Okropna praca, brak obowiązków, depresja - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-01-29, 18:24   #1
januszpolak
Zakorzenienie
 
Avatar januszpolak
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 503

Okropna praca, brak obowiązków, depresja


Cześć. Jak wiecie swoje już ponarzekałam na forum. Jednak chciałabym abyście życzliwie i od serca doradziły mi, co zrobić w mojej sytuacji. Pracuję obecnie w dużym zakładzie pracy w dużym mieście wojewódzkim. W pracy nie mam żadnych obowiązków, w zasadzie mam wrażenie że sprawiam kłopot tym że jestem. To, że jestem ignorowana to mało powiedziane. Pracę zaczynam o godzinie 8, a bywa że koło 9.30 słyszę że powinnam już udać się do domu, i za bardzo nie ma jak tego wynegocjować aby zostać dłużej (tzn. teoretycznie mogłabym zostać dłużej na zasadzie siedzenia w miejscu czy stania, ale jak dostaje takie polecenie to wiem że już żadne zadanie w pracy mnie nie czeka). Bardzo chciałabym robić coś w pracy, tzn. nawet gdybym miała umyć podłogę czy posprzątać to już byłabym zadowolona. Niestety tak nie jest, moja praca polega na siedzeniu i przyglądaniu się, jak ktoś inny pracuje, każda moja uwaga jest od razu na "nie", kiedy pytam się czy mogę zrobić x, y, z (są to rzeczy, które powinny być w zakresie moich obowiązków) to słyszę sucho, że nie. Kilka razy w tygodniu zdarzy mi się wykonać prostą czynność, którą mam opanowaną od wielu, wielu lat, albo też zdarzy się że muszę jakiegoś klienta odprowadzić z miejsca w miejsce i za nią/nim poczekać, zanieść papier z miejsca w miejsce czy coś wynotować. Generalnie nawet nie jest mi powierzana żadna czynność wymagająca przekazu ustnego, bo i tak takie coś musi być sprawdzone ponad mną. Moje teoretyczne obowiązki są wykonywane za moimi plecami, bez mojego udziału, zazwyczaj też po moim wyjściu z pracy (wymuszonym poleceniem służbowym).

Co do plusów... faktycznie mam dość dobrą pensję jak na te marne godziny, które muszę spędzić w pracy.

Ta sytuacja trwa już dobre kilka miesięcy i mimo moich szczerych chęci, motywacji, wyrywania się do pracy, zgłaszania przełożonym że chciałabym pracować - odbijam się od ściany. Doszło do tego, że rozwinęła się u mnie depresja, nie mam siły wstawać z łóżka, wychodzić ze znajomymi, w zasadzie odmawiam większości spotkań bo jestem chronicznie przemęczona. Wracam do domu koło 11-12 i jestem tak zmęczona, jakbym przepracowała dobę w kopalni, nie chce mi się jeść, ani cokolwiek zrobić. Bardzo chciałabym być komuś potrzebna, czuję że moje kompetencje zdobywane przez lata są pozbawione wartości, skoro ktoś woli płacić mi i się mnie pozbyć, niż oddelegować mi choćby najprostsze zadanie. Często popołudniami płaczę, poza tym śpię, wszystko przestało mnie cieszyć i interesować.

Powiecie - zmień pracę. Rozpaczliwie próbuję zmienić pracę, ale na moje stanowisko nie ma miejsc nigdzie, gdzie mogłabym fizycznie dojechać, kolejna taka szansa będzie za rok, a wiem że taki długi okres bezrobocia tylko mnie dobije. Tak, dzwoniłam wszędzie, wysyłałam też CV do pokrewnych firm poza moim wyuczonym zawodem. Zero odzewu. Moje opcje są takie, że mogę iść pracować ewentualnie do sklepu, czyli zupełnie poza wyuczonym zawodem, i ten rok przewegetować. Przy czym nie mam gwarancji, że kolejne miejsce pracy za rok okaże się lepsze. Co byście zrobiły na moim miejscu?

Wiem, że powinnam się trzymać tej pracy, bo lepszej nie znajdę, ale przez to że wiem co kolejnego dnia się wydarzy (nie otrzymam żadnego zadania, będę zbędna i odesłana do domu) nie chce mi się po prostu wstawać z łóżka. Nie wiem, ile jeszcze dam radę tak funkcjonować, miesiąc dwa a potem co?
januszpolak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-29, 19:34   #2
luks_baba
Raczkowanie
 
Avatar luks_baba
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 369
Dot.: Okropna praca, brak obowiązków, depresja

Jakiej rady oczekujesz? Tak, szukaj innej pracy, i to niekoniecznie w pokrewnej branży.
Jesteś tam na umowę o pracę? Czym się mniej więcej zajmujesz? Skoro nie masz co robić, to jakiego powodu pracodawca utrzymuje Twoje stanowisko?
__________________
W życiu przecież chodzi o to, żeby pićko pić.
luks_baba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-29, 19:44   #3
januszpolak
Zakorzenienie
 
