Typ kolorystyczny - prośba o pomoc :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-09-12, 20:25   #1
Natalka81
Raczkowanie
 
Avatar Natalka81
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 45

Typ kolorystyczny - prośba o pomoc :)


Cześć dziewczynyJ

Od jakiegoś czasu przeglądam różne wątki na Wizażu, ale dopiero teraz zdecydowałam się zamieścić tu moje zdjęcia i prosić Was o poradę dotyczącą mojego typu kolorystycznego, bo sama niestety nie potrafię go obiektywnie określić. Poniżej zamieszczam odpowiedzi na pytania pomocnicze, które tu znalazłamJ Bardzo liczę na waszą pomoc i z góry dziękujeJ
  • Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?
    Opalam się raczej szybko, najpierw troszeczkę na czerwono, ale opalenizna szybko brązowieje i nabiera ciemniejszego odcienia, ale nie wpadajacego w zloty –ciepły ale raczej taki jakby „przybrudzony” odcień.
  • Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?
    Oczy maja kolor taki szaro-zielony, ze znikomą ilością żółtych plamek, brzegi tęczówek są trochę ciemniejsze szare. Oprawa oczu jest zdecydowana, brwi i rzęsy są mocno ciemnobrązowe.
  • Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
    Piegi liczne
    J mają odcień jasny, beżowy
  • Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?
    Odcień skóry –jeśli nie jestem opalona jest raczej jasny, ale nie porcelanowy.Jeśli się rumienię to na czerwono.
  • Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?
    Naturalny kolor włosów to ciemny brąz, raczej bez ciepłych refleksów
  • Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?
    Kolor ust to róż, ale nie taki zupełnie jasny, tylko taki bardziej nasycony
    J
  • W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
    Dobrze czuje się w takich „przybrudzonych kolorach”
    J : szczególnie w „brudnym”, ciemnym brązie i” brudnym” niebieskim a także w turkusie, w ciemnym różu, w fiolecie oraz w standardowej bieli i czerniJ Nienajlepiej czuje się w jaskrawej zieleni, w pomarańczowym, w żółtym.


To chyba na tyle...tylko zaznaczam, że moje odpowiedzi na niektóre pytania są raczej intuicyjne i pewnie nie do końca obiektywneJ Dlatego zamieszczam tez swoje dwa zdjęcia i tu przy okazji jeszcze jedna prośba o Waszą pomoc, który kolor włosów Waszym zdaniem bardziej do mnie pasuje – ten brąz przeplatany jasnymi pasemkami czy może ten na pierwszym zdjęciu ciemniejszy...a może macie jakiś inny pomysł na kolor włosów odpowiedni dla mnie...czekam z niecierpliwością na Wasze sugestieJ Jeśli mogłybyście dodatkowo zamieścić paletkę kolorów odpowiednich dla mojego typu kolorystycznego to byłoby wspanialeJ

Pozdrawiam Natalia
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 11.JPG (6,5 KB, 51 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 22.JPG (6,5 KB, 77 załadowań)
Natalka81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-13, 02:35   #2
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Typ kolorystyczny - prośba o pomoc :)

Hey
Przeczytalam Twoje odpowiedzi i gdy je czytalam to tak jakbym czytala swoja charakterystyke-wszytko sie zgadza oprocz ust -moje sa jasno rozowe,ja jestem zima Mysle ze Ty tez nia jestes,masz wyrazisty typ urody

Co do zmiany to jestes sliczna i jezeli juz chcesz cos zmienic to moze kolor wlosow na jakis czekoladowy braz?Moim zdaniem powinnas zapuszcac wlosy(ladniej Ci w dluzszych)
Pozdrawiam
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-13, 03:15   #3
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Typ kolorystyczny - prośba o pomoc :)

I jeszcze jedna paletka dla zimy
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-13, 04:41   #4
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Typ kolorystyczny - prośba o pomoc :)

Kolory cieni dla zimy.
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-13, 11:11   #5
Natalka81
Raczkowanie
 
Avatar Natalka81
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 45
Dot.: Typ kolorystyczny - prośba o pomoc :)

