Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65. - Strona 51 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-05-17, 06:50   #1501
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Ja mam Sharp od 4 lat i jeśli chodzi regularnie, to kurzu rzeczywiście jest mniej - ale nadal jest. Myślę, że z sierścią zwierząt nie da rady.

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka

Wiadomo, że nie zniknie całkowicie, ale mamy w domu masakrę mimo sprzątania. Może to przez lokalizację i okna od ulicy, nie wiem. Jak mieszkałam na 10 pietrze koło parku, to miałam wrażenie, że w ogóle nie mam kurzu w powietrzu

Niektóre oczyszczacze ogłaszają jako takie pomagajcie też na trochę sierści, na pewno są droższe i trzeba częściej wymieniać jakiś filtr, jestem ciekawa czy ktoś taki ma


Sent from my iPhone using Tapatalk
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-17, 07:16   #1502
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Ja filtr oczyszczacza czyszczę przy każdym odkurzaniu i jest grubo pokryty kocią sierścią ale na podłodze jest jej jeszcze więcej.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-17, 08:07   #1503
837577522c61f12fd19d26721bfa89a63d19e6ec_63eec3821f71b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 768
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Jestem pod opieką ortopedy, byłam u kilku i żaden za bardzo nie wie, co powiedzieć. Tzn. mam tam zwyrodnienie, ale dziwnym są moje objawy, m. in. to, że ból nie jest ciągły tylko tak z (serio, zero w tym prawidłowości), no i ogólnie w wieku 32 lat zostało mi już tylko czekać, aż w ogóle przestanę chodzić, bo jestem za młoda, na jakikolwiek zabieg. Tak mnie naszło na rozkminy, bo to zwyrodnienie mam od dziecka, ale musi być przyczyna, że nagle zaczęło tak wcześnie boleć.

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
Nie wiem jaki masz konkretnie problem, ale u mnie jedno biodro też nie działa tak jak powinno i z wiekiem po prostu boli coraz bardziej. Staw cały czas jednak pracuje, wyciera się, może zacząć boleć też przez zmiany ciśnienia/pogody, z przeciążenia.

Wydaje mi się, że to normalne. Ból chyba przy rzadko którym schorzeniu jest ciągły, są rzuty, gorsze okresy. No i zmienia się. Mnie np. czasami tak krótko, ale mocno kłuje, kiedy indziej jest to ból ciągły, czasami boli nie w samym stawie, ale łapią mnie bolesne skurcze mięśni.
837577522c61f12fd19d26721bfa89a63d19e6ec_63eec3821f71b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-17, 08:44   #1504
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

[1=837577522c61f12fd19d267 21bfa89a63d19e6ec_63eec38 21f71b;89222774]Nie wiem jaki masz konkretnie problem, ale u mnie jedno biodro też nie działa tak jak powinno i z wiekiem po prostu boli coraz bardziej. Staw cały czas jednak pracuje, wyciera się, może zacząć boleć też przez zmiany ciśnienia/pogody, z przeciążenia.



Wydaje mi się, że to normalne. Ból chyba przy rzadko którym schorzeniu jest ciągły, są rzuty, gorsze okresy. No i zmienia się. Mnie np. czasami tak krótko, ale mocno kłuje, kiedy indziej jest to ból ciągły, czasami boli nie w samym stawie, ale łapią mnie bolesne skurcze mięśni.[/QUOTE]Akurat z tego, co twierdzą fizjoterapeuci, to dla tego rodzaju schorzenia ten ból powinien wyglądać inaczej, więc w tym przypadku to nie jest normalne.

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-17, 08:56   #1505
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Jestem pod opieką ortopedy, byłam u kilku i żaden za bardzo nie wie, co powiedzieć. Tzn. mam tam zwyrodnienie, ale dziwnym są moje objawy, m. in. to, że ból nie jest ciągły tylko tak z (serio, zero w tym prawidłowości), no i ogólnie w wieku 32 lat zostało mi już tylko czekać, aż w ogóle przestanę chodzić, bo jestem za młoda, na jakikolwiek zabieg. Tak mnie naszło na rozkminy, bo to zwyrodnienie mam od dziecka, ale musi być przyczyna, że nagle zaczęło tak wcześnie boleć.