Avatar januszpolak
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 503
Dot.: Okropna praca, brak obowiązków, depresja

Cytat:
Napisane przez luks_baba Pokaż wiadomość
Jakiej rady oczekujesz? Tak, szukaj innej pracy, i to niekoniecznie w pokrewnej branży.
Jesteś tam na umowę o pracę? Czym się mniej więcej zajmujesz? Skoro nie masz co robić, to jakiego powodu pracodawca utrzymuje Twoje stanowisko?
Tak jak w wątku chciałabym się dowiedzieć, co zrobiłybyście na moim miejscu. Czy szukałybyście mimo wszystko możliwości zmiany tej pracy? Czy warto zacisnąć zęby przez kilka kolejnych miesięcy? To stanowisko jest utrzymywane z pieniędzy z budżetu, nikogo nie obchodzi, jak te pieniądze są spożytkowane.
januszpolak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-29, 19:48   #4
Daisy992
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 40
Dot.: Okropna praca, brak obowiązków, depresja

Mam to samo.. dobrze zarabiam, ale szefowa mnie wyłącza z obowiązków. Sama planuję zmienić pracę, zaczęłam już nawet aplikować. Nie mogę znieść poczucia beznadziei wiedząc, że codziennie nic nie mam do zrobienia w pracy.
Daisy992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-29, 19:50   #5
linaya
astro-loszka
 
Avatar linaya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 505
Dot.: Okropna praca, brak obowiązków, depresja

Piszesz, że powyższa sytuacja trwa od kilku miesięcy...A jak było wcześniej? Czy dobrze, miałaś swoje obowiązki, które wykonywałaś i nikt Ci ich nie "odbierał"? Długo już tam pracujesz? Czy od tych kilku miesięcy ma miejsce jakaś konkretna sytuacja, np. zmiana zarządu, przełożonych, przetasowania personalne?

Bo wygląda trochę tak, jakby celowo chcieli Cię skłonić do odejścia, stopniowo odsuwając od pracy. Ale podałaś za mało danych, żeby ocenić, jaka może być tego przyczyna.
__________________
Kpię i o drogę nie pytam.
linaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-29, 19:55   #6
januszpolak
Zakorzenienie
 
Avatar januszpolak
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 503
Dot.: Okropna praca, brak obowiązków, depresja

Cytat:
Napisane przez Daisy992 Pokaż wiadomość
Mam to samo.. dobrze zarabiam, ale szefowa mnie wyłącza z obowiązków. Sama planuję zmienić pracę, zaczęłam już nawet aplikować. Nie mogę znieść poczucia beznadziei wiedząc, że codziennie nic nie mam do zrobienia w pracy.
Ściskam mocno Dawniej nie zdawałam sobie sprawy, jak bardzo takie coś może uderzyć w psychikę. Czuję się zupełnie niekompetentna, mam wrażenie, że uwsteczniam się z dnia na dzień. Zamiast poświęcić czas na rozwój, marnuję go.

---------- Dopisano o 20:55 ---------- Poprzedni post napisano o 20:52 ----------

Cytat:
Napisane przez linaya Pokaż wiadomość
Piszesz, że powyższa sytuacja trwa od kilku miesięcy...A jak było wcześniej? Czy dobrze, miałaś swoje obowiązki, które wykonywałaś i nikt Ci ich nie "odbierał"? Długo już tam pracujesz? Czy od tych kilku miesięcy ma miejsce jakaś konkretna sytuacja, np. zmiana zarządu, przełożonych, przetasowania personalne?

Bo wygląda trochę tak, jakby celowo chcieli Cię skłonić do odejścia, stopniowo odsuwając od pracy. Ale podałaś za mało danych, żeby ocenić, jaka może być tego przyczyna.
Ta sytuacja trwa od kiedy tam pracuję. Mój błąd że nie dowiedziałam się wcześniej, jak to może wyglądać (miałam na tamtym etapie wybór miejsca pracy i wiem, że są miejsca gdzie ludzie są bardo zadowoleni i pracują normalnie). Raczej przyczyną jest ścisła hierarchia, mała ilość obowiązków do rozdzielenia i nie wiem, może lęk, że mogę komuś innemu je odebrać? Nie mam pojęcia. Ale nawet kiedy brakuje ludzi do pracy, jest opieprz z góry że coś jest nie zrobione albo że co tyle osób bierze sobie urlopy, to i tak nie przekłada się na to że ja mam szansę kogoś wyręczyć.
januszpolak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-29, 19:56   #7
Azhaar
Zadomowienie
 
Avatar Azhaar
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 521
Dot.: Okropna praca, brak obowiązków, depresja

Byłam w podobnej sytuacji.
Pracowałam w korpo, w centrali banku. Byłam w pewnym dziale, gdzie miałam zajmować się analityką, ale okazało się że roboty analitycznej było jak na lekarstwo. I nikomu nie przeszkadzało, że nie mam co robić.
Próbowałam się zgłaszać do nowych zadań, ale to nie takie proste. Bank to biurokracja, tysiące procedur. Nie ma opcji, że powiem ,,Mam świetny pomysł, zróbmy to i to". Phi. Nie ma szans, nie przebudowałabym całego działu

Zmieniłam pracę, nie ma innego wyjścia.
Jeżeli nikogo z Twoich przełożonych Twoja sytuacja nie obchodzi i nie pomagają Ci nic z tym zrobić, to niestety nie możesz oczekiwać innej rady. Nikt tutaj nie da Ci magicznych rad, żeby zmienić Twojego szefa / zarząd / organizację w firmie. Ta firma już tak ma i tyle.

