WŁASNE STUDIO PAZNOKCI - opłacalny interes??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-02-01, 12:52   #1
klifek17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 176

WŁASNE STUDIO PAZNOKCI - opłacalny interes???


Witam Was,

Pytanie głównie kieruję już do osób , które mają bądź też zamierzają otworzyć własne studio paznokcia!!
Chcę się jedynie skupić na stylizacji paznokci jak i pedicure..

I się tak zastanawiam , czy z takiej pracy uda mi się "Wyżyć" po opłąceniu wszystkich rachuków?? Zaznaczam, że nie mieszkam w dużym mieście (15tys) i są już ok 5 ALE Salonów kosmetycz, które mają również w usługach paznokcie, z tym że cena ich to ok 60zł..

Chciałąbym zrobić naprawdę konkurencję..
Jak myślicie.. moze powinnam jeszcze wprowadziś jakieś usługi? tylko jakie???? Solarium odpada bo za dużo tego
Na kosmetologii raczej też sie nie znam

Macie jakieś pomysły?????????????????? ????????????????????????? ?
klifek17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-01, 13:37   #2
karolka-bobasek
Zadomowienie
 
Avatar karolka-bobasek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 233
GG do karolka-bobasek
Dot.: WŁASNE STUDIO PAZNOKCI - opłacalny interes???

Cytat:
Napisane przez klifek17 Pokaż wiadomość

Macie jakieś pomysły?????????????????? ????????????????????????? ?
moze szereg zabiegów pielęgnacyjnych na dłonie i stopy?
__________________
"Kto z miłości nigdy nie umarł nie potrafi żyć..."
karolka-bobasek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-01, 14:29   #3
nysza
Wtajemniczenie
 
Avatar nysza
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków/Niepołomice
Wiadomości: 2 260
GG do nysza
Dot.: WŁASNE STUDIO PAZNOKCI - opłacalny interes???

może fotel masujący, na którym klientka z łapkami w parafinie się relaksuje - sama chętne bym chodziła na takie zabiegi parafinowe
__________________
zapraszamhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=245153&page=26

Międzynarodowy Instruktor Stylizacji Paznokci
nysza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-01, 16:34   #4
klifek17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 176
Dot.: WŁASNE STUDIO PAZNOKCI - opłacalny interes???

no chciałabym parafinę wprowadzić też i np masaż dłoni. . . jeśli chodzi o takie sprawy to jak najbardziej..
a jakie jeszcze mogłyby być zabiegi pielęgnacyjne??

Fotel // - super sprawa! No , ale nie bedę mieć znowuż takiego nakładu finansowego , żeby go kupic.. Bałabym się , że nie sprawdzi się w moim miasteczku..
klifek17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-02, 18:35   #5
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: WŁASNE STUDIO PAZNOKCI - opłacalny interes???

Wprowadź sorzedaż dla klientek- pilniki szklane do naturalnych paznokietków, profesjonalne dobre UV w lakierze, profesjonalne dobre top coaty, kremy, oliwki itp....
Będziesz miec dodatkowy zysk, a klientki lubia takie rzeczy- spójrz jak sprzedaja sie kosmetyki np u fryzjerów
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-02, 20:22   #6
...:::oblabobla:::...
Zakorzenienie
 
Avatar ...:::oblabobla:::...
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 143
Dot.: WŁASNE STUDIO PAZNOKCI - opłacalny interes???

