2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy cz.II - Strona 23 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-12-11, 20:54   #661
waniliaania2009
Wtajemniczenie
 
Avatar waniliaania2009
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Malopolskie
Wiadomości: 2 236
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez kotekk81 Pokaż wiadomość
tak piszecie o tych sloiczkach, marchewkach, jabluszkach ze a Wam pozazdroscilam i Tz mi kupil w sklepie sloiczek i sama zjadlam
hehe ja pewnie tez zaraz zakupie i zjem
waniliaania2009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-11, 20:54   #662
ycnan
Zadomowienie
 
Avatar ycnan
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 322
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez Szczęśliwa Pokaż wiadomość
Jutro rano jeszcze obieranie ziemniaków na 19 osób
Szaleństwo
Mam nadzieję, że chrzciny będą dokładnie takie jak chcecie, a Dagusia dopisze dobrym humorkiem

Cytat:
Napisane przez kotekk81 Pokaż wiadomość
tak piszecie o tych sloiczkach, marchewkach, jabluszkach ze a Wam pozazdroscilam i Tz mi kupil w sklepie sloiczek i sama zjadlam

Co do zdjęć, to mogę odpowiedzieć za naszego speca - próbuj dalej
Nie widać jej za dobrze buzi.


Zapomniałam - Pomidora, siedzę i klikam oddając głosy na Ciebie (do innych - można co 5 minut ^^). Coś mi się za to należy

Edytowane przez ycnan
Czas edycji: 2010-12-11 o 20:56
ycnan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-11, 21:05   #663
bordowa
Wtajemniczenie
 
Avatar bordowa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2 936
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez ycnan Pokaż wiadomość
bordowa, a to refluks się może zrobić ot tak? Nagle? Kurcze. Paskudna sprawa. Mam nadzieję, że lekarz coś na to poradzi.
Z raną współczuję. A jak skutki uboczne antybiotyku? Pojawiło się coś?
Nie wiem właściwie, mam nadzieję, że to jednak nie refluks.
A co do skutków ubocznych, to poza większą ilością kup nic nie zauważyłam
__________________
"Pamiętaj: wszystko Ci wolno - ale nie wszystko warto."
bordowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-11, 21:07   #664
Paula SHIN
Zakorzenienie
 
Avatar Paula SHIN
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 870
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez ycnan Pokaż wiadomość
Paula SHIN, super, że kabaret Wam się tak podobał. Ja też ich lubię oglądać/słuchać
U nas bylo kilka bisow, ludzie nie chcieli przestac klaskac az w koncu powiedzieli, ze ostatni skecz i wynocha i po skeczu - dalej oklaski (przeciagnelo sie ogolnie o jakies 30 min...), wiec zeszli ze sceny i powiedzieli, ze wynocha i pozegnali sie z kazdym z osobna
__________________
Uwielbiam moje życie po zmianach. Przeszłości nie zmienię, ale muszę pracować na lepszą przyszłość

Bardzo, bardzo, bardzo szczesliwa
Nasze Drugie Dziecko


Paula SHIN jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-11, 21:08   #665
wampirzyca0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 23
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Witam.

12.10.2010 o godzinie 0:01 przyszła na świat moja córeczka Lena

Chętnie dołączę do mam październikowych i poczytam Wasze posty. Nieśmiało będę pisać.

Pozdrawiam!
wampirzyca0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-11, 21:09   #666
kotekk81
Zakorzenienie
 
Avatar kotekk81
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 718
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez ycnan Pokaż wiadomość

Co do zdjęć, to mogę odpowiedzieć za naszego speca - próbuj dalej
Nie widać jej za dobrze buzi.
dzieki za szybka ocene ale wiesz jak ciezko zmusic leniuszka zeby glowe podniosla przeca te poliki jej tak ciaza a to akrobacje byly, tatus wrecz stawal na glowie ale mamy jeszcze troche czasu wiec bede walczyc dalej
__________________
Maja

Podczas gdy obrabiasz mi tyłek nie zapomnij mnie w niego pocałować
kotekk81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-11, 21:14   #667
ycnan
Zadomowienie
 
Avatar ycnan
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 322
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez bordowa Pokaż wiadomość
Nie wiem właściwie, mam nadzieję, że to jednak nie refluks.
A co do skutków ubocznych, to poza większą ilością kup nic nie zauważyłam
No, to trzymam kciuki, żeby to było coś, czemu można szybko zaradzić.
Co do skutków ubocznych, a raczej ich braków, to się cieszę

Cytat:
Napisane przez Paula SHIN Pokaż wiadomość
U nas bylo kilka bisow, ludzie nie chcieli przestac klaskac az w koncu powiedzieli, ze ostatni skecz i wynocha i po skeczu - dalej oklaski (przeciagnelo sie ogolnie o jakies 30 min...), wiec zeszli ze sceny i powiedzieli, ze wynocha i pozegnali sie z kazdym z osobna
Hehe. No, to sympatycznie

---------- Dopisano o 22:13 ---------- Poprzedni post napisano o 22:10 ----------

Cytat:
Napisane przez wampirzyca0 Pokaż wiadomość
Witam.

