Pochodzenie perfum a jakość - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-12-04, 12:42   #31
indioska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 21
Dot.: Pochodzenie perfum a jakość

A ja się nie zgodzę z tym, że made in France pachnie mocniej/dlużej od made in USA. Miałam dwie sztuki Britney Spears, jedna zakupiona w Agito (nalepka made in USA) a drugie w Empiku (made in France). Szczerze mówiąc już po flakonach było widać, że te made in France mają gorsze wykonanie, było widać łączenia i kształt jakby lekko inny. Zapach o ile sam w sobie chyba taki sam, to trwałość niekoniecznie. Z USA pachniały długo, a na włosach cały dzień. Te made in France pachną chwilę, po godzinie nic nie czuć
indioska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-17, 20:27   #32
Daniel0204
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1
Exclamation Jakość perfum a rynek docelowy

Cześć.

Zastanawiam się jak to jest z jakością perfum i ich rynkiem docelowym. Czy możliwe jest, że obie butelki perfum X wyprodukowanych w tym samym tygodniu (wykluczam reformulacje) mogą różnić się trwałością w zależności od rynku docelowego?

Dobrze wiemy, że proszki do prania na niemcy są dużo lepsze i wydajniejsze. Tak samo Coca-Cola wyprodukowana dla jednego z popularnych u nas dyskontów ma gorszy smak (i osobiście boli mnie po niej brzuch), jednocześnie z innych źródeł smakuje inaczej. Samochody na rynek USA mają inne właściwości jezdne (Subaryny z miękkim zawieszeniem to jakaś kpina)... Nie chcę się zagłębiać w kontrolę jakości podczas procesów produkcyjnych, bo to jeszcze inna bajka. Ale w dzisiejszych czasach, gdy liczy się hajs i jeszcze raz hajs takie praktyki mogą mieć miejsce.

Podobną różnicę zauważył ktoś tutaj na przykładzie kosmetyków do włosów:
http://perfuforum.pl/viewtopic.php?p=517345#p517345

Robił ktoś jakieś porównanie perfum? Które perfumerie z tematu o polecanych źródłach zakupu perfum oferują towar "na niemcy"?

Apeluję o potraktowanie tematu poważnie, nie jestem trollem. Liczę na ciekawą dyskusję.
Daniel0204 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-18, 12:24   #33
zania
Matka buldoga
 
Avatar zania
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 7 641
Dot.: Jakość perfum a rynek docelowy

Cytat:
Napisane przez Daniel0204 Pokaż wiadomość
Cześć.

Zastanawiam się jak to jest z jakością perfum i ich rynkiem docelowym. Czy możliwe jest, że obie butelki perfum X wyprodukowanych w tym samym tygodniu (wykluczam reformulacje) mogą różnić się trwałością w zależności od rynku docelowego?

Dobrze wiemy, że proszki do prania na niemcy są dużo lepsze i wydajniejsze. Tak samo Coca-Cola wyprodukowana dla jednego z popularnych u nas dyskontów ma gorszy smak (i osobiście boli mnie po niej brzuch), jednocześnie z innych źródeł smakuje inaczej. Samochody na rynek USA mają inne właściwości jezdne (Subaryny z miękkim zawieszeniem to jakaś kpina)... Nie chcę się zagłębiać w kontrolę jakości podczas procesów produkcyjnych, bo to jeszcze inna bajka. Ale w dzisiejszych czasach, gdy liczy się hajs i jeszcze raz hajs takie praktyki mogą mieć miejsce.

Podobną różnicę zauważył ktoś tutaj na przykładzie kosmetyków do włosów:
http://perfuforum.pl/viewtopic.php?p=517345#p517345

Robił ktoś jakieś porównanie perfum? Które perfumerie z tematu o polecanych źródłach zakupu perfum oferują towar "na niemcy"?

Apeluję o potraktowanie tematu poważnie, nie jestem trollem. Liczę na ciekawą dyskusję.
Danielu, mysle, ze tutaj znajdziesz odpowiedz na swoje pytania.
Osobiscie nie wierze w zadne lepsze niemieckie proszki, zarowno te polskie, jak i kiedys testowane przez moja rodzine niemieckie proszki, praly tak samo. A ja obecnie uzywam tylko plynow
To samo sie tyczy jakosci kosmetykow, tego kremu do wlosow czy co to tam bylo. Zreszta moje wlosy sa tak kaprysne, ze ten sam szampon i ta sama maska, w zaleznosci od pogody inaczej sa odbierane przez moje wlosy. Raz mam wlosy jak z reklamy, raz mam afro wiec w sumie nie kosmetyki, a pogoda. A rownie dobrze moglabym napisac, ze cos gmerane bylo w skladzie. Ot...nawet ilosc kosmetyku powoduje, ze moje wlosy sa...inne.

