"Dobra pensja" "dobra praca" - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-12-01, 08:50   #31
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Moim zdaniem to wszystko zależy. Od tego gdzie się mieszka, czy ma się dzieci, czy ma się partnera (utrzymanie jednoosobowego gospodarstwa z pensji 3 tys a utrzymanie dwuosobowego gospodarstwa z dwóch pensji po 3 tys to różnica), czy ma się kredyt na dom/mieszkanie itp.

Poza tym dla mnie "dobra praca" to nie tylko kwestia zarobków, a wszystkie wypowiedzi się na tym skupiają. Ja wybrałam np. mniej płatną pracę (przynajmniej na początku), ale robię to co lubię, bez stresu, pracuję z fajnymi ludźmi, wiem, że jak zachoruję albo zajdę w ciążę to nikt mi nie będzie robił problemów, nie będę musiała siedzieć po kilkanaście godzin w pracy itp. Poza tym nie mam wielkiego stresu, że mnie zwolnią i zawsze mam pewność, że dostanę pensję. Więc mnie taki układ pasuje, mimo że mogłabym gdzie indziej zarabiać więcej.
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.




Veredise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-01, 08:57   #32
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez Veredise Pokaż wiadomość
Moim zdaniem to wszystko zależy. Od tego gdzie się mieszka, czy ma się dzieci, czy ma się partnera (utrzymanie jednoosobowego gospodarstwa z pensji 3 tys a utrzymanie dwuosobowego gospodarstwa z dwóch pensji po 3 tys to różnica), czy ma się kredyt na dom/mieszkanie itp.

Poza tym dla mnie "dobra praca" to nie tylko kwestia zarobków, a wszystkie wypowiedzi się na tym skupiają. Ja wybrałam np. mniej płatną pracę (przynajmniej na początku), ale robię to co lubię, bez stresu, pracuję z fajnymi ludźmi, wiem, że jak zachoruję albo zajdę w ciążę to nikt mi nie będzie robił problemów, nie będę musiała siedzieć po kilkanaście godzin w pracy itp. Poza tym nie mam wielkiego stresu, że mnie zwolnią i zawsze mam pewność, że dostanę pensję. Więc mnie taki układ pasuje, mimo że mogłabym gdzie indziej zarabiać więcej.
Miałam właśnie napisać dokładnie to samo

Jak ktoś ma dużo zobowiązań finansowych i kosztów różnego typu to 5tys. miesięcznie nie będzie niczym nadzwyczajnym, a wręcz może wystarczyć "na styk".

Dla mnie, w obecnej sytuacji, te 5tys. na osobę to dobra pensja, ale w perspektywie kredytu hipotecznego, wykańczania mieszkania, konieczności kupna auta i zrobienia wszystkich związanych z nim opłat, wolałabym zarabiać 10tys. na pewno byłoby mi wtedy łatwiej
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-01, 09:27   #33
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 727
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez Czarna2000 Pokaż wiadomość
farmaceuta
Oj, chyba nie
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-01, 09:51   #34
201803090921
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 538
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Dobra pensja - powyżej 5k na rękę.

Dobra praca - programista, lekarz specjalista, fizjoterapeuta z własnym gabinetem, stomatolog, dobrze rozwinięta własna działalność, rolnik z areałem pow.100 ha. No i oczywiście nierób polityk
201803090921 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-01, 10:25   #35
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez Sziket Pokaż wiadomość
Dobra pensja - powyżej 5k na rękę.

Dobra praca - programista, lekarz specjalista, fizjoterapeuta z własnym gabinetem, stomatolog, dobrze rozwinięta własna działalność, rolnik z areałem pow.100 ha. No i oczywiście nierób polityk
Wczoraj w wiadomościach mówili, że pracują w trudnych warunkach i nawet w godzinach nocnych muszą pracować.
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-01, 10:38   #36
201803090921
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 538
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

[1=a79790139dd0658ebd8b23c e8e3846ca00e1de31_65bd820 1a8975;68144216]Wczoraj w wiadomościach mówili, że pracują w trudnych warunkach i nawet w godzinach nocnych muszą pracować. [/QUOTE]

Uhm, biedulki zarobione
201803090921 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-01, 10:48   #37
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez Veredise Pokaż wiadomość
Moim zdaniem to wszystko zależy. Od tego gdzie się mieszka, czy ma się dzieci, czy ma się partnera (utrzymanie jednoosobowego gospodarstwa z pensji 3 tys a utrzymanie dwuosobowego gospodarstwa z dwóch pensji po 3 tys to różnica), czy ma się kredyt na dom/mieszkanie itp.