Oczywiście, że masaże/ akupresura dłoni, stóp, parafina, manicure: zwykły, spa, terapeutyczny, japoński, pedicure leczniczy, przedłużanie paznokci, zdobienie paznokci (tak po za tematem: pytałam ostatnio w Inglocie ile sobie wołają za pomalowanie 10 paznokci z wzorkiem na każdym i usłyszałam, że bez kupienia czegoś za 25zl placi sie 60zl za malowanie). Możesz faktycznie zrobić też sklepik z akcesoriami do paznokci (czasem ludzie się pytają ile kosztuje ozdobienie np. telefonu wzorkami, albo cyrkoniami)-ozdóbki (szczególnie wszyscy mają hopla na punkcie cyrkonii), lakiery, pilniki, na pewno dużą popularnością będą się cieszyć balsamy i kremy do rąk z firm niedostępnych w drogeriach Oczywiście henę i regulację brwi jak najbardziej Jak kupisz sobie air brush`a to możesz zdobic paznokcie, ciało, włosy -WSZYSTKO Zawsze możesz podjąć współpracę z jakimś masażystą i zamawiać go na konkretne godziny (tak jak w hotelach robią: zyskiem dzielą się po połowie (40zł dla niego i 40zł dla Ciebie) Pomysłów jest mnóstwo! Oprócz tego możesz wziąc sobie dofinansowanie z UP na otwarcie działalności. Więc część kosztów na pewno by się zwróciła
__________________
...:::oblabobla:::... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-02, 20:28   #7
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: WŁASNE STUDIO PAZNOKCI - opłacalny interes???

Oblabobla, Ty to jesteś kopalnia pomysłow!
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-02-02, 21:05   #8
...:::oblabobla:::...
Zakorzenienie
 
Avatar ...:::oblabobla:::...
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 143
Dot.: WŁASNE STUDIO PAZNOKCI - opłacalny interes???

A to dopiero część z moich pomysłow Interesuje mnie ten topic, bo sama mam w planach swój gabinecik
__________________
...:::oblabobla:::... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-03, 10:15   #9
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Dot.: WŁASNE STUDIO PAZNOKCI - opłacalny interes???

Macie świetne pomysły ale tak się zastanawiam, gdyż autorka wątku napisała że mieszka w mieście 15 tys. i jak dla mnie to zdecydowanie za małe miasto na takie jakby nie było specjalistyczne usługi samych paznokci.
Może się mylę ale w takich małych miastach kobiety przeważnie jeśli chodzą do kosmetyczki to na klasyczny maniciure i podstawowe zabiegi kosmetyczne. Wszystko też zależy oczywiście od ceny
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-03, 10:49   #10
...:::oblabobla:::...
Zakorzenienie
 
Avatar ...:::oblabobla:::...
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 143
Dot.: WŁASNE STUDIO PAZNOKCI - opłacalny interes???

Cytat:
Napisane przez MoniaK Pokaż wiadomość
Macie świetne pomysły ale tak się zastanawiam, gdyż autorka wątku napisała że mieszka w mieście 15 tys. i jak dla mnie to zdecydowanie za małe miasto na takie jakby nie było specjalistyczne usługi samych paznokci.
Może się mylę ale w takich małych miastach kobiety przeważnie jeśli chodzą do kosmetyczki to na klasyczny maniciure i podstawowe zabiegi kosmetyczne. Wszystko też zależy oczywiście od ceny
Ja mieszkam w niewiele większym miasteczku (ok 30tys.) a klientki na takie zabiegi dosłownie same ustawiają się w kolejce W mieście to jeszcze pół biedy, ale w okolicznych wioskach, to dopiero kwitnie interes W moim miasteczku jest max 10 salonów, a na palcach jednej ręki mogę policzyć te cieszące się dobrą opinią

Excuse-moi , ale to co napisałaś kojarzy mi się dziwnie Co ma wspólnego małe miasteczko, z tym, co chcą mieć klientki na paznokciach i na jaki manicure sie zdecydują? Czy te kobiety są jakieś inne, niż te z dużych miast? W związku z tym, że są z małego miasta, mogą sobie pozwolić tylko na podstawowe zabiegi?
Gdybym miała wbór pójść do salonu, w którym robią podstawowe zabiegi, a do takiego z air brush`em i całą resztą osprzętu, wybrałabym ten lepiej wyposażony, bo klient lubi czuć, że ma wybór, chętniej przyjdzie tam, gdzie przy okazji może jeszcze coś sobie kupić, albo zrobić coś jeszcze dla siebie. Osobom, które regularnie odwiedzają gabinety kosmetyczne, postawowe zabiegi już dawno przestały wystarczać
__________________
...:::oblabobla:::... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-03, 11:00   #11
Pawełeczek
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 672
Dot.: WŁASNE STUDIO PAZNOKCI - opłacalny interes???

