Czy spotykałabyś sie z biednym facetem? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-15, 09:40   #31
new woman in town
Zakorzenienie
 
Avatar new woman in town
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 218
Dot.: Czy spotykałabyś sie z biednym facetem?

Spotykałam się i nie umarłam od tego.

Mało zarabiający facet nie zawsze znaczy leń, pasożyt.
new woman in town jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-15, 09:42   #32
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: Czy spotykałabyś sie z biednym facetem?

Cytat:
Napisane przez babcia_miecia Pokaż wiadomość

Wiem, że jeszcze kilka lat temu rynek pracy wyglądał inaczej. Ja mówię o swoich rówieśnikach i o naszych realiach po studiach, a nie o osobach starszych ode mnie.
Przepraszam bardzo, ale ci, którzy skończyli studia, dajmy na to te 10 -15 lat temu, to Twoim zdaniem nie podlegają już bezwzględnym prawom obecnego rynku pracy ? Cały czas trzeba się dokształcać, podnosić kwalifikacje, kombinować. Nikt nie może sobie pozwolić na to, żeby osiąść na laurach, choćby nawet skończył Eidgenössische Technische Hochschule Zürich.
A dla Twojej wiadomości: 10-15 lat temu bezrobocie było gigantyczne, większe niż teraz. Fakt, że papierek potwierdzający wyższe wyksztalcenie znaczył dla pracodawcy dużo więcej niż teraz. Ale cóż, mamy niż demograficzny, praktycznie szczątkową segregację jak chodzi o przyjmowanie na studia, może je obecnie skończyć każdy stąd nie dziwota, że papierek się kompletnie zdewaluował.

Edytowane przez sine.ira
Czas edycji: 2012-11-15 o 09:46
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-15, 09:42   #33
tacyta
Wtajemniczenie
 
Avatar tacyta
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 581
Dot.: Czy spotykałabyś sie z biednym facetem?

Cytat:
Napisane przez babcia_miecia Pokaż wiadomość
Ja tak nie uważam, ale możesz mieć swoje własne zdanie na ten temat.

Jestem tradycjonalistką i cenię sobie inne cechy u kobiet, a inne u mężczyzn.
A ja cenię sobie osoby, które wymagają wiele przede wszystkim od siebie a potem dopiero od innych i moje politowanie wzbudzają kobiety , które same sobie dają przyzwolenie na nieudacznictwo finansowe a od partnera wymagają świetnie płatnej i rozwijającej pracy. Żeby stawiać innym wysokie wymagania, trzeba najpierw samemu je spełniać.
__________________
Życie jest za krótkie, żeby pić marne wino. Życie jest za krótkie, by miłości dać zginąć. Życie jest za krótkie, żeby się nie spieszyć. Życie, jest za krótkie, by się nim nie cieszyć.
tacyta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-15, 09:46   #34
babcia_miecia
Zadomowienie
 
Avatar babcia_miecia
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 035
Dot.: Czy spotykałabyś sie z biednym facetem?

Przecież ja nie twierdzę, że nie. Sama mam w swojej rodzinie przypadki osób, które skończyły szkoły zawodowe, ale miały pomysł na żucie, chęci do pracy i teraz radzą sobie świetnie. Dlatego, że jeśli człowiek nawet nie skończy studiów, ale jest pracowity, to może osiągnąć sukces, o jakimi magistry nawet nie śniły. Tyle, że są to raczej wyjątki.

Na pewno nie zgadzam się z lansowanym w mediach internetowych mitem zaradnych osób, które nie poszły na studia, rozkręciły biznes i teraz zatrudniają dziesiątki osób i żyją sobie dostatnio.

Zdecydowanie łatwiej jest osiągnąć sukces będąc na przykład specjalistą od prawa podatkowego czy absolwentem elektrotechniki.
babcia_miecia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-15, 09:48   #35
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Czy spotykałabyś sie z biednym facetem?

