Szpital w RYBNIKU - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-12, 10:12   #1
beatkap1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 212

Szpital w RYBNIKU


Dziewczyny z Rybnika i okolic, gdzie rodzicie? W Rbniku czy może decydujecie sie na bardziej osławione Rydułtowy, Żory, Wodzisław czy jeszcze co innego?
beatkap1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-12, 18:51   #2
bacharybnik
Zadomowienie
 
Avatar bacharybnik
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 1 466
Dot.: Szpital w RYBNIKU

Ja pierwsze dziecko urodziłam w Rydułtowach. Teraz jestem w ciąży i chyba będę rodziła w Wodzisławiu bo chodzę do lekarza który jest tam ordynatorem

_____________________

"Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę
Ja o Twoje zdrowie najgoręcej proszę
Jestem przy Tobie od pierwszego grama
Tyś moje dziecko, a ja…Twoja mama"

17.09.2006 Kamilek
07.11.2010[*] Mój Aniołek
10.02.2011[*] Mój Aniołek
bacharybnik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-12, 19:07   #3
beatkap1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 212
Dot.: Szpital w RYBNIKU

Cytat:
Napisane przez bacharybnik Pokaż wiadomość
Ja pierwsze dziecko urodziłam w Rydułtowach. Teraz jestem w ciąży i chyba będę rodziła w Wodzisławiu bo chodzę do lekarza który jest tam ordynatorem

_____________________

"Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę
Ja o Twoje zdrowie najgoręcej proszę
Jestem przy Tobie od pierwszego grama
Tyś moje dziecko, a ja…Twoja mama"

17.09.2006 Kamilek
07.11.2010[*] Mój Aniołek
10.02.2011[*] Mój Aniołek


A czemu nie Rybnik? Czyżby te złe opinie krążące po internecie Cię odstraszały?
beatkap1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-12, 19:29   #4
Weredka
Zadomowienie
 
Avatar Weredka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 003
Dot.: Szpital w RYBNIKU

Ja rodziłam w Rybniku pod koniec maja i jestem bardzo zadowolona. Mój lekarz nie pracuje w szpitalu, więc miałam trochę problemów z uzyskaniem satysfakcjonującej odpowiedzi co do sposobu rodzenia cc czy sn (po pierwszym cięciu), ale położne były super na wszystkich oddziałach przez które się przewinęłam (patologia ciąży, porodówka, położniczy) Pielęgniarki noworodkowe bardzo pomocne - dokarmiały dzieci jeśli się poprosiły, zabierały w nocy nawet na dwie, trzy godziny, żebym mogła się zdrzemnąć. Bardzo kompetentni pediatrzy - cierpliwie odpowiadali na nawet banalne pytania.
Weredka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-13, 09:16   #5
acelinka
Zakorzenienie
 
Avatar acelinka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: r-k, śląskie
Wiadomości: 5 782
Dot.: Szpital w RYBNIKU

Ja słyszałam mnóstwo opinii o szpitalu w Rybniku ale od znajomych głównie dobre. Najwięcej złych opinii naczytałam się w necie i średnio im wierze

Będe rodzić w Rybniku, nie widzę sensu jechać gdzieś dalej jeśli tutaj szpital mam "pod nosem"
acelinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-13, 11:35   #6
gloria81
Rozeznanie
 
Avatar gloria81
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Powiat rybnicki
Wiadomości: 608
Dot.: Szpital w RYBNIKU

Ja się nasłuchałam tak okropnych opinii o szpitalu w Orzepowicach, że nawet przez chwilę nie brałam go pod uwagę. Moja koleżanka rodziła tam miesiąc temu i jest zachwycona więc ile pacjentek tyle opinii...a słyszałam,że dają za darmo znieczulenie tylko nie mam pojęcia co należy zrobić żeby je dostać...
Ja rodziłam 3 tygodnie temu w szpitalu w Knurowie i raczej nie mam powodów do narzekań.Oprócz tego,że mają bezpłatną szkołę rodzenia z ćwiczeniami dla ciężarnych,można skorzystać z wanny do porodów (dziewczyny z porodówki polecały jako świetny sposób na łagodzenie bólu,ja nie skorzystałam,bo miałam cesarkę) pokoje po porodzie są dwuosobowe z prysznicem,nowymi łóżkami i TV.Na opiekę nie narzekam,ale były milsze i mniej miłe położne,ale tak będzie wszędzie.
A słyszałaś o klinice na ul. Łubinowej w Katowicach? Luksusowe warunki!Zobacz na stronce
http://www.narodziny.com.pl/index.php
i to wszystko z kasy chorych! Tylko musiałabyś iść na wizytę do któregoś z tamtejszych lekarzy,żeby wciągnęli cię na listę rodzących tam.
Ogólnie szpital to szpital i nie ma to jak w domku.Ja też wybrzydzałam przed porodem i pięć razy zmieniałam zdanie gdzie rodzić,a teraz wiem,że najważniejsze było dla mnie żeby mąż miał blisko i zdążył w razie czego...
gloria81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-13, 12:10   #7
beatkap1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 212
Dot.: Szpital w RYBNIKU

