Czerwcowe mamusie 2017 cz. III - Strona 157 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-01-31, 11:31   #4681
kalina198
Zadomowienie
 
Avatar kalina198
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 994
Dot.: Czerwcowe mamusie 2017 cz. III

Cytat:
Napisane przez pannaanna_87 Pokaż wiadomość
u mnie pelno ciastek, czekolad, batonik mi zostal z wczoraj bo myslalam, ze przed badaniami zjem albo w trakcie ale nie bylo potrzeby i nikt tego nie chce jesc.. zapraszam

mezowi na remont zrobilam ryz po chinsku z kurczakiem z curry a sobie nie wiem, nie mam na nic ochoty ale mysle o wieczornym sushi

moze jajo, ziemniak i surowka zawsze sie sprawdza, szkoda, ze paluszkow rybnych juz nie mam
dzis sniadanie mialam mega dietetyczne.. serek wiejski i pomidor .. bylo by idealnie ale dodalam lyzke majonezu
Ta lyzka majonezu... Grzech nad grzechy. 120 kal rozpusty😂😂😂😂😂

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kalina198 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-31, 11:34   #4682
jelonekhihi
Zakorzenienie
 
Avatar jelonekhihi
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 5 815
Dot.: Czerwcowe mamusie 2017 cz. III

Cytat:
Napisane przez kalina198 Pokaż wiadomość
To ja mam pytanie...
Co jak nie urodzicie w 40 tygodniu, w dniu porodu, w jego okolicach...
Ja wiem, ze moge miec cesarke i boje sie, ze bede miec wyrzuty takie do siebie, ze nie dalam urodzic sie dziecku "w jego" dniu.
Ze urodzilo sie w maju a jego przeznaczenie to czerwiec.
Nie wiem... Mam takie mysli. Zle mysle? Cos ze mna nie tak?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mi jest to obojętne. To tylko data. Ważne by było wszystko w porządku.
jelonekhihi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-31, 11:34   #4683
kalina198
Zadomowienie
 
Avatar kalina198
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 994
Dot.: Czerwcowe mamusie 2017 cz. III

Cytat:
Napisane przez vanessa1781 Pokaż wiadomość
aha. No mojego męża kolegi syn ma 4 lata i dalej flache chce koło 3-4 nad ranem. A moja w ogóle anty mleczna. Po odstawieniu piersi mleka modyfikowanego nie piła ani razu, jedynie jadła go w kaszkach. Teraz nabiał jedynie w postaci jogurtów naturalnych, sera żółtego i serków typu almette, laciaty.
Stasio pije mleko od krowki😂 jest anty modyfikowane.
Pewnie bedzie pil mleko do podstawowki😱😱😱😂😂😂
Nie bede sie wypowiadac, czy to zle czy dobrze... Tak ma. Chce mleko a ja nie czuje, ze musze z tym walczyc. W lecie np nie chcial mleka, chcial wode. Nie stresuje sie tym... Wiem, ze sam zrezygnuje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kalina198 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-31, 11:34   #4684
pannaanna_87
Zakorzenienie
 
Avatar pannaanna_87
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 3 038
Dot.: Czerwcowe mamusie 2017 cz. III

chcialam zamowic ta kiecke:
https://www.happymum.pl/sklep3/d806b...ess_sale!.html

ale maz powiedzial, ze dziwna .. eh a ja juz sie w niej widzialam, w czerownej szminie na walentynkach, zamowilabym S to moze i po ciazy bylaby spoko .. tylko jakie buty do tego .. ciagle o niej mysle i nie wiem bo koszyuje kupe kasy

Sprawdzilam harmonogram szkoly rodzenia, to co mnie interesowalo - pielegnacja jest w dniu mojej wizyty takze odpada ale pewnie bedzie jeszcze nie raz, pod koniec lutego jest chustowanie wiec moze sie wybiore plus jakies fazy porodu, znieczulenia itp, wiec w przyszlym tyg ide zlozyc deklaracje poloznej z polecenia i moge zaczac chodzic na SR
pannaanna_87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-31, 11:34   #4685
kacperkova
Zadomowienie
 
Avatar kacperkova
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 208
Dot.: Czerwcowe mamusie 2017 cz. III

W temacie USG: lekarka , ktora mi je robiła, powiedziała, że dziecko ma mieć około 500 gram aby dobrze zobaczyć serduszko, gdy o tym powiedziałam mojemu prowadzącemu, zrobił minę jakbym chciała wyłudzić USG kolejne, tak się uśmiechnął, ale skierowanie dał, powiedział, że skoro, pani doktor tak zaleca, to trzeba się dostosować.
Na usg zawsze wszystko było w porzadku, ale i atak obawa jest, trzymajcie kciuki jutro ;-).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Mamusia kwietniowa 2015


i

Mamusia majowa 2017


Książki: 6 /2017
kacperkova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-31, 11:36   #4686
kalina198
Zadomowienie
 
