UJ - kierunki, rekrutacja, studia - WĄTEK ZBIORCZY - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-18, 22:34   #91
malyszkicownik
Zadomowienie
 
Avatar malyszkicownik
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 048
Dot.: Zdrowie publiczne - UJ

Cytat:
Napisane przez IzabelaB Pokaż wiadomość
Witam, bardzo proszę o pomoc!
Chodzi o rekrutację na studia na UJ, kierunek zdrowie publiczne. Zastanawiam się, czy mam jakąkolwiek szansę dostać się na ten kierunek. Mam problem z przeliczeniem punktów...
Jeżeli liczy się tam matematyka, biologia i WOS, a ja zdawałam tylko matematykę i biologię i to na poziomie podstawowym, to czy te matury są w ogóle brane pod uwagę? Z matematyki będę miała wynik 100%, z biologii około 70%. Przeliczniki z tabelki są następujące:
Biologia: 1
Matematyka: 2
WOS : 1
A więc jak jak mam to przeliczyć? Na stronie jest napisane, że podst. to 0,5, a rozszerzenie to 1, ale że inaczej jest na Wydziale Nauk o Zdrowiu. Nie mogę nigdzie znaleźć info. jak to mam przeliczyć.. Może ktoś z was wie?
CYTAT ZE STRONY:

Wynik kwalifikacji

Podstawą ustalenia listy rankingowej kandydatów są wyniki postępowania kwalifikacyjnego obliczone w oparciu o uzyskane przez kandydatów wyniki przedmiotowe, uwzględniane zgodnie z poniższą tabelą:

nazwa przedmiotu kwalifikacyjnego waga wyniku przedmiotowego
grupa
1
uwzględniane 2 wyniki przed☠mio☠towe
biologia 1
matematyka 2
wiedza o społeczeństwie 1

Wynik postępowania kwalifikacyjnego jest sumą 2 wyników przedmiotowych wybranych z grupy w sposób najkorzystniejszy dla kandydata, pomnożonych przez odpowiadające danym przedmiotom wagi, podzieloną przez 3 – sumę największych wag w grupie. Tak określony wynik postępowania kwalifikacyjnego jest liczbą z zakresu od 0 do 100, obliczaną i podawaną z do☠kład☠nością do dwóch miejsc po przecinku.

Brak jakiegokolwiek wyniku przedmiotowego powoduje przyznanie 0 punktów z danego przedmiotu, lecz nie pozbawia kandydata prawa ubiegania się o przyjęcie na studia.


Trochę zagmatwane, ale da się zrozumieć. Waga to te cyfry - 1, 2. Wybierają spośród 3 przedmiotów te 2, które poszły Ci najlepiej i liczą tak, jak napisano. Nie wiem czego więcej potrzebujesz.

edit: link do źródła https://www.erk.uj.edu.pl/studia/1493/1/s

Edytowane przez malyszkicownik
Czas edycji: 2012-05-18 o 22:35
malyszkicownik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-18, 22:37   #92
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Zdrowie publiczne - UJ

Cytat:
Napisane przez malyszkicownik Pokaż wiadomość
Nie wiem czego więcej potrzebujesz.
tego, czy podstawę i rozszerzenie z jednego przedmiotu liczy się z taką samą wagą. bo trochę dziwnie by było żeby za 70% z podstawowej bio i 70% z rozszerzonej dostać taką samą ilość punktów.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-19, 11:53   #93
IzabelaB
Raczkowanie
 
Avatar IzabelaB
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 189
GG do IzabelaB
Dot.: Zdrowie publiczne - UJ

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
tego, czy podstawę i rozszerzenie z jednego przedmiotu liczy się z taką samą wagą. bo trochę dziwnie by było żeby za 70% z podstawowej bio i 70% z rozszerzonej dostać taką samą ilość punktów.
Dziękuję, właśnie o to mi chodzi )
__________________

IzabelaB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 09:40   #94
Martynka s1000
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1
Dot.: Zdrowie publiczne - UJ

Mam pytanie jeśli nie zdawałam biologii a zato wos na rozszerzeniu i matme na podstawie to mam szanse sie dostać
Martynka s1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 10:22   #95
neia
Zadomowienie
 
Avatar neia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 496
Dot.: Zdrowie publiczne - UJ

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
tego, czy podstawę i rozszerzenie z jednego przedmiotu liczy się z taką samą wagą. bo trochę dziwnie by było żeby za 70% z podstawowej bio i 70% z rozszerzonej dostać taką samą ilość punktów.
Podstawa x0,5
neia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 19:33   #96
IzabelaB
Raczkowanie
 