Cytat:
Napisane przez gloria81 Pokaż wiadomość
Ja się nasłuchałam tak okropnych opinii o szpitalu w Orzepowicach, że nawet przez chwilę nie brałam go pod uwagę. Moja koleżanka rodziła tam miesiąc temu i jest zachwycona więc ile pacjentek tyle opinii...a słyszałam,że dają za darmo znieczulenie tylko nie mam pojęcia co należy zrobić żeby je dostać...
Ja rodziłam 3 tygodnie temu w szpitalu w Knurowie i raczej nie mam powodów do narzekań.Oprócz tego,że mają bezpłatną szkołę rodzenia z ćwiczeniami dla ciężarnych,można skorzystać z wanny do porodów (dziewczyny z porodówki polecały jako świetny sposób na łagodzenie bólu,ja nie skorzystałam,bo miałam cesarkę) pokoje po porodzie są dwuosobowe z prysznicem,nowymi łóżkami i TV.Na opiekę nie narzekam,ale były milsze i mniej miłe położne,ale tak będzie wszędzie.
A słyszałaś o klinice na ul. Łubinowej w Katowicach? Luksusowe warunki!Zobacz na stronce
http://www.narodziny.com.pl/index.php
i to wszystko z kasy chorych! Tylko musiałabyś iść na wizytę do któregoś z tamtejszych lekarzy,żeby wciągnęli cię na listę rodzących tam.
Ogólnie szpital to szpital i nie ma to jak w domku.Ja też wybrzydzałam przed porodem i pięć razy zmieniałam zdanie gdzie rodzić,a teraz wiem,że najważniejsze było dla mnie żeby mąż miał blisko i zdążył w razie czego...
Ja właśnie mam lekarza z Rybnika do kotrego chodze o 8 lat i on pracuje w Orzepowicach. Tez mówił o bezpłatnym znieczuleniu.
Opiniom na necie średnio wierzę...zwłaszcza, zę wiem dobrze, ze kobiety zadowolone z opieki i porodu wracają szczęśliwe do domu zając się dzieckiem, a te którym sie coś nie podobało...mają w sobie tyle jadu, że siedzą na forach i krtykują. Sama złych opinii (bezpośrednich) nie słyszalam, wręcz odwrotnie. Więc chyba nie będę zmieniać zdania. Zresztą, tak jak mówisz, szpital to szpital, a nie hotel pięciogwiazdkowy. Urodzić w ludzkich warunkach, odleżeć swoje i wracać do ciepłego domu Taki mam plan
beatkap1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-13, 13:15   #8
bacharybnik
Zadomowienie
 
Avatar bacharybnik
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 1 466
Dot.: Szpital w RYBNIKU

Cytat:
Napisane przez beatkap1 Pokaż wiadomość
A czemu nie Rybnik? Czyżby te złe opinie krążące po internecie Cię odstraszały?
Rydułtowy wybrałam dlatego bo jest najbliżej, samochodem jakieś 5 minut ode mnie.