Dziękuje Czarny Elfie za pomoc i za zamieszczenie paletek ...ta zima podoba mi się zdecydowanie ...jednak intuicja dobrze mi podpowiadala ze mam raczej chłodny typ urody ...może inne dziewczyny maja jeszcze jakies pomysły na kolorek wlosów, w którym bym wyglądała fajnie...no i w ogóle wszelkie Wasze fachowe sugestie dotyczące fryzurki, kolorów w makijażu itp. itd. są przeze mnie bardzo mile widziane ...w końcu już tyle dziewczyn dzieki Waszym radom i pomocy dokonalo w swoim image pozytywnych zmian

Pozdrawiam Natalia
Natalka81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-13, 14:41   #6
Sam
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 1 452
Smile Dot.: Typ kolorystyczny - prośba o pomoc :)

Moim zdaniem powinnas nosić długie włoski;-) Wygladasz mi na zime - jest jeszcze opcja Letnia- ponieważ ze dzjęć nie da się na 100% ocenić typu ale oba to typy chłodne więc trzymaj się takich właśnie odcieni.

Co do makijaży to podsyłam kilka propozyji;-)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg zeta.jpg (61,5 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg silvester2.jpg (17,3 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg oczy1.jpg (18,1 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg NM-07JN_ap.jpg (26,2 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 805bis.jpg (29,0 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 62bis.jpg (29,4 KB, 4 załadowań)
Sam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-13, 18:00   #7
Natalka81
Raczkowanie
 
Avatar Natalka81
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 45
Dot.: Typ kolorystyczny - prośba o pomoc :)

Zamieszczone makijaże bardzo przypadły mi do gustu ...a kolorek wlosów na zdjęciu czwartym od góry jest rewelacyjny...i chyba przy najbliżeszej wizycie u fryzjera się na niego skuszę ...włoski aktualnie zapuszczam tylko narazie brakuje mi koncepcji na fajną fryzurke...myślałam o dłuższej grzywce na bok..ale nie wiem czy to dobry pomysł przy moim niskim czole wiem tylko ze proste grzywki zupełnie mi nie pasują ...moze macie dziewczyny jakieś pomysły na fajną fryzurke dla mnie...jeśli tak zamieszczajcie zdjęcia fryzurek, które pasowałyby do mnie,plizzz ...no i mam jeszcze jeden dylemacik, jakie odcienie różu do policzków pasują do chłodnego typu urody takiego jak mój...ja zawsze mam problem z dobraniem odpowiedniego odcienia, który ładnie ożywiłby moją buzie ....jeśli to możliwe prosiłabym Was o konkretne numery odcieni różów z jakiś średniopółkowych marek np. Bourjois, L'oreal, Isadora czy Revlon...wtedy wreszcie nie miałabym problemiku z zakupem czegoś odpowiedniego dla mnie
Dziękuje Wam z góry za wszelkie porady,Pozdrawiam Natalia
Natalka81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-09-13, 18:15   #8
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Typ kolorystyczny - prośba o pomoc :)

Mysle ze grzywka na bok by pasowala(wklejam zdjecie)Wybralam tazke kilka odcieni rozu z firmy bourjois(lilas nr33,rose nr 15,rose nr 34)
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-13, 18:24   #9
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Typ kolorystyczny - prośba o pomoc :)

Revlon:
odcienie:
love that pink
pink peony
wine with everything
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-15, 12:03   #10
Natalka81
Raczkowanie
 
Avatar Natalka81
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 45
Dot.: Typ kolorystyczny - prośba o pomoc :)

Thx ogromne Czarny Elfie za pomoc ...w najbliższym czasie pobiegne do Sephory na zakupki i wybiore sobie któryś z tych odcieni rózu, które mi podesłałaś...aaa już nie mogę się doczekać ...Śliczne jest też to nowe trio z Effect Lumiere Bourjois, które zamieściłaś w kolorkach makijazu dla zimy...niestety w Polsce jest chyba jeszcze niedostępne ...w każdym razie będe na nie "polowała"


A może macie dziewczyny jeszcze jakies pomysły na fryzurki, które by mi pasowały...takie dla półdługich wlosków..bo ja mam kompletny mętlik w głowce a do fryzjera pewnie w najbliższym czasie bedę musiała się wybrać
Natalka81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:47.