Avatar kalina198
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 994
Dot.: Czerwcowe mamusie 2017 cz. III

Wow... Sukienka piekna! Mi sie podoba...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kalina198 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-31, 11:37   #4687
vanessa1781
Zakorzenienie
 
Avatar vanessa1781
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 54 024
Dot.: Czerwcowe mamusie 2017 cz. III

Cytat:
Napisane przez kalina198 Pokaż wiadomość
To ja mam pytanie...
Co jak nie urodzicie w 40 tygodniu, w dniu porodu, w jego okolicach...
Ja wiem, ze moge miec cesarke i boje sie, ze bede miec wyrzuty takie do siebie, ze nie dalam urodzic sie dziecku "w jego" dniu.
Ze urodzilo sie w maju a jego przeznaczenie to czerwiec.
Nie wiem... Mam takie mysli. Zle mysle? Cos ze mna nie tak?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A ja mam nadzieję ze nie doczekam do 40 tygodnia. Karolinke urodzilam 10 dni przed terminem i to bylo do przewidzenia. Bo zdjął mi pessar i powiedział że daje mi maks 3 dni po 2 dniach wody odeszły. Teraz mam nadzieje ze też tak będzie, że w 38 zdejmie pessar i po paru dniach urodze.
Mój gin np. jeśli jest 40 tydzień i już pacjentka nie chce nosic dalej ciąży i jeździć do szpitala codziennie na ktg to po prostu umawiaja się na wywołanie.
vanessa1781 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-01-31, 11:37   #4688
malinka9191
Zakorzenienie
 
Avatar malinka9191
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 15 708
Dot.: Czerwcowe mamusie 2017 cz. III

Hej.
Przyszlam sie przywitsc i pozegnac.
Nir mam czasu tu ostatnio zagladac a jak wpadam to wbic sie nie umiem i nie chce tak wpadac nic o Was nie woedzac.
Wiec uciekam.
Zycze Wam spokojnych dni do konca ciazy i szybkih i bezbolesnych porodow i najwazniejsze bez komplikacji
Trzymajcie sie
__________________
malinka9191 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-31, 11:40   #4689
vanessa1781
Zakorzenienie
 
Avatar vanessa1781
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 54 024
Dot.: Czerwcowe mamusie 2017 cz. III

Cytat:
Napisane przez kalina198 Pokaż wiadomość
Stasio pije mleko od krowki😂 jest anty modyfikowane.
Pewnie bedzie pil mleko do podstawowki😱😱😱😂😂😂
Nie bede sie wypowiadac, czy to zle czy dobrze... Tak ma. Chce mleko a ja nie czuje, ze musze z tym walczyc. W lecie np nie chcial mleka, chcial wode. Nie stresuje sie tym... Wiem, ze sam zrezygnuje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No i dobrze ze lubi mleko zwlaszcza teraz gdy rośnie. Potrzebne dla kości, ząbków. Moja nie wypije nawet łyka. Czasem jak mu pijemy kakao, chce jej dac- nie weźmie. W żłobku jako jedyna nie je zup mlecznych. Ale ja się nie dziwię i jej nie zmuszam bo ja tez samego mleka nie wypije, raz na 2 miesiące kakao i tyle.
vanessa1781 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-31, 11:40   #4690
kacperkova
Zadomowienie
 
Avatar kacperkova
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 208
Dot.: Czerwcowe mamusie 2017 cz. III

Cytat:
Napisane przez kalina198 Pokaż wiadomość
To ja mam pytanie...
Co jak nie urodzicie w 40 tygodniu, w dniu porodu, w jego okolicach...
Ja wiem, ze moge miec cesarke i boje sie, ze bede miec wyrzuty takie do siebie, ze nie dalam urodzic sie dziecku "w jego" dniu.
Ze urodzilo sie w maju a jego przeznaczenie to czerwiec.
Nie wiem... Mam takie mysli. Zle mysle? Cos ze mna nie tak?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rozumiem cię, też się tego balam, ale raczej będę próbować naturalnie, zobaczymy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Mamusia kwietniowa 2015


i

Mamusia majowa 2017


Książki: 6 /2017
kacperkova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-31, 11:40   #4691
pannaanna_87
Zakorzenienie
 
Avatar pannaanna_87
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 3 038
Dot.: Czerwcowe mamusie 2017 cz. III

Cytat:
Napisane przez kalina198 Pokaż wiadomość
Wow... Sukienka piekna! Mi sie podoba...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kalina a jakie buty do tego, na wiosne bedzie spoko? baletki, trampki? a teraz do bootkow brazowych na slupku ? nie wiem nie wiem, jest jeszcze chaber ale niema S jest tylko XS i mze byc za mala w cycach, a czerwona na pewno zrobi wrazenie, mysle mysle mysle i nie wiem, najwyzej zwroce ?

