Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III - Strona 85 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-11-14, 12:08   #2521
wiefiulecka
Zadomowienie
 
Avatar wiefiulecka
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 918
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Cytat:
Napisane przez kawaarabska Pokaż wiadomość
wg mnie to różnie bywa w zależności od modelu, ale jeśli chcesz coś kupić to lepiej poczekać na przeceny wtedy możesz kupić nawet za 5 funtów stanik ( biorąc udział w zamówieniu zbiorowym obniżysz jeszcze koszty wysyłki).
Ja mam jeden wygodny stanik z G&G serii La Senzy i jestem bardzo zadowolona z niego ale pozostałe 2 w tym samym rozmiarze musiałam komuś wydać, bo nie pasowały
Co do rozmiarów znajdziesz na pewno 30E/F .
Ja mam jeden właśnie z grudniowej (chyba) przeceny i jest fajny nawet jak na ten niedopasowany rozmiar . Dziękuję bardzo

Cytat:
Napisane przez aniolusiek_ Pokaż wiadomość
ja jestem zwolenniczką La senzy, więc będę chwalić
mam 5 staników z tej firmy, niektóre kupione na all żeby przetestować rozmiar i 3 nowe z zamówienia zbiorowego, za żaden łącznie w wysyłką nie zapłaciłam więcej niż 30zł tylko faktycznie trzeba czekać na przeceny i polować na staniki za 5-7Ł ale po świętach zacznie się wyprzedaż i wtedy poszaleję
na stronie la senzy możesz sobie poszukać które modele są w jakim rozmiarze, pamiętaj że one są ściśliwe więc nie trzeba dużo obwodu zaniżać
jak wyżej + też sobie poszaleję w tym roku dziękuje bardzo

Cytat:
Napisane przez pushit Pokaż wiadomość
ja tez nosilam 75b, chyba kazda z nas nosila 75b
moja mama caly zcas nosi 75b czasem c .. a ma tak na oko okolo 65 f

wiefiulecka przeciez masz sklep int lasenza.co.uk i tam masz rozmiary
dziękuję tylko właściwie chodziło mi bardziej o to czy te rozmiary są faktycznie takie jakie powinny być czy raczej niezbyt ,bo np. w H&M moim zdaniem rozmiarówka jest z lekka zmieniona, pisze inaczej i inaczej jest ale to tylko moje zdanie, a że mam jeden stanik z la senzy to nic nie mogę stwierdzić
__________________
małymi krokami do celu



www.KarmimyPsiaki.pl

www.pustamiska.pl

www.pajacyk.pl
wiefiulecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-14, 12:24   #2522
carla10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 90
GG do carla10
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Cytat:
Napisane przez pushit Pokaż wiadomość
bo w lodzi mamy jeszcze mercado, choc jest niemal na wylocie z miasta, zreszta pewnie wiesz
Pushit teraz już jest też w centrum na Tuwima stamtąd mam Lunę i bardzo tam spodobały mi się Curvy Kate. Przystępna cena i ładnie się prezentują. Jak znajdę ideał do dekoltów to kupuję CK.

---------- Dopisano o 12:20 ---------- Poprzedni post napisano o 12:16 ----------

Cytat:
Napisane przez agta85 Pokaż wiadomość
Zapinasz się w staniki o obwodzie 28, więc 34 prawdopodobnie będzie za luźne. Gdybyś rzeczywiście potrzebowała z Rio obwodu 34 to tego 28 nie zapięłabyś bez przedłużki*. Nie popadajmy w skrajności, myślę, że 32 z ciaśniejszych obwodów będzie dobre, a z rozciągliwców możesz próbować 30, choć 32 też mogą wystarczyć (musisz zweryfikować to "nabiustnie").

* ewentualnie gdyby to 28 to był wyeksploatowany długo noszony używany stanik to może byłoby to możliwe, ale z tego co napisałaś tak nie jest.
No tak teżmyślę że 30 mi pasuje mogę oddychać swobodnie, fiszbiny się nie wbijają.
Wiecie boję się że 32 za chwilkę będą mi podjeżdżać, nawet w ściśliwcach. A podjeżdżanie przeżywałam z Konradem (70D) i Triumfem (75D).

