Dla mam dzieci z atopowym zapaleniem skóry - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-04, 12:00   #91
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Dla mam dzieci z atopowym zapaleniem skóry

ponoć i te skórne wiarygodne są dopiero po 3 r.ż.
Ale zobaczę co powiedzą mi w poradni. Pewnie nic nowego
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-08, 18:50   #92
myaja
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 878
AZS - ale nie swędzące?

hej
moja córa - 10msc - ma stwierdzone azs (w delikatnym stopniu) ma czerwone policzki i jakby sypnięte w twarz ziarniki piasku w postaci krostek (bez płynu wewnątrz) one po prostu sobie są na policzkach, czole oraz brodzie.

na czole, na rączce oraz na zgięciu u pachy ma takie jakie plamy/skupiska (?!) właśnie z chrostkami które wyglądają jak te wyżej opisane.

oczywiście stale nawilżam skórę specjalnymi kremami przepisanymi od dermatologa oraz kąpiemy się w emolium dla asz.

wszędzie czytam iż azs to choroba, która niemiłosiernie swędzi... a co jeśli właśnie nie swędzą? Córka jest już na tyle duża że z pewnością zaobserwowałabym drapanie tych miejsc. czy w takim wypadku tą wysypkę nadal kwalifikować jako azs?

(jestem umówiona na kolejną konsultację z innym dermatologiem ale dopiero pod koniec tygodnia... )
myaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-08, 19:01   #93
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: AZS - ale nie swędzące?

Moja ma AZS które wcale nie swędzi, tyle dobrego w tym wszystkim
żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-08, 19:08   #94
myaja
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 878
Dot.: AZS - ale nie swędzące?

acha... czyli tj możliwe żeby miec azs ktore nie sędzi???
bo kazda kolejna strona krzyczy o tym, że wł swiad jest nieodłacznym elementem tej choroby...

co stosujecie? jest jakas poprawa? bo u nas nic...
myaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-08, 19:14   #95
lianeska
Zakorzenienie
 
Avatar lianeska
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 13 930
Dot.: AZS - ale nie swędzące?

Cytat:
Napisane przez myaja Pokaż wiadomość
acha... czyli tj możliwe żeby miec azs ktore nie sędzi???
bo kazda kolejna strona krzyczy o tym, że wł swiad jest nieodłacznym elementem tej choroby...

co stosujecie? jest jakas poprawa? bo u nas nic...

ja mam azs od dziecka..i mnie takze nie swedzimalo kiedyw lato czasem jedynie szczypie, jak pęka skora od potu itpmi nic nie pomagalo..az trafilam na protopici jak sie cos zaczyna"dziac"zaraz smaruje i znika

a moze córe emolium uczula?bo tez moze..mnie po tym piekła skóra..Niestety azs to choroba gdzie kazdy inaczej reaguje i na kazdego co innego dziala:-(
__________________

ℒℴѵℯ ..

Edytowane przez lianeska
Czas edycji: 2014-02-08 o 20:29
lianeska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-08, 20:24   #96
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: AZS - ale nie swędzące?

Wbrew pozorom Emolium wcale nie jest takie fajne. Polecam z ręką na sercu produkty oparte nie na parafinie, a na naturalnych olejach. Trafiłam całkiem niedawno na serię Atoperal Baby, w tym emulsję do kąpieli, której skład w 70% stanowi olej lniany. Co prawda płyn nie ma przyjemnego zapachu, ale skład jest naprawdę ok. Mojej córce ostatnio tylko to pomaga, a daję słowo, mimo iż zmieniona chorobowo skóra nie swędzi, to na palcach u stóp pęka do krwi. Dzięki tym kosmetykom udało się złagodzić zmiany.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-08, 23:03   #97
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: AZS - ale nie swędzące?

U nas Emolium też było do pupki. U każdego dziecka sprawdzi się co innego, u nas olej lniany był za słaby, ale warto oleje naturalne rozważyć.
Nie daj sobie tylko wcisnąć sterydu, o protopicu też czytałam że u kilku osób mógł wywołać raka ( forum o AZS)



Myaya a tak z ciekawości nie podajesz może witaminy C dziecku? ( ewentualnie papryka?) - u nas to wywoływało czerwone policzki, no i jeszcze duży mróz też podrażniał.

