Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach :) - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-03, 14:05   #31
Justin Timberlake
Zakorzenienie
 
Avatar Justin Timberlake
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 307
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

no mysle, ze skoro jestem poczatkujaca z filtrami, to krem na naczynka pozostaje mi tylko na noc.
dziekuje dziewczyny za razy i pozdrawiam
Justin Timberlake jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-04, 18:50   #32
babilonia
Raczkowanie
 
Avatar babilonia
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 125
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

A czy po nałożeniu filtru (mleczko avene) moge nałożyc na to podkład?Mam cere naczynkowa i musze czyms zakryć rumieńce na policzkach( a żeby to dobrze zrobić musze nałożyc naprawde grubą warstwe podkładu)
babilonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-04, 19:06   #33
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

Tak, na Avene mozesz się maziać wszystkimi podkładami
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-05, 16:35   #34
jowisia
Wtajemniczenie
 
Avatar jowisia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Luksemburg
Wiadomości: 2 886
Send a message via Skype™ to jowisia
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

Bardzo podoba mi sie ten watek , bo tu moga zostac wyjasnione raz jeszcze zagmatwane pytania debiutantow (takich jak ja).

Justin Tiberlake : poczytaj wszystkie artykuly Basi - od tego trzeba zaczac, linki podane sa na tym forum przez Alchemiczke w zamknietym watku na temat ciekawych linkow odnosnie filtrow.
Tam wszyyystko wyczytasz.
Ja stosuje filtry oczywiscie po to, aby zapobiec przedwczesnemu starzeniu. Choc wiem, jak wazne sa chorobska typu rak skory, jakos narazie one do mnie nie przemawiaja. Ale po swietnie napisanych artykulach Basi zrozumialam, ze stosujac filtry regularnie i w odpowiedni sposob, naprawde mozna 'przedluzyc mlodosc'
Nawet dziewczyny, ktore uzywaja filtrow mowily mi, ze po roku stan ich cery poprawil sie niesamowicie, ze maja piekna, gladka buzie itd itd..


No i ja mam z kolei takie pytanie do was filtromaniaczki : po nalozeniu Avenki nakladam podklad, problem w tym, ze czytalam, ze trzeba to robic delikatnie i raczej wklepywac niz rozsmarowywac. No ale ja ten podklad i tak niezle na mojej twarzy rozsmarowuje, bo musze :/ Czy w zwiazku z tym ja po prostu nie scieram sobie tych filtrow z twarzy???

Podobnie rzecz sie ma do pudru nakladanego pedzlem, miziam nim porzadnie cala twarz, zeby ja zmatowic i umocnic podklad..- czy ja tym pedzlem nie scieram sobie filtrow??!
__________________

jowisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-05, 17:38   #35
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

Cytat:
Napisane przez jowisia
No i ja mam z kolei takie pytanie do was filtromaniaczki : po nalozeniu Avenki nakladam podklad, problem w tym, ze czytalam, ze trzeba to robic delikatnie i raczej wklepywac niz rozsmarowywac. No ale ja ten podklad i tak niezle na mojej twarzy rozsmarowuje, bo musze :/ Czy w zwiazku z tym ja po prostu nie scieram sobie tych filtrow z twarzy???

Podobnie rzecz sie ma do pudru nakladanego pedzlem, miziam nim porzadnie cala twarz, zeby ja zmatowic i umocnic podklad..- czy ja tym pedzlem nie scieram sobie filtrow??!
Najprawdopodobniej część ścierasz. Nikt Ci nie odpowie w jakim stopniu osłabiasz ochronę, bo nikt nie widzi co Ci tam zostaje, mogę tylko przypuszczać, że przy "nieźle rozsmarowuję" i "miziam porządnie" raczej zostaje niewiele.
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-05, 17:55   #36
jowisia
Wtajemniczenie
 
Avatar jowisia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Luksemburg
Wiadomości: 2 886
Send a message via Skype™ to jowisia
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

