Czekam na okres jak na zbawienie, czyli jak PMS doprowadza mnie do szału... - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-11-06, 07:03   #61
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Czekam na okres jak na zbawienie, czyli jak PMS doprowadza mnie do szału...

Cytat:
Napisane przez mesarka Pokaż wiadomość
Ale to znaczy, że miałaś złe tabletki dobrane, mówiłaś o tym lekarzowi? Próbowałaś innych?

tak, przerobiłam 3 różne po kolei bo w ogóle dostałam je na konkretny problem.
Niestety skutki były kompletnie różne od tych które miały niby być i zamiast lepiej, to było dramatycznie gorzej pod każdym względem.
Na problem nie pomogły tylko go zaostrzyły a na dodatek reszta atrakcji z PMS bez końca. :/
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-06, 07:34   #62
Nora90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 217
Dot.: Czekam na okres jak na zbawienie, czyli jak PMS doprowadza mnie do szału...

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Mój problem może się wydać komuś z upy, ale stwierdziłam, że skoro chipsy z Biedronki mogą mieć swój watek, to czemu nie mój PMS

Przejdę do sedna, jakk w tytule mój PMS, a zwłaszcza ostatni tydzień przed okresem doprowadza mnie do szału. Huśtawka nastrojów jest nie do znieniesia, oprócz tego, że wszystko mnie irytuje (to chyba norma), to do płaczu dospowadza mnie każda pierdoła, np.to, że w sklepie zabrakło mojego ulubionego chleba,albo że nie mogę włączyć tv.. Paranoja totalna.

Druga rzecz,która jest jeszcze gorsza, to ból piersi. Żeby jakoś w miare funkcjonować (w pracy musze sie dużo ruszać) zakładam zwykły stanik (taki najbardziej usztywniający), a na to jeszcze stanik sportowy by po prostu te cycki unieruchomić O jakichkolwiek ćwiczeniach fizycznych nie ma mowy...co śmieszne, ani w tym czasie nie przybieram na wadze, ani opuchnięcie nie dotyczy żadnej innej części mojego ciała

Internety przekopałam i stosowałam takie sposoby jak:
-stosowanie suplementów diety usuwających nadmiar wody z organizmu (AquaFemin, Hydrominum)
-ograniczyłam sól, w zasadzie eliminuję ją juz w II fazie cyklu
-picie pokrzywy,skrzypu,zielonej herbaty nic nie daje
-to samo zwiekszenie ilości pitej wody


Ktoś ma też taką masakrę?

Oczywiście, żeby nie było wątek sponsorowany przez..PMS
Oj więm co czujesz, ja od mniej więcej połowy cyklu (czyli prawdopodobnej owulacji) mam ogromny ból piersi, sutków, są opuchnięte (to akurat fajnie wygląda). Po schodach się cięzko wchodzi, nie mówiąc o spaniu i przekręcaniu się z boku na bok
I niestety trwa to do 2giego dnia miesiączki

Wybrałam się do ginekologa na jakąś rutynową cytologię i powiedziałam mu o tym to stwierdził, że pewnie mam za niski progesteron w drugiej fazie cyklu albo podwyższoną prolaktynę. Jakieś hormony. I kazał mi to obserwować i jak będzie się zdarzać to przepisze mi jakieś tabsy. I się powtarza, a zaczęło się 2 lata temu jak przestałam brac anty.
Nora90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-06, 07:56   #63
linaya
astro-loszka
 
Avatar linaya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 505
Dot.: Czekam na okres jak na zbawienie, czyli jak PMS doprowadza mnie do szału...

Skąd ja to znam ciało opuchnięte jak balon, brzuch ostający, piersi bolące, a chipsy, śledzie i fast food to moi przyjaciele (na czekoladę i coś słodkiego zaczynam mieć ochotę dopiero w dniu zero). I libido nieco mi się zwiększa na parę dni przed
__________________
Kpię i o drogę nie pytam.
linaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-06, 10:39   #64
kasia5266
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 951
Dot.: Czekam na okres jak na zbawienie, czyli jak PMS doprowadza mnie do szału...

Oj mi też doskwierają objawy PMS. Na tydzień przed jestem rozdrażniona,nerwowa nie mam energii i ciężko mi się skoncentrować. W pracy ledwie co funkcjonuję. Normalnie lubię kontakt z ludźmi ,ale wtedy to najlepiej, żeby było ich jak najmniej. I do tego mam wrażenie, że wszyscy wokół to wyczuwają. Kiedyś tak nie miałam. Objawy nasiliły się jakieś kilka miesięcy temu. Nie wiem od czego to zależy.
kasia5266 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-06, 11:11   #65
charsi
Zadomowienie
 
Avatar charsi
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 508
Dot.: Czekam na okres jak na zbawienie, czyli jak PMS doprowadza mnie do szału...