Bez jaj, obecnie jest tak trudno znaleźć faceta spełniającego te wszystkie wymagania które wymieniłaś, tj. wygląd, charakter, etc., że bym się czuła, jakbym pana boga za nogi złapała, znajdując takiego

Karierę robię sama, mam duże plany które stopniowo realizuję, mam zamiar zarabiać tyle, żeby nie musieć się przejmować tym, ile zarabia mój partner.
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-15, 09:48   #36
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Czy spotykałabyś sie z biednym facetem?

ale wąteczek...mój TŻ był biedny, gdy zaczęłam się z nim spotykać, to dostawał 300pln na życie od rodziców a resztę musiał sam jakoś zorganizować...potem nawet go utrzymywałam przez krótki czas...a teraz- zarabia tyle, że bez problemu kupiliśmy spore mieszkanie w dobrej dzielnicy Wawy, ja mogę zajmować się dzieckiem i powoli (nie ma pędu) wracać do pracy, on nas utrzymuje, spłaca nasz kredyt i jeszcze na wakacje daje rade odłożyć i na polisę dla dziecka....mój EX- to dopiero była bida z nędzą, do tej pory chłopak ma traumę po zbieraniu jagód i grzybów w lesie i sprzedawaniu tego towaru przy drodze, no i co? Obecnie-własna firma, doskonałe obroty, dom, samochód, dwa motocykle...a takie bidaki z tych ich chłopaków były
cenić trzeba intelekt i tak zwane życiowe ogarnięcie (vel-dążenie do celu, jak zwał tak zwał), a reszta to dodatki
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-15, 09:49   #37
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Czy spotykałabyś sie z biednym facetem?

Cytat:
Napisane przez babcia_miecia Pokaż wiadomość
Na pewno nie zgadzam się z lansowanym w mediach internetowych mitem zaradnych osób, które nie poszły na studia, rozkręciły biznes i teraz zatrudniają dziesiątki osób i żyją sobie dostatnio.
.
Mój ojciec jest taką osobą. I akurat zajmuje się sprawami podatkowymi, chociaż nie ukończył żadnych studiów w tym kierunku.
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-15, 09:49   #38
MaRtUhA
Zadomowienie
 
Avatar MaRtUhA
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 420
GG do MaRtUhA
Dot.: Czy spotykałabyś sie z biednym facetem?

znam wiele osób po humanistycznych studiach, które dały sobie radę w życiu i o kasę martwić się nie muszą. znam jednak takich, którzy zaiwaniają 2 lata roznosząc ulotki i stwierdzają, że na ich potrzeby starcza. odnoszę wrazenie, że na chwilę obecną praktycznie żadne studia nie dają gwarancji świetnej pracy.Wystarczy udać się na organizowane co jakiś czas targi pracy na uczelniach.
__________________
"Niech ludzie nie znający miłości szczęśliwej twierdzą, że nigdzie nie ma miłości szczęśliwej. Z tą wiarą lżej im będzie żyć i umierać. "
Wisława Szymborska
MaRtUhA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-15, 09:51   #39
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: Czy spotykałabyś sie z biednym facetem?

dziewczyno, uważasz, że jak facet zarabia 1500 zł to już jest biedny? Niestety, ale takie są realia, że na początku kokosów się nie zbije. Ale jeżeli facet jest ambitny i zaradny to na takiej wypłacie nie poprzestanie i będzie się rozwijał dalej, kiedyś może zmienić pracę, czy dostać awans. Swoją drogą nie wiem dlaczego miałabym wymagać od faceta 10 tysięcznej pensji skoro sama jestem tylko biedną studentką.
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-15, 09:51   #40
babcia_miecia
Zadomowienie
 
Avatar babcia_miecia
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 035
Dot.: Czy spotykałabyś sie z biednym facetem?

