Poradźcie co robić - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-11-23, 17:27   #1
Jowita920401
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 2

Poradźcie co robić


Witajcie.
Mam pewien dylemat. Cieszyć się czy płakać.. choć tak na prawdę to bardziej chce mi się płakać. Zacznę od tego, że jestem z TŻ ponad rok, mieszkamy razem trochę u niego, trochę u mnie (ja mam wynajęte mieszkanie w moim mieście, on ma mieszkanie po mamie w swojej miejscowości - dzieli nas 50km). Fakt wynajęcia mieszkania mocno nie spodobał się moim rodzicom, co sprawiło, że zaczęli szukać mi mieszkania do kupienia. Oczywiście na kredyt. Moja siostra i rodzice uznali, że najlepiej będzie wziąć jak największy kredyt () i mieszkanie w stanie deweloperskim - wybrali na najdroższym osiedlu, gdzie cena za metr kwadratowy kosztuje 6500, a mieszkanie to oczywiście kawalerka. Nie chcą słyszeć o mieszkaniu na rynku wtórnym. Jestem załamana ich wyborem. Nawet jak wybrałam mieszkanie tańsze, z wyposażoną łazienką oraz kuchnią, sprzeciwiają się, bo np. nie pasuje im problem z parkowaniem pojazdów. i t

Ja generalnie boję się brać jakikolwiek kredyt w obecnym czasie, nie zarabiam kokosów. Oczywiście rodzice powiedzieli, że będą kredyt spłacać, no ale to też nie jest tak, że ja tego nie odczuję. I cały czas oczywiście jest mowa o tym konkretnym mieszkaniu na drogim osiedlu, choć tłumaczyłam, że ja nie wiem co będę robiła za rok czy dwa. Czy np. nie wyprowadzę się do innego miasta z TŻ.

Rozmawiałam z TŻ i też uznał, że to nie najlepszy pomysł, żeby akurat kupić mieszkanie w mojej miejscowości. Myśleliśmy o mieszkaniu, ale w innej miejscowości, to oczywiście moi rodzice to akceptują, ale chcą jeszcze żebym miała to mieszkanie tutaj u siebie. Co robić?
Jowita920401 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-23, 18:35   #2
Vanir410
Wtajemniczenie
 
Avatar Vanir410
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 2 159
Dot.: Poradźcie co robić

Być dorosła, skoro podobno jesteś?

Nie wierzę w ten wątek. Rodzice i siostra co mają niby do powiedzenia? Jesteś poważnie taką sierotą, że oni za ciebie decydują o kredycie, mieszkaniu i miejscu? Będąc spłacać, ale Ty odczujesz? Czyli to prezent, jaki masz sobie sama spłacić? Bo nie rozumiem.
Vanir410 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-23, 19:05   #3
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Poradźcie co robić

Trochę trudno w to uwierzyć. Jeżeli jakimś cudem to prawda, to może czas wynająć coś z facetem i olać pokręconą rodzinkę?
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-23, 19:11   #4
DarkChocolate666
Zakorzenienie
 
Avatar DarkChocolate666
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: ;-)
Wiadomości: 4 049
Dot.: Poradźcie co robić

Jak chca koniecznie to mieszkanie, to niech kupia, ale dla siebie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
All I wanna do is get high by the beach.
DarkChocolate666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-23, 19:18   #5
ManillaLatte
Rozeznanie
 
Avatar ManillaLatte
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 727
Dot.: Poradźcie co robić

Twoja rodzina na siłę chce dla Ciebie wziąć najdroższy kredyt jaki się da na KAWALERKĘ? Nawet jeśli jest nowa i na wypasionym osiedlu to jest tak głupi pomysł, ze ciężko mi w to uwierzyć.


Sent from my iPhone using Tapatalk
ManillaLatte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-23, 19:47   #6
MissBaudelaire
Przyczajenie
 
Avatar MissBaudelaire
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 19
Dot.: Poradźcie co robić

Z rodziną to przeważnie najlepiej faktycznie na zdjęciach, a i czasem nawet tak nie.

