Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 62 - Strona 163 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-10-26, 11:14   #4861
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 62

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;88965499]Możecie polecić jakąś miejscowość w Beskidach na wyjazd na 3-4 dni? Tylko nie z tych najpopularniejszych, jak Wisła czy Szczyrk i nie w podkarpackim, bo to za daleko.[/QUOTE]Może Brenna?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-26, 11:19   #4862
Lianhua
Rozeznanie
 
Avatar Lianhua
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 611
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 62

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Ten pulsujący ból może być spowodowany stanem zapalnym, np. jak opuchlizna naciska na jakiś nerw. Na pewno warto to skonsultować z lekarzem, ale to wcale nie musi być nic złego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Generalnie to poszłam do niego z cała opuchnięta twarzą. Tj cała górna warga, nos, prawy policzek i oko. Powiedział mi, ze mam ostry stan zapalny. Chciałam dzwonić dzisiaj, ale nie wiem czy powinnam, bo może wyjdę na histeryczkę. Dzisiaj już pulsującego bólu nie ma, górna warga jakby minimalnie mniejsza, ale reszta twarzy boli (ta opuchlizna) jakbym miała wielkiego siniaka.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________

(...)There's no life, emotion
Or warmth, but just garbage language
A desolately rolling meadow
Loneliness adds as the days go by
We have to be humans
Because we get scars
Lianhua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-26, 11:26   #4863
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 62

Polecacie Trójmiasto zimą? Latem te tłumy są dla mnie nie do zniesienia, spacer po Sopocie w lipcu wspominam jako koszmar, więc pomyślałam, żeby się tam wyprawić późną jesienią/wczesną zimą właśnie na spacery wzdłuż plaży, zwiedzanie Gdańska i takie rzeczy, ale wszyscy mi odradzają, bo przecież morze to tylko latem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-26, 11:28   #4864
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 62

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Polecacie Trójmiasto zimą? Latem te tłumy są dla mnie nie do zniesienia, spacer po Sopocie w lipcu wspominam jako koszmar, więc pomyślałam, żeby się tam wyprawić późną jesienią/wczesną zimą właśnie na spacery wzdłuż plaży, zwiedzanie Gdańska i takie rzeczy, ale wszyscy mi odradzają, bo przecież morze to tylko latem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
znam mnóstwo ludzi, którzy nad Bałtyk jeżdżą tylko jesienią/zimą
dla mnie to jeden pies tak naprawdę - latem zimno, zimą zimno

Edytowane przez Pani_Mada
Czas edycji: 2021-10-26 o 11:41
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-26, 11:39   #4865
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 62

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Polecacie Trójmiasto zimą? Latem te tłumy są dla mnie nie do zniesienia, spacer po Sopocie w lipcu wspominam jako koszmar, więc pomyślałam, żeby się tam wyprawić późną jesienią/wczesną zimą właśnie na spacery wzdłuż plaży, zwiedzanie Gdańska i takie rzeczy, ale wszyscy mi odradzają, bo przecież morze to tylko latem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Tak. Tzn zimą zimą może niekoniecznie, ale jak się trafi na w miarę ładną, słoneczną jesień to jest idealnie, dla mnie najlepsza pora i zawsze jesienią właśnie najbardziej mi się tęskni za Gdynią.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-26, 11:41   #4866
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 62

Cytat:
Napisane przez Nette Pokaż wiadomość
A to nie jest tak, że jak coś suplementujesz, to organizm, to co przyswoi, kieruje w miejsca powiedzmy pierwszej potrzeby? Włosy i paznokcie takimi nie są, więc to się poprawia gdzieś na końcu? Zakładam, że przy braku apetytu i dość monotonnej diecie (skoro tylko kilka rzeczy Ci smakuje), to dieta może nie być zbyt dobrze zbilansowana i te braki mogą występować również w innych miejscach? Chyba w takich okolicznościach warto się skonsultować z jakimś sensownym lekarzem, żeby ogarnąć jakiś długoterminowy plan suplementacji, bo żele przykryją problem, ale go nie rozwiążą.
Trzymam kciuki.