Cytat:
Napisane przez Noor
Najprawdopodobniej część ścierasz. Nikt Ci nie odpowie w jakim stopniu osłabiasz ochronę, bo nikt nie widzi co Ci tam zostaje, mogę tylko przypuszczać, że przy "nieźle rozsmarowuję" i "miziam porządnie" raczej zostaje niewiele.
Dzieki za odpowiedz, no ale w takim razie, jak wy to, do cholewci robicie...?
POdklad trzeba przeciez rozetrzec na buzce, rozprowadzic dokladnie, zeby mazow nie bylo, jak ja go sobie moge wklepac, opuszkami palcow..? 20 lat rozsmarowuje podklady na buzi, odkad uzywam filtra staram sie delikatniej, ale nie wyobrazam sobie w ogole...?
A puder jak nakladacie? Przeciez zeby buzke zmatowic i zeby ten puder w ogole na niej byl, to trzeba go tez niezle rozprowadzic, nie tak?
__________________

jowisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-05, 18:04   #37
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

Cytat:
Napisane przez jowisia
Dzieki za odpowiedz, no ale w takim razie, jak wy to, do cholewci robicie...?
POdklad trzeba przeciez rozetrzec na buzce, rozprowadzic dokladnie, zeby mazow nie bylo, jak ja go sobie moge wklepac, opuszkami palcow..? 20 lat rozsmarowuje podklady na buzi, odkad uzywam filtra staram sie delikatniej, ale nie wyobrazam sobie w ogole...?
A puder jak nakladacie? Przeciez zeby buzke zmatowic i zeby ten puder w ogole na niej byl, to trzeba go tez niezle rozprowadzic, nie tak?
No ja akurat na filtry nie używam podkładu, ale czytałam, że niektóre dziewczyny wybierają płynny podkład (taki typu Kanebo Liquid Finish), bo podobno można go delikatnie nałożyć. Chwalony za naturalny efekt na filtrach jest też Lirene City Matt i Maybelline EverFresh. Ale tu Ci nie pomogę, natomiast puder nakładam techniką kabuki - bardzo gruby miekki pędzel, transparentny puder na czubek włosków i delikatnie przykładam miejsce koło miejsca (używam najczęściej dry flo - modyfikowanej skrobi kukurydzianej - łatwiej ją nabrać na pędzel, bo ma konsystencję normalnego pudru i wcale jej nie widać na twarzy).
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda

Edytowane przez Noor
Czas edycji: 2006-05-26 o 14:59
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-05, 18:08   #38
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

Cytat:
Napisane przez jowisia
Dzieki za odpowiedz, no ale w takim razie, jak wy to, do cholewci robicie...?
POdklad trzeba przeciez rozetrzec na buzce, rozprowadzic dokladnie, zeby mazow nie bylo, jak ja go sobie moge wklepac, opuszkami palcow..? 20 lat rozsmarowuje podklady na buzi, odkad uzywam filtra staram sie delikatniej, ale nie wyobrazam sobie w ogole...?
A puder jak nakladacie? Przeciez zeby buzke zmatowic i zeby ten puder w ogole na niej byl, to trzeba go tez niezle rozprowadzic, nie tak?
Niestety, ale podczas rozsmarowywania podkładu, trochę filtra się przemieszcza na buzi, dlatego często uzywamy duety: bezbarwny + tonujący. Jest to najlepsza alternatywa. Ja także u żywam podkładu czasami, ale przecież takim rozmarowywaniem nie zniwelujemu ochrony wogóle lub zetrzemy filtr w całości .
Puder nakładam pędzlem i jak dla mnie jest to metoda najbezpieczniejsza
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-05, 18:43   #39
jowisia
Wtajemniczenie
 
Avatar jowisia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Luksemburg
Wiadomości: 2 886
Send a message via Skype™ to jowisia
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