12.10.2010 o godzinie 0:01 przyszła na świat moja córeczka Lena

Chętnie dołączę do mam październikowych i poczytam Wasze posty. Nieśmiało będę pisać.

Pozdrawiam!
Witaj, w naszych skromnych progach

kotekk81, Ano, czas jeszcze jest. Ja też chciałam wczoraj Boryska uwiecznić, ale chyba się cofnął w rozwoju i głowy zbyt wysoko nie dźwigał Będę go dalej molestować

---------- Dopisano o 22:14 ---------- Poprzedni post napisano o 22:13 ----------

Spadam się kąpać i spać. Miłej nocki wszystkim ^^
ycnan jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-11, 22:23   #668
NIKaP-n
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 023
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez aaneczka1984 Pokaż wiadomość
i dodaje kolejne foty..dzisiejsze
troszke niewyrazne niektore, ale bez zadnej korekty.
Piękny ten Twój Synuś i fotki bomba

Cytat:
Napisane przez waniliaania2009 Pokaż wiadomość
A czy sa miseczki takie aby podgrzewac w podgrzewaczu?
Wolalabym podgrzewac w podgrzewaczu tylko w czym podgrzewac?
W moim stawia się sloiczek w środku, jest nawet opcja - program na słoiczki. Z tego, co pamiętam- masz chyba też aventowski podgrzewacz, więc wkładasz po prostu słoiczek (po to ta plastikowa ruchoma podstawka).
Cytat:
Napisane przez Szczęśliwa Pokaż wiadomość
Hej.
Dzisiaj pól dnia w kuchni, ale wszystko na jutrzejsze chrzciny przygotowane było już o 17. Stół nakryty, posprzątane. Teraz malowanie paznokci i spać. pomagał brat z bratową a Dagusia była całkiem grzeczna i poszło w mig.


Super Wam poszło, zazdraszczam pomocnej rodzinki i trzymam kciuki za jutro
Jutro rano jeszcze obieranie ziemniaków na 19 osób

ło matko z córką...tyle pyrów


Biedny maluszek oby paluszki się szybko pogoiły
Zdjęcie super.

Dzięki


Wczoraj wieczorem się zapytałam- a dzisiaj rano się doczekałam
Przy porannym przebieraniu pocałowałam jej brzuszek, a moje włosy połaskotały jej twarz i się zaśmiała głośno ale to było niesamowite skakałam z radochy
Niestety nie powtórzyła tego przez resztę dnia
.
jeszcze będzie dawała koncerty śmiechowe.
Dla mnie to najcenniejszy widok- bezzębny uśmiech
Cytat:
Napisane przez ycnan Pokaż wiadomość
Hłe hłe hłe. To teraz namieszałam wszystkim w głowach


Cytat:
Napisane przez kotekk81 Pokaż wiadomość

mszu nada sie jakies zdjecie czy mam ja atakowac dalej
Ale słodasek

---------- Dopisano o 23:23 ---------- Poprzedni post napisano o 23:22 ----------

wampirzyca, witaj
NIKaP-n jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-12, 07:37   #669
hagar1
Rozeznanie
 
Avatar hagar1
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 640
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

witam z rana,

dziś muszę pochwalić moje dziecko, coś nowego bo zazwyczaj na nie narzekam , cóż taka ze mnie wyrodna matka ale do rzeczy dziś w nocy mała przespała ciurkiem 5 h przebudziła się tylko na chwilkę ale mąż dał jej smoka i zasnęła dalej. spała od 21 do 2 potem pobudka o 5 i o 7. teraz ucina sobie z tatusiem jeszcze krótką drzemkę a ja mam czas dla siebie. zawsze ramo jak mała jeszcze zaśnie mam dylemat czy spać z nią czy wstać i choć przez 1 godzinę nacieszyć się ciszą i byciem tylko ze sobą - i za zwyczaj wybieram tą drogą opcje.