---------- Dopisano o 12:24 ---------- Poprzedni post napisano o 12:20 ----------

Cytat:
Napisane przez nelyen Pokaż wiadomość
carla - 34 bym brała tylko z wybitnych ściśliwców, na pewno nie ze zwykłych brytyjczyków. 32 powinno być idealne do rio i polly kup przedłużki, z czasem się pewnie rozciągną

ja tam osobiście nie wierzę w ścisłość bazowych kolorów rio, a polly to już w ogóle:/
Dokładnie. Tylko w takim razie przy 32 jaka miska? Skoro teraz mam 30FF to przy 32F czy E? A jeśli wybitnie ściśliwy to 34D?

Myślałam o kupnie Gossarda ale na Bradei piszą że ściśliwiec. Macie doświadczenia? Chodzi mi też po głowie Keia Pink Ella i Natalie.
carla10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-14, 12:40   #2523
201704051255
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Cytat:
Napisane przez carla10 Pokaż wiadomość
Pushit teraz już jest też w centrum na Tuwima stamtąd mam Lunę i bardzo tam spodobały mi się Curvy Kate. Przystępna cena i ładnie się prezentują. Jak znajdę ideał do dekoltów to kupuję CK.
phi
i nawet mi nie powiedzieli
no nieladnie a ja tu z dopasowanej zamawiam, odsylam, wymieniam
201704051255 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-14, 12:44   #2524
*kasieńka*
Zadomowienie
 
Avatar *kasieńka*
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: podlublin :)
Wiadomości: 1 039
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Cytat:
Napisane przez HulaGirl Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam głupie pytanie ale nie wiem gdzie indziej je zadać

w jakim sklepie kupię Freye arabellke?
a jaki rozmiar potrzebujesz?
__________________

*kasieńka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-14, 12:45   #2525
ałła
Rozeznanie
 
Avatar ałła
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 650
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Wczoraj znajoma mnie zalamala!!
Jakis miesiac temu zamowilam stanik na allegro w swoim rozmiarze 75DD, sprzedawca sie pomyli i wyslal 70DD, akurat byla u mnie znajoma o drobniejszej figurze i dalam jej do przymierzenia. Oczywiscie najpierw mnie wysmiala ze przeciez ona 75B nosi ale w koncu przymierzyla. Stanik lezal idealnie, wiec jej oddalam!!! Ostatnio byla w Londynie i przywiozla sobie 5 przecudnych stanikow roznych firm, oczywiscie wszystkie w rozmiarze 75B
Porazka
ałła jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-14, 12:55   #2526
HulaGirl
Zakorzenienie
 
Avatar HulaGirl
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kielce/Kraków
Wiadomości: 12 454
GG do HulaGirl
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Cytat:
Napisane przez *kasieńka* Pokaż wiadomość
a jaki rozmiar potrzebujesz?

65G bym chciała spróbować
HulaGirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-14, 13:29   #2527
simeri
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: fotel
Wiadomości: 2 003
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Cytat:
Napisane przez carla10 Pokaż wiadomość
Simeri no dobrała, najbardziej wkurza mnie że wydałam tę kasę niepotrzebnie. Odpowiedniego stanika brak a konkretna kasa poszła w powietrze. Dobrze że nie dałam się zwariować i zaczęłam szukać sama

Do Rio myślałam o kupnie przedłużki bo pod t-shirtami nieźle wygląda. Polly też całkiem nieźle ale pod koniec dnia faktycznie trochę pije i też kombinuję przedłużkę. Arabelka i Luna zdecydowanie pasują jeśłi chodzi o ściśliwość.
Kurde ale 34 to przecież 75 a ja dokładnie tyle mam ściśle a miałyśmy zaniżać.... troszkę się gubię To co wtedy miska D?
no dobrze może przesadziłam z tym 34 ale są takie ściśliwce jak Opium Pour moi czy Effuniak

a na tą 'brafitterkę' brak słów.. ciekawe czy ktoś już ją uświadomił że robi kobietom krzywdę, bo stąd się potem biorą sine ślady na obwodzie i inne deformacje itp.
simeri jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-14, 14:00   #2528
star15
Zakorzenienie
 
Avatar star15
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 3 483
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Witam

Zmierzyłam się dziś i mam w obwodzie pod biustem 68-69cm, a w biuście 85. Kalkulator na stronie internetowej wyliczył mi, że rozmiar 60F byłby dla mnie odpowiedni. Chciałam zapytać, czy mam brać jakąś poprawkę na jego wyliczenia i jakiej firmy biustonosze najlepiej kupować? Bo patrzyłam na Allegro i jest całkiem spory wybór, a dla mnie - niezbyt obeznanej w temacie - to spora komplikacja
__________________
"Różne momenty wiszą w przestrzeni jak prześcieradła, jak ekrany, na których wyświetla się jakiś moment; świat składa się z takich nieruchomych momentów, wielkich metazdjęć, a my przeskakujemy z jednego na drugi."