Mi to obojetnie kiedy maly sie urodzi, modle sie, zebym szybko wyplula i maly byl zdrowy

Przyjaciolki syn ma prawie 3 lata i tez ciagnie butle rano, to jego pierwsze sniadanie, mleko jest zdrowe, nie widze w tym nic zlego, jedynie beda przezucac sie na kubeczki chyba ..

Arleta..piekne ciuszki

Kalina w takim wypadku moje sniadanie zamiast miec 200 kcal mialo 320 ehh super

Malinka szkoda, ze nas opuszczasz, wystarczyłoby od czasu do czasu napisac jak po wizytach i ok, nie trzeba byc codziennie ale jak wolisz

Edytowane przez pannaanna_87
Czas edycji: 2017-01-31 o 11:45
pannaanna_87 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-31, 11:43   #4692
kalina198
Zadomowienie
 
Avatar kalina198
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 994
Dot.: Czerwcowe mamusie 2017 cz. III

Cytat:
Napisane przez kacperkova Pokaż wiadomość
W temacie USG: lekarka , ktora mi je robiła, powiedziała, że dziecko ma mieć około 500 gram aby dobrze zobaczyć serduszko, gdy o tym powiedziałam mojemu prowadzącemu, zrobił minę jakbym chciała wyłudzić USG kolejne, tak się uśmiechnął, ale skierowanie dał, powiedział, że skoro, pani doktor tak zaleca, to trzeba się dostosować.
Na usg zawsze wszystko było w porzadku, ale i atak obawa jest, trzymajcie kciuki jutro ;-).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mialam w skonczonym 20 tygodniu, a 4 dniu 21 tyg chyba i wszystkie przeplywy i komory mi zbadal bez problemu. I nic nie mowil, ze za szybko, ze za mala waga dziecka. Ale ma certyfikat na to usg i dobry sprzet, jest docentem, ufam mu.
Nie wiem od czego to zalezy. Dlatego bylam pewna, ze jak Ania pojedzie to tez jej wszystko zbadaja bez problemu...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:43 ---------- Poprzedni post napisano o 12:40 ----------

Cytat:
Napisane przez pannaanna_87 Pokaż wiadomość
Kalina a jakie buty do tego, na wiosne bedzie spoko? baletki, trampki? a teraz do bootkow brazowych na slupku ? nie wiem nie wiem, jest jeszcze chaber ale niema S jest tylko XS i mze byc za mala w cycach, a czerwona na pewno zrobi wrazenie, mysle mysle mysle i nie wiem, najwyzej zwroce ? :brzyda l:

Mi to obojetnie kiedy maly sie urodzi, modle zebym szybko wyplula i maly byl zdrowy

Przyjaciolki syn ma prawie 3 lata i tez ciagnie butle rano, to jego pierwsze sniadanie, mleko jest zdrowe, nie widze w tym nic zlego, jedynie beda przezucac sie na kubeczki chyba ..

Arleta..piekne ciuszki

Kalina w takim wypadku moje sniadanie zamiast miec 200 kcal mialo 320 ehh super
Ania ja mysle, ze te buty ktore wymieniasz beda pasowaly... A potem nawet i sandalki na letni wieczorny spacer. I nie zdziwie sie jak w niej do porodu pojedziesz😁.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kalina198 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-31, 11:43   #4693
ewelinka2311
Wtajemniczenie
 
Avatar ewelinka2311
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 425
Dot.: Czerwcowe mamusie 2017 cz. III

Cytat:
Napisane przez kalina198 Pokaż wiadomość
To ja mam pytanie...
Co jak nie urodzicie w 40 tygodniu, w dniu porodu, w jego okolicach...
Ja wiem, ze moge miec cesarke i boje sie, ze bede miec wyrzuty takie do siebie, ze nie dalam urodzic sie dziecku "w jego" dniu.
Ze urodzilo sie w maju a jego przeznaczenie to czerwiec.
Nie wiem... Mam takie mysli. Zle mysle? Cos ze mna nie tak?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
urodzę kiedy urodzę, byle by nie wcześniej niż 36 tydzień (wiem, że norma to 38 ale różnie się dzieje)
byleby zdrowe było i nie było żadnych komplikacji
kompletnie nie myślę o tym, że o matko cesarka, ja nie urodzę tylko ze mnie ją wyjmą, co ze mnie za matka.
ewelinka2311 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-31, 11:44   #4694
jelonekhihi
Zakorzenienie
 