Cytat:
Napisane przez tacyta Pokaż wiadomość
A ja cenię sobie osoby, które wymagają wiele przede wszystkim od siebie a potem dopiero od innych i moje politowanie wzbudzają kobiety , które same sobie dają przyzwolenie na nieudacznictwo finansowe a od partnera wymagają świetnie płatnej i rozwijającej pracy. Żeby stawiać innym wysokie wymagania, trzeba najpierw samemu je spełniać.
Przecież mnie nie znasz, skąd wiesz, że nie spełniam tego typu wymagań? Chyba się trochę zagalopowałaś.
babcia_miecia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-15, 09:52   #41
verda
Inkwizytor
 
Avatar verda
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: zabita dechami...
Wiadomości: 2 452
Dot.: Czy spotykałabyś sie z biednym facetem?

Zależy od kilku czynników.
1) Wieku tego pana (jeżeli ma więcej niż 30 lat to to daje do myślenia)
2) Czy ten pan coś robi w kierunku tego aby zarabiać więcej (uczy się czegoś, szuka innej pracy, realnie myśli nad otwarciem swojego biznesu)
3) Jak ten pan zarządza swoim budżetem
4) Ogólnej zaradności życiowej, są mężczyźni którzy w domu wszystko zrobią od pomalowania ściany po postawienie garażu a są tacy którzy na widok cieknącej rury poleca po hydraulika...

Generalnie mam duże parcie na rozwój osobisty i swój i partnera

Dziewczyny litości, przecież tu dużo od wieku zależy! Inaczej patrzy dziewczyna 20-letnia a inaczej 30-letnia chcąca/mająca już dziecko.

Czemu tu znowu jest polowanie na czarownice
__________________
“Never forget what you are, for surely the world will not. Make it your strength. Then it can never be your weakness. Armor yourself in it, and it will never be used to hurt you.” Martin

wymianka książkowa

Edytowane przez verda
Czas edycji: 2012-11-15 o 09:58
verda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-15, 09:52   #42
paputek00
Raczkowanie
 
Avatar paputek00
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 438
GG do paputek00
Dot.: Czy spotykałabyś sie z biednym facetem?

Cytat:
Napisane przez babcia_miecia Pokaż wiadomość
Wiem, że jeszcze kilka lat temu rynek pracy wyglądał inaczej. Ja mówię o swoich rówieśnikach i o naszych realiach po studiach, a nie o osobach starszych ode mnie.
Takie porównania są bez sensu.
Ubawiłaś mnie, naprawdę Zakładam, że nie wkroczyłaś jeszcze na rynek pracy. Skończyłam jeden z wymienionych przez Ciebie kierunków. Na studiach zaczęłam staż, dzięki któremu dostałam propozycję pracy (mimo, że nieco odległą od kierunku, w którym się kształciłam) i w ten sposób zdobyłam doświadczenie. Wyprowadziłam się z miasta rodzinnego, mam świetną pracę, utrzymuję się sama, na pieniądze nie narzekam, spełniam się zawodowo
Takie bzdury wypisują osoby, wierzące że wykształcenie otworzy Ci drzwi do dobrego stanowiska. Pewnie jesteś jedną z tych, które przychodzą do mojego pracodawcy swieżo po studiach, bez pojęcia o realiach i chcą trzy koła na rękę... bo przecież skończyły dobry kierunek/uczelnię
Nie ma znaczenia jakie studia ktoś wybiera, liczy się tylko praca własna, parcie na rozwój i doświadczenie.

Do autorki wątku - jeśli chłopak dopiero zaczyna karierę to nie przejmowałabym się niskimi zarobkami, jeśli jest po studiach kilka lat to zastanawiałabym się nie tyle nad jego zarobkami co brakiem ambicji lub planów na przyszłość
paputek00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-15, 09:53   #43
tacyta
Wtajemniczenie
 
Avatar tacyta
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 581
Dot.: Czy spotykałabyś sie z biednym facetem?

Cytat:
Napisane przez babcia_miecia Pokaż wiadomość
Przecież mnie nie znasz, skąd wiesz, że nie spełniam tego typu wymagań? Chyba się trochę zagalopowałaś.