Avatar IzabelaB
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 189
GG do IzabelaB
Dot.: Zdrowie publiczne - UJ

Na stronie jest napisane, że podst. to 0,5, a rozszerzenie to 1, ale że inaczej jest na Wydziale Nauk o Zdrowiu.
__________________

IzabelaB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 20:54   #97
neia
Zadomowienie
 
Avatar neia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 496
Dot.: Zdrowie publiczne - UJ

Cytat:
Napisane przez IzabelaB Pokaż wiadomość
[B][COLOR=SeaGreen]Na stronie jest napisane, że podst. to 0,5, a rozszerzenie to 1, ale że inaczej jest na Wydziale Nauk o Zdrowiu
To "inaczej" dotyczy tylko lekarskiego i farmacji. To rownież jest na stronie rekrutacji.
neia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-04, 21:14   #98
ania077
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 130
Filologia polska UJ

Hej. Od października będę studentką I roku filologii polskiej o spec. nauczycielskiej. Mam ogromną prośbę do studentów tego kierunku, czy moglibyście napisac coś o wykładowcach? Wiem, że o gustach się nie dyskutuje, ale każda informacja, do kogo warto zgłosic się na wykłady/ cwiczenia jest dla mnie na wagę złota

Edytowane przez ania077
Czas edycji: 2012-08-04 o 21:15
ania077 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-04, 21:17   #99
xaggg
Raczkowanie
 
Avatar xaggg
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 351
Dot.: Filologia polska UJ

Może lepiej znaleźć jakieś forum UJ? Tam n a pewno będą studenci Twojego kierunku, którzy będą w stanie Ci pomóc. Pozdrawiam!
xaggg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-05, 00:04   #100
5e39f43c776cd63a5691dbeeeb4c12a7b21f7a21_63e19482c3766
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 726
Dot.: Filologia polska UJ

UJ ma świetne forum. Nie studiuję tam, ale czasem podczytuję http://www.offuj.fora.pl/
5e39f43c776cd63a5691dbeeeb4c12a7b21f7a21_63e19482c3766 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-05, 00:50   #101
little_redhead
Zadomowienie
 
Avatar little_redhead
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 309
Dot.: Filologia polska UJ

Faktycznie najlepiej szukać informacji na offuj, jeszcze zanim składałam papiery na studia sporo ciekawych informacji tam znalazłam
Pozdrowienia od studentki filologii polskiej I roku (niestety inna specjalność, będę na antropologiczno-kulturowej )
__________________



We dance round in a ring and suppose,
But the Secret sits in the middle and knows.




little_redhead jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-05, 11:52   #102
ania077
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 130
Dot.: Filologia polska UJ

Tak zrobię, ale skoro są tu jakieś studentki tego kierunku to zaryzykuję i zadam jeszcze jedno pytanie Chodzi mi o te kody. Jeśli wyszukuję jakiś dany przedmiot (np. literatura staropolska), to wyskakuje mi kilka pozycji, oznaczonych kodami... Czy mogę zajerestrowac się na dowolnej, czy te kody są podporządkowane danej specjalizacji? Tak, jak wspominałam ja jestem na nauczycielskiej... Z góry dzięki za odpowiedź.
ania077 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-03, 15:13   #103
eweelinaa91
Zadomowienie
 
Avatar eweelinaa91
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 419
Dot.: Zdrowie publiczne - UJ

Odkopuję temat.
Czy ktoś może się wypowiedzieć na temat studiów magisterskich na zdrowiu publicznym oraz pracy po nich?
Jest sens w ogóle zastanawiać się nad tym kierunkiem?
eweelinaa91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 10:46   #104
Wave12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 4
UJ geografia

Witam Przegrzebałam forum, stronę UJ i jeszcze inne miejsca, ale dalej nie dowiedziałam się jednej rzeczy. W katalogu kursów i programu uczenia UJ na kierunku geografia są wypisane różne kursy, obligatoryjne i nie, i jeszcze różne inne dodatkowe w zależności od specjalizacji jaką się wybierze, ale pod spodem jest dopisane:

"Pozostałe przedmioty i praktyki:
Podstawy dydaktyki
Praktyka z dydaktyki geografii w gimnazjum
Praktyka z dydaktyki geografii w liceum
Praktyka z dydaktyki przyrody w szkole podstawowej
Praktyka psychologiczno-pedagogiczna
Biologia dla przyrodników
Psychologia
Pedagogika"