Avatar jelonekhihi
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 5 815
Dot.: Czerwcowe mamusie 2017 cz. III

Cytat:
Napisane przez malinka9191 Pokaż wiadomość
Hej.
Przyszlam sie przywitsc i pozegnac.
Nir mam czasu tu ostatnio zagladac a jak wpadam to wbic sie nie umiem i nie chce tak wpadac nic o Was nie woedzac.
Wiec uciekam.
Zycze Wam spokojnych dni do konca ciazy i szybkih i bezbolesnych porodow i najwazniejsze bez komplikacji
Trzymajcie sie
Ale dlaczego żegnać? Rozumiem, że nie każdy ma czas pisać regularnie. Kiedy masz ochotę, to wpadaj, pisz. Będziemy tu jeszcze dobrych kilka miesięcy ciążowych, potem mam nadzieję na odchowalni. Ja się z Tobą nie żegnam. Jak będziesz potrzebowała pogadać, zadać pytanie itp. to jesteśmy. Trzymaj się
jelonekhihi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-31, 11:45   #4695
kalina198
Zadomowienie
 
Avatar kalina198
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 994
Dot.: Czerwcowe mamusie 2017 cz. III

Cytat:
Napisane przez jelonekhihi Pokaż wiadomość
Ale dlaczego żegnać? Rozumiem, że nie każdy ma czas pisać regularnie. Kiedy masz ochotę, to wpadaj, pisz. Będziemy tu jeszcze dobrych kilka miesięcy ciążowych, potem mam nadzieję na odchowalni. Ja się z Tobą nie żegnam. Jak będziesz potrzebowała pogadać, zadać pytanie itp. to jesteśmy. Trzymaj się
Jelonkowa ma racje!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kalina198 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-31, 11:50   #4696
e6a2c94443f966d5bdb1fa7d483e1d75b7ed128e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 3 063
Dot.: Czerwcowe mamusie 2017 cz. III

Jednak zrobiłam wycieczkę do lumpka. Dziś było 32 zł a kg, ale i tak zapłaciłam 32 zł. Kupiłam troszkę małych bodziaków na wypadek wcześniaka, bo zawsze to taniej niż w sklepie. Do tego wszystkie body z metkami - nówki. Dokupiłam też większe rozmiary, czapki, rękawiczki - na zaś, skarpetki - też na zaś - rozmiarowo do 6 miesięcy. Staram się nie wybiegać w przód bardziej niż 6 miesięcy. Nie wiem czy dobrze robię. Mam różne opinie - że bodziaki zakładane przez głowę nie dam rady ubrać bo nie mam wprawy, bo pierwsze maleństwo. Szukam takich kopertowych, ale jest ich bardzo bardzo mało dla rozmiaru 56/62. Siostra miała bodziaki, i dała radę - to ja też dam. Nawet trafiła się jedna sukienka większa. Właśnie włączyłam pralkę i jak wyschnie wszystko to zrobię zdjęcia by wiedzieć co i ile mam tego. W sumie na razie na małą wydałam tylko 132 zł więc nie wiem czy to dużo czy mało.

No myślę że na początek wystarczy. W końcu czerwiec to nie zima, tylko lato. Liczę że będzie podobnie jak rok temu jeśli chodzi o temperatury.

malinka9191 czemu żegnać? Zaglądaj do nas jak tylko będziesz mieć chęć służymy pomocą

Edytowane przez e6a2c94443f966d5bdb1fa7d483e1d75b7ed128e
Czas edycji: 2017-01-31 o 11:54
e6a2c94443f966d5bdb1fa7d483e1d75b7ed128e jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-31, 11:52   #4697
kacperkova
Zadomowienie
 
Avatar kacperkova
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 208
Dot.: Czerwcowe mamusie 2017 cz. III

Cytat:
Napisane przez malinka9191 Pokaż wiadomość
Hej.
Przyszlam sie przywitsc i pozegnac.
Nir mam czasu tu ostatnio zagladac a jak wpadam to wbic sie nie umiem i nie chce tak wpadac nic o Was nie woedzac.
Wiec uciekam.
Zycze Wam spokojnych dni do konca ciazy i szybkih i bezbolesnych porodow i najwazniejsze bez komplikacji
Trzymajcie sie
Wpadaj do nas czasem


