Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57 - Strona 38 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-09-29, 19:04   #1111
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Ja mam w ogóle tak, że złożyłam się dla wszystkich, a jak przyszła moja kolej, to nikt się nie złożył.

I ja w sumie nie obchodzę urodzin, nie oczekuję nie wiadomo czego, ale tak trochę czuję się wyciulana, bo pareset złotych mi na takie prezencikowanie wyszło w skali roku, a nie usłyszałam nawet "wszystkiego najlepszego" w swoje urodziny.

A jestem taką osobą, że babeczka ze świeczką by mnie szalenie ucieszyła, bo lubię takie gesty.

Ale cóż, no mówi się trudno. Daruję sobie branie udziału w takich inicjatywach na przyszłość po prostu, bo nie mam charakteru, żeby trąbić o urodzinach na prawo i lewo, a to o takich osobach się pamięta.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie jest tak samo. Jeśli masz datę urodzin na Fejsie i o niej trąbisz na lewo i prawo - dostaniesz prezent. Nie masz fejsa albo nie masz tam daty urodzin - nikt Cię nawet nie spyta, kiedy masz, choćbyś 3 lata z rzędu nie dostała niczego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-29, 19:20   #1112
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 095
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
U mnie jest tak samo. Jeśli masz datę urodzin na Fejsie i o niej trąbisz na lewo i prawo - dostaniesz prezent. Nie masz fejsa albo nie masz tam daty urodzin - nikt Cię nawet nie spyta, kiedy masz, choćbyś 3 lata z rzędu nie dostała niczego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale ja mam urodziny na fejsie i ludzi z pracy w znajomych. Po prostu nie trąbią na prawo i lewo.

No może mnie też nie lubią, ale w takim układzie po co te szopki wszystkie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-29, 20:52   #1113
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
Ja się cieszę, u mnie w pracy składamy się zazwyczaj po 10 lub 20zł, zawsze idzie oficjalny mail do wszystkich, z kasy się każdy rozlicza ładnie rachunkiem. Ostatnio żegnaliśmy kilka osób i bardzo fajnie wyszło


Na imieniny każdy sam coś słodkiego organizuje, zazwyczaj cukierki, więc nie jest jakoś mocno zobowiązująco finansowo.
Jasno określone zasady są chyba w mojej firmie tylko i wyłącznie w tych kwestiach


Dla mnie 20 zł to gruba przesada.
Pracowałam kiedyś w miejscu, gdzie było ok. 100 pracowników i ciągle składki na wszystko. A to urodziny, a to ktoś z pracy odchodził, a to przechodził na emeryturę, a to przechodził do totalnie innego działu, a to się komuś dziecko urodziło, a to komuś brat zmarł... No ileż można.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-29, 22:53   #1114
MiamiGlow
Zakorzenienie
 
Avatar MiamiGlow
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 4 020
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
U mnie jest tak samo. Jeśli masz datę urodzin na Fejsie i o niej trąbisz na lewo i prawo - dostaniesz prezent. Nie masz fejsa albo nie masz tam daty urodzin - nikt Cię nawet nie spyta, kiedy masz, choćbyś 3 lata z rzędu nie dostała niczego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam wyłączone powiadomienie o moich urodzinach, bo nie chcę dostawać wymuszonych życzeń. W sensie - nie widzę celu w tym, że ludzie ślą automatycznie "wszystkiego najlepszego", choć tak na serio mają to raczej gdzieś. Ale tak z drugiej strony... Jeśli mam być szczera, ja też im starsza jestem tym mniej przykładam uwagi do swoich urodzin. Lubię zrobić coś fajnego dla siebie i jakoś to uczcić, ale poza tym tak bez szału.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MiamiGlow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-30, 05:15   #1115
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;87211107]Dla mnie 20 zł to gruba przesada.
Pracowałam kiedyś w miejscu, gdzie było ok. 100 pracowników i ciągle składki na wszystko. A to urodziny, a to ktoś z pracy odchodził, a to przechodził na emeryturę, a to przechodził do totalnie innego działu, a to się komuś dziecko urodziło, a to komuś brat zmarł... No ileż można.[/QUOTE]Składka jest raczej tylko na odchodne, w biurze plus minus 30 osób, więc nie ma tragedii. Plus jak jest zbiórka 20, a dasz 10, to nikt nic nie powie. No i jest dowolność, nikt głowy nie urwie, jak się nie dołożysz.