Hej. Jestem pod opieka lekarza mam po prostu bardzo słaby czas. Wszystkie dramaty, które dzieją się na różnych etapach życia (nie dla wszystkich takie same) zbiegły mi się. Jakiś cholerny efekt domina. To jest złożona sprawa. Staram się pracować. A poza tym wypełniać dzień choć jedna przyjemnością dla siebie. Ostatnio złe znoszę porażki. Nawet takie mini, ale mam na tyle chłodna głowę, ze jestem u specjalisty. Taki ze mnie pacjent w kryzysie. Wiec pewnie mam dużo niedoborów.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-26, 11:44   #4867
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 62

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Swetry z wełny merynosów - warto? Chodzi mi o codzienne sweterki i kardigany, a nie ciuchy outdoorowe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jasne, że warto

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-10-26, 11:54   #4868
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 62

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Polecacie Trójmiasto zimą? Latem te tłumy są dla mnie nie do zniesienia, spacer po Sopocie w lipcu wspominam jako koszmar, więc pomyślałam, żeby się tam wyprawić późną jesienią/wczesną zimą właśnie na spacery wzdłuż plaży, zwiedzanie Gdańska i takie rzeczy, ale wszyscy mi odradzają, bo przecież morze to tylko latem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zimą to ja nie bardzo bym tu przyjeżdzała, bo tu praktycznie zima nie istnieje. Raz na kilka lat się trafia, trzeba mieć wyjątkowego farta.
Zimą tu panuje na ogół okropna, nijaka, wietrzna, mokra, błotna pogoda z dużą ilością wilgoci. Częstsze niż gdzie indziej wiatry, mogą uniemożliwić jakiekolwiek spacery plażą. Ciężko spacerować po plaży jak zalewają ją fale i tak wiatrem pizga, że się ledwo jedno oko da otworzyć, a z moren się zjeżdża na tyłku na hałdzie błocka i obgniłych liści.



Natomiast teraz, jeszcze w miarę wczesną jesienią, lub późną wiosną jak najbardziej.

Późną wiosną bo wiosna tu się zaczyna ze 2 tygodnie później niż w reszcie kraju.


Teraz jest wyjątkowo malowniczo na plażach, klifach, na terenie TPK, może warto zerknąć w prognozę pogody i jak sprzyja to po prostu przyjechać z dnia na dzień.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-26, 12:42   #4869
Nette
Wtajemniczenie
 
Avatar Nette
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 698
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 62

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Polecacie Trójmiasto zimą? Latem te tłumy są dla mnie nie do zniesienia, spacer po Sopocie w lipcu wspominam jako koszmar, więc pomyślałam, żeby się tam wyprawić późną jesienią/wczesną zimą właśnie na spacery wzdłuż plaży, zwiedzanie Gdańska i takie rzeczy, ale wszyscy mi odradzają, bo przecież morze to tylko latem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jeśli chodzi o samo zwiedzanie miasta, to o ile lubisz zwiedzać zimą, to spoko. Natomiast morze - nie. Szaroburo, pizga zimnem. Chyba chodzi o wilgotność, ale ja tam nad Bałtykiem mam wrażenie, że bardziej odczuwam chłód, niż w głębi lądu.
Natomiast dużo ludzi wybiera się zimą nad Bałtyk do hoteli spa, bo wtedy bywają fajne promki. ;-)
Nette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-26, 13:02   #4870
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 62

Zima to lepiej w gory.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-26, 13:06   #4871
Fenenna
Wtajemniczenie
 
Avatar Fenenna
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2 572
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 62

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
znam mnóstwo ludzi, którzy nad Bałtyk jeżdżą tylko jesienią/zimą
dla mnie to jeden pies tak naprawdę - latem zimno, zimą zimno
Idealne podsumowanie