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Mamusia kwietniowa 2015


i

Mamusia majowa 2017


Książki: 6 /2017
kacperkova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-31, 11:53   #4698
pannaanna_87
Zakorzenienie
 
Avatar pannaanna_87
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 3 038
Dot.: Czerwcowe mamusie 2017 cz. III

Cytat:
Napisane przez kalina198 Pokaż wiadomość
Ja mialam w skonczonym 20 tygodniu, a 4 dniu 21 tyg chyba i wszystkie przeplywy i komory mi zbadal bez problemu. I nic nie mowil, ze za szybko, ze za mala waga dziecka. Ale ma certyfikat na to usg i dobry sprzet, jest docentem, ufam mu.
Nie wiem od czego to zalezy. Dlatego bylam pewna, ze jak Ania pojedzie to tez jej wszystko zbadaja bez problemu...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:43 ---------- Poprzedni post napisano o 12:40 ----------


Ania ja mysle, ze te buty ktore wymieniasz beda pasowaly... A potem nawet i sandalki na letni wieczorny spacer. I nie zdziwie sie jak w niej do porodu pojedziesz😁.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja byłam u tego pediatry i tez mi ładnie wszystko zbadal, nie mial z tym problemu, jak dziec sie nie chcial obrocic to cos glowice zmienial, usuwal komputerowo raczke, meczyl brzuch az sie ujawnil hehe, serce zbadal mi dokladnie, moj lekarz, tez sie mu ostatnio przygladal i bylo ok.

Malinka naprawde, nie odchodz a lepiej napisz co u was


Kalina ale bylabym piekna na porodowce eh chyba zamowie, i tak sie skonczy moj limit na ciuchy w tym miesiacu .. najwyzej oddam
Juz wczoraj zrobilam zakupy w h&m za 100 ale byla tez sukienka, bluzka na wiosne lato i naszyjnik
pannaanna_87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-31, 11:56   #4699
kacperkova
Zadomowienie
 
Avatar kacperkova
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 208
Dot.: Czerwcowe mamusie 2017 cz. III

[1=e6a2c94443f966d5bdb1fa7 d483e1d75b7ed128e;7036984 1]Jednak zrobiłam wycieczkę do lumpka. Dziś było 32 zł a kg, ale i tak zapłaciłam 32 zł. Kupiłam troszkę małych bodziaków na wypadek wcześniaka, bo zawsze to taniej niż w sklepie. Do tego wszystkie body z metkami - nówki. Dokupiłam też większe rozmiary, czapki, rękawiczki - na zaś, skarpetki - też na zaś - rozmiarowo do 6 miesięcy. Staram się nie wybiegać w przód bardziej niż 6 miesięcy. Nie wiem czy dobrze robię. Mam różne opinie - że bodziaki zakładane przez głowę nie dam rady ubrać bo nie mam wprawy, bo pierwsze maleństwo. Szukam takich kopertowych, ale jest ich bardzo bardzo mało dla rozmiaru 56/62. Siostra miała bodziaki, i dała radę - to ja też dam. Nawet trafiła się jedna sukienka większa. Właśnie włączyłam pralkę i jak wyschnie wszystko to zrobię zdjęcia by wiedzieć co i ile mam tego. W sumie na razie na małą wydałam tylko 132 zł więc nie wiem czy to dużo czy mało.

malinka9191 czemu żegnać? Zaglądaj do nas jak tylko będziesz mieć chęć służymy pomocą[/QUOTE]
Czekam na zdjęcia

Ja też byłam dzisiaj w lumpku, ale tylko chwile, marzy mi się takie dłuższe wyjście.
Kupiłam Kacprowi piżamę z psiego patrolu, bluzeczkę z thomasem i bluzeczkę z długim rękawem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Mamusia kwietniowa 2015


i

Mamusia majowa 2017


Książki: 6 /2017
kacperkova jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-31, 12:00   #4700
kalina198
Zadomowienie
 
Avatar kalina198
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 994
Dot.: Czerwcowe mamusie 2017 cz. III

