Sierpniowe mamusie 2015 :) - Strona 167 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-02-01, 17:14   #4981
Papusia28
Raczkowanie
 
Avatar Papusia28
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 261
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 :)

komu wysłać te dane do 1 str bo z tego bólu nic nie kotaktuje ;/
__________________
28.11.2012 Zuzia
29.08.2015 Dzidziulek
Papusia28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-01, 17:14   #4982
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 :)

Cytat:
Napisane przez 12mu05 Pokaż wiadomość
Siemka ja Was czytam ale cały weekend w biegu bo się przygotowujemy do urolpu...


ale w sprawach porodów chętnie zabiorę głos, choc pewnie już po dyskusji


ja Synka jak Olenka_24 też rodziłam naturalnie, poród trwał prawie 12ha i choć był tragiczny (zwłaszcza parte) to i teraz chciałabym spróbować naturalnie, chyba że i to Dzieciatko będzie takie duże i z taką dużą główką, bo moim zdaniem mój poród tylko cudem nie zakończył się jakąś tragedią i w trakcie powinna być zrobiona awaryjna cc a nie na siłę wyciąganie maluszka.

---------- Dopisano o 18:11 ---------- Poprzedni post napisano o 18:10 ----------




podobno jak dziecko przechodzi przez kanał rodny to przeżywa stan agonalny, dlatego też często dzieci po ciężkich porodach naturalnych mają mocniejsze i dłuższe kolki - element stresu i lęku ma wpływ na ukl pokarmowy tak mi mówiła położna..

---------- Dopisano o 18:12 ---------- Poprzedni post napisano o 18:11 ----------



ja do porodu podchodziłam na luzie, co ma być to będzie jak się uda sn to super, ale jak nie to nie będę się czuła gorszą matką bo było cc.. najważniejsze jest dobro dzieciatka, a sn na siłe to nic dobrego a tak czy siak i tak jakoś trzeba to przetrwać
Popieram





Cytat:
Napisane przez kasperka Pokaż wiadomość
Ojejkuuuu szkoda, ze tak daleko, bo bylabym u Ciebie w mgnieniu oka

---------- Dopisano o 18:13 ---------- Poprzedni post napisano o 18:12 ----------





Coraz bardziej boje sie sn
Oj wierze ci.

---------- Dopisano o 18:14 ---------- Poprzedni post napisano o 18:14 ----------

Cytat:
Napisane przez Papusia28 Pokaż wiadomość
komu wysłać te dane do 1 str bo z tego bólu nic nie kotaktuje ;/
Roxanie wyślij
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-01, 17:32   #4983
dd1dd
Zakorzenienie
 
Avatar dd1dd
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: łódzkie :]
Wiadomości: 3 603
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 :)

zjadłam budyń i czuję, że na dobre to on mi nie wyjdzie tyle lat nie jadłam budyniu

---------- Dopisano o 18:32 ---------- Poprzedni post napisano o 18:30 ----------

ale mamy ładną i kolorową drugą część
__________________
dd1dd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-01, 17:37   #4984
12mu05
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 540
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 :)

Cytat:
Napisane przez magdowe Pokaż wiadomość
Dzięki mam taką nadzieje. Bo byłam u skraju załamania.

A jeszcze co do porodu to wg mnie każda kobieta powinna sama móc zdecydować jak chce urodzić. A już na pewno w każdym szpitalu powinno być znieczulenie u mnie np. nie ma.
zgadzam się w 100% Niektóre kobiety mają np paniczny lęk przed sn i powinny mieć prawo decydować.

a ZZO powinno być wszędzie dostępne!
12mu05 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-01, 17:49   #4985
kasperka
Zakorzenienie
 
Avatar kasperka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: De
Wiadomości: 5 714
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 :)

Cytat:
Napisane przez 12mu05 Pokaż wiadomość
zgadzam się w 100% Niektóre kobiety mają np paniczny lęk przed sn i powinny mieć prawo decydować.

a ZZO powinno być wszędzie dostępne!
Wiesz moze jak to u nas w Niemczech ze znieczuleniem jest ???

