Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 8. - Strona 89 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-10-26, 13:47   #2641
Juliette88
Zadomowienie
 
Avatar Juliette88
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 672
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Ciekawe na ile to covid a na ile reakcje alergiczne na leki, lub cokolwiek innego, bo jednak przy byle infekcji, zwłaszcza u alergików i innych osób z chorobami autoimmunologicznymi, objawy alergiczne sie zaostrzaja.
Na tym zdjeciu widac okropnie zajete okolice majtkowe- jakby efekt alergii kontaktowej.


Nie lepiej wygladałam ja na początku tego lata jak zjadłam arbuaza (tak podejrzewam, równie dobrz mogło to być cos innego, z powietrza, albo atak RZS - bo odstawiłam plaquenil bo chciałam na plażę a on fotouczula) tylko mnie zajęło głównie stawy, ale rzadsza wysypka była po całym ciele- stawy prawie jak u tej pani okolice bikini- jeden ogień.
Przy takiej ostrej akcji alergicznej (? immunologicznej?), sa tez objawy: osłabienia, bólu miesni, goraczka. O świądzie nie piszę, jest diabelski.


ysypka jest tez objawem zaostrzonego RZS, a ten się zaostrza przy byle infekcji.






Mnie serio trochę przeraża, to podciąganie wszystkiego dosłownie pod objaw korony, bo inne choroby naprawde nie wyginęły. I lepiej być czujnym.
A lekarze to dyletanci, którzy nigdy żadnej wysypki na oczy nie widzieli i dlatego wszystko przypisują covidowi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
The lullabies from the machines.


Kwiatuszek
Juliette88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-26, 13:47   #2642
hanixx
Raczkowanie
 
Avatar hanixx
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 53
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 8.

Niby całkiem mocno wiarygodne.. najwiarygodniejsze ze wszystkich jakie obecnie są.
hanixx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-26, 14:24   #2643
drzewosandalowe
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 1 466
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 8.

Jestem coraz bardziej pewna,że najbardziej nieodpowiedzialną grupą są osoby w średnim wieku.
Historia z mojego otoczenia. Kobieta przyszła do pracy z katarem i kaszlem. W międzyczasie wyszło,że jej mąż,z którym mieszka i żyje na codzień ma podejrzenie covid i będzie miał dziś test A pani jak gdyby nigdy nic przyszła sobie do pracy,żeby zakazić całą firmę brawa dla niej.

Druga rzecz. Kobiety 50+ w sklepach, maski na brodzie albo w ogóle gdzieś na uchu.

Szlag mnie trafia. Nie będę podważać zakazów rządu,nie będę mówić czy są dobre czy złe. Wychodzę tylko do sklepu raz dwa w tygodniu,i do ginekologa raz na miesiąc,ze względu na ciążę.
A reszta sobie biega jak chce. I to właśnie osoby 50+

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
drzewosandalowe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-26, 14:30   #2644
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 8.

Ale co miała zrobić? Nie przysługuje jej kwarantanna, to co miała wziąć kilka dni (do czasu wyniku) urlopu czy bezpłatny?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-26, 14:31   #2645
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez drzewosandalowe Pokaż wiadomość
Jestem coraz bardziej pewna,że najbardziej nieodpowiedzialną grupą są osoby w średnim wieku.
Historia z mojego otoczenia. Kobieta przyszła do pracy z katarem i kaszlem. W międzyczasie wyszło,że jej mąż,z którym mieszka i żyje na codzień ma podejrzenie covid i będzie miał dziś test A pani jak gdyby nigdy nic przyszła sobie do pracy,żeby zakazić całą firmę brawa dla niej.

Druga rzecz. Kobiety 50+ w sklepach, maski na brodzie albo w ogóle gdzieś na uchu.

Szlag mnie trafia. Nie będę podważać zakazów rządu,nie będę mówić czy są dobre czy złe. Wychodzę tylko do sklepu raz dwa w tygodniu,i do ginekologa raz na miesiąc,ze względu na ciążę.
A reszta sobie biega jak chce. I to właśnie osoby 50+

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A co rozumiesz przez "biega jak chce"?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 14:31 ---------- Poprzedni post napisano o 14:30 ----------

Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość
Ale co miała zrobić? Nie przysługuje jej kwarantanna, to co miała wziąć kilka dni (do czasu wyniku) urlopu czy bezpłatny?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Właśnie. Bo tak po prostu - co miała zrobić?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-26, 14:32   #2646
hanixx
Raczkowanie
 
Avatar hanixx
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 53
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 8.