Poza tym dla mnie "dobra praca" to nie tylko kwestia zarobków, a wszystkie wypowiedzi się na tym skupiają. Ja wybrałam np. mniej płatną pracę (przynajmniej na początku), ale robię to co lubię, bez stresu, pracuję z fajnymi ludźmi, wiem, że jak zachoruję albo zajdę w ciążę to nikt mi nie będzie robił problemów, nie będę musiała siedzieć po kilkanaście godzin w pracy itp. Poza tym nie mam wielkiego stresu, że mnie zwolnią i zawsze mam pewność, że dostanę pensję. Więc mnie taki układ pasuje, mimo że mogłabym gdzie indziej zarabiać więcej.
co nie zmienia faktu, że nawet mając interesującą pracę ze stabilną pozycją i innymi dodatkami to tak czy siak poniżej pewnego poziomu byś nie zeszła - jak to mój znajomy mawiał "mnie stać na to żeby tu pracować" (a chodziło o to, że pracował za śmieszną pensję tylko po to żeby mieć zniżki przy prowadzeniu działalności gospodarczej, która zapewniała mu przyzwoite dochody a w tej pracy etatowej po prostu pasowała mu koleżeńska atmosfera)

podsumowując - nawet w "dobrej pracy" pensja musi być "dobra" bo "dobra praca" z fajną atmosferą przestanie być taka "dobra" jak człowiek zamiast stresować się pracą będzie się stresował z czego rachunki zapłacić

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Miałam właśnie napisać dokładnie to samo

Jak ktoś ma dużo zobowiązań finansowych i kosztów różnego typu to 5tys. miesięcznie nie będzie niczym nadzwyczajnym, a wręcz może wystarczyć "na styk".

Dla mnie, w obecnej sytuacji, te 5tys. na osobę to dobra pensja, ale w perspektywie kredytu hipotecznego, wykańczania mieszkania, konieczności kupna auta i zrobienia wszystkich związanych z nim opłat, wolałabym zarabiać 10tys. na pewno byłoby mi wtedy łatwiej
powiem szczerze, że ja im mam większe "zobowiązania" tym skuteczniej oszczędzam mimo, że nie odczuwam jakoś specjalnie spadku standardu życia (ot, mam w domu mniej bezużytecznych gratów)

a woleć to ja bym wolała i 20 tys
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-12-01, 12:57   #38
linaya
astro-loszka
 
Avatar linaya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 505
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Dobra pensja - 10.000 zł netto i więcej
5.00-10.000 - "niezła" pensja, pozwalająca na luz psychiczny, oszczędności, jakieś inwestowanie, brak konieczności oglądania każdej złotówki

Dobra praca - informatyk, programista, analityk biznesowy, manager w koncernie farmaceutycznym, wzięty lekarz ze specjalizacją/prawnik po aplikacji/architekt/profesor uczelni wyższej pracujący więcej niż na jednej uczelni, wzięty trener/coach/tłumacz/fotograf pracujący dla więcej niż jednej firmy, właściciel dobrze prosperującego przedsiębiorstwa, dyrektor dużej firmy z kapitałem polskim
__________________
Kpię i o drogę nie pytam.
linaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-01, 20:02   #39
nelciak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 989
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

dobrze zarabiające zawody:
kamieniarz
hydraulik
położna biorąca 2000zł za prywatny poród
nelciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-01, 20:18   #40
dziuba85
Zakorzenienie
 
Avatar dziuba85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 6 838
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Dobra pensja 8000 zł.