I moje pytanie do studentek geografii i innych osób poinformowanych - Czy te praktyki są obowiązkowe? Szczerze mówiąc fakt, że miałabym odbywać praktykę jako "geografica" trochę mnie przeraża..
Wave12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 11:55   #105
bentkuff
Zadomowienie
 
Avatar bentkuff
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: McKinsey’s Hellenic Office
Wiadomości: 1 759
Dot.: UJ geografia

a jesteś na geografii ogólnej czy nauczycielskiej ? na nauczycielskiej musisz odbyć taką praktykę- w szkole podstawowe i gimnazjum, a na magisterce jest w szkole średniej.
bentkuff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 17:57   #106
Wave12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 4
Dot.: UJ geografia

W zasadzie to jeszcze na żadnej, stąd to pytanie
To jest geografia na wydziale Geografii i Gospodarki Przestrzennej.
Specjalności są takie: geografia fizyczna, geografia społeczno-ekonomiczna, gospodarka przestrzenna i rozwój regionalny, turystyka.Przy czym ja wybrałabym turystykę. W specjalnościach wybieranych na magisterce też nie ma wzmianki o nauczycielstwie.
Wave12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 19:54   #107
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 727
Dot.: UJ geografia

Robisz praktyki w szkole tylko jeśli robisz kurs pedagogiczny. Wybiera się tą opcję w trakcie studiów. Na geo na UJ nie ma czegoś takiego jak geografia nauczycielska czy nienauczycielska.

Przydatny link do zadawania takich pytań: http://www.offuj.fora.pl/geografia,18/

Edytowane przez c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Czas edycji: 2013-01-15 o 19:55
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-16, 09:00   #108
Wave12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 4
Dot.: UJ geografia

Dzięki wielkie
Wave12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-02, 19:51   #109
_Desolation
Zakorzenienie
 
Avatar _Desolation
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 629
Pielęgniarstwo Kraków :) UJ

Wybiera się ktoś bądź jest na tym kierunku na UJ ? Byłabym wdzięczna za każde informacje. Słyszałam że łatwo się dostać ale studia bardzo ciężkie, prawie jak lekarskie?
__________________
Roguc mym Bogiem,
Coma nałogiem
,
muzyka postawą,
koncerty zabawą

narCOMAnka

http://www.youtube.com/watch?v=mf97F-SpBQU

Życie motocyklisty nie liczy się w latach tylko w kilometrach

_Desolation jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-03, 09:13   #110
malyszkicownik
Zadomowienie
 
Avatar malyszkicownik
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 048
Dot.: Pielęgniarstwo Kraków :) UJ

Cytat:
Napisane przez _Desolation Pokaż wiadomość
Wybiera się ktoś bądź jest na tym kierunku na UJ ? Byłabym wdzięczna za każde informacje. Słyszałam że łatwo się dostać ale studia bardzo ciężkie, prawie jak lekarskie?
Z tym porównywaniem do lekarskiego, to trochę przesada zapewne
Ale tak, będę powtarzać każdemu - pielęgniarstwo nie jest kierunkiem dla ludzi, którzy nie wiedzą, co chcą ze sobą robić w życiu. Trzeba być zdecydowanym, bo nauki jest naprawdę dużo (jeśli chcesz być dobra, w tym co robisz, nie mówię o prześlizgiwaniu się z semestru na semestr, bo i tak się da), a i wiele jest sytuacji - głównie chodzi o praktyki - które mogą skutecznie zniechęcić człowieka. Ale jednocześnie jest wiele radości, miłych chwil i ten zawód daje poczucie spełnienia. Liczy się nastawienie - ja jestem dumna z tego, co robię, taka postawa od razu rzutuje na podejście innych do mnie. Pewność siebie widać i jest lepiej odbierana, niż bycie szarą myszą "podaj, przynieś, pozamiataj". Polecam te studia każdemu, kto ceni sobie kontakt z ludźmi, nie straszne mu często całe dnie na uczelni, praktyki wakacyjne po 200-300h dydaktycznych czy ogólnie wie, z czym to się je i nie boi się
Pozdrawia końcówka II roku na WUMie

Edytowane przez viva91
Czas edycji: 2015-02-19 o 21:25
malyszkicownik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 19:43   #111
_Desolation
Zakorzenienie
 
Avatar _Desolation
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 629
Dot.: Pielęgniarstwo Kraków :) UJ