MoniaK mysle tak jak Oblabobla ze masz troszke stereotypowe podejscie do sprawy. Kobiety chca byc piekne i zadbane wszedzie..nie tylko w wielkich miastach. Niektorym co prawda nadal małe mieściny kojarzą sie z zaniedbanymi babkami z brudem za paznokciami, robiącymi "przy świniach" ...ale to bardzo mylny obrazek. Napisze wiecej...sadze ze wlasnie w małych miastach pozostała nieobsadzona "nisza" w dziedzinie stylizacji paznokci. W duzych miastach rynek jest pełny lub przeładowany...i wlasnie oplaca sie celowac w małe miasta i przedstawiać bogatą ofertę.
__________________
Paweł
Pawełeczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-03, 11:38   #12
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Dot.: WŁASNE STUDIO PAZNOKCI - opłacalny interes???

Trochę źle mnie zrozumieliście Ja tylko głośno myślę i zastanawiam się czy rzeczywiście będzie popyt na tego typu usługi Absolutnie nie miałam na myśli, że kobiety w mniejszych miastach mogą pozwolić sobie tylko na podstawowe zabiegi czy w ogóle nie korzystają z usług bardziej specjalistycznych. Absolutnie nie miałam na myśli żadnych stereotypów
Zastanawia mnie po prostu strona finansowa całego przedsięwzięcia i czy w 15 tys. mieście możnaby się utrzymać z takiego interesu, czy będą chętne na tego typu zabiegi a przecież najpierw należy trochę zainwestować w swój interes (nawet biorąc pod uwagę dofinansowanie z UE).
Sama mieszkam w mniejszym mieście i fakt gabinetów kosmetycznych jest sporo ale takich specjalistycznych prawie w ogóle. Nie wiem z czego to wynika, z tego czy nie ma chętnych i się nie opłaca, czy z tego że nikt nie ma odwagi albo pomysłu na założenie takiego gabinetu?
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-03, 12:38   #13
klifek17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 176
Dot.: WŁASNE STUDIO PAZNOKCI - opłacalny interes???

...::blabobla:::... naprawdę super pomysły ))

no tak myślałam żeby wprowadzić też jeszcze sprzedaż.. . z tym , że gdybym miała wprowadzić np dystrybucje jakieś marki żeli i tego typu rzeczy do przedłużania paznokietków to bym mogła klientki stracić hehe


Airbrush- fajna sprawa! Tylko gdzie na szkolenie mogłabym się udać??
Jestem z wojew. pomorskiego. Wie ktoś coś może??

Myślałam jeszcze np o solarium , ale nie kilka łóżek, ale jedno - konkretnie TUBA! U mnie w mieście gdzie jest w groma solarium , tylko w jednym mają tube..

OPŁACA SIĘ?

AHa.. czy żeby otworzyc taki zakładzik , są jakieś wymagania co do ukońćzenia np szkoły kosmetycznej??
Bo ja mam tylko same kursy .. .

No i na początku chcę sama zając się interesem. Bo nie wiadomo ile będę mieć potencjalnych klientek i nie chcę narazie inwestować w pracownice. ( dodat szkolenia bhp itp)

Pozdrawiam Was i z góry dziękuję za odpowiedzi))))
klifek17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-03, 12:41   #14
klifek17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 176
Dot.: WŁASNE STUDIO PAZNOKCI - opłacalny interes???

no i chciałąbym oczywiście jeździc na targi kosmetyczne.. z tym , że najblizej mam do Gdańska a tam tylko raz w roku są organizowane..

Gdzie bym mogła się dowiedzieć wiecej informacji bardziej szczegółowych właśnie dot otwarcia takiego małego zakładu??

Na targach?? ?? ?? ?
klifek17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-03, 12:58   #15
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: WŁASNE STUDIO PAZNOKCI - opłacalny interes???

Nie wiem Klifku, jak u Ciebie ,ale np u mnie w Wawie kompletnie nie opaca sie miec jednego łóżka (nie wiem jak z tubą), my z Kasią zrezygnowałysmy z solarium, bo jak policztłysmy byłoby to mało opłacalne.