Stanowisko: koordynator , kierownik kontraktu, lider grupy pod którą ma cały nadzór, - branża budowlana ( w takiej się obracam)
__________________
10.08.2008
28.04.2012

Córcia 21.04.2018 <3

dziuba85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-02, 07:39   #41
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 10 573
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Zależy od tego gdzie się mieszka.
W moje rodzinnej miejscowości to wystarczyłoby 2,5 netto. Razem 5 tysi i żylibyśmy jak pączki w maśle.
Mieszkam niestety z Warszawie i tutaj przydałoby się ze 4 tys netto.

Dobra praca to tez pojęcie względne. Ok lekarz czy komornik zarabia dużo, ale nie chciałabym być w ich skórze.

Dobra praca to była dla mnie posadka w urzędzie na zastępstwie. Rano kawa i fejsbuk. Potem kupa papierów, ale bez stresu i pośpiechu. Spokój, ploteczki. Dużo czasu dla siebie. Tylko pensja marna.

Mam wrażenie, może mylne, że im więcej zarabiasz tym więcej stresu i nerwów cię to kosztuje

---------- Dopisano o 08:39 ---------- Poprzedni post napisano o 08:37 ----------

Cytat:
Napisane przez nelciak Pokaż wiadomość
dobrze zarabiające zawody:
kamieniarz
hydraulik
położna biorąca 2000zł za prywatny poród
Kalita?

Hydraulik w Wawie. Weźmie 3 razy tyle co w rodzinnym Zamościu, spieprzy bo nic nie umie Mój mąż się zastanawiał czy by się nie przebranżowić, sporo umie

Edytowane przez 019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6
Czas edycji: 2016-12-02 o 07:41
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-12-02, 07:49   #42
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Dobra pensja jak dla mnie zależy od kilku czynników:
1) od skali. Czy dzielimy pensje na dobre i niedobre, czy skala jest większa i pensja może być żenująca, kiepska, średnia ale wystarczająca, przyzwoita, zarąbista, nieprzyzwoicie dobra
2) czy jesteśmy sami czy w związku/małżeństwie i czy mamy dzieci. Pewne koszty są stałe (czynsz za 80m mieszkanie nie jest zwykle dwukrotnością czynszu za 40m mieszkanie, wiele kosztów wychodzi taniej "na łebka".
3) gdzie mieszkamy. 2000zł w moim rodzinnym mieście a 2000zł w Warszawie to zupełnie dwie różne bajki. Wiadomo, że żarcie w Biedronce w całym kraju kosztuje tyle samo ale ceny wynajmów czy kupna mieszkań, działek, żłobków, przedszkoli, parkingów itp są bardzo różne.
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-02, 11:22   #43
dziuba85
Zakorzenienie
 
Avatar dziuba85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 6 838
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

[1=019cbfde5cc6e455fa19b01 1903180c9b735c7f6;6817733 6]

Mam wrażenie, może mylne, że im więcej zarabiasz tym więcej stresu i nerwów cię to kosztuje



[/QUOTE]


Bo tak jest. Jestem kierownikiem budowy i niestety stresu jest w ch... Całymi dniami gonienie za zajączkiem, wieczorem opadam z sił.
Cóż, takie realia. A potem rak i człowiek się zwinie.
__________________
10.08.2008
28.04.2012

Córcia 21.04.2018 <3

dziuba85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-02, 12:46   #44
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość
co nie zmienia faktu, że nawet mając interesującą pracę ze stabilną pozycją i innymi dodatkami to tak czy siak poniżej pewnego poziomu byś nie zeszła
(...)
podsumowując - nawet w "dobrej pracy" pensja musi być "dobra" bo "dobra praca" z fajną atmosferą przestanie być taka "dobra" jak człowiek zamiast stresować się pracą będzie się stresował z czego rachunki zapłacić
Oczywiście, że tak. Nigdzie nie napisałam, że wysokość pensji nie ma znaczenia. Chodziło mi tylko o to, że nie jest to czynnik jedyny i decydujący. Jeżeli miałabym zarabiać np. 1000 zł więcej pracując od rana do nocy w stresie, to wolę zarabiać ten 1000 zł mniej i mieć normalne życie. Ale oczywiście jeśli pensja nie wystarcza na wydatki, to nawet jak praca fajna, to się stres pojawia tak czy inaczej.