---------- Dopisano o 18:47 ---------- Poprzedni post napisano o 18:44 ----------

Cytat:
Napisane przez dd1dd Pokaż wiadomość
zjadłam budyń i czuję, że na dobre to on mi nie wyjdzie tyle lat nie jadłam budyniu

---------- Dopisano o 18:32 ---------- Poprzedni post napisano o 18:30 ----------

ale mamy ładną i kolorową drugą część
Tez wlasnie widzialam baaardzo ladna

---------- Dopisano o 18:49 ---------- Poprzedni post napisano o 18:47 ----------

Co na kolacje jecie dzis dziewczyny??? Bo ja juz glodna, a pomyslow brak

Edytowane przez kasperka
Czas edycji: 2015-02-01 o 17:50 Powód: Blad
kasperka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-01, 17:54   #4986
12mu05
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 540
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 :)

Cytat:
Napisane przez kasperka Pokaż wiadomość



Coraz bardziej boje sie sn
hahaha nie ma co się bać, bo tak czy siak Dziecko musi wyjść na świat

a ja uważam że do SN powinny być dopuszczone kobiety których dzieci są wstanie wmiarę bezproblemowo wyjść same na świat czyli odpowiednio duże dziecko do możliwości kobiety

ja rodziłam Syna 4210g SN, Synek miał za dużą głowę (co na USG w szpitalu kobieta "na siłę" zmniejszała ) a ja kompletna nowicjuszka bo 1 dziecko niczego się nie dopominałam sama!

i skończyło się maga nacięciem(którego nie poczułam) i próżnociągiem i wypychaniem dziecka przez brzuch przez położna(co jest zabronione)..

ALe właśnie... ja NIE WIEDZIAŁAM jak to ma wyglądac i co powinnam żądać! teraz jestem mądrzejsza... i najpierw się wydowiaduję , a potem zdecyduję jak będę rodzić bo dla mnie najważniejsze jest zdrowie dziecka! a PRÓZNOCIĄG (używany przez poł ha ) to ostateczność! Synek miał takie straszne 2 siniaki i stupki na głowie jak 2 denka szklanki... a 2 bo próżnociąg "puścił" i musieli jeszcze raz dossać...

Bidulek był, nawet mu w szpitalu czapeczke zabronili zakladać, bo że główka strasznie boli...

ale mówić, ja Bogu dziękuję za CUD, że mimo takich przejść i mi i Synkowi nic się nie stało(ja miałam jeszcze przyklejone łożysko odrywane po porodzie i pół godz później krwotok)

Ale wiem, że takie porody to rzadkość więc mam nadzieję, że teraz będzie inaczej


PS. no i coś w tym jest, że porody sa podobne do porodów mam naszych, bo moja 1 poród miała tragiczny, też z komplikacjami, cała popękała, miała później krwotok i krew jej przetaczali...

---------- Dopisano o 18:54 ---------- Poprzedni post napisano o 18:50 ----------

Cytat:
Napisane przez kasperka Pokaż wiadomość
Wiesz moze jak to u nasz w Niemczech ze znieczuleniem jest ???[COLOR="Silver"]
tutaj w DE możesz sobie po pierwsze sama wybrac jaki poród chcesz mieć- czy cc czy sn, po drugie możesz za darmo mieć ZZO

tylko!... znowu moje "niedoświadczenie"!!
ja na wizycie w szpitalu od razu zaznaczyłam że chcę ZZO i lekarz (jedyny POLAK gin tam) przyjmował mnie i badał i powiedział, że zanim skończy dyżur to dostanę ZZO.... i co.... i ja czekałam...czekałam... a ten -pożal się Boże 0 LEKARZ- poszedł sobie do domu i nie dostałam wogóle ZZO!!! a się nie upominałam później, bo jak mówił, że mi da, to czekałam na niego
12mu05 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-01, 17:55   #4987
roxana_lu
Zakorzenienie
 
Avatar roxana_lu
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 486
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 :)

później Was ponadrabiam

jeszcze 15 postów i...