niestety nadal usypianie wieczorne to zazwyczaj męka. ale w ciągu dnia zdarza się małej zasnąć samej. jak jest już troszkę zmęczona wsadzam ją do łóżeczka włączam karuzelę a jak zamarudzi daje smoka a nona zasypia. mam nadzieję że niedługo będzie tak zawsze zasypiać w dzień

muszę się jeszcze pochwalić że wczoraj kupiłam małej ciuszki na chrzest. tak się zastanawiałam czy kupować taki specjalny komplecik czy po prostu ładniejszą sukieneczkę, którą będzie mogła później nosić. wybrałam drugie rozwiązanie. wczoraj mąż został z małą a ja ruszyłam na zakupy. oczywiście najpiękniejsze sukieneczki były w Zara, ale ceny makabryczne ok 110 zł za sukieneczkę a do tego trzeba jeszcze doliczyć bluzeczkę, sweterek itd. stwierdziłam więc że nie ma co szaleć i wybrałam tańszą wersję. skompletowałam pięknie ubranko w h&m - cały strój kosztował tyle co sama kiecka w zarze. do tego kupiłam biały kombinezon - akurat był przeceniony - i strój gotowy. już nie mogę się doczekać jak ją w to ubiorę.

co do jedzenia ze słoiczków to też jestem zdania że często lepiej dawać takie jedzenie niż samemu robić. to że się samemu zrobi nie znaczy że będzie zdrowsze, warzywa kupowane w sklepach są zazwyczaj sztucznie pędzone a te które daje się do słoiczków muszą spełniać różne normy. no chyba że ktoś ma gródek i może zam hodować np marchewkę. ale z drógiej strony to gotowanie, przecieranie itd. myślę że warto ulatwiać sobie życie i kożystać z gotowych potraw.
hagar1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-12, 08:42   #670
kotekk81
Zakorzenienie
 
Avatar kotekk81
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 718
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

hej


wlasnie przywiezlismy tesciowa (przyjechala z Niemiec) i juz mam cisnienie 200 ehhh te jej pomysly teraz to i ja mam tak przechlapane jak niektore z Was

no nic ide sie rozgrzac herbata
__________________
Maja

Podczas gdy obrabiasz mi tyłek nie zapomnij mnie w niego pocałować
kotekk81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-12, 08:52   #671
waniliaania2009
Wtajemniczenie
 
Avatar waniliaania2009
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Malopolskie
Wiadomości: 2 236
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Uf...... Dawidek dzis obudzil sie o 4:30 i chcial sie bawic do rana!!!! Nie wyspalam sie, a teraz zasnal i spi a ja juz zasnac nie moge...brrrr...

Zastanawiam sie kiedy najwczesniej mozna dziecko uczyc plywac, bo kiedys slyszalam ze juz sie chodzi z 6 miesiecznym dzieckiem. Planuje od malego go uczyc. Dziewczyna mojego kuzyna ma szkole nauki plywania wiec bym dala malucha do niej. Przynajmniej mam zaufanie i nie balabym sie o niego. Bedzie ktoras z was chodzic z dzieckiem na basen?

Mam problem. Moje dziecko niechetnie ssie smoczka, za to namietnie pcha lapki do buzi. Nie wiem jak go oduczyc.... przeciez mu nie przywiaze ich na sznurek hehe.... Wasze tez wkladaja palce i raczki do buzi?

Kiedys byla mowa o tym aby dziecko nie podnosci pod raczkami? dlaczego? nie doczytalam posta a nie moge znalesc odpowiedzi? Ja tak malego podnosze ;(

Co do sloiczkow to ja oczewiscie bede je dawac. Najwyzej jak urosna w ogrodzie u rodzicow warzywa i owoce to bede robic cos, ale tylko dlatego ze wiele osob mi powiedzilo ze jak dziecku zacznie sie dawac sliczki to potem nie chca jesc robionego. I to jest tylko jedyna przyczyna tego ze moze cos bede gotowac, bo inaczej bym olala i sloiczki dawala. Chociaz i tak nie wiem, bo jak pojde do pracy to przeciez nie bede miala czasu na gotowanie.... najwyzej w weekend.

Jutro przyjezdza do nas moja mama. Ciesze sie bo nareszcie wyjde gdzies z domu!!!! Bo tak to nie ma szans na ruszenie sie, bo nie mam z kim malego zostawic. A moj maz to jakos sie nie nadaje do tego zostawania ;(

Edytowane przez waniliaania2009
Czas edycji: 2010-12-12 o 09:06
waniliaania2009 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-12, 09:03   #672
hagar1
Rozeznanie
 
Avatar hagar1
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 640
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez waniliaania2009 Pokaż wiadomość
Zastanawiam sie kiedy najwczesniej mozna dziecko uczyc plywac, bo kiedys slyszalam ze juz sie chodzi z 6 miesiecznym dzieckiem. Planuje od malego go uczyc. Dziewczyna mojego kuzyna ma szkole nauki plywania wiec bym dala malucha do niej. Przynajmniej mam zaufanie i nie balabym sie o niego. Bedzie ktoras z was chodzic z dzieckiem na basen?