Co do targów, to przeglądaj uważnie fora- sa na ich temat informacje. Targ to super miejsce by poznac rynek, zapoznać sie z nowościami i z oferta firm- warto!
Zajrzyj np na stronkę:
http://www.kosmetomania.pl/index.php?strona=kalendarz Tam masz wymienione targi na kolejne miesiące.
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-03, 16:37   #16
...:::oblabobla:::...
Zakorzenienie
 
Avatar ...:::oblabobla:::...
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 143
Dot.: WŁASNE STUDIO PAZNOKCI - opłacalny interes???

Cytat:
Napisane przez klifek17 Pokaż wiadomość
...::: oblabobla:::... naprawdę super pomysły ))

no tak myślałam żeby wprowadzić też jeszcze sprzedaż.. . z tym , że gdybym miała wprowadzić np dystrybucje jakieś marki żeli i tego typu rzeczy do przedłużania paznokietków to bym mogła klientki stracić hehe


Airbrush- fajna sprawa! Tylko gdzie na szkolenie mogłabym się udać??
Jestem z wojew. pomorskiego. Wie ktoś coś może??

Myślałam jeszcze np o solarium , ale nie kilka łóżek, ale jedno - konkretnie TUBA! U mnie w mieście gdzie jest w groma solarium , tylko w jednym mają tube..

OPŁACA SIĘ?

AHa.. czy żeby otworzyc taki zakładzik , są jakieś wymagania co do ukońćzenia np szkoły kosmetycznej??
Bo ja mam tylko same kursy .. .

No i na początku chcę sama zając się interesem. Bo nie wiadomo ile będę mieć potencjalnych klientek i nie chcę narazie inwestować w pracownice. ( dodat szkolenia bhp itp)

Pozdrawiam Was i z góry dziękuję za odpowiedzi))))
Musisz sobie zrobić analizę SWOT swojej przyszłej działalności, warto też popytać po znajomych korzystających z tego typu usług (na co zwracają uwagę itp,) żeby sprostać oczekiwaniom klientów Oczywiście nikt nie twierdzi, że musisz od razu "z grubej rury" z całym biznesem ruszyć. Bo to graniczy z cudem (a jak nie wypali- z bankructwem). Moja koleżanka świeżo otworzyła salonik (2 solaria i stanowisko do manicure, parafina, henna itd.) Salonik przynosi minimalne zyski, ale nie splajtował. Byłoby o wiele lepiej, gdyby zadbała o reklamę (i tu też Ci sugeruję, żeby conajmniej 3 tyg. wcześniej zacząć się reklamować, żeby w dniu otwarcia działała stronka internetowa z galerią, żeby w "zaprzyjaźnionych" sklepach do zakupów dorzucali Twoje ulotki klientom i żeby ludzie wiedzieli, że takie miejsce istnieje. Bo najczęsciej świeżo otwarte biznesy w pierwsze dni świecą pustkami.


Jeżeli chodzi o szkolenie to chyba w Euro Fashion jest na air brush, a jeżeli chodzi o Twoje papierki, kursy Ci w zupełności wystarczą (teoretycznie nawet kursów nie musisz mieć, jeżeli zabiegi będzie wykonywać pracownik po kursach ) Jeżeli chodzi o pracowników (zawsze możesz przyjąć na staż kogoś z UP, będziesz miała darmowego pracownika, bo UP będzie płcić tej osobie (nie jestem pewna czy do tego trzeba mieć kurs pedagogiczny, ale raczej nie )
Na początek warto robić promocje, żeby ludzie zainteresowali się byznesem (np. typu "tylko z tą ulotką, przy dowolnym zabiegu, zdobienie paznokci gratis") Ludzie uwielbiają, jak się ch karmi gratisami (np. mini oliwka do pielęgnacji paznokci, jakiś kremik do skórek, albo pilniczek do torebki).

Możesz też na starcie podpisać umowę z jakąś firmą i reklamować się ich logo (masz zagwarantowaną reklamę, tańsze zakupy, akcesoria reklamowe itp.)