Nie wiem czy poszłabym do pracować do sklepu. Ja bym ten czas, za który mi płacą a nic nie robią wykorzystywałabym na swoj rozwój. Ja tak sobie radziłam. Przeczytałam sporo książek na tamtym stanowisku (na kompie ), z których wiedza zaowocowała w kolejnej pracy. Z tym, że ja pracuję w IT i tu ciągle jest coś nowego do nauki, nie wiem jak w Twoim zawodzie. Skoro dostajesz pieniądze jak za pełny etat, to korzystaj. Jak zmienisz pracę, to możesz już nie mieć tyle wolnego. Chociaż wiem, że zorganizowanie się i zmotywowanie się, gdy czasu jest za dużo nie jest łatwo.

Obecnie od trzech miesięcy mam nową pracę, bo w poprzedniej też już zaczynałam się nudzić, za mało zadań. Ale nie było tak zawsze, pierwsze 4 lata były ok, ale zmienił się zarząd i się popsuło.
Azhaar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-01-29, 20:50   #8
black_elderflower
Raczkowanie
 
Avatar black_elderflower
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 475
Dot.: Okropna praca, brak obowiązków, depresja

Przepraszam, zdublowal mi się post.

Edytowane przez black_elderflower
Czas edycji: 2020-01-29 o 20:52
black_elderflower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-29, 21:17   #9
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Okropna praca, brak obowiązków, depresja

Nie ogarniam jak to jest możliwe że przy takich niedoborach ludzi o jakich się mówi w twojej branży rzekomo ci się nic nie zleca do zrobienia.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-30, 01:25   #10
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Okropna praca, brak obowiązków, depresja

Kolejny trollowy wątek januszpolak, to już się robi męczące.

PS Dla nieuświadomionych: w innych wątkach ona jest lekarką-stażystką i nienawidzi leczyć pacjentów ani nawet na nich patrzeć, nie chce się już więcej w życiu uczyć (a tu nagle chce) i ogólnie to chciałaby zarabiać 10 k, ale w pracy, która niczego nie wymaga. Teraz widzę dramatyczny zwrot akcji, teraz chce, ale nie może.

Chociaż wątki to jej się w sumie często mieszają, bo w jednym wątku mówi, że za najniższą krajową da się dobrze żyć, bo można zaoszczędzić na antykoncepcji i wozić jedzenie od rodziców, a w drugim, że jednak nie, jednak 10 k i płaszczyk za dwa tysiące to podstawa.

To tak bardzo w skrócie, jakby ktoś chciał się męczyć udzielaniem rad na serio.

Edytowane przez megamag
Czas edycji: 2020-01-30 o 01:32
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-30, 06:04   #11
Cytokina
Interleukina Druga
 
Avatar Cytokina
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 811
Dot.: Okropna praca, brak obowiązków, depresja

Dobrze kojarzę, że jesteś ww trakcie lekarskiego stażu podyplomowego?
W takim razie nie ogarniam do końca problemu. Przecież co kilka tygodni zmienia się oddział, na którym się jest (najdłużej trwa staż z chorób wewnętrznych - 10 tygodni, później ginekologia 7 i chirurgia 6, większość pozostałych to krótkie dwutygodniowe staże), więc przez 13 miesięcy (bo tyle trwa staż) co chwila zmienia się środowisko. Przerabia się kilka skrajnie różnych w specyfikę oddziałów i część faktycznie trzeba przesiedzieć zwłaszcza jeśli dany temat nie jest dla nas interesujący. Ja na ortopedii czytałam książki, na psychiatrii uczyłam się do egzaminu. No ale nie uwierzę, że wszyscy lekarze na każdym oddziale są tacy sami. Nie uwierzę, że skoro maja cię tak bardzo gdzieś to nie pozwoliliby ci pójść na inny, interesujący Cię oddział żeby porobić/zobaczyć coś ciekawego (no chyba, że nie interesuje cię kompletnie nic z działki medycyny i nie masz takiego miejsca. Ale to wtedy nie jest problem w miejscu pracy, ale w wyborze zawodu). A skoro cały szpital jest taki beznadziejny to przecież możesz w każdym momencie uciec na pojedyncze staże do innych szpitali, ogranicza cię jedynie województwo i ogarnięcie dwóch czy trzech pisemek. Tak naprawdę w szpitalu macierzystym nie musisz robić nic. Bądźmy szczerzy, że są jednostki, w których pierwszego dnia podbija się książeczkę i możesz już się nie pojawić na oddziale, a są takie, które faktycznie chcą stażystów czegoś nauczyć i pozwalają w dużej ilości procedur uczestniczyć albo wykonywać samemu. Zorientuj się po znajomych, w którym szpitalu jak jest rozwiązywaną sprawa na danym oddziale i kombinuj ze stażem zewnętrznym (pogadaj z koordynatorem stażu, napisz podanie do dyrektora szpitala o zgodę, podanie do danej jednostki o zgodę, dopilnuj porozumienie między szpitalami - mi tego nie ogarnęli i musiałam to robić za nich dwa dni przed wejściem na oddział).
Cytokina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-01-30, 06:39   #12
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Okropna praca, brak obowiązków, depresja

