Niemcy V - Strona 38 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-11-30, 16:09   #1111
ogorekpazurek
Wtajemniczenie
 
Avatar ogorekpazurek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: niemcy
Wiadomości: 2 435
Dot.: Niemcy V

U nas Ida wszystkie dzieci ktorych przynajmniej jeden rodzic jest obcokrajowcem, nawet jak ma obywatelstwo niemieckie...u nas w ankiecie trzeba podac w ilu jezykach sie w domu mowi....
__________________
16/2015
ogorekpazurek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-30, 17:26   #1112
windowS17
Zadomowienie
 
Avatar windowS17
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 637
Dot.: Niemcy V

Mój syn w następnym roku rozpocznie szkole i my słyszeliśmy tylko o "teście językowym". W następnym miesiącu mamy spotkanie w szkole to dowiemy się wszystkiego, ale nie uważam by syn musiał korzystać z takiego kursu. Jest dwujęzyczny ale to niemiecki jest bardziej aktywny u niego
windowS17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-30, 18:44   #1113
agayka111
Raczkowanie
 
Avatar agayka111
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 125
Dot.: Niemcy V

No właśnie teraz patrząc na to co piszecie to tez jest bez sensu abym siedziała z dzieciakami do czerwca w pl tym bardziej ze syn nie zna języka. .. moje obawy są ze sobie nie poradzi to jest chyba najgorsze i tego najbardziej się boje

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka
agayka111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-30, 18:55   #1114
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez ogorekpazurek Pokaż wiadomość
Monika...a nie jest tak wszedzie? Moja corka tez musiala na dodatkowy niemiecki codzix bo ma Migrationshintergrund ale po 3-4tygodniach dostalismy list, ze nie widza potrzeby zeby corka uczeszczala na te zajecia bo jezyk zna super...ale na poczatku wszystkkie dzieci dwujezyczne czy z rodzicami obcokrajowcami musza chodzicna te zajecia
Nie, nie ma ta wszedzie, u mnie w NRW tak nie jest. Moje dziecie nie musialo chodzic na nauke niemieckiego, mimo ze mial sprachstörung i poszlam z nim do logopedy, ale to zupelnie co innego. Inne dzieci ktore nie mialy problemow logopedycznych, na zadne nauki jezyka nie chodzily.
Od tylko te testy co na wiosne sie robilo przed pojsciem do szkoly i to wszystko.
a te testy to chodzilo o spostrzegawczosc, koordynacie, np dzieci musza wylapac w kilku rzadkach takich samych figurek te ktore sie roznia, albo sa cyferki i musza wylapac np 2. Polaczyc w pary te same figury geometryczne, albo mamy jakas figure z niej jest wycieta jakas inna i trzeba dopasowac odpowiedni element zeby strorzyc calosc i liczony jest czas. Jeszcze cos tam roblili, ale juz nie pamietam co, a i jeszcze sportowa aktywnosc byla

Edytowane przez 201608040942
Czas edycji: 2015-11-30 o 19:01
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-30, 19:21   #1115
ogorekpazurek
Wtajemniczenie
 
Avatar ogorekpazurek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: niemcy
Wiadomości: 2 435
Dot.: Niemcy V

Sprachstörung to cos innego... U nas dzieci juz w przedszkolu sa wtedy wysylane do Sprachterapeuty jesli tylko jakie male rzeczy sa ktore trzba cwiczyc, jesli cos powazniejsego to wtedy do Logopedy...mojej corki przyjaciolka juz od kilku lat chodzi a Niemka z krwi i kosci...
A to w szkole to wlasnie wszystkie dzieci obcokrajowcow codza i na poczatku wlasnie patrza na jakim poziomie jest jezyk...
Dodatkowo jest deutsch+ tak jakby korepetycje dla wszystkich dzieci ktore maja problemy z koncentracja na lekcjach z pracmi domowymi itd...i u corki w klasie az 6dzieci na to chodzi i wieksosc to chlopcy
Zanim sie zorientowalam co jaki Kurs oznacza to sie okazalo ze moja Cora na nic dodatkowego chodzic nie musi...
__________________
16/2015
ogorekpazurek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-02, 15:27   #1116
Vorleserin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 16
Dot.: Niemcy V

Cześć dziewczyny,
czytam Wasze forum od dawna już, bo sama zamierzam emigrować w przyszłości Najpierw jednak czeka mnie praca magisterska, a wraz z nią ankieta, którą przeprowadzam wśród osób mieszkających w Niemczech.