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
Mój TŻ ma podobnie, ileś czasu jest ok a potem nagle krzywo stanie albo skręci lekko biodra i już ma kilka dni bólu. Trochę jakby mu coś nacisnęło na nerw, bo czasem wręcz go wykręca z bólu. Tylko u niego to są zwyrodnienia spowodowane pracą. Doraźnie pomaga oklejanie biodra tejpami, bo na zabiegi też się nie kwalifikuje.
Borelioza może powodować zwiększony ból w miejscach w których są zwyrodnienia, w sumie różne choroby autoimmunologiczne też więc lista do odhaczenia może być długa.
Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
Ma ktoś oczyszczacz powietrza? Wchłania kurz, te drobinki z powietrza? Kocią sierść?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Trochę zbiera, ale mieszkając w centrum miasta niestety nadal mam sporo syfu w domu. Na pewno oczyszczacz działa, bo TŻ dużo mniej męczy się z alergią, ale spektakularnej różnicy w ilości kurzu nie widać. Kocie kłaki zbierają się na filtrze wstępnym, nawet całkiem sporo, ale teraz jak kota gubi zimową sierść to pomaga tylko wyczesywanie przez pół dnia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-17, 09:08   #1506
agatkaao0
Wtajemniczenie
 
Avatar agatkaao0
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 725
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Możecie polecić jakaś kamerkę do samochodu? ( do 150-200 zł )


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Budzić się rano i starać się odtworzyć sen po to, żeby uporać się z podejrzeniem, że sen powiedział o nas więcej, niż chcemy na jawie wyznać.

— Czesław Miłosz
agatkaao0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-17, 09:35   #1507
milka_70
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 2 273
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Co myślicie o puszczaniu dziecka do przedszkola po pobieraniu krwi ? Czy zostawiacie wtedy w domu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie widzę żadnego problemu. Może iść.

Wysłane z mojego SM-A515F przy użyciu Tapatalka
milka_70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-05-17, 09:37   #1508
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez agatkaao0 Pokaż wiadomość
Możecie polecić jakaś kamerkę do samochodu? ( do 150-200 zł )


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
W tej cenie imo nic sensownego się nie kupi

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-17, 11:12   #1509
rebeccaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warsaw
Wiadomości: 1 345
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
Ma ktoś oczyszczacz powietrza? Wchłania kurz, te drobinki z powietrza? Kocią sierść?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Ja mam Sharp od 4 lat i jeśli chodzi regularnie, to kurzu rzeczywiście jest mniej - ale nadal jest. Myślę, że z sierścią zwierząt nie da rady.

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
Też mamy Sharpa od ok 2,5 roku. Wersja z nawilżaczem. Na początku efekty działania były zauważalne, w sensie nie było tyle kurzu. Od roku pojawiły się na stanie 2 koty, sierść jest, zatrzymuje się trochę na tym wstępnym filtrze. Ale wokół na podłodze też lata sierść, na meblach tak samo jest. Gdyby nie było oczyszczacza to pewnie byłoby 3 razy gorzej. 2 filtry wymienialiśmy już na nowe, ale po zmianie nie widziałam jakiejś fenomenalnej różnicy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
KOCHAM GO NAJBARDZIEJ NA ŚWIECIE!
rebeccaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-17, 11:18   #1510
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez rebeccaa Pokaż wiadomość
Też mamy Sharpa od ok 2,5 roku. Wersja z nawilżaczem. Na początku efekty działania były zauważalne, w sensie nie było tyle kurzu. Od roku pojawiły się na stanie 2 koty, sierść jest, zatrzymuje się trochę na tym wstępnym filtrze. Ale wokół na podłodze też lata sierść, na meblach tak samo jest. Gdyby nie było oczyszczacza to pewnie byłoby 3 razy gorzej. 2 filtry wymienialiśmy już na nowe, ale po zmianie nie widziałam jakiejś fenomenalnej różnicy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Nie oczekuję, że oczyszczacz zbierze mi 100% sierści z domu, bo to nierealne, ale chodzi mi właśnie o zmniejszenie jej ilosci chociaż trochę, bo też mam dwa koty i jest grubo


Sent from my iPhone using Tapatalk
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-17, 12:15   #1511
agatkaao0
Wtajemniczenie
 
Avatar agatkaao0
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 725
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
W tej cenie imo nic sensownego się nie kupi

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka

Rozumiem, a coś droższego to co byś poleciła?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Budzić się rano i starać się odtworzyć sen po to, żeby uporać się z podejrzeniem, że sen powiedział o nas więcej, niż chcemy na jawie wyznać.