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Kolejny trollowy wątek januszpolak, to już się robi męczące.

PS Dla nieuświadomionych: w innych wątkach ona jest lekarką-stażystką i nienawidzi leczyć pacjentów ani nawet na nich patrzeć, nie chce się już więcej w życiu uczyć (a tu nagle chce) i ogólnie to chciałaby zarabiać 10 k, ale w pracy, która niczego nie wymaga. Teraz widzę dramatyczny zwrot akcji, teraz chce, ale nie może.

Chociaż wątki to jej się w sumie często mieszają, bo w jednym wątku mówi, że za najniższą krajową da się dobrze żyć, bo można zaoszczędzić na antykoncepcji i wozić jedzenie od rodziców, a w drugim, że jednak nie, jednak 10 k i płaszczyk za dwa tysiące to podstawa.

To tak bardzo w skrócie, jakby ktoś chciał się męczyć udzielaniem rad na serio.
A jeżeli ona tak serio, to podejrzewam, że jest osobą, która zawsze będzie niezadowolona z życia, zawsze będzie jakieś "ale x 10". Nie wszyscy ludzie na świecie są sympatyczni, pogodni, pozytywnie nastawieni i mają fajne charaktery. Niektórzy to tacy trolle życiowi.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.

Edytowane przez Ellen_Ripley
Czas edycji: 2020-01-30 o 09:13
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-30, 07:16   #13
Jacqueline27
Raczkowanie
 
Avatar Jacqueline27
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 479
Dot.: Okropna praca, brak obowiązków, depresja

Cytat:
Napisane przez Cytokina Pokaż wiadomość
Dobrze kojarzę, że jesteś ww trakcie lekarskiego stażu podyplomowego?
W takim razie nie ogarniam do końca problemu. Przecież co kilka tygodni zmienia się oddział, na którym się jest (najdłużej trwa staż z chorób wewnętrznych - 10 tygodni, później ginekologia 7 i chirurgia 6, większość pozostałych to krótkie dwutygodniowe staże), więc przez 13 miesięcy (bo tyle trwa staż) co chwila zmienia się środowisko. Przerabia się kilka skrajnie różnych w specyfikę oddziałów i część faktycznie trzeba przesiedzieć zwłaszcza jeśli dany temat nie jest dla nas interesujący. Ja na ortopedii czytałam książki, na psychiatrii uczyłam się do egzaminu. No ale nie uwierzę, że wszyscy lekarze na każdym oddziale są tacy sami. Nie uwierzę, że skoro maja cię tak bardzo gdzieś to nie pozwoliliby ci pójść na inny, interesujący Cię oddział żeby porobić/zobaczyć coś ciekawego (no chyba, że nie interesuje cię kompletnie nic z działki medycyny i nie masz takiego miejsca. Ale to wtedy nie jest problem w miejscu pracy, ale w wyborze zawodu). A skoro cały szpital jest taki beznadziejny to przecież możesz w każdym momencie uciec na pojedyncze staże do innych szpitali, ogranicza cię jedynie województwo i ogarnięcie dwóch czy trzech pisemek. Tak naprawdę w szpitalu macierzystym nie musisz robić nic. Bądźmy szczerzy, że są jednostki, w których pierwszego dnia podbija się książeczkę i możesz już się nie pojawić na oddziale, a są takie, które faktycznie chcą stażystów czegoś nauczyć i pozwalają w dużej ilości procedur uczestniczyć albo wykonywać samemu. Zorientuj się po znajomych, w którym szpitalu jak jest rozwiązywaną sprawa na danym oddziale i kombinuj ze stażem zewnętrznym (pogadaj z koordynatorem stażu, napisz podanie do dyrektora szpitala o zgodę, podanie do danej jednostki o zgodę, dopilnuj porozumienie między szpitalami - mi tego nie ogarnęli i musiałam to robić za nich dwa dni przed wejściem na oddział).

Przecież ona nie jest żadnym lekarzem
Nie podpowiadaj jej kolejnych możliwości ściemniania
__________________
"Uważaj, o co prosisz, bo możesz to dostać"
Jacqueline27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-30, 07:33   #14
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Okropna praca, brak obowiązków, depresja

Jak podejrzewasz u siebie depresję to idź do psychiatry.
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-30, 09:07   #15
1a1574568a9ae6256c77117bb8a68c832bc8434a_5e8bb4a00727e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 379
Dot.: Okropna praca, brak obowiązków, depresja

Na depresje - lekarz.

