Kwasy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-12-09, 17:19   #1
fuksjaa
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 317

Kwasy - proszę o sprawdzenie.


Postanowiłam zacząć kurację kwasami. Rok temu leczyłam się u dermatologa Differinem, Brevoxylem, Acneroxidem i antybiotykami doustnymi, więc myślę, że moja cera jest już trochę przyzwyczajona do mocnych wrażeń

Przed zaupami kosmetycznymi przeszukałam wyszukiwarkę i KWC. Skomponowałam coś, tylko nie wiem czy dobrze i czy nic mi się nie "pogryzie".

* do mycia twarzy - podejrzewam, że Garnier, Czysta Skóra będzie za mocny (?), Iwostin Purritin źle na mnie działał, ale tutaj myślę, że coś znajdę - no chyba, że podrzucicie jakieś propozycje
* na noc - i tu pojawia się pytanie - czy zacząć od tych słabych kwasów, czy po tym leczeniu dermatologicznym mogę zacząć od np. Glyco-A ? Bo ten chciałabym stosować, z lżejszych Lysanel Active. Tutaj proszę o radę.
* krem nawilżający - Dermedic, Acne Expert, Krem intensywnie nawilżający, albo Nanobase (czy ten zostawi mi taką tłustą powłokę?)
* filtry - BioDerma, Photoderm Max Spray SPF 60, albo 100

Czy na dzień mam stosować krem nawilżający i na niego bloker? Czy sam bloker już załatwi sprawę?

Z góry bardzo dziękuję za rady i przepraszam za zdenerwowanie (wiem, że wątki o kwasach były tutaj wiele razy).
fuksjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-09, 18:36   #2
Aneta???
Zakorzenienie
 
Avatar Aneta???
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 6 340
GG do Aneta??? Send a message via Skype™ to Aneta???
Dot.: Kwasy - proszę o sprawdzenie.

Do mycia radzilabym uzywac cos bardzo delikatnego np.Dermacid Plus do wrazliwej,Cetaphil i inne.Jesli chodzi o kwasy,zalezy czy Twoja skora jest bardzo wrazliwa.Moim pierwszym kwasem byl Lysanel Activ.Czesto tutaj na forum czytam,ze najlepiej jest pouzywac jako pierwszy Effaclar K (jak dla mnie to dobry krem nawilzajacy nic wiecej),duzo zalezy od skora,moja jest raczej gruba wiec kwasy jej szkody nie robia.Nanobase jest rewelacyjnym kremem ale raczej na noc,na podrazniona,odwodniona skore,poniewaz jest strasznie tlusty,na dzien wybierz lekki krem nawilzajacy,a Nanobase mozesz uzywac w polaczeniu z kwasami,na zmiane.Jesli uzywasz filtrow nie musisz dodatkowo uzywac kremow nawilzajacych,chyba ze Twoja skora tego akurat potrzebuje
Aneta??? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-10, 08:02   #3
fuksjaa
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 317
Dot.: Kwasy - proszę o sprawdzenie.

Bardzo Ci dziękuję
fuksjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-10, 10:52   #4
Aneta???
Zakorzenienie
 
Avatar Aneta???
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 6 340
GG do Aneta??? Send a message via Skype™ to Aneta???
Dot.: Kwasy - proszę o sprawdzenie.

A nie ma za co
Aneta??? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-10, 14:34   #5
kaczusiawawa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 31
Dot.: Kwasy - proszę o sprawdzenie.

Cio to jest wogóle te leczenie kwasami?? Bo nie za bardzo się oriętuje... Jak to się robi na cio pomaga i wogole??
__________________
POZDRÓFFKI 4 ALL
kaczusiawawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-10, 16:17   #6
Dreamgirl
Rozeznanie
 
Avatar Dreamgirl
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 813
GG do Dreamgirl
Dot.: Kwasy - proszę o sprawdzenie.

kaczusiawawa wpisz "kwasy" w wyszukiwarkę, a będziesz maiła lektury o kwasach na tydzień
__________________
"Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić.
Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć.
Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem."
/Albert Camus/
Dreamgirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-10, 16:49   #7
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 828
Dot.: Kwasy - proszę o sprawdzenie.

Cytat:
Napisane przez Dreamgirl
kaczusiawawa wpisz "kwasy" w wyszukiwarkę, a będziesz maiła lektury o kwasach na tydzień
i to właśnie najbardziej przeraża, zwłaszcza jeśli szuka się tylko odpowiedzi na jedno skromne pytanie
agatka-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-12-10, 17:42   #8
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Kwasy - proszę o sprawdzenie.