Cytat:
Napisane przez linaya Pokaż wiadomość
I libido nieco mi się zwiększa na parę dni przed
też tak mam, jak czuję dużą "chcicę" to już wiem, że za parę dni okres
__________________
Cytat:
Wydawało nam się, że mamy wielkie problemy. Skąd mieliśmy wiedzieć, że jesteśmy szczęśliwi?
charsi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-06, 13:07   #66
mesarka
MUSEarka
 
Avatar mesarka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Rivia
Wiadomości: 10 557
Dot.: Czekam na okres jak na zbawienie, czyli jak PMS doprowadza mnie do szału...

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
tak, przerobiłam 3 różne po kolei bo w ogóle dostałam je na konkretny problem.
Niestety skutki były kompletnie różne od tych które miały niby być i zamiast lepiej, to było dramatycznie gorzej pod każdym względem.
Na problem nie pomogły tylko go zaostrzyły a na dodatek reszta atrakcji z PMS bez końca. :/
O kurcze, to nie fajnie


Cytat:
Napisane przez charsi Pokaż wiadomość
też tak mam, jak czuję dużą "chcicę" to już wiem, że za parę dni okres
Chyba większą chcicę mam jak już dostanę okres


Swoją drogą ciekawi mnie, czemu prawie wszystkie mamy ssanie na słone. Przeplatane ze słodkim. I słonym.. Też jakiś hormon konkretny za to odpowiada?
__________________
Muse
21.08.2010 Kraków CLMF
28.08.2011 Reading Festival
23.11.2012 Łódź
14.07.2013 Berlin
14.06.2015 Warszawa OWF

21.08.2016 Kraków LMF
22.06.2019 Kraków
mesarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-06, 13:12   #67
_Matilde_
Biała Dama
 
Avatar _Matilde_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 6 434
Dot.: Czekam na okres jak na zbawienie, czyli jak PMS doprowadza mnie do szału...

Cytat:
Napisane przez mesarka Pokaż wiadomość

Swoją drogą ciekawi mnie, czemu prawie wszystkie mamy ssanie na słone. Przeplatane ze słodkim. I słonym.. Też jakiś hormon konkretny za to odpowiada?
Podejrzewam że hormony, choć ja akurat zachciewajek jedzeniowych nie mam
__________________
Weź głęboki wdech
Życie wokół ciebie słodkie jest jak bananowy dżem


Webook
Filmweb
Last.fm
_Matilde_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-11-06, 13:20   #68
charsi
Zadomowienie
 
Avatar charsi
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 508
Dot.: Czekam na okres jak na zbawienie, czyli jak PMS doprowadza mnie do szału...

ja przed okresem mam ochotę na mięso i czerwone wino, rzadziej czekoladę
__________________
Cytat:
Wydawało nam się, że mamy wielkie problemy. Skąd mieliśmy wiedzieć, że jesteśmy szczęśliwi?
charsi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-06, 13:36   #69
SteveS
Zakorzenienie
 
Avatar SteveS
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 841
Dot.: Czekam na okres jak na zbawienie, czyli jak PMS doprowadza mnie do szału...

Dopisuję się do klubu. Tydzień przed okresem pojawia się zirytowanie i ból piersi. Trzy dni przed narasta w czystą nienawiść w szatańskiej formie, kierowaną zwłaszcza do ludzi, którzy próbują mi wepchnąć do głowy jakieś kretynizmy - np. do tych, którzy zadają durne pytania albo oczekują, że coś zrobię. Przed okresem NA PEWNO nic nie zrobię Wtedy też nasila mi się nerwica, czego jestem jednak świadoma i jakoś staram się nad tym panować. Dzień przed @ czuję się, jakbym miała zachorować. Okresu w 95% przypadków dostaję o 4 nad ranem I koniec spania, bo zaczyna się ból brzucha. Pierwszy dzień jest tragiczny.
Ale, co ciekawe, zachwciewajek na jedzenie nie mam. Wręcz odwrotnie - w ogóle nie mam apetytu. Ach, no tak, jest jedna rzecz - tatar. Tatara pragnę jeść bardzo, jak jestem przed okresem. Za to po pragnę jeść wszystko
SteveS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-06, 15:24   #70
_Matilde_
Biała Dama
 
Avatar _Matilde_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 6 434
Dot.: Czekam na okres jak na zbawienie, czyli jak PMS doprowadza mnie do szału...