W pracy - znajdz inna i doksztalcaj sie w miedzy czasie albo czytaj. Ja skonczylam pare naprawde dobrych powiesci i podcastow, gdy w pracy mialam luzny okres i brak roboty (np. w swieta).
1a1574568a9ae6256c77117bb8a68c832bc8434a_5e8bb4a00727e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-30, 09:10   #16
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Okropna praca, brak obowiązków, depresja

Jak czujesz chroniczne zmęczenie i spadek nastroju to też sobie zbadaj hormony tarczycy i zbadaj/zacznij przyjmować witaminę D3, ale lek, a nie suplement.
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-30, 10:11   #17
januszpolak
Zakorzenienie
 
Avatar januszpolak
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 503
Dot.: Okropna praca, brak obowiązków, depresja

Dziękuję za wszystkie merytoryczne rady Na pozostałe nie będę odpowiadać żeby nie wywoływać niepotrzebnych kłótni i nie nakręcać złej atmosfery. Taki jest wizaż, ja was nie zmuszam do wypowiedzi i jeśli ktoś mi nie wierzy to nie będę siłą przekonywać bo co ja mogę z poziomu forum.

---------- Dopisano o 11:02 ---------- Poprzedni post napisano o 11:01 ----------

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;87546561]Jak czujesz chroniczne zmęczenie i spadek nastroju to też sobie zbadaj hormony tarczycy i zbadaj/zacznij przyjmować witaminę D3, ale lek, a nie suplement.[/QUOTE]

Też mi to chodzi po głowie, ale jakoś nigdy nie miałam po drodze do apteki. Chyba czas suplementować witaminę D bo jest to zalecane każdemu w tym okresie jesienno zimowym, a ja tego nigdy nie robię.

---------- Dopisano o 11:03 ---------- Poprzedni post napisano o 11:02 ----------

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;87546339]Jak podejrzewasz u siebie depresję to idź do psychiatry.[/QUOTE]

Już jestem w trakcie leczenia i czekam na psychoterapię na NFZ.

---------- Dopisano o 11:07 ---------- Poprzedni post napisano o 11:03 ----------

Cytat:
Napisane przez Cytokina Pokaż wiadomość
Dobrze kojarzę, że jesteś ww trakcie lekarskiego stażu podyplomowego?
W takim razie nie ogarniam do końca problemu. Przecież co kilka tygodni zmienia się oddział, na którym się jest (najdłużej trwa staż z chorób wewnętrznych - 10 tygodni, później ginekologia 7 i chirurgia 6, większość pozostałych to krótkie dwutygodniowe staże), więc przez 13 miesięcy (bo tyle trwa staż) co chwila zmienia się środowisko. Przerabia się kilka skrajnie różnych w specyfikę oddziałów i część faktycznie trzeba przesiedzieć zwłaszcza jeśli dany temat nie jest dla nas interesujący. Ja na ortopedii czytałam książki, na psychiatrii uczyłam się do egzaminu. No ale nie uwierzę, że wszyscy lekarze na każdym oddziale są tacy sami. Nie uwierzę, że skoro maja cię tak bardzo gdzieś to nie pozwoliliby ci pójść na inny, interesujący Cię oddział żeby porobić/zobaczyć coś ciekawego (no chyba, że nie interesuje cię kompletnie nic z działki medycyny i nie masz takiego miejsca. Ale to wtedy nie jest problem w miejscu pracy, ale w wyborze zawodu). A skoro cały szpital jest taki beznadziejny to przecież możesz w każdym momencie uciec na pojedyncze staże do innych szpitali, ogranicza cię jedynie województwo i ogarnięcie dwóch czy trzech pisemek. Tak naprawdę w szpitalu macierzystym nie musisz robić nic. Bądźmy szczerzy, że są jednostki, w których pierwszego dnia podbija się książeczkę i możesz już się nie pojawić na oddziale, a są takie, które faktycznie chcą stażystów czegoś nauczyć i pozwalają w dużej ilości procedur uczestniczyć albo wykonywać samemu. Zorientuj się po znajomych, w którym szpitalu jak jest rozwiązywaną sprawa na danym oddziale i kombinuj ze stażem zewnętrznym (pogadaj z koordynatorem stażu, napisz podanie do dyrektora szpitala o zgodę, podanie do danej jednostki o zgodę, dopilnuj porozumienie między szpitalami - mi tego nie ogarnęli i musiałam to robić za nich dwa dni przed wejściem na oddział).
Akurat u nas nie można robić staży poza moim miejscem pracy gdyż mamy wszystkie potrzebne oddziały i takie jest zalecenie dyrekcji. Zmiana miejsca stażu to coś, nad czym pracuję od kilku miesięcy. Mam jedno mało pewne miejsce, ale dopiero za 2 miesiące i do całej papierkowej roboty z tym związanej zniechęca mnie po pierwsze, niepewność (mogą mi odmówić ostatecznie), po drugie fakt że nie wiem jak tam jest (podobno lepiej, ale skąd mam mieć pewność?). To moja pierwsza praca i mam zwyczajnie obawy, że w nowym miejscu zacznie się to samo i już całkiem się poddam. Spróbuję jeszcze raz porozmawiać w sprawie stażu zewnętrznego z koordynatorem, chociaż jak poprzednio pytałam to było twardo że nie. Spróbuję też złożyć papiery. Bardzo ciężko jest to wszystko ogarniać, kiedy ma się depresję i poczucie, że w nowym miejscu i tak nie będzie lepiej (albo mnie nie zechcą). A co do całego miejsca pracy to tak jest wszędzie, byłam już w kilku oddziałach i tak to wygląda, poza tym od znajomych wiem że na innych bywa gorzej/podobnie.