Muszę zdążyć teraz żeby odejść, póki ma się kto składać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-30, 06:49   #1116
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

U nas w pracy nie ma, na szczęście, zwyczaju obchodzenia imienin/urodzin. Ani zwyczaju wigilii pracowniczych z dzieleniem się opłatkiem. To znaczy: ja każemu dobrze życzę, jednak nie widzę powodu do wzajemnej wylewności i cmokania się z osobą, którą mijam czasem na schodach mówiąc: dzień dobry.
W poprzednim miejscu pracy był ten zwyczaj a ja zawsze czułam się skrępowana, bo nie lubię sztampowych życzeń a nie wiem, czego życzyć pani X, skoro praktycznie znam ja z widzenia i z "dzień dobry". Dla mnie łamanie się z kimś opłatkiem jest czymś bardzo intymnym i nigdy nie zrozumiem idei tych pracowniczych spędów wigilijnych. Na szczęście- nie są one obowiązkowe, choć obecność na nich była mile widziana.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-30, 07:08   #1117
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 676
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Ciągłe składki na imieniny urodziny itp to koszmar mojej poprzedniej pracy :/ było to bardzo wymuszone bo zawsze ktoś kogoś nie lubi albo ktoś skomentuje że nie ma wpływu na to co będzie kupione, brrr. Szczególnie pieniędzy szkoda bo to obcy ludzie. Aaa i przymus przyniesienia ciasta, szkoda że ja dojeżdżałam komunikacją miejską i nie miałam jak sie zabrać xd

W nowej pracy widzę tendencje niektórych do takich składek, od razu mówię jakie mam zdanie myślę, że w najgorszym razie po prostu nie będę brać w tym udziału

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-09-30, 07:13   #1118
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez MiamiGlow Pokaż wiadomość
Ja mam wyłączone powiadomienie o moich urodzinach, bo nie chcę dostawać wymuszonych życzeń. W sensie - nie widzę celu w tym, że ludzie ślą automatycznie "wszystkiego najlepszego", choć tak na serio mają to raczej gdzieś. Ale tak z drugiej strony... Jeśli mam być szczera, ja też im starsza jestem tym mniej przykładam uwagi do swoich urodzin. Lubię zrobić coś fajnego dla siebie i jakoś to uczcić, ale poza tym tak bez szału.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też nie mam. Ale ja nienawidzę publicznego składania życzeń i byłabym przeszczęśliwa, gdyby mnie to omijało.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-30, 07:31   #1119
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Szczerze mnie teraz zdziwiło to, że składacie się wszystkim na urodziny/imieniny.

U nas na urodziny/imieniny/narodziny dziecka przynosi się cukierki albo ciasto. Nie ma zrzutek na prezenty.

Na prezenty zrzucamy się tylko z okazji ślubu lub jak ktoś odchodzi. I to robimy to tylko w gronie naszego działu, nie całego biura. Nasz dział to ok. 18 osób, cale biuro 60-65. Więc wychodzi, że na taką składkę zrzucamy się z 1-2 razy do roku po ok. 20 zł


A wigilię mamy - szef życzy wszystkiego najlepszego, dostajemy drobne upominki i jemy wigilijne potrawy. Trwa to ok godzinę i moim zdaniem taka forma jest w porządku. Nie ma żadnych opłatków i cmoków.

