Usta- spierzchnięte, suche, twarde, wysuszone, pękające. WĄTEK ZBIORCZY. - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-01-14, 22:03   #31
crazy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 148
Re: Do Pani Beatki i innych wizażanek!!!

Dzięki,maga,jak zwykle jesteś niezawodna [img]icons/1cmok.gif[/img]
[img]icons/icon41.gif[/img]
crazy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-14, 22:36   #32
Szpilka_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 275
Re: Do Pani Beatki i innych wizażanek!!!

Bardzo dobry na ten problem jest moim zdaniem Cold Cream Avene(40ml. kosztuje ok.34zł), ale nie jest to krem do ust, tylko do skóry wrażliwej i bardzo suchej.O tym, że jest świetny na taki jak twój problem z ustami dowiedziałam się przypadkiem, gdy zaczęłam go do tego celu używać. Jest też specjalna pomadka do ust z Cold Cream, ale nic bliżej o niej nie wiem-spróbuj dowiedzieć się w aptece prowadzoącej sprzedaż Avene. Ale wiesz co, spróbuj może na razie podleczyć te usta maścią z witaminą A(wydatek niewielki ok.3zł w aptece, ostanio miała smak, o ile dobrze pamiętam, cytrynowy, więc się nie otrujesz).Można smarować nawet kilka razy dziennie, choć stężenie wit.A jest dość duże.U mnie po ok.1,5 tygodnia widac było wyraźną poprawę. I cierpliwie smaruj usta na noc, najlepiej przed nałożeniem na noc jakiejś natłuszczającej pomadki, czy kremu posmarować je też czymś silnie nawiżającym.W wolnych chwilach robiłam też maseczki z ze zwykłego polskiego kremu Nivea(gruba warstwa kremu na 10 min., potem zetrzeć chusteczką i posmarować specyfikiem, który stosuje się w danym momencie do ochrony ust). Powodzenia, mam nadzieję, że któryś ze sposobów podsuniętych Ci przez wizażanki pomoże w pozbyciu się tego problemu.
Szpilka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-14, 22:44   #33
alinab
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 284
Re: Do Pani Beatki i innych wizażanek!!!

Bardzo dobrym sposobem jest masaż ust szczoteczką lu po prostu peeling (tylko ust, nie ich okolic!!!). Potem posmaruj maścią witaminową (dostępną w aptece). A jeśli masz trochę czasu, to ucieknij się do sposobu z miodem (frubą warstwę, najlepiej miodu gęstego). Słyszałam, że niektóre dziewczyny smarują usta oliwą z oliwek. Tego sposobu nie próbowałam. Maseczka z Nivei mi osobiście daje efekt bardzo krótkotrwały.
[img]icons/icon40.gif[/img]
alinab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-15, 15:44   #34
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: Do Pani Beatki i innych wizażanek!!!

Powinnaś zwrócić uwagę na to czy spierzchnięte usta to nie objaw alergii (mogą to powodować pomadki , pasta do zębów, ale także lakiery do paznokci).Rewelacyjnie działającym kosmetykiem na usta jest peeling do ust firmy Charmine Rose - działa wygładzająco, a efekt jest błyskawiczny, potrzebna będzie jeszcze maseczka truskawkowa na usta oraz serum do ust - wszystkie kosmetyki tej samej firmy. Kupić te preparaty można tylko w gabinetach kosmetycznych , które pracują z wykorzystaniem tych kosmetyków.Ceny nie są wysokie za ok 15 ml maseczki trzeba zapłacić ok 22zł.
Polecam gdyż stosuję te preparaty w gabinecie (oraz sama dla siebie )i jestem baaaaardzo zadowolona (tym bardziej ,że cena nie jest wysoka).
Chyba będziemy musiały umieścić jakiś banner z ogłoszeniem :"Do Agnieszki , Beaty i Basi proszę się zwracać po imieniu".
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-15, 16:08   #35
lola^
Raczkowanie
 
Avatar lola^
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Opole/Wrocław
Wiadomości: 255
Re: Do Pani Beatki i innych wizażanek!!!