____________________

"Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę
Ja o Twoje zdrowie najgoręcej proszę
Jestem przy Tobie od pierwszego grama
Tyś moje dziecko, a ja…Twoja mama"

17.09.2006 Kamilek
07.11.2010[*] Mój Aniołek
10.02.2011[*] Mój Aniołek
bacharybnik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-14, 12:02   #9
gloria81
Rozeznanie
 
Avatar gloria81
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Powiat rybnicki
Wiadomości: 608
Dot.: Szpital w RYBNIKU

No niektóre Panie niestety winą za swój ból obarczają szpital i personel,a prawda taka,że w każdym innym bolało by tak samo. Dużo zależy od naszego nastawienia i tak jak mówisz -odleżeć swoje i do domku. Mi moje maleństwo przesłoniło cały świat i przestałam zauważać,że jesteśmy w szpitalnej sali
gloria81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-14, 14:20   #10
dph
Rozeznanie
 
Avatar dph
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 987
Dot.: Szpital w RYBNIKU

Ja rodziłam 6 lat temu w Rybniku. Nie wiem ile się od tego czasu zmieniło i czy na lepsze czy na gorsze ale ja ogólnie nie wspominam pobytu w szpitalu źle. Faktycznie znieczulenie było wtedy za darmo nie trzeba było nic w tym kierunku robić, mi je zaproponował mój lekarz prowadzacy który tam pracuje i prowadził moją ciąże. Natomiast jeśli chodzi o poród to wspominam gorzej ponieważ po 12 godzinach dopiero zadecydowano że będę mieć robioce cc :/
__________________
dph jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-16, 20:03   #11
dusia81
Raczkowanie
 
Avatar dusia81
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 394
GG do dusia81
Dot.: Szpital w RYBNIKU

Ja też mam zamiar rodzić w Rybniku, po pierwsze dlatego że mam blisko a po drugie że słyszałam dobre opinie. Zwiedzałam szpital ze szkoły rodzenia i wydaje mi się bardzo przyjazny, czysty, spokojny... a personel miły.
Okaże się już za parę tygodni jak tam jest , mam nadzieję że wszystko będzie dobrze
__________________
Kasia


dusia81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-17, 07:21   #12
beatkap1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 212
Dot.: Szpital w RYBNIKU

Cytat:
Napisane przez dusia81 Pokaż wiadomość
Ja też mam zamiar rodzić w Rybniku, po pierwsze dlatego że mam blisko a po drugie że słyszałam dobre opinie. Zwiedzałam szpital ze szkoły rodzenia i wydaje mi się bardzo przyjazny, czysty, spokojny... a personel miły.
Okaże się już za parę tygodni jak tam jest , mam nadzieję że wszystko będzie dobrze
O no proszę To pewnie się spotkamy na porodówce. Ja mam termin na 12 sieprnia, a Ty?
Podobno wszystko tam zależy od lekarza na jakiego się trafi. Więc idę tam z myslą, że na pewno trafię na "dobrego' Ech, chciałabym by to było JUŻ
beatkap1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-17, 08:41   #13
acelinka
Zakorzenienie
 
Avatar acelinka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: r-k, śląskie
Wiadomości: 5 782
Dot.: Szpital w RYBNIKU

betkap, byle nie trafić na pana na Ł. ale znając moje szczęscie to właśnie tak będzie
acelinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-17, 11:17   #14
beatkap1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 212
Dot.: Szpital w RYBNIKU

Cytat:
Napisane przez acelinka Pokaż wiadomość
betkap, byle nie trafić na pana na Ł. ale znając moje szczęscie to właśnie tak będzie
No własnie to o nim słyszałam takie rzeczy, że głowa pęka. Ale jest ich tam na tyle dużo... I ja liczę na to, że pan ordynator zrobi sobie w sierpniu jakiś urlop letni i da mi spokojnie urodzić Swoją drogą - własnie dlatego będę rodzić z mężem! Bo jak jakiś koleś mnie tylko przez moment potraktuje nie tak jak powinien to mój mąż go ustawi do pionu Zwłaszcza jeśli trafię własnie na ordynatora i jeśli złe opinie o panu Ł. potwierdzą się w moim przypadku Słowo daję! )
beatkap1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-17, 15:09   #15
acelinka
Zakorzenienie
 
Avatar acelinka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: r-k, śląskie
Wiadomości: 5 782
Dot.: Szpital w RYBNIKU