Mam problem. Moje dziecko niechetnie ssie smoczka, za to namietnie pcha lapki do buzi. Nie wiem jak go oduczyc.... przeciez mu nie przywiaze ich na sznurek hehe.... Wasze tez wkladaja palce i raczki do buzi?
na basen z dzieckiem można chodzić od 3 miesiąca. moja koleżanka prowadzi takie zajęcia więc wiem. myślałam aby z małą po nowym roku chodzić ale nie wiem czy zimą warto zaczynać przygodę z basenem. trochę się bije że mloda może się łatwo przeziębić więc chyba zaczekam do wiosny.

co do wkładania ręki do buzi to nie wolno tak małego dziecka tego oduczać. to jest etap rozwoju tak ma być. dzięki temu dziecko uczy się drogi rączki do buzi dzięki czemu będzie umiało jeść łyżeczką i myć zęby. po za tym, jak dowiedziałam się od fizjoterapeuty, który badał naszą córeczkę, dzięki temu że dziecko ładuje kciuk do buzi to przesuwa sobie wgłąb podniebienia miejsce które po podrażnieniu powoduje że się wymiotuje. więc maluch powinien wkładać łapkę do buzi ile wlezie. nie wiem do kiedy ale w 3-4 miesiącu nie tak ma być.
moja mała ładuje kciuka i piąstki do buzi, ślini się przy tym tak mocno że potem cały kocyk na którym leży jest mokry

Edytowane przez hagar1
Czas edycji: 2010-12-12 o 09:05
hagar1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-12, 09:22   #673
audytka
Raczkowanie
 
Avatar audytka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 64
GG do audytka
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Witam Kochane mamusie

chciałam się do Was przyłączyc mam nadzieję, że przyjmiecie mnie do swego grona

Jestem mamą Oliwi, ktora przyszła na świat 12 września.

Jest kochana i radosna. Niestey ostatnio trochę chorowała bo wykryto u niej refluks pęcherzowo - moczowy. Jednak dostaje antybiotyki i mam nadzieję, że uda jej się z tego wyrosnąc i nie będzie potrzebny zabieg.

Ja staram się w ogóle nie podawac jej smoczka. Teraz zaspokaja potrzebę ssania wkładając ciągle rączki do buzi. Robi to nieraz tak zabawnie - bo piąstka nie mieści się do buzi
Czytałam, że dzieci same z czasem odchodzą od tej zabawy rączkami i że to ich sposób poznawania i samozaspokojenia.

Pozdrawiam i życzę udanej niedzieli

---------- Dopisano o 11:22 ---------- Poprzedni post napisano o 11:17 ----------

a oto i Olivia
audytka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-12, 09:51   #674
naked21
Wtajemniczenie
 
Avatar naked21
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Heaven
Wiadomości: 2 029
GG do naked21
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez gabisun Pokaż wiadomość
Mszu a to się nada? tylko jakiś retusz by się przydał bo wygląda jak rambo po przejściach z tym policzkiem zauważyłam, że ona robi taki miny jakby zaraz miała coś zbroić ,taki chochlik
ślicznotka i te iskierki w oczach, faktycznie

Cytat:
Napisane przez aaneczka1984 Pokaż wiadomość
co racja to racja ale dzieki naszej mszu teraz na wizazyku siedze a tż gania za Dominikiem

i dodaje kolejne foty..dzisiejsze
troszke niewyrazne niektore, ale bez zadnej korekty.
fajny pączuś

Cytat:
Napisane przez Paula SHIN Pokaż wiadomość
Uff, bylismy dzisiaj na Kabarecie "Hrabi"
uwielbiam kabarety! super, że wieczór się udał

Cytat:
Napisane przez Szczęśliwa Pokaż wiadomość
Hej.
Dzisiaj pól dnia w kuchni, ale wszystko na jutrzejsze chrzciny przygotowane było już o 17. Stół nakryty, posprzątane. Teraz malowanie paznokci i spać. pomagał brat z bratową a Dagusia była całkiem grzeczna i poszło w mig.

Jutro rano jeszcze obieranie ziemniaków na 19 osób
trzymam kciuki, żeby imprezka się udała

Cytat:
Napisane przez kotekk81 Pokaż wiadomość
mszu nada sie jakies zdjecie czy mam ja atakowac dalej


Cytat:
Napisane przez wampirzyca0 Pokaż wiadomość
Witam.

12.10.2010 o godzinie 0:01 przyszła na świat moja córeczka Lena

Chętnie dołączę do mam październikowych i poczytam Wasze posty. Nieśmiało będę pisać.