Ja dzoniłam do przychodni o teleporade, kazali mi czekać tydzień, więc zadzwoniłam na infolinię covidową. Tam kazali mi przyjść na badania tego samego dnia. Na ten dzień i 2 następne wzięłam urlop, bo musiałam czekać na wyniki. Na szczęście wyszedł negatywny.
hanixx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-26, 14:33   #2647
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 724
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez drzewosandalowe Pokaż wiadomość
Jestem coraz bardziej pewna,że najbardziej nieodpowiedzialną grupą są osoby w średnim wieku.
Historia z mojego otoczenia. Kobieta przyszła do pracy z katarem i kaszlem. W międzyczasie wyszło,że jej mąż,z którym mieszka i żyje na codzień ma podejrzenie covid i będzie miał dziś test A pani jak gdyby nigdy nic przyszła sobie do pracy,żeby zakazić całą firmę brawa dla niej.

Druga rzecz. Kobiety 50+ w sklepach, maski na brodzie albo w ogóle gdzieś na uchu.

Szlag mnie trafia. Nie będę podważać zakazów rządu,nie będę mówić czy są dobre czy złe. Wychodzę tylko do sklepu raz dwa w tygodniu,i do ginekologa raz na miesiąc,ze względu na ciążę.
A reszta sobie biega jak chce. I to właśnie osoby 50+

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja wokół siebie tego nie widzę.
O ile jeszcze na początku przypominałam przychodzącym do mnie klientom, żeby przychodzili w maseczkach, tak teraz robi to każdy. Odkąd zaczęło być po 1000 zakażeń dziennie widziałam coraz więcej osób w maseczkach odpowiednio założonych. Mało tego- w niedzielę byłam w kościele, gdzie jedna rodzinka (2+2) dotąd beztrosko chodziła bez maseczek i fukała, jak ktoś im uwagę zwracał. Teraz widziałam ich w maseczkach.
Autobusami nie jeżdżę, więc nie wiem jak tam obecnie wygląda sytuacja.
Idąc z biura do samochodu przechodzę obok salonu manicure i tam faktycznie widzę klientki i kosmetyczki mające maski zsunięte na brodę. I to chyba tyle z tych bezmaseczkowych.

Natomiast zastanawia mnie inna rzecz. W sobotę poszłam wieczorem na spacer i widziałam grupkę nastolatek czekających na przystanku, a wszystkie odstawione jak do klubu. Druga koleżanka widziała późnym popołudniem tłumy ludzi na Pl. Litewskim w Lublinie (taki centralny plac w ścisłym centrum, gdzie w piątki, piąteczki, piątunie gromadzi się sporo ludzi, którzy idą do klubów czy knajp)- co te nastolatki z przystanku i ci ludzie na placu robili, skoro wszystko pozamykane? Uprzedzając odpowiedź, że może protest kobiet to odpowiadam, że akurat nie w tym miejscu.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-10-26, 14:40   #2648
drzewosandalowe
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 1 466
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość
Ale co miała zrobić? Nie przysługuje jej kwarantanna, to co miała wziąć kilka dni (do czasu wyniku) urlopu czy bezpłatny?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Myślę,że z kaszlem i katarem dostała by spokojnie zwolnienie na kilka dni. Z drugiej strony nawet jej szefowa mówiła,że źle wygląda i żeby szła do domu,a ta Pani się uparła,że będzie pracować.
Moim zdaniem to skrajnie nieodpowiedzialne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
drzewosandalowe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-26, 14:40   #2649
chitrv
Raczkowanie
 
Avatar chitrv
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 138
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 8.

