Co kupić na chrzciny?:) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-07-19, 11:13   #1
cincin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 22
GG do cincin
Smile

Co kupić na chrzciny?:)


JA troszeczke z innej beczki.....
Doradźcie prosze!!!! Mam za trzy tygodnie zostać mamą chrzestną uroczej malutkiej Karolinki )))))))
Kuzynka której córeczki mam być chrzestną mieszka w Niemczech i "mają już wszystko".
Także żaden prezent typu łóżeczko,wózek itp itd nie wchodzą w rachubę.
Chodzi o prezent oryginalny ale uroczy, jakąś charakterystyczną pamiątke chrztu....
Ale nie chciała bym żeby to był łańcuszek.... bo tak dają prawie wszyscy

Doradźcie prosze co dostawały wasze coreczki albo o czym słyszałyście .....

Z góry wszystkim dziękuje za pomoc,pozdrawiam Kasia
cincin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-19, 12:24   #2
Abuba
Zadomowienie
 
Avatar Abuba
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 089
Dot.: Pomocy drogie mamy ;))))

Wiesz co, proponowałabym podzielić prezent na dwie części - coś "na wieczność" i coś na teraz dla dziecka = zabawka. Z tych rzeczy, które pozostaną na dłużej bardzo podobaja mi sie szklane witrażyki, które można powiesić na scianie lub w oknie - na ślub dostaliśmy lilie, a teraz dla dzidziusia szklanego aniołka.
Abuba
Abuba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-19, 12:28   #3
MILENA*
Raczkowanie
 
Avatar MILENA*
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 379
Dot.: Pomocy drogie mamy ;))))

Kiedy mojego męza kopnął zaszczyt bycia chrzestnym małej damy tez mieliśmy dylemat. Chcąc odciąć się od od tradycji łańcuszków (rodzice też "wszystko mieli") zrobiliśmy jej u jubilera na zamówienie śliczne, maleńkie, złote kolczyki z cyrkonią. Piękna i misterna robota, a w małej wersji wyglądały uroczo Kiedy mała skończyła rok mama przebiła jej uszka i teraz paraduje takie małe cudeńko
MILENA* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-19, 13:04   #4
Dorotka1
Raczkowanie
 
Avatar Dorotka1
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 56
Dot.: Pomocy drogie mamy ;))))

Wydaje mi sie, że kolczyki to fajny prezent dla małej elegantki i jednocześnie trwały, warto sie nad nim zastanowić.
Dorotka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-19, 14:22   #5
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Pomocy drogie mamy ;))))

polecam cos dla dziecka czyli zabawke np. edukacyjna a na pamiątke madrą ksiażke .
paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-19, 15:04   #6
martaaaa
Raczkowanie
 
Avatar martaaaa
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 162
Dot.: Pomocy drogie mamy ;))))

A moze taka sliczna pozytywke,tylko nie wiem gdzie cos takiego mozna kupic.Moze da sie zamowic.Dziewczynki lubia takie zabawki i po latach napewno chetnie do niej wroci
__________________
Martaaaa
martaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-19, 15:10   #7
kajasia222
Zadomowienie
 
Avatar kajasia222
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Orna City
Wiadomości: 1 872
GG do kajasia222
Dot.: Pomocy drogie mamy ;))))

Ja mojej chrześnicy kupiłam łyżeczkę... tak tak gdy byliśmy nad morzem w Gdańsku u jednego jubilera, który specjalizował się w bursztynach znalazłam śliczną łyżeczkę z duzym bursztynem i wygrawerowanym napisem" W dniu chrztu- Chrzestna" czy jakoś podobnie, była sliczna i jedyna w swoim rodzaju, wszystkim bardzo się podobała, dodatkowo była slicznie zapakowana. A dla małej kupiłam śliczną sukieneczkę Na roczek zaś dostała kolczyki zaprojektowane przez mnie zlote z białymi cyrkoniami i czerwonymi jakimiś kamyczkami już ne pamiętam nazwy, ale prezentowaly się ślicznie!
kajasia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-07-19, 22:12   #8
cincin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 22
GG do cincin
Smile Dot.: Pomocy drogie mamy ;))))

