Nawracający ból dolnych pleców od roku - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-04-17, 08:30   #1
panjingya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 76

Nawracający ból dolnych pleców od roku


Hejka wszystkim!

Od roku, może trochę ponad, borykam się z pojawiającym się i znikającym bólem dolnych pleców. Raz czy dwa byłam u fizjo w zeszłym roku, ale nie pomogło na długo.

Na moje laickie oko jest to okolica krzyża. Bardzo bardzo nisko, już jakby na miednicy. Mam prawie 23 lata, jestem kobietą, waga w normie.

Dopiero po tak długim czasie rozpoznałam, że ból pojawia się dzień po kopaniu (uprawiam sztuki walki) i utrzymuje się tydzień, może dwa. Skala bólu nie przekracza raczej 5-10 na 100, więc nie uprzykrza mi życia, ale ciągle o nim myślę. Nie wzmaga się od żadnego codziennego ruchu. Ale mam już tego dość, a dodam, że od tych sportów problemy ruchowo-stawowe ciągle się pojawiają.

Piszę, bo nie bardzo mogę teraz zjawić się u lekarza aż do lipca, bo studiuję za granicą. Czy myślicie, że to coś poważnego i powinnam się martwić i szukać tutaj czegoś koniecznie, czy to jednak jakoś wytrzyma te 2,5 miesiąca?

Co z diagnoz ewentualnie byłoby możliwe? Do jakiego lekarza ostatecznie się udać? Ortopeda, reumatolog? Bardzo proszę o sugestie
panjingya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-17, 11:33   #2
Cytokina
Interleukina Druga
 
Avatar Cytokina
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 811
Dot.: Nawracający ból dolnych pleców od roku

Czy ból pojawia się typowo po konkretnym sporcie/czynności czy wiążesz go też z innymi czynnikami albo jest niezależny od wysiłku fizycznego? Jeżeli to pierwsze to może po prostu nie służy ci ten rodzaj aktywności. Tym bardziej skoro pojawiają się inne problemy.

Kiedy ostatnio byłaś u ginekologa? Na przykład mięśniaki mogą dawać bóle w miednicy, krzyżu, więc warto to sprawdzić. Poza tym ortopeda, dobry fizjoterapeuta, może rehabilitant, specjalista medycyny sportowej. Reumatologa bym sobie odpuściła, to nie do końca ich działka.
Cytokina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-17, 14:49   #3
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Nawracający ból dolnych pleców od roku

żeby wizyty u fizjoterapeuty miały sens to trzeba trochę do niego pochodzić. czy fizjo coś ci mówił, co ci dolega? ja miałam problemy z przykurczami mięśni, więc miałam uciskane punkty spustowe. poprawa na początku na krótko, więc od razu usłyszałam, ze potrzebuję przynajmniej 10 wizyt w krótkim czasie.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-17, 16:11   #4
panjingya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 76
Dot.: Nawracający ból dolnych pleców od roku

Cytokina - ból, tak jak mówiłam, pojawia się dzień po kopaniu (muay thai, kung fu). Jakiekolwiek inne czynności raczej go nie wywołują, też nie pogarszają. Choć ostatnio ciężko powiedzieć, bo ból chyba rekordowo 2 tygodnie się utrzymuje i nie chce ustąpić... Ale jeszcze raz zaznaczę, że swobodnie się ruszam, schylam, podnoszę rzeczy, a nawet normalnie ćwiczę.
- U ginekologa byłam ostatnio jakoś w wakacje, wtedy też robiłam wszystkie kobiece badania, łącznie z usg. Czyli niecały rok temu.


skazana_na_bluesa - Fizjoterapeucie nie udało się wtedy nic szczególnego stwierdzić, trochę pomasował i wydawało się, że przechodzi, ale jednak nawracało, a nie miałam za bardzo czasu i pieniędzy dalej chodzić, więc to niestety zostawiłam.

Myślicie, że to nic poważnego? Samej mi jest ciężko określić czy to warstwa mięśniowa, czy już sam kręgosłup. To możliwe żeby to był jakiś dysk albo krzyż? W necie czytam, że odczucia są raczej poważniejsze... A jestem dość aktywna to chyba aspekty braku ruchu odpadają.
panjingya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-17, 19:50   #5
szatanica1989
Zakorzenienie
 
Avatar szatanica1989
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 5 184
Dot.: Nawracający ból dolnych pleców od roku

To będzie chyba najgłupsza rada, jaką możesz dostać, a przynajmniej ja bym tak pomyślała, ale o dziwo - pomogło, więc...

Miałam podobny problem, ból odcinka lędźwiowego, momentami dość silny, poszłam do lekarza, pitu pitu skrzywienie, skierowanie na prądy, laser i masaże, niewiele to dawało.

I przypadkowo trafiłam na yt na filmik, w którym facet pokazuje ćwiczenie na zrzucenie 3 cm w pasie w 5 minut. Myślę - nie no, głupie jak cholera. I zrobiłam. I faktycznie 3 cm jak w mordę strzelił. Ale co lepsze - ból minął jak ręką odjął, a minął rok jak nie dwa, nie pamiętam już.