Ankieta jest krótka, ale muszę ją przeanalizować, aby dokończyć swoją pracę magisterską I dołączyć do Was

Pomożecie?

Link do ankiety:
http://www.q-set.de/q-set.php?sCode=BAFRWCXSXMP P

Dzięki!!!
Ania
Vorleserin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-02, 18:32   #1117
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Niemcy V

Vorleserin, wypełniłam.
Powodzenia w pisaniu i na obronie
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-12-02, 18:50   #1118
emenyx
Zadomowienie
 
Avatar emenyx
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 523
Dot.: Niemcy V

http://youtu.be/CSEMCto5uwE cały czas sie zastanawiałam kim jest ta aktorka z AWZ a to laFee kiedyś o niej słyszałam ...
emenyx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-03, 07:32   #1119
201701091517
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 338
Dot.: Niemcy V

Vorleserin, powodzenia!

Jak patrzę na tą pogodę, to w ostatnim pytaniu to aż człowiek chce dopisać: "Taaak! Wyjechać na południe, do ciepełkaaa" xD

Chociaż nie powinnam narzekać, w sumie to.. przestało padać :P
Dziewczyny, czy macie jakieś super przepisy na Vanillekipferl? Wczoraj piekłam, z mojego sprawdzonego bloga, przepis się pokrywa z chefkoch ale no cholera.. no twarde :/
Dajecie jajka czy bez jajek? Bo to w sumie największe różnice, jakie są pomiędzy przepisamy na youtubie/chefkoch itd.
201701091517 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-03, 10:46   #1120
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez Lambadaa Pokaż wiadomość
Chociaż nie powinnam narzekać, w sumie to.. przestało padać :P
Dziewczyny, czy macie jakieś super przepisy na Vanillekipferl? Wczoraj piekłam, z mojego sprawdzonego bloga, przepis się pokrywa z chefkoch ale no cholera.. no twarde :/
Dajecie jajka czy bez jajek? Bo to w sumie największe różnice, jakie są pomiędzy przepisamy na youtubie/chefkoch itd.
Ja robie z takiego przepisu:
250 g maki
2 lyzki cukru
125 g zmielonych migdalow
cukier wanilinowy
250 g miekkiego masla


A dodatkowo podobne, ale przepis stary, mojej mamy:
20 dkg maki
10 dkg zmielonych orzechow
3 zoltka
20dkg margaryny (albo masla, ja daje pol na pol z maslem)
10 dkg cukru pudru
cukier waniliowy

A dalej podobnie jak Vanillekipferl
Wsio wymieszac, zagniesc ciasto, do lodowki na ok godzine.
odrywac po kawalku, formowac walek, tak grubosci palca, walek ciac na male kawaleczki (na dlugosc malego palca), formowac rogaliki, ukladac na blaszce, piec w ok 170° okolo 10 do 15 minut.
Jeszcze cieple wkladac w do miseczki z cukrem pudrem i dobrze z kazdej strony w cukrze "przewalcowac"
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-03, 12:26   #1121
awgusta
Та еще штучка ^^
 
Avatar awgusta
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: To tu to tam (:
Wiadomości: 2 405
Dot.: Niemcy V

Vorleserin zrobione Trzymam za plany.
__________________
Не строю в душе из себя недотрогу и честно добавлю, характер-не мед. Вчера черный кот уступил мне дорогу и сплюнув три раза поперся в обход!
awgusta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-12-03, 13:13   #1122
windowS17
Zadomowienie
 
Avatar windowS17
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 637
Dot.: Niemcy V

AZ musialam sprawdzić co to takiego to vanillekipferl. W sumie to nigdy ich nie jadlam.
A ja uwielbiam przeceny. Udało mi się upolować buty sportowe w kauflandzie po 3euro coś tam. Akurat będą na wiosne
windowS17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-03, 15:19   #1123
Vorleserin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 16
Dot.: Niemcy V

Dzięki dziewczyny, jesteście niezastąpione

Jak skończę z pracą magisterską (co jakoś powoli idzie, ale zawsze do przodu) to chciałabym przeprowadzić się do Niemiec albo do Szwajcarii. Niemiecki I angielski znam, ale nie chciałabym mieć byle jakiej pracy. Mam nadzieje znaleźć coś ciekawego, a najbardziej to przeżyć fajną przygodę, zobaczyć coś poza Polską

Jak Wam się żyje w Niemczech? Nie miałyście problemów ze sprawami organizacyjnymi - mieszkaniem, pracą? Tego chyba boję się najbardziej.