Cytat:
Napisane przez Dreamgirl
kaczusiawawa wpisz "kwasy" w wyszukiwarkę, a będziesz maiła lektury o kwasach na tydzień
a jak komuś nie chce się czytać wszystkich wątków o kwasach (co jednak polecam, bo inaczej będzie później zadawał po raz setny te same pytania i nikomu już nie będzie się chciało na nie odpowiadać ), to na początek niech przeczyta sobie serię artykułów Basi o kwasach:
http://www.wizaz.pl/basia_kwasy_bha_aha.php
a później przed zadaniem konkretnego pytania sprawdzić, czy już nie padło ono na forum od tego są słowa kluczowe, żeby zawęzić wyniki poszukiwania, jeśli nie chodzi Ci o kwasy ogólnie, to wpisujesz np.: kwasy filtry albo kwasy przebarwienia itp.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-10, 19:51   #9
fuksjaa
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 317
Dot.: Kwasy - proszę o sprawdzenie.

Jeszcze nie zaczęłam bawić się kwasami a już dziś miałam "piękną" niespodziankę...

Wstaję, idędo łazienki, patrzę w lustro a tam moja twarz cała wysypana Tylko zastanawiam się dlaczego, skoro nie zmieniłam żadnego kosmetyku, nic nie wyciskałam. Może to przez antybiotyki? Chociaż nie powinno, bo zaczęłam teraz drugie opakowanie tego samego, a poczas pierwszego opakowania moja skóra wyglądała bardzo dobrze..
fuksjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-01, 18:40   #10
pluszynka
Rozeznanie
 
Avatar pluszynka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: mazowieckie/ czasem Warszawa
Wiadomości: 716
kwasy - dekold ??

w wątkach o kwasach jakoś nie znalazłam, ale jeśli przeoczyłam - przepraszam z góry
chciałabym zastosować kwasy na dekolt i plecy, czytałam że Basia poleca BHA, czasem coś mi na plecach wyskoczy (ale nie mam tam trądziku), na dekoldzie bardzo rzadko miewam pryszcze, czasem dochodzi do stanu zapalnego mieszków i wtedy mały wykwit, mam też parę przebarwień, zaczęłam stosować acne - derm by przygotować skórę na coś mocniejszego, ale zaczęłam się zastanawiać - czy to zdrowo stosować kwasy na dekolt i na część piersi, czy może być no np. rakotwórcze
jaki preparat byłby dobry na dekolt jeśli acne derm mnie nie podrażni - myślę o lysanelu toniku (bo mógłby się też przydać do twarzy jeśli się odważę)

Edytowane przez pluszynka
Czas edycji: 2006-01-01 o 22:33
pluszynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-01, 22:07   #11
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: kwasy - dekold ??

Moim zdaniem kwasów na dekolt możesz używać jak najbardziej , ja na przykład używam, przecież dekolt także się odkrywa , głównie latem i także trzeba o tą część ciała dbać

Edytowane przez Paula07
Czas edycji: 2006-01-01 o 22:34
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-01, 22:27   #12
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: kwasy - dekold ??

Dziewczeta, DEKOLT, z naciskiem na "T", proszeeeeeee!!!!!

P.S. Lysanel tonik wydaje mi sie dobrym wyborem
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-01, 22:35   #13
pluszynka
Rozeznanie
 
Avatar pluszynka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: mazowieckie/ czasem Warszawa
Wiadomości: 716
Dot.: kwasy - dekold ??

Sylwiasta
dziękuję, w wątku poprawiłam, jestem starym dys i zazwyczaj pilnuję się i włączam sobie sjp.pwn.pl - dziś z lenistwa nie sprawdzałam słów i proszę
pluszynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-01, 22:41   #14
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: kwasy - dekold ??

Nie wiedzialam o dys ale niestety co druga Wizazanka tak pisze i powoli mnie to zaczyna oslabiac...
Wracajac do tematu, mozesz jeszcze zadzialac maseczka aspirynowa
Pamietaj tez o tym, ze filtry nakladamy wszedzie tam, gdzie sie wystawiamy i co bysmy chcialy uchronic przed starzeniem, wiec nie tylko buzie
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-01, 21:02   #15
asiuleczka_kubeczka
Rozeznanie
 
Avatar asiuleczka_kubeczka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 607
GG do asiuleczka_kubeczka
Question Kwasy

Witam, chciałam się dowiedzięc czy karmąc piersią mogę stoswać kremy zawierające kwasy? A drugie pytanie dotyczy kremu Avene Cicalfate, czy mogę go uzywać, jeśli karmię piersią? Czy nie ma w nim szkodliwych substancji, które mogą przeniknąć do mleka?
Pozdrawiam i dziękuję za pomoc