Co mnie uderzyło w poście - "rodzice wybierają mi", "rodzice chcą", "rodzicom się nie podoba"... A czego Ty chcesz? Rodzice przeżyli już swoją młodość, teraz Ty dokonujesz wyborów, których konsekwencje będziesz ponosić. Konsekwencje bierności także.

Edytowane przez MissBaudelaire
Czas edycji: 2020-11-23 o 19:47 Powód: literówka
MissBaudelaire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-23, 20:03   #7
v-x-n
Wtajemniczenie
 
Avatar v-x-n
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Nowhere
Wiadomości: 2 486
Dot.: Poradźcie co robić

Dlaczego rodzice wybieraja Ci mieszkanie, na ktore TY masz wziac kredyt? xD

Jak tak bardzo podoba im sie ta kawalerka, to niech sami sobie wezma. Rozumiem, ze kredyt mialby byc na Ciebie, ale rodzice mieliby placic rate? Jezeli wybieraja Ci mieszkanie majac gleboko w d###e Twoje preferencje, to obstawiam, ze jak tylko pisniesz, ze cos Ci sie nie podoba, to zostaniesz z kredytem sama jak palec. W dodatku za mieszkanie, ktorego absolutnie nie chcesz.

O siostrze juz nie wspomne, dorosla jestes, a pozwalasz, zeby ktos decydowal za Ciebie w sprawach, ktore beda sie za Toba ciagnely przez nastepne 20 lat. Dla mnie jakas abstrakcja, nigdy nie wzielabym kredytu na cos, co dla mnie jest bezuzyteczne, ale ktos inny obiecuje splacic rate. Gadac mozna duzo, co niekoniecznie pozniej przeklada sie na czyny.

Jeszcze kawalerka, lol.
__________________
"La curiosidad mató al gato."
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[ Nie kupuję nowych zanim nie zużyję starych ]
[ Biegam ] 10 - 15 - 20 - hM - 30 - M

Edytowane przez v-x-n
Czas edycji: 2020-11-23 o 20:04
v-x-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-11-23, 21:03   #8
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Poradźcie co robić

Czekaj.... CO?
Starzy i siostra mówią ci jakie kupisz mieszkanie i jaki kredyt weźmiesz, a ty masz z tego powodu dylemat?
Nie no, uśmiałam się

W takiej sytuacji robi się tak: Mówisz rodzicom "dzięki za rady, ale będę żyć po swojemu".
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-23, 23:11   #9
evonla
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 1 114
Dot.: Poradźcie co robić

To Ty masz wziąć kredyt na mieszkanie, które wybierze Twoja rodzinka z siostrą. Cyrk na kółkach. Jesteś dorosła i chyba masz prawo do głosu w tej sprawie?
evonla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-24, 04:59   #10
11bd71622419137abe56ddfdaa0fc1a26b0d8108_60b176031ff15
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 800
Dot.: Poradźcie co robić

Faktycznie cos niesamowitego. Przeciez to Ty decydujesz o swoim zyciu i kredytach wiec w czym problem? Robisz jak Tobie pasuje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
11bd71622419137abe56ddfdaa0fc1a26b0d8108_60b176031ff15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-24, 05:41   #11
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3 395
Dot.: Poradźcie co robić

Brzmi jakby rodzina miała Cię zaciągnąć do banku i notariusza, a Ty bezwolna kukiełka wszystko zrobisz ಠ_ಠ no aż nie chce mi się wierzyć w to, ale ok...

Tupnij noga, powiedz żeby się od Ciebie odpierwiastkowali i nie układali zycia.

Rodzice mają spłacać ten kredyt, spoko, a na kogo on będzie? Masz w ogóle zdolność kredytową czy to będzie mieszkanie rodziców, spłacane przez nich? I co zrobisz jak się im jakaś Twoja decyzja nie spodoba i odetną źródełko/mieszkanie?
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-11-24, 17:52   #12
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: Poradźcie co robić

Przecież nie masz zamiaru zostać starą panną z kotami, żeby godzić się na kawalerkę.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-25, 10:57   #13
Jowita920401
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 2
Dot.: Poradźcie co robić

Cytat:
Napisane przez Vanir410 Pokaż wiadomość
Być dorosła, skoro podobno jesteś?

