Studia na prywatnej Uczelni???? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-26, 23:19   #1
MikeS
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5

Studia na prywatnej Uczelni????


Cześć Mam pytanie: co sądzicie o studiowaniu na uczelniach prywatnych?Słyszałam całkiem dużo o Uczelni Łazarskiego, podobno mają świetnych wykładowców, przyjemną atmosfere i większość absolwentów dostaje pracę zaraz po studiach. Myślałam o kierunku po którym otrzymuje się podwójny dyplom, ich i Coventry University(nigdzie indziej nie widziałam takiej opcji). Wie ktoś, coś? Jakieś opinie?
MikeS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-26, 23:38   #2
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Studia na prywatnej Uczelni????

Uczelnia uczelni nie równa Moje zdanie takie że nie ważne jaka uczelnia byle student który ukończył dane studia miał z niej wiedzę, jakieś praktyki mile widziane. Fajnie jak by bły jakieś kólłka zainteresowań ale to już jak kto lubi i chce.
No bo co z tego że ktoś ukończył publiczną uczelnie skoro nie bedzie miał ani wiedzy bo nieuk albo taki poziom tam był?
No i gdybym był pracodawcą to wiadome że wziął bym taką osobę która ma wiedzę i doświadczenie niż tylko dlatego ze skończył UJ czy UW ;D

A i może warto poszukać jak się ma sprawa z tymi podwójnymi dyplomami czy to jest tylko taki myk marketingowy czy faktycznie ma się z "góry otrzymane" 2 dyplomy.

Edytowane przez maacieek
Czas edycji: 2013-07-26 o 23:40
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-27, 15:33   #3
Typicalk
Raczkowanie
 
Avatar Typicalk
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 215
Dot.: Studia na prywatnej Uczelni????

Moim zdaniem lepiej studiować na państwowej uczelni.
Większość moich znajomych, którzy wybrali prywatne uczelnie należą raczej do tych osób, którym nauka idzie trudniej. Idąc na prywatną uczelnię, mają w zasadzie dyplom zapewniony - 'płacą-dostają'.
Zresztą, wystarczy porównać ile osób odpada z państwowych uczelni, a ile z prywatnych...
__________________
"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona."
Typicalk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-27, 16:52   #4
Pigeons
Zadomowienie
 
Avatar Pigeons
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 401
Dot.: Studia na prywatnej Uczelni????

Cytat:
Napisane przez Typicalk Pokaż wiadomość
Moim zdaniem lepiej studiować na państwowej uczelni.
Większość moich znajomych, którzy wybrali prywatne uczelnie należą raczej do tych osób, którym nauka idzie trudniej. Idąc na prywatną uczelnię, mają w zasadzie dyplom zapewniony - 'płacą-dostają'.
Zresztą, wystarczy porównać ile osób odpada z państwowych uczelni, a ile z prywatnych...
Nie zgodzę się. Wszystko zależy od tego co się studiuje
Mam znajomą studiującą dwa kierunki, jeden humanistyczny na uczelni państwowej oraz grafikę na prywatnej.
Pracę jako grafik znalazła jeszcze przez skończeniem pierwszego stopnia.
Pigeons jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-27, 16:59   #5
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 360
Dot.: Studia na prywatnej Uczelni????

Cytat:
Napisane przez Pigeons Pokaż wiadomość
Nie zgodzę się. Wszystko zależy od tego co się studiuje
Mam znajomą studiującą dwa kierunki, jeden humanistyczny na uczelni państwowej oraz grafikę na prywatnej.
Pracę jako grafik znalazła jeszcze przez skończeniem pierwszego stopnia.
nie możliwe studiuje kierunek humanistyczny i jeszcze nie ma pracy w zawodzie?
Przepraszam, musiałam.
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-27, 17:07   #6
Japanication
Zadomowienie
 
Avatar Japanication
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdzie Petru tam i ja
Wiadomości: 1 369
Dot.: Studia na prywatnej Uczelni????