Tak, w aptece. [img]icons/icon7.gif[/img] Polecam Ci go, bo wczoraj posmarowałam nim usta i dał mi lepszy efekt niż miód.
lola^ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-15, 18:01   #36
crazy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 148
Re: Do Pani Beatki i innych wizażanek!!!

Dziewczyny ,jesteście kochane [img]icons/1cmok.gif[/img] ,nie liczyłam na tak szybką odpowiedź i w dodatku tak treściwą...Aż trudno mi się na coś konkretnego zdecydować,ale chyba zacznę jednak od tych tańszych propozycji ,bo z funduszami (na razie mam nadzieję [img]icons/icon7.gif[/img] ) krucho...
Jeszcze raz bardzo wam dziękuję
P.S.Basiu [img]icons/icon12.gif[/img] ,trudno mi się do tego przyzwyczaić...
crazy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-15, 18:06   #37
systematica
Wtajemniczenie
 
Avatar systematica
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 2 186
Re: Do Pani Beatki i innych wizażanek!!!

Koniecznie donoś, jakie efekty, chętnie zmienię na tańszy i skuteczny [img]icons/icon7.gif[/img]
__________________
Komp w przebudowie ... czyli urlop od netu
systematica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-01-15, 18:10   #38
crazy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 148
Re: Do Pani Beatki i innych wizażanek!!!

Maga,na pewno to zrobię,obiecuję [img]icons/1ehem.gif[/img]
Pozdrówka! [img]icons/1roza.gif[/img]
crazy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-24, 09:42   #39
AnetaAN
Rozeznanie
 
Avatar AnetaAN
 
Zarejestrowany: 2001-12
Lokalizacja: Bratyslawa
Wiadomości: 533
GG do AnetaAN Send a message via Skype™ to AnetaAN
spierzchnięte usta

Wiem, że temat jest stary jak świat, ale też stare patenty niestety nie zadziałały [img]icons/icon9.gif[/img]
Od kilku dni mam mocno spierzchnięte usta. Być może dlatego, że używam błyszczyków, a może i nie. Starałam się wlczyć za pomocą pomadek ochronnych, miodu, kremu Lipobaze i wszystkich najbardziej tłustych specyfików jakie wynalazłam na półkach, ale bezskutecznie.
Pomóżcie wizażanki, może któraś z Was ma jeszcze jakiś patent, żeby wrócić do normalności, no bo przeciez w takim stanie nie mogę ... się całować [img]icons/icon12.gif[/img]
__________________
Aneta
AnetaAN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-24, 11:03   #40
systematica
Wtajemniczenie
 
Avatar systematica
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 2 186
Re: spierzchnięte usta

Znam ten problem.
Wg mnie jedyna rada o tej porze roku, to porządna szminka - przynajmiej gdy wychodzisz na zewnątrz. Już pisałam wielokrotnie - mnie doskonale służą pomadki Oriflame, nawilżają i chronią, a poza tym likwidują stan spierzchnięcia.
Z kremików polecam Lierac z linii Coherence, ale jest drogi - 100 zł.
__________________
Komp w przebudowie ... czyli urlop od netu
systematica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-24, 11:50   #41
Kasiula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 35
Re: spierzchnięte usta

Anetka, skąd ja znam ten problem?. Złapałam sie na nieświadomym oblizywaniu warg i próbowałam z tym walczyć. Nistety i to nie przyniosło spodziewanych efektów. Dziś wiem że najlepiej działa grubo położony krem NIVEA (około 4 mm na noc)W ciągu dnia zaś tender cream Orifflaine. Gdzieś wyczytałam (bodajże w "Życiu na gorąco"), że kobietka z tym problemem zrobiła sobie badanie śliny (na obecność grzybicy). Okazało się że nieświadoma nosiła ją parę lat. Po wyleczeniu problem zniknął. Ja póki co nie robiłam żadnych badań, ale kto wie czy kiedyś się nie skuszę....Pozdrawiam
Kasiula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-01-24, 11:58   #42
Agentka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 2 084
Re: spierzchnięte usta

a ja uzywam Herba Studio, Tisane (Balsam do ust)- kosztuje w aptece jakies 5 pln, jest cudownym malenstwem, wydajnym,slicznie pachnacym w odpowiedni sposób nawilzajacym spierzchniete usta. poczytajcie dziewczyny prosze w KW opinie na jego temat- niemalze odkrycie dostawał jako ocenę prawie 4 gwiazdki cudenko polecam gorąco wyjatkowa skutecznosc za naprawde malutkie pieniadzedostepny chyba w kazdej aptece

polecampozdrawiam
__________________
Nie cierpię zimy
Agentka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-24, 22:27   #43
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: spierzchnięte usta