Ogłaszam że mi się zaczyna PMS A jutro idę na wesele, mam nadzieję że faceta nie pogryzę na imprezie albo jeszcze przed
__________________
Weź głęboki wdech
Życie wokół ciebie słodkie jest jak bananowy dżem


Webook
Filmweb
Last.fm
_Matilde_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-06, 16:36   #71
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Czekam na okres jak na zbawienie, czyli jak PMS doprowadza mnie do szału...

Również dołączam do grona cierpiących.
Zawsze przed okresem mam, delikatnie mówiąc, ciężki tydzień pod względem emocjonalnym
Ryczę o byle co (wczoraj w sumie nawet nie wiem, dlaczego się rozryczałam w trakcie rozmowy o głupotach ), wszystko mnie drażni, mogę mieć ataki śmiechu przechodzące w ataki płaczu, wypisz wymaluj opętanie jakieś czy coś, hormony mi się na mózg rzucają.
Zachcianki jedzeniowe też mam, zazwyczaj chce mi się rzeczy, których normalnie nie lubię i nie jadam.
No i piersi. Puchną i bolą. Bardzo.
W pierwszy dzień okresu jeszcze się źle czuję, a w drugi jak ręką odjął.
Zachcianki znikają, humory też, no i piersi wracają do normy.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-06, 19:44   #72
201609062117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 648
Dot.: Czekam na okres jak na zbawienie, czyli jak PMS doprowadza mnie do szału...

Cytat:
Napisane przez charsi Pokaż wiadomość
ja przed okresem mam ochotę na mięso i czerwone wino, rzadziej czekoladę
ja na tłuste, smażony ser mogłabym jeść na śniadanie, obiad i kolacje i wino, ale to caly miesiac
201609062117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-06, 20:20   #73
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Czekam na okres jak na zbawienie, czyli jak PMS doprowadza mnie do szału...

Cytat:
Napisane przez pinkswan Pokaż wiadomość
ja na tłuste, smażony ser mogłabym jeść na śniadanie, obiad i kolacje i wino, ale to caly miesiac
Ja też na wino mam ochotę zawsze
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-07, 06:12   #74
Sharlottka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 228
Dot.: Czekam na okres jak na zbawienie, czyli jak PMS doprowadza mnie do szału...

Oj, u mnie jest masakra. Nie mam fizycznych objawów, nic mnie nie boli przed okresem, za to psychicznie jest kiepsko. Po pierwsze robię się kłótliwa. Po drugie, mam totalny zjazd nastroju - wydaje mi się, że życie nie ma sensu, że nic mi w życiu nie wyszło itp. Po trzecie, w nocy dostaję stanów lękowych - budzę się i np. wydaje mi się, że na pewno coś zawaliłam w pracy i przez godzinę nie mogę zasnąć zastanawiając się, czy zrobiłam błąd w raporcie. Wszystko to mi się dzieje 3-4 dni przed okresem, a w raz z jego nadejściem mija jak ręką odjął.
Jak sobie radzę? Kiedy czuję, że zaczyna we mnie buzować złość, albo mam napad lęku, powtarzam sobie, że to kwestia hormonów i że za kilka dni mi przejdzie. Zwykle działa.
Sharlottka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-07, 09:49   #75
201607211025
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 659
Dot.: Czekam na okres jak na zbawienie, czyli jak PMS doprowadza mnie do szału...

Cytat:
Napisane przez Gosiurek Pokaż wiadomość
Na bolesność piersi pomógł mi mastodynon. Niestety nie hamuje wilczego apetytu
Też mi bardzo pomógł
201607211025 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-07, 10:19   #76
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Czekam na okres jak na zbawienie, czyli jak PMS doprowadza mnie do szału...

Cytat:
Napisane przez beautyq Pokaż wiadomość
Też mi bardzo pomógł
Tylko kurcze drogi jest...
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-07, 10:53   #77
niepa
Catleesi Morza Kocimiętki
 
Avatar niepa
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 978
Dot.: Czekam na okres jak na zbawienie, czyli jak PMS doprowadza mnie do szału...

Znam osoby, które bardzo ciężko przechodzą pms, np moja byla szefowa. Praca z nią w te dni była katorga, rzucanie rzeczami, trzaskanie szafkami, zmienne nastroje. Zawsze wiedziałam, ze okres jej się zbliża :P ja natomiast nie mam pms, kilka dni przed pobolewaja piersi, trochę puchne, ale na szczęście odbywa się bez dantejskich scen. Ale, o dziwo, kiedy zaczynam chorować, bo np mnie przewialo, czy szykuje się zapalenie oskrzeli, robię się baaardzo płaczliwa, o byle ☠☠☠☠☠☠☠e potrafię się rozryczec
niepa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-07, 14:13   #78
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Czekam na okres jak na zbawienie, czyli jak PMS doprowadza mnie do szału...