To, czy solarium wypali, to zależy od tego, czy w Twojej okolicy są konkurencyjne solaria, jakie będą ceny itp. Po za tym, z tego co słyszę od osób, króre mają solaria, lepiej mieć dwa (żeby klient czuł, ze ma wybór, a także dlatego, że wiele osób przychodzi na solar parami, a ludzie nie lubią czekać)

I oczywiście, jak Twój biznes bedzie wyglądał, wystrój jest bardzo ważny, zwłaszcza, że osoby które przychodzą na zabiegi, robią to dla własnej przyjemności (ładne wnętrze, wygodne kanapy i fotele, muzyczka itp.) Chętniej wraca się w miejsca, gdzie się spędziło miło czas


Na prawdę pomysłów można mieć miliony, tylko trzeba wybrać te, które na 100% wypalą
__________________
...:::oblabobla:::... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-04, 14:12   #17
klifek17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 176
Dot.: WŁASNE STUDIO PAZNOKCI - opłacalny interes???

hym...... a słuchajcie , a jakby tak wprowadzić jeszcze maski na twarz jakieś algi.. bo przecież bedę musiała zakupić fotel do pedicure - to mozna go wykorzystać na jakieś zabiegi na ciało.. tylko nic nie skomplikowanego zadne oczyszczanie itd bo nie jestem po żadnej szkole...

Aha a kosmetyki mogłabym sprzedawać i ozdoby.. tylko znacie adresy jakiś tanich hurtowni? w necie jest pełno ale jak porównać ceny allegro i hurtowni to allegro wygrywa bo taniej tam sprzedawają. Wiecie moze skad te osoby sprowadzają i kosmetyki pielęgnacyjne i ozdoby , że są takie tanie?????

A skąd mogłabym się dowiedzieć jaki wystrój wnętrza zrobić.. i plan recepcji łazienek itd. ? ? ?? ? ??? ?? ? ? ??
klifek17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-04, 16:36   #18
...:::oblabobla:::...
Zakorzenienie
 
Avatar ...:::oblabobla:::...
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 143
Dot.: WŁASNE STUDIO PAZNOKCI - opłacalny interes???

Cytat:
Napisane przez klifek17 Pokaż wiadomość
hym...... a słuchajcie , a jakby tak wprowadzić jeszcze maski na twarz jakieś algi.. bo przecież bedę musiała zakupić fotel do pedicure - to mozna go wykorzystać na jakieś zabiegi na ciało.. tylko nic nie skomplikowanego zadne oczyszczanie itd bo nie jestem po żadnej szkole...

Aha a kosmetyki mogłabym sprzedawać i ozdoby.. tylko znacie adresy jakiś tanich hurtowni? w necie jest pełno ale jak porównać ceny allegro i hurtowni to allegro wygrywa bo taniej tam sprzedawają. Wiecie moze skad te osoby sprowadzają i kosmetyki pielęgnacyjne i ozdoby , że są takie tanie?????

A skąd mogłabym się dowiedzieć jaki wystrój wnętrza zrobić.. i plan recepcji łazienek itd. ? ? ?? ? ??? ?? ? ? ??

Hmm, żeby wprowadzic zabiegi na ciało i twarz, musiałabyś jednak miec do tego przeszkolenie (albo zatrudnic kogos).

Jeżeli chodzi o wystrój (pamiętaj że musi współgrac z przepisami (tworzzywa, odległości, umywalki, brodziki, szatnie itp.)
Projektowanie możesz zlecic komuś, albo sama coś wymyślic. Pooglądaj sobie inne salony i pozbieraj pomysły, może Cię do czegoś natchną
__________________
...:::oblabobla:::... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-05, 08:22   #19
Bebooczek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 222
Dot.: WŁASNE STUDIO PAZNOKCI - opłacalny interes???