Studentka
star15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-14, 14:30   #2529
agta85
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 287
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

carla10, o jedno zapomniałam zapytać. Czy Ty pod biustem mierzyłaś się bardzo bardzo ścisło i na wydechu? Bo na zdjęciach wyglądasz jakbyś miała mniej niż te 75cm. No chyba, że jesteś dość wysoka i masz stosunkowo szerokie żebra to wówczas może dawać to takie złudzenie.

---------- Dopisano o 15:24 ---------- Poprzedni post napisano o 15:20 ----------

Cytat:
Napisane przez pushit Pokaż wiadomość
phi
i nawet mi nie powiedzieli
no nieladnie a ja tu z dopasowanej zamawiam, odsylam, wymieniam
Nowy adres jest już od jakiegoś czasu w pierwszym poście. Staram się tam wrzucać informacje, jak tylko gdzieś o nich przeczytam.

---------- Dopisano o 15:30 ---------- Poprzedni post napisano o 15:24 ----------

Cytat:
Napisane przez star15 Pokaż wiadomość
Witam

Zmierzyłam się dziś i mam w obwodzie pod biustem 68-69cm, a w biuście 85. Kalkulator na stronie internetowej wyliczył mi, że rozmiar 60F byłby dla mnie odpowiedni. Chciałam zapytać, czy mam brać jakąś poprawkę na jego wyliczenia i jakiej firmy biustonosze najlepiej kupować? Bo patrzyłam na Allegro i jest całkiem spory wybór, a dla mnie - niezbyt obeznanej w temacie - to spora komplikacja
Jeśli chodzi o rozmiar to musisz po prostu przymierzyć choć jeden stanik, żeby się zorientować. Kobiety o identycznych wymiarach mogą potrzebować różnych rozmiarów.
Na początek chyba lepiej zamówić coś w sklepie internetowym niż na allegro. Po pierwsze, możesz odesłać, a prawdopodobieństwo, że trafisz idealnie za pierwszym razem jest niestety małe. Po drugie, kupujesz stanik nowy, a na allegro różnie bywa. Staniki używane są dobre, bo tańsze, ale gorzej na ich podstawie oszacować najlepszy rozmiar. Oczywiście nie jest to niemożliwe.
agta85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-14, 14:41   #2530
carla10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 90
GG do carla10
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

[QUOTE=agta85;15275646]carla10, o jedno zapomniałam zapytać. Czy Ty pod biustem mierzyłaś się bardzo bardzo ścisło i na wydechu? Bo na zdjęciach wyglądasz jakbyś miała mniej niż te 75cm. No chyba, że jesteś dość wysoka i masz stosunkowo szerokie żebra to wówczas może dawać to takie złudzenie.[

Agatko, nie jestem wysoka mam 163 cm wzrostu. Na totalnym wydechu i tak, że już bardziej ścisnąć się nie dam rady mam 73 - 72 cm.
Jaka diagnoza siostro?
carla10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-14, 14:52   #2531
201704051255
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

agta ja tak z zartem to sklep kolezanki mojej matki, wiec marudze, ze mnie nie poinformowali
201704051255 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-14, 14:54   #2532
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Cytat:
Napisane przez aniolusiek_ Pokaż wiadomość
to strasznie zaniżyłaś obwody, ja mam 72cm ciasno a 77 luźno i noszę głównie ścisłe 70, ewentualnie miałam 65 z Curvy Kate
a Rio jest uważane za ścisłe więc obwód 30 spokojnie powinien wystarczyć
30 - tka w mojej ocenie moze byc za ciasna nadal. ja mam 72 - 73 cm pod biustem i z Rio mam 70 - tke.

ale zeby brac scislaka Rio 28 - ke przy obwodzie pod biustem 75 cm?
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.

Edytowane przez siarka40
Czas edycji: 2009-11-14 o 14:55
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-14, 15:42   #2533
mitaLpQ
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ....
Wiadomości: 299
GG do mitaLpQ
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Witam!!