Edytowane przez żurawinka
Czas edycji: 2014-02-08 o 23:05 Powód: dopisek :-)
żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-09, 08:21   #98
lianeska
Zakorzenienie
 
Avatar lianeska
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 13 930
Dot.: AZS - ale nie swędzące?

czasem nie ma wyboru i trzeba użyć sterydu,co do raka,pierwsze slysze aż popytam lekarzy.
__________________

ℒℴѵℯ ..
lianeska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-09, 16:27   #99
myaja
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 878
Dot.: AZS - ale nie swędzące?

my emolium nie stosujemy już od odstaniej wizyty, jednak i tak i tak nie sadze aby to mogloby miec cokolwiek wspolnego poniewaz emolium byl o uzywane sporadycznie duuużo wczesniej przed pojawieniem sie pierwszych chrostek ...
myaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-31, 20:28   #100
Carnecal
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1
Dot.: Dla mam dzieci z atopowym zapaleniem skóry

Witam Was serdecznie.
Moja córka ma stwierdzone AZS i alergię między innymi na mleko krowie. Emolium zdecydowanie się nie sprawdziło w naszym przypadku. Często robię jej kąpiel z dodatkiem krochmalu z mąki ziemniaczanej albo sama gotuję siemie lniane i dodaję kisielek do wanienki. Mała ma 6,5 miesiąca, nadal na piersi i mimo mojej okrojonej mocno diety jest chyba coraz gorzej. Drapie się w nocy niesamowicie i tak samo w dzień jak nie jest niczym zajęta. Ma czerwone placki na policzkach, na zgięciach rąk, obok pach, na szyji i nad kostkami u nóg i pod kolanami. Polecam krem Dexeryl do kupienia w aptece. Duży, wydajny, w dobrej cenie i jako jedyny spowodował, że skóra nie jest bardzo dobrze nawilżona i gladziutka.
Carnecal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-01, 13:47   #101
Doreksik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 139
Dot.: Dla mam dzieci z atopowym zapaleniem skóry

Mam do Was pytanie: czy ktoś z Was chodzi z dzieckiem do psychologa? Moja córka ma 5 lat i jak określają lekarze, jest w stanie średnim. Mamy protopic, adwantan a także strallergium i leki działają. A raczej działały by, gdyby się nie drapała. Zauważyłam, że nie jest to związane ze swędzeniem, a raczej z paskudnym nawykiem (drapie się, bo jej się nudzi, bo coś poszło nie po jej myśli) i z tym, że denerwują ją odstające skórki. Smaruję non stop, ale co z tego skoro zobaczy jeden odstający kawałek skóry i wpada w szał. Nie jestem w tej sytuacji w stanie doprowadzić skóry do gładkości. Na noc zakładam na ręce skarpety, paznokcie obcinam co drugi dzień, smaruję grubą warstwą i to wszystko na nic. Pomyślałam, że może, niezależnie od istniejącego AZS, to jakaś nerwica. Czy ktoś miał podobnie?
Doreksik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-01, 21:21   #102
Black_Rose
Zadomowienie
 
Avatar Black_Rose
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 003
GG do Black_Rose
Dot.: Dla mam dzieci z atopowym zapaleniem skóry

Heja Dziewczyny! Mam pytanie do mam dzieck0 ze skaza bialkowa mieszkających w UK. Jakie miesko podajecie maluszkom, ponieważ ja już sama nie wiem co dawac synkowi, żeby nie miał reakcji alergicznej. Kupilam indyka, po którym go wysypalo niemilosiernie (choć to i tak pikus do tego co miał ostatnio po probie na zwykłym mleku modyfikowanym) i nawet nie probuje z kurczakiem, bo domyślam się, ze będzie identycznie, w końcu przemyslowe mieso na jednym gó... wyhodowane. Czy i gdzie kupujecie krolika, kuropatwę itp... ? synek ma 7 m-cy i dostaje Aptamil Pepti 2, karmie go dynia, brokułami, ryzem i kaszka dla alergikow i na tym konczy się jego menu, co mnie po prostu przeraza. Nawet jabłuszko zle przyjal... Co możecie jeszcze polecić?