...zapraszam!

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post50041238

starałam się jak mogłam, jeszcze pewnie coś tam pozmieniam, 'pobawię' się tą pierwszą stroną ale na tą chwilę jest tak!

Resztę mam proszę o wiadomość prywatną w celu dopisania do listy.

Mam problem z tymi mamusiami:
ACKA
CANDY02
FANTASTKA
_TEQUILA_
ANA__86
TUSIAEM
ALICZKA88

Czy to ja nie kojarzę (za co z góry przepraszam!! ) czy już się nie udzielają na wątku?
__________________
Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.

Synuś i Córcia

Edytowane przez roxana_lu
Czas edycji: 2015-02-01 o 17:57
roxana_lu jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-02-01, 17:55   #4988
kasperka
Zakorzenienie
 
Avatar kasperka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: De
Wiadomości: 5 714
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 :)

Cytat:
Napisane przez 12mu05 Pokaż wiadomość
hahaha nie ma co się bać, bo tak czy siak Dziecko musi wyjść na świat

a ja uważam że do SN powinny być dopuszczone kobiety których dzieci są wstanie wmiarę bezproblemowo wyjść same na świat czyli odpowiednio duże dziecko do możliwości kobiety

ja rodziłam Syna 4210g SN, Synek miał za dużą głowę (co na USG w szpitalu kobieta "na siłę" zmniejszała ) a ja kompletna nowicjuszka bo 1 dziecko niczego się nie dopominałam sama!

i skończyło się maga nacięciem(którego nie poczułam) i próżnociągiem i wypychaniem dziecka przez brzuch przez położna(co jest zabronione)..

ALe właśnie... ja NIE WIEDZIAŁAM jak to ma wyglądac i co powinnam żądać! teraz jestem mądrzejsza... i najpierw się wydowiaduję , a potem zdecyduję jak będę rodzić bo dla mnie najważniejsze jest zdrowie dziecka! a PRÓZNOCIĄG (używany przez poł ha ) to ostateczność! Synek miał takie straszne 2 siniaki i stupki na głowie jak 2 denka szklanki... a 2 bo próżnociąg "puścił" i musieli jeszcze raz dossać...

Bidulek był, nawet mu w szpitalu czapeczke zabronili zakladać, bo że główka strasznie boli...

ale mówić, ja Bogu dziękuję za CUD, że mimo takich przejść i mi i Synkowi nic się nie stało(ja miałam jeszcze przyklejone łożysko odrywane po porodzie i pół godz później krwotok)

Ale wiem, że takie porody to rzadkość więc mam nadzieję, że teraz będzie inaczej


PS. no i coś w tym jest, że porody sa podobne do porodów mam naszych, bo moja 1 poród miała tragiczny, też z komplikacjami, cała popękała, miała później krwotok i krew jej przetaczali...

Ale mialas przezycie ! Szok!!! Dobrze, ze synus caly i zdrowy.
Boje sie, ze tez trafie na kogos takiego, a potem problemy straszne... Rodzilas w Niemczech, prawda???
Moja mama miala bardzo latwy i szybki porod, oby mi tez taki dany byl
kasperka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-01, 17:55   #4989
12mu05
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 540
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 :)

Cytat:
Napisane przez kasperka Pokaż wiadomość
[/COLOR]Co na kolacje jecie dzis dziewczyny??? Bo ja juz glodna, a pomyslow brak
a na kolację u mnie kanapka będzie z polską domową wiejską pasztetową i ogórkiem i soczek pomarańczowy więc szału nie ma... ale jak smakuje
12mu05 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-01, 17:55   #4990
dd1dd
Zakorzenienie
 