Ja chodziłam kiedyś do pana Ł. prywatnie i był okej jeśli chodzi o badanie itd, ale potem jakoś poszłam do innego lekarza do przychodni i jak zobaczył jakie tabletki biore to pierwsze co to spytał czy chce mieć dzieci w przyszłości co do porodów to od każdej rodzącej która miała "przyjemność" go spotkać słysze jedno słowo - rzeźnik podobno strasznie niedelikatny przy badaniu no i jest przeciwny cesarce nawet jeśli są do niej wyraźne wskazania modle się żeby nie miał dyżuru jak będe rodzić
acelinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-17, 18:41   #16
dph
Rozeznanie
 
Avatar dph
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 987
Dot.: Szpital w RYBNIKU

wiecie co a ja dziś byłam u przyjaciółki, która wróciła dziś ze szpitala co prawda nie z porodu ale miała zabieg i mnie zaszokowała bo miała przyjemność z panem Ł. i powiedziała że było spoko :szok: nie był wcale taki zły Ale jak ja sobie przypomnę jego badanie podczas mojego porodu to mam ciarki a było to 6 lat temu no ale zaś z drugiej strony u mnie to on przychodząc rano na dyżur zadecydował (zlitował się nade mną po 12 godzinach) że będę mieć cesarkę...
__________________
dph jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-17, 20:22   #17
dusia81
Raczkowanie
 
Avatar dusia81
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 394
GG do dusia81
Dot.: Szpital w RYBNIKU

Cytat:
Napisane przez beatkap1 Pokaż wiadomość
O no proszę To pewnie się spotkamy na porodówce. Ja mam termin na 12 sieprnia, a Ty?
Podobno wszystko tam zależy od lekarza na jakiego się trafi. Więc idę tam z myslą, że na pewno trafię na "dobrego' Ech, chciałabym by to było JUŻ

Ja mam termin na 14 ale myślę że to będzie wcześniej, kto wie może na siebie trafimy
Miło by było kogoś tam znać
__________________
Kasia


dusia81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-18, 08:17   #18
acelinka
Zakorzenienie
 
Avatar acelinka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: r-k, śląskie
Wiadomości: 5 782
Dot.: Szpital w RYBNIKU

Cytat:
Napisane przez dph Pokaż wiadomość
wiecie co a ja dziś byłam u przyjaciółki, która wróciła dziś ze szpitala co prawda nie z porodu ale miała zabieg i mnie zaszokowała bo miała przyjemność z panem Ł. i powiedziała że było spoko :szok: nie był wcale taki zły Ale jak ja sobie przypomnę jego badanie podczas mojego porodu to mam ciarki a było to 6 lat temu no ale zaś z drugiej strony u mnie to on przychodząc rano na dyżur zadecydował (zlitował się nade mną po 12 godzinach) że będę mieć cesarkę...
Jak mnie badał na normalnych wizytach to też było ok, zawsze był miły i przy badaniu chyba w miare delikatny. Może też to wynikało z tego ze byłam wtedy młodziutka jak do nigo chodziłam, o ile dobrze pamiętam to miałam jakieś 18 lat to moze też inaczej podchodził do tego.
A tak poza tym to też badanie przy innej okazji a badanie przy porodzie to dwie całkiem inne bajki może pan doktor ma teorie ze skoro i tak nas boli to po co być delikatnym
acelinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-18, 09:25   #19
beatkap1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 212
Dot.: Szpital w RYBNIKU

Cytat:
Napisane przez dusia81 Pokaż wiadomość
Ja mam termin na 14 ale myślę że to będzie wcześniej, kto wie może na siebie trafimy
Miło by było kogoś tam znać
No pewnie Zawsze będzie raźniej chodzić wspólnie z kroplówka po korytarzu i przeć na przemian ) A potem ewentualnie umówić się na wspólny spacer "już po wszystkim" Musimy o tym pomyśleć!
A swoją drogą - ja mimo, ze rybniczanka - nie miałam okazji "od kuchni" zajrzeć do szpitala w Orzepowicach. Szczerze mówiąc nie wiem nic nt porodu tam prócz tego, co powiedział mi pracujący tam (mój) lekarz - że poród rodzinny bezpłatny, że kasy na nic brać nie trzeba, że znieczulenie bezpłatne (ciekawe czy jak poproszę o nie od razu, to czy ktoś mnie posłucha) , i że sala do porodu rodzinnego jest, ale może być zajęta wiec najczęściej rodzi się z inną kobietą w sali.
dusia81 Ty tam byłaś ze szkołą rodzenia, tak? Jakieś rady Ci dawali konkretne co do szpitala? Rodzisz z kimś czy sama? Na tej osobnej sali? Nie wiem nawet czy za tą osobną się płaci czy po prostu albo masz szczęście i do niej trafiasz, albo nie masz i nie trafiasz Będę wdzięczna za odpowiedź.
beatkap1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-18, 10:28   #20
acelinka
Zakorzenienie
 