Ktoś z mojej rodziny dostał dziś wynik +. Zdrowa osoba ok. 30. Objawy - katar, utrata węchu i smaku.
chitrv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-26, 14:40   #2650
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Ja wokół siebie tego nie widzę.
O ile jeszcze na początku przypominałam przychodzącym do mnie klientom, żeby przychodzili w maseczkach, tak teraz robi to każdy. Odkąd zaczęło być po 1000 zakażeń dziennie widziałam coraz więcej osób w maseczkach odpowiednio założonych. Mało tego- w niedzielę byłam w kościele, gdzie jedna rodzinka (2+2) dotąd beztrosko chodziła bez maseczek i fukała, jak ktoś im uwagę zwracał. Teraz widziałam ich w maseczkach.
Autobusami nie jeżdżę, więc nie wiem jak tam obecnie wygląda sytuacja.
Idąc z biura do samochodu przechodzę obok salonu manicure i tam faktycznie widzę klientki i kosmetyczki mające maski zsunięte na brodę. I to chyba tyle z tych bezmaseczkowych.

Natomiast zastanawia mnie inna rzecz. W sobotę poszłam wieczorem na spacer i widziałam grupkę nastolatek czekających na przystanku, a wszystkie odstawione jak do klubu. Druga koleżanka widziała późnym popołudniem tłumy ludzi na Pl. Litewskim w Lublinie (taki centralny plac w ścisłym centrum, gdzie w piątki, piąteczki, piątunie gromadzi się sporo ludzi, którzy idą do klubów czy knajp)- co te nastolatki z przystanku i ci ludzie na placu robili, skoro wszystko pozamykane? Uprzedzając odpowiedź, że może protest kobiet to odpowiadam, że akurat nie w tym miejscu.
Może na domówkę dziewczyny jechały, może jakaś 18-tka

A ludzie jak to ludzie, gdzie mają niby iść jak wszystko zamknięte? W Lublinie nie ma chyba nic ciekawszego niż ten plac, krakowskie i ogólnie stare miasto Może na spacer wyszli czy coś 🤷 Poza tym jest to jednak miejsce nr 1 pod kątem przesiadkowym komunikacji miejskiej. Od saskiego po zamojską i bramę krakowską.

A fontanna ma jeszcze wodę czy już sezon zimowy zrobili i spuścili?



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Czas edycji: 2020-10-26 o 14:42
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-26, 14:43   #2651
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 724
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 8.

[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;88235196]Może na domówkę dziewczyny jechały, może jakaś 18-tka

A ludzie jak to ludzie, gdzie mają niby iść jak wszystko zamknięte? W Lublinie nie ma chyba nic ciekawszego niż ten plac, krakowskie i ogólnie stare miasto Może na spacer wyszli czy coś �� Poza tym jest to jednak miejsce nr 1 pod kątem przesiadkowym komunikacji miejskiej. Od saskiego po zamojską i bramę krakowską.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]
Nie, no jasne, że punk przesiadkowy i punkt do przesiadywania. Gdyby ludzie mieli się przesiąść, to siedzieliby bliżej przystanku, a nie w centralnej części przy fontannach A ruch był ponoć jak w normalny imprezowy weekend.
A co do fontanny to jakoś nie zwróciłam uwagi, chociaż ostatnio przechodziłam.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-10-26, 14:45   #2652
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 8.

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-26, 14:46   #2653
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 724
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Teraz jest chyba tak, że kwarantanna jest dopiero po uzyskaniu wyniku pozytywnego.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-26, 14:49   #2654
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 8.

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-26, 14:49   #2655
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Nie. Po uzyskaniu wyniku pozytywnego nakładana jest izolacja.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-26, 14:51   #2656
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 8.

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-26, 14:52   #2657
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 724
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Nie. Sanepid interesuje się tylko osobami z potwierdzonym zakażeniem i osobami z kontaktu z osobami z potwierdzonym zakażeniem.



