Opinie na goworku - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-10-01, 20:34   #1
kasia5266
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 951

Opinie na goworku


Od kilku miesięcy szukam pracy i zdarza się, że przeglądam opinie na goworku o firmach do których wysyłam CV. Zaskoczyło mnie to, że większość firm - nawet tych z rankingu top ma większość opinii negatywnych. Wredni szefowie rzucający mięsem, obgadujący współpracownicy, ciągła presja i nierealne wymagania, chaos, brak podwyżek, obcinanie pensji itp. Gdyby ludzie brali je pod uwagę, musieliby nigdzie nie aplikować . Chyba, że do małych firm, bo tam rzadko zatrudniają nowych, więc nie ma opinii
Ciekawa jestem, z czego to wynika. Ludzie tak lubią narzekać, czy naprawdę w większości miejsc jest taka tragedia?
W ogóle czytając, że ktoś pracuje 10 lat w miejscu, gdzie według niego szef wyzywa pracowników różnymi epitetami i jest ciągły stres, dziwię się co on tam robi tyle czasu.
Jakie są Wasze opinie? Sugerujecie się tymi wypowiedziami? Zdarzyło się, że pisali, że firma jest beznadziejna, a w realu okazało się ok?
kasia5266 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-02, 12:24   #2
Fenenna
Wtajemniczenie
 
Avatar Fenenna
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2 572
Dot.: Opinie na goworku

Cytat:
Napisane przez kasia5266 Pokaż wiadomość
W ogóle czytając, że ktoś pracuje 10 lat w miejscu, gdzie według niego szef wyzywa pracowników różnymi epitetami i jest ciągły stres, dziwię się co on tam robi tyle czasu.
Jakie są Wasze opinie? Sugerujecie się tymi wypowiedziami? Zdarzyło się, że pisali, że firma jest beznadziejna, a w realu okazało się ok?
Ja sie nie dziwię, jak ktos pracuje 10 lat w jednym miejscu to nawet jesli nie jest z tej pracy zadowolony trudno jest ja zmienić na inną, trudno również "psychicznie" bo łatwiej jest znosić swoje oswojone bagienko niż zaryzykować ze trafi sie do nowego byc może gorszego

Co do gowork - tak ja sprawdzam wpisy, ale nawet mimo przeważających negatywów aplikuję. Najczęściej na rozmowie wszystkie negatywne opinie sie potwierdzają co sprawia że dla mnie gowork jest dosyć wiarygodnym portalem.
Sama rownież piszę opinię po odbytych rozmowach.
Fenenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-02, 18:23   #3
Alekto123
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 1 213
Dot.: Opinie na goworku

Cytat:
Napisane przez kasia5266 Pokaż wiadomość
Od kilku miesięcy szukam pracy i zdarza się, że przeglądam opinie na goworku o firmach do których wysyłam CV. Zaskoczyło mnie to, że większość firm - nawet tych z rankingu top ma większość opinii negatywnych. Wredni szefowie rzucający mięsem, obgadujący współpracownicy, ciągła presja i nierealne wymagania, chaos, brak podwyżek, obcinanie pensji itp. Gdyby ludzie brali je pod uwagę, musieliby nigdzie nie aplikować . Chyba, że do małych firm, bo tam rzadko zatrudniają nowych, więc nie ma opinii
Ciekawa jestem, z czego to wynika. Ludzie tak lubią narzekać, czy naprawdę w większości miejsc jest taka tragedia?
Z Polskiej mentalności niestety. Pracownika traktuje się często jak niegodnego zaufania chłopa pańszczyźnianego, którego należy poganiać, bo deadliny, słupki, a pracownicy też pracodawcom nie ufają. Niski stopień zaufania z obu stron. Takie błędne koło.

Jak popracujesz za granicą to widać różnicę.
Alekto123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-04, 15:28   #4
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Opinie na goworku

Cytat:
Napisane przez kasia5266 Pokaż wiadomość
Jakie są Wasze opinie? Sugerujecie się tymi wypowiedziami? Zdarzyło się, że pisali, że firma jest beznadziejna, a w realu okazało się ok?
Ile ludzi, tyle opinii.
Nie od dzisiaj wiadomo, że osoba niezadowolona `wylewa´ swoje żale m.in przez negatywne opinie na portalach, a osoba zadowolona pracuje i nie ma czasu na wychwalanie swojego pracodawcy. Dlatego też- owszem czytam opinie, ale z przymrużeniem oka.

