napisane przez Juliette88 Pokaż wiadomość
Wyraziłam tylko frustrację, że w Polakach jest tak mało odpowiedzialności społecznej. Nikt nic nie traci na noszeniu maseczki, czy utrzymywaniu dystansu w kolejce do kasy, a mimo to ogrom ludzi ma to w pompce. Postępowanie sceptyków doprowadzi jedynie do eskalacji problemu, a w konsekwencji do pogłębienia kryzysu, który tak krytykują. Gratulacje.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Popieram. Ludzie marudzą, krzyczą, że mają dosyć, a jednocześnie mają w nosie wytyczne, które są po to, żeby jednak było lepiej, niż gorzej.
Vanir410 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-10-07, 14:01   #3848
Juliette88
Zadomowienie
 
Avatar Juliette88
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 672
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 7.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Hmmm.
Zastanówmy się- bez maseczki cię do sklepu nie wpuszczą, więc argument z tyłka jak dla mnie.

Do tego nie ma co porównywać obecnej sytuacji do tej z kwietnia/marca.
Wtedy testów było tyle, co kot napłakał, więc zarażonych mniej ( przynajmniej w teorii).
Jakby robili tak mało testów jak wtedy, to wskaźniki zarażonych też byłyby porównywalne do kwietniowych.

Proponuję robić mało testów, to wtedy pandemia będzie w odwrocie jak to mówił Vateuszek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie mówię o liczbie zarażonych, tylko hospitalizowanych, a szczególnie tych w ciężkim stanie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
The lullabies from the machines.


Kwiatuszek
Juliette88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-07, 14:05   #3849
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 846
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 7.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Hmmm.
Zastanówmy się- bez maseczki cię do sklepu nie wpuszczą, więc argument z tyłka jak dla mnie.

Do tego nie ma co porównywać obecnej sytuacji do tej z kwietnia/marca.
Wtedy testów było tyle, co kot napłakał, więc zarażonych mniej ( przynajmniej w teorii).
Jakby robili tak mało testów jak wtedy, to wskaźniki zarażonych też byłyby porównywalne do kwietniowych.

Proponuję robić mało testów, to wtedy pandemia będzie w odwrocie jak to mówił Vateuszek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No tak ale teraz sprzedawca ma stres bo musi upominac a niektorzy sie kloca itp. Czasem dla swietego spokoju obsluzyl kogos bez maski lub dlatego zeby nie miec widma mandatu jak kasjerka z Suwalk (w koncu chyba anulowali ale po co komu stres jak przepisy sa zle skonstruowane). Takze nie jedna osoba ani nie dwie weszly do sklepu bez maski lub z maska na brodzie a to wtedy nic nie daje. Gdyby byly za to realne kary to dopiero wtedy mogloby byc inaczej. Nikt raczej bez problemu nie bedzie chcial tracic pieniadze.

Co do zoltych stref jeszcze to jezeli dobrze zrozumialam bedzie tez limit 1 osoba na 4 m2. Czy dobrze rozumiem ze limit w sklepach wroci? W kinach bedzie mogla byc zajeta tylko 1/4 sali czyli 25 %.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Monia284
Czas edycji: 2020-10-07 o 14:07
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-07, 14:09   #3850
Voytkova
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 1 451
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 7.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Hmmm.
Zastanówmy się- bez maseczki cię do sklepu nie wpuszczą, więc argument z tyłka jak dla mnie.

Do tego nie ma co porównywać obecnej sytuacji do tej z kwietnia/marca.
Wtedy testów było tyle, co kot napłakał, więc zarażonych mniej ( przynajmniej w teorii).
Jakby robili tak mało testów jak wtedy, to wskaźniki zarażonych też byłyby porównywalne do kwietniowych.

Proponuję robić mało testów, to wtedy pandemia będzie w odwrocie jak to mówił Vateuszek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Więcej jest ludzi w szpitalach i tych w ciężkim stanie .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Voytkova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-07, 14:21   #3851
Juliette88
Zadomowienie
 
Avatar Juliette88
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 672
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 7.