Nie. Po uzyskaniu wyniku pozytywnego nakładana jest izolacja.
Tak na skróty poleciałam.
Chodziło mi o to, że do czasu pozytywnego wyniku nikt nie ma kwarantanny, nawet ktoś z podejrzeniem.
Po wyniku pozytywnym- z podejrzeniem ma izolację, osoby z kontaktu- kwarantannę.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-26, 15:57   #2658
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 5 757
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez Juliette88 Pokaż wiadomość
A lekarze to dyletanci, którzy nigdy żadnej wysypki na oczy nie widzieli i dlatego wszystko przypisują covidowi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sorry, ale lekarze czasem tylko czekaja na cos, czemu daloby sie podpiac przyklady, ktorych nie potrafia wyjasnic. A tak czesto jest np. z wysypka, reakcja alergiczna bez alergenu mozliwego do wylapania, a takze np. z objawiami boleriozy, ktore czesto latami sa wszystkim innym (wlacznie z lenistwem) niz bolerioza.
Do tego dochodzi wysyp chorob autoimmunologicznych, ktore dla lekarzy tez sa niewygodne, bo a) nie ma na nie wyjasnienia (a raczej czesto jest, ale zbyt skomplikowane), b) nie ma na nie jednoznacznego leku (a czesto tylko takie by maskowac objawy).

Mi np. co roku zima pekala do krwi skora na prawej dloni. Zawsze tylko na prawej pelno krwi, a lewa czysciutka. Wszyscy mowili, ze to od zmywania, od plynu, od zimna. Okazalo sie, ze to wplyw tarczycy.
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-26, 16:30   #2659
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
A tak nie jest od poczatku?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-10-26, 17:49   #2660
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
A tak nie jest od poczatku?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Nie, wcześniej wsadzali każdego jak leci, nawet z podejrzeniem.
Ej słuchajcie jaki czad była dzisiaj rano w RMF rozmowa z Dworczykiem i dziennikarz dopytywał go czemu nie jest na kwarantannie, skoro miał kontakt z PAD. Otóż - bo być może nie wiecie - każdy przypadek kontaktu z osobą pozytywną jest indywidualnie rozpatrywany, sanepid robi śledztwo epidemiologiczne i na tej podstawie wysyła na kwarantannę lub nie. A jako że on podczas kontaktu z PAD miał maseczkę, to procedury zachowane, dziękuję pozdrawiam kwarantanny nie ma.
Kurła czacie? Oni już dawno odlecieli na jakąś inną planetę, parę alternatywnych rzeczywistości temu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-26, 18:12   #2661
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 6 046
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Nie, wcześniej wsadzali każdego jak leci, nawet z podejrzeniem.
Ej słuchajcie jaki czad była dzisiaj rano w RMF rozmowa z Dworczykiem i dziennikarz dopytywał go czemu nie jest na kwarantannie, skoro miał kontakt z PAD. Otóż - bo być może nie wiecie - każdy przypadek kontaktu z osobą pozytywną jest indywidualnie rozpatrywany, sanepid robi śledztwo epidemiologiczne i na tej podstawie wysyła na kwarantannę lub nie. A jako że on podczas kontaktu z PAD miał maseczkę, to procedury zachowane, dziękuję pozdrawiam kwarantanny nie ma.
Kurła czacie? Oni już dawno odlecieli na jakąś inną planetę, parę alternatywnych rzeczywistości temu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jeśli maseczki faktycznie działają, to wg mnie ma to sens.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-26, 18:16   #2662
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Nie, wcześniej wsadzali każdego jak leci, nawet z podejrzeniem.
Ej słuchajcie jaki czad była dzisiaj rano w RMF rozmowa z Dworczykiem i dziennikarz dopytywał go czemu nie jest na kwarantannie, skoro miał kontakt z PAD. Otóż - bo być może nie wiecie - każdy przypadek kontaktu z osobą pozytywną jest indywidualnie rozpatrywany, sanepid robi śledztwo epidemiologiczne i na tej podstawie wysyła na kwarantannę lub nie. A jako że on podczas kontaktu z PAD miał maseczkę, to procedury zachowane, dziękuję pozdrawiam kwarantanny nie ma.
Kurła czacie? Oni już dawno odlecieli na jakąś inną planetę, parę alternatywnych rzeczywistości temu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z tego samego powodu Iga Świątek nienejst na kwarantannie.
Bo sanepid uznał, że kontakt był krótki, prezydent miał maseczkę i rękawiczki.

xD

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-26, 18:22   #2663
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 8.

Mi pani na szkoleniu też mówiła, że jak ktoś ma maseczkę i jest dystans to nie trzeba nawet do sanepidu podawać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-26, 18:27   #2664
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 8.