Dzisiaj przeglądając swoja szafe doszłam do wnisku że brakuje mi staników, patrząc na rozmiary moich dotychczasowych to każdy mam w innym rozmiarze :/. Nigdy nie moge znaleźć odpowiedniego ponieważ prawie nie mam biustu i zawsze kupowałam takie push up ale one strasznie brzydko wyglądają więc postanowiłam kupowac staniki tylko z lekka gąbeczka z przodu i pod biustem. Chciałam zwrócić się z prosba do was, a więc zmierzyłam się dzisiaj w domu i wyszło że pod biustem mam 67-68 na wydechu, a w "biuście" 77 , czy któraś z dziewczyn mogła by mi powiedziec jaki to jest rozmiar i jakie staniki powinnam nosić do małych piersi żeby wyglądały ładnie? chodzi mi o krój. Czytałam że dobre są "bardotki" czy cos takiego, nie mam i nie wiem.
Czekam na pomoc, z góry dzieki
__________________
Madzia.a i jej walka z rakiem:


Znów ten stan,
że nie wiem co mam robić.
Niby wszystko gra
i niby o to chodzi.
Ale leżę sama, po ciemku
na podłodze i muzyka gra,
a Ja wstaję i wychodzę.
Mam ochote iść,
chociaż nie mam wcale CELU.

mitaLpQ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-14, 15:53   #2534
simeri
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: fotel
Wiadomości: 2 003
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Cytat:
Napisane przez star15 Pokaż wiadomość
Witam

Zmierzyłam się dziś i mam w obwodzie pod biustem 68-69cm, a w biuście 85. Kalkulator na stronie internetowej wyliczył mi, że rozmiar 60F byłby dla mnie odpowiedni. Chciałam zapytać, czy mam brać jakąś poprawkę na jego wyliczenia i jakiej firmy biustonosze najlepiej kupować? Bo patrzyłam na Allegro i jest całkiem spory wybór, a dla mnie - niezbyt obeznanej w temacie - to spora komplikacja
mierzyłaś się bardzo ciasno i na wydechu? jeśli tak to starczy 30D/DD 65D/E, a jeśli nie to szukaj 28E/F 60F/G.
uważaj z zakupami na allegro, bo tam większość staników jest brytyjskich, nie pomyl rozmiarówek a właśnie brytyjskie bym poleciła, bo są z reguły lepszej jakości

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
30 - tka w mojej ocenie moze byc za ciasna nadal. ja mam 72 - 73 cm pod biustem i z Rio mam 70 - tke.

ale zeby brac scislaka Rio 28 - ke przy obwodzie pod biustem 75 cm?
bo to nie bierze się tylko brafitterka daje i osobom nowo uświadomionym wydaje się, że tak musi być, bo tak powiedziała 'brafitterka'
simeri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-14, 15:55   #2535
201704051255
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

mital orientacyjnie brytyjskie 60c ale moze wyjsc ze nosisz 60d, czy 60b, a moze lepiej sie poczujesz w scislych 65tkach (jak np ja, wole podszyc stanik balweniana tasma niz kupic 60tke)
plus jest taki,z e nie mam wtedy miski pod szyje, ale tobie przy c/d to nie grozi

Edytowane przez 201704051255
Czas edycji: 2009-11-14 o 15:56
201704051255 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-14, 16:04   #2536
simeri
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: fotel
Wiadomości: 2 003
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Cytat:
Napisane przez mitaLpQ Pokaż wiadomość
Witam!!

Dzisiaj przeglądając swoja szafe doszłam do wnisku że brakuje mi staników, patrząc na rozmiary moich dotychczasowych to każdy mam w innym rozmiarze :/. Nigdy nie moge znaleźć odpowiedniego ponieważ prawie nie mam biustu i zawsze kupowałam takie push up ale one strasznie brzydko wyglądają więc postanowiłam kupowac staniki tylko z lekka gąbeczka z przodu i pod biustem. Chciałam zwrócić się z prosba do was, a więc zmierzyłam się dzisiaj w domu i wyszło że pod biustem mam 67-68 na wydechu, a w "biuście" 77 , czy któraś z dziewczyn mogła by mi powiedziec jaki to jest rozmiar i jakie staniki powinnam nosić do małych piersi żeby wyglądały ładnie? chodzi mi o krój. Czytałam że dobre są "bardotki" czy cos takiego, nie mam i nie wiem.
Czekam na pomoc, z góry dzieki
Twój tabelkowy rozmiar to 30A/B 65A/B dla ścisłych staników i 28C/60C dla rozciągliwych (jeśli dobrze się zmierzyłaś )

niestety staniki w takim rozmiarze ciężko znaleźć w sklepie, możesz poszukać w sklepach polecanych w pierwszym poście tego wątku (stacjonarnych i internetowych) albo na all i ebay.
z 28C jest kolekcja Panache Cleo
30A/B ma np. brytyjska La senza, M&S, Pour Moi, Mimi Holiday, Discover Mademoiselle