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Pewne koszty są stałe (czynsz za 80m mieszkanie nie jest zwykle dwukrotnością czynszu za 40m mieszkanie
Ciężko mi się z tym zgodzić. Zazwyczaj czynsz się liczy od metrażu, nie spotkałam się z tym, żeby liczono od czegoś innego (bo jeśli tak, to od czego ), więc akurat czynsz za 80 metrowe mieszkanie będzie dokładnie dwa razy większy niż za 40 metrowe.
Ale rozumiem o co Ci chodzi - że niektóre koszty np. prąd czy ogrzewanie - nie będą się idealnie zwielokrotniać jak mieszkanie/dom będzie większe czy jak będzie w nim mieszkać więcej osób.
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.




Veredise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-02, 12:54   #45
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 903
GG do Margot45
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez Veredise Pokaż wiadomość
Ciężko mi się z tym zgodzić. Zazwyczaj czynsz się liczy od metrażu, nie spotkałam się z tym, żeby liczono od czegoś innego (bo jeśli tak, to od czego ),
Od lokalizacji, od miejscowości ogółem, od rodzaju budownictwa - można tak wymieniać.

Przykładowo mieszkanie tej samej wielkości w moim rodzinnym mieście kosztuje zdecydowanie mniej niż mieszkanie tej samej wielkości w Warszawie.

W obrębie mojego miasta, mieszkania w okolicy znanej z chuligaństwa (włamania, bójki, morderstwa, napady) są owszem, wystawione na sprzedaż czy wynajem w bardzo atrakcyjnych cenach - ale dokładnie tej samej wielkości lokal tylko w bezpieczniejszej części miasta, już jest droższy.

Koszt mieszkania w kilkudziesięcioletniej kamienicy będzie się różnił od mieszkania w nowym budownictwie, np. na strzeżonym osiedlu.
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-02, 13:28   #46
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez Veredise Pokaż wiadomość
Oczywiście, że tak. Nigdzie nie napisałam, że wysokość pensji nie ma znaczenia. Chodziło mi tylko o to, że nie jest to czynnik jedyny i decydujący. Jeżeli miałabym zarabiać np. 1000 zł więcej pracując od rana do nocy w stresie, to wolę zarabiać ten 1000 zł mniej i mieć normalne życie. Ale oczywiście jeśli pensja nie wystarcza na wydatki, to nawet jak praca fajna, to się stres pojawia tak czy inaczej.



Ciężko mi się z tym zgodzić. Zazwyczaj czynsz się liczy od metrażu, nie spotkałam się z tym, żeby liczono od czegoś innego (bo jeśli tak, to od czego ), więc akurat czynsz za 80 metrowe mieszkanie będzie dokładnie dwa razy większy niż za 40 metrowe.
Ale rozumiem o co Ci chodzi - że niektóre koszty np. prąd czy ogrzewanie - nie będą się idealnie zwielokrotniać jak mieszkanie/dom będzie większe czy jak będzie w nim mieszkać więcej osób.
Ja płaciłam za trzydzieści kilka metrów ok 400 zł (mieszkanie komunalne) a za 72m 540 zł (wlasnosciowe).

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-02, 14:04   #47
wanitatywna
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 2 737
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

[1=c640cdfa886255292692728 c9c3f51a456c1754b_657ce90 228a24;68140931]Oj, chyba nie [/QUOTE]

To samo chciałam napisać.
__________________


Edytowane przez wanitatywna
Czas edycji: 2016-12-02 o 14:07
wanitatywna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-02, 15:34   #48
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

No tak 3,5 tysi miesięcznie za etat 40 godzin w tygodniu to już jakaś przyzwoita suma. Dla rodziny 2+1 suma zarobków obojga rodziców wynosząca 8 tysięcy to już w miarę godny poziom życia.
Wg mnie dobrze zarabiają na pewno prokuratorzy, sędziowie, kierownicy budów. Ale i stres duży.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-02, 16:07   #49
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez Margot45 Pokaż wiadomość
Od lokalizacji, od miejscowości ogółem, od rodzaju budownictwa - można tak wymieniać.