---------- Dopisano o 21:21 ---------- Poprzedni post napisano o 21:20 ----------

Cytat:
Napisane przez Doreksik Pokaż wiadomość
Mam do Was pytanie: czy ktoś z Was chodzi z dzieckiem do psychologa? Moja córka ma 5 lat i jak określają lekarze, jest w stanie średnim. Mamy protopic, adwantan a także strallergium i leki działają. A raczej działały by, gdyby się nie drapała. Zauważyłam, że nie jest to związane ze swędzeniem, a raczej z paskudnym nawykiem (drapie się, bo jej się nudzi, bo coś poszło nie po jej myśli) i z tym, że denerwują ją odstające skórki. Smaruję non stop, ale co z tego skoro zobaczy jeden odstający kawałek skóry i wpada w szał. Nie jestem w tej sytuacji w stanie doprowadzić skóry do gładkości. Na noc zakładam na ręce skarpety, paznokcie obcinam co drugi dzień, smaruję grubą warstwą i to wszystko na nic. Pomyślałam, że może, niezależnie od istniejącego AZS, to jakaś nerwica. Czy ktoś miał podobnie?
ha! masz racje, bo mój synek zaczal drapac się zwyczajnie neurotycznie, kiedy jest znudzony, poddenerwowany, jego drapanie z powodu AZS stało się zwyczajnie nawykiem...

Edytowane przez Black_Rose
Czas edycji: 2014-06-01 o 21:23
Black_Rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-02, 10:48   #103
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Dla mam dzieci z atopowym zapaleniem skóry

Dereksik - a co oznacza smaruję non stop ? Próbowałaś niczym nie smarować?
U nas po ostatniej wizycie u dermatologa ( wszyscy alergolodzy tylko by wciskali kolejne kremiki) mamy nową diagnozę - to nie AZS tylko ŁZS.
I rada taka - nie smarować w lecie tłustymi kremami i nie ciągle ale sporadycznie. Skóra musi oddychać, a są rodzice którzy smarują podobno po 18 razy dziennie pogarszając stan skóry ( 2 razy to też bywa za dużo) i to stosują parafinę w kółko i w kółko
żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-02, 16:20   #104
mamasierpniowa
Zadomowienie
 
Avatar mamasierpniowa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 216
Dot.: Dla mam dzieci z atopowym zapaleniem skóry

dziewczyny, czy Wy stosujecie siemię lniane na skórę dzieci? Moja mała ma już od bardzo dawna przesuszone, czerwone i chropowate policzki , jednak lekarz odradził testy, uznał, że dziecko jest zbyt małe i testy w tym przypadku sensu nie mają, dopiero po 3 roku życia. Wczoraj doszła koszmarna wysypka na skórze w okolicach okołopieluszkowych, koszmarnie opuchnięta i zaogniona pachwina a lekarz nadal uważa, ze nie ma sensu robić testów. Zalecił nam okłady z ciepłego siemienia lnianego na zmianę z maścia hydrocort 0,5 %. Stosujecie te 2 produkty?

Po jakim czasie od zjedzenia posiłku który uczula pojawia sie wysypka? Dziecko poszło spać po posiłku, a za 40 minut była tak spuchnięta na nóźce i tak zaogniona że zastanawiałam sie czy nie jechać do szpitala.