Wypowiem się odnośnie spacerów wzdłuż plaży - dla mnie to było przeważnie rozczarowanie Romantyczna zimową plażę polecam tylko jeśli już mocno napada śniegu i sieknie mrozem że aż brzeg morza skuje lód i jest bezwietrznie to wtedy jest w tym jakas przyjemność i ładne widoki
Fenenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-10-26, 13:15   #4872
j_fly
Zakorzenienie
 
Avatar j_fly
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6 937
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 62

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Polecacie Trójmiasto zimą? Latem te tłumy są dla mnie nie do zniesienia, spacer po Sopocie w lipcu wspominam jako koszmar, więc pomyślałam, żeby się tam wyprawić późną jesienią/wczesną zimą właśnie na spacery wzdłuż plaży, zwiedzanie Gdańska i takie rzeczy, ale wszyscy mi odradzają, bo przecież morze to tylko latem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Taką typową zimą, to nie za bardzo, ale teraz, jesienią - jak najbardziej.
Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
znam mnóstwo ludzi, którzy nad Bałtyk jeżdżą tylko jesienią/zimą
dla mnie to jeden pies tak naprawdę - latem zimno, zimą zimno
Czy ja wiem? Latem zawsze trafiam na upały.
Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Zima to lepiej w gory.
Nie każdy lubi góry.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.


Mistrz i Małgorzata, Michaił Bułhakow
j_fly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-26, 13:32   #4873
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 62

Cytat:
Napisane przez NinaSimone Pokaż wiadomość
Ostatnie kilka miesięcy moje paznokcie nie rosną prawie wcale. Np dziś mam mani 10 dzień. A odrostu zero. Chciałabym je zapuścić. Trochę. W dzieciństwie obgryzalam. Choć tego teoretycznie nie widać. Muszę robić dla siebie coś miłego, by znieść każdy dzień. Potliwość dłoni nie sprzyja mocy paznokci. Kupiłam jakaś tania frezarkę na Vinted. Jeśli da radę z żelem, to chce położyć na wszystkie. Obecnie przedłużyła 1 złamany. Nie spodziewałam się, ze to takie proste. Tylko szablony muszę poszukać z hiper mocnym klejem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 10:12 ---------- Poprzedni post napisano o 10:10 ----------




Póki co zdecydowałam sie na żel. I prosta frezarkę. Nie wiem czy powinnam kupić osobno jakieś lepsze frezy?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Jak dobrze Ci się pracuje z żelem to nie ma sensu robić akrylu. Różnica w trwałości nie jest jakaś kosmiczna, a trzeba mieć wprawę żeby szybko ogarnąć paznokieć akrylem i nie musieć piłować jakichś bruzd które się zrobi przy nakładaniu.
Cytat:
Napisane przez Lianhua Pokaż wiadomość
Generalnie to poszłam do niego z cała opuchnięta twarzą. Tj cała górna warga, nos, prawy policzek i oko. Powiedział mi, ze mam ostry stan zapalny. Chciałam dzwonić dzisiaj, ale nie wiem czy powinnam, bo może wyjdę na histeryczkę. Dzisiaj już pulsującego bólu nie ma, górna warga jakby minimalnie mniejsza, ale reszta twarzy boli (ta opuchlizna) jakbym miała wielkiego siniaka.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
A dostałaś antybiotyk? Przy silnym stanie zapalnym to chyba norma, przynajmniej z tego co zauważyłam po leczeniu moich zębów i zębów znajomych.
Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Polecacie Trójmiasto zimą? Latem te tłumy są dla mnie nie do zniesienia, spacer po Sopocie w lipcu wspominam jako koszmar, więc pomyślałam, żeby się tam wyprawić późną jesienią/wczesną zimą właśnie na spacery wzdłuż plaży, zwiedzanie Gdańska i takie rzeczy, ale wszyscy mi odradzają, bo przecież morze to tylko latem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W Trójmieście nie byłam, ale ja lubię jeździć nad morze zimą. Tyle że mam tą wygodę że mogę podjechać w ładny dzień na kilka godzin. Na kilka dni pojechałabym tylko do fajnego hotelu ze spa, tak żeby w razie czego nie musieć wychodzić.
Plus, weź pod uwagę że przez dużą wilgotność temperatura odczuwalna nad morzem zazwyczaj jest niższa niż rzeczywista i ogólnie dla osób nieprzyzwyczajonych klimat może być trudny do zniesienia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-26, 13:34   #4874
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 62