— Czesław Miłosz
agatkaao0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-05-17, 12:29   #1512
czekooczekolada
Zakorzenienie
 
Avatar czekooczekolada
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 10 058
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Co myślicie o puszczaniu dziecka do przedszkola po pobieraniu krwi ? Czy zostawiacie wtedy w domu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ale, że dlaczego miałabym zostawić wtedy dziecko w domu?

Cytat:
Napisane przez agatkaao0 Pokaż wiadomość
Rozumiem, a coś droższego to co byś poleciła?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
70mai A500S mamy i polecam, ale to już większy koszt niż celowałaś.
__________________
.

Life doesn't give you people that you want, it gives you the people that you need.
🤍


______________________
czekooczekolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-17, 13:58   #1513
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Od pewnego czasu mam brzydkie worki pod oczami rano. Czasami cieliste, czasami ciemne i wyglądam, jakbym miała podbite oczy.
W ciągu dnia znikają, ale kolejnego dnia rano znowu to samo.
Śpię długo, nie płaczę. Czego to może być powód? Raczej to problem kosmetyczny, czy zdrowotny? Czyżby magiczna trzydziestka mi zaszkodziła?
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-17, 14:25   #1514
minttee
Zadomowienie
 
Avatar minttee
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 1 102
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
Od pewnego czasu mam brzydkie worki pod oczami rano. Czasami cieliste, czasami ciemne i wyglądam, jakbym miała podbite oczy.
W ciągu dnia znikają, ale kolejnego dnia rano znowu to samo.
Śpię długo, nie płaczę. Czego to może być powód? Raczej to problem kosmetyczny, czy zdrowotny? Czyżby magiczna trzydziestka mi zaszkodziła?
Powodów może być wiele, od przemęczenia, złej diety po choroby nerek, serca itd.
Najlepiej udać się do lekarza i zrobić szereg badań, hormony tarczycy, próby wątrobowe, nerkowe, glukoza itd.
Jeśli wykluczysz poważne przyczyny, w badaniach nic nie wyjdzie to prawdopodobnie taka Twoja uroda- bywa, że sińce pod oczami są uwarunkowane genetycznie. Wtedy można próbować różnych sposobów (w tym zabiegów) żeby je trochę zniwelować jeśli Ci przeszkadzają.
minttee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-17, 14:30   #1515
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez minttee Pokaż wiadomość
Powodów może być wiele, od przemęczenia, złej diety po choroby nerek, serca itd.
Najlepiej udać się do lekarza i zrobić szereg badań, hormony tarczycy, próby wątrobowe, nerkowe, glukoza itd.
Jeśli wykluczysz poważne przyczyny, w badaniach nic nie wyjdzie to prawdopodobnie taka Twoja uroda- bywa, że sińce pod oczami są uwarunkowane genetycznie. Wtedy można próbować różnych sposobów (w tym zabiegów) żeby je trochę zniwelować jeśli Ci przeszkadzają.
Miałam te wszystkie badania całkiem niedawno ☺ próby wątrobowe ok, TSH w normie, cukier podwyższony, ale biorę tabletki.
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-17, 17:17   #1516
gosia_9508
Zakorzenienie
 
Avatar gosia_9508
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 3 191
Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez agatkaao0 Pokaż wiadomość
Możecie polecić jakaś kamerkę do samochodu? ( do 150-200 zł )


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ja mam Navitel R400 NV za 160 zł. Ma wszystko czego potrzebuje od kamerki, czyli nagrywa. Obraz wyraźny po zgraniu. Jest nieduża, wiec jej nie zauważam na szybie.
Ma tez wyższe modele np. z GPS
gosia_9508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-17, 17:52   #1517
agatkaao0
Wtajemniczenie
 
Avatar agatkaao0
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 725
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez gosia_9508 Pokaż wiadomość
Ja mam Navitel R400 NV za 160 zł. Ma wszystko czego potrzebuje od kamerki, czyli nagrywa. Obraz wyraźny po zgraniu. Jest nieduża, wiec jej nie zauważam na szybie.
Ma tez wyższe modele np. z GPS


Cytat:
Napisane przez czekooczekolada Pokaż wiadomość
ale, że dlaczego miałabym zostawić wtedy dziecko w domu?