Edytowane przez martaakow
Czas edycji: 2019-09-30 o 07:32
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-30, 07:46   #1120
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez shinypearl Pokaż wiadomość
To jest chyba Circle K.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No to by byli rozwiązanie, tam bym jeździła.
Ale byłabym najbardziej szczęśliwa, gdyby ludzie byli dla siebie milsi i myśleli o innych. Wtedy to znęcanie nie byłoby problemem.
Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Mnie to bardziej wkurza niż dziwi. Zwłaszcza, że w pracy non stop ktoś ma imieniny i non stop się na coś składamy. Żeby chociaż był ustalony budżet, dla każdego tyle samo, żeby można było się spodziewać ile wyjdzie. Ale nie, dla każdego według jakiegoś nieokreślonego widzimisię.
U mnie w ostatniej pracy zazwyczaj się dawało prezent jak ktoś przyniósł ciasto (nikt nie śledził pewnie urodzin) i mi to nie przeszkadza. A i jak ktoś dał mniej, nie miał kasy wcale to nie było problemu. Ogólnie super.

W innej pracy raz nie chciałam zapłacić ledwo co do nich dołączyłam (dla osoby, która poszła do innego działu i nawet nie widziałam jej nigdy na oczy) i to był dla teamu wielki szok i byli zniesmaczeni. Podobnie tam było ze składka na kawę, tylko ja i jeden chłopak nie piliśmy kawy i myślę, że ta osoba zbierające to zauważyła na 100%, a wysłała nam maile, że mamy wpłacić po 5 zł. On zapłacił, a ja nie i wyszło, że jestem taka skąpa. Ale miałam to w nosie, nie będę sponsorować kawy jeszcze takim ludziom.
Moja mama miała podobna sytuację. Ludzie z innego pomieszczenia chcieli zakupić sprzęt z własnych pieniędzy zamiast poprosić pracodawcę. Ok. Mama ani tego by nie używała, bo nie ma potrzeby, ani tam nie siedzi. Próbowali ją przymusić do składki, na końcu już jej truli, że przecież to tylko 20zl, o co jej chodzi. Obliczyli sobie koszt na osobę i pewnie byli źli, bo każdy by musiał jeszcze dołożyć jakaś śmieszna kwotę. A jeszcze pewnie mieli zrzute na uzupełnienia więc im więcej osób tym lepiej, szczególnie nie używających.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:46 ---------- Poprzedni post napisano o 08:39 ----------

Mijanou, nigdy się w pracy nie spotkałam z opłatkiem, wigilijne spotkanie to poprostu integracja.

A z takich rzeczy zdziwiło mnie jeszcze jak raz kolega rozeslał maila do wszystkich, że nie życzy sobie składek i później prezentu dla swojego nowo narodzonego dziecka. Napisał do ładnie z podziękowaniami, ale nie wiem o co mu chodziło.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-30, 07:50   #1121
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

U siebie w pracy pierwsza się zaczęłam odzywać, że na to, czy na tamto się nie złożę, albo nie w takiej kwocie jak ktoś sobie wymyślił i za mną poszli inni. Nie ma się co bać - składki okolicznościowe nie są obowiązkowe i koniec, kropka. Wystarczy odmówić - to naprawdę nie zabija. Trzeba tylko skończyć z myśleniem "muszę". Nie, nie muszę. Mogę.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-30, 08:07   #1122
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 676
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

O to ja pamiętam jak na studiach męczyli mnie o 100zł na prezenty dla komisji na obronie Myślałam, że padnę. Nic nie dałam, broniłam się i tak w innym terminie i przyniosłam kwiaty.
Imo drogie prezenty to skandal w takiej sytuacji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-30, 08:43   #1123
MiamiGlow
Zakorzenienie
 
Avatar MiamiGlow
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 4 020
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez Wenress Pokaż wiadomość
O to ja pamiętam jak na studiach męczyli mnie o 100zł na prezenty dla komisji na obronie Myślałam, że padnę. Nic nie dałam, broniłam się i tak w innym terminie i przyniosłam kwiaty.
Imo drogie prezenty to skandal w takiej sytuacji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O właśnie, ja zupełnie tego nie rozumiem. Na licencjacie nie dałam komisji nic. Moja promotorka w ogóle się moją pracą nie interesowała, nie dała mi żadnego wsparcia. Komisja była dla mnie po prostu zbiorem obcych ludzi, którzy wykonują swoją pracę i robią egzamin. Dlaczego miałam im coś dawać? A reszta taszczyła prezenty workami. Tu ktoś był ze wsi w górach i przyniósł lokalne specjały kulinarne, tu jakieś pióra/notesy/nie wiem co jeszcze, bo się nie wgapiałam... Skąd ten zwyczaj?