Avatar acelinka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: r-k, śląskie
Wiadomości: 5 782
Dot.: Szpital w RYBNIKU

beatkap z tego co wiem to po prostu trzeba mieć szczęście żeby trafić na tą sale znajoma akurat miała to powiedziała ze mąż sobie spał na jej łóżku bo ona i tak nie umiała zasnąć przez skurcze

a na wspólny spacerek też się pisze

dusia81 masz może taką liste co konkretnie trzeba wziać ze sobą do szpitala? Bo ja mam takie ogólne wytyczne gdzieś, ale w każdym szpitalu mają swoje widzimisie
acelinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-18, 11:14   #21
beatkap1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 212
Dot.: Szpital w RYBNIKU

Cytat:
Napisane przez acelinka Pokaż wiadomość
beatkap z tego co wiem to po prostu trzeba mieć szczęście żeby trafić na tą sale znajoma akurat miała to powiedziała ze mąż sobie spał na jej łóżku bo ona i tak nie umiała zasnąć przez skurcze

a na wspólny spacerek też się pisze

dusia81 masz może taką liste co konkretnie trzeba wziać ze sobą do szpitala? Bo ja mam takie ogólne wytyczne gdzieś, ale w każdym szpitalu mają swoje widzimisie
acelinka a Ty rodzisz z kimś czy sama? Najbardziej się boję, ze jak trafię do sali z innymi dziewczynami to one...wyproszą mojego męża. A ja bym chciała żeby on ze mną był...
Co do wspólnego spacerku, jestem również za. Zgadamy się tutaj na pewno Nie ma to jak wymiana doświadczeń młodych mam. No i dla dziecka dobrze, że będzie miało rówieśnikow znajomych już od samego poczatku )
Co do wytycznych, to mój lekarz zrobił mi taką listę, co mam zabrać, nicyzm sie ona nie rózni od tych, które można znaleźć w necie.Niemniej mówił, że ciuszków swoich dla malucha (poza tymi na wyjście ze szpitala) lepiej nie brać, chyba, że jako mama ma się ambicję by już na oddziale dziecko wyróżniało się dresikiem z adidasa. Kosmetyków/pieluch tez wcale albo mało, ponieważ w szpitalu dostaje sie "paczki" promocyjnych produktow "do wypróbowania" - producenci pieluch i innych takich rzeczy zapewniają to mamom, by wiadomo zareklamować się. Moja kuzynka powiedziała, że połowa rzeczy, które wzięła nie przydały się jej, miała je tak dla własnego "świętego spokoju". Dostała próbki kremów, wszystkiego, i tego używała jeszcze w domu i dopiero potem zakupiła swoje - jak już sprawdziła co małej najbardziej odpowiada.
Ważne żebyś miała rzeczy dla siebie - koszule - również do karmienia , wkładki, podpaski, wszystko to, co może Ci dać minimalny chociaż komfort po tym wyczerpującym doświadczeniu
beatkap1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-18, 11:39   #22
acelinka
Zakorzenienie
 
Avatar acelinka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: r-k, śląskie
Wiadomości: 5 782
Dot.: Szpital w RYBNIKU

beatkap czyli w sumie wszystko to co i ja mam na swojej liście co do ciuszków to ja właśnie słyszałam że jak się odczuwa taką potrzebe to można wziąć swoje dla dzidziusia ale spowrotem to raczej już się ich nie dostanie i żeby brać właśnie tylko ciuszki na wyjście ja nie wiem czy będe je brała od razu czy potem mąż przywiezie
ale bratowa mi mówiła że pampersiaki dla dzidziusia się bierze swoje

ja chcę rodzić jak najbardziej z mężem i nie pozwole żeby ktoś go stamtąd wyprosił bo

a w której części Rybnika mieszkasz?
acelinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-18, 14:45   #23
beatkap1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 212
Dot.: Szpital w RYBNIKU