Pozdrawiam!
witamy

Cytat:
Napisane przez waniliaania2009 Pokaż wiadomość
Uf...... Dawidek dzis obudzil sie o 4:30 i chcial sie bawic do rana!!!! Nie wyspalam sie, a teraz zasnal i spi a ja juz zasnac nie moge...brrrr...(
hehe mój od kilku nocy budzi sie o ok 4- gada i koniecznie chce wstawać musze go troszkę ponosić, porozmawiamy, wciskam pierś i dopiero zasypia

co do podnoszenia- nie wolno pod paszki, ja mojego jak podnoszę to obracam na boczek i tak podnoszę
__________________
"Lubię ten stan, rozkoszne sam na sam. Cisza i ja. Cisza, ja i czas(...)"
naked21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-12, 09:53   #675
mszu
Zadomowienie
 
Avatar mszu
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 180
GG do mszu
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

ycnan... a widzisz to Cie zaskocze, bo uwazam ze drugie zdjecie kotekk81 jest calkiem niezle, zdjecie jest troche ciemne ale jest rownomiernie ciemne, wiec photoshop to dzwignie rozjasnienie... szkoda ze czubek glowy obcięty


gabisun
... no pieknie...chyba sama juz to zauwazasz, roznice bardzo ladny portrecik... oczywiscie mam nadzieje ze nie spoczniesz na laurach i dalej bedziesz Kini psrykac fotki
i a propos gotowania jako odskoczni to absolutnie Cie rozumiem, ja tez lubie gotowac, moze nie dzien w dzien, ale raz na dwa/trzy dni to nawet milo mi sie przy garach postoi jednak najbardziej lubie fotografowac...
zaluje ze Nadula nie urodziła sie w maju bo w lipcu mozna by ja na kocyk wyniesc, mialabym wieksze pole do popisu... w domu juz brakuje mi pomysłow na dalsze sesje...

waniliaania2009... a Ty sobie obfotografowywanie synka odpuściłas ? niecierpliwie czekam na nowe dzieła
__________________




Jestem, bo fotografuję....
http://martalipinska.blogspot.com/

_________________
fotografia rodzinna, noworodkowa, niemowlęca, ciążowa i ślubna
mszu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-12, 10:00   #676
kotekk81
Zakorzenienie
 
Avatar kotekk81
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 718
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez mszu Pokaż wiadomość
ycnan... a widzisz to Cie zaskocze, bo uwazam ze drugie zdjecie kotekk81 jest calkiem niezle, zdjecie jest troche ciemne ale jest rownomiernie ciemne, wiec photoshop to dzwignie rozjasnienie... szkoda ze czubek glowy obcięty
noo prosze nie spodziewalam sie takiej opinii w takim razie bede Maje dalej atakowac
__________________
Maja

Podczas gdy obrabiasz mi tyłek nie zapomnij mnie w niego pocałować
kotekk81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-12, 10:09   #677
mszu
Zadomowienie
 
Avatar mszu
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 180
GG do mszu
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

A czy slucham sie we wszytskim meza? No nie we wszytskim, ale staram sie zeby decyzje byly podejmowane razem, wiec czasem ktos musi ustapic.... i tak, czasem to jestem ja Jest jeszcze milion kwestii o kotrych tutaj nie pisze a kotre sa robione po mojemu
Poza tym nie naleze do osob, kotre jak sie upra przy swoim to niewazne czy maja racje cz jej nie maja to nie ulegną. Wiem ze TZ ma racje, ze Nadia powinna jesc moje mleko (bo jestem swiadoma ze to wygonickie i egoistyczne zrezygnowac z karmienia piersia, jesli matka ma pokarm a dziecku on opowiada), ze dziecku w tym wieku nie sa potrzebne jakies super wymyslne zabawki, a po prostu bliskosc rodzicow, w końcu my jak bylysmy małe nie bylo lezaczkow, karuzelek, projektorów i innych cudow a wyroslysmy na ludzi

aaneczka rozszalałas sie dziewczno ale efekt rewelacyjny oby tak dalej

Dobra to ja powoli sklejam to co juz mam i wrzuce Wam pozniej backstage z tego jak mi idzie moze to zmoblizuje inne mamy do roboty


edit: jeszcze jedna porada foto, pamietajcie zeby w tle nie bylo bałaganu, bo wy moze robiąc zdjecie zwracacie uwage na pierwszy plan tzn. swoja pocieche (i slusznie), ale inne osoby mniej zakochane w waszym dziecku beda patrzec na cale zdjecie i szkoda w tle zdjecia widac widac nieposcielone lozko czy bałagan np. na połkach
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg backstage.jpg (141,9 KB, 62 załadowań)
__________________