[1=5e046a21a251d9e933976ae d7bddd2e3377715e2_6575001 0a329e;88965153]Szukam pianki do mycia twarzy- ma ładnie pachnieć i nie wysuszać skóry. Macie coś do polecenia? Ostatnio kupiłam jakąś w ciemno i tak śmierdziała, że od razu poszła do kosza [/QUOTE]Ostatnio kupiłam z Eveline, biała tubka z fioletem, ładnie pachnie i dobrze nawilża

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-26, 14:22   #4875
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 62

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Jak dobrze Ci się pracuje z żelem to nie ma sensu robić akrylu. Różnica w trwałości nie jest jakaś kosmiczna, a trzeba mieć wprawę żeby szybko ogarnąć paznokieć akrylem i nie musieć piłować jakichś bruzd które się zrobi przy nakładaniu. A dostałaś antybiotyk? Przy silnym stanie zapalnym to chyba norma, przynajmniej z tego co zauważyłam po leczeniu moich zębów i zębów znajomych. W Trójmieście nie byłam, ale ja lubię jeździć nad morze zimą. Tyle że mam tą wygodę że mogę podjechać w ładny dzień na kilka godzin. Na kilka dni pojechałabym tylko do fajnego hotelu ze spa, tak żeby w razie czego nie musieć wychodzić.
Plus, weź pod uwagę że przez dużą wilgotność temperatura odczuwalna nad morzem zazwyczaj jest niższa niż rzeczywista i ogólnie dla osób nieprzyzwyczajonych klimat może być trudny do zniesienia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ciekawe jak żel zniesie częste moczenie dłoni. Kupiłam jakiś tani na próbę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-26, 14:50   #4876
agatkaao0
Wtajemniczenie
 
Avatar agatkaao0
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 725
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 62

Szukam osoby, która pracuje w kazarze. Jest tu może taka?


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
__________________
Budzić się rano i starać się odtworzyć sen po to, żeby uporać się z podejrzeniem, że sen powiedział o nas więcej, niż chcemy na jawie wyznać.

— Czesław Miłosz
agatkaao0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-26, 15:35   #4877
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 62

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Ale dopiero po upowanieniu na ikp. W kazdym razie wcześniej tak było, jak sie nie dało dostępu to nie można.
Dobra, doczytałam, że widzi. Biorąc pod uwage jakie mi słabe leki wypisuje lekarka w POZ to słabo
Kiedy to się zmieniło?
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-26, 16:04   #4878
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 62

Cytat:
Napisane przez NinaSimone Pokaż wiadomość
Ciekawe jak żel zniesie częste moczenie dłoni. Kupiłam jakiś tani na próbę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
U mnie znosi super. Jedynie z prawym kciukiem mam problem, bo w pracy cały dzień stukam w klawiaturę bokiem paznokcia i w tym miejscu zazwyczaj szybko odchodzi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-26, 16:18   #4879
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 62

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
Kiedy to się zmieniło?
Chyba od początku 2020 r. są tylko e-recepty z tego co kojarzę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-10-26, 17:10   #4880
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 62

Erecepty były też w 2019, jednak od 8.01 są obowiązkowe, co nie oznacza że lekarz nie może wypisać rp papierowej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-26, 17:23   #4881
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 62