Cytat:
Napisane przez kacperkova Pokaż wiadomość
Czekam na zdjęcia

Ja też byłam dzisiaj w lumpku, ale tylko chwile, marzy mi się takie dłuższe wyjście.
Kupiłam Kacprowi piżamę z psiego patrolu, bluzeczkę z thomasem i bluzeczkę z długim rękawem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ooo Psi Patrol😍 my wczoraj kupilismy w biedronce swiecacego Marszala.
Stas potrafi wymienic wszystkich bohaterow bajki z pamieci😂 ale osiagniecie co😂 nawet ja wymienie wszystkie pieski😂😂😂
Ja wiem... Mamuski bezdzietne sie zastanawiaja po co taka wiedza😂 ale tak, przydaje sie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kalina198 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-31, 12:01   #4701
daiquiricubano
Zadomowienie
 
Avatar daiquiricubano
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 194
Dot.: Czerwcowe mamusie 2017 cz. III

Cytat:
Napisane przez jelonekhihi Pokaż wiadomość
Ja i mój genialny matematycznie mózg ciążowy wyliczyliśmy, że jak pojawią się na wizażu lutówki 2018, to my zaczniemy akt pt. Porodówka
O spryciula, ja lubię takie matematyczne rozkminy 😉

Cytat:
Napisane przez vanessa1781 Pokaż wiadomość
Już się boję ale strasznie nie mogę się doczekac czerwca.

---------- Dopisano o 12:26 ---------- Poprzedni post napisano o 12:24 ----------



Ja tez czekam na czwartki i tak myślę "jeszcze 22, jeszcze 20..." choć liczę na to że koło 38 tygodnia urodze
Jeju, ja się modlę, żeby do 42 urodzić 😶 Leona rodziłam w 42 😯 ale samoistnie, nie dałam się z wywolywaniem 😜
Cytat:
Napisane przez jelonekhihi Pokaż wiadomość
Ja się boję, ale nie bólu i tego wszystkiego wokół. Chcę poprostu urodzić zdrowe dziecko i mogłabym rodzić już, oby wszystko było ok. Mi się ciąża dłuży, mimo, że kocham być w ciąży.
Mi jakoś tez się dluzy 😶 ja mam dopiero 20 tc 😒
Cytat:
Napisane przez kalina198 Pokaż wiadomość
To ja mam pytanie...
Co jak nie urodzicie w 40 tygodniu, w dniu porodu, w jego okolicach...
Ja wiem, ze moge miec cesarke i boje sie, ze bede miec wyrzuty takie do siebie, ze nie dalam urodzic sie dziecku "w jego" dniu.
Ze urodzilo sie w maju a jego przeznaczenie to czerwiec.
Nie wiem... Mam takie mysli. Zle mysle? Cos ze mna nie tak?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja coś czuje, ze znowu urodze po terminie, a to jest straszne. Masz perspektywę, że zaczną ci poród wywoływać, a to dużo większy ból, każdy dookola dzwoni i pyta czy to juz, i dlaczego jeszcze nie, tobie jest juz mega ciężko, bo cały czas rośniesz. Ja przez całą ciążę przytyłam 9,9 kg, a te dodatkowe dni sprawiły, że urosłam kolejny kilogram. Było mi ciężko, e ja wychodzę z założenia, że lepiej, żeby dziecko posiedzielo tyle, ile mu potrzeba, natura wie, kiedy ma się rozpocząć poród (w większości wypadkow), ale wiadomo po terminie trzeba cały czas nadzorować, ja codziennie rano byłam w szpitalu na wszelkie niezbędne badania. Dzięki temu urodziłam 100% naturalnie i nie było aż tak źle. Jak sobie pomyślę, ile razy chcieli mnie zatrzymać na wywoływanie porodu, to aż mnie ciarki przechodzą 😐

oprócz tego widziałam kiedyś badania, jak wygląda mózg dziecka w 36 tc, a jak w 40 tc. To jest diametralna różnica 😐 wole wiec doczekać do końca i mam nadzieje, ze każdej z nas się to uda 😊
Cytat:
Napisane przez kalina198 Pokaż wiadomość
Stasio pije mleko od krowki😂 jest anty modyfikowane.
Pewnie bedzie pil mleko do podstawowki😱😱😱😂😂😂
Nie bede sie wypowiadac, czy to zle czy dobrze... Tak ma. Chce mleko a ja nie czuje, ze musze z tym walczyc. W lecie np nie chcial mleka, chcial wode. Nie stresuje sie tym... Wiem, ze sam zrezygnuje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Leon tez uwielbia mleko. Daje mu mm, bo się nim wspomagalam od 7 miesiąca, a on nie narzekal, ale teraz już od grudnia powoli je wycofujemy na rzecz krowiego 😊 uwielbia je! Oczywiście pod okiem pediatry, która sama to zaproponowała, twierdzi, że mm nr 3 i krowie praktycznie się nie różnią składem, wiec po co podawać mieszankę?