Cytat:
Napisane przez Typicalk Pokaż wiadomość
Moim zdaniem lepiej studiować na państwowej uczelni.
Większość moich znajomych, którzy wybrali prywatne uczelnie należą raczej do tych osób, którym nauka idzie trudniej. Idąc na prywatną uczelnię, mają w zasadzie dyplom zapewniony - 'płacą-dostają'.
Zresztą, wystarczy porównać ile osób odpada z państwowych uczelni, a ile z prywatnych...
Yyy o ile dobrze kojarzę to akurat Łazarski to najlepsza prywatna uczelnia w kraju i jednocześnie jedna z najlepszych szkół ekonomicznych.
Jakieś tam ważne wyróżnienia i nagrody otrzymywali, chyba nawet MBA oferują.

Cytat:
nie możliwe studiuje kierunek humanistyczny i jeszcze nie ma pracy w zawodzie?
Przepraszam, musiałam.
+1
__________________
Początkujący specjalista ds. bazodanowych, aczkolwiek porad w tym zakresie udzielam tylko na forach tematycznych pod innym nickiem, ew. na pw.
Japanication jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-27, 17:18   #7
piotrek1994
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 506
Dot.: Studia na prywatnej Uczelni????

Jedyna prywatna uczelnia, na której bym był w stanie podjąć naukę to Koźmiński
piotrek1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-27, 17:29   #8
Pigeons
Zadomowienie
 
Avatar Pigeons
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 401
Dot.: Studia na prywatnej Uczelni????

[1=3bab1895ed7a4a0113eb29e 79654b8b86ef03e4e_657f8b8 281285;41981355] nie możliwe studiuje kierunek humanistyczny i jeszcze nie ma pracy w zawodzie?
Przepraszam, musiałam.[/QUOTE]

Właśnie dlatego ten przykład doskonale obrazuje , że nie liczy się "gdzie" ale "co"
Pigeons jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-27, 17:30   #9
Japanication
Zadomowienie
 
Avatar Japanication
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdzie Petru tam i ja
Wiadomości: 1 369
Dot.: Studia na prywatnej Uczelni????

Cytat:
Napisane przez piotrek1994 Pokaż wiadomość
Jedyna prywatna uczelnia, na której bym był w stanie podjąć naukę to Koźmiński
W sumie to chyba mi się ten Łazarski z Koźmińskim pomylił.
Ten drugi ponoć bardzo dobry.
__________________
Początkujący specjalista ds. bazodanowych, aczkolwiek porad w tym zakresie udzielam tylko na forach tematycznych pod innym nickiem, ew. na pw.
Japanication jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-27, 18:30   #10
Kalini
Zakorzenienie
 
Avatar Kalini
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 134
Dot.: Studia na prywatnej Uczelni????

Jest kilka dobrych prywatnych uczelni w Polsce np. SWPS, Koźmiński czy własnie Łazarski (na którym podobno jest bardzo dobre prawo). I nie wstyd na nich studiować. Choć coś za coś, czesne jest na nich bardzo wysokie. Jednak większość prywatnych uczelni jest niewiele warta.
Kalini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-27, 19:08   #11
z_blondem_mi_do_twarzy
Rozeznanie
 
Avatar z_blondem_mi_do_twarzy
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 669
Dot.: Studia na prywatnej Uczelni????

Co do tej grafiki - widocznie była dobra w tym co robiła. A z tymi prywatnymi trzeba być bardzo ostrożnym. Nawet jeśli masz zapał do nauki, to poziom grupy i wymagań na uczelni gdzie się płaci może go skutecznie obniżyć.

Często dostają się tam ci, którzy nie dostali się na państwową - system myślenia : byle tylko były dzienne, nieważne co, nieważne gdzie.

Nie przeczę jednak, że są i dobre prywatne uczelnie.

Edytowane przez z_blondem_mi_do_twarzy
Czas edycji: 2013-07-27 o 19:09
z_blondem_mi_do_twarzy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-27, 19:40   #12
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: Studia na prywatnej Uczelni????