Cytat:
Napisane przez acelinka Pokaż wiadomość
beatkap czyli w sumie wszystko to co i ja mam na swojej liście co do ciuszków to ja właśnie słyszałam że jak się odczuwa taką potrzebe to można wziąć swoje dla dzidziusia ale spowrotem to raczej już się ich nie dostanie i żeby brać właśnie tylko ciuszki na wyjście ja nie wiem czy będe je brała od razu czy potem mąż przywiezie
ale bratowa mi mówiła że pampersiaki dla dzidziusia się bierze swoje

ja chcę rodzić jak najbardziej z mężem i nie pozwole żeby ktoś go stamtąd wyprosił bo

a w której części Rybnika mieszkasz?
Prawda jest taka, ze żyjemy w czasach, w których w każdej chwili mąż może podskoczyć do sklepu i dokupić wszystko co trzeba (choćby do takiego całodobowego TESCO) więc myślę, że niczego nam w szpitalu nie zabraknie.
MieszkaŁAM w Rybniku (niestety ) , teraz z mężem 70 km dalej, ale planujemy powrót do Rybnika i kupienie mieszkania tam właśnie... Kto wie, może już niebawem. Nieustannie się rozglądamy, chociaż odkąd jest dziecko to wszystko skupia się bardziej na niej, niż na naszych planach
A mieszkałam na Ligockiej. I tam bywam do teraz baaaaaardzo często (i mam zamiar bywać, by wykorzystać do opieki moją mamę, a babcię naszej Małej )
A Wy, rybniczanki, skąd dokładnie jesteście?
beatkap1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-18, 21:56   #24
dusia81
Raczkowanie
 
Avatar dusia81
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 394
GG do dusia81
Dot.: Szpital w RYBNIKU

Cytat:
Napisane przez beatkap1 Pokaż wiadomość
No pewnie Zawsze będzie raźniej chodzić wspólnie z kroplówka po korytarzu i przeć na przemian ) A potem ewentualnie umówić się na wspólny spacer "już po wszystkim" Musimy o tym pomyśleć!
A swoją drogą - ja mimo, ze rybniczanka - nie miałam okazji "od kuchni" zajrzeć do szpitala w Orzepowicach. Szczerze mówiąc nie wiem nic nt porodu tam prócz tego, co powiedział mi pracujący tam (mój) lekarz - że poród rodzinny bezpłatny, że kasy na nic brać nie trzeba, że znieczulenie bezpłatne (ciekawe czy jak poproszę o nie od razu, to czy ktoś mnie posłucha) , i że sala do porodu rodzinnego jest, ale może być zajęta wiec najczęściej rodzi się z inną kobietą w sali.
dusia81 Ty tam byłaś ze szkołą rodzenia, tak? Jakieś rady Ci dawali konkretne co do szpitala? Rodzisz z kimś czy sama? Na tej osobnej sali? Nie wiem nawet czy za tą osobną się płaci czy po prostu albo masz szczęście i do niej trafiasz, albo nie masz i nie trafiasz Będę wdzięczna za odpowiedź.
Do szkoły rodzenia jeśli masz ochotę zwiedzić szpital możesz się zapisać a oni umówią cie na zwiedzanie szpitala, rano zajęcia są bezpłatne - http://www.szkolarodzenia.rybnik.pl/
polecam bo warto się przejść przynajmniej by sobie szpital pooglądać
Z tego co nam mówili to sala rodzinna jest na zasadzie kto pierwszy ten lepszy (ale są dwie) więc może się na którąś trafi, koleżanki mówiły jednak że lepiej się rodzi wspólnie (na sali ogólnej) niż zamkniętej w osobnym pomieszczeniu.
Mąż bądź osoba towarzysząca może być przez cały poród przy tobie, nie płaci się za znieczulenie (ale czy je dostajesz zależy od sytuacji - i raczej my tej decyzji nie podejmujemy) Za przebranie mąż nie płaci ma tylko zabrać ze sobą jakieś klapki... i co jeszcze dowiem się we wtorek.