Cytat:
Napisane przez Noor
No ja akurat na filtry nie używam podkładu, ale czytałam, że niektóre dziewczyny wybierają płynny podkład (taki typu Kanebo Liquid Finish), bo podobno można go delikatnie nałożyć. Ale tu Ci nie pomogę, natomiast puder nakładam techniką kabuki - bardzo gruby miekki pędzel, transparentny puder na czubek włosków i delikatnie przykładam miejsce koło miejsca (używam najczęściej dry flo - modyfikowanej skrobi kukurydzianej - łatwiej ją nabrać na pędzel, bo ma konsystencję normalnego pudru i wcale jej nie widać na twarzy).
Raz jeszcze dzieki za odpowiedz.
Ja wlasnie uzywam Kanebo, choc Cream, poniewaz jest duzo bardziej kryjacy niz Liquid (liquid nie kryje prawie nic) no i delikatnie go nakladam, jednak nie moge obejsc sie bez rozsmarowywania, nie wyobrazam sobie tego...
Co do pudru tez mam gruby miekki pedzel, mam transparentny puder, nabieram go niewiele na czubek wloskow, no i... nie przykladam delikatnie miejsce kolo miejsca tak jak ty, po prostu nakladam jak puder, wale na twarz a to trzeba tak delikatniutko tak? i jeszcze przykladac miejsce kolo miejsca? I wtedy sie ma gwarancje ze sie filtrow nie zetrze?

Paula07: a ten krem tonujacy to rzeczywiscie tonuje cokolwiek? Ukryje na przyklad naczynka, wypryski jakies..?!
__________________

jowisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-05, 18:49   #40
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

Cytat:
Napisane przez jowisia
Paula07: a ten krem tonujacy to rzeczywiscie tonuje cokolwiek? Ukryje na przyklad naczynka, wypryski jakies..?!
To zależy jaki krem, Bioderma tonująca 50+ moim zdaniem kryje bardzo dobrze tak jak fluid. SVR50 kryje lepiej niż fluid, z Avene jeszcze nie miałam, ale niedługo zakupię. LRP nie używam więc nie wiem, ale inne dziewczyny uzywają i są zadowolone z takiej kombinacji. Niestety trzeba wypróbować samemu .
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-05, 18:54   #41
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

Jowisia,

Tonująca avenka jak sama nazwa wskazuje tylko tonuje koloryt skóry, wyrównuje i jakieś malutkie niedoskonałości może zniwelować. Ale na pewno nie ukryje ich jak dobrze kryjący podkład.

Tylko pamiętaj, że nie można mieszać flitrów różnych firm. Jak filterek Avene to i tonujący też Avene.
__________________


Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-05, 18:57   #42
jowisia
Wtajemniczenie
 
Avatar jowisia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Luksemburg
Wiadomości: 2 886
Send a message via Skype™ to jowisia
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

Cytat:
Napisane przez Paula07
To zależy jaki krem, Bioderma tonująca 50+ moim zdaniem kryje bardzo dobrze tak jak fluid. SVR50 kryje lepiej niż fluid, z Avene jeszcze nie miałam, ale niedługo zakupię. LRP nie używam więc nie wiem, ale inne dziewczyny uzywają i są zadowolone z takiej kombinacji. Niestety trzeba wypróbować samemu .
Dzieki, juz wiem co mniej wiecej patrzec i probowac.
Ale problemem tez jest to, ze pewnie te kremy tonujace sa strasznie ciemne ( probowalam tester z Avene tonujacy) a ja jestem strasznie blada, z kanebo udalo mi sie wreszcie znalezc odcien dosc jasny, pasujacy do mojej cery, a obawiam sie, ze wszystkie tonujace kremy sloneczne beda ciemne, bo z gory przeznaczone 'na lato' dla tych, co sie opalaja...
A znowu jak nie beda ciemne to pewnie nic a
__________________

jowisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-05, 19:05   #43
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