Avatar dd1dd
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: łódzkie :]
Wiadomości: 3 603
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 :)

12mu05 jak dobrze, że z dzieckiem wszystko dobrze i z Tobą bo jak to czytam to aż mam dreszcze
__________________
dd1dd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-01, 17:56   #4991
kasperka
Zakorzenienie
 
Avatar kasperka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: De
Wiadomości: 5 714
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 :)

Cytat:
Napisane przez roxana_lu Pokaż wiadomość
później Was ponadrabiam

jeszcze 15 postów i...

...zapraszam!

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post50041238

starałam się jak mogłam, jeszcze pewnie coś tam pozmieniam, 'pobawię' się tą pierwszą stroną ale na tą chwilę jest tak!
I jest baaardzo ladnie

---------- Dopisano o 18:56 ---------- Poprzedni post napisano o 18:56 ----------

Cytat:
Napisane przez 12mu05 Pokaż wiadomość
a na kolację u mnie kanapka będzie z polską domową wiejską pasztetową i ogórkiem i soczek pomarańczowy więc szału nie ma... ale jak smakuje
Mmmm brzmi smacznie
kasperka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-01, 17:57   #4992
dd1dd
Zakorzenienie
 
Avatar dd1dd
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: łódzkie :]
Wiadomości: 3 603
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 :)

Cytat:
Napisane przez roxana_lu Pokaż wiadomość
później Was ponadrabiam

jeszcze 15 postów i...

...zapraszam!

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post50041238

starałam się jak mogłam, jeszcze pewnie coś tam pozmieniam, 'pobawię' się tą pierwszą stroną ale na tą chwilę jest tak!
jest pięknie
__________________
dd1dd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-01, 17:57   #4993
Jess922
Zakorzenienie
 
Avatar Jess922
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 4 093
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 :)

Ale naskrobałyście, jeszcze trochę i się przenosimy

U nas też dzisiaj była piękna pogoda, pojechaliśmy do teściów na obiad, Łukasz wymienił jakieś części w aucie i pojechaliśmy na wycieczkę "przed siebie" Powspominaliśmy i było fajnie

Co do porodu- to ja o tym nie myślę jeszcze. Nie czuję obaw i nie zamierzam na razie o tym myśleć i bez sensu się stresować.

Wykładowczyni odpisała mi i zaproponowała, żebym zrobiła kolejną pracę i oczywiście dała mi masę tego do środy. Wczoraj znalazłam inne rozwiązanie nad którym się zastanawiam, a mianowicie rezygnacja z jednej specjalności(tera mam 2), właśnie z tej na której mam to zaliczenie. Byłam zdecydowana, a jej meil zburzył moją wizję i zastanawiam się teraz co robić..
__________________
Synek
Jess922 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-01, 17:58   #4994
dd1dd
Zakorzenienie
 
Avatar dd1dd
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: łódzkie :]
Wiadomości: 3 603
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 :)

u mnie nic nie będzie bo mi źle po tym budyniu, zasłodziłam się
chyba, że później
__________________
dd1dd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-01, 18:00   #4995
12mu05
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 540
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 :)

Cytat:
Napisane przez kasperka Pokaż wiadomość
Ale mialas przezycie ! Szok!!! Dobrze, ze synus caly i zdrowy.
Boje sie, ze tez trafie na kogos takiego, a potem problemy straszne... Rodzilas w Niemczech, prawda???
Moja mama miala bardzo latwy i szybki porod, oby mi tez taki dany byl
Moim zdaniem ważne jest się doinformowac o swoich prawach i o obowiązkach szpitala i mieć kogoś kto będzie dla nas walczył, gdy my będziemy w mękach bóli porodowych

Mój mąż nie gada po niemiecku, więc nie był mi pomocny (jedynie- albo aż )- zawołał położne jak mi sie później słabo zrobiło,i wziął Synka odemnie bo bałam się że spadnie ze mnie bo odlatywałam