Na jakiej podstawie przypuściłaś, że pisałam na Tobie?
__________________
Życie jest za krótkie, żeby pić marne wino. Życie jest za krótkie, by miłości dać zginąć. Życie jest za krótkie, żeby się nie spieszyć. Życie, jest za krótkie, by się nim nie cieszyć.
tacyta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-15, 09:55   #44
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: Czy spotykałabyś sie z biednym facetem?

Cytat:
Napisane przez cholernarejestracja Pokaż wiadomość
Mój ojciec jest taką osobą. I akurat zajmuje się sprawami podatkowymi, chociaż nie ukończył żadnych studiów w tym kierunku.
Moja mama ma tylko liceum, pracowała przez lata w księgowości w różnych firmach, a obecnie prowadzi własne biuro rachunkowe. W wieku 40+ (sic ! - będąc już w tym starczym wieku ) poszła do studium rachunkowości, potem zdała egzamin, który dał jej certyfikat ministra finansów i od paru ładych lat jest samodzielną księgową i prowadzi własną firmę. I mówi, że absolwenci rachunkowości i ekonomii, z którymi ma obecnie do czynienia, to w jakichś 70 % totalna miernota i żal. Dziwi ją to tym bardziej, że tej branży jest gigantyczna konkurencja (zresztą - w której nie ma ) i nie może pojąć, jak można sobie przehulać parę lat studiów wiedząc, że się do tej branży trafi.
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-15, 09:56   #45
tyene
Zakorzenienie
 
Avatar tyene
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 4 182
Dot.: Czy spotykałabyś sie z biednym facetem?

Pewnie. Ale ja w ogóle jestem otwarta na różne opcje i spokojnie wyobrażam sobie, że to ja jestem osobą, która utrzymuje rodzinę a mój mąż jest househusband. Nie wiem, dlaczego to mężczyzna ma zarabiać i utrzymywać rodzinę i dlatego musi koniecznie wkładać w to więcej niż kobieta - taki jest najczęstszy model, ale to nie oznacza, że inne są gorsze.

I nie wiem, co rozumiecie pod słowami takimi jak konserwatyzm czy tradycjonalizm, ja rozumiem określone wartości przede wszystkim w sferze publicznej. Sama uważam się za konserwatystkę, gdybym miała uszczegółowić, to republikankę i NIJAK nie przekłada się to na tak ograniczające stwierdzenia jak to, że facet aby być męski musi dużo zarabiać, a kobieta nie musi. Naprawdę, jest wiele modeli podziału obowiązków w domu, które są tak samo dobre, jeżeli pasują obu stronom.
__________________
27.08.2016
tyene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-15, 10:06   #46
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Dot.: Czy spotykałabyś sie z biednym facetem?

a co z pasjonatami w deficytowych zawodach np nauczyciel? taki nie ma szans bo zarabia 1500? a docelowo max 2 tys z hakiem ideał ale sory za mało zarabiasz

babcia_miecia napiszę tylko tyle ... oby w życiu Ci sie dobrze ułożyło z Twoimi dochodowymi studiami i żebyś nie miała dylematów autorki
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-15, 10:09   #47
verda
Inkwizytor
 
Avatar verda
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: zabita dechami...
Wiadomości: 2 452
Dot.: Czy spotykałabyś sie z biednym facetem?

Cytat:
Napisane przez Patrilla Pokaż wiadomość
a co z pasjonatami w deficytowych zawodach np nauczyciel? taki nie ma szans bo zarabia 1500? a docelowo max 2 tys z hakiem ideał ale sory za mało zarabiasz

babcia_miecia napiszę tylko tyle ... oby w życiu Ci sie dobrze ułożyło z Twoimi dochodowymi studiami i żebyś nie miała dylematów autorki
Wiesz jakie stawki lecą za dawanie korepetycji? Nawet taki zawód pozwala żyć na poziomi, wystarczy tylko uczyć j.obcych (najlepiej chiński), matmy, fizyki lub chemii. Trzeba chcieć
__________________
“Never forget what you are, for surely the world will not. Make it your strength. Then it can never be your weakness. Armor yourself in it, and it will never be used to hurt you.” Martin

wymianka książkowa
verda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-15, 10:14   #48
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Wink Dot.: Czy spotykałabyś sie z biednym facetem?