Ćwiczenie jest dość proste, czasami sobie je powtarzam, tak raz na kilka miesięcy. Brzmi idiotycznie, gdyby mi ktoś o tym opowiedział to bym wzięła za debila, ale serio - głupie ćwiczenie z netu mnie uratowało.
__________________
Don't the sun look lonesome, oh lord lord lord, on the graveyard fence?
Don't my baby look lonesome when her head is bent?

Piszę.
szatanica1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-18, 04:10   #6
panjingya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 76
Dot.: Nawracający ból dolnych pleców od roku

Cytat:
Napisane przez szatanica1989 Pokaż wiadomość
To będzie chyba najgłupsza rada, jaką możesz dostać, a przynajmniej ja bym tak pomyślała, ale o dziwo - pomogło, więc...

Miałam podobny problem, ból odcinka lędźwiowego, momentami dość silny, poszłam do lekarza, pitu pitu skrzywienie, skierowanie na prądy, laser i masaże, niewiele to dawało.

I przypadkowo trafiłam na yt na filmik, w którym facet pokazuje ćwiczenie na zrzucenie 3 cm w pasie w 5 minut. Myślę - nie no, głupie jak cholera. I zrobiłam. I faktycznie 3 cm jak w mordę strzelił. Ale co lepsze - ból minął jak ręką odjął, a minął rok jak nie dwa, nie pamiętam już.

Ćwiczenie jest dość proste, czasami sobie je powtarzam, tak raz na kilka miesięcy. Brzmi idiotycznie, gdyby mi ktoś o tym opowiedział to bym wzięła za debila, ale serio - głupie ćwiczenie z netu mnie uratowało.

podzieliłabyś się linkiem? mignęły mi takie rzeczy kilka razy już na tym yt, ale traktowałam to jako głupoty, dlatego proszę o konkrety
panjingya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-18, 07:55   #7
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Nawracający ból dolnych pleców od roku

Cytat:
Napisane przez panjingya Pokaż wiadomość
podzieliłabyś się linkiem? mignęły mi takie rzeczy kilka razy już na tym yt, ale traktowałam to jako głupoty, dlatego proszę o konkrety
A tak od najprostszej strony- zgłaszałaś ten problem prowadzącemu zajęcia, żeby obejrzał dokładnie jak robisz?
Bo jak ćwiczysz w luźnej koszulce i w grupie i nie zgłaszasz problemu, to zwyczajnie moze nie wyłapać że coś tam z plecami/brzuchem wyprawiasz przy kopnięciach nie do końca prawidłowo. A ruch powtórzony fafset razy pewnie się już utrwalił w takiej wersji.

+ Przeszłabym się jednak do fizjoterapeuty ale takiego który pracuje ze sportowcami i ma w gabinecie nie tylko leżankę ale i "siłownię/salę gimnastyczną"
I pokazać mu jak kopiesz.
Moim zdaniem, prawdopodobnie robisz to nietechnicznie, albo masz jakieś ograniczenia ruchomości kręgosłupa/bioder i jakoś kompensujesz ruch co powoduje przeciązenia.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-04-18, 16:53   #8
szatanica1989
Zakorzenienie
 
Avatar szatanica1989
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 5 184
Dot.: Nawracający ból dolnych pleców od roku

Cytat:
Napisane przez panjingya Pokaż wiadomość
podzieliłabyś się linkiem? mignęły mi takie rzeczy kilka razy już na tym yt, ale traktowałam to jako głupoty, dlatego proszę o konkrety
https://www.youtube.com/watch?v=ZZP4Rcb1isQ&t=2s

Robiłam dokładnie to, dzisiaj zamierzam powtórzyć, dla mnie jest to w dziwny sposób relaksujące
__________________
Don't the sun look lonesome, oh lord lord lord, on the graveyard fence?
Don't my baby look lonesome when her head is bent?

Piszę.
szatanica1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-19, 10:45   #9
panjingya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 76
Dot.: Nawracający ból dolnych pleców od roku

Cytat:
Napisane przez szatanica1989 Pokaż wiadomość
https://www.youtube.com/watch?v=ZZP4Rcb1isQ&t=2s

Robiłam dokładnie to, dzisiaj zamierzam powtórzyć, dla mnie jest to w dziwny sposób relaksujące
ok, udało mi się to też samej znaleźć, dzisiaj próbowałam, zobaczymy po kilku razach bardzo dziękuję!
panjingya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-19, 16:56   #10
MaestroKafe
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 4
Dot.: Nawracający ból dolnych pleców od roku

Hmm... to może być problem wynikający z ciągłej pozycji siedzącej :P
MaestroKafe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-19, 21:22   #11
_finder_
Raczkowanie
 
Avatar _finder_
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 100
Dot.: Nawracający ból dolnych pleców od roku

Zrób rtg kręgosłupa i usg brzucha. Różne problemy z kręgosłupem i pecherzem moczowym mogą powodować ból.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_finder_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-04-19 22:22:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:57.