Cytat:
Napisane przez Typicalk Pokaż wiadomość
Moim zdaniem lepiej studiować na państwowej uczelni.
Większość moich znajomych, którzy wybrali prywatne uczelnie należą raczej do tych osób, którym nauka idzie trudniej. Idąc na prywatną uczelnię, mają w zasadzie dyplom zapewniony - 'płacą-dostają'.
Zresztą, wystarczy porównać ile osób odpada z państwowych uczelni, a ile z prywatnych...
Zapraszam na moją uczelnię.
Studiowałam prywatnie [w sumie trafiłam tam nieplanowanie, bo nigdy nie brałam pod uwagę uczelni prywatnej] i trafiłam na większość wykładowców, którzy nam dawali w kość bardziej niż znajomym, którzy studiowali na państwowej uczelni. Udowadniali nam w ten sposób, ze prywatna uczelnia nie oznacza łatwego przebrnięcia przez studia bez wysiłku.

Poza tym miałam okazję obserwować studentów [i nie tylko, bo paru znajomych prezentujących ten sam poziom] po AGH, którzy trafiali do mnie do pracy na praktyki lub stricte jako pracownicy. Wszyscy łapaliśmy się za głowy widząc ich stan wiedzy oraz podejście do pracy.
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-27, 20:44   #13
Basiulka19
Zadomowienie
 
Avatar Basiulka19
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Łomża/Białystok
Wiadomości: 1 210
Dot.: Studia na prywatnej Uczelni????

Cytat:
Napisane przez Typicalk Pokaż wiadomość
Moim zdaniem lepiej studiować na państwowej uczelni.
Większość moich znajomych, którzy wybrali prywatne uczelnie należą raczej do tych osób, którym nauka idzie trudniej. Idąc na prywatną uczelnię, mają w zasadzie dyplom zapewniony - 'płacą-dostają'.
Zresztą, wystarczy porównać ile osób odpada z państwowych uczelni, a ile z prywatnych...
Taaaaa jasne .... nikt mi nic za darmo nie dał ....
__________________
Chcę mieć coś swojego. Coś co będę kochać. Bo ja tak naprawdę najbardziej w życiu chcę kogoś kochać... <3

czerwca 2013 - Pedagog resocjalizacyjny

luty 2014 - Pedagog wczesnoszkolny i przedszkolny

Studentka Pedagogiki rewalidacyjnej

Basiulka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-27, 21:45   #14
Bryniuk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4
Dot.: Studia na prywatnej Uczelni????

Realia są takie że 95% uczelni prywatnych, niezależnie od tego jak się reklamują jest cenionych strasznie nisko. We Wrocławiu na przykład masz olbrzymie szanse że Twoje CV trafi do kosza na dzień dobry w większości firm z branży IT jeśli nie jesteś po PwR albo przynajmniej równie dobrej, PAŃSTWOWEJ uczelni z innego miasta. Oczywiście jak ktoś ma talent to w ogóle uczelni nie potrzebuje, ale skoro 90% Twojej pracy to ma być praca własna, a nazwa uczelni wyższej to na CV będzie raczej czarna plama, to po co płacić?
Bryniuk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-27, 22:19   #15
ahsen
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 725
Dot.: Studia na prywatnej Uczelni????

Niektóre uczelnie prywatne są niestety bardzo słabe, egzaminy zdają wszyscy - prędzej czy później, nawet po kilkunastu podejściach. Może jakieś znaczenie ma to w jakim mieście ukończyłaś studia. Uczelnie warszawskie z pewnością będą cieszyć się większą renomą, niż te w niewielkich miastach. Skoro szkoła, o której mówisz, ma pozytywne opinie i oferuje podwójny dyplom, to pewnie nie należy do najgorszych.