Dzięki wielkie dziewczyny )
Szczególnie tobie MArto , bo już dawno myślałam o szkatułeczce z pozytywką ale nie byłam pewna czy to dobry pomysł )) Można kupić je na internecie , a w sklepach - to się okaże......
Jakby jeszcze ktoś miał dobry pomysł to dajcie znać Dzieki papapa
cincin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-20, 07:15   #9
Nadin
Zakorzenienie
 
Avatar Nadin
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 680
Dot.: Pomocy drogie mamy ;))))

Cytat:
Napisane przez martaaaa
A moze taka sliczna pozytywke,tylko nie wiem gdzie cos takiego mozna kupic.Moze da sie zamowic.Dziewczynki lubia takie zabawki i po latach napewno chetnie do niej wroci
Ja mam taką pozytywkę od komuni (może nie o do chrztu) i zawsze byłam nią zachwycona. Popieram pomysł
Nadin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-20, 07:57   #10
juswydrz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 92
Dot.: Pomocy drogie mamy ;))))

Witam,
Moja 7 miesięczna córka dostała na chrzciny srebrny smoczek z wygrawerowaną datą urodzin, wagą i godziną, datą chrzcin i imieniem. Smoczek otwiera się i można do niego wożyć pierwszy mleczny ząbek jaki wypadnie dziecku jak będzie starsze. REWELACJA!!!! Ja sama byłam zachwycona prezentem bo oryginalny, niebanalny i do wykorzystania na później. Widziałam podobne na allegro. Polecam ))
juswydrz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-23, 10:06   #11
sylwi_2005
Raczkowanie
 
Avatar sylwi_2005
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 427
GG do sylwi_2005
Dot.: Pomocy drogie mamy ;))))

Jesli chodzi o prezent... ja tez miałam przyjemność bycia chrzestna dzidzi której rodzice mają wszystko. Straszny dylemat. na szczęście moj maż wpadł na genialny pomysł. Zrobiliśmy małej portret na ściane. Oczywiście obraz nie był na płótnie bo nie było na to czasu (jak zwykle zostawiam wszystko na ostatnią chwile). Zaczepiliśmy uliczna malarke daliśmy jej zdjęcie małej i obraz był gotowy w 24h. Prezent nie drogi (ok150zł) i bardzo oryginalny. Rodzice małej byli zachwyceni a co do samej małej- bedzie miała niesamowitą pamiątke. Do tego dołożyłam madry cytat na drugiej stronie obrazu-pięknie oprawiłam i prezent gotowy! POWODZENIA
sylwi_2005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-07-28, 15:33   #12
emzetka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 78
Dot.: Pomocy drogie mamy ;))))

ja podarowałam dwa prezenty: duże pismo święte (właściwie to również dla rodziców, żeby mogli korzystać gdy zaczną się pytania) oraz biblię dla dzieci z obrazkami
emzetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-29, 13:26   #13
shibaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 19
Dot.: Pomocy drogie mamy ;))))

Srebrna łyżeczka z wygrawerowanym czymś
shibaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-02, 20:04   #14
iza_
Wtajemniczenie
 
Avatar iza_
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 2 624
Smile chrzest

idę na chciny z moim chłopakiem.on będzie chrzestnym( o córka jego brata) i ma juz kupiony prezent,a ja?czy też powinnam coś kupić?to nie jest moja rodzina,więc myślałam o czymś skromnym,ale co?
poradźcie...
iza_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-02, 20:39   #15
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: chrzest

jesli idziesz jako osoba tow. to chyba nie musisz nic kupować,no ale skoro chcesz to moze kup album na zdjęcia-taki dziecinny, na pewno będą mieli co wkładać
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-02, 21:20   #16
agasam
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 46
GG do agasam
Smile Dot.: chrzest