Cytat:
Napisane przez Likka9 Pokaż wiadomość
Erecepty były też w 2019, jednak od 8.01 są obowiązkowe, co nie oznacza że lekarz nie może wypisać rp papierowej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Właśnie chyba nie mogą, chyba że to jest nocna opieka i nie mają możliwości wystawienia e-recepty? A tak to zwykły lekarz w zwykłej przychodni na zwykłej wizycie chyba ma obowiązek wstawić e-receptę, przynajmniej ja tak od lekarza usłyszałam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez invisible_01
Czas edycji: 2021-10-26 o 17:26
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-26, 17:26   #4882
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 62

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Właśnie chyba nie mogą, chyba że to jest nocna opieka i nie mają możliwości wystawienia e-recepty? A tak to zwykły lekarz w zwykłej przychodni na zwykłej wizycie chyba ma obowiązek wstawić e-receptę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mogą,jest wielu lekarzy którzy nie wystawiają erecept. Teoretycznie w sytuacji gdy np nie działa program. Ale są lekarze,od których nigdy nie widziałam erecepty. Tak samo wszelkie pro familia itp

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-26, 17:28   #4883
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 62

Cytat:
Napisane przez Likka9 Pokaż wiadomość
Mogą,jest wielu lekarzy którzy nie wystawiają erecept. Teoretycznie w sytuacji gdy np nie działa program. Ale są lekarze,od których nigdy nie widziałam erecepty. Tak samo wszelkie pro familia itp

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Racja, nigdy takiej recepty nie dostałam, więc nie wiedziałam tego, ale to znalazłam w necie:

istnieją następujące wyjątki od obowiązku wystawiania e-recept:
 recepty pro auctore i pro familia (postać papierowa lub elektroniczna),
 recepty na leki z importu docelowego,
 recepty transgraniczne, dla osoby NN, weterynaryjne,
 recepty wypisywane w sytuacji braku dostępu do systemu informatycznego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-26, 18:03   #4884
72f264f1cd165e2b94e38888adc60ec5afe5a0b8_658382a5e67ad
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 256
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 62

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Polecacie Trójmiasto zimą? Latem te tłumy są dla mnie nie do zniesienia, spacer po Sopocie w lipcu wspominam jako koszmar, więc pomyślałam, żeby się tam wyprawić późną jesienią/wczesną zimą właśnie na spacery wzdłuż plaży, zwiedzanie Gdańska i takie rzeczy, ale wszyscy mi odradzają, bo przecież morze to tylko latem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Zimą nad morze nie polecam.
Zwiedzanie, spacer po mieście to tak średnio - najczęściej jest zimno, wieje - więc raczej szuka się możliwości schowania w jakimś pomieszczeniu.

Spacer po plaży - jeszcze gorzej - bywa, że tak wieje, że na plażę nie bardzo da się wejść. No i też dużo zimniej niż w głębi lądu bo wilgotne powietrze. Dodatkowo - wcześnie robi się ciemno, więc czasu na spacery po plaży niewiele.


Dla mnie wyjazd nad morze to optymalnie we wrześniu, w lecie zbyt duże tłumy (ale jestem z osób które nie plażują tylko spacerują nad morzem).


Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Właśnie chyba nie mogą, chyba że to jest nocna opieka i nie mają możliwości wystawienia e-recepty? A tak to zwykły lekarz w zwykłej przychodni na zwykłej wizycie chyba ma obowiązek wstawić e-receptę, przynajmniej ja tak od lekarza usłyszałam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Mnie lekarz w gabinecie prywatnym wystawia papierowe. Ma podpisaną umowę z NFZ i normalnie dostaję refundację na leki (mimo że recepta papierowa).