Verda nie w każdym mieście, a poza tym jak robisz np 2 kierunek studiujesz i chcesz mieć jakiekolwiek życie to korepetycji za dużo nie udzielisz ale to tak nawiasem każdy medal ma 2 strony ...
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-15, 10:24   #49
Vandaris
Rozeznanie
 
Avatar Vandaris
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 511
Dot.: Czy spotykałabyś sie z biednym facetem?

Zarobki same w sobie nie byłyby dla mnie problemem. Przykładam jednak dużą wagę do rozwoju osobistego zarówno swojego jak i partnera, więc nie wyobrażam sobie związku z kimś, kto nie podnosi swoich kwalifikacji, nie szuka nowych możliwości. A za tym najczęściej idą lepsze zarobki, prędzej czy później.
Vandaris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-15, 10:31   #50
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Czy spotykałabyś sie z biednym facetem?

Cytat:
Napisane przez hard_to_Imagine Pokaż wiadomość
Powiedzmy, że facet nie ma własnego m, auta, a tylko marną prace za 1500 zł. Z drugiej strony odpowiada ci fizycznie, pociąga cię, pasuje ci z charakteru, jest zadbany, inteligentny, ma pasje i zainteresowania.
Gdyby był w moim wieku, to dziękuje ale nie.
Gdybym miała ok 20 lat i on także, bardzo chętnie.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-15, 10:43   #51
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: Czy spotykałabyś sie z biednym facetem?

Cytat:
Napisane przez babcia_miecia Pokaż wiadomość
Ja myślałam poważnie o życiu w wieku 19 lat, wybrałam kierunek zgody ze swoimi predyspozycjami i marzeniami.. Większość osób z mojego otoczenia również zastanawiało się czy z ich wymarzonego kierunku studiów będzie chleb.
No popatrz, a ja studiuję pedagogikę i mam świadomość, że to nie jest przyszłościowy kierunek, ale to właśnie sprawia mi przyjemność i do tego mam predyspozycje. I bynajmniej nie studiuję dlatego, że zamierzam później poświęcać się domowi i własnym dzieciom.
Nie każdy ma predyspozycje do tego, by studiować przyszłościowy kierunek, za jaki uważa się np. mechatronikę, czy architekturę. A jak ktoś chce i ma łeb, to i po socjologii znajdzie pracę i będzie miał z czego żyć.
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-15, 10:44   #52
Cathas
Wtajemniczenie
 
Avatar Cathas
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: ポーランド
Wiadomości: 2 550
GG do Cathas
Dot.: Czy spotykałabyś sie z biednym facetem?

Cytat:
Napisane przez hard_to_Imagine Pokaż wiadomość
Powiedzmy, że facet nie ma własnego m, auta, a tylko marną prace za 1500 zł. Z drugiej strony odpowiada ci fizycznie, pociąga cię, pasuje ci z charakteru, jest zadbany, inteligentny, ma pasje i zainteresowania.
Rozumiem, że Ty masz mieszkanie, auto i zarabiasz dużo więcej?
__________________
gdybyś była trochę większa upiekłbym Cię w słodkim cieście


Moja wymiana - Parfumerie Generale, L'Artisan, ETRO i inne!
Cathas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-15, 10:45   #53
verda
Inkwizytor
 
Avatar verda
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: zabita dechami...
Wiadomości: 2 452
Dot.: Czy spotykałabyś sie z biednym facetem?