Jestem, bo fotografuję....
http://martalipinska.blogspot.com/

_________________
fotografia rodzinna, noworodkowa, niemowlęca, ciążowa i ślubna

Edytowane przez mszu
Czas edycji: 2010-12-12 o 11:14
mszu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-12, 11:15   #678
waniliaania2009
Wtajemniczenie
 
Avatar waniliaania2009
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Malopolskie
Wiadomości: 2 236
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez mszu Pokaż wiadomość
[
waniliaania2009... a Ty sobie obfotografowywanie synka odpuściłas ? niecierpliwie czekam na nowe dzieła
wcale nie odpuscilam! tyle ze u nas dzis deszcz i pochmurno wiec brzydkie zdjecia wyszly.Moze jutro bedzie ladniej.

O dzis takie zrobilismy tylko. Brzuszkowe nie wyszly, bo Dawidek zwymiotowal jak polozylam go na brzuszku (chyba za szybko od jedzenia ;( )
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_2295.....jpg (157,0 KB, 27 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_2353....jpg (99,2 KB, 51 załadowań)

Edytowane przez waniliaania2009
Czas edycji: 2010-12-12 o 11:31
waniliaania2009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-12, 12:18   #679
Lenka*
Zadomowienie
 
Avatar Lenka*
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 661
GG do Lenka*
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cześć dziewczyny,

wreszcie jestem po zjeździe.. tragedia po prostu, odechciewa mi się tych studiów.. Wczoraj miałam zajęcia cały dzień, wyszłam z domu przed 7.00, a jak Martynka się obudziła to TŻ pojechał z nią do swoich rodziców. Znowu biedna płakała, piszczała i była strasznie rozżalona, przez cały dzień nawet 300 ml mleka nie wypiła i ani razu się nie uśmiechnęła A jak wróciłam wieczorem i mnie zobaczyła, to była taka radosna!! Zaczęła sobie gaworzyć i śpiewać coś po swojemu, ciągle się uśmiechała. Nie wiem jak ja ją zostawię następnym razem Znowu położyliśmy się spać bardzo wcześnie we trójkę i Mała pięknie spała w nocy, 14 godzin snu z dwoma krótkimi karmieniami. A dzisiaj od rana uśmiech na buźce

Kupiłam Martynce śliczną sukienusię na Święta, a dwie dostała na Mikołaja, są CUDNE!!! Ale ją wystroję
Miałam jej dzisiaj zrobić sesję zdjęciową, ale nie chce mi się za bardzo, najbardziej lubię jej robić fotki zaraz po wstaniu, jak ma banana na buzi Ale może jutro coś fajnego wymyślę

Dziewczyny, obejrzałam fotki waszych maluszków, wszystkie cudne
POMIDORKO, wszystkiego najlepszego z okazji urodzinek
Ja też grudniowa
__________________
Martynka
Lenka* jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-12, 12:25   #680
bordowa
Wtajemniczenie
 
Avatar bordowa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2 936
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez waniliaania2009 Pokaż wiadomość

Jutro przyjezdza do nas moja mama. Ciesze sie bo nareszcie wyjde gdzies z domu!!!! Bo tak to nie ma szans na ruszenie sie, bo nie mam z kim malego zostawic. A moj maz to jakos sie nie nadaje do tego zostawania ;(
A dlaczego się nie nadaje?

Cytat:
Napisane przez mszu Pokaż wiadomość
Wiem ze TZ ma racje, ze Nadia powinna jesc moje mleko (bo jestem swiadoma ze to wygonickie i egoistyczne zrezygnowac z karmienia piersia, jesli matka ma pokarm a dziecku on opowiada)

To ja egoistka jestem


edit: jeszcze jedna porada foto, pamietajcie zeby w tle nie bylo bałaganu, bo wy moze robiąc zdjecie zwracacie uwage na pierwszy plan tzn. swoja pocieche (i slusznie), ale inne osoby mniej zakochane w waszym dziecku beda patrzec na cale zdjecie i szkoda w tle zdjecia widac widac nieposcielone lozko czy bałagan np. na połkach
Do mnie mówisz?
__________________
"Pamiętaj: wszystko Ci wolno - ale nie wszystko warto."
bordowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-12, 12:28   #681
naked21
Wtajemniczenie
 
Avatar naked21
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Heaven
Wiadomości: 2 029
GG do naked21
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

mściu tak mi sie spodobały Nadusiowe fotki b&w, że spapugowałam kolejny raz, wybacz

niestety obojętnie o jakiej porze dnia, u nas na poddaszu lampa to mus- powierzchnia duza a okna małe na dodatek Fil nie chciał zbyt chętnie wspólpracować czyli podnosić wysoko główki

oto efekt
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg bw1.jpg (56,3 KB, 33 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg bw2.jpg (38,4 KB, 33 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg bw4.jpg (46,7 KB, 28 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg bw5.jpg (36,6 KB, 18 załadowań)
__________________
"Lubię ten stan, rozkoszne sam na sam. Cisza i ja. Cisza, ja i czas(...)"
naked21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-12, 13:02   #682
mszu
Zadomowienie
 