Dziewczyna naszego chrzestnego (brat mojego męża) podarowala naszemu synkowi album " Moje pierwsze pięc lat.Pamiętnik małego dziecka" ilustrowany ślicznymi zdjęciami Anne Geddes.Niespodziewalismy sie jakiegokolwiek prezentu i bardzo sympatycznie nas to zaskoczyło.Polecam więc odwiedzenie dobrej księgarni.
agasam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-02, 22:11   #17
NasteCzka
Wtajemniczenie
 
Avatar NasteCzka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 2 357
Dot.: chrzest

Ja byłam chrzestną synka mojej siostry i szłam z chłopakiem i on też kupił prezent - nawet o tym nie wiedziałam ale naprawde to było miłe a szczegolnie dla rodzicow dzieciaczka gdyż się nie spodziewali prezentu... (Kupił taki komplecik spodenki i do tego bluzeczka + śliczne body... no i czekoladki) Pozdrawiam
NasteCzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-02, 22:21   #18
emzetka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 78
Dot.: chrzest

Cytat:
Napisane przez agasam
album " Moje pierwsze pięc lat.Pamiętnik małego dziecka" ilustrowany ślicznymi zdjęciami Anne Geddes
Polecam ten album.
Mój synek dostał dwa albumy - kroniki, ale dla mnie to niezła frajda opisywać wszystko kilka razy
emzetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-03, 09:20   #19
iza_
Wtajemniczenie
 
Avatar iza_
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 2 624
Dot.: chrzest

dzieki kobietki.pójdę dzisiaj do księgarni i jeśli będzie takie cudo to może kupię,ale jesli nie to co może kupię jakoś fajnie zapakowane,małe,mięciutki e butki?
iza_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-03, 10:13   #20
emzetka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 78
Dot.: chrzest

polecam jeszcze jedną fajną, bardzo praktyczną i przydatną rzecz - mój synek dostał przepiękny gruby kocyk z misiem firmy manterol
emzetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-03, 10:34   #21
Alien
Wtajemniczenie
 
Avatar Alien
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 2 135
Dot.: chrzest

Iza też miałam taką samą sytuacje jak ty kilka lat temu, mój wtedy jeszcze chłopak, bo obecnie mąż był chrzestnym, pamiętam, że kupowałam wtedy ciuszki taki ładny komplecik
To dobry pomysł z tym albumikiem, jak nie znajdziesz takiego co by ci przypasował, to możesz kupic też ramke na zdjęcia (są obecnie takie ładne dziecięce), butki to też dobry pomysł tak samo jak wszelkie ubranka, tylko ważne żeby za małych nie kupic, bo wtedy mogą sie nie przydac rodzicom dzidziusia, lepiej juz większe kupic
__________________

-------------------------------------------------------------------
11.09.2008 - spotkanie z Katesią
Alien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-03, 14:16   #22
edytka250
Rozeznanie
 
Avatar edytka250
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 648
Dot.: chrzest

A ja np uważam, ze skoro są parą i idą razem nie muszą kupować dwóch prezentów... ale to moje zdanie!!
To tak jakby na weselu świadek kupował jeden prezent a osoba towarzysząca świadka drugi
edytka250 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-03, 20:48   #23
Alien
Wtajemniczenie
 
Avatar Alien
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 2 135
Dot.: chrzest

Edytka w sumie to masz racje, my jak szlismy jako praca na chrzciny to kupowalismy te ciuszki razem, a tak prawde mówiac to nawet ja je wybierałam, a mój obecny juz teraz mąż, dodał dodatkowo cosik od siebie jako chrzestny małego
Dwóch prezentów nie muszą kupowac, równie dobrze mogą wspólnie kupic jeden, jesli jednak iza chce cos podarowac dodatkowo od siebie, to zawsze może kupic jakis drobiazg dla maluszka.
__________________

-------------------------------------------------------------------
11.09.2008 - spotkanie z Katesią
Alien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-04, 08:20   #24
iza_
Wtajemniczenie
 