Edytowane przez mamasierpniowa
Czas edycji: 2014-06-02 o 16:21
mamasierpniowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-02, 16:40   #105
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Dla mam dzieci z atopowym zapaleniem skóry

Z testami jest tak że po 3 a nawet 4 roku życia wychodzą wiarygodnie ( albo i nie) - u nas kilka wykazało że nie ma alergii a zaczerwieniona skóra była, po 8 godz od zjedzenia pokarmu.
Przesuszone czerwone i chropowate policzki też kiedyś miała - u nas od wit C którą na jesieni dawałam rok temu ( profilaktycznie i tak 3 razy chorowała) i od rzeczy zawierającej jej dużą dawkę - papryki.
żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-04, 11:20   #106
Black_Rose
Zadomowienie
 
Avatar Black_Rose
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 003
GG do Black_Rose
Dot.: Dla mam dzieci z atopowym zapaleniem skóry

Cytat:
Napisane przez mamasierpniowa Pokaż wiadomość
dziewczyny, czy Wy stosujecie siemię lniane na skórę dzieci? Moja mała ma już od bardzo dawna przesuszone, czerwone i chropowate policzki , jednak lekarz odradził testy, uznał, że dziecko jest zbyt małe i testy w tym przypadku sensu nie mają, dopiero po 3 roku życia. Wczoraj doszła koszmarna wysypka na skórze w okolicach okołopieluszkowych, koszmarnie opuchnięta i zaogniona pachwina a lekarz nadal uważa, ze nie ma sensu robić testów. Zalecił nam okłady z ciepłego siemienia lnianego na zmianę z maścia hydrocort 0,5 %. Stosujecie te 2 produkty?

Po jakim czasie od zjedzenia posiłku który uczula pojawia sie wysypka? Dziecko poszło spać po posiłku, a za 40 minut była tak spuchnięta na nóźce i tak zaogniona że zastanawiałam sie czy nie jechać do szpitala.
Mieszkam w UK. Mój synek potrafi mieć reakcje od razu po kontakcie z alergizującym jedzeniem, zaraz czerwone plamy na buzi, po tym krostki i świąd. Po ostatniej probie na mleku modyfikowanym zwykłym Maks już po 5 min zaczal się drapac do krwi, po 20 min był caly czerwony, a po 40 spuchla mu szyja i przeguby, wyskoczyły bąble na stopkach i karku. Zaczął płakać, wręcz krzyczeć, myślałam, ze się dusi! Na szczęście przeszlo, kiedy padł ze zmęczenia. Często tez reaguje na nowe produkty, po indyku, który miał być bezpieczny (podalam pewnie zbyt dużo na raz), alergia trzymala się przez 3 dni - czerwone policzki, zaczerwienienia w zgięciach raczek i nóżek. No i masakryczne swędzące krostki na raczkach i nóżkach, czerwone plecki.
Tez smaruje maluszka Hydrocortyzonem, ale tylko, gdy zmiany sa poważne i bardzo widoczne i drapie się do krwi. W stanach zapalnych polecam Fucidin - antybakteryjny steryd, wystarczy posmarować raz lub dwa i problem zazwyczaj znika (z drugiej strony zastanawiam się co moje dziecko musi przyjmować do swojego organizmu wraz z takimi "magicznymi lekami"). Oczywiście to tylko zewnętrzne działanie, trzeba dbac przede wszystkim o unikanie alergenów. Dostałam również od jednego ignoranta, który zapewniał mnie, ze dziecko nie ma alergii, tylko "zwykłą egzemę" maść Eumovate, nawet farmaceuta ostrzegał, ze to silny środek i mam być ostrożna, ale jest to baaaardzo skuteczne.
Black_Rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-04, 12:04   #107
mamasierpniowa
Zadomowienie
 
Avatar mamasierpniowa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 216
Dot.: Dla mam dzieci z atopowym zapaleniem skóry

Black_Rose, hydrocortyzol a hydrocort to co innego.Hydrocort jest łagodniejszy( ale tylko ten 0,5 %) i na ten kazała mi go zamienić pediatra z hydrokortyzolu. Działa tak samo bo te koszmarne opuchnięcia na udach zniknęły po 3 smarowaniach.
Fucidin znam ale na dziecku nie stosowałam bo się boję, nie mówiąc już o silniejszych lekach. Stosujesz maść czy krem fucidin? Ma to jakieś znaczenie?