Dzięki,
Ania
Vorleserin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-03, 16:20   #1124
201701091517
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 338
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez windowS17 Pokaż wiadomość
AZ musialam sprawdzić co to takiego to vanillekipferl. W sumie to nigdy ich nie jadlam.
A ja uwielbiam przeceny. Udało mi się upolować buty sportowe w kauflandzie po 3euro coś tam. Akurat będą na wiosne
To takie bardzo bardzo pyszne ciasteczka ^^ Rozpływają się w ustach, obłędne.. Jadłam rok temu i normalnie.. pychotki
Ja czekam na promocje po świętach Wtedy to będzie szał
201701091517 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-04, 15:32   #1125
201606242122
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 622
Dot.: Niemcy V

dzień dobry czy macie jakiś sprawdzony dobry krem do rąk dostępny tu w de. cos na bardzo suche dlonie.
201606242122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-04, 16:55   #1126
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez zuleyka89 Pokaż wiadomość
dzień dobry czy macie jakiś sprawdzony dobry krem do rąk dostępny tu w de. cos na bardzo suche dlonie.
ja tylko nature moge polecic.
jak ma byc tluste to Martina Gebhardt ten krem w sloiku albo Burts Bees ten z mlekiem i mogdalem, ale uprzedzam jedze na marcepan, a jak ma byc lekkie, nie zostawiajace tlustej warstwy i bardziej nawilzajace to Granatapfel i Nachtkerze od WEleda. Mandel jest juz troche tresciwszy, a Sanddorn z nich wszystkich jest najlzejszy jesli chodzi o pielegnacje, ale dla wielu osob idealny.
Krem od Dr. Hauschka stawiam tak na rowni z Sanddorn od Weleda. byl czas ze mi te dwa kremy nie pasowaly. Uzywalam granata i wiesiolek mialam rok temu jak sie pojawil, ale tez zapach nie moj. POzniej wypuscili migdala i kupilam, ale latem to mi sie on taki "waschig" wydawal. teraz jest lepiej.
Moje ulubione kremy to Weleda i hauschka w tym momencie. Gebhardt kiedys spisywala sie lepiej. Moje dlonie teraz potrzebuja wiecej nawilzenia, a kiedys wolaly wiecej tluszczu. TO samo Burts Bees, jak wolisz wiecej tluszczu i zaoach marcepanu lubisz to polecam.
Poza tym z masciowatych kremow to fajny jest Burts Bees i Badger

tu jest ten marcepanowy tluscioch
https://www.ecco-verde.de/burts-bees...nd-bienenwachs

jak tlusciochy to ten balsam dla mnie
https://www.ecco-verde.de/burts-bees/handbalsam

i ten
https://www.ecco-verde.de/badger-bal...dworking-hands

Nad tym ubolewam ze to juz nie moja bajka bo ja ogolem lubie takie konsystencje, ale jak wymagania skory sie zmienily to nie ma co na sile uzywac. Pod kremem dlonie nadal wysuszone sa, a kiedys bylo super
https://www.ecco-verde.de/martina-ge...ail-hand-cream

z weleda ten zielony citrus creme tez mialam i wlasnie to samo, fajnie tlusty ale jak sie wchlonal to suche dlonie mialam. zdecydowanie nie dla rak ktore potrzebuja nawilzenia, reszta fajna
http://www.weleda.de/produkte/korper...nd-nagelpflege

wczesniej uzywalam tez tanich jak np Alterra, ale jednak to nie to. Od kiedy wymagania sie zmienily, ktremy te za malo nawilzaja mi dlonie, a za duzo natluszczaja.

Edytowane przez 201608040942
Czas edycji: 2015-12-04 o 16:57
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-04, 18:20   #1127
lilkaa009
Zadomowienie
 
Avatar lilkaa009
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 175
Dot.: Niemcy V

hej dziewczyny, czy moglaby mi któraś z was pomoc napisac wiadomosc do PayPal po niemiecku? Zamówiłam buty na niemieckim zalando korzystajac z konta goscinnego i teraz nie wiem, gdzie wyslali moje pieniadze po zwrocie butow..