Anetko! Cieszę się ,że odwiedzasz Wizaż.pl , dawno Cię "nie widziałam" .Co do spierzchniętych ust to wpisz w wyszukiwarce ten temat i znajdziesz kilka postów, są tam też moje podpowiedzi.
Jeśli nic nie będzie pomagało to zrób badanie wykrywające drożdycę - ostatnio często spotykam się z kandydozą - dość trudno się ten problem leczy.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-27, 06:54   #44
AnetaAN
Rozeznanie
 
Avatar AnetaAN
 
Zarejestrowany: 2001-12
Lokalizacja: Bratyslawa
Wiadomości: 533
GG do AnetaAN Send a message via Skype™ to AnetaAN
Re: spierzchnięte usta

Jak miło Beatko, że mnie jeszcze pamiętasz D)
Fakt, ostatnio daawno mnie tutaj nie było z powodu ogromniastej góry pracy [img]icons/icon9.gif[/img] Mam nadzieję, że znajdzie to "stosowne" odbicie w premii [img]icons/icon12.gif[/img]
Pięknie dziękuję za radę, z której natychmiast skorzystam.
Pięknie dziękuję też wizażankom, na które zawsze można liczyć w sytuacjach awaryjnych i nie tylko.
Pozdrawiam cieplutko [img]icons/icon29.gif[/img]
__________________
Aneta
AnetaAN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-27, 10:16   #45
Teri
Raczkowanie
 
Avatar Teri
 
Zarejestrowany: 2002-06
Wiadomości: 216
Re: spierzchnięte usta

Aneto, dla mnie bardzo i nieoczekiwanie (nie jest to krem na usta) pomoga krem Erisa "silnie kojacy preparat" z d pantenolem i alatonina. Stosoawalm rowniez Herba Studio, ale efekty z kremikiem Erisa sa duzo lepsze.
__________________
Normal is not something to aspire to, it's something to get away from. Jodie Foster
One should always keep an open mind, but not so open that one's brains fall out. Bertrand Russell

Teri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-27, 11:47   #46
Misiek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 5
GG do Misiek
Re: spierzchnięte usta


Spróbuj posmarować usta "żółtkiem roślinnym". Jest to tłusty krem dla alergików firmy A.T.W.Zawiera 100% roślinnych olejów i ziół.Mnie pomógł.Można go stosować także na suche, popękane pięty.Teraz w promocji kosztuje około 13 zł.Polecam!:hello:
Misiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-29, 10:22   #47
AnetaAN
Rozeznanie
 
Avatar AnetaAN
 
Zarejestrowany: 2001-12
Lokalizacja: Bratyslawa
Wiadomości: 533
GG do AnetaAN Send a message via Skype™ to AnetaAN
Re: spierzchnięte usta

Beatko !
Chyba zaczynam panikować.
Zastosowałam się rad Twoich i wizażanek.
Wymasowałam usta miękką szczoreczką, pokrywałam na noc baaardzo grubą warstwą kremu, zrezygnowałam z błyszczyku, pognałam do perfumerii i zakupiłam tłustą, ochronną szminkę z Art Deco i ... objawy w postaci suchych zadzierających się skórek minęły, jednak cały czas (czy usta posmarowne czy nie) mam wrażenie ściągniętego naskórka. Poza tym szminka ekspresowo i bardzo paskudnie waży się i do tego pojawia na niej jakiś taki biały nalot.
Czy to czasem nie sa objawy kandydozy?
Mogłabyś mi napisac jak to się objawia, jakie badanie i gdzie mam sobie zrobić oraz JAK SIĘ TEGO POZBYĆ???