http://www.balkonetka.pl/katalog/size/28c
http://www.balkonetka.pl/katalog/size/60c
http://www.balkonetka.pl/katalog/size/30b
http://www.balkonetka.pl/katalog/size/65b

a bardotka to inaczej halfcup

Edytowane przez simeri
Czas edycji: 2009-11-14 o 16:09
simeri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-14, 16:13   #2537
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Cytat:
Napisane przez simeri Pokaż wiadomość
bo to nie bierze się tylko brafitterka daje i osobom nowo uświadomionym wydaje się, że tak musi być, bo tak powiedziała 'brafitterka'
wiem, czytalam, ze tu wybrala taki obwod brafitterka, chodzi mi ogolnie o taka tendencje, kompletnie dla mnie niezrozumiala^^ i w sumie pewnie na miejscu carli, rowniez grzecznie bym sie na poczatku odziala w taki stanik
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-14, 17:04   #2538
mitaLpQ
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ....
Wiadomości: 299
GG do mitaLpQ
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

simeri
pushit

Dzieki wielkie !!!
Poszukam na allegro i zobacze te str co sa polecane

EDIT:
patrzyłam na all rozmiary które podałaś że Ja mam i patrząc na staniki i na piersi tych pań co je majął na sobie to wydaje mi się że ten rozmiar to chyba nie mój. Te Panie mają duże piersi w porównaniu do moich. ehh
__________________
Madzia.a i jej walka z rakiem:


Znów ten stan,
że nie wiem co mam robić.
Niby wszystko gra
i niby o to chodzi.
Ale leżę sama, po ciemku
na podłodze i muzyka gra,
a Ja wstaję i wychodzę.
Mam ochote iść,
chociaż nie mam wcale CELU.


Edytowane przez mitaLpQ
Czas edycji: 2009-11-14 o 17:12
mitaLpQ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-14, 17:11   #2539
Tapioka
Raczkowanie
 
Avatar Tapioka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 213
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Cytat:
Napisane przez star15 Pokaż wiadomość
Witam

Zmierzyłam się dziś i mam w obwodzie pod biustem 68-69cm, a w biuście 85. Kalkulator na stronie internetowej wyliczył mi, że rozmiar 60F byłby dla mnie odpowiedni. Chciałam zapytać, czy mam brać jakąś poprawkę na jego wyliczenia i jakiej firmy biustonosze najlepiej kupować? Bo patrzyłam na Allegro i jest całkiem spory wybór, a dla mnie - niezbyt obeznanej w temacie - to spora komplikacja
Star, mam, a raczej miałam bo mi się w biuście urosło, a pod spadło od dobrze dobranych staników, podobne bardzo wymiary do Twoich. Kalkulator też mi pokazywał 60F, na co wzięłam poprawkę i kupuję 65DD (a dokładnie 30DD w ichnim oznaczeniu) w rozmiarówce brytyjskiej. W polskiej to będzie 65E. 65DD jest na nieco więcej w biuście (86.5), ale wypełnienie wszystkich powiewających na początku staników zajęło mi 3 tygodnie. Co do firm to ciężko mi poradzić, bo mam prawie wszystkie staniki jednej firmy, Freya+jednego Effuniaka i La Senzę w drodze Wiele zależy od tego, ile chcesz przeznaczyć na stanik, ja swoje kupuję na ebayu i w sklepach internetowych. Jak do tej pory tylko jeden zakup miałam nietrafiony, ale wiem że niektóre dziewczyny odsyłają bardzo dużo.
Ja ze swojego i moich koleżanek doświadczenia na pierwszy dobry stanik polecam każdemu Freyę Rio, urodą nie grzeszy ale doprowadza biust do porządku bardzo szybko i nadaje piękny kształt pod bluzką. Jest ścisła, 65(30) pod biustem spokojnie Ci wystarczy. Trzyma tak rewelacyjnie, że użytkuję ją zamiennie ze sportowcem przy jakichś mało wstrząsających sportach.
Tapioka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-14, 17:32   #2540
agta85
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 287
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
30 - tka w mojej ocenie moze byc za ciasna nadal. ja mam 72 - 73 cm pod biustem i z Rio mam 70 - tke.

ale zeby brac scislaka Rio 28 - ke przy obwodzie pod biustem 75 cm?
Ty masz, ale kto inny może mieć inaczej. Kobiety o takich samych wymiarach mogą nosić zupełnie różne rozmiary w tym samym modelu i będą one dobrze dobrane. W Twoim przypadku byłaby za ciasna, w innym przypadku może być dobra.