70mai A500S mamy i polecam, ale to już większy koszt niż celowałaś.


Dzięki za polecenia

Jeszcze jedno. Szukam nawilżającego podkładu, jasne odcienie, średnie krycie. Cera w kierunku suchej.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Budzić się rano i starać się odtworzyć sen po to, żeby uporać się z podejrzeniem, że sen powiedział o nas więcej, niż chcemy na jawie wyznać.

— Czesław Miłosz
agatkaao0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-17, 20:10   #1518
51f6ed57aebe3e499217a3bfee5b09c1f3d4382d_6417a2027cbf2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-03
Wiadomości: 44
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Zalando

Jeśli kupię coś i zapłacę 4,9 zł za międzynarodową dostawę, to jeśli będę chciała to zwrócić, będę mogła normalnie odesłać na jakiś polski adres i będzie trzeba kombinować na adres zagraniczny i z dopłatą?
51f6ed57aebe3e499217a3bfee5b09c1f3d4382d_6417a2027cbf2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-17, 20:26   #1519
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Dziękuję za polecenie sklepów z męskimi koszulkami ️ wyciągnęłam TŻ na zakupy i ogarnęliśmy mu zapas na całe lato.

Możecie polecić jakiś skuteczny, a jednocześnie niezbyt drogi balsam antycellulitowy? Ruszam się, szczotkuję na sucho i piję dużo wody, ale chciałabym jeszcze wspomóc się jakimś kremem albo balsamem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-05-17, 20:45   #1520
minttee
Zadomowienie
 
Avatar minttee
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 1 102
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
Miałam te wszystkie badania całkiem niedawno próby wątrobowe ok, TSH w normie, cukier podwyższony, ale biorę tabletki.
Nerki też w porządku? Plus, ile wody dziennie wypijasz i czy nie zaczęłaś ostatnio spożywać więcej soli?
minttee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-17, 20:47   #1521
iza89
Zakorzenienie
 
Avatar iza89
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 7 084
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

[1=51f6ed57aebe3e499217a3b fee5b09c1f3d4382d_6417a20 27cbf2;89223710]Zalando

Jeśli kupię coś i zapłacę 4,9 zł za międzynarodową dostawę, to jeśli będę chciała to zwrócić, będę mogła normalnie odesłać na jakiś polski adres i będzie trzeba kombinować na adres zagraniczny i z dopłatą?[/QUOTE]
Zwracałam już odzież, gdzie była międzynarodowa dostawa normalnie na adres zalando. Nie zwracają jedynie środków za poniesione wcześniej koszty przesyłki.
iza89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-17, 21:02   #1522
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez minttee Pokaż wiadomość
Nerki też w porządku? Plus, ile wody dziennie wypijasz i czy nie zaczęłaś ostatnio spożywać więcej soli?
Piję około 2l wody dziennie, nerki raczej ok, choć chyba nie miałam badań (nie jestem pewna, bo początkiem roku miałam full badań robione, a w połowie marca TSH, glukozę i insulinę).
Początkiem czerwca będę powtarzać morfologię itp, to najwyżej poproszę o skierowanie na nerki też.
Raczej ostatnio odstawiłam między innymi słone przekąski itp, "normalne" dania solę raczej tyle, ile wcześniej, czyli niewiele
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-17, 21:12   #1523
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Jestem pod opieką ortopedy, byłam u kilku i żaden za bardzo nie wie, co powiedzieć. Tzn. mam tam zwyrodnienie, ale dziwnym są moje objawy, m. in. to, że ból nie jest ciągły tylko tak z (serio, zero w tym prawidłowości), no i ogólnie w wieku 32 lat zostało mi już tylko czekać, aż w ogóle przestanę chodzić, bo jestem za młoda, na jakikolwiek zabieg. Tak mnie naszło na rozkminy, bo to zwyrodnienie mam od dziecka, ale musi być przyczyna, że nagle zaczęło tak wcześnie boleć.