Dziewczyny ale wy macie glowe masakra...tez planuje cos swojego otworzyc...i zrobic mega konkurencje...u mnie na kazdym winklu jest jakis salonik ale robia tylko paznokcie jakas henne i regulacje brwi...malo gdzie jest spa czy masaze czy cus...ostatnio dosc modne sa te kamienie bazaltowe co sie do masazu uzywa...niedrogie a ponoc tak relaksuje ze glowa mala...makijarz tez malo gdzie robia a jak juz robia to tak na odpieprz sie...domowymi sposobami sama wiem po sobie jak mi babka tapetezrobila na studiowke;/
__________________

Bebooczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-06, 07:02   #20
tiara
Zadomowienie
 
Avatar tiara
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Wrocław / Kielce
Wiadomości: 1 220
GG do tiara
Dot.: WŁASNE STUDIO PAZNOKCI - opłacalny interes???

Jeżeli jestes naprawdę dobrą stylistką to własny interes to na pewno oplacalna sprawa, bo dobra praca sie zawsze obroni nawet przy duzej konkurencji.
__________________
In Barcelove

1 etap 6 -5 - 4 - 3- 2 - 1

Winners do what losers don't want to do
tiara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-06, 16:51   #21
klifek17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 176
Dot.: WŁASNE STUDIO PAZNOKCI - opłacalny interes???

hym..... wiecie co , chcę jeszcze jakieś kursy porobić żeby się doszkolić.. i żeby więcej papierków było bo to bardzo ważna rzecz!!
Polecacie może jakiś kurs NAIL ART ze zdobnictwa???
klifek17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-06, 16:59   #22
...:::oblabobla:::...
Zakorzenienie
 
Avatar ...:::oblabobla:::...
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 143
Dot.: WŁASNE STUDIO PAZNOKCI - opłacalny interes???

Cytat:
Napisane przez klifek17 Pokaż wiadomość
hym..... wiecie co , chcę jeszcze jakieś kursy porobić żeby się doszkolić.. i żeby więcej papierków było bo to bardzo ważna rzecz!!
Polecacie może jakiś kurs NAIL ART ze zdobnictwa???
Wiadomo, że im więcej papierków, tym ładniej wyglądają na ścianie Często jak się jeździ na warsztaty ze stylizacji paznokci, na zakończenie otrzymuje się dyplomy za udział.
Nie tak danwno w szkole miałam szkolenie z Nail Tek`a (samo szkolenie było za free, a jak się zapłaciło 50zł to się dostawało certyfikat ukończenia szkolenia - manicure terapeutyczny, a mało tego, te 50zł z powrotem oddawali w postaci produktów Nail-Tek i Essie Które były tańsze niż w detalu. Warto szukać tego typu akcji
__________________
...:::oblabobla:::... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-07, 07:13   #23
Bebooczek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 222
Dot.: WŁASNE STUDIO PAZNOKCI - opłacalny interes???

Ooo!! dobre... fajna opcja trzeba sie bedzie rozgladnąc....

A wracajac do tematu z jednej strony glupota jest robic milion szkolen warsztatów kursów a nie trenowac i liczyc ze sie "samo" nauczy, lub nauczy nas taki krociutki kursik... taka kosmetyczka ma male szanse na przezycie posrod konkurencji...bo jakosciowo ja wyprą...
__________________

Bebooczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-07, 08:22   #24
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: WŁASNE STUDIO PAZNOKCI - opłacalny interes???

Bebooczku, nawet nie masz pojęcia ile jestes w stanie wynieść wiedzy z warsztatów. O ile rzeczywiście jesteś nastawiona na nauke, a nie palenie papierosów w palarni, co też ma swoje zalety, bo pokzajesz kolezanki po fachu
A duza ilośc dyplomów robi wrazenie na klientkach.
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-07, 13:51   #25
Bebooczek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 222
Dot.: WŁASNE STUDIO PAZNOKCI - opłacalny interes???