---------- Dopisano o 11:11 ---------- Poprzedni post napisano o 11:07 ----------

[1=1a1574568a9ae6256c77117 bb8a68c832bc8434a_5e8bb4a 00727e;87546556]Na depresje - lekarz.

W pracy - znajdz inna i doksztalcaj sie w miedzy czasie albo czytaj. Ja skonczylam pare naprawde dobrych powiesci i podcastow, gdy w pracy mialam luzny okres i brak roboty (np. w swieta).[/QUOTE]

To w sumie też jest jakiś pomysł Od lat nie sięgałam po książki dla przyjemności (żeby zaraz ktoś mi nie zarzucił - po branżowe sięgałam ), może czas do tego wrócić? Może chociaż kilka stron dziennie, żeby się nie zniechęcić?
januszpolak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-30, 10:15   #18
e36b38c1b02253f65e484b4d30ebb09d9d5f8578_646d4571ebe9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 892
Dot.: Okropna praca, brak obowiązków, depresja

A może jakiś kurs? Niekoniecznie językowy, może np. kurs gotowania albo jakiś sportowy? Skoro masz tyle czasu to zmusi Cię to do ruszenia się z domu i zajęcia czymś.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
e36b38c1b02253f65e484b4d30ebb09d9d5f8578_646d4571ebe9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-30, 10:17   #19
1a1574568a9ae6256c77117bb8a68c832bc8434a_5e8bb4a00727e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 379
Dot.: Okropna praca, brak obowiązków, depresja

Cytat:
Napisane przez januszpolak Pokaż wiadomość

To w sumie też jest jakiś pomysł Od lat nie sięgałam po książki dla przyjemności (żeby zaraz ktoś mi nie zarzucił - po branżowe sięgałam ), może czas do tego wrócić? Może chociaż kilka stron dziennie, żeby się nie zniechęcić?
Jesli nie chce CI sie czytac, to moze audiobooki? Jakas aplikacja typu Storytel? Albo podcasty? Na spotify jest ich mnostwo na rozne fajne tematy. ROznego rodzaju wideo na youtubie? (nie o kotach ale eseje albo kulinarne etc).
1a1574568a9ae6256c77117bb8a68c832bc8434a_5e8bb4a00727e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-01-30, 10:39   #20
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Okropna praca, brak obowiązków, depresja

a za granice nie chcialabys wyjechac?
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-30, 10:48   #21
januszpolak
Zakorzenienie
 
Avatar januszpolak
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 503
Dot.: Okropna praca, brak obowiązków, depresja

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
a za granice nie chcialabys wyjechac?
Niestety nie znamy z TŻ za bardzo języków i on ma też tutaj dobrą pracę więc raczej nie.

---------- Dopisano o 11:47 ---------- Poprzedni post napisano o 11:46 ----------

[1=1a1574568a9ae6256c77117 bb8a68c832bc8434a_5e8bb4a 00727e;87546687]Jesli nie chce CI sie czytac, to moze audiobooki? Jakas aplikacja typu Storytel? Albo podcasty? Na spotify jest ich mnostwo na rozne fajne tematy. ROznego rodzaju wideo na youtubie? (nie o kotach ale eseje albo kulinarne etc).[/QUOTE]

Podcasty to super pomysł, z pewnością jak będę mieć trochę siły to jakichś sobie poszukam.

---------- Dopisano o 11:48 ---------- Poprzedni post napisano o 11:47 ----------

[1=e36b38c1b02253f65e484b4 d30ebb09d9d5f8578_646d457 1ebe9e;87546683]A może jakiś kurs? Niekoniecznie językowy, może np. kurs gotowania albo jakiś sportowy? Skoro masz tyle czasu to zmusi Cię to do ruszenia się z domu i zajęcia czymś.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Myślałam aby zapisać się na jakiś sport. Myślałam o jeździe konnej, już nawet mam na oku jedno miejsce oraz o tańcu towarzyskim. Jednak kiedy na dworze jest tak zimno to wolę odpocząć w domu Na to będzie czas na wiosnę.
januszpolak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-30, 14:01   #22
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Okropna praca, brak obowiązków, depresja