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
Polecam osteopatie. Znaleźć dobrego i niech wymaca i zaleci ćwiczenia. A drugą sprawą to dobry reumatolog.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-17, 21:21   #1524
minttee
Zadomowienie
 
Avatar minttee
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 1 102
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
Piję około 2l wody dziennie, nerki raczej ok, choć chyba nie miałam badań (nie jestem pewna, bo początkiem roku miałam full badań robione, a w połowie marca TSH, glukozę i insulinę).
Początkiem czerwca będę powtarzać morfologię itp, to najwyżej poproszę o skierowanie na nerki też.
Raczej ostatnio odstawiłam między innymi słone przekąski itp, "normalne" dania solę raczej tyle, ile wcześniej, czyli niewiele
Na pewno warto sprawdzić nerki, poziom elektrolitów, żelaza.
Masz stwierdzoną cukrzycę? To też częsta przyczyna dolegliwości o których piszesz.
minttee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-17, 22:21   #1525
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez minttee Pokaż wiadomość
Na pewno warto sprawdzić nerki, poziom elektrolitów, żelaza.
Masz stwierdzoną cukrzycę? To też częsta przyczyna dolegliwości o których piszesz.
Stricte cukrzycy nie, insulinooporność.
Zapiszę te badania, jak już mają kłuć to raz a porządnie
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-18, 07:45   #1526
bfca8d39b0c33d1e642320d525f11dd69d86e6d3_6578f56ebc91f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 596
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Jak nerki to warto też mocz zbadać
A ja mam pytanie gdzie kupić obrączki ślubne?
I białą sukienkę na ślub cywilny na plaży
Nie mam pojęcia gdzie szukać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bfca8d39b0c33d1e642320d525f11dd69d86e6d3_6578f56ebc91f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-18, 07:52   #1527
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez Natuś-77 Pokaż wiadomość
Polecam osteopatie. Znaleźć dobrego i niech wymaca i zaleci ćwiczenia. A drugą sprawą to dobry reumatolog.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jestem pod opieką dwóch fizjo - jeden to dodatkowo osteopata [1=bfca8d39b0c33d1e642320d 525f11dd69d86e6d3_6578f56 ebc91f;89224092]Jak nerki to warto też mocz zbadać
A ja mam pytanie gdzie kupić obrączki ślubne?
I białą sukienkę na ślub cywilny na plaży
Nie mam pojęcia gdzie szukać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Ja polecam lokalnych złotników. Zapłaciliśmy połowę tego, co dalibyśmy w sieciowce.
Ja sukienkę szukałabym na jakimś Zalando, ASOS itp. Sama kupiłam na Zalando. Ostatecznie używana na olx/vinted w stylu właśnie boho - jeśli na plaży taki ma być klimat

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-18, 07:56   #1528
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

[1=bfca8d39b0c33d1e642320d 525f11dd69d86e6d3_6578f56 ebc91f;89224092]Jak nerki to warto też mocz zbadać
A ja mam pytanie gdzie kupić obrączki ślubne?
I białą sukienkę na ślub cywilny na plaży
Nie mam pojęcia gdzie szukać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Obrączki np. Savicki. Jeśli nie chcesz iść koniecznie w tradycyjne złoto, to sprawdź inne materiały, np. tytan. Koszt 500zł za dwie (złote to najbiedniej 2000zł).
Sukienka - Zalando wyfiltrowane po długości i kolorze Screenshot_2022-05-18-08-51-13-221_de.zalando.mobile.jpgScreenshot_2022-05-18-08-51-23-425_de.zalando.mobile.jpgIMG_20220518_085626.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-18, 09:11   #1529
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

[1=bfca8d39b0c33d1e642320d 525f11dd69d86e6d3_6578f56 ebc91f;89224092]Jak nerki to warto też mocz zbadać
A ja mam pytanie gdzie kupić obrączki ślubne?
I białą sukienkę na ślub cywilny na plaży
Nie mam pojęcia gdzie szukać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Polecam u lokalnych złotników, nie sieciowki. Różnica w cenie jest BARDZO duża.

Białe sukienki, jeśli nie takie typowe ślubne, to może asos? Zobacz sobie też lucky dots na fb.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-18, 09:46   #1530
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

[1=51f6ed57aebe3e499217a3b fee5b09c1f3d4382d_6417a20 27cbf2;89223710]Zalando

Jeśli kupię coś i zapłacę 4,9 zł za międzynarodową dostawę, to jeśli będę chciała to zwrócić, będę mogła normalnie odesłać na jakiś polski adres i będzie trzeba kombinować na adres zagraniczny i z dopłatą?[/QUOTE]
Jakbyś zwracała, to tego piątaka nie zwrócą - ale ja miałam etykietę zwrotną dołączoną jak zawsze, bezpłatną
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-07-29 09:10:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:52.