Ostatnio panuje opinia, że teraz już nikt nie patrzy na to, jaką uczelnię ukończyłaś. Teraz liczy się raczej papier.
__________________
Mój blog dla kobiet - po angielsku
http://herhub.blogspot.com/
ahsen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-27, 22:31   #16
MikeS
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5
Dot.: Studia na prywatnej Uczelni????

A studiował ktoś może na Łazarskim? Interesuje mnie konkretnie ta uczelnia, więc najlepiej byłoby dowiedzieć się u źródła Macie racje, dużo zależy od kierunku i umiejętności, ale ważne żeby szkoła była na wysokim poziomie, a ta wydaje mi się, że ma potencjał.

Edytowane przez MikeS
Czas edycji: 2013-07-28 o 15:15
MikeS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-27, 23:04   #17
Japanication
Zadomowienie
 
Avatar Japanication
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdzie Petru tam i ja
Wiadomości: 1 369
Dot.: Studia na prywatnej Uczelni????

Cytat:
Napisane przez Bryniuk Pokaż wiadomość
Realia są takie że 95% uczelni prywatnych, niezależnie od tego jak się reklamują jest cenionych strasznie nisko. We Wrocławiu na przykład masz olbrzymie szanse że Twoje CV trafi do kosza na dzień dobry w większości firm z branży IT jeśli nie jesteś po PwR albo przynajmniej równie dobrej, PAŃSTWOWEJ uczelni z innego miasta. Oczywiście jak ktoś ma talent to w ogóle uczelni nie potrzebuje, ale skoro 90% Twojej pracy to ma być praca własna, a nazwa uczelni wyższej to na CV będzie raczej czarna plama, to po co płacić?
Przecież w IT na dyplom się patrzy dopiero na końcu i ma najmniejsze znaczenie.
I nie "PwR", tylko "PWr"...zresztą w IT dużo ludzi jest w ogóle z kierunków kompletnie nie powiązanych z IT, chociaż fakt-faktem - zazwyczaj zajmują się rzadkimi językami.
__________________
Początkujący specjalista ds. bazodanowych, aczkolwiek porad w tym zakresie udzielam tylko na forach tematycznych pod innym nickiem, ew. na pw.
Japanication jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-28, 01:02   #18
Kalini
Zakorzenienie
 
Avatar Kalini
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 134
Dot.: Studia na prywatnej Uczelni????

Cytat:
Napisane przez MikeS Pokaż wiadomość
A studiował ktoś może na Łazraskim? Interesuje mnie konkretnie ta uczelnia, więc najlepiej byłoby dowiedzieć się u źródła Macie racje, dużo zależy od kierunku i umiejętności, ale ważne żeby szkoła była na wysokim poziomie, a ta wydaje mi się, że ma potencjał.
Mój kolega studiował tam prawo- wybrał tę uczelnie świadomie, mógł studiować na UW. Bardzo był z niej zadowolony.
Ja mieszkałam praktycznie obok Łazarskiego i byłam kilka razy na wykładach otwartych. I wykłady tam dawał Kwaśniewski, Balcerowicz czy Geremek, więc chyba z jej renomą nie jest źle. No i jest bardzo ładna w porównaniu z większością wydziałów uczelni publicznych (przynajmniej tych które ja widziałam).
Kalini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 08:40   #19
Alaa88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3
Dot.: Studia na prywatnej Uczelni????

Witam!
Ja studiuje na Uczelni Łazarskiego, będę od października zaczynać V rok. Osobiście bardzo polecam. Sama przenosiłam się z Uczelni publicznej na tę właśnie uczelnie. Świetna kadra nauczycielska. Bezpośredni kontakt z wykładowcami i ćwieczniowcami. Jak dla mnie najlepsza decyzja jaką mogłam podjąć. Poza tym dodatkowym plusem jest to, że jeżeli nie uda się zaliczyć w danym roku jakiegoś przedmiotu i powinie się noga i na poprawce i na komisie to nie trzeba płacić za warunek ponad 1000 zł jak na państwowych uczelniach tylko ma się całe 5 lat (w przypadku prawa) na zaliczenie danego przedmiotu więc można spać spokojnie. Poza tym kadra nauczycielska to sama śmietanka. Ja osobiście bardzo polecam
Alaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-29, 08:49   #20
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Studia na prywatnej Uczelni????