Na magisterce promotor dostał ode mnie duże czekoladki Merci, bo z nim faktycznie miałam kontakt i go lubiłam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MiamiGlow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-30, 09:42   #1124
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Pierwszy raz słyszę o takim zwyczaju. U nas się kupowało placki na obronę i kwiaty to i tak dosyć głupie i słyszałam, że u mojej koleżanki na innej uczelni profesorzy powiedzieli, że nie przeprowadza egzaminu jest tego nie uprzątną w 10 minut. U nas tak się robiło. A moja promotorka nie przyjęła ode mnie bombonierki czy wina i mi było przykro.
Dałam jeszcze jakaś butelkę dziekanowi, nie miałam z nim wiele do czynienia, ale był super gościem i byłam jego pupilką.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-30, 09:46   #1125
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez Mahdab Pokaż wiadomość
Pierwszy raz słyszę o takim zwyczaju. U nas się kupowało placki na obronę i kwiaty to i tak dosyć głupie i słyszałam, że u mojej koleżanki na innej uczelni profesorzy powiedzieli, że nie przeprowadza egzaminu jest tego nie uprzątną w 10 minut. U nas tak się robiło. A moja promotorka nie przyjęła ode mnie bombonierki czy wina i mi było przykro.
Dałam jeszcze jakaś butelkę dziekanowi, nie miałam z nim wiele do czynienia, ale był super gościem i byłam jego pupilką.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Placki czego ?

Ja dałam po prostu kwiaty promotorce po obronie i żadnych prezentów nie było
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-30, 09:52   #1126
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Placki czego ?

Ja dałam po prostu kwiaty promotorce po obronie i żadnych prezentów nie było
Placki to ciasta
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-30, 10:18   #1127
blueania
Zakorzenienie
 
Avatar blueania
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4 653
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Widze,ze nie tylko mnie wkurzaja te wieczne skladki w pracy. U mnie jest to samo,nie ma tygodnia,zeby jakiejs skladki nie bylo bo urodziny, bo ktos odchodzi , a to ktos kupil mieszkanie itp Minimum 20 zł tygodniowo, a raz wyszło prawie 40 na osobe.... Ja jak mialam urodziny to jakos nikt nie pamietał, więc ja poprostu tez unikam teraz skladek i tyle.
blueania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-30, 10:27   #1128
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez blueania Pokaż wiadomość
Widze,ze nie tylko mnie wkurzaja te wieczne skladki w pracy. U mnie jest to samo,nie ma tygodnia,zeby jakiejs skladki nie bylo bo urodziny, bo ktos odchodzi , a to ktos kupil mieszkanie itp Minimum 20 zł tygodniowo, a raz wyszło prawie 40 na osobe.... Ja jak mialam urodziny to jakos nikt nie pamietał, więc ja poprostu tez unikam teraz skladek i tyle.
Prezent z okazji zakupu mieszkania, jeśli nie było firmowej parapetówki, jest dla mnie śmieszny.

My robimy czasem dla siebie nawzajem jakieś pierdoły w najbliższym teamie. Kolega miał ostatnio urodziny, to zabraliśmy go na taras, odpaliliśmy fontannę i dostał czekoladę. Bardzo symboliczna sprawa. W dużej firmie, gdzie nie miałabym kontaktu ze wszystkimi, też bym sie wypięła na te składki.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-30, 10:30   #1129
c27114ece7e97a9e5dae0bed5be495ab318e4b93_5e17be829368c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 422
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Placki to ciasta
Skoro to zdziwieniowy, to powiem - powyższe mnie dziwi od zawsze i nigdy nie przestanie.