Cytat:
Napisane przez vanessa1781 Pokaż wiadomość
A ja mam nadzieję ze nie doczekam do 40 tygodnia. Karolinke urodzilam 10 dni przed terminem i to bylo do przewidzenia. Bo zdjął mi pessar i powiedział że daje mi maks 3 dni po 2 dniach wody odeszły. Teraz mam nadzieje ze też tak będzie, że w 38 zdejmie pessar i po paru dniach urodze.
Mój gin np. jeśli jest 40 tydzień i już pacjentka nie chce nosic dalej ciąży i jeździć do szpitala codziennie na ktg to po prostu umawiaja się na wywołanie.
No jak ktoś nie chce nosić dalej to rozumiem, ale teraz wiele kobiet woli jednak rodzic bez interwencji. Ostatnio przed moja wizyta była dziewczyna w 42+2 i dzielnie się trzymała. Wszystko było ok wiec czekali, ale podobno już coś tam się zaczęło dziać, wiec miała urodzić w ciągu kilkunastu godzin 😊
Cytat:
Napisane przez malinka9191 Pokaż wiadomość
Hej.
Przyszlam sie przywitsc i pozegnac.
Nir mam czasu tu ostatnio zagladac a jak wpadam to wbic sie nie umiem i nie chce tak wpadac nic o Was nie woedzac.
Wiec uciekam.
Zycze Wam spokojnych dni do konca ciazy i szybkih i bezbolesnych porodow i najwazniejsze bez komplikacji
Trzymajcie sie
Szkoda, ale jak czas nie pozwala, to nic się nie zrobi. Ja sama jak mam obsuwe kilkugodzinną to ciężko mi się wbić, a nie mówię o większej 😑

Trzymajcie się zdrowo, życzę udanej końcówki ciąży, szybkiego i bezbolesne porodu oraz bezproblemowego dzieciaczka 😙 (a wiadomo juz kto w brzuszku mieszka? )

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
daiquiricubano jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-31, 12:03   #4702
kacperkova
Zadomowienie
 
Avatar kacperkova
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 208
Dot.: Czerwcowe mamusie 2017 cz. III

Cytat:
Napisane przez kalina198 Pokaż wiadomość
Ooo Psi Patrol😍 my wczoraj kupilismy w biedronce swiecacego Marszala.
Stas potrafi wymienic wszystkich bohaterow bajki z pamieci😂 ale osiagniecie co😂 nawet ja wymienie wszystkie pieski😂😂😂
Ja wiem... Mamuski bezdzietne sie zastanawiaja po co taka wiedza😂 ale tak, przydaje sie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jeszcze dwa miesiące temu nie wiedziałam, że coś takiego jest ;-)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Mamusia kwietniowa 2015


i

Mamusia majowa 2017


Książki: 6 /2017
kacperkova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-31, 12:05   #4703
pannaanna_87
Zakorzenienie
 
Avatar pannaanna_87
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 3 038
Dot.: Czerwcowe mamusie 2017 cz. III

Cytat:
Napisane przez kalina198 Pokaż wiadomość
Ooo Psi Patrol😍 my wczoraj kupilismy w biedronce swiecacego Marszala.
Stas potrafi wymienic wszystkich bohaterow bajki z pamieci😂 ale osiagniecie co😂 nawet ja wymienie wszystkie pieski😂😂😂
Ja wiem... Mamuski bezdzietne sie zastanawiaja po co taka wiedza😂 ale tak, przydaje sie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Psi patrol to my z mmona mamy narazie w domu i to wystarczy
pannaanna_87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-31, 12:12   #4704
kacperkova
Zadomowienie
 
Avatar kacperkova
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 208
Dot.: Czerwcowe mamusie 2017 cz. III

My ominelismy mm, z cyca Kacper przesiadl się na krowie ;-) pije tylko z płatkami, kasza manna i owocami. Samego nie pije. Mm mieliśmy 2 pudełka, i jedno wuwalilismy.