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 16:20   #21
olkaaa12345
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 2
Dot.: Studia na prywatnej Uczelni????

Szczerze powiedziawszy to czy uczelnia prywatna czy publiczna powoli przestaje mieć znaczenie. Uczyć się można wszędzie, a swoje wykształcenie odopwiednio wykorzystać w przyszłości.
Osobiście zdałam na II rok prawa Uczelni Łazarskiego i jak dotychczas nie żałuję. Przede wszystkim są tam świetni wykładowcy, którzy potrafią zainteresować przedmiotem, a to wg. mnie jest najważniejsze, a przy tym całkiem przystępne czesne. Plan zajęć można ułożyć sobie w dogodny sposób,
Uważam,że nie jest sprawiedliwe bezpodstawnie dyskryminowanie studentów oraz samych uczelni prywatnych.
olkaaa12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 16:24   #22
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Studia na prywatnej Uczelni????

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 16:30   #23
olkaaa12345
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 2
Dot.: Studia na prywatnej Uczelni????

Cytat:
Napisane przez Typicalk Pokaż wiadomość
Moim zdaniem lepiej studiować na państwowej uczelni.
Większość moich znajomych, którzy wybrali prywatne uczelnie należą raczej do tych osób, którym nauka idzie trudniej. Idąc na prywatną uczelnię, mają w zasadzie dyplom zapewniony - 'płacą-dostają'.
Zresztą, wystarczy porównać ile osób odpada z państwowych uczelni, a ile z prywatnych...
Nie zgodzę się z powyższym. Uważam, że bezpodstawne dyskryminowanie uczelni prywatnych, a także studentów tych uczelni jest bardzo niesprawiedliwe. Obecnie jestem studentką 3 roku prawa Uczelni Łazarskiego i uważam, ze uczyć można się wszędzie, a potem wyciągać korzyści płynące z wykształcenia.
Łazarski wg. mnie jest naprawdę dobrą Uczelnią głownie za sprawą znakomitych wykładowców, którzy umiejętnie potrafią zarazić wykładaną tematyką.
olkaaa12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 18:16   #24
Basiulka19
Zadomowienie
 
Avatar Basiulka19
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Łomża/Białystok
Wiadomości: 1 210
Dot.: Studia na prywatnej Uczelni????

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
No nie byłabym tego taka pewna...
__________________
Chcę mieć coś swojego. Coś co będę kochać. Bo ja tak naprawdę najbardziej w życiu chcę kogoś kochać... <3

czerwca 2013 - Pedagog resocjalizacyjny

luty 2014 - Pedagog wczesnoszkolny i przedszkolny

Studentka Pedagogiki rewalidacyjnej

Basiulka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 18:36   #25
201605301111
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 9 885
Dot.: Studia na prywatnej Uczelni????

myślę, że wszystko zależy od tego jaka to uczelnia prywatna. Są szkoły dobre, są niezłe, ale sa też Wyższe Szkoły Ostrzenia Ołówków Automatycznych.
U mnie w liceum prywatne szkoły nie mialy zbyt dobrej renomy, głownie dlatego, że szli tam ludzie, ktorzy nie podostawali sie na państwowe lub tragicznie zdali mature.
201605301111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 21:22   #26
Japanication
Zadomowienie
 
Avatar Japanication
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdzie Petru tam i ja
Wiadomości: 1 369
Dot.: Studia na prywatnej Uczelni????