Cytat:
Napisane przez jowisia
Dzieki, juz wiem co mniej wiecej patrzec i probowac.
Ale problemem tez jest to, ze pewnie te kremy tonujace sa strasznie ciemne ( probowalam tester z Avene tonujacy) a ja jestem strasznie blada, z kanebo udalo mi sie wreszcie znalezc odcien dosc jasny, pasujacy do mojej cery, a obawiam sie, ze wszystkie tonujace kremy sloneczne beda ciemne, bo z gory przeznaczone 'na lato' dla tych, co sie opalaja...
A znowu jak nie beda ciemne to pewnie nic a
Ja także jestem blada , nigdy nie uzywałam tonującego solo, ponieważ są dla mnie za ciemne. Ale w wersji bezbarwny+tonujący sprawdza się super u mnie. Nawet jak jest kolor dużo ciemniejszy to nałożony na grubszą warstwę bezbarwnego trochę jaśnieje i jak popudruję się to także trochę rozjaśnia i jest fajny efekt .
Zawze można iść na pewien kompromis, tzn . w dni kiedy twarz wygląda lepiej uzywać duetów filtrowych, a w inne dni filtr+podkład .
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-05, 19:09   #44
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

Cytat:
Napisane przez jowisia
Co do pudru tez mam gruby miekki pedzel, mam transparentny puder, nabieram go niewiele na czubek wloskow, no i... nie przykladam delikatnie miejsce kolo miejsca tak jak ty, po prostu nakladam jak puder, wale na twarz a to trzeba tak delikatniutko tak? i jeszcze przykladac miejsce kolo miejsca? I wtedy sie ma gwarancje ze sie filtrow nie zetrze?
Z pewnością dużo mniej niż przy "miziam porządnie"
Technikę wyćwiczyłam sobie przy nakładaniu zwykłej skrobi ziemniaczanej i kukurydzianej, bo żeby nie było kluchów na twarzy i efektu "starej pudernicy" trzeba było jej nałożyć naprawdę mikroskopijną ilość i równiutko. Technika kabuki okazała się najlepsza i dla filtra i dla końcowego efektu na szczęście.
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-05, 19:10   #45
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

Cytat:
Napisane przez jowisia
Dzieki, juz wiem co mniej wiecej patrzec i probowac.
Ale problemem tez jest to, ze pewnie te kremy tonujace sa strasznie ciemne ( probowalam tester z Avene tonujacy) a ja jestem strasznie blada, z kanebo udalo mi sie wreszcie znalezc odcien dosc jasny, pasujacy do mojej cery, a obawiam sie, ze wszystkie tonujace kremy sloneczne beda ciemne, bo z gory przeznaczone 'na lato' dla tych, co sie opalaja...
A znowu jak nie beda ciemne to pewnie nic a
One rzeczywiście na pierwszy rzut oka wydają się ciemne. Ale ja i inne Dziewczyny robimy tak, że najpierw kładziemy grubszą warstwę filtra bezbarwnego, i dopiero na to cieniutką warstwę tonującego. I przy Avenach wychodzi super kolorek.

Można też zmieszać na ręku oba filtry, stopniując kolor, przed nałożeniem na twarz.
__________________


Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-05, 19:14   #46
jowisia
Wtajemniczenie
 
Avatar jowisia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Luksemburg
Wiadomości: 2 886
Send a message via Skype™ to jowisia
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

Cytat:
Napisane przez Paula07
Ja także jestem blada , nigdy nie uzywałam tonującego solo, ponieważ są dla mnie za ciemne. Ale w wersji bezbarwny+tonujący sprawdza się super u mnie. Nawet jak jest kolor dużo ciemniejszy to nałożony na grubszą warstwę bezbarwnego trochę jaśnieje i jak popudruję się to także trochę rozjaśnia i jest fajny efekt .
Zawze można iść na pewien kompromis, tzn . w dni kiedy twarz wygląda lepiej uzywać duetów filtrowych, a w inne dni filtr+podkład .
NO wiesz, swietny pomysl.
Masz racje - filtr zawsze troche bieli, wiec na jego tle tonujacy musi wypasc dobrze. A poza tym nie martwimy sie o ochrone. Na to troche pudru dla wykonczenia i zmatowienia i buzka bezpieczna a ladnie wygladajaca
Za to w 'ciezkie' dni, albo na wieczor mozna podklad. Masz racje, dobry pomysl.
Ooo, wlasnie widzialam ze Contax tez potwierdzila te teorie. Czyli teraz musze zakupic sobie tonujaca avenke..