[1=bafa65383b74e1029ccef70 174e4f68b71e8a0f7_646950f 23ada7;88235630]Jeśli maseczki faktycznie działają, to wg mnie ma to sens.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Ale wiesz, że nie o to chodzi? Chodzi o to, że sanepid nie robi nikomu żadnego śledztwa emipdemiologocznego. Przecież oni nawet o kwarantannie powiadamiają z opóźnieniem i to srogim. Wsadza się każdego podanego przez plusa na kwarantannę, a do tego osoby z którymi się mieszka.
Dla przykładu, jakby mój kolega z pracy miał covid i podał, że miał ze mną w pracy kontakt, to sanepidu nie interesuje, że pracujemy na powietrzu, mamy maseczki i stoimy 2m od siebie. Na kwarantannę idę z marszu. A razem ze mną mój maz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-26, 18:32   #2665
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Ale wiesz, że nie o to chodzi? Chodzi o to, że sanepid nie robi nikomu żadnego śledztwa emipdemiologocznego. Przecież oni nawet o kwarantannie powiadamiają z opóźnieniem i to srogim. Wsadza się każdego podanego przez plusa na kwarantannę, a do tego osoby z którymi się mieszka.
Dla przykładu, jakby mój kolega z pracy miał covid i podał, że miał ze mną w pracy kontakt, to sanepidu nie interesuje, że pracujemy na powietrzu, mamy maseczki i stoimy 2m od siebie. Na kwarantannę idę z marszu. A razem ze mną mój maz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nieprawda. Tzn. Na pewno u nas sanepid tak nie wsadza ludzi ( we wrześniu, nie wiem jak wczesniej) - jak kontakt nie "bliski" i odpowiednio dlugo to nie wsadzają na kwatantanne. Np. Nawet uczniów z pierwszej ławki nauczyciela z plusem nie wsadzili ( uczniowie bez maseczek na lekcjach)
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-26, 18:34   #2666
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 8.

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-26, 18:35   #2667
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 724
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Oglądanie TVP jako wyraz najwyższej odwagi cywilnej w tym kraju.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-26, 18:41   #2668
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Chyba co sanepid, to inne obyczaje.
Do tego z biegiem tygodni chyba też się sytuacje zmieniaj.

Pisałyście tu, że do czasu oczekiwania na wynik testu, nie wsadzają na kwarantannę.

Jak mój brat miał w ogóle podejrzenie kontaktu z zarażona osoba, to już wtedy wsadzili nas na kwarantannę. A zanim zrobili mu wymaz, a zanim wynik,.to już tydzień na kwarantannie pyknął.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-26, 18:46   #2669
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 8.

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-26, 18:49   #2670
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 8.

[1=71253839b04673f7804766e 160d807ea33c37805_6578f48 49ccb9;88235686]Nieprawda. Tzn. Na pewno u nas sanepid tak nie wsadza ludzi ( we wrześniu, nie wiem jak wczesniej) - jak kontakt nie "bliski" i odpowiednio dlugo to nie wsadzają na kwatantanne. Np. Nawet uczniów z pierwszej ławki nauczyciela z plusem nie wsadzili ( uczniowie bez maseczek na lekcjach)[/QUOTE]A paru znajomych i osób z pracy na takiej zasadzie właśnie wsadzają. Szef się w zeszłym tygodniu we wtorek dowiedział, że ma siedzieć do czwartku na kwarantannie (&#129315, bo u syna w szkole jedna nauczycielka pozytywna. Koleżankę wysłali również, bo szwagier z którym mieszka miał przelotny kontakt z plusem.
Na samym początku w marcu ładowali już podejrzenia na kwarantanny, teraz trochę się z tym ogarnęli.
Obecnie jak prywatnie zrobisz test to nie masz gdzie załatwić kwarantanny/zwolnienia 🤣
Fakt jest taki, że raczej mało który sanepid robi śledztwo epidemiologiczne (ahhh te nazwy ), więc pieprzenie o tym na antenie radia, jakby to była standardowa procedura, jest co najmniej słabe. Ale w sumie czego się po nich spodziewać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-11-04 17:18:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:57.