Niecierpliwie czekam na Twoją odpowiedź
aneta
__________________
Aneta
AnetaAN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-02, 12:31   #48
Agna_Iolanthe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 225
Re: spierzchnięte usta

Twój wątek jest dość długi i być może znalazłaś już odpowiedź na swój problem, ale na wszelki wypadek podzielę się swoimi doświadczeniami. Może okażą się dla kogoś odkrywcze [img]icons/icon7.gif[/img]

Z kosmetyków pielęgnacyjnych przeznaczonych do ust istnieją w zasadzie dwie kategorie: natłuszczające (szminki) i nawilżające (balsamy). Szminka przede wszystkim chroni usta przed wysychaniem i pierzchnięciem. Najlepsza, jaką miałam, to Neutrogena - jest bezkonkurencyjna. Natomiast kiedy Twoje usta są już na serio przesuszone, to natłuszczenie im nie pomoże. Wtedy potrzebny jest balsam, który je nawilży. Balsamy zasadniczo się wchłaniają po pewnym czasie. Na taką pogodę, jaką mamy obecnie - mróz i wiatr - powinno się więc po zastosowaniu balsamu i odczkaniu, położyć szminkę. Z balsamów mogę polecić Ceralip z La Roche-Posay.

Pozdrawiam.
Agna_Iolanthe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-02, 21:36   #49
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: spierzchnięte usta

Anetko uważam ,że jeśli problem nadal istnieje to powinna pomóc wizyta u dermatologa. Taką suchość ust mogły spowodować także leki (nie brałaś ostatnio jakiś antybiotyków lub innych leków).Może to być także objaw alergii (niekoniecznie na szminkę - uczulić może wszystko , nawet lakier do paznokci).Jeśli to kandydoza to leczeniem powinien zająć się lekarz dermatolog (badanie można zrobić w przychodni dermatologicznej jeśli mają tam laboratorium , lekarz powie Ci gdzie zrobić takie badanie).
Uczucie wysuszenia i ściągnięcia ust może pojawić się także po zjedzeniu bardzo słonych pokarmów (mi przydażyło się takie ściągnięcie po orzeszkach pistacjowych - solonych)
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-02-03, 14:56   #50
AnetaAN
Rozeznanie
 
Avatar AnetaAN
 
Zarejestrowany: 2001-12
Lokalizacja: Bratyslawa
Wiadomości: 533
GG do AnetaAN Send a message via Skype™ to AnetaAN
Re: spierzchnięte usta

Jeśli chodzi o leki Beatko, to jakiś czas temu na górnej wardze wyskoczył mi jakiś bąbelek podobny trochę do opryszczki i potraktowałam go zowiraxem. I fakt, najbardziej wysuszony i łuszczący naskórek mam właśnie z tym miejscu. Czyżbym sobie właśnie tym zaszkodziła?
Dziękuję za informację na temat dermatologa. Spróbuję najpierw "domowych" metod, a jeśli nie pomogą to poszukam jakiegos lekarza. Chociaż wydaje mi się, że u "zwykłego" dermatologa z takim problmem spotkam się tylko z pobłażliwym uśmieszkiem ...
__________________
Aneta
AnetaAN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-14, 16:03   #51
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: spierzchnięte usta

Wiem, że LRP ma z faktorem 50, Flos lek i Nivea maja, ale raczej nizsze...
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-14, 16:19   #52
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: spierzchnięte usta

dzięki Lejuś [img]icons/icon7.gif[/img]
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-14, 17:13   #53
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: spierzchnięte usta

Jeszcze dopowiem, że LRP kosztuje ok. 25-30 zeta, a Nivea coś 10, a Flos lek okolo 5... Ale flos lek jest OHYDNY, Nivea niezła, ma wygodne wysuanie, zobacz zresztą w KW, a LRP dopiero zamierzam kupić, tubka, będe miała też na pieprzyki. [img]icons/icon7.gif[/img]
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-14, 23:02   #54
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Re: spierzchnięte usta