Nasze ciała są trójwymiarowe, składają się z różnych tkanek, w różnych proporcjach, mają różne kształty. Dwa wymiary to za mało, aby określić rozmiar. Nie mówiąc już o tym, że pojęcie "zmierz się ciasno" i "zmierz się luźno" też jest baaaardzo różnie rozumiane.

---------- Dopisano o 18:29 ---------- Poprzedni post napisano o 18:17 ----------

[QUOTE=carla10;15276081]
Cytat:
Napisane przez agta85 Pokaż wiadomość
Agatko, nie jestem wysoka mam 163 cm wzrostu. Na totalnym wydechu i tak, że już bardziej ścisnąć się nie dam rady mam 73 - 72 cm.
Jaka diagnoza siostro?
Diagnozę musisz postawić sobie sama, bo to Ty czujesz swoje ciało, a zdjęcie to pewnie złudzenie.

Może się zdarzyć, że 32 w Twoim przypadku wystarczy. Brytyjczyki są zazwyczaj mniej rozciągliwe i wykonane z trwalszych materiałów niż staniki Konrada, choć oczywiście nie wszystkie. Jeśli będziesz mieć możliwość to przymierz staniki z obwodem 32, wówczas może miski zaczną się lepiej układać. Jeśli taki obwód będzie jako nowy stabilny na najluźniejszej haftce to myślę, że możesz zaryzykować, nawet jak się trochę rozciągnie to będziesz mogła przepiąć na ciaśniejsze haftki. Ale jeśli będziesz musiała od razu zapiąć na ciaśniejsze haftki, żeby obwód Ci nie podjeżdżał to wówczas 30-tka może okazać się na dłuższą metę lepsza i wcale nie za ciasna.

---------- Dopisano o 18:32 ---------- Poprzedni post napisano o 18:29 ----------

Cytat:
Napisane przez mitaLpQ Pokaż wiadomość

EDIT:
patrzyłam na all rozmiary które podałaś że Ja mam i patrząc na staniki i na piersi tych pań co je majął na sobie to wydaje mi się że ten rozmiar to chyba nie mój. Te Panie mają duże piersi w porównaniu do moich. ehh
Tym paniom często na początku też się tak wydawało, ale jak założyły te rozmiary porządnie (!) dobrze ułożyły całe piersi w miseczkach to się okazywało, że te miseczki są wypełnione. Z Tobą pewnie też tak będzie.
agta85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-14, 17:45   #2541
*kasieńka*
Zadomowienie
 
Avatar *kasieńka*
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: podlublin :)
Wiadomości: 1 039
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
wiem, czytalam, ze tu wybrala taki obwod brafitterka, chodzi mi ogolnie o taka tendencje, kompletnie dla mnie niezrozumiala^^ i w sumie pewnie na miejscu carli, rowniez grzecznie bym sie na poczatku odziala w taki stanik
kurczę, dziewczyny, ale nawet jeśli brafitterka daje stanik tak mocno zaniżony a Wam jest niewygodnie, bardzo ciasno (bo tak chyba było w 60tce na 75 pod biustem) to nie bierzcie go! Stanik przede wszystkim ma być wygodny, owszem czuje się na początku obwód, ale nie tak, żeby nie można było oddychać czy wytrzymać w nim kilku godzin.
15 cm zaniżenia to można stosować przy obwodach rzędu 95-100 i więcej pod biustem, ale nie przy 75cm, zwłaszcza z małą ilością tkanki tłuszczowej. Prawdopodobnie większość 70tek będzie w porządku i będą się duużo lepiej układały niż to nieszczęsne tango ze zdjęć :/
__________________

*kasieńka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-14, 17:52   #2542
simeri
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: fotel
Wiadomości: 2 003
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Cytat:
Napisane przez mitaLpQ Pokaż wiadomość
simeri
pushit

Dzieki wielkie !!!
Poszukam na allegro i zobacze te str co sa polecane

EDIT:
patrzyłam na all rozmiary które podałaś że Ja mam i patrząc na staniki i na piersi tych pań co je majął na sobie to wydaje mi się że ten rozmiar to chyba nie mój. Te Panie mają duże piersi w porównaniu do moich. ehh
chodzi Ci o zdjęcia katalogowe? no przecież na zdjęciach katalogowych nie robią wszystkich rozmiarów możliwych tylko jeden i raczej nie Twój.

popatrz na balkonetke - linki, które podałam, a jeśli uważasz że mają większy biust, no to wyobraź sobie że Twój też będzie tak wyglądać poza tym zdjęcia przekłamują, robione z bliska powiększają.

albo daj linka do tych pań, które mają ten wielki biust
simeri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-14, 17:53   #2543
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Cytat:
Napisane przez agta85 Pokaż wiadomość
Ty masz, ale kto inny może mieć inaczej. Kobiety o takich samych wymiarach mogą nosić zupełnie różne rozmiary w tym samym modelu i będą one dobrze dobrane. W Twoim przypadku byłaby za ciasna, w innym przypadku może być dobra.