Nie wierzę w ten wątek. Rodzice i siostra co mają niby do powiedzenia? Jesteś poważnie taką sierotą, że oni za ciebie decydują o kredycie, mieszkaniu i miejscu? Będąc spłacać, ale Ty odczujesz? Czyli to prezent, jaki masz sobie sama spłacić? Bo nie rozumiem.

Będą spłacać,ale to nie jest tak, że nie odczuję tego, że mam kredyt, w końcu i tak będzie tak, że będę musiała sama spłacać.


Wiem, że trudno Wam w to uwierzyć, ale niestety moi rodzice tacy są. Zawsze tacy byli. I najgorsze jest to, że jak robię po swojemu to jest obraza, to jest zwyzywanie mnie od najgorszych i tyle. A ja chcę żyć swoim życiem. Nie chcę brać kredytu z tego też powodu, ponieważ będę zmieniać pracę (w obecnej mam bardzo niskie zarobki). I tu też była awantura o to, że chcę pracę zmienić. Twierdzili, że trzeba było iść na lepsze studia, itp itd i że pretensje mogę mieć sama do siebie. Ja uważam, że to nie o to chodzi, bo w innych firmach na moim stanowisku ludzie zarabiają nawet o połowę więcej.. i zaraz wmawiają "gdzie ci będzie lepiej niż tam?" i oo.. jak tylko mówię , że złożyłam cv w innych firmach to zaraz jest gadanie "ale dlaczego tam, tam będzie źle". Nie, nie posłucham ich. To jest MOJE życie. Tylko szkoda, że nie potrafią tego zaakceptować i zaraz zaczynają swoją gadkę, że wiem lepiej i że nie liczę się z ich zdaniem.
Zdaję sobie sprawę, że kredyt to wielka odpowiedzialność, szkoda, że oni sobie tego nie uświadamiają. Miewam nadzieję, że wkrótce zamieszkamy z TŻ tam gdzie chcemy i tyle.
Jowita920401 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-25, 11:59   #14
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Poradźcie co robić

Cytat:
Napisane przez Jowita920401 Pokaż wiadomość
Będą spłacać,ale to nie jest tak, że nie odczuję tego, że mam kredyt, w końcu i tak będzie tak, że będę musiała sama spłacać.


Wiem, że trudno Wam w to uwierzyć, ale niestety moi rodzice tacy są. Zawsze tacy byli. I najgorsze jest to, że jak robię po swojemu to jest obraza, to jest zwyzywanie mnie od najgorszych i tyle. A ja chcę żyć swoim życiem. Nie chcę brać kredytu z tego też powodu, ponieważ będę zmieniać pracę (w obecnej mam bardzo niskie zarobki). I tu też była awantura o to, że chcę pracę zmienić. Twierdzili, że trzeba było iść na lepsze studia, itp itd i że pretensje mogę mieć sama do siebie. Ja uważam, że to nie o to chodzi, bo w innych firmach na moim stanowisku ludzie zarabiają nawet o połowę więcej.. i zaraz wmawiają "gdzie ci będzie lepiej niż tam?" i oo.. jak tylko mówię , że złożyłam cv w innych firmach to zaraz jest gadanie "ale dlaczego tam, tam będzie źle". Nie, nie posłucham ich. To jest MOJE życie. Tylko szkoda, że nie potrafią tego zaakceptować i zaraz zaczynają swoją gadkę, że wiem lepiej i że nie liczę się z ich zdaniem.
Zdaję sobie sprawę, że kredyt to wielka odpowiedzialność, szkoda, że oni sobie tego nie uświadamiają. Miewam nadzieję, że wkrótce zamieszkamy z TŻ tam gdzie chcemy i tyle.