"Witam, skladalam ostatnio zamowienie na zalando.de, korzystajac z "PayPal-Gastzahlung". Po zwróceniu produktu, dostałam od Was wiadomość, że kwota za zamówiony produkt została zwrocona na moje konto PayPal. Po trzech tygodniach od dostania tego e-maila załozyłam konto PayPal, jednak pieniędzy dalej tam nie ma. Co powinnam dalej zrobić, żeby odzyskać pieniądze?"

Byłabym bardzo wdzięczna jakby ktoś mi to poprawnie przetłumaczył na niemiecki uratujecie mi życie, bo naprawdę nie ma kto mi pomóc, więc nie mam pojęcia jak to zalatwić nie znając dobrze języka..
lilkaa009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-05, 11:34   #1128
201606242122
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 622
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
ja tylko nature moge polecic.
jak ma byc tluste to Martina Gebhardt ten krem w sloiku albo Burts Bees ten z mlekiem i mogdalem, ale uprzedzam jedze na marcepan, a jak ma byc lekkie, nie zostawiajace tlustej warstwy i bardziej nawilzajace to Granatapfel i Nachtkerze od WEleda. Mandel jest juz troche tresciwszy, a Sanddorn z nich wszystkich jest najlzejszy jesli chodzi o pielegnacje, ale dla wielu osob idealny.
Krem od Dr. Hauschka stawiam tak na rowni z Sanddorn od Weleda. byl czas ze mi te dwa kremy nie pasowaly. Uzywalam granata i wiesiolek mialam rok temu jak sie pojawil, ale tez zapach nie moj. POzniej wypuscili migdala i kupilam, ale latem to mi sie on taki "waschig" wydawal. teraz jest lepiej.
Moje ulubione kremy to Weleda i hauschka w tym momencie. Gebhardt kiedys spisywala sie lepiej. Moje dlonie teraz potrzebuja wiecej nawilzenia, a kiedys wolaly wiecej tluszczu. TO samo Burts Bees, jak wolisz wiecej tluszczu i zaoach marcepanu lubisz to polecam.
Poza tym z masciowatych kremow to fajny jest Burts Bees i Badger

tu jest ten marcepanowy tluscioch
https://www.ecco-verde.de/burts-bees...nd-bienenwachs

jak tlusciochy to ten balsam dla mnie
https://www.ecco-verde.de/burts-bees/handbalsam

i ten
https://www.ecco-verde.de/badger-bal...dworking-hands

Nad tym ubolewam ze to juz nie moja bajka bo ja ogolem lubie takie konsystencje, ale jak wymagania skory sie zmienily to nie ma co na sile uzywac. Pod kremem dlonie nadal wysuszone sa, a kiedys bylo super
https://www.ecco-verde.de/martina-ge...ail-hand-cream

z weleda ten zielony citrus creme tez mialam i wlasnie to samo, fajnie tlusty ale jak sie wchlonal to suche dlonie mialam. zdecydowanie nie dla rak ktore potrzebuja nawilzenia, reszta fajna
http://www.weleda.de/produkte/korper...nd-nagelpflege

wczesniej uzywalam tez tanich jak np Alterra, ale jednak to nie to. Od kiedy wymagania sie zmienily, ktremy te za malo nawilzaja mi dlonie, a za duzo natluszczaja.
dziękuję bardzo za moc porad
ja nie cierpię tlustych kremów do rąk, ale to nie ma byc dla mnie tylko dla osoby, którrej aż pękają dłonie.
201606242122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-06, 06:40   #1129
emenyx
Zadomowienie
 
Avatar emenyx
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 523
Dot.: Niemcy V

Polecam Sebamed krem do rak suchych z urea 5% dostępny w Rossmanie lub DM.
emenyx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-12-07, 22:03   #1130
nobodysperfect
Wtajemniczenie
 
Avatar nobodysperfect
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Panowie Niemcowie
Wiadomości: 2 833
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez zuleyka89 Pokaż wiadomość
dziękuję bardzo za moc porad
ja nie cierpię tlustych kremów do rąk, ale to nie ma byc dla mnie tylko dla osoby, którrej aż pękają dłonie.
Moje egzemowe dłonie nic nie ratuje oprócz kremu do rąk z neutrogeny. Dłonie mi pekaly i piekly a tu dwa z dni z tym kremem i ani sladu. To jest ten krem najgestszy. Kosztuje 2.79 w Rossmanie. Nie ma lepszego.
nobodysperfect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-08, 07:20   #1131
Bysanda
Zadomowienie
 