W sumie tez masz racje...kazda klientka sobie pomysli łał ale musi byc wyszkolona...:p

własnie przeczytalam fajny artykół o otwieraniu swojego gabineciku:
Podstawa? To dobry pomysł, zapewniający sukces i zadowolenie klientów. Pamiętajmy, że typowych zakładów kosmetycznych jest mnóstwo, aby się wybić trzeba się czymś wyróżniać: szerszą ofertą, lepszymi przyrządami i kosmetykami dobrych marek, czy nawet bardziej eleganckim wystrojem.
4. Lokalizacja
W tego typu działalności, wybór lokalizacji jest bardzo ważny. Dużym plusem jest usytuowanie zakładu w centrum miasta lub w pobliżu znanych miejsc. Wiadomo jednak że wiąże się to z wyższymi opłatami. Wybierając lokal musisz się upewnić, że będzie on w stanie spełnić wszelkie wymogi stawiane m.in. przez Ministerstwo zdrowia
5. Pieniądze
Aby otworzyć mały salon kosmetyczny potrzebujesz minimum 10.000 zł. Jeśli obecnie nie posiadasz takiej kwoty, możesz ubiegać się o dofinansowanie z Urzędu Pracy lub Unii Europejskiej*
* Program 2.5 Promocja przedsiębiorczości jest adresowany do osób fizycznych, które nie są zarejestrowane jako bezrobotne a zamierzają rozpocząć działalność gospodarczą. Celem programu jest przygotowanie przyszłego przedsiębiorcy poprzez szkolenie odnośnie prowadzenia działalności gospodarczej oraz udzielenie mu jednorazowej dotacji w kwocie do 20 tys. zł. Dużą zaletą jest także możliwość otrzymania dotacji pomostowej w kwocie 700 zł przez 6 miesięcy. Dotacja ta miała służyć jako „dofinansowanie na składki ZUS”. (wg www.bierzdotacje.pl)
6. Urząd Miasta , Urząd Gminy.
Zgodnie z Ustawą o swobodzie działalności gospodarczej (Dz.U. 2004 nr 173 poz. 1807 z póź. zm.), pierwszym krokiem w założeniu jednoosobowej działalności gospodarczej jest uzyskanie wpisu do ewidencji działalności gospodarczej, w której wypełniamy m. in. takie dane jak: nazwa firmy, numer PESEL, numer NIP, adres do doręczeń, adres zamieszkania, adres prowadzenia działalności, data rozpoczęcia działalności, przedmiot (rodzaj) działalności. Za wpis do ewidencji działalności gospodarczej pobierana jest opłata w kwocie 100 zł. Wpis dokonywany jest w ciągu 14 dni od złożenia wniosku.
7. Krajowy Rejestr Podmiotów Gospodarki Narodowej.
Kolejnym krokiem jest rejestracja działalności w Krajowym Rejestrze Podmiotów Gospodarki Narodowej - Urzędzie Statystycznym. Zostanie nadany tutaj numer REGON. W tym celu należy wypełnić wniosek Wniosek RG-1 . Wpis dokonywany jest bezpłatnie.
8. Pieczątka.
Nie jest obowiązkiem posiadanie pieczątki, jednak ułatwia ona wiele spraw związanych z podpisywaniem dokumentów i formularzy. Warto więc mieć taką przy sobie. Pieczątka powinna zawierać nazwę firmy, adres, NIP i REGON
9. Konto w banku.
Zgodnie z Ustawą o swobodzie działalności gospodarczej (Dz.U. 2004 nr 173 poz. 1807 z póź. zm.) obowiązkiemkażdego przedsiębiorcy jest posiadanie firmowego konta bankowego.
10. Urząd Skarbowy.
Kolejny krok to rejestracja działalności w Urzędzie Skarbowym. W urzędzie Skarbowym składany jest wniosek NIP-1 o nadanie numeru NIP osobie fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą. Tutaj również określony zostaje rodzaj rozliczeń opodatkowania: karta podatkowa, ryczałt od przychodów ewidencjonowanych, podatkowa księga przychodów i rozchodów, pełna księgowość. Tutaj również należy określić, czy firma będzie płatnikiem VAT (Jeśli nasz przewidywany obrót roczny na 2001 r. nie przekroczy 10.000 EURO (39 800 zł) wówczas możemy zrezygnować z bycia vatowcem składając formularz VAT-6. ). Opłata skarbowa dotycząca rejestracji obowiązku opodatkowania podatkiem od towarów i usług wynosi 152 zł
11. Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS)
Osoba podejmująca działalność gospodarczą jest zobowiązana w ciągu 7 dni od zgłoszenia działalności gospodarczej w Urzędzie Skarbowym stawić się w ZUS-ie w celu zgłoszenia ubezpieczenia społecznego. Aby zgłosić firmę, należy wypełnić formularz ZFA (zgłoszenie płatnika składek - osoby fizycznej) oraz ZUA (Zgłoszenie do ubezpieczeń społecznych i do ubezpieczenia zdrowotnego)
12. Państwowa Inspekcja Sanitarna Prowadzenie usług z zakresu m.in. kosmetyki i fryzjerstwa wymaga zgłoszenia działalności w Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Należy tego dokonać w terminie 14 dni od rozpoczęcia działalności.
(ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ZDROWIA1) z dnia 17 lutego 2004 r. w sprawie szczegółowych wymagań sanitarnych, jakim powinny odpowiadać zakłady fryzjerskie, kosmetyczne, tatuażu i odnowy biologicznej)