Liczbę zajętych respiratorów Ministerstwo Zdrowia podaje od połowy czerwca i aż do połowy września utrzymywała się na poziomie 70-80, dziś 283. Liczba osób hospitalizowanych w szczytowym momencie (kwiecień-maj) dochodziła do 2,8 tys., dziś 4 tys. Zapewne to też wina większej liczby testów, a nie pogarszającej się sytuacji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
The lullabies from the machines.


Kwiatuszek
Juliette88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-10-07, 14:26   #3852
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 7.

Cytat:
Napisane przez Juliette88 Pokaż wiadomość
Liczbę zajętych respiratorów Ministerstwo Zdrowia podaje od połowy czerwca i aż do połowy września utrzymywała się na poziomie 70-80, dziś 283. Liczba osób hospitalizowanych w szczytowym momencie (kwiecień-maj) dochodziła do 2,8 tys., dziś 4 tys. Zapewne to też wina większej liczby testów, a nie pogarszającej się sytuacji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
283 osoby z 38 000 0000 ludzi. Straszna ta epidemia. Kosi równo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-07, 14:31   #3853
j_fly
Zakorzenienie
 
Avatar j_fly
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6 937
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 7.

Cytat:
Napisane przez Juliette88 Pokaż wiadomość
Niby odnosisz się do moich słów, a kompletnie obok tematu. Nic nie pisałam o globalnych skutkach pandemii. Wyraziłam tylko frustrację, że w Polakach jest tak mało odpowiedzialności społecznej. Nikt nic nie traci na noszeniu maseczki, czy utrzymywaniu dystansu w kolejce do kasy, a mimo to ogrom ludzi ma to w pompce. Postępowanie sceptyków doprowadzi jedynie do eskalacji problemu, a w konsekwencji do pogłębienia kryzysu, który tak krytykują. Gratulacje.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A ja się zastanawiam, gdzie wy widzicie w sklepach tych ludzi bez maseczek? W tych, do których ja chodzę, klienci zawsze mają maseczki (w tym z 20% ma źle założone), odstęp też większość zachowuje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.


Mistrz i Małgorzata, Michaił Bułhakow
j_fly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-07, 14:35   #3854
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 7.

[1=ad661336dba67467d5566b7 c0c939a9c82ec46ac_5f7e487 29cea2;88187166]Eh przed chwilą rozmawiałam z lekarzem w związku z moją pracą i powiedział mi, że szpitale mały katarek i kaszel podciągają pod covida bo mają za to 1.400 zł, wiadomo aby podbijać statystyki, a jeśli rodzina zgodzi się w akcie zgonu na covid ma 800 zł.[/QUOTE]O tym to już z 2-3 miesiące temu słyszałam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:32 ---------- Poprzedni post napisano o 15:31 ----------

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;88187223]Wiesz, to, co usłyszałaś, to jest dość poważne oskarżenie o nadużycie finansowe. Nie wiem, kim jest ten Twój lekarz, ale zauważyłam, że od początku pandemii wiele osób ma jakichś tajemniczych informatorów i znajomych w księgowości szpitali, którzy szerzą takie rewelacje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Niestety to akurat jest prawda

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:33 ---------- Poprzedni post napisano o 15:32 ----------

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;88187251]Jakimś cudem żaden lekarz, którego znam i zawodowo i prywatnie niczego takiego nie mówi, wszyscy noszą maseczki, a koleżanka pracująca w szpitalu bardzo się boi. Mało obrotni ci moi znajomi chyba.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]A ja znam dużo pielęgniarek (i nie, nie boją się o dziwo) i lekarzy, którzy mówią takie rzeczy. I co?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:35 ---------- Poprzedni post napisano o 15:33 ----------

Cytat:
Napisane przez Voytkova Pokaż wiadomość
Sanitariusz nie wystawia aktu zgonu .Poza tym kto to jest sanitariusz


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Tylko lekarz może wystawić akt zgonu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-07, 14:42   #3855
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 846
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 7.

