brudzący makijaż - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-01-04, 01:07   #1
Maribell
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 12
GG do Maribell

brudzący makijaż


Hej! Chciałam przede wszystkim się przywitać bo jestem tu nowa. I od razu małe pytanko, które dla mnie stanowi poważny problem. Nauczyłam się wreszcie ładnie malować, ale po nałożeniu na twarz najpierw kremu nawilżającego, podkładu (rimmel) i pudru nie można tej twarzy w ogóle dotknąć bo od razu cały makijaż odbija się np. na ręce Brudzą się też kołnierze, bluzkę mogę nałożyć tylko raz i od razu do prania. Próbowałam nakładać mniej podkładu (bo pudru nakładam minimalną warstewkę), ale to też nie pomaga. Bardzo proszę o pomoc bo nie mogę się nawet z nikim przywitać To dla mnie prawdziwa katorga. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.
Maribell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-04, 07:22   #2
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Re: brudzący makijaż

Są podkłady tzw.nie brudzące albo nie ścierające się i od tego chyba trzeba zacząć W zalezności od typu cery i podkładu jakiego potrzebujesz powinnaś to kryterium też brać pod uwagę
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-04, 08:20   #3
verleina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 60
Re: brudzący makijaż

osobiście nie znam tego podkładu, który Ty używasz, ale sa też inne sposoby. Mozesz użyć puszka, lub podłożyć chusteczke, to też zapobiegnie osypywaniu sie makijażu, pozdrawiam
verleina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-04, 10:32   #4
benny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 338
Re: brudzący makijaż

Jeżeli nie masz nic do ukrycia na policzkach, to możesz nakładać podkład tylko w strefie T, potem na całą twarz puder. Zakładam, że masz podkład idealnie dopasowany do koloru skóry.

zdaje się, że odczekanie kilku minut między nakładaniem kremu a podkładu i między podkładem a pudrem zwiększa trwałośc podkładu.
benny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-04, 12:51   #5
AnnHolland
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: brudzący makijaż

Ja podobnie jak Iwona polecam zmiane podkladu, albo zmiane kremu. Moze ten ktorego uzywasz jest zbyt tlusty, albo nie wchlania sie caly i pozostawia filtr? Zreszta nie zawsze tez kazdy podklad pasuje do kazdego kremu Ale tu trzeba probowac
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-05, 19:24   #6
Maribell
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 12
GG do Maribell
Re: brudzący makijaż

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. W związku z tym mam jeszcze kilka pytań. Czy moglibyście mi podać przykładowe podkłady z tych niebrudzących ? A co do przykładania chusteczek to już tak robiłam ale to niestety nie pomogło. Teraz spróbowałam dotknąć swojej twarzy to wręcz się kleiła i zostawia ślad na dłoni. Może faktycznie ten podkład nie jest najlepszy. Możecie mi jakieś doradzić ?
Maribell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-05, 19:27   #7
AnnHolland
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: brudzący makijaż

Ja ze swojej strony polecam Colorstay Revlona, lub z wyzszej polki Double Wear Stay. Nie polecam zas Air Wear L`oreala, czy Ideal Balance, ktore szybciutko schodza z buzi
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-01-05, 19:55   #8
katrina
Rozeznanie
 
Avatar katrina
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 707
GG do katrina
Re: brudzący makijaż

rimmel słynie z nietrwałości i brudzenia, niestety.
katrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-05, 20:22   #9
verleina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 60
Re: brudzący makijaż

dość dobre i niebrudzące są podkłady max factora, z serii 100...ale niestety niezbyt dobrze nawilżają, więc jeżeli masz suchą skóre to użyj dobrego kremu
verleina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-05, 21:00   #10
Dolly
Zakorzenienie
 
Avatar Dolly
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 721
GG do Dolly
Re: brudzący makijaż

ostatnio polubiłam fluid Bielendy z perłą Biju, ponieważ nawilża i nie robi typowej maski. Ja wogle nie lubie fluidów, ale jak już to jakieś lekkie albo kremy koloryzacyjne

P.S. ten fluid co mi się podoba na KW jest oceniony jako jeden z najgorszych, ale ja się z tym absolutnie nei zgadzam. Wcale po nim twarz mi się świeci, nei jest pomarańczowa, nie jest właśnie bardzo mocno kryjący, dobrze się go rozprowadza... i nie kosztuje fortuny, więc każdy może go spróbować.

Jutro kupuje ten nowy rozświetlający fluid AA Oceanica
__________________
kocham tą piosenkę http://www.youtube.com/watch?v=BboBncMCpws
...bo w końcu to przez nią w euforii złamałam nogę tańcząc
Dolly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:47.