Dzięki za info
__________________
Roguc mym Bogiem,
Coma nałogiem
,
muzyka postawą,
koncerty zabawą

narCOMAnka

http://www.youtube.com/watch?v=mf97F-SpBQU

Życie motocyklisty nie liczy się w latach tylko w kilometrach

_Desolation jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-19, 22:31   #112
dodkaaa
Raczkowanie
 
Avatar dodkaaa
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 54
Dot.: UJ geografia

jak wyglada geografia na UJ o specjalnosci TURYSTYKA? jest to podobne do studiow turystyka i rekreacja?
dodkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-20, 14:51   #113
Typicalk
Raczkowanie
 
Avatar Typicalk
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 215
Dot.: UJ geografia

Cytat:
Napisane przez Wave12 Pokaż wiadomość
Witam Przegrzebałam forum, stronę UJ i jeszcze inne miejsca, ale dalej nie dowiedziałam się jednej rzeczy. W katalogu kursów i programu uczenia UJ na kierunku geografia są wypisane różne kursy, obligatoryjne i nie, i jeszcze różne inne dodatkowe w zależności od specjalizacji jaką się wybierze, ale pod spodem jest dopisane:

"Pozostałe przedmioty i praktyki:
Podstawy dydaktyki
Praktyka z dydaktyki geografii w gimnazjum
Praktyka z dydaktyki geografii w liceum
Praktyka z dydaktyki przyrody w szkole podstawowej
Praktyka psychologiczno-pedagogiczna
Biologia dla przyrodników
Psychologia
Pedagogika"

I moje pytanie do studentek geografii i innych osób poinformowanych - Czy te praktyki są obowiązkowe? Szczerze mówiąc fakt, że miałabym odbywać praktykę jako "geografica" trochę mnie przeraża..
Na UŚ-u jest tak, że blok pedagogiczny może zrobić ten kto chce, ale wcale nie musi. Jeśli się oczywiście ktoś na ten blok zdecyduje - odbywa praktyki. Z tego co mi wiadomo, z psychologii nie ma praktyk na geografii.
Być może na UJ jest podobnie?
__________________
"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona."
Typicalk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-04, 20:39   #114
sweetsummer94
Przyczajenie
 
Avatar sweetsummer94
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 8
Question Dodatkowa rekrutacja na UJ

Witam.
Od kilku dni zagłębiam się w stronę UJ i w ogóle nie mogę tam odszukać informacji, których szukam. Może Wy mi pomożecie i powiecie jak to było w ubiegłych latach na UJ?
Chodzi o dodatkowy nabór na studia na tejże uczelni.
Załóżmy, że złożyłam w takiej kolejności:
1.x
2.y
3.z
Czy jeśli nie dostanę się na kierunek x, tylko na y, to czy mogę złożyć na y i brać udział w dodatkowym naborze na kierunek x??
Czy automatycznie, kiedy się nie dostanę, zostaję przekierowana do kolejnego naboru, czy muszę od nowa coś składać?
Będę wdzięczna za pomoc.
sweetsummer94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-04, 21:03   #115
Yavetil
Raczkowanie
 
Avatar Yavetil
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 32
Dot.: Dodatkowa rekrutacja na UJ

podbijam. też jestem ciekawa
__________________
Zapuszczam włoski

Ćwiczę !
Yavetil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-05, 11:37   #116
youngdreamer
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Konin
Wiadomości: 37
Dot.: Dodatkowa rekrutacja na UJ

Nie czekaj az ktos Ci tutaj odpisze ,bo mozesz sie nie doczekac , albo odpowiedzi bd nieprecyzyjne ,a wyniki rekrutacji już niedlugo.Napisz maila do dzialu rekrutacji, sama niejednokrotnie pisalam zawsze dostalam satysfakcjonującą odpowiedz jeszcze tego samego dnia.
youngdreamer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-05, 12:04   #117
siwy24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 200
Dot.: Dodatkowa rekrutacja na UJ

Cytat:
Napisane przez youngdreamer Pokaż wiadomość
Nie czekaj az ktos Ci tutaj odpisze ,bo mozesz sie nie doczekac , albo odpowiedzi bd nieprecyzyjne ,a wyniki rekrutacji już niedlugo.Napisz maila do dzialu rekrutacji, sama niejednokrotnie pisalam zawsze dostalam satysfakcjonującą odpowiedz jeszcze tego samego dnia.
I jak możesz, podziel się potem z nami tą informacją.
__________________
Bywasz piekącym jadem trollów
Na internetowym forum
Vivat Polonia frustrata! Vivat Dąs Psychopata!
Jam nieudacznik grafoman i śmieć
Tylko tu możesz być bogiem – na wszystkich podnosisz nogę
Załatwiasz te sprawę jak pies
siwy24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-05, 12:21   #118
SOCKI
Zakorzenienie
 