Po porodzie polecam wspólny pokój z mężem bo jak ja np miałam na obu rękach kroplówki całą noc, to nie miałabym jak dziecka wziąść sama do karmienia czy przebierania, mąż przebierał, i podawał mi do karmienia
12mu05 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-01, 18:00   #4996
kasperka
Zakorzenienie
 
Avatar kasperka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: De
Wiadomości: 5 714
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 :)

Cytat:
Napisane przez dd1dd Pokaż wiadomość
u mnie nic nie będzie bo mi źle po tym budyniu, zasłodziłam się
chyba, że później
Ja wlasnie jakos wogole slodkich rzeczy jesc nie moge, tzn.wogole nie mam apetytu na nie
kasperka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-01, 18:00   #4997
dd1dd
Zakorzenienie
 
Avatar dd1dd
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: łódzkie :]
Wiadomości: 3 603
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 :)

Cytat:
Napisane przez Jess922 Pokaż wiadomość
Co do porodu- to ja o tym nie myślę jeszcze. Nie czuję obaw i nie zamierzam na razie o tym myśleć i bez sensu się stresować.
ja też jeszcze nie myślę ale historie z chęcią poczytam, czego mogę się spodziewać itd
__________________
dd1dd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-01, 18:01   #4998
Nicole`_
Zakorzenienie
 
Avatar Nicole`_
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: ♥
Wiadomości: 7 055
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 :)

Jess, spróbuj zrobić to o co Cię prosiła, może się uda i nie będziesz musiała rezygnować. Przecież zrezygnować można zawsze, nie poddawaj się bez walki

A ja pospałam godzinkę, obudziłam się i teraz nie wiem co ze sobą począć... póki co podgryzam oscypki

Tak bardzo nie chcę jutro iść do pracy...
__________________
2+2
Nicole`_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-01, 18:03   #4999
dd1dd
Zakorzenienie
 
Avatar dd1dd
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: łódzkie :]
Wiadomości: 3 603
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 :)

No to lecimy zaraz na drugą część
__________________
dd1dd jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-01, 18:04   #5000
Jess922
Zakorzenienie
 
Avatar Jess922
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 4 093
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 :)

Cytat:
Napisane przez roxana_lu Pokaż wiadomość
później Was ponadrabiam

jeszcze 15 postów i...

...zapraszam!

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post50041238

starałam się jak mogłam, jeszcze pewnie coś tam pozmieniam, 'pobawię' się tą pierwszą stroną ale na tą chwilę jest tak!

Resztę mam proszę o wiadomość prywatną w celu dopisania do listy.

Mam problem z tymi mamusiami:
ACKA
CANDY02
FANTASTKA
_TEQUILA_
ANA__86
TUSIAEM
ALICZKA88

Czy to ja nie kojarzę (za co z góry przepraszam!! ) czy już się nie udzielają na wątku?

Mam problem z tymi mamusiami:
ACKA nie widziałam nigdy
CANDY02 udziela się, ale rzadko
FANTASTKA podobno przeszła na lipcowe
_TEQUILA_ nie widziałam nigdy
ANA__86 poroniła
TUSIAEM nie widziałam nigdy
ALICZKA88 udziela się, ale rzadko
__________________
Synek
Jess922 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-01, 18:04   #5001
kasperka
Zakorzenienie
 
Avatar kasperka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: De
Wiadomości: 5 714
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 :)

Cytat:
Napisane przez 12mu05 Pokaż wiadomość
Moim zdaniem ważne jest się doinformowac o swoich prawach i o obowiązkach szpitala i mieć kogoś kto będzie dla nas walczył, gdy my będziemy w mękach bóli porodowych