Wydaje mi się, że dziecko nagle dostało uczulenia od produktu który już wcześniej jadała, czy jest to możliwe? Nie znam się na alergiach ale kupy są strasznie toksyczne no i te krostki....
mamasierpniowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-04, 17:56   #108
Black_Rose
Zadomowienie
 
Avatar Black_Rose
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 003
GG do Black_Rose
Dot.: Dla mam dzieci z atopowym zapaleniem skóry

Cytat:
Napisane przez mamasierpniowa Pokaż wiadomość
Black_Rose, hydrocortyzol a hydrocort to co innego.Hydrocort jest łagodniejszy( ale tylko ten 0,5 %) i na ten kazała mi go zamienić pediatra z hydrokortyzolu. Działa tak samo bo te koszmarne opuchnięcia na udach zniknęły po 3 smarowaniach.
Fucidin znam ale na dziecku nie stosowałam bo się boję, nie mówiąc już o silniejszych lekach. Stosujesz maść czy krem fucidin? Ma to jakieś znaczenie?

Wydaje mi się, że dziecko nagle dostało uczulenia od produktu który już wcześniej jadała, czy jest to możliwe? Nie znam się na alergiach ale kupy są strasznie toksyczne no i te krostki....
wiesz, bardzo możliwe, czasem alergia pojawia się z powodu zbyt czestego podawnia jednego produktu, z drugiej strony gdy wiesz, ze nie zaszkodzi to dajesz z czystym sumieniem, a tu nagle reakcja i bęc! Sama pewnie już nie wiesz od czego to wszystko. Mój synek to w kolko to samo: brokuły, dynia, ryz, kaszka dla alergikow, dziś jedziemy kupic krolika... Od dyni już zaczelo go delikatnie podrazniac:/ teraz będę probowac z cukinia...
Fucidin mam w kremie, na początku, kiedy pojawila się alergia, ok 14 tyg jego zycia, od czapeczki na wysypanym i łuszczącym się czole zrobila mu się ogromna, ropiejąca rana. Probowalam nawet... siuski. Fucidin uratowal sytuacje w ciągu doby, teraz gdy dbam o jego diete i dostaje brytyjski odpowiednik Bebilon Pepti 2 skorka jest trochę podrażniona, ale zmiana jest o 180 stopni.
Tu w ogóle konsultowałam się z 12 lekarzami i każdy twierdził, ze to nie jest alergia a AZS to chyba skrót od jakiejś partii... Olałam to i sama go lecze z pomocą internetu i bystrego farmaceuty, który pomaga mi w razie czego wyperswadować recepty na mleko (30 funtow op, które starcza na 6-7 dni).

A hydrocort jest również sterydem?

Edytowane przez Black_Rose
Czas edycji: 2014-06-04 o 17:57
Black_Rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-04, 18:54   #109
mamasierpniowa
Zadomowienie
 
Avatar mamasierpniowa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 216
Dot.: Dla mam dzieci z atopowym zapaleniem skóry

niestety nie wiem czy jest to steryd. W opisie oraz na ulotce nie ma o tym mowy, uważam wiec że nie, ale pewności nie mam. Dziecku bardzo pomógł, ogólnie jest to maść do stosowania na ukąszenia, działa na zapalenie, uczulenia, świąt i obrzęki.

Jesli jest tak jak mówisz to właściwie nie mam pojęcia od czego ta alergia moze być.na dodatek dałam jej dziś po raz pierwszy truskawkę..zobaczymy co będzie: )
mamasierpniowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-04, 20:12   #110
Doreksik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 139
Dot.: Dla mam dzieci z atopowym zapaleniem skóry

Żurawinka, najtłustsze, czego używałam to maść cholesterolowa ewentualnie lipobaza, ale to tylko tam, gdzie ma tą bardzo suchą i łuszcząca się skórę. Nie smaruje jej bez potrzeby od stóp do głów, bo dostaje potówek. Zawsze smaruję ją czymś tłustym na noc, a w dzień tylko jeśli się drapie. Staram się po prostu nie zwracać jej uwagi na drapanie jeśli jest czymś zajęta. A jest ją w stanie skierować na temat drapania nawet niewinne pytanie, czy chce ogórka pokrojonego w kostkę czy w paski. Na słowo "kostka" natychmiast zaczyna się tam drapać, bo twierdzi że właśnie zaczęło ją tam szczypać.