Jedna z moich babć tak mówiła. Czy szarlotka, czy napoleonka, murzynek, wuzetka - wszystko to był placek. Nie umiałam jako dziecko ogarnąć rozumem, dlaczego babcia nie odróżnia ciast od placków (placki to np racuchy) i dlaczego jak mówi, że zrobi na mój przyjazd placki to potem zamiast racuszków stawia mi pod nosem keks albo coś równie fujaśnego.
c27114ece7e97a9e5dae0bed5be495ab318e4b93_5e17be829368c jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-30, 10:32   #1130
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez Higurashi Pokaż wiadomość
Prezent z okazji zakupu mieszkania, jeśli nie było firmowej parapetówki, jest dla mnie śmieszny.

My robimy czasem dla siebie nawzajem jakieś pierdoły w najbliższym teamie. Kolega miał ostatnio urodziny, to zabraliśmy go na taras, odpaliliśmy fontannę i dostał czekoladę. Bardzo symboliczna sprawa. W dużej firmie, gdzie nie miałabym kontaktu ze wszystkimi, też bym sie wypięła na te składki.
Śmieszny to mało powiedziane. To już jest włażenie w jelito grube bez wazeliny, albo jakiś owczy pęd do składek... dla samych składek, oby kasę wydać i wyciągnąć przy okazji od innych. Tego typu składki, jeżeli już, powinny się odbywać we własnym gronie - tak, jak u Was jest grupa lubiących się ludzi z pracy, znających również na gruncie prywatnym i się składają. A nie "składka, bo kolega kupił mieszkanie". Idąc tym tropem można by zbierać na urodziny siostry, która z firmą nie ma nic wspólnego. I w sumie niezłe pole do nadużyć - duży zakład, nikt się nie doliczy, nikt nie zadaje pytań, to można by od czasu do czasu zebrać tak po 5 - 10 złotych na "mieliśmy stażystę, ale już odchodzi".
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.

Edytowane przez Ellen_Ripley
Czas edycji: 2019-09-30 o 10:34
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-30, 10:40   #1131
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Śmieszny to mało powiedziane. To już jest włażenie w jelito grube bez wazeliny, albo jakiś owczy pęd do składek... dla samych składek, oby kasę wydać i wyciągnąć przy okazji od innych. Tego typu składki, jeżeli już, powinny się odbywać we własnym gronie - tak, jak u Was jest grupa lubiących się ludzi z pracy, znających również na gruncie prywatnym i się składają. A nie "składka, bo kolega kupił mieszkanie". Idąc tym tropem można by zbierać na urodziny siostry, która z firmą nie ma nic wspólnego. I w sumie niezłe pole do nadużyć - duży zakład, nikt się nie doliczy, nikt nie zadaje pytań, to można by od czasu do czasu zebrać tak po 5 - 10 złotych na "mieliśmy stażystę, ale już odchodzi".
Też fakt. U nas właśnie jest taka mała ekipa, w sumie jest nas w jednym biurze pięcioro i robimy sobie jakieś symboliczne prezenty czy ktoś czasem przyniesie ciasto/muffiny bo ma ochotę. Całą firmą składaliśmy się tylko na ładny kosz na ślub kolegi, ale nie jest to duża firma, więc się wszyscy znamy i zaprosił nas na uroczystość. W takich sytuacjach się nie czepiam. Ale robienie składek na każdą możliwą okazje to już bezsens. Mam co robić z wypłatą.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-30, 10:42   #1132
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

No a co potem robi taka obdarowana osoba, przynosi ciasto dla tych wszystkich osób? Ja nie pracowałam nigdy w takiej dużej firmie, ale mój TŻ kiedyś tak i potem mu musiałam pomagać przynosić ciasto.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-30, 10:45   #1133
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Mnie najbardziej denerwowaly składki na prezenty dla ludzi, którzy awansowali w ramach tej samej firmy. Człowiek przechodzi do innego teamu, dalej się będziemy widywać w kuchni i na korytarzu, ale dawaj, bo trzeba kupić prezent bo ktoś od nas o d c h o d z i. Szczytem był mail o składkę na prezent dla dziewczyny która pojechała na miesiąc w delegację. Tu była składka na prezent z okazji tego, że w końcu wróciła. Czułam się zażenowana.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kocham luksus. A luksus polega nie na bogactwie i ornamentach, ale na braku wulgarności.