Cytat:
Napisane przez Patrilla Pokaż wiadomość
Verda nie w każdym mieście, a poza tym jak robisz np 2 kierunek studiujesz i chcesz mieć jakiekolwiek życie to korepetycji za dużo nie udzielisz ale to tak nawiasem każdy medal ma 2 strony ...
No dobrze, ale czy ja gdzieś mówiłam o studentach? Pytałaś o zawód nauczyciela, zakładam że jest to osoba która studia już skończyła wiec nie może być na dwóch kierunkach

Jeżeli mowa o studentach to jak dla mnie student dwóch kierunków zarabiający oprócz tego 1500zl i mający życie towarzyskie to ktoś grupo powyżej przecietnych
__________________
“Never forget what you are, for surely the world will not. Make it your strength. Then it can never be your weakness. Armor yourself in it, and it will never be used to hurt you.” Martin

wymianka książkowa
verda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-15, 11:39   #54
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Czy spotykałabyś sie z biednym facetem?

A panienka szlachcianka z własnym dworkiem, pewnie

Rozejrzyj się dookoła, wszędzie są tacy bez auta, bez M i z ponurą pensją...niestety.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-15, 11:43   #55
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Czy spotykałabyś sie z biednym facetem?

omg! od 3 lat spotykam się z biedakiem! ale siara...
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-15, 11:43   #56
mazena111
Rozeznanie
 
Avatar mazena111
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 989
Dot.: Czy spotykałabyś sie z biednym facetem?

O rany, ale masz światopogląd. Za 1500zł to zdecydowana większość społeczeństwa zasuwa i to ciesząc się, że mają tę robotę. To ma być kryterium biedy? Że radzą sobie w obecnych realiach?

Odpowiadając na pytanie- tak, spotykałam się z takimi biedakami, a nawet większymi. Auta nie mieli, nawet pracy, o mieszkaniu nie wspomnę. I byliśmy szczęśliwi, nawet do głowy mi nie przyszło, by nie spotykać się z takim, skoro autem nie przyjechał. Współczuję ci filozofii życia.
__________________
maza

tkwi w każdym z nas...

"Nie sztuka mi się oprzeć,
sztuka zaakceptować"
mazena111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-15, 12:00   #57
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Czy spotykałabyś sie z biednym facetem?

Cytat:
Napisane przez hard_to_Imagine Pokaż wiadomość
Powiedzmy, że facet nie ma własnego m, auta, a tylko marną prace za 1500 zł. Z drugiej strony odpowiada ci fizycznie, pociąga cię, pasuje ci z charakteru, jest zadbany, inteligentny, ma pasje i zainteresowania.
Głupie pytanie, nie wiem czemu tylu facetów wierzy, że to ma znaczenie... szukasz partnerki czy utrzymanki?
A może wolisz wierzyć, że brak pieniędzy jest przyczyną sercowych niepowodzeń?

Prosta odpowiedź: jak dziewczyna szuka sponsora to pieniądze mają dla nie znaczenie. Jeśli szuka partnera to jego zarobki nie będą miały znaczenia.

Inna sprawa to różnice społeczne, np. jeśli ktoś pochodzi z zamożnego środowiska to może mieć problemy ze zrozumieniem dlaczego ktoś pracuje za 1500 zł (co jest normalną pensją w Polsce, ale sądząc po wypowiedziach różnych polityków i przedstawicieli bohemy nie do wszystkich to dociera). Ale zarobki nie są jedyną kwestią, która dzieli ludzi z różnych środowisk.

---------- Dopisano o 13:00 ---------- Poprzedni post napisano o 12:54 ----------

Cytat:
Napisane przez babcia_miecia Pokaż wiadomość
Ja myślałam poważnie o życiu w wieku 19 lat, wybrałam kierunek zgody ze swoimi predyspozycjami i marzeniami.. Większość osób z mojego otoczenia również zastanawiało się czy z ich wymarzonego kierunku studiów będzie chleb.

Znam bardzo dużo sympatycznych studentów i studentek wymienionych przez siebie kierunków, bardzo ich cenię i uważam za dobrych ludzi. Co nie zmienia faktu, że student politologii jest u mnie skreślony. To moje osobiste preferencje i mam do nich prawo.