Avatar SOCKI
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Szwajcaria
Wiadomości: 3 567
Dot.: Dodatkowa rekrutacja na UJ

Cytat:
Napisane przez sweetsummer94 Pokaż wiadomość
Witam.
Od kilku dni zagłębiam się w stronę UJ i w ogóle nie mogę tam odszukać informacji, których szukam. Może Wy mi pomożecie i powiecie jak to było w ubiegłych latach na UJ?
Chodzi o dodatkowy nabór na studia na tejże uczelni.
Załóżmy, że złożyłam w takiej kolejności:
1.x
2.y
3.z
Czy jeśli nie dostanę się na kierunek x, tylko na y, to czy mogę złożyć na y i brać udział w dodatkowym naborze na kierunek x??
Czy automatycznie, kiedy się nie dostanę, zostaję przekierowana do kolejnego naboru, czy muszę od nowa coś składać?
Będę wdzięczna za pomoc.
Rozumiem, że chodzi Ci o system priorytetów i kolejne tury I naboru?

Składasz dokumenty na kierunek Y, jeśli dostaniesz się w kolejnej turze I naboru na kierunek X to automatycznie jesteś przekierowana na X.
__________________
Wymiana książkowa, czyli porządki styczniowe

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post44413363
SOCKI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-06, 20:36   #119
sweetsummer94
Przyczajenie
 
Avatar sweetsummer94
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 8
Dot.: Dodatkowa rekrutacja na UJ

Dziewczyny, dziękuję bardzo za odpowiedzi. Skorzystałam z rady @youngdreamer i napisałam maila do UJ. Wklejam oryginał. Pozdrawiam i życzę powodzenia .

Witam, piszę do Państwa, ponieważ nie znalazłam na stronie erk wyczerpującej odpowiedzi na interesujące mnie pytania.
Chciałam się dowiedzieć, jak przebiegają dodatkowe nabory na studia. Czy trzeba się na nie dodatkowo zgłaszać, czy może trafia się tam automatycznie w razie niedostania się na dany kierunek?
I jeszcze dwa pytania: czy jeśli nie dostanę się na pierwszy kierunek z listy, ale na drugi, to czy mogę złożyć papiery na ten pierwszy, ale brać udział w dodatkowym naborze na kierunek pierwszego wyboru?
Czy jeśli dostanę się na wyżej prorytetowany kierunek, a stwierdzę, że wolę iść na ten niższy ( na który też się dostanę), to czy mogę zrezygnować z tego pierwszego i iść na drugi?
Dziękuję za odpowiedź,


Szanowna Pani,

zależy co Pani rozumie pod "dodatkowy nabór". Być może chodzi Pani o kolejne etapy dobierania z list
rankingowych ? jeżeli tak, to nie trzeba się dodatkowo na nie zapisywać, jeżeli jest Pani na liście rezerwowej,
to aż do otrzymania wyraźnej informacji o zakwalifikowaniu lub niezakwalifikowaniu do przyjęcia, to bierze Pani udział w kolejnych etapach rekrutacji.
Natomiast jest jeszcze tak zwany dodatkowy nabór, kiedy limit jest niewypełniony, a lista rezerwowa jest zbyt mała, wtedy uruchamiany jest
dodatkowy nabór, gdzie już trzeba po raz kolejny się rejestrować.
Jeżeli chodzi o wpisy, to po pierwsze priorytety nie mają żadnego znaczenia, jedynie statystyczne. Rekrutacja na każdy kierunek jest osobno, więc
może Pani wpisać się na jeden kierunek i zarezerwować sobie miejsce, a potem po prostu przenieść dokumenty na drugi kierunek, na który
się Pani dostała później, a na którym Pani bardziej zależy. Nie wiąże się to z żadnymi konsekwencjami.

Z poważaniem,
Anna Jędrychowska
sweetsummer94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-06, 21:13   #120
Yavetil
Raczkowanie
 
Avatar Yavetil
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 32
Dot.: Dodatkowa rekrutacja na UJ

sweetsummer94 dzięki !
__________________
Zapuszczam włoski

Ćwiczę !
Yavetil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-06-23 11:36:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:25.