Cytat:
Napisane przez Contax
One rzeczywiście na pierwszy rzut oka wydają się ciemne. Ale ja i inne Dziewczyny robimy tak, że najpierw kładziemy grubszą warstwę filtra bezbarwnego, i dopiero na to cieniutką warstwę tonującego. I przy Avenach wychodzi super kolorek.
NO ale czy one choc troche sa kryjace te kremy tonujace? Buzka pokryta Kanebo wyglada niezkazitelnie, zatuszowane wszystkie niedoskonalosci, a i naczynka mam i tu i owdzie cos wyskoczy... po samym kremie tonujacym bede miala tylko ladny kolorek na buzi (nie blady) i tyle? a efekt zatuszowania?
__________________

jowisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-06, 15:14   #47
lola23
Wtajemniczenie
 
Avatar lola23
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 522
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

Czy ktoś używa La Roche tonujacego , nie mogę znaleźć na KWC jego recenzji ?
lola23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 19:59   #48
Ash
Wtajemniczenie
 
Avatar Ash
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 470
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

to samo pytanie mi sie nasunelo podczas czytania. I czy w ogole jest tonujacy LRP?
Ash jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 20:02   #49
Ash
Wtajemniczenie
 
Avatar Ash
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 470
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

Cytat:
Napisane przez Noor
  1. twarz i szyję 2,5 ml - ta ilość może być podzielona na dwie następujące po sobie aplikacje) i dajesz mu się wchłonąć minimum przez 20 minut (!);
Czy to 20 minut jest konieczne? Bo ja po 5 nakladam podklad (tzn po drugiej warstwie filtra), jak juz mi sie w miare buzia nie swieci. Nie mam az 20 min rano.
Ash jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-23, 20:49   #50
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

Cytat:
Napisane przez Ash
Czy to 20 minut jest konieczne? Bo ja po 5 nakladam podklad (tzn po drugiej warstwie filtra), jak juz mi sie w miare buzia nie swieci. Nie mam az 20 min rano.
Trzeba wstawać 15 minut wcześniej
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 21:34   #51
mckabi
Zadomowienie
 
Avatar mckabi
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 1 111
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

Cytat:
Napisane przez Ash
to samo pytanie mi sie nasunelo podczas czytania. I czy w ogole jest tonujacy LRP?
Jest, właśnie zamierzam go jutro kupić
Oto link do AwS:

http://www.aptekawsieci.pl/index.php...war&tw_id=5731
mckabi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 23:04   #52
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=1044

To tonująca LRP na KWC nawet kiedyś ją używałam, ale nic nie pamiętam z tego zresztą wtedy nie miałam najmniejszego pojecia o filtrach.
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 23:08   #53
mckabi
Zadomowienie
 
Avatar mckabi
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 1 111
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

Cytat:
Napisane przez In_ThE_ShAdOwS
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=1044

To tonująca LRP na KWC nawet kiedyś ją używałam, ale nic nie pamiętam z tego zresztą wtedy nie miałam najmniejszego pojecia o filtrach.
Shadi, to nie jest tonujący, tylko zwykły nie barwiony

EDIT: Chociaż, sprawdziłam dokładnie i można tam wpisywać recenzje dwóch wersji tego kremu (tonującej i nie barwionej). Mój bład, przepraszam
mckabi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 23:45   #54
Ash
Wtajemniczenie
 
Avatar Ash
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 470
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