Edytowane przez asiuleczka_kubeczka
Czas edycji: 2006-11-01 o 21:03 Powód: Literówka.
asiuleczka_kubeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-02, 08:47   #16
asiuleczka_kubeczka
Rozeznanie
 
Avatar asiuleczka_kubeczka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 607
GG do asiuleczka_kubeczka
Dot.: Kwasy

Podbijam, bo to dla mnie bardzo ważne.
asiuleczka_kubeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-02, 10:02   #17
Bruja
Rozeznanie
 
Avatar Bruja
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: ciemna strona księżyca
Wiadomości: 721
Dot.: Kwasy

ja niestety nie odpowiem na Twoje pytanie, ale myślę, że to wątek na forum biochemiczne. Tam prędzej dowiesz się wszystkiego co chcesz od dziewczyn
__________________
Kot składa się z:
materii, antymaterii i fanaberii
Bruja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-02, 10:03   #18
asiuleczka_kubeczka
Rozeznanie
 
Avatar asiuleczka_kubeczka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 607
GG do asiuleczka_kubeczka
Dot.: Kwasy

Cytat:
Napisane przez Bruja Pokaż wiadomość
ja niestety nie odpowiem na Twoje pytanie, ale myślę, że to wątek na forum biochemiczne. Tam prędzej dowiesz się wszystkiego co chcesz od dziewczyn
Dziękuję
asiuleczka_kubeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-02, 18:10   #19
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Kwasy

polecam lektoore mojego artykułu który napisałam pt ciąza a kosmetyki
nie tylko na biochemicznym, poczekaj az Ci ktotos odpowietu są tez specjalistki od kwasów, z tym ze akurat na biochemii kazdy kwas ma inny wątek

http://www.wizaz.pl/images/ciaza/

jesli kwas nie ma duzego stezenia to mogłabys ,ale szczerze odradzam a kremik avene mozesz w czasie karmienia nic nie przenika do krwi z niego

Edytowane przez Emilia1
Czas edycji: 2006-11-08 o 16:19
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-23, 19:48   #20
rozdział_zero
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 166
Kwasy

Dziewczyny planuję zabieg kwasami. Mam tylko pytanie czy można te zabiegi wykonywać kiedy ma się skorę tłustą, bardzo problematyczną, z wypryskami?
Wydaje mi się, że kwasy są najlepszym rozwiązaniem, ale własnie nie wiem czy się "kwalifikuję" z moimi problemami
rozdział_zero jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-25, 21:04   #21
rozdział_zero
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 166
Dot.: Kwasy

up!
czy żadna z was nie wie?
rozdział_zero jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-26, 07:11   #22
Nushi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 239
Dot.: Kwasy

Cytat:
Napisane przez rozdział_zero Pokaż wiadomość
Dziewczyny planuję zabieg kwasami. Mam tylko pytanie czy można te zabiegi wykonywać kiedy ma się skorę tłustą, bardzo problematyczną, z wypryskami?
Wydaje mi się, że kwasy są najlepszym rozwiązaniem, ale własnie nie wiem czy się "kwalifikuję" z moimi problemami
Wiemy..alle o kwasach jst mnóstwo wątków..uzyj wyszukiwarki i znajdziesz wiele potrzebnych informacji..
Jesli to są stany ropne to dla mnie się nie kwalifikujesz..ale najlepiej skonsultowac sie z kosmetyczką która bedzie to robić..
Nushi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-10, 15:36   #23
kiperka
Rozeznanie
 
Avatar kiperka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 648
GG do kiperka Send a message via Skype™ to kiperka
Kwasy

Czy może ktoś sie orientuje około ile kosztuje w salonie kosmetycznym zabieg kwasami na rozszerzone pory?? Jestem za granica i nie mogę pójść do salonu kosmetycznego żeby się dowiedzieć... Pozdrawiam
kiperka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-10, 18:47   #24
wiola24p
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 24
Dot.: Kwasy

ja bylam na serii, jeden zabieg kosztowal cos kolo 40funtow, jezeli chodzi o pl to nie orientuje sie za bardzo, ale i tak radze Ci raczej pojsc na kwasy do dermatologa, kosmetyczki moga uzywac tylko do jakiegos procentu, wiec raczej Ci to nie pomoze, bo beda to po prostu zbyt slabe kwasy, zwlaszcza jesli masz rozszerzone pory.
wiola24p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-28, 22:19   #25
intermanka
Recenzentka Miesiąca - Luty 2020
 
Avatar intermanka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 127
kwasy - brak efektu!!!