Cytat:
Napisane przez acelinka Pokaż wiadomość

dusia81 masz może taką liste co konkretnie trzeba wziać ze sobą do szpitala? Bo ja mam takie ogólne wytyczne gdzieś, ale w każdym szpitalu mają swoje widzimisie
Nie mam listy bo położna nie miała przy sobie jak zwiedzałam szpital, jak będę na następnych zajęciach (w najbliższy wtorek) to mam się upomnieć to wam prześle. Sama jestem ciekawa co na niej jest

Dziewczyny z której części Rybnika jesteście - bo ja z centrum.
__________________
Kasia



Edytowane przez dusia81
Czas edycji: 2011-06-18 o 21:58
dusia81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-19, 06:45   #25
acelinka
Zakorzenienie
 
Avatar acelinka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: r-k, śląskie
Wiadomości: 5 782
Dot.: Szpital w RYBNIKU

ja jestem prawie z centrm (Maroko-Nowiny)

dusia, nie wiedziałam że zajęcia z rana sa bezpłatne, może jednak się zapiszę chociaż jak już wolałabym z mężem chodzić, pomyślimy

jade zaraz na egzamin i nic nie umiem byle nie będe musiała jechać na poprawke we wrześniu bo im w tym Cieszynie urodze i co to wtedy będzie
acelinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-19, 10:02   #26
dph
Rozeznanie
 
Avatar dph
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 987
Dot.: Szpital w RYBNIKU

Cytat:
Napisane przez dusia81 Pokaż wiadomość
Za przebranie mąż nie płaci ma tylko zabrać ze sobą jakieś klapki... i co jeszcze dowiem się we wtorek.
Dziewczyny klapki męża są bardzo ważne! Jak rodziłam 6 lat temu nam nikt o tych klapkach nie powiedział i mój mąż miał zwykłe adidasy i oczywiście w związku z tym że nie miał nic na przebranie (bo nie wiedzieliśmy) dali mu te folie ochronne na buty a że rodziłam 12 godzin ponad to podobno jak zdjął te folie po całej akcji to miał powódź w butach :P której wcześniej nawet nie czuł z nerwów :P także zamienne obuwie dla męża jak najbardziej wskazane
__________________
dph jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-21, 12:54   #27
dusia81
Raczkowanie
 
Avatar dusia81
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 394
GG do dusia81
Dot.: Szpital w RYBNIKU

Byłam wczoraj na zajęciach i mam listę, gdyby któraś chciała to prześle na priv... bo nie chcę mi się tutaj całej przepisywać
__________________
Kasia


dusia81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-21, 14:13   #28
dph
Rozeznanie
 
Avatar dph
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 987
Dot.: Szpital w RYBNIKU

Cytat:
Napisane przez dusia81 Pokaż wiadomość
Byłam wczoraj na zajęciach i mam listę, gdyby któraś chciała to prześle na priv... bo nie chcę mi się tutaj całej przepisywać
nie mów że tego jest tak dużo
__________________
dph jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-21, 19:46   #29
dusia81
Raczkowanie
 
Avatar dusia81
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 394
GG do dusia81
Dot.: Szpital w RYBNIKU

Cytat:
Napisane przez dph Pokaż wiadomość
nie mów że tego jest tak dużo
Może nie aż tak dużo, ale mała nie daje mi siedzieć za długo przed kompem
__________________
Kasia


dusia81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-28, 13:15   #30
beatkap1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 212
Dot.: Szpital w RYBNIKU

Drogie panie, prosto z gabinetu lekarskiego spieszę Wam powiedzieć, co usłyszałam od lekarza (pracującego nota bene w szpitalu w Rybniku). Nie wiem jak dla Was, ale dla mnie to dobra (pocieszająca) wiadomość
Że otóż znieczulenia nie ma prawa nam tam nikt odmówić i na moje pytanie "Czy żeby je dostać muszę drzeć się wniebogłosy czy po prostu poprosić" odpowiedziano, że o ile tylko dotrę do szpitala na takim etapie porodu, że będzie to możliwe, to dostanę je z automatu. I żeby prosić, bo nikt się nie będzie przecież nade mną tam znęcał i zmuszał mnie do trwania w bólu. Inna rzecz- jeśli przyjade z rozwarciem takim, że bedzie za późno to sorry
Jak Wy się do tego nastawiacie? Wiem, ze to zneiczulenie jest szeroko komentowane wszędzie (dobrze/źle) ale dla mnie, która to się boję porodu jak jasna cholera... to szansa na to by było w miarę...po ludzku
beatkap1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-07 23:15:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:26.