Avatar mszu
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 180
GG do mszu
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

bordowa.. ogolnie mowie
a propos karmienia.. to ty chyba egoistka-nie do konca bo jednak Asia je Twoje mleko rowniez

naked... hehe całkiem fajnie wyszlo, gdyby nie ten blysk flasha przylepiony do Filipowego oblicza skoro mieszkasz na poddaszu tzn ze mieszkasz w domu i to znaczy ze masz do wykorzystania troche wiecej przestrzeni to nie tlumacz sie ze masz na poddaszu za ciemno ja mam az dwa pokoje, kuchnie i lazienke i oblesna klatke schodowa, wiec na pewno u mnie jest o wiele ciasniej
__________________




Jestem, bo fotografuję....
http://martalipinska.blogspot.com/

_________________
fotografia rodzinna, noworodkowa, niemowlęca, ciążowa i ślubna

Edytowane przez mszu
Czas edycji: 2010-12-12 o 13:03
mszu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-12, 13:53   #683
fem
Raczkowanie
 
Avatar fem
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: hollyłódź
Wiadomości: 351
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez mszu Pokaż wiadomość
fem[/B] gdzie fotki?
nie bij próbowałam kilka razy załaczyć kilka zdjęć, ale nie chcą mi się wgrać do posta

spróbuję jeszcze raz...
to pierwsze to chyba nie bardzo, ale chciałąm wam pokazać minkę

ycnan, Pomidorka no cóż nam pozostaje... musimy przeżyć te szczepienia i ząbkowania i inne bolesne przezycia naszych dzieci... tylko tak się serduszko kraja jak widzę płaczące moje dziecię... płaczące z bólu...

Cytat:
Napisane przez Szczęśliwa Pokaż wiadomość
Dziewczyny kiedy Wasze dzieciaki zaczęły śmiać się głośno, bo ja czekam na to bardzo i nie wiem kiedy mogę się spodziewać?
Bo wydaje mi się, że niektóre pisały że ich dzieci już rechoczą.

Twój synek śmieje się do kontaktu a moja córa uwielbia lampę podłogową, no i wszystkie żyrandole (nawet zgaszone).
Kuba jakoś niedawno zaczął isę tak w głos smiać, nieraz to mu tak fajnie brzuszek skacze kiedy się śmieje
wszelkie swiatełka typu lampa tez rozśmieszają mojego synka, czasami mam wrażenie jakby sobie z nimi pogawędki urządzał

Cytat:
Napisane przez pandziolka Pokaż wiadomość
acha jeszcze pytanie apropos smoków.zmieniacie na większe po 3 m-cu?bo Wojtek czasami tak zasysa tego smoka,że później ma takie śmieszne czerwone kółko koło ust i wydaje mi się,że chyba pora na zmianę...
ja juz zmieniłam tydzień temu na większy
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC01014.jpg (83,3 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC01063.jpg (97,2 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC01128.jpg (84,1 KB, 20 załadowań)
__________________
RAZEM 3.10.09
już prawie 5 lat...
http://www.suwaczki.com/tickers/j36regz26lhpn9qe.png

KUBUŚ 5.09.10
już prawie 4 latka...
http://www.suwaczki.com/tickers/17u9j44jq7vw38gx.png

MILENKA 12.08.14
już tydzień za nami...
http://www.suwaczki.com/tickers/qdkktv7372ulrj0c.png
fem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-12, 15:02   #684
cellaris
Rozeznanie
 
Avatar cellaris
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 958
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Hej dziewczynki, ja tylko na szybko, dzisiaj odpisywać za bardzo nie będę bo mam takiego doła,że na nic nie mam siły. Wszystko za sprawą mojej mamy z którą pokłóciłam się dwa dni temu. Dzisiaj już oczywiście dowiedziałam się od ojca że to wszystko moja wina i mam ją przeprosić....no tak tylko ja nie czuję się winna bo jak mi stopięćdziesiąty raz przykryła martę 2 kocami (w pokoju było z jakieś 26st),albo po raz n-ty obcałowywała ją po rękach (oczywiście rączki zaraz wylądowały w buzi) to mnie poprostu szlag trafił, moje stanowcze (acz grzeczne) zwrócenie uwagi by tego nie robiła skończyło się krzykami i trzaskaniem drzwiami. No i w ten oto sposób obrazili się na mnie rodzice.
__________________
Niegrzeczna Mamuśka
cellaris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-12, 15:18   #685
martucha84
Zakorzenienie
 