Cytat:
Napisane przez j_fly Pokaż wiadomość
A ja się zastanawiam, gdzie wy widzicie w sklepach tych ludzi bez maseczek? W tych, do których ja chodzę, klienci zawsze mają maseczki (w tym z 20% ma źle założone), odstęp też większość zachowuje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie w sklepie czasem, w Zabkach nagminnie. Jednak oczywiscie zdarza sie ze wszyscy nosza poprawnie. No ale nie jest to regula.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-07, 14:42   #3856
Juliette88
Zadomowienie
 
Avatar Juliette88
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 672
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 7.

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
283 osoby z 38 000 0000 ludzi. Straszna ta epidemia. Kosi równo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rozumiem że będziesz usatysfakcjonowana dopiero kiedy zacznie brakować respiratorów dla chorych? Wtedy będzie wystarczająco "straszno" czy jeszcze za mało?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
The lullabies from the machines.


Kwiatuszek
Juliette88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-07, 14:43   #3857
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 846
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 7.

Cytat:
Napisane przez Juliette88 Pokaż wiadomość
Rozumiem że będziesz usatysfakcjonowana dopiero kiedy zacznie brakować respiratorów dla chorych? Wtedy będzie wystarczająco "straszno" czy jeszcze za mało?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokladnie. No a wczesniej niech ludzie umieraja? Zwlaszcza ze zalozenie maski to naprawde nic wielkiego. No chyba ze jest sie chorym ale nie sa nagle wszyscy chorzy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-07, 14:52   #3858
j_fly
Zakorzenienie
 
Avatar j_fly
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6 937
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 7.

Cytat:
Napisane przez Monia284 Pokaż wiadomość
U mnie w sklepie czasem, w Zabkach nagminnie. Jednak oczywiscie zdarza sie ze wszyscy nosza poprawnie. No ale nie jest to regula.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Do Żabki nie chodzę. Jedynie do Biedronki, Lidla, Lewiatana, lokalnej piekarni i cukierni, no i byłam ostatnio w niewielkiej galerii - tam wszyscy w maskach.
Za to np. moi rodzice i brat na drugim końcu Polski chodzą do Inter Marche, Stokrotki, Lewiatana, czasem do Biedronki i Lidla i tam też ludzie mają maski, więc dziwi mnie, że często czytam o nienoszeniu maseczek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.


Mistrz i Małgorzata, Michaił Bułhakow

Edytowane przez j_fly
Czas edycji: 2020-10-07 o 14:56
j_fly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-07, 14:55   #3859
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 7.

Cytat:
Napisane przez Juliette88 Pokaż wiadomość
Rozumiem że będziesz usatysfakcjonowana dopiero kiedy zacznie brakować respiratorów dla chorych? Wtedy będzie wystarczająco "straszno" czy jeszcze za mało?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A skąd masz pewność, że te osoby pod respiratorami, to osoby, które wymagają ciężkiej hospitalizacji z powodu covid?
A może to osoby, które summa summarum.wyladowaly pod respiratorem, bo tygodniami, lub miesiącami miały zaniechany/utrudniony dostęp do opieki zdrowotnej przez jej zamknięcie, a covid tylko " na dobitkę"?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-10-07, 15:13   #3860
Juliette88
Zadomowienie
 
Avatar Juliette88
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 672
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 7.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
A skąd masz pewność, że te osoby pod respiratorami, to osoby, które wymagają ciężkiej hospitalizacji z powodu covid?
A może to osoby, które summa summarum.wyladowaly pod respiratorem, bo tygodniami, lub miesiącami miały zaniechany/utrudniony dostęp do opieki zdrowotnej przez jej zamknięcie, a covid tylko " na dobitkę"?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Stąd że nie uważam się za mądrzejszą od medyków?
Jeżeli lekarz zajmujący się pacjentem podaje do statystyk sanepidu, że chory jest pod respiratorem z powodu covid, to tak jest. Niektórzy wierzą, że dopisuje się covid osobom po wypadkach drogowych. Cóż począć? Pozostaje tylko życzyć śmieszkom, żeby nie musieli weryfikować swoich poglądów na własnej skórze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
The lullabies from the machines.