Coco Chanel

Wyzwanie czytelnicze 2019
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-30, 10:48   #1134
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

No u nas wlasnie tak kiedys bylo w firmie, ze jak juz sie wyprawialo to tam sie na cos skladali, ale jubilat jednak stawial ciasto i kawe. Tylko to bylo po pracy juz w sumie i mnie to dziwilo, ze im sie chcialo. Ja tego unikalam, a tam starsze osoby to sobie uskutecznialy
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-30, 10:54   #1135
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

https://www.facebook.com/pisorgpl/vi...68119220036817

Zdziwił mnie ten spot. JUSTYNAAA

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-30, 10:55   #1136
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Nie no, w domyśle jest że jak bierzesz ślub i masz urodziny to miło z twojej strony przynieść ciasto, tym bardziej jeśli wszyscy w biurze są świadomi tych wydarzeń. To chyba działa na zasadzie presji, że wiesz że ktoś się zrzucił / zrzuci (bo przecież zawsze tak robią) na ciebie, więc głupio nie kupić nawet cukierków.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kocham luksus. A luksus polega nie na bogactwie i ornamentach, ale na braku wulgarności.

Coco Chanel

Wyzwanie czytelnicze 2019
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-30, 10:59   #1137
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez Higurashi Pokaż wiadomość
https://www.facebook.com/pisorgpl/vi...68119220036817

Zdziwił mnie ten spot. JUSTYNAAA

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
Ech, Siara, Siara..
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-30, 11:05   #1138
blue2003
Miuoshowa
 
Avatar blue2003
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 3 325
GG do blue2003 Wyślij wiadomość przez Yahoo do blue2003
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

U mnie jest zwyczaj ze przynosi sie ciasto na urodziny, a potem zespol sklada sie na prezent.
Sumiennie jadlam ciasta, skladalam sie, na swoje urodziny przynioslam ciasto. I nie doczekalam prezentu
Wiec dziekuje za takie skladki. Dzisiaj jeszcze wspolpracownice wyskoczyly z dniem chlopaka i skladka po 20zl na pizze dla nich. Bjegne
__________________

"...nasza wielkość miała iskrzyć, a wygasa gdy tak teraz na nią patrzę a ty milczysz..."
blue2003 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-30, 11:07   #1139
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

[1=c27114ece7e97a9e5dae0be d5be495ab318e4b93_5e17be8 29368c;87212023]Skoro to zdziwieniowy, to powiem - powyższe mnie dziwi od zawsze i nigdy nie przestanie.

Jedna z moich babć tak mówiła. Czy szarlotka, czy napoleonka, murzynek, wuzetka - wszystko to był placek. Nie umiałam jako dziecko ogarnąć rozumem, dlaczego babcia nie odróżnia ciast od placków (placki to np racuchy) i dlaczego jak mówi, że zrobi na mój przyjazd placki to potem zamiast racuszków stawia mi pod nosem keks albo coś równie fujaśnego. [/QUOTE]

Nie wiem, może to jakiś regionalizm?
Ja do tej pory od niektórych ludzi słyszę, że "zrobię jakiś placek w weekend, wpadajcie na kawę".
Podobnie rzecz sie ma, jesli chodzi o "kluski" - kiedyś na wyjeździe byliśmy ze znajomymi w sklepie spożywczym, takim małym, że wszystko było podawane przez sprzedawczynię. No i kolega się rozgląda i mówi, że on jeszcze jakieś kluski poprosi, tylko nie widzi, jakie są. A ona, że niestety nie ma, śląskie były, ale już nie ma. A mojemu koledze chodziło o makaron Normalnie też mówię "makaron", ale zrozumiem, że "kluski" to niekoniecznie pyzy czy śląskie i może chodzić o makaron. Pani w sklepie pierwszy raz słyszała, żeby tak mówić.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-30, 11:18   #1140
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

U mnie się w ogóle nie mówi kluski na makaron i jakby ktoś tak powiedział, to bym nie zrozumiała również. Kluski są do rolady i kapusty.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-26 12:31:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:06.