Edytowane przez 72f264f1cd165e2b94e38888adc60ec5afe5a0b8_658382a5e67ad
Czas edycji: 2021-10-26 o 18:04
72f264f1cd165e2b94e38888adc60ec5afe5a0b8_658382a5e67ad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-26, 18:05   #4885
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 62

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Chyba od początku 2020 r. są tylko e-recepty z tego co kojarzę.
Dziękuję, ale chodziło mi o to, od kiedy już nie trzeba upoważniać lekarza do wglądu w to, czy wykupiło się receptę, czy nie.
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-26, 18:07   #4886
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 62

Weterynaryjne chyba tylko papierowe są.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-26, 18:33   #4887
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 62

Tak, weterynaryjne zawsze były tylko papierowe. Trzeba pamiętać,że jesli wet wypisuje teraz lek psychotropowy to koniecznie na nowym druku. No ale to już lekarz sam powinien ogarniać przepisy,chociaż w praktyce to potem pacjent jest ganiany w tą i z powrotem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-26, 18:46   #4888
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 62

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
Dziękuję, ale chodziło mi o to, od kiedy już nie trzeba upoważniać lekarza do wglądu w to, czy wykupiło się receptę, czy nie.
A nie trzeba? Właśnie się zalogowałam na ikp i jest tam informacja że mogę upoważnić lekarza do wglądu w dane. Więc chyba domyślnie lekarz nie ma takiej informacji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-26, 19:06   #4889
72f264f1cd165e2b94e38888adc60ec5afe5a0b8_658382a5e67ad
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 256
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 62

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
A nie trzeba? Właśnie się zalogowałam na ikp i jest tam informacja że mogę upoważnić lekarza do wglądu w dane. Więc chyba domyślnie lekarz nie ma takiej informacji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Lekarz POZ chyba widzi "z automatu", można upoważnić innych lekarzy.


"Twój lekarz rodzinny widzi, jakie recepty Ci przepisano, nawet jeśli to nie on je wystawił, a także, jakie wystawiono Ci e-skierowania do specjalisty, na badania czy wizytę szpitalną oraz też na co zostałeś/aś zaszczepiony/a Ty lub Twoje dziecko w ramach NFZ. Widzi również, czy chorujesz na COVID-19 lub jesteś na kwarantannie.
Dlaczego jest to dla Ciebie korzystne, żeby Twój lekarz rodzinny miał pełną informację o Twoim stanie zdrowia?
Lekarz POZ widzi jakie leki, są Ci przepisywane, a także czy zostały wykupione." - cytat ze strony Ministerstwa Zdrowia
https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/co...ekarz-rodzinny
72f264f1cd165e2b94e38888adc60ec5afe5a0b8_658382a5e67ad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-26, 19:22   #4890
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 62

[1=72f264f1cd165e2b94e3888 8adc60ec5afe5a0b8_658382a 5e67ad;88966462]Lekarz POZ chyba widzi "z automatu", można upoważnić innych lekarzy.


"Twój lekarz rodzinny widzi, jakie recepty Ci przepisano, nawet jeśli to nie on je wystawił, a także, jakie wystawiono Ci e-skierowania do specjalisty, na badania czy wizytę szpitalną oraz też na co zostałeś/aś zaszczepiony/a Ty lub Twoje dziecko w ramach NFZ. Widzi również, czy chorujesz na COVID-19 lub jesteś na kwarantannie.
Dlaczego jest to dla Ciebie korzystne, żeby Twój lekarz rodzinny miał pełną informację o Twoim stanie zdrowia?
Lekarz POZ widzi jakie leki, są Ci przepisywane, a także czy zostały wykupione." - cytat ze strony Ministerstwa Zdrowia
https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/co...ekarz-rodzinny[/QUOTE]Ok, dziękuję za wyjaśnienie. Szkoda że bezpośrednio w ikp nie ma tej informacji. Przyznam że trochę słabo, bo nie każdy może sobie życzyć żeby rodzinny miał dostęp do wszystkich tych informacji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-10-28 16:03:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:32.