Cytat:
Napisane przez olkaaa12345 Pokaż wiadomość
Nie zgodzę się z powyższym. Uważam, że bezpodstawne dyskryminowanie uczelni prywatnych, a także studentów tych uczelni jest bardzo niesprawiedliwe. Obecnie jestem studentką 3 roku prawa Uczelni Łazarskiego i uważam, ze uczyć można się wszędzie, a potem wyciągać korzyści płynące z wykształcenia.
Łazarski wg. mnie jest naprawdę dobrą Uczelnią głownie za sprawą znakomitych wykładowców, którzy umiejętnie potrafią zarazić wykładaną tematyką.
Z tym prawem na Łazarskim to nie wal ściemy kk?
Wyniki egzaminów na aplikacje, gdzie jest Łazarski?
W czarnej...
__________________
Początkujący specjalista ds. bazodanowych, aczkolwiek porad w tym zakresie udzielam tylko na forach tematycznych pod innym nickiem, ew. na pw.
Japanication jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-30, 06:32   #27
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Studia na prywatnej Uczelni????

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-30, 08:08   #28
jesienny_lisc
Zakorzenienie
 
Avatar jesienny_lisc
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4 443
Dot.: Studia na prywatnej Uczelni????

Nie wiem, czy w ogóle chce mi się tu pisać, bo zaraz najmądrzejszy Japanication uraczy mnie pewnie swoją, kolejną mądrością.

Mój TŻ skończył Łazarskiego 3 lata temu, bardzo sobie chwalił tę uczelnię, zarówno program, jak i kadrę. Całkowicie świadomie wybrał akurat tę szkołę i nie żałuje, starał się ze studiów wycisnąć ile się da, dodatkowe wykłady, certyfikaty, które miał możliwość zrobić na uczelni.
Myślę, że to istotne, jakie ma się podejście do tego, co studia mają Ci dać - wiedzę i umiejętności czy papier? Bo nawet studiując na UW, można zaszczycać uczelnię swoją obecnością, tylko wtedy, gdy jest to całkowicie niezbędne, a egzaminy zdawać na zasadzie ZZZ.
Co do pracy, to na 5 roku miał już dobrą, stałą pracę (umowa o pracę na czas nieokreślony) i zarobki do pozazdroszczenia, przez większość studentów.
jesienny_lisc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-30, 23:16   #29
Japanication
Zadomowienie
 
Avatar Japanication
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdzie Petru tam i ja
Wiadomości: 1 369
Dot.: Studia na prywatnej Uczelni????

Cytat:
Nie warto dyskutować z kontami reklamowymi
No tak, nie zwróciłem uwagi na licznik postów.
Cytat:
dodatkowe wykłady, certyfikaty, które miał możliwość zrobić na uczelni.
Wtf.
__________________
Początkujący specjalista ds. bazodanowych, aczkolwiek porad w tym zakresie udzielam tylko na forach tematycznych pod innym nickiem, ew. na pw.
Japanication jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-02, 10:45   #30
Noirceur
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Stąd i stamtąd...
Wiadomości: 1
Dot.: Studia na prywatnej Uczelni????

Ten podział – państwowe jest dobre, prywatne jest słabe jest.. kiepski. Też tak kiedyś myślałam, dopóki nie zaczęłam studiować na tej rzekomo dobrej państwowej uczelni. Sesja? Naprawdę trzeba się naprawdę postarać, żeby nie zaliczyć. Wiadomo, są wyjątki, ale te wyjątki potwierdzają tylko regułę, że to, co państwowe niekoniecznie jest jedynie dobre.

Jedna z moich koleżanek studiuje w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Warszawie i jak rozmawiałam z nią, nie zauważyłam, żeby do sesji podchodziła z myśleniem „płacę, więc zaliczę”. Uczy się normalnie, działa po zajęciach. Nie bardzo widzę powód, dla którego po jej kierunku miałaby po skończeniu studiów nie znaleźć pracy. To jest kwestia pomysłu na siebie, a nie prestiżu uczelni. Jak jest się beznadziejnym, to nawet renoma szkoły nie pomoże. Taka jest prawda.
Noirceur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-01 11:38:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:54.