Poza tym, widzę różnicę pomiędzy studentką pedagogiki, a studentem tego kierunku. Jeśli kobieta chce pracować jako przedszkolanka na pół etatu, założyć rodzinę i poświęcić się dzieciom, to ma do tego prawo. Jeśli obu stronom to pasuje, to nie widzę w tym nic złego. Ja się na to nie zgadzam, według mnie facet powinien mieć dobrą, rozwijającą pracę.
Po co w ogóle studiujesz, trzeba było doskonalić robienie konfitur.

Uwielbiam jak kobiety korzystają pełnymi garściami z praw wywalczonych przez feminizm a jednocześnie bredzą o podziale ról. Twoje preferencje to jedno a podwójne standardy to drugie. Bo niby dlaczego facet nie może mieć takiego podejścia o jakim mówisz - praca na pół etatu i opieka nad dziećmi a żona niech zarabia więcej? A w ogóle są też inne prace na pół etatu.

A praca rozwijająca znaczy taka, która rozwija, akurat nauczyciele jak najbardziej mogą mieć rozwijającą pracę. Dlaczego facet ma mieć taką, a kobieta nie musi - znaczy on się będzie rozwijać a ona zostanie intelektualni na poziomie dwudziestokilkulatki?
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-15, 12:05   #58
Krystal_26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 131
Dot.: Czy spotykałabyś sie z biednym facetem?

Widzę, że ktoś tu poruszył ciekawy problem Jeśli kobieta zarabia dużo lepiej, to może być jej niezręcznie spotykać się z biedniejszym mężczyzną - chcesz przecież wyjść do kina, teatru na koncert, na wyjazd weekendowy i co wtedy - kobieta ma się cały czas bawić w sponsorkę i jemu wszystko finansować? Czy może ze wszystkiego rezygnować i spędzać czas tylko przed tv, bo jego na nic nie stać?

Poza tym jak ktoś już wspomniał to też zależy od wieku - Jeśli chłopak jest młody i dopiero wchodzi na rynek pracy, to może nie przeszkadzać, bo jego dziewczyna jest pewnie w takiej samej sytuacji. Ale jeśli facet po 30tce marnie zarabia bo "miga się" od stałej pracy albo po prostu kompletnie brak mu ambicji to nie wydaje mi się, żeby był odpowiednim partnerem dla kobiety, która chce już założyć rodzinę.

Poza tym to też zależy, gdzie poznałaś takiego faceta. Jeśli przez znajomych i oni dobrze o nim mówią, to spotkałabym się z nim, nawet jeśli nie ma akurat wcale pracy. Ale jeśli to kompletnie obcy facet poznany w klubie lub na portalu randkowym, to byłabym baaardzo ostrożna - on może wcale nie szukać dziewczyny na stałe, tylko jakiejś kobiety, którą uda mu się zbajerować i potem wyciągać od niej pieniądze.
Krystal_26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-15, 12:11   #59
Ercola
Zadomowienie
 
Avatar Ercola
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 020
Dot.: Czy spotykałabyś sie z biednym facetem?

A ile ma zarabiac młody człowiek ledwo po studiach np? Od razu 3-4 tysiące? Jak przeczytałam tytuł wątku to myślałam, że chodzi o jakiegoś pogrążonego w dlugach i nałogach człowieka żyjącego w patologii. Straszny materializm przez Ciebie przemawia autorko....
__________________
Nie wiem jak Ty, ale ja żyję RAPEM.


Ercola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-15, 12:15   #60
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: Czy spotykałabyś sie z biednym facetem?

Ja tam Was nie chcę martwić, tak a propos 30latków z marniutką pensyjką, ale podobno najlepszą sytuację finansową przeciętny europejczyk osiąga w okolicach 50tki Ale na krótko, po po przejściu na emeryturę znowu mu stopa opada.
Mój borze, cóż począć
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-17 09:28:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:25.