Avatar iza_
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 2 624
Dot.: chrzest

tez początkowo myslalam,ze nie musze nic kupować,w koncu mój chłopak -jako chrzestny ma juz prezent,ale w koncu się zdecydowałam.kupiłam książeczkę- album.wiecie o co mi chodzi-takie cosik co się wypełniafajniutkie.
szukałam tego " Moje pierwsze pięc lat.Pamiętnik małego dziecka" ,ale chyba mieszkam w zbyt małej miejscowosci.hehe.było pełno innych takich ksiązeczek,ale tej nie było nigdzie.
dzięki za pomoc.
iza_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-30, 16:13   #25
margo1986
Raczkowanie
 
Avatar margo1986
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 48
chrzest

Witam Was Dziewczyny!
Mam niemały problem. Niebawem zostanę matką chrzestną. i kompeltnie nie wiem jaki prezent podarować mojej małej chrześnicy. Chcę by było to coś wyjątkowego, oryginalnego... Coś co sprawi, że zawsze będzie o mnie pamiętać itd.
Macie może jakieś pomysły?
Dziękuję z góry i pozdrawiam serdecznie!
margo1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-30, 16:29   #26
sylwi_2005
Raczkowanie
 
Avatar sylwi_2005
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 427
GG do sylwi_2005
Dot.: chrzest

takie tematy już były. skorzystaj z przedlądarki-ale na początek polecam wątek :http://www.wizaz.pl/forum/showthread...light=chrzciny
sylwi_2005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-30, 19:08   #27
maryska13
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: wieksze miasto :))
Wiadomości: 107
Dot.: chrzest

Wydaje mi się, że zrezygnuj z pomysłu na grawerowane łyżeczki i temu podobne. Z doświadczenia wiem, że później nie ma z tym co zrobić tak naprawdę. Zreszta to dosyć oklepany pomysł. Ja szukałabym jakiegoś ślicznego, oryginalnego medalika albo nawet bardziej, pieknie oprawionego kamienia z łańcuszkiem. Dziewczynka dorośnie i jesli będzie to coś naprawdę innego to napewno też ponadczasowego. Za kilka czy kilkanaście lat będzie miała pożytek i napewno pamiątkę na całe życie. Do tego jednak radziłabym kupić fajną zabawkę bo dziecko od razu będzie mieć z niej pożytek. Do tego wszystkiego kupiłabym piekną karte i napisała list do chrześnicy, który za kilka lat przeczyta, napisz o swoich uczuciach do niej i jakie to ważne, że jesteś jej matką chrzestną. To chyba byłaby najważniejsza pamiatka. Nikt tego nie robi (w moim kręgu) a taki list równiez dla jej rodziców będzie ważny i da dowód tego jakie znaczenie ma dla Ciebie to, że obdarzyli Cię takim zaufaniem wybierając na rzestną matkę swojego dziecka.
__________________
Marysia
maryska13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-31, 14:26   #28
paulina610
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7
Dot.: chrzest

Witam, moja córka dostała od chrzestnych przepiękny medalik z JPII. Byłam na prawdę wzruszona i miałam łzy w oczach. Z pewnością jak już będzie większa dam go jej i opowiem jak wielkim i cudownym człowiekiem był JPII i jestem pewna że moja na razie mała córeczka bedzie go z dumą nosiła
paulina610 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-31, 14:49   #29
margo1986
Raczkowanie
 
Avatar margo1986
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 48
Dot.: chrzest

Dziękuję dziewczyny za wszelkie rady.
Do chrztu zostały niecałe 3 tyg! Muszę się więc sprężać.
margo1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-23, 09:46   #30
Enid an Gleanna
Przyczajenie
 
Avatar Enid an Gleanna
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 22
Chrzest - jestem chrzestną, jaka jest tradycja???

Bardzo prosze o pomoc. Sama mamą nie jestem ale zostałam poproszona o bycie chrzestną pewnej uroczej Kruszynki i chcialabym prosic o wyjaśnienie jaka jest tradycja? co kupuje mama chrzestna? Co robi podczas ceremonii? Bede wdzieczna za wyjaśnienia i rady wszelkich Mam - zarówno prawdziwych jak i tych chrzestnych
Enid an Gleanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-02-23 23:25:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:18.