Cytat:
Napisane przez charsi Pokaż wiadomość
ja przed okresem mam ochotę na mięso i czerwone wino, rzadziej czekoladę
Tak, pomijając oglną żarłoczność przy PMS motywująca mnie do jedzenia wszytkiego co jest tłuste, weglowodanowe otre i posypane cukrem oraz polane zasmażką, przed miesiaczką pojawiają się własnie takie krwiorwórcze zachcianki: steki słabo wysmazone, wino czerwone, czekolada gorzka oraz frykasy : watróbka, kaszanka, czarny salceson.
No i tak, śledzie, buraki, a najlepiej śledzie z burakami. I z majonezem.
Zawsze wtedy meczę męza żeby zrobił tzw szubę, sałatkę składającą się głownie z matijasów, buraków, żóltego sera i majonezu. :/

Boże, czemu to faceci nie cierpia na te ataki żarłacza i pranizm okresowy?
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-08, 01:09   #79
Cassie_96
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Moje miejsce na Ziemi
Wiadomości: 77
Dot.: Czekam na okres jak na zbawienie, czyli jak PMS doprowadza mnie do szału...

Dołączam do klubu cierpiących przez PMS. Przed okresem bolą mnie piersi, mam nudności, albo jem za dużo albo wcale nie mogę jeść. To da się przeżyć, pomaga rumianek czy inne herbatki. Ale co się dzieje z moimi emocjami, tragedia! Na co dzień jestem osobą bardzo emocjonalną i marudną. Staram się bardziej nad sobą panować, zmienić się dla siebie i dla mojego tż i sam mówi, że już lepiej się zachowuję. Ale jak nadchodzi ten tydzień przed okresem to tragedia. Ze wszystkimi się kłócę, płacz o byle co. Na szczęście mój tż to też złoty chłopak i cierpilwie znosi moje nastroje i głupie smsy. Powiedział mi ostatnio, że on się stara ze mną nie wchodzić wtedy w dyskusje bo ja wtedy "dziwnie myśle" haha. I się zastanawiał co będzie jak ja będę w ciąży kiedyś. Ech, ale ja sama do siebie to cierpliwości nie mam, cały tydzień płaczę, krzyczę, wszystko jest beznadziejne i czekam aż mi ten okres przyjdzie

Edytowane przez Cassie_96
Czas edycji: 2015-11-08 o 01:11
Cassie_96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-08, 09:03   #80
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Czekam na okres jak na zbawienie, czyli jak PMS doprowadza mnie do szału...

Tak, ja mam jeszcze do tego mysli samobojcze i nie moge spac, bo placze po nocach. Biore tabletki anty, ktore mi to blokują, cudo nad cudami, nie wiedzialam, ze zycie moze byc takie piekne, takie po prostu normalne. Tylko, ze u mnie to trwalo dluzej niz tydzien.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-14, 22:27   #81
joasiaa89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 106
Dot.: Czekam na okres jak na zbawienie, czyli jak PMS doprowadza mnie do szału...

To i ja dołączam do grona cierpiących na PMS.
Od prawie roku jest u mnie nie do zniesienia moja mama na początku myślała, że jestem w ciąży patrząc na moje huśtawki nastrojów.
Ogólnie tuż po owulacji (przy której odczuwam delikatny ból w podbrzuszu) już się zaczyna. Chodzę zdołowana i zrezygnowana. Wszystko mnie wkurza i irytuje, jestem jak tykająca bomba. Do tego ból piersi (który całe szczęście pojawia się tylko w niektóre dni i jest do zniesienia) i brak jakiejkolwiek chęci na seks. Obwiniam się o wszystko i byle co powoduje u mnie płacz. Narzeczony coraz gorzej to znosi, bo też zaczyna się obwiniać. Odżywam dopiero w drugi dzień okresu, jak już przetrwam dzień pierwszy, mega bolesny.
Boję się, że stany przygnębienia/depresyjne przestaną ustępować wraz z okresem.
Wkrótce bierzemy ślub, planujemy ciążę, więc muszę ogarnąć te moje PMSy.
Zastanawiam się nad wypróbowaniem Mastodynonu + ew. wyciągu z dziurawca.
Co do pierwszego to stosowałyście w formie kropli czy tabletek?

P.S. No i przyszedł ukochany okres. Myślałam, że dziś umrę.

Edytowane przez joasiaa89
Czas edycji: 2015-11-15 o 10:56
joasiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-27, 17:48   #82
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Czekam na okres jak na zbawienie, czyli jak PMS doprowadza mnie do szału...

od czasu założenia watku biorę olej z wiesiołka i w II fazie cylku Castagnus. O ile nastroje udalo mi się okiełznąć o tyle ból piersi nadal nie do zniesienia
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-27 18:48:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:00.