Witam, Pani Beatko może Pani będzie potrafiła mi pomóc bo szukam i szukam i znaleść nie mogę

Wczoraj byłam na pierwszym zabiegu kwasami na plecy gdyż chce pozbyć się przebarwień/blizn po trądziku. Nie mam tego dużo i są to stosunkowo świeże blizny.

Byłam w gabinecie Yasumi, dopytałam i kosmetyczka użyła kwasu migdałowego na ok 3 min. Uprzedziła mnie, że skóra może schodzić ale skoro miałam pozbyć się plam to własnie tego oczekiwałam. Miałam skóre nawilżać itd.

Nie oczekiwałam naprawde cudów po jednym zabiegu ale wróciłam do domu i po ok 2 h lekkiego zaczerwienienia - zero pieczenia na które byłam przygotowana jest totalnie nic!

Niewielkie krostki może ciut się zasuszyły ale zero złuszczania, skóry wcale nawilżać nie trzeba - czy coś jest nie tak??? skóra w tej chwili jest taka jakby nic się z nią nie robiło, nawet wysuszona nie jest...

To już po mikrodermabrazji miałam pieczenie i zaczerwienienie chociaż dzień i czułam,że coś się dzieje, a tutaj zero...mam wrażenie ,że pieniądze wyrzucone w błoto i już nic mi nie pomoże

Wyczytałam,że dziewczyny kupują sobie same kwasy na www.mazidla.com i robią sobie same te zabiegi i są skuteczniejsze ale troche się boje bo domyślam się, że można sobie zrobić krzywde...

Proszę o jakieś rady...
__________________
Zapraszam:

https://www.instagram.com/dankakosmetycznie/
intermanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-29, 17:53   #26
Nais
Wtajemniczenie
 
Avatar Nais
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 081
Dot.: kwasy - brak efektu!!!

Rady na to nie ma, są osoby bardziej podatne na działanie, a są takie które potrzebują dużych stężeń. Aby pozbyć się blizn, potrzeba serii zabiegów, które pewnie są w gabinecie drogie. Czy kosmetyczka poinformowała cię, jakiego użyła stężenia?
Używanie kwasów w domu nie jest wcale aż takie niebezpieczne, ale pod warunkiem, że się na ten temat sporo poczyta - co wolno, czego nie, jak się za to zabrać (kopalnią wiedzy jest forum Laboratorium Urody). Natomiast z całą pewnością jest o niebo tańsze i można samodzielnie kontrolować proces złuszczania.
I tak się jeszcze zastanawiam, czy kwas migdałowy na plecy to akurat dobry wybór. Ale ja tam wielką znawczynią kwasów nie jestem
Nais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-30, 10:18   #27
intermanka
Recenzentka Miesiąca - Luty 2020
 
Avatar intermanka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 127
Dot.: kwasy - brak efektu!!!

Dziękuje Nais ! myślałam,że już nikt się nie wypowie...

Też zastanawiałam się nad tym czy kwas migdałowy nie jest za słaby na plecy ale w gabinecie w którym byłam nie mieli innego bo ponoć stwierdzili,że ten jest najlepszy...niestety o stężeniu mnie nie poinformowali, a ja żałuje, że nie dopytałam.

Postanowiłam sobie darować te zabiegi,niestety nie stać mnie aby próbować czy może po 10tym zabiegu coś się zacznie dziać... tym bardziej,że plamki naprawde nie są jakieś potworne.
Czytałam na forum,że bardzo dobry na rozjaśnienie jest Acne Derm więc spróbuje tego...

Pozdrawiam
__________________
Zapraszam:

https://www.instagram.com/dankakosmetycznie/
intermanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-26, 18:16   #28
kamusia510
Raczkowanie
 
Avatar kamusia510
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Śląsk okolice Katowic
Wiadomości: 125
Kwasy

Witam. Mam problem z trądzikiem. Moje pytanie dotyczy zabiegów u kosmetyczki z kwasami. Jaki najbardziej polecacie ?
__________________


13.09.2009 <3 Matiś


kamusia510 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-01, 11:42   #29
jenifeer
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 39
Dot.: Kwasy

moja kosmetyczka na poczatku na taki problem poleca kwas salicylowy ale wszystko zalezy od konkretnego problemu i rodzaju trądziku
jenifeer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-09, 18:07   #30
bieniahe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 80
Kwasy

Okes jesienny- czyli zaczynamy zabawę z kwasami
Myślę nad migdałowym wykonanie własne zabiegu w celu poprawienia kondycji skóry oraz spłycenia kilku dziurek co o tym myślicie ??
__________________
bieniahe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-28 10:13:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:23.