Cytat:
Napisane przez Alekto123 Pokaż wiadomość

Jak popracujesz za granicą to widać różnicę.
Zapytam z ciekawości- w czym?
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-04, 15:58   #5
Alekto123
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 1 213
Dot.: Opinie na goworku

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
Ile ludzi, tyle opinii.
Nie od dzisiaj wiadomo, że osoba niezadowolona `wylewa´ swoje żale m.in przez negatywne opinie na portalach, a osoba zadowolona pracuje i nie ma czasu na wychwalanie swojego pracodawcy. Dlatego też- owszem czytam opinie, ale z przymrużeniem oka.


Zapytam z ciekawości- w czym?
W czymkolwiek z mojego osobistego doświadczenia i tego co słyszałam od ludzi, którzy pracowali na różnych stanowiskach. Zwyczajnie inne podejście do człowieka.

Znajomy, który pracuje tam jak pracownik fizyczny mówił mi, że z szefem Norwegiem pracuje się super, ponieważ nie ma poganiania. Jak coś dłużej trwa, to widocznie ma dłużej trwać i tyle.

Jego dziewczyna, która pracuje w biurze, mówi to samo. W piątek jak na początku zaczęła pracować i od razu siadła do pracy, to Norweżki wzięły powiedziały jej, że 'spokojnie, praca nie ucieknie i żeby poszła z nimi na kawę'.

Z mojego doświadczenia pracy ze Szwedami, to są tak samo wyluzowani jak coś dłużej potrwało, to nie mieli problemu. Zupełnie inna kultura pracy i relacji na linii pracownik-pracodawca.


Mając doświadczenie z Polski, gdzie to zaufanie jest niskie nie da się nie zauważyć różnicy.

https://noizz.pl/opinie/felieton-o-b...polsku/lj87pjn
Alekto123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-05, 21:24   #6
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Opinie na goworku

Cytat:
Napisane przez Alekto123 Pokaż wiadomość
W czymkolwiek z mojego osobistego doświadczenia i tego co słyszałam od ludzi, którzy pracowali na różnych stanowiskach. Zwyczajnie inne podejście do człowieka.

Znajomy, który pracuje tam jak pracownik fizyczny mówił mi, że z szefem Norwegiem pracuje się super, ponieważ nie ma poganiania. Jak coś dłużej trwa, to widocznie ma dłużej trwać i tyle.

Jego dziewczyna, która pracuje w biurze, mówi to samo. W piątek jak na początku zaczęła pracować i od razu siadła do pracy, to Norweżki wzięły powiedziały jej, że 'spokojnie, praca nie ucieknie i żeby poszła z nimi na kawę'.

Z mojego doświadczenia pracy ze Szwedami, to są tak samo wyluzowani jak coś dłużej potrwało, to nie mieli problemu. Zupełnie inna kultura pracy i relacji na linii pracownik-pracodawca.


Mając doświadczenie z Polski, gdzie to zaufanie jest niskie nie da się nie zauważyć różnicy.

https://noizz.pl/opinie/felieton-o-b...polsku/lj87pjn
Uważam, ze to zależy od ludzi na jakich trafisz. I mam tu na myśli pracowników, kolegów z pracy, jak i samo szefostwo.

Mieszkam za granica i mam różne doświadczenia, z różnych w firm i na różnych stanowiskach... Czasem miałam wrażenie, ze w Polsce lepiej traktowano pracownika niż w pracy, w której byłam
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-24, 01:04   #7
Nette
Wtajemniczenie
 
Avatar Nette
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 698
Dot.: Opinie na goworku

Moim zdaniem na goworku po prostu częściej wyrażane są opinie przez niezadowolonych (z pracy bądź rekrutacji), a zadowoleni, nawet gdyby była ich większość, zwyczajnie nie zabierają głosu.
W przypadku większych firm może się też zdarzyć, że duża pula negatywnych opinii jest generowana przez pracowników (obecnych lub byłych) jakiegoś teamu, w którym rzeczywiście zaistniały patologie, a opinii z teamów, gdzie wszystko jest ok, nikt nie pisze (lub pisze mało kto).
Moim zdaniem kluczowa jest informacja o rotacji - jak w jakimś teamie jest duża, to proces nie jest dobrze ułożony i na pewno znajdzie się powód do narzekania.
Nette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-10-24, 12:09   #8
obLIWion
Raczkowanie
 
Avatar obLIWion
 
Zarejestrowany: 2021-08
Wiadomości: 180
Dot.: Opinie na goworku

Cytat:
Napisane przez Nette Pokaż wiadomość
Moim zdaniem na goworku po prostu częściej wyrażane są opinie przez niezadowolonych (z pracy bądź rekrutacji), a zadowoleni, nawet gdyby była ich większość, zwyczajnie nie zabierają głosu.
W przypadku większych firm może się też zdarzyć, że duża pula negatywnych opinii jest generowana przez pracowników (obecnych lub byłych) jakiegoś teamu, w którym rzeczywiście zaistniały patologie, a opinii z teamów, gdzie wszystko jest ok, nikt nie pisze (lub pisze mało kto).
Moim zdaniem kluczowa jest informacja o rotacji - jak w jakimś teamie jest duża, to proces nie jest dobrze ułożony i na pewno znajdzie się powód do narzekania.