Ostatnio zaczęłam jej dodatkowo bandażować na noc nogi (tam jest najgorzej). Teoretycznie to niegłupi pomysł, bo nie jest w stanie wytrzeć maści i kremów, którymi ją posmarowałam w prześcieradło (trze nogami o siebie lub o łóżko) lub skarpety, które ma na rękach ani niczego tam rozdrapać. Niestety jeśli nie jest w stanie rzucić się na nogi, rzuca się na inne części ciała. A już myślałam, że jestem sprytna :/ Przecież nie obandażuję jej od stóp do głów. Od razu uprzedzę - leki uspokajające na nią nie działają.

Edytowane przez Doreksik
Czas edycji: 2014-06-04 o 20:18
Doreksik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-05, 18:47   #111
karolinaP103
Zadomowienie
 
Avatar karolinaP103
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 1 313
Dot.: Dla mam dzieci z atopowym zapaleniem skóry

Cytat:
Napisane przez Black_Rose Pokaż wiadomość
Tu w ogóle konsultowałam się z 12 lekarzami i każdy twierdził, ze to nie jest alergia a AZS to chyba skrót od jakiejś partii...
A hydrocort jest również sterydem?
Jak w tytule : Atopowe Zapalenie Skóry
Tak hydrocort to też steryd ze wszystkimi jego działaniami niepożądanymi..
karolinaP103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-20, 09:42   #112
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Dla mam dzieci z atopowym zapaleniem skóry

Cytat:
Napisane przez sali82 Pokaż wiadomość
Jestem mamą 5-latka i 7 miesięcznego bobasa, który niestety załapał AZS... na szczęście po 4 miesiącach poszukiwań i męczarni wyleczyłam go!!! Podaję poniżej link do mojego prywatnego bloga, gdzie opisałam naszą historię z AZS. Nareszcie jest na to dziadostwo sposób!!!
http://sagefemme.pl/?wys=art&id=57
Szkoda, że zmuszasz ludzi do płacenia za dostęp do pełnej treści. Oj nieładna ta reklama, nieładna.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg blog.jpg (80,5 KB, 11 załadowań)
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-06, 16:24   #113
AAiG
Raczkowanie
 
Avatar AAiG
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 49
Exclamation Dot.: Dla mam dzieci z atopowym zapaleniem skóry

Drogie Mamy,
dzis dostałam info o Wielkim Testowaniu produktów na AZS Biodermy. Sama zaczynam testy niedługo, więc zapraszam do zgłaszania się. Szanse są spore, a ja jestem ciekawa czy któraś z Was uzywała tego kosmetyku u swojej pociechy. Piszcie czy wart jest uwagi.

http://mamali-testuje.blogspot.com/2...w-atoderm.html
AAiG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-22, 13:40   #114
julisari
Raczkowanie
 
Avatar julisari
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 373
Dot.: Dla mam dzieci z atopowym zapaleniem skóry

witajcie. u mojej córki też podejrzenie azs. drapie, jest niespokojna, skóra sucha w czerwonych plackach. strasznie mi je szkoda. mamy cutivate, cholesterolowa clemastinum no i najtrudniejsze - dieta. przeszukuje internet znacie jakieś strony z przepisami itp?
__________________

mama 3 cudownych córeczek J.S. L.kocham WAS
wojna z tłuszczykiem trwa nadal
julisari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-03, 19:54   #115
Migothkaa
Raczkowanie
 
Avatar Migothkaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 66
GG do Migothkaa
Dot.: Dla mam dzieci z atopowym zapaleniem skóry