Przykładowo mieszkanie tej samej wielkości w moim rodzinnym mieście kosztuje zdecydowanie mniej niż mieszkanie tej samej wielkości w Warszawie.

W obrębie mojego miasta, mieszkania w okolicy znanej z chuligaństwa (włamania, bójki, morderstwa, napady) są owszem, wystawione na sprzedaż czy wynajem w bardzo atrakcyjnych cenach - ale dokładnie tej samej wielkości lokal tylko w bezpieczniejszej części miasta, już jest droższy.

Koszt mieszkania w kilkudziesięcioletniej kamienicy będzie się różnił od mieszkania w nowym budownictwie, np. na strzeżonym osiedlu.
Ja rozumiem, ale przy wszystkich innych czynnikach takich samych, jeżeli w jednej spółdzielni są dwa mieszkania i jedno jest dwa razy większe, to czynsz też będzie dwa razy większy. Nie chodzi mi o to, żeby porównywać czynsz w Warszawie z czynszem w Pcimiu Dolnym.
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.




Veredise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-12-02, 16:24   #50
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez Veredise Pokaż wiadomość
Ja rozumiem, ale przy wszystkich innych czynnikach takich samych, jeżeli w jednej spółdzielni są dwa mieszkania i jedno jest dwa razy większe, to czynsz też będzie dwa razy większy. Nie chodzi mi o to, żeby porównywać czynsz w Warszawie z czynszem w Pcimiu Dolnym.
ale to są czasem bardzo ciekawe porównania. ja, we wrocławiu miałam czynsz do wspólnoty bodajże 350zł. a rodzice w mieście 50-tysięcznym ponad 600zł. metraż ten sam
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-02, 16:42   #51
Parabelka
Panaroja
 
Avatar Parabelka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 694
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez nelciak Pokaż wiadomość
położna biorąca 2000zł za prywatny poród
jeszcze lepiej doula , duchowa położna , której odpowiedzialność w przeciwieństwie do normalnej położnej jest żadna, bo siedzi , wspiera duchowo i za rękę trzyma oraz kosi kasę kilkaset złotych za poród .
__________________
Cezar się nie starzeje . Cezar dojrzewa

-Morza się zagotują , krainy Dysku pękną , królowie runą w proch , a miasta będą niczym jeziora szkła . Uciekam w góry.
-Czy to pomoże ?[...]
-Nie , ale stamtąd będzie lepszy widok .
Terry P.
Parabelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-02, 17:01   #52
nelciak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 989
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

[1=019cbfde5cc6e455fa19b01 1903180c9b735c7f6;6817733 6]
---------- Dopisano o 08:39 ---------- Poprzedni post napisano o 08:37 ----------


Kalita?
[/QUOTE]

Cytat:
Napisane przez Parabelka Pokaż wiadomość
jeszcze lepiej doula , duchowa położna , której odpowiedzialność w przeciwieństwie do normalnej położnej jest żadna, bo siedzi , wspiera duchowo i za rękę trzyma oraz kosi kasę kilkaset złotych za poród .
Kalita? Nie wiem o co/kogo chodzi.

Nie mam pojęcia, jaka jest faktyczna popularność douli w Polsce. Ale fakt, słyszałam w ich przypadku o kwocie 800zł za poród.

Porównywanie wysokości czynszu w mieszkaniu własnościowym i komunalnym dla różnych metraży nic nie pokazuje i nie ma żadnego sensu.
nelciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-02, 20:24   #53
sunshinebutterfly
Zadomowienie
 
Avatar sunshinebutterfly
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 1 073
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Hmm, jeśli ktoś nie ma pomocy od rodziny czy spłaconego mieskania to zakładając, ze się ma 25-30 lat dobra pensja to 8-10 k na rękę.
Po 30 trochę więcej bo i potrzeby wtedy rosną (założenie rodziny, jakieś większe inwestycje)
sunshinebutterfly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-02, 21:29   #54
adult90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 1 700
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez KrolowaLesnychElfow Pokaż wiadomość
1)Jaką kwotę określilibyście jako dobrą pensję?
5000 netto
(po 30 r.ż. 10000 netto, szczególnie jak się ma 2 dzieci i mieszkanie na kredyt)