Artykol wziety z www.e-paznokcie.info
__________________

Bebooczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-03, 21:37   #26
a_gusiaczek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: HeavenlyNails, Warszawa
Wiadomości: 64
GG do a_gusiaczek
Dot.: WŁASNE STUDIO PAZNOKCI - opłacalny interes???

wiele cennych informacji znalazłam w Waszych odpowiedziach

zaczynam na poważnie myśleć o czymś swoim i szukam wszelkich informacji
a_gusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-12, 14:49   #27
Ardens
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 1
Smile Dot.: WŁASNE STUDIO PAZNOKCI - opłacalny interes???

Witam Was kochaniutkie bardzo sredecznie! Jestem nowa i również myślę o zalożeniu małego interesiku w postaci saloniku paznokci, który być może z biegiem czasu zmieni się w studio paznokci? Wasze rady są bardzo cenne i na pewno z niektórych skorzystam. "Paznokietki" to moje hobby, ponieważ z wykszt. jestem mgr ekonomii. Zamierzam ukończyć kursy, które pozwolą od podst. poznać tajniki paznokcia i kolejno jego stylizacji itd., zwłaszcza po to żeby nie być laikeim w tej kwestii. Chciałabym jednak dać pracę w moim przyszłym salonie odp. wykwalifikowanym osobom. Moje wyksztalcenie natomiast pozwoli mi na marketingowe spojrzenia na moją przyszłą firmę. Pozdrawiam Was gorąco
Ardens jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-12, 17:16   #28
frauhelga
Ordnung muss sein!
 
Avatar frauhelga
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 172
Dot.: WŁASNE STUDIO PAZNOKCI - opłacalny interes???

Cytat:
Napisane przez a_gusiaczek Pokaż wiadomość
wiele cennych informacji znalazłam w Waszych odpowiedziach

zaczynam na poważnie myśleć o czymś swoim i szukam wszelkich informacji



a chodza sluchy ze na paznokciowym nie pomagaja....


a tu prosze
frauhelga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-08, 16:15   #29
kaskur
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 9
Dot.: WŁASNE STUDIO PAZNOKCI - opłacalny interes???

Witam.
Ja ostatnio też zastanawiam się nad otwarciem takiego studia. Przedłużanie i stylizacja paznokci + drobne zabiegi kosmetyczne ( parafina, manicure, pedicure, depilacja), ale opartego na dojazdach do klientki zamiast na lokalu ( przynajmniej początkowo). Mieszkam w małym miasteczku ( około 10 tyś mieszkańców)gdzie właściwie jest tylko jedna kosmetyczka i chyba przedłuża paznokcie. Myślicie że to by przeszło, tak ogólnie?
kaskur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-08, 17:27   #30
...:::oblabobla:::...
Zakorzenienie
 
Avatar ...:::oblabobla:::...
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 143
Dot.: WŁASNE STUDIO PAZNOKCI - opłacalny interes???

Jak najbardziej tylko musisz się odpowiednio dobrze rozreklamować na początku. Musisz też brać pod uwagę to, że może i jest jedna kosmetyczna, ale na pewno znajdzie się kilkadziesiąt takich, co robią na lewo po domach zabiegi. Musisz rozeznać się w sytuacji.
__________________
...:::oblabobla:::... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:45.