Mój mąż nie gada po niemiecku, więc nie był mi pomocny (jedynie- albo aż )- zawołał położne jak mi sie później słabo zrobiło,i wziął Synka odemnie bo bałam się że spadnie ze mnie bo odlatywałam

Po porodzie polecam wspólny pokój z mężem bo jak ja np miałam na obu rękach kroplówki całą noc, to nie miałabym jak dziecka wziąść sama do karmienia czy przebierania, mąż przebierał, i podawał mi do karmienia
Oj wlasnie mialam pytac Ciebie o ten pokoj wspolny Wyczytalam w klubie jak pisalas o tym... Jak to wyglada wogole??? Mozna wczesniej juz zarezereowac sobie taki pokoj??? Jesli tak to ile wczesniej. My jestesmy zdecydwani na pokoj 2 osobowy a raczej 3
kasperka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-01, 18:05   #5002
roxana_lu
Zakorzenienie
 
Avatar roxana_lu
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 486
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 :)

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post50041238

ZAPRASZAMY NA DRUGĄ CZĘŚĆ WĄTKU!

-WĄTEK ZAMKNIĘTY-
__________________
Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.

Synuś i Córcia
roxana_lu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-01, 18:07   #5003
12mu05
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 540
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 :)

Cytat:
Napisane przez dd1dd Pokaż wiadomość
12mu05 jak dobrze, że z dzieckiem wszystko dobrze i z Tobą bo jak to czytam to aż mam dreszcze
hihi a wiesz... ja się nie boję nastepnego porodu jak było po wszystkim to powiedziałam do położnych, że następna to tylko cc, a następnego dnia, że w sumie to jak będzie mniejsze to może być i sn

a u nas problemem była po prostu bardzoo duża główka normalny obwód główki chłopca to ok 33-34cm a mój miał 38cm -> więc od tej pory wierzę, że 4CM ROBIĄ RÓŻNICĘ zwłaszcza w takim strategicznym miejscu ;-)
12mu05 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-01, 18:10   #5004
asienka_182
Rozeznanie
 
Avatar asienka_182
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 887
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 :)

Ehh musze was jutro nadrobi. Bo nie mialam Internetu a z racji iż mój Tż jest w domu to musze iść sie ogarnac i do łóżeczka narobiłyście mi ochoty na ogórki bo ktoras widziałam ze jadla
asienka_182 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-01, 18:45   #5005
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 :)

Cytat:
Napisane przez 12mu05 Pokaż wiadomość
hahaha nie ma co się bać, bo tak czy siak Dziecko musi wyjść na świat

a ja uważam że do SN powinny być dopuszczone kobiety których dzieci są wstanie wmiarę bezproblemowo wyjść same na świat czyli odpowiednio duże dziecko do możliwości kobiety

ja rodziłam Syna 4210g SN, Synek miał za dużą głowę (co na USG w szpitalu kobieta "na siłę" zmniejszała ) a ja kompletna nowicjuszka bo 1 dziecko niczego się nie dopominałam sama!

i skończyło się maga nacięciem(którego nie poczułam) i próżnociągiem i wypychaniem dziecka przez brzuch przez położna(co jest zabronione)..

ALe właśnie... ja NIE WIEDZIAŁAM jak to ma wyglądac i co powinnam żądać! teraz jestem mądrzejsza... i najpierw się wydowiaduję , a potem zdecyduję jak będę rodzić bo dla mnie najważniejsze jest zdrowie dziecka! a PRÓZNOCIĄG (używany przez poł ha ) to ostateczność! Synek miał takie straszne 2 siniaki i stupki na głowie jak 2 denka szklanki... a 2 bo próżnociąg "puścił" i musieli jeszcze raz dossać...