Też sądzę, że mało kto biegnie coś pochwalić, za to gdy ma wylać żale, to biegnie. Jeśli chodzi o GW, to wierzyłbym ocenom profili, które zawierają: większość opinii negatywnych lub pozytywnych, ewentualnie pozytywnych zmieszanych z neutralnymi np. "Nie ma opcji rozwoju lub awansu, przekraczając próg X, godzisz się na wykonywanie tej samej pracy przez cały okres zatrudnienia". W sumie GW nie daje pełnego obrazu na temat firmy i nie dlatego, że trzeba spróbować żeby się przekonać. Negatywne opinie są usuwane. Osobiście dodałem jedną, w której rzetelnie streściłem los pracownika firmy X. Z czystej ciekawości wszedłem na GW sprawdzić, czy pojawiły się inne opinie. Nie dość, że nic nowego się nie pojawiło, to moja opinia zniknęła. Wnioskuję, że jeśli w opiniach pod firmą znajdzie się pytanie "gdzie się podziała moja opinia?" to firma ta jest tragiczna z punktu widzenia pracownika i taką można skreślić na starcie.
obLIWion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-05, 12:46   #9
servatka
Raczkowanie
 
Avatar servatka
 
Zarejestrowany: 2016-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 151
Dot.: Opinie na goworku

Tak jak piszesz, gdyby człowiek się sugerował opiniami na Goworku, to by nigdzie nie pracował. Mnie się wydaje, że to jest jakaś garstka (albo może nawet tylko jedna osoba) niezadowolonych pracowników, którzy prowadzą jakąś krucjatę przeciwko danej firmie i dodają przesadzone, podkoloryzowane negatywne opinie. To jest mentalność człowieka, którego nic nie zadowoli. Czasem czytając takie opinie widać, że wszystko pisze jedna osoba. Ja pracuję w tej chwili w firmie, która jest bardzo dobrym pracodawcą, nie ma rotacji pracowników. Na Goworku opinie są same negatywne, mało rzeczowe, obrzucające firmę równo błotem i najgorszymi zarzutami. Jak dodałam swoją opinię, rzeczową, wymieniając plusy i minusy, to dostałam mnóstwo łapek w dół i jakieś idiotyczne komentarze. Ewidentnie jakby tam siedział jakiś jeden troll i miał hobby oczerniania tej firmy. Są tacy ludzie, których chyba nic nie zadowoli i w ogóle są urażeni faktem, że trzeba pracować. Ale opinii ogólnie mają mało jak na rozmiary tej firmy, więc potwierdzałoby się to co ktoś wcześniej napisał, że jak pracownicy są zadowoleni, to nie mają potrzeby w ogóle nic pisać w internecie na temat swojego pracodawcy.
servatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-15, 19:24   #10
bombel234
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-09
Wiadomości: 44
Dot.: Opinie na goworku

Jak ktoś jest zadowolony z pracy - nie szuka stron, na których można wyrazić swoją opinię i nie ma potrzeby krytykowania firmy. Jak ktoś jest niezadowolony szuka sposobu aby to wyrazić. Stąd wiele negatywnych opinii i mało pozytywnych.

Z drugiej strony firma, w której pracuje ma masę negatywnych opinii i... zgadzam się z nimi gdybym wcześniej poczytała to może dzisiaj pracowałabym w lepszym miejscu ale to zawsze da się zmienić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bombel234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-25, 20:01   #11
morning_coffee
Raczkowanie
 
Avatar morning_coffee
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 386
Dot.: Opinie na goworku

Cytat:
Napisane przez servatka Pokaż wiadomość
jak pracownicy są zadowoleni, to nie mają potrzeby w ogóle nic pisać w internecie na temat swojego pracodawcy.
Albo czasu, jak ktoś wcześniej zauważył. Chociaż ja, gdybym lubiła swoją pracę, a pracodawca miał profil na Gowork, na pewno napisałabym kilka pozytywnych słów.
morning_coffee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-11-25 21:01:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:37.