Avatar martucha84
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: śląsk:)
Wiadomości: 13 438
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

hej wam jestem żyje
było hardcorowo męcząco ale rewelacyjnie wszyscy się w Patrolu zakochali, aż byłam w szoku że był grzeczny i od nadmiaru wrażeń nam nie odleciał naprwadę było git jak marudził to szedł spać, hałas mu nie przeszkadzał ciotki kuzynki a nawet jeden kuzyn go zabawiali a my siedzieliśmy za stołem

aaaaa i Pat bez problemu się przekręca na lewy bok na prawy nie ale widzę w końcu postępy

uwielbiam nasze rodzinne zloty kuzynostwo ciotki impreza na całego


przeleciałam was na szybko

wszystkie bobasy są super

dziękuje wam za wszystkie ciepłe słowa

eveli przykro mi z powodu babci

Pomi sto lat dużo dużo ciepła miłości uśmiechu spełnienia marzeń i kasy

cellaris daj maila na pw

mszu fotka brzuszkowa pata będzie jutro już go nie chce dziś męczyć


postaram się wysłać wam filmiki dziś aparat z nagraniem zostawiłąm u rodziców wieczorem tam będzie mąż wię jak się uda to dziś a jak nie to jutro
__________________
Lubię pikniki na skraju drogi I lubię jadać w restauracjach Ciszy uwielbiam słuchać w górach I lubię bywać w gwarnych miastach

Edytowane przez martucha84
Czas edycji: 2010-12-12 o 16:00
martucha84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-12, 15:27   #686
IlonaN2
Zadomowienie
 
Avatar IlonaN2
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 917
GG do IlonaN2
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Dziewczyny moje dziecię ma skok na 100%
Do południa jest ok a po południu nei ma chwili spokoju Jakoś dziwnie zaczął krzyczeń a;e nie płakać Cały czas chce na rączki i do cyca i najlepiej u mamy a do południa wszytko mu jedno . Czytam o tym skoku i wszytko by się zgadzało Zaczął gadać od wczoraj jak szalony Macha łapkami i wie ze je ma Przeżyje ten skok z nim na rękach
A dziś był do południa z nami w IKEI i był aniołkiem nawet nie zakwilił oglądał wszytko dookoła
Nadrobię Was w chwili wolnego
IlonaN2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-12, 15:32   #687
kaska1980
Rozeznanie
 
Avatar kaska1980
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 615
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Dziewczyny czy możecie polecic jakiś dobry podgrzewacz do butelek ale taki który podgrzeje dużą butelkę, czyli 240 - 260 ml a nie 125 ml.
kaska1980 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-12, 15:43   #688
cellaris
Rozeznanie
 
Avatar cellaris
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 958
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

ja mam canpol i się sprawdza i ma też tę miseczkę do podgrzewania papek ze słoiczka
__________________
Niegrzeczna Mamuśka
cellaris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-12, 17:09   #689
Zuziczka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 908
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

niedam rady wam odpisac /Kochane...
ledwo patrze

wymiotuje dalej niz widze i do tegojeszcze goraczka, narazie 38
leze w wyrku ubrana w 3 warstwy i sie trzese

powiedxcie prosze jak to z karmieniem wyglada- mozna ksrmic??


pozdrawiam,
mama wyjca
__________________
Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni!-Alek 15.09.10
http://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hpgi2xjkbz.png
Zuziczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-12, 17:17   #690
waniliaania2009
Wtajemniczenie
 
Avatar waniliaania2009
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Malopolskie
Wiadomości: 2 236
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Zuziczka karmic mozna bo wtedy w mleku dajesz mu przeciwciala aby sie nie zarazil. Tak mojej kolezance pediatra powiedzila jak po porodzie grype zlapala. Wtedy dziecko pijac mleczko sie nie zaraza od matki.
Trzymaj sie!!!!

A ja sie wkorzylam bo siedze z dzieckiem a tu wchodze do pokoju a moj maz na necie siedzi, potem tv oglada i zadowolony wafelki wcina. Dalam mu Dawidka na lezaczku i powiedzilam teraz twoja kolej i poszlam do lazienki hehe Teraz ja siedze na necie a on niech sie zajmuje.

IlonaN2 a jak bylas w Ikei to rozbieralas dzieciaczka? bo ja sie zastanawiam czy trzymac w kombinezonie czy rozbierac z ubranek.

Edytowane przez waniliaania2009
Czas edycji: 2010-12-12 o 17:30
waniliaania2009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:58.