Cytat:
Napisane przez KrolowaLesnychElfow Pokaż wiadomość
2)Jakie stanowiska, zawody wg was są dobrze płatne, można liczyć w nich na dobre zarobki?
Własna działalność w branży deweloperskiej, budowlanej, gastronomicznej, turystycznej (baza noclegowa), usługi kosmetyczne i lecznicze. Dla osób z predyspozycjami - branża IT

Skoro już padł temat prywatnych położnych, to rozwińmy, że w każdej prywatnej placówce można zarobić więcej. To samo jest gdy się świadczy usługi dla prywatnych szkół, przedszkoli, żłobków.
adult90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-02, 21:58   #55
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez nelciak Pokaż wiadomość
Kalita? Nie wiem o co/kogo chodzi.

Nie mam pojęcia, jaka jest faktyczna popularność douli w Polsce. Ale fakt, słyszałam w ich przypadku o kwocie 800zł za poród.

Porównywanie wysokości czynszu w mieszkaniu własnościowym i komunalnym dla różnych metraży nic nie pokazuje i nie ma żadnego sensu.
W moim przypadku akurat mieszkanie komunalne wychodziło stosunkowo drożej niż wlasnosciowe.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-02, 22:33   #56
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 10 573
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez nelciak Pokaż wiadomość
Kalita? Nie wiem o co/kogo chodzi.
Słynna położna gwiazd z reklamy świądu pochwy. Żanetka Leta vel Jeanett Kalyta.
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-03, 12:14   #57
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

dobrą pracę wg mnie mają fryzjerzy z prywatnym salonem, którzy terminy mają zajęte do połowy przyszłego roku, lekarze np. ginekolodzy, endokrynolodzy z prywatnymi terminami na kilka miesięcy do przodu i tak samo prywatni dentyści, prezesi i zarządy firm
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-03, 12:56   #58
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
dobrą pracę wg mnie mają fryzjerzy z prywatnym salonem, którzy terminy mają zajęte do połowy przyszłego roku, lekarze np. ginekolodzy, endokrynolodzy z prywatnymi terminami na kilka miesięcy do przodu i tak samo prywatni dentyści, prezesi i zarządy firm
O tak.
Swoją drogą zawsze mnie zastanawiało, na co się ludzie umawiają tyle czasu do przodu, oprócz uczesań na jakieś śluby, itp. Bo chyba nie na farbowanie czy cięcie
Zapisz


---------- Dopisano o 13:56 ---------- Poprzedni post napisano o 13:45 ----------

Cytat:
Napisane przez adult90 Pokaż wiadomość
5000 netto
(po 30 r.ż. 10000 netto, szczególnie jak się ma 2 dzieci i mieszkanie na kredyt)



Własna działalność w branży deweloperskiej, budowlanej, gastronomicznej, turystycznej (baza noclegowa), usługi kosmetyczne i lecznicze. Dla osób z predyspozycjami - branża IT

Skoro już padł temat prywatnych położnych, to rozwińmy, że w każdej prywatnej placówce można zarobić więcej. To samo jest gdy się świadczy usługi dla prywatnych szkół, przedszkoli, żłobków.
Wydaje mi się, że w gastronomii to chyba jednak wszystko bardzo zależy. Bo co innego jakaś kameralna pierogarnia albo mały pub na blokowisku, a co innego wielka restauracja z salami weselnymi. Z tych pierwszych da się godnie żyć, ale milionów się na tym nie zarobi. A kawiarnie to już w ogóle w większości się otwierają i po krótkim czasie zamykają.
Zapisz
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-03, 12:58   #59
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Jestem w stanie czekać i trzy miesiące na wizytę u dobrego fryzjera, mam na myśli farbę i sciecie
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-03, 14:29   #60
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

niektorzy umawiaja sie do fryzjera bo np. wtedy dopiero maja wolne w pracy czy cos...
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-08-25 12:15:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:44.