Cytat:
Napisane przez januszpolak Pokaż wiadomość
Też mi to chodzi po głowie, ale jakoś nigdy nie miałam po drodze do apteki. Chyba czas suplementować witaminę D bo jest to zalecane każdemu w tym okresie jesienno zimowym, a ja tego nigdy nie robię.

ja kupuję wit d3 w rossmannie, często robią na nią promocję.
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-30, 14:10   #23
1a1574568a9ae6256c77117bb8a68c832bc8434a_5e8bb4a00727e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 379
Dot.: Okropna praca, brak obowiązków, depresja

Cytat:
Napisane przez januszpolak Pokaż wiadomość

Myślałam aby zapisać się na jakiś sport. Myślałam o jeździe konnej, już nawet mam na oku jedno miejsce oraz o tańcu towarzyskim. Jednak kiedy na dworze jest tak zimno to wolę odpocząć w domu Na to będzie czas na wiosnę.
Nie czekalabym do wiosny. Chodz chociaz na spacery, jesli odpada silownia, czy fitness. Od razu, poczujesz sie lepiej.
1a1574568a9ae6256c77117bb8a68c832bc8434a_5e8bb4a00727e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-30, 14:59   #24
januszpolak
Zakorzenienie
 
Avatar januszpolak
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 503
Dot.: Okropna praca, brak obowiązków, depresja

[1=1a1574568a9ae6256c77117 bb8a68c832bc8434a_5e8bb4a 00727e;87547287]Nie czekalabym do wiosny. Chodz chociaz na spacery, jesli odpada silownia, czy fitness. Od razu, poczujesz sie lepiej.[/QUOTE]

Jeżdżę codziennie na rowerze do pracy. Niestety przez tą codzienność (zazwyczaj ponad godzinę na rowerze dziennie "robię") ta jazda bardziej mnie dobija niż odpręża. Czasem owszem, odpręża mnie, ale jak pada albo temperatura zbliża się do 0 i jest zimno, to nie powiem żebym po powrocie do domu czuła się odprężona Później z tego powodu nie mam już ochoty wyściubić nosa z domu, bo wiem, co mnie czeka Konie też mi się kojarzą, że jeździ się w hali ale jednak to jest bez ogrzewania, to już prędzej te tańce.

---------- Dopisano o 15:59 ---------- Poprzedni post napisano o 15:58 ----------

Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
ja kupuję wit d3 w rossmannie, często robią na nią promocję.
Faktycznie jest tam witamina D. Muszę wziąć przy okazji następym razem. Rozglądałam się kiedyś w superpharm, ale akurat nie było (albo nie mogłam odszukać, tyle tam kolorowych suplementów na dziale z przecenami ).

Bardzo tanio: https://www.rossmann.pl/Produkt/Wita...zt,328368,8456

Edytowane przez januszpolak
Czas edycji: 2020-01-30 o 15:01
januszpolak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-30, 15:13   #25
d9c65c25fffd9e83bff7ae0dab9e87f7ae5d74d5_5e3a058274b65
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 42
Dot.: Okropna praca, brak obowiązków, depresja

Ta historia coraz bardziej mi wygląda na wyssaną z palca. Jeździsz godzinę na rowerze do pracy...i co jeszcze?
d9c65c25fffd9e83bff7ae0dab9e87f7ae5d74d5_5e3a058274b65 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-30, 15:16   #26
januszpolak
Zakorzenienie
 
Avatar januszpolak
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 503
Dot.: Okropna praca, brak obowiązków, depresja

[1=d9c65c25fffd9e83bff7ae0 dab9e87f7ae5d74d5_5e3a058 274b65;87547456]Ta historia coraz bardziej mi wygląda na wyssaną z palca. Jeździsz godzinę na rowerze do pracy...i co jeszcze? [/QUOTE]

Gdzie napisałam, że godzinę? Godzinę razem (dziennie), a raczej muszę też z niej wrócić + czasami jadę na jakieś zakupy czy muszę załatwić jakąś sprawę na mieście. Ale jak wyżej pisałam, nie chcę robić z tego wątku przepychanek pt czy ta historia jest prawdziwa, nie będę dalej nic udowadniać bo to mija się z celem.

Edytowane przez januszpolak
Czas edycji: 2020-01-30 o 15:17
januszpolak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-30, 15:19   #27
d9c65c25fffd9e83bff7ae0dab9e87f7ae5d74d5_5e3a058274b65
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 42
Dot.: Okropna praca, brak obowiązków, depresja

Ps. Tak poza tym lekarski staż podyplomowy trwa rok. To dobry okres na naukę do LEPu. Na stanach podyplomowych tak jest, ale jest to faza przejściowa i nie ma co popadać w depresję z powodu roku nieróbstwa. Ja ma stażu podyplomowym woziłam pacjentów na wózku na rtg i z powrotem...