Nasze ciała są trójwymiarowe, składają się z różnych tkanek, w różnych proporcjach, mają różne kształty. Dwa wymiary to za mało, aby określić rozmiar. Nie mówiąc już o tym, że pojęcie "zmierz się ciasno" i "zmierz się luźno" też jest baaaardzo różnie rozumiane.
nie przecze, masz racje, aczkolwiek nie tyle chodzilo mi o ciasnosc w sensie niemoznosci dopiecia sie, lecz przegiecie z zanizaniem - napiecie nadmierne obwodu, mimo, ze mozna byloby spokojnie spoczac na szerszym. w tym pierwszym ujeciu, 60 - tka nie jest dla mnie za ciasna, bo sie w nia dopne - tyle, ze watpie, abym nie deformowala w ten sposob misek^^
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-14, 17:53   #2544
agta85
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 287
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Cytat:
Napisane przez simeri Pokaż wiadomość
mierzyłaś się bardzo ciasno i na wydechu? jeśli tak to starczy 30D/DD 65D/E, a jeśli nie to szukaj 28E/F 60F/G.
Dodałabym małą erratę.

"jeśli tak to prawdopodobnie starczy 30D/DD 65D/E, a jeśli nie to prawdopodobnie będziesz musiała poszukać szukaj 28E/F 60F/G."

Wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji i modelu.
agta85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-14, 17:56   #2545
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Cytat:
Napisane przez *kasieńka* Pokaż wiadomość
kurczę, dziewczyny, ale nawet jeśli brafitterka daje stanik tak mocno zaniżony a Wam jest niewygodnie, bardzo ciasno (bo tak chyba było w 60tce na 75 pod biustem) to nie bierzcie go! Stanik przede wszystkim ma być wygodny, owszem czuje się na początku obwód, ale nie tak, żeby nie można było oddychać czy wytrzymać w nim kilku godzin.
15 cm zaniżenia to można stosować przy obwodach rzędu 95-100 i więcej pod biustem, ale nie przy 75cm, zwłaszcza z małą ilością tkanki tłuszczowej. Prawdopodobnie większość 70tek będzie w porządku i będą się duużo lepiej układały niż to nieszczęsne tango ze zdjęć :/
kasienko, tyle ze tak, jak pisalam wyzej - ja w taka 60 - tke bym sie dopiela, acz nie byloby mi pewnie w niej zbyt komfortowowo. w momencie, gdy zaczynalam przygode ze stanikologia stosowana, przede wszystkim utkwily mi w glowie posty dziewczyn, ktore "rozciagaly" za ciasne obwody, stanik zakladajac na krzeslo - stad plynal do mnie wniosek, ze obwod ma byc tak ciasny, ze az winno bolec - i bylam wtedy rozczarowana, ze ja tego nie odczuwam dopiero pozniej zmadrzalam
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-14, 18:02   #2546
agta85
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 287
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
nie przecze, masz racje, aczkolwiek nie tyle chodzilo mi o ciasnosc w sensie niemoznosci dopiecia sie, lecz przegiecie z zanizaniem - napiecie nadmierne obwodu, mimo, ze mozna byloby spokojnie spoczac na szerszym. w tym pierwszym ujeciu, 60 - tka nie jest dla mnie za ciasna, bo sie w nia dopne - tyle, ze watpie, abym nie deformowala w ten sposob misek^^
Miałam chyba na myśli ciasność obwodu w takim samym sensie jak Ty.