Bidulek był, nawet mu w szpitalu czapeczke zabronili zakladać, bo że główka strasznie boli...

ale mówić, ja Bogu dziękuję za CUD, że mimo takich przejść i mi i Synkowi nic się nie stało(ja miałam jeszcze przyklejone łożysko odrywane po porodzie i pół godz później krwotok)

Ale wiem, że takie porody to rzadkość więc mam nadzieję, że teraz będzie inaczej


PS. no i coś w tym jest, że porody sa podobne do porodów mam naszych, bo moja 1 poród miała tragiczny, też z komplikacjami, cała popękała, miała później krwotok i krew jej przetaczali...

---------- Dopisano o 18:54 ---------- Poprzedni post napisano o 18:50 ----------



tutaj w DE możesz sobie po pierwsze sama wybrac jaki poród chcesz mieć- czy cc czy sn, po drugie możesz za darmo mieć ZZO

tylko!... znowu moje "niedoświadczenie"!!
ja na wizycie w szpitalu od razu zaznaczyłam że chcę ZZO i lekarz (jedyny POLAK gin tam) przyjmował mnie i badał i powiedział, że zanim skończy dyżur to dostanę ZZO.... i co.... i ja czekałam...czekałam... a ten -pożal się Boże 0 LEKARZ- poszedł sobie do domu i nie dostałam wogóle ZZO!!! a się nie upominałam później, bo jak mówił, że mi da, to czekałam na niego
Aa to widzę druga mamusia z de dziewczyny wyślij cie mi zaproszenia do znajomych plis dobrze mieć kontakt możemy podyskutować o dzieciach itp w ogóle można na różnych stronach się rejestrować np beibivita czy hipp i tam zostaniecie próbki za darmo i Gutscheiny. Co do porodów w de właśnie dobre jest to ze mas wybór choć właśnie cc bym nie chciała z wyboru jedynie w ostateczności. Ale np opieka w szpitalu jest super 1 klasa.





Cytat:
Napisane przez kasperka Pokaż wiadomość
Wiesz moze jak to u nas w Niemczech ze znieczuleniem jest ???

---------- Dopisano o 18:47 ---------- Poprzedni post napisano o 18:44 ----------



Tez wlasnie widzialam baaardzo ladna

---------- Dopisano o 18:49 ---------- Poprzedni post napisano o 18:47 ----------

Co na kolacje jecie dzis dziewczyny??? Bo ja juz glodna, a pomyslow brak
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-01, 18:46   #5006
Marlyn1990
Raczkowanie
 
Avatar Marlyn1990
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 122
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 :)

Cytat:
Napisane przez mms_22 Pokaż wiadomość
Nie mam zamiaru Tym bardziej zrobię jej na złość Uwierzcie mi, że ja z natury jestem naprawdę łagodnym człowiekiem... i cierpliwym... Ale w "tych" relacjach gdzieś te cechy zanikają No ale zobaczcie... Mnie na prawdę ciężko wytrącić z równowagi, a jej się udaje
Hej! tak wtrącając się do naszych wspaniałych teściów ja mam naprawdę fajnych przyszłych teściów, nie mogę na nich za bardzo narzekać. Ale działają na zasadzie: my się nie wtrącamy, ale nasze zdanie powinniście znać, a to się robi jednoznaczne. U mnie teraz rozchodzi się dyskuja na temat naszego slubu, że powinien zostac zorganizowany w ciągu 2 miesięcy, "bo co ludzię powiedzą"! no paranoja jakaś. Dobrze, że moi rodzice chociaż łagodniej do tej sprawy podchodzą po 9 latach bycia z moim Bartoszem,nie potrzebuje na gwałt papieru. To jest chyba logiczne? I tak od dłuższego czasu mieszkamy sami razem, choc czeka nas przeprowadzka i urządzanie mieszkania aleee również całkowicie sami się utrzymuje! a mam wrażenie, że traktują mnie jak małolatę, która wpadła i ma 17 lat w dodatku jest przed maturą, paranoja! Też postanowiłam nie dać im się. Ja mogę być cierpliwa, wyrozumiała ale wszystko do czasu!
Marlyn1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-01 19:46:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:57.