---------- Dopisano o 16:19 ---------- Poprzedni post napisano o 16:18 ----------

Jeszcze się nadyżurujesz...
d9c65c25fffd9e83bff7ae0dab9e87f7ae5d74d5_5e3a058274b65 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-30, 15:23   #28
januszpolak
Zakorzenienie
 
Avatar januszpolak
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 503
Dot.: Okropna praca, brak obowiązków, depresja

[1=d9c65c25fffd9e83bff7ae0 dab9e87f7ae5d74d5_5e3a058 274b65;87547468]Ps. Tak poza tym lekarski staż podyplomowy trwa rok. To dobry okres na naukę do LEPu. Na stanach podyplomowych tak jest, ale jest to faza przejściowa i nie ma co popadać w depresję z powodu roku nieróbstwa. Ja ma stażu podyplomowym woziłam pacjentów na wózku na rtg i z powrotem...

---------- Dopisano o 16:19 ---------- Poprzedni post napisano o 16:18 ----------

Jeszcze się nadyżurujesz...[/QUOTE]

No to witaj w klubie Pytanie do czego ma mnie to przygotować? Mogłam taką pracę wykonywać realnie rzecz biorąc po liceum.
januszpolak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-30, 15:29   #29
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Okropna praca, brak obowiązków, depresja

Cytat:
Napisane przez januszpolak Pokaż wiadomość
Jeżdżę codziennie na rowerze do pracy. Niestety przez tą codzienność (zazwyczaj ponad godzinę na rowerze dziennie "robię") ta jazda bardziej mnie dobija niż odpręża. Czasem owszem, odpręża mnie, ale jak pada albo temperatura zbliża się do 0 i jest zimno, to nie powiem żebym po powrocie do domu czuła się odprężona Później z tego powodu nie mam już ochoty wyściubić nosa z domu, bo wiem, co mnie czeka Konie też mi się kojarzą, że jeździ się w hali ale jednak to jest bez ogrzewania, to już prędzej te tańce.

---------- Dopisano o 15:59 ---------- Poprzedni post napisano o 15:58 ----------



Faktycznie jest tam witamina D. Muszę wziąć przy okazji następym razem. Rozglądałam się kiedyś w superpharm, ale akurat nie było (albo nie mogłam odszukać, tyle tam kolorowych suplementów na dziale z przecenami ).

Bardzo tanio: https://www.rossmann.pl/Produkt/Wita...zt,328368,8456
Nie kupujcie witaminy D w formie suplementu, bo tam nie kontroluje się zawartości substancji aktywnych i mogą w ogóle nie działać. Wywalanie pieniędzy w błoto. Na rynku jest jedna witamina w formie leku bez recepty - Viagntoleten. Na receptę tez można dostać krople. Zalecana dawka dla osoby dorosłej od października do kwietnia to 1000 j/dziennie. Przyjmuje się z tłustym posiłkiem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:29 ---------- Poprzedni post napisano o 16:28 ----------

Cytat:
Napisane przez januszpolak Pokaż wiadomość
No to witaj w klubie Pytanie do czego ma mnie to przygotować? Mogłam taką pracę wykonywać realnie rzecz biorąc po liceum.
Może powinno cię to nauczyć empatii i obchodzenia się z pacjentami?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-30, 15:30   #30
januszpolak
Zakorzenienie
 
Avatar januszpolak
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 503
Dot.: Okropna praca, brak obowiązków, depresja

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;87547482]Nie kupujcie witaminy D w formie suplementu, bo tam nie kontroluje się zawartości substancji aktywnych i mogą w ogóle nie działać. Wywalanie pieniędzy w błoto. Na rynku jest jedna witamina w formie leku bez recepty - Viagntoleten. Na receptę tez można dostać krople. Zalecana dawka dla osoby dorosłej od października do kwietnia to 1000 j/dziennie. Przyjmuje się z tłustym posiłkiem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:29 ---------- Poprzedni post napisano o 16:28 ----------

Może powinno cię to nauczyć empatii i obchodzenia się z pacjentami?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Leany tylko ja to robię od 7 lat. To przestaje być śmieszne po prostu. Wiesz, ile czasu spędza się na takie rzeczy przez całe studia? Hm może powinnam tak robić przez kolejne 20 lat, żeby ludzie mieli na co narzekać że brakuje lekarzy

Poza tym już pal pies, że mam obowiązki poniżej kwalifikacji, żeby takie były. Żebym mogła nie wiem, opiekować się pacjentami (czyli wykonywać obowiązki pielęgniarki) albo nawet sprzątać w szpitalu, to byłabym zachwycona, serio. Chodzi o to, że w pracy jestem 2-3 godziny, i nie opiekuję się pacjentami, tylko czasem jak już zupełnie "nie ma komu" to jakiegoś zawiozę. Z pewnością będziecie czuli się bezpiecznie biorąc pod uwagę, że za niecały rok będę mieć po takim szkoleniu z empatii całkowitą samodzielność i będę was przyjmować gdzieś tam sama

Edytowane przez januszpolak
Czas edycji: 2020-01-30 o 15:35
januszpolak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-02-03 22:23:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:45.