I z tego co wiem, zadna z perfumerii nie ma zaznaczone w ofercie sprzedazy perfum na niemiecki rynek.
__________________
"Nie mam nic do ukrycia...oprócz strzykawek, skalpeli i pił do kości, które mam w ukrytej szufladzie..."
zania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-16, 21:21   #34
Monika897
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-02
Lokalizacja: Zakroczym
Wiadomości: 12
Dot.: Pochodzenie perfum a jakość

Jeżeli do produkcji użyto naturalnych olejków etetycznych to one się troszkę różnią między sobą w poszczególnych latach bo na nie ma wpływ przebieg pogody zbiory itd. Dlatego co roku fachowcy mieszają składniki z nowych dostaw i tak komponują by zapach był ten sam. Natomiast robiąc zakupy w stacjonarnej perfumerii które ostatnio otworzył jeden z najsłynniejszych dyskontów spożywczych w naszym kraju "stonka" zauważyłam że faktycznie jakośc tych produktów mimo że są sygnowane przez marki jest znacznie słabasza.
Monika897 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-17, 10:43   #35
zania
Matka buldoga
 
Avatar zania
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 7 641
Dot.: Pochodzenie perfum a jakość

Cytat:
Napisane przez Monika897 Pokaż wiadomość
Jeżeli do produkcji użyto naturalnych olejków etetycznych to one się troszkę różnią między sobą w poszczególnych latach bo na nie ma wpływ przebieg pogody zbiory itd. Dlatego co roku fachowcy mieszają składniki z nowych dostaw i tak komponują by zapach był ten sam. Natomiast robiąc zakupy w stacjonarnej perfumerii które ostatnio otworzył jeden z najsłynniejszych dyskontów spożywczych w naszym kraju "stonka" zauważyłam że faktycznie jakośc tych produktów mimo że są sygnowane przez marki jest znacznie słabasza.
Przestan wszedzie wyspisywac, ze produkty w Biedronce to badziew, a w Hebe to podroby, bo to staje sie juz nudne. Myslisz, ze nikt sie nie kapnie po co tu jestes? Zalozylas konto wczoraj i od wczoraj spamujesz, litosci kobieto. Nie masz nic sensownego do napisania to nie pisz postow z d... wziete.
__________________
"Nie mam nic do ukrycia...oprócz strzykawek, skalpeli i pił do kości, które mam w ukrytej szufladzie..."
zania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-17, 14:58   #36
3eef048cd73ce499df76a24f71dd01843bb9a910_606650721e0c8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 12 076
Dot.: Pochodzenie perfum a jakość

Cytat:
Napisane przez zania Pokaż wiadomość
Przestan wszedzie wyspisywac, ze produkty w Biedronce to badziew, a w Hebe to podroby, bo to staje sie juz nudne. Myslisz, ze nikt sie nie kapnie po co tu jestes? Zalozylas konto wczoraj i od wczoraj spamujesz, litosci kobieto. Nie masz nic sensownego do napisania to nie pisz postow z d... wziete.
Zaniu, Pani chyba przestanie się udzielać, bo "milicja" forumowa skasowała jej mikroreklamę promującą sklep ze słynnymi perfumetkami, to z powodu tej reklamy tak ochoczo się udzielała mimo, że o perfumach nie miała żadnej wiedzy.
W dziale technicznym w wątku o marketingu szeptanym jest o tej sprawie.

Edytowane przez 3eef048cd73ce499df76a24f71dd01843bb9a910_606650721e0c8
Czas edycji: 2018-02-17 o 14:59
3eef048cd73ce499df76a24f71dd01843bb9a910_606650721e0c8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-18, 13:25   #37
zania
Matka buldoga
 
Avatar zania
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 7 641
Dot.: Pochodzenie perfum a jakość

[1=3eef048cd73ce499df76a24 f71dd01843bb9a910_6066507 21e0c8;81472436]Zaniu, Pani chyba przestanie się udzielać, bo "milicja" forumowa skasowała jej mikroreklamę promującą sklep ze słynnymi perfumetkami, to z powodu tej reklamy tak ochoczo się udzielała mimo, że o perfumach nie miała żadnej wiedzy.
W dziale technicznym w wątku o marketingu szeptanym jest o tej sprawie.[/QUOTE]
Przeczytalam tamten wątek

<odp do usunietego postu>
__________________
"Nie mam nic do ukrycia...oprócz strzykawek, skalpeli i pił do kości, które mam w ukrytej szufladzie..."

Edytowane przez 0f4d7eb2e6c93082f74e89ef7f138a13b7c455c0
Czas edycji: 2018-02-18 o 16:15
zania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-02-18 14:25:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:28.