To przestań gadać rodzicom i siostrze wszytko o sobie i z głowy.
Po co im gadasz że składasz gdzieś CV albo ze chcesz wynająć inne mieszkanie?
Rób swoje bez klapania dziobem i będzie po Twojemu, bez ich gadania.
A co gadają puszczaj koło uszu, pogadają, pogadają, jakby deszcz popadał, tyle problemu.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-25, 13:35   #15
Luxanna
Zadomowienie
 
Avatar Luxanna
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: z miasta
Wiadomości: 1 257
Dot.: Poradźcie co robić

Nie rozumiem problemu. Przecież siłą cię nie zmuszą do podpisania kredytu. A jak sami wezmą na siebie i kupią mieszkanie to będzie ich i niech spłacają. Naprawdę nie czaję, jak mają cię do tego zmusić.
__________________
"Zbyt wiele w życiu widziałem, żeby nie wiedzieć, że kobiece przeczucia bywają cenniejsze niż wnioski analityka."
Luxanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-25, 17:03   #16
wlosomaniaczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar wlosomaniaczkaaa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 3 261
Dot.: Poradźcie co robić

Cytat:
Napisane przez Jowita920401 Pokaż wiadomość
Witajcie.
Mam pewien dylemat. Cieszyć się czy płakać.. choć tak na prawdę to bardziej chce mi się płakać. Zacznę od tego, że jestem z TŻ ponad rok, mieszkamy razem trochę u niego, trochę u mnie (ja mam wynajęte mieszkanie w moim mieście, on ma mieszkanie po mamie w swojej miejscowości - dzieli nas 50km). Fakt wynajęcia mieszkania mocno nie spodobał się moim rodzicom, co sprawiło, że zaczęli szukać mi mieszkania do kupienia. Oczywiście na kredyt. Moja siostra i rodzice uznali, że najlepiej będzie wziąć jak największy kredyt () i mieszkanie w stanie deweloperskim - wybrali na najdroższym osiedlu, gdzie cena za metr kwadratowy kosztuje 6500, a mieszkanie to oczywiście kawalerka. Nie chcą słyszeć o mieszkaniu na rynku wtórnym. Jestem załamana ich wyborem. Nawet jak wybrałam mieszkanie tańsze, z wyposażoną łazienką oraz kuchnią, sprzeciwiają się, bo np. nie pasuje im problem z parkowaniem pojazdów. i t

Ja generalnie boję się brać jakikolwiek kredyt w obecnym czasie, nie zarabiam kokosów. Oczywiście rodzice powiedzieli, że będą kredyt spłacać, no ale to też nie jest tak, że ja tego nie odczuję. I cały czas oczywiście jest mowa o tym konkretnym mieszkaniu na drogim osiedlu, choć tłumaczyłam, że ja nie wiem co będę robiła za rok czy dwa. Czy np. nie wyprowadzę się do innego miasta z TŻ.

Rozmawiałam z TŻ i też uznał, że to nie najlepszy pomysł, żeby akurat kupić mieszkanie w mojej miejscowości. Myśleliśmy o mieszkaniu, ale w innej miejscowości, to oczywiście moi rodzice to akceptują, ale chcą jeszcze żebym miała to mieszkanie tutaj u siebie. Co robić?
Powiedzieć: mamo, tato, siostro od dziś żyję po swojemu. Chcecie, to kupcie sobie upatrzoną kawalerkę, mnie proszę do tego nie mieszać, bo mam inne plany.

Przecież "wspólnym" kredytem ze starymi dopiero byś się udupiła. Do końca kredytu by Cię traktowali jak małą jowitkę, której śmiało można wejść w jej życie, komentować, skarcić jak się coś nie spodoba, bo w końcu chatę Ci spłacają. I co do gadania ma Twoja siostra? Też do kredytu miała się dokładać?

Przestań się im zwierzać z każdej pierduły. Rozmawiaj o pogodzie i zdrowiu. Poważne sprawy zachowaj dla siebie.
wlosomaniaczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-11-25 18:03:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:53.