Cytat:
Napisane przez Noor
Trzeba wstawać 15 minut wcześniej
Łatwo powiedziec, gozej wykonac, np dzis, kiedy moze z godzinke sie przespie albo i nie
Ash jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-16, 13:41   #55
Bezelka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 238
GG do Bezelka
Arrow ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Przepraszam jeśli temat założyłam w złym dziale ale ten wydawał mi się najodpowiedniejszy.
Dostałam od koleżanki Cerkoderm 15 - 15% krem mocznikowy z kwasem mlekowym i mam pytanie czy do mojej przesuszonej (jak to zwykle po powrocie znad morza )ale trądzikowej skóry mogę używać tego kremu. Nie znam się na biochemii, ale nie chce nabawić się przebarwień skory i nie wiem czy po tym kremie trzeba używać filtrów.
Podaje skład:
Aqua
Urea
Petrolate
Latctic Acid
Cetearyl Alcohol
Octyldodecanol
Glycerol
Polysorbate 40
Mineral Oil
Glyceryl Stearate
Sodium Hydroxide
Methylparaben
Propylparaben
Z góry dziękuje za pomoc.
Bezelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-16, 15:42   #56
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: cerkoderm 15 a twarz?

bardziej nadaje sie do suchych, zrogowaciałych rejonów, ale i na twarz moze się nadawać. o ile wazelina i parafina nie zatyka Ci porów.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-16, 18:12   #57
Bezelka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 238
GG do Bezelka
Dot.: cerkoderm 15 a twarz?

Dziękuje za odpowiedz
Sądząc po moich obserwacjach to parafina i wazelina nie zatykają mi porów. Myślę ze warto spróbować jak nie pomoże a co gorsze zaszkodzi, to go odstawie.
Bezelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-06, 16:47   #58
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

O własnie- dlaczego trzeba czekać aż 20 minut? Mi po kilku(5-10 minutach) filtr się chłania, nie mogę od razu nałozyć skrobi?
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-06, 17:51   #59
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

Cytat:
Napisane przez Sovilo Pokaż wiadomość
O własnie- dlaczego trzeba czekać aż 20 minut? Mi po kilku(5-10 minutach) filtr się chłania, nie mogę od razu nałozyć skrobi?
Wg mnie to optymalny czas na wchloniecie w mommencie kiedy faktycznie nakladamy przepisowa ilosc i nie zdarzy sie niemila niespodzianka,ze nakladajac zbyt wczesnie skrobie czy puder jedwabny,ze scieramy filtr.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-08, 11:43   #60
Lena in black
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 44
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

Drogi Wizażanki,
Mam pytania i choć korzystałam z wyszukiwarki, nie znalazłam odpowiedzi która by mi wszystko wyjaśniła w 100%:
Więc proszę o "żołnierskie" odpowiedzi:
1. czy 2,5 ml. stosujemy zawsze obojętnie czy to emulsja, czy gęsty krem?

2. Co do ponownego nakładania filtra w pracy/ szkole - napiszcie jak to robicie. Filtr jest stabilny w pełnym słońcu 2-4 H (?) A jeśli przebywam w budynku co ile czasu powinnam ponownie go aplikować? Nie przemawia do mnie wizja zmywania makijażu w pracy co 2 h i malowanie się od nowa. Stąd moje pytanie o poradę jak to robić? Nałożenie filtra tylko rano mija się z celem.

3. Wolne rodniki - już był poruszany ten temat w jednym z wątków, ale chciałabym do niego wrócić. Najbardziej zależy mi na ochronie twarzy, szyi i dekoltu. Z tego powodu na te miejsca nakładam kremy z filtrami. Proszę żeby mnie ktoś oświecił: nie smaruję się cała "od stóp do głów" filtrem, a więc docierają one do mojej skóry (nawet przez ubranie). Czytałam gdzieś, że wolne rodniki niszczą wszystko co napotkają na drodze. Czy w takim razie mogą one dotrzeć do komórek skóry np. twarzy i je uszkodzić? w jakim stopniu stosowanie doustnych preparatów - witamin, jedzenie owowców itp. pomaga zneutralizować wolne rodniki? Bardzo proszę o odpowiedzi, a jeśli gdzieś już były wątki na ten temat a je je przegapiłam to przepraszam. Z góry dziękuję.
Lena in black jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:02.