Avatar Bysanda
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 353
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez nobodysperfect Pokaż wiadomość
Moje egzemowe dłonie nic nie ratuje oprócz kremu do rąk z neutrogeny. Dłonie mi pekaly i piekly a tu dwa z dni z tym kremem i ani sladu. To jest ten krem najgestszy. Kosztuje 2.79 w Rossmanie. Nie ma lepszego.
Z Neutrogeny krem do dłoni jest super!
Bysanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-08, 08:35   #1132
white.apple
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 164
Dot.: Niemcy V

@ lilkaa009 Założyłaś to konto na PayPalu z tym samym adresem mail, którego użyłaś przy płatności na Zalando? Bo to jest warunek żeby zyskać dostęp do tych pieniędzy.
white.apple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-08, 09:43   #1133
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez nobodysperfect Pokaż wiadomość
Moje egzemowe dłonie nic nie ratuje oprócz kremu do rąk z neutrogeny. Dłonie mi pekaly i piekly a tu dwa z dni z tym kremem i ani sladu. To jest ten krem najgestszy. Kosztuje 2.79 w Rossmanie. Nie ma lepszego.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-08, 14:02   #1134
lioele
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 592
Dot.: Niemcy V

Cześć dziewczyny
Czytałam gdzieś na forum, że w Niemczech są takie automaty do zamieniania gotówki. Dużo ich jest w miastach? Chodzi mi konkretnie o Berlin
Tak jakoś wyszło, że uzbierało się nam w bilonie bardzo dużo monet typu 50,20 centów itd.
lioele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-08, 15:16   #1135
Fixi_Pixi
Zakorzenienie
 
Avatar Fixi_Pixi
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: De
Wiadomości: 3 132
Dot.: Niemcy V

lioele - ja wymieniałam w automatach w sparkasse wrzucasz monety do automatu i sumę wpłacają Ci na konto
__________________
make dreams come true
Fixi_Pixi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-08, 19:45   #1136
lioele
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 592
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez Fixi_Pixi Pokaż wiadomość
lioele - ja wymieniałam w automatach w sparkasse wrzucasz monety do automatu i sumę wpłacają Ci na konto
Sparkass to jest bank tak? Nie ma możliwości żeby dostać gotówkę normalnie?
Bo ja będę na jeden dzien czy dwa w Berlinie, a konta w banku tam nie mam
lioele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-08, 20:31   #1137
Fixi_Pixi
Zakorzenienie
 
Avatar Fixi_Pixi
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: De
Wiadomości: 3 132
Dot.: Niemcy V

Tak to jest bank. Jesli nie masz tam konta to raczej w inny sposób jest to niemożliwe.
__________________
make dreams come true
Fixi_Pixi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-08, 20:36   #1138
Bysanda
Zadomowienie
 
Avatar Bysanda
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 353
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez Fixi_Pixi Pokaż wiadomość
Tak to jest bank. Jesli nie masz tam konta to raczej w inny sposób jest to niemożliwe.
Jest możliwe, ale wezma prowizje.
Bysanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-08, 20:40   #1139
lioele
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 592
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez Bysanda Pokaż wiadomość
Jest możliwe, ale wezma prowizje.
Czyli wtedy iść do oddziału obojętnie jakiego banku? W jakiej wysokości może to być mniej więcej prowizja?
Ewentualnie jakby mi się nie udało wymienić to jak patrzą w np supermarketach, gdy ktoś płaci 10 euro bilonem typu 50 centów?
lioele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-08, 21:55   #1140
Fixi_Pixi
Zakorzenienie
 
Avatar Fixi_Pixi
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: De
Wiadomości: 3 132
Dot.: Niemcy V

Automaty są tylko w największych punktach, musiałabyś sprawdzić.

Bysanda - lioele chodzi o to aby wymienić monety na gotówkę, w automatach nie ma takiej opcji. Kiedyś się interesowałam tematem i przy okienku mi odmówili wymiany i skierowali do automatu. Natomiast słyszałam od znajomych, że można kwotę przelać na konto w innym banku i wtedy jest pobierana prowizja ale tego nie sprawdzałam i nie wiem gdzie dokładnie taka opcja jest bo tak jak wspominałam przy okienku pieniędzy nie przyjmują i odsyłają do automatu, a zaś w automacie nie widziałam opcji przelewu na inne konto.
__________________
make dreams come true
Fixi_Pixi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-19 17:44:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:54.