Witam, moj 10 miesieczny synek niestety tez ma azs.. Probowalam stosowac diete eliminacyjna po ktorej i tak ma czerwone suche policzki i zapuchniete oczka ktore ciagle trze... Drogie mamy macie jakis sposob wlasnie na policzki i okolice oczu? przejrzalam caly internet i niestety nic nie znalazlam... mielismy na swiad ketotifen ktory nam sie juz skonczyl... teraz zaczelismy kuracje latopic; wczesnie kiedy mial suche placki w zgieciach rak, nog i pod szyja stosowalismy emolium krem i plyn do kapieli po ktorym mu to zeszlo.. Zastanawiam sie czy to czasem nie alergia na roztocza lub kota...
Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi
__________________
Easy come, easy go
Migothkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-03, 20:03   #116
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Dla mam dzieci z atopowym zapaleniem skóry

Niestety niewiele pomogę bo my ten etap mamy za sobą, na schodzącą czerwoną skórę z policzków chyba tylko diprobaza działała. Mieliśmy tak do 1,5 roku małej, tylko w zimie kiedy dodatkowo chorowała i od zimnego wiatru. Z czasem skóra buzi zrobiła się ładna a azs pojawiło się na innych partiach ciała.
U nas ani sierść ani roztocza tylko nie wiadomo co było przyczyną do dziś.

A tak w ogóle to u nas od roku bez objawów dzięki wit D.
żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-04, 08:06   #117
Migothkaa
Raczkowanie
 
Avatar Migothkaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 66
GG do Migothkaa
Dot.: Dla mam dzieci z atopowym zapaleniem skóry

No to zazdroszcze, ja od wczoraj smaruje diprobaza narazie nie widze zadnych efektow. Czyli twoja cora jadla wszystko bez zadnych diet? a robiliscie testy na alergie?
__________________
Easy come, easy go
Migothkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-04, 09:41   #118
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Dla mam dzieci z atopowym zapaleniem skóry

Na początku oczywiście było podejrzenie skazy białkowej, piła Nutramigen a potem mleka roślinne, teraz pije zwykłe mleko. Na pewno policzki pogarszały sie po zjedzeniu papryki i od nitki do kłębka doszłam że to od wit C. Podobnie przy przeziębieniach jesli miała podawaną wit C policzki robiły się czerwone. Jest uczulona na benzoesan sodu tak szczodrze dodawany do leków dla dzieci Dietę miała taką że unikaliśmy każdego chemicznego szitu, także słodyczy.
W badaniach nigdy nie wyszła alergia, nie miała podwyższonego IGe, przetestowałam wszelkie możliwe kosmetyki, naturalne i te z parafiną. Chodziłam do różnych alergologów i dermatologa.
Diprobaza pomogła nam początkowo na policzki, na skórę ciała nie działała. Plus że nigdy jej to nie swędziało, objawy AZS były tylko na skórze.
Mieliśmy tak że skóra była piekna, zimą przeważnie zła.
Od 2 m-cy życia stosowaliśmy latopic i tak szczerze to średnio wierzę w działanie tego typu preparatów.

Na chwilę obecną córka - prawie 4 lata - może jeść wszystko.
żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-05, 09:25   #119
Migothkaa
Raczkowanie
 
Avatar Migothkaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 66
GG do Migothkaa
Dot.: Dla mam dzieci z atopowym zapaleniem skóry

Szczerze ja juz nie wiem co mam robic, nie mam pojecia od czego to jest... Tez probowalam zmienic mleko na bebilon pepti ale synek nie chcial wogole go pic i dostal wysypki po nim... albo po antybiotyku... nie wiem...
__________________
Easy come, easy go
Migothkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-05, 11:22   #120
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Dla mam dzieci z atopowym zapaleniem skóry

Znalezienie przyczyny nie jest łatwe, znajomy chłopiec też miał ale w starszym wieku zaczerwieniające się policzki od wit C podawanej mu jesien-zima. Drugi placki na policzkach całoroczne od jajek podobno ( chociaz moim zdaniem tutaj powodem mogło być szitowe jedzenie np. kostki rosołowe do wszystkiego)
My swego czasu patrzyliśmy tez pod kątem proszków do prania dla dorosłych, dziecko mogło się przytulać policzkami do naszych bluzek itd. ale my używaliśmy jednego proszku dla wszystkich.

A drapie się?
żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-06-27 07:58:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:24.