Kwiatuszek
Juliette88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-07, 15:16   #3861
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 5 757
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 7.

Cytat:
Napisane przez Juliette88 Pokaż wiadomość
Stąd że nie uważam się za mądrzejszą od medyków?
Jeżeli lekarz zajmujący się pacjentem podaje do statystyk sanepidu, że chory jest pod respiratorem z powodu covid, to tak jest. Niektórzy wierzą, że dopisuje się covid osobom po wypadkach drogowych. Cóż począć? Pozostaje tylko życzyć śmieszkom, żeby nie musieli weryfikować swoich poglądów na własnej skórze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
''Smieszkom''?
Przeciez od miesiecy juz wiadomo, ze jesli pacjent umrze na cokolwiek, ale mial w tym czasie covid, to bedzie liczony do statystyk covidowych.
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-07, 15:34   #3862
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 7.

Cytat:
Napisane przez Juliette88 Pokaż wiadomość
Stąd że nie uważam się za mądrzejszą od medyków?
Jeżeli lekarz zajmujący się pacjentem podaje do statystyk sanepidu, że chory jest pod respiratorem z powodu covid, to tak jest. Niektórzy wierzą, że dopisuje się covid osobom po wypadkach drogowych. Cóż począć? Pozostaje tylko życzyć śmieszkom, żeby nie musieli weryfikować swoich poglądów na własnej skórze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No zakładasz, że respirator to od covida na bank, a my śmieszkujemy, jak jest naprawdę?🤷

Mój brat miał koronawirusa i dosłownie zaorane płuca, przez co przez całe lato musiał korzystać z aparatu do tlenoterapii.

Bujał się po lekarzach, jak mówił, ze mial koronawirusa, to każdy go zbywał i mówił "jak pan przechodził koronawirusa to nie dziwota, czego pan oczekuje".

Jak w końcu trzeci raz trafil na ten sam SOR z tą samą lekarka na dyżurze bo nie mógł oddychać, wzięli go na badania porządne i skonsultowali z pulmonologami z innych województw to się okazało,że płuca uszkodzone, ale nie od korony, tylko od złego leczenia w szpitalu jednoimiennym ( brat jest dializowany).

No ale można było iść w zaparte schematem, że koronawirus= uszkodzone płuca. No na uj drążyć temat, co nie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-07, 15:34   #3863
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 724
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 7.

Cytat:
Napisane przez j_fly Pokaż wiadomość
A ja się zastanawiam, gdzie wy widzicie w sklepach tych ludzi bez maseczek? W tych, do których ja chodzę, klienci zawsze mają maseczki (w tym z 20% ma źle założone), odstęp też większość zachowuje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Odkąd ilość przypadków zaczęła przekraczać 1000, to też zauważyłam, że znacznie mniej ludzi nie nosi maseczek, a coraz więcej nosi je poprawnie.

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
283 osoby z 38 000 0000 ludzi. Straszna ta epidemia. Kosi równo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czy uważasz, że epidemia objawia się tylko w statystykach zgonów, a nie ogólnej zachorowalności?
staska_stasia jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-07, 15:45   #3864
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 7.