Hmmm a ja na takie ustne przypadłości mogę Ci polecić maść witaminową z witaminą A, w aptece kosztuje ok.3 zł.a jest super !!! Stosuję ją przeważnie zimą na mrozy albo w górach [img]icons/icon7.gif[/img] ale również od czasu do czasu w miejsca bardzo przesuszone np.gdy mam katar to smaruję nią okolice skrzydełek nosa, generalnie na noc, bo to maść a nie krem, więc się świeci.Czasem smaruję nią zniszczone i zmęczone stópki i są wtedy jak u bobaska albo smaruję łokcie [img]icons/icon10.gif[/img]
A jeśli chodzi o usta to może spróbuj na noc i na dzień (w końcu usta mogą się błyszczeć [img]icons/icon7.gif[/img] ) i zrób kilka poprawek w ciągu dnia [img]icons/icon7.gif[/img] wierzę, że Ci pomoże [img]icons/icon7.gif[/img] w końcu jest w niej witaminka A [img]icons/icon7.gif[/img]
[img]icons/icon40.gif[/img]
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-15, 09:14   #55
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Re: spierzchnięte usta

Sztyft ochronny do ust Photoderm SPF 80 firmy Bioderma - cena 28zł. Pojemnośc 9g.
Próbowałam znaleść preparaty z wyskimi filtrami tej firmy w aptekach lecz dostałam dopiero na stronkach Esentii.
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-27, 07:45   #56
Twitty
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-01
Wiadomości: 482
GG do Twitty
Odkryłam powód moich problemów z ustami!

Witam wszystkich cieplutko, pomimo dość chłodnej aury
Kiedyś zamieściłam tu pytanie o środki pomagające zwalczyć pękające, spierzchnięte usta. Otóż teraz wiem już, co powodowało u mnie ten problem. Okazało się, że nie mogę używać pasty do zębów Colgate Total, która powodowała, że skóra schodziła mi nie tylko z warg, ale też z ich okolicy! Dodam tylko, że to nie jest wyłącznie mój problem. Znam kilka osób, które również potwierdzają, że są uczuleni na Colgate. Używałam wszystkiego, łącznie z maścią witaminową gojącą, która pomagała, ale czasowo - jak tylko umyłam ząbki (szczególnie rano, albo w ciągu dnia, przed spaniem mniej, bo widocznie nie drażniła mnie już pomadka), za jakiś czas pół pyszczka w okolicach ust zaczynało mnie swędzieć i piec. Aplikowałam wtedy maść witaminową gojącą i zawsze troszkę mi ulżyło. Z początku myślałam, że to wina jakiejś pomadki - odstawiłam więc wszystkie (zresztą na takich ustach pomadka wyglądała paskudnie ) Nie pomagało, obserwowałam więc dalej. I wtedy stwierdziłam, że to musi być wina pasty do zębów. I faktycznie, po odstawieniu wszystko minęło Nadal profilaktycznie używam maści gojącej, bo dobrze mi robi witaminka A
Jesli macie więc podobne problemy, zaobserwujcie pewne fakty, bo czasem coś, co nie ma na pozór ścisłego związku z daną dolegliwością, może być właśnie główną przyczyną.
Pozdrawiam!
Twitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-27, 10:21   #57
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Re: Odkryłam powód moich problemów z ustami!

A może brakuje Ci witaminek od środka ?? Czasem zewnętrzna kuracja nic nie daje.

__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-29, 13:11   #58
katka.c
Rozeznanie
 
Avatar katka.c
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: francja
Wiadomości: 748
GG do katka.c
hop hop

Słyszałam coś o smarowaniu usteczek miodem( czy to pomaga?? bo pyszne jest napewno)
katka.c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-29, 14:57   #59
Dolly
Zakorzenienie
 
Avatar Dolly
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 721
GG do Dolly
Re: hop hop

kiedyś jak miałam bardzo spierzchnięte usta (aż krew mi zaczeła lecieć) babcia mi powiedziała zebym posmarowała je miodem (można też masłem, ale ja nie lubie masła czyli ono odpada)... i powiem że miód na popękane ustka pomaga
__________________
kocham tą piosenkę http://www.youtube.com/watch?v=BboBncMCpws
...bo w końcu to przez nią w euforii złamałam nogę tańcząc
Dolly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-29, 16:33   #60
Estella
Zakorzenienie
 
Avatar Estella
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 8 314
Re: hop hop

pomaga ale trzeba sie bardzo powstrzymywac od zlizywania
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-04-16 11:26:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:01.