Niektórym nie wystarczy zaniżenie o 5cm.
Trzeba to ocenić indywidualnie, jedna osoba zaniży o 2cm i będzie OK, inna musi zaniżyć o 10cm, aby jej obwód nie podjeżdżał na łopatki.
agta85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-14, 18:12   #2547
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Cytat:
Napisane przez agta85 Pokaż wiadomość
Niektórym nie wystarczy zaniżenie o 5cm.
Trzeba to ocenić indywidualnie, jedna osoba zaniży o 2cm i będzie OK, inna musi zaniżyć o 10cm, aby jej obwód nie podjeżdżał na łopatki.
przeciez to jasne, ze niektorzy musza zanizac bardziej, sama namowilam moja kolezanke o zanizenie ponad 10 cm - z tym, ze ona ma cialko do scisniecia, ze tak to okresle, gdy tymczasem carla ze zdjec nie wyglada, jakby miala sporo ciala.
przy czym zaznaczam, ze nie jest moim celem upieranie sie, ze aby na pewno carla przy obwodzie 75 cm nie moze nosic 60 - tki, - po tym jak spojrzalam na jej fotki, wydalo mi sie to przesadnym zanizeniem i tyle. zreszta, nie mi jednej
tak wiec jak najbardziej rozumiem, ze kwestia w duzym stopniu indywidualna jest to, o ile nalezy obwod zanizyc, jak rowniez zgadzam sie, ze pojecie "ciasne zmierzenie sie" bywa wzgledne
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-14, 18:21   #2548
*kasieńka*
Zadomowienie
 
Avatar *kasieńka*
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: podlublin :)
Wiadomości: 1 039
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

siarko - z tym krzesłem pierwszy raz słyszę - masakra
Pewnie, że to jest kwestia indywidualna - można też spokojnie zaniżać o 10 cm - sama tyle zaniżam, ale nic mnie nie gniecie i nie ciśnie, mam sporo ciałka/tkanki tłuszczowej. Już nawet nie samo zaniżenie o 15 cm mnie zdziwiło, ale ten wygląd miseczki w tangu - załamującej się, ewidentnie za dużej, której nie można podciągnąć wyżej, bo obwód zbyt ciasny/fiszbina za wysoko i nie da się wyżej nałożyć.
__________________

*kasieńka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-14, 18:42   #2549
agta85
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 287
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
przeciez to jasne, ze niektorzy musza zanizac bardziej, sama namowilam moja kolezanke o zanizenie ponad 10 cm - z tym, ze ona ma cialko do scisniecia, ze tak to okresle, gdy tymczasem carla ze zdjec nie wyglada, jakby miala sporo ciala.
przy czym zaznaczam, ze nie jest moim celem upieranie sie, ze aby na pewno carla przy obwodzie 75 cm nie moze nosic 60 - tki, - po tym jak spojrzalam na jej fotki, wydalo mi sie to przesadnym zanizeniem i tyle. zreszta, nie mi jednej
tak wiec jak najbardziej rozumiem, ze kwestia w duzym stopniu indywidualna jest to, o ile nalezy obwod zanizyc, jak rowniez zgadzam sie, ze pojecie "ciasne zmierzenie sie" bywa wzgledne
Nie bardzo rozumiem. Przecież ja także sugeruję jej obwody 65 i 70 i uważam, że 60-tki są za ciasne.

---------- Dopisano o 19:42 ---------- Poprzedni post napisano o 19:29 ----------

Cytat:
Napisane przez *kasieńka* Pokaż wiadomość
siarko - z tym krzesłem pierwszy raz słyszę - masakra
To ja wyjaśnię o co chodziło z krzesłem, przynajmniej jak ja to pamiętam.
Po prostu jakaś dziewczyna kupiła stanik, który miał za ciasny obwód. Mogła go zapiąć i pochodzić chwilę, ale był dla niej za ciasny, nie chciała/mogła się go jednak pozbyć, więc wpadła na pomysł rozciągnięcia go, po to aby nie był za ciasny. To był po prostu sposób na zbyt ciasny obwód, nikt nikomu tego robić nie kazał, tak jak nikt nikomu nie każe nosić stanika z przedłużką, ale zawsze jest to jakieś wyjście.

Nie bardzo rozumiem jak można na tej podstawie wysnuć wniosek, że obwód ma być tak ciasny, że aż boli. Dobry obwód to obwód wygodny, oczywiście jeśli nie jesteśmy przyzwyczajone to stanik z ciaśniejszym obwodem może dawać początkowo niekomfortowe uczucie (ale nie ból!), takie uczucie powinno jednak szybko zniknąć. Jeśli nie znika to znaczy, że obwód jest za ciasny.
agta85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-14, 18:45   #2550
201704051255
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

wedlug takiego opisu effuniak 60tka jest na mnie za ciasny i flamenco 65.. ale ja mam straszna awersje do czegokolwiek co ogranicza mi gleboki wdech
chyba jestem tutaj jedyna, która nie zaniza obwodu
chociaz z georgiana nadal probuje 60tka
201704051255 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:32.