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
O tym to już z 2-3 miesiące temu słyszałam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:32 ---------- Poprzedni post napisano o 15:31 ----------

Niestety to akurat jest prawda

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:33 ---------- Poprzedni post napisano o 15:32 ----------

A ja znam dużo pielęgniarek (i nie, nie boją się o dziwo) i lekarzy, którzy mówią takie rzeczy. I co?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:35 ---------- Poprzedni post napisano o 15:33 ----------

Tylko lekarz może wystawić akt zgonu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Skąd pewność, że to prawda?
I akt zgonu to dokument urzędowy, lekarz wystawia kartę zgonu.
Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
283 osoby z 38 000 0000 ludzi. Straszna ta epidemia. Kosi równo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No tak, nieważne przecież, że respiratory mogą być zajęte przez chorych na chorobę, której rozprzestrzenianie się można ograniczać. Szczegół. Tylko tak napomknę, że jak będzie brakować respiratorów to znów wiele zabiegów i przyjęć planowych będzie wstrzymanych - nikt nie będzie operował w szpitalu bez wolnego respiratora.
Tak poza tym ciekawi mnie, jaka liczba cię przekona?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-07, 15:49   #3865
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 7.

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Skąd pewność, że to prawda?
I akt zgonu to dokument urzędowy, lekarz wystawia kartę zgonu.
No tak, nieważne przecież, że respiratory mogą być zajęte przez chorych na chorobę, której rozprzestrzenianie się można ograniczać. Szczegół. Tylko tak napomknę, że jak będzie brakować respiratorów to znów wiele zabiegów i przyjęć planowych będzie wstrzymanych - nikt nie będzie operował w szpitalu bez wolnego respiratora.
Tak poza tym ciekawi mnie, jaka liczba cię przekona?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bo byłam świadkiem takiej sytuacji

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-07, 15:52   #3866
Juliette88
Zadomowienie
 
Avatar Juliette88
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 672
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 7.

[1=742bd6bdde1307502cba7e1 26292911bf766cf73_61f3325 774e32;88188562]''Smieszkom''?
Przeciez od miesiecy juz wiadomo, ze jesli pacjent umrze na cokolwiek, ale mial w tym czasie covid, to bedzie liczony do statystyk covidowych.[/QUOTE]A skąd to wiadomo? Bo ja mam zupełnie inne informacje. Była nawet afera ze śmiercią młodej kobiety, która miała covid, ale nie została ujęta w statystykach, bo lekarze stwierdzili, że zgon nastąpił z powodu powikłań po cesarskim cięciu. Każde państwo trochę inaczej prowadzi statystyki, u nas nie zalicza się wszystkich z automatu. Chyba że zaraz znowu usłyszymy historyjkę w stylu "mam koleżankę pielęgniarkę, które mówi że..."

Khloe, znam historię Twojego brata i jest to potwierdzenie, że nasza ochrona zdrowia ma olbrzymi problem i we wspólnym interesie społeczeństwa jest, żeby epidemia się nie rozwinęła, bo to sytuacji na pewno nie poprawi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
The lullabies from the machines.


Kwiatuszek

Edytowane przez Juliette88
Czas edycji: 2020-10-07 o 15:53
Juliette88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-07, 15:55   #3867
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 7.

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Bo byłam świadkiem takiej sytuacji

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jakiej? Opowiedz nam o tym.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-07, 16:01   #3868
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 7.

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Jakiej? Opowiedz nam o tym.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A o czym była rozmowa?
Nie będę tutaj pisać szczegółów,nie chce potem mieć problemów

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-07, 16:15   #3869
patusiaa23
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 713
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 7.

Bardzo mnie śmieszy, jak dziewczyny tutaj obok swoich danych jak uczelnia, region polski, imię, opisują swoje przygody analne, pierwsze razy etc ale zapytane o spiskoww toerie EJ WIESZ CO NIE POWIEM TO TAJNE.

TA SUPER TAJNA SYTUACJA miała miejsce na zajęciach online, czy gdzie to niby mialas słyszeć?

Edytowane przez patusiaa23
Czas edycji: 2020-10-07 o 16:17
patusiaa23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-07, 16:19   #3870
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 7.

Cytat:
Napisane przez Monia284 Pokaż wiadomość
Dokladnie. No a wczesniej niech ludzie umieraja? Zwlaszcza ze zalozenie maski to naprawde nic wielkiego. No chyba ze jest sie chorym ale nie sa nagle wszyscy chorzy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To też nie jest tak, że założysz maske i nagle chorych brak.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-10-13 22:33:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:18.