Ja miałam poród wywoływany, skończony CC dzień przed terminem, różnie bywa. W pierwszej ciąży nie balam się porodu, tylko jak sobie poradzę z kruszynka, teraz jest odwrotnie, wierzę, że dam radę z dzieciakami, a o poródzie boję się myśleć, nie wiem z czego to wynika.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Mamusia kwietniowa 2015


i

Mamusia majowa 2017


Książki: 6 /2017

Edytowane przez kacperkova
Czas edycji: 2017-01-31 o 12:13
kacperkova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-31, 12:14   #4705
vanessa1781
Zakorzenienie
 
Avatar vanessa1781
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 54 024
Dot.: Czerwcowe mamusie 2017 cz. III

O, u mnie też psi patrol codziennie leci. I kręciołki

---------- Dopisano o 13:14 ---------- Poprzedni post napisano o 13:12 ----------

Zaraz się zbieram po moją pszczółeczke
vanessa1781 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-31, 12:17   #4706
kalina198
Zadomowienie
 
Avatar kalina198
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 994
Dot.: Czerwcowe mamusie 2017 cz. III

Arleta, chyba z tym bolem przy porodzie jest kwestia indywidualna.
Ja mialam wywolywany oksytocyna, bez bolu, mialam rozwarcie 3 cm, bezbolesne skurcze... W tym czasie przyszla pani (dla mnie wtedy pani 38 lat, 2 dziecko), 1 cm rozwarcia, bole takie, ze szla zgieta w pol, z wielkim grymasem na twarzy zapytala, a pani ile ma rozwarcia... Jak odpowiedzialam, myslalam, ze zacznie plakac, bo bolaly ja skurcze i w dodatku to ze widziala mnie smigajaca i nic prawie nie czujaca.
Fakt u niej skonczylo sie porodem, u mnie nie bo byly komplikacje... Ale to juz inna historia.
Ale mysle sobie, ze wczesny porod, to strach, komplikacje - strach, ale porod w skonczonym 40 tygodniu tez niesie ryzyko, strach i mialabym juz mysleniowki... No bo mialam. Urodzilam po terminie. Ale 3 dni... Nie tygodnie.
Wywolywanie porodu, to chyba nic groznego jezeli lekarz robi to z glowa i wie co robi. Bo oksytocyna to jest to, co i tak zadziala... Nie wypowiadam sie o masazu, o przebijaniu pecherza... Bo tego nie doswiadczylam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:17 ---------- Poprzedni post napisano o 13:15 ----------

Cytat:
Napisane przez pannaanna_87 Pokaż wiadomość
Psi patrol to my z mmona mamy narazie w domu i to wystarczy
Zalalam sie lzami😂😂😂😂faktycznie, macie doswiadczenie wieksze niz ja... I znacie znacznie wiecej imion pieskow z patrolu i nie tylko... Hahahahah, to sie usmialam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kalina198 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-31, 12:20   #4707
kacperkova
Zadomowienie
 
Avatar kacperkova
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 208
Dot.: Czerwcowe mamusie 2017 cz. III

Cytat:
Napisane przez kalina198 Pokaż wiadomość
Arleta, chyba z tym bolem przy porodzie jest kwestia indywidualna.
Ja mialam wywolywany oksytocyna, bez bolu, mialam rozwarcie 3 cm, bezbolesne skurcze... W tym czasie przyszla pani (dla mnie wtedy pani 38 lat, 2 dziecko), 1 cm rozwarcia, bole takie, ze szla zgieta w pol, z wielkim grymasem na twarzy zapytala, a pani ile ma rozwarcia... Jak odpowiedzialam, myslalam, ze zacznie plakac, bo bolaly ja skurcze i w dodatku to ze widziala mnie smigajaca i nic prawie nie czujaca.
Fakt u niej skonczylo sie porodem, u mnie nie bo byly komplikacje... Ale to juz inna historia.
Ale mysle sobie, ze wczesny porod, to strach, komplikacje - strach, ale porod w skonczonym 40 tygodniu tez niesie ryzyko, strach i mialabym juz mysleniowki... No bo mialam. Urodzilam po terminie. Ale 3 dni... Nie tygodnie.
Wywolywanie porodu, to chyba nic groznego jezeli lekarz robi to z glowa i wie co robi. Bo oksytocyna to jest to, co i tak zadziala... Nie wypowiadam sie o masazu, o przebijaniu pecherza... Bo tego nie doswiadczylam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja poród wspominan dobrze, najgorszy był balonik, założyli mi wieczorem, rano o 8 oksytocyna, później przebicie pęcherzyka (nieprzyjemne, ale dla mnie gorszy balonik) a o 12 CC.

Może jestem głupia, ale myślę, że przy pierwszym porodzie miałam bardzo dużo szczęścia i że wykorzystalam limit i cojak teraz tyle szczęścia nie bedzie, wiem że to głupie trochę, ale tego się boję. Nie wiem, czy zrozumiałe napisałam.

Myślenie kobiet w ciąży jest skomplikowane.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Mamusia kwietniowa 2015


i

Mamusia majowa 2017


Książki: 6 /2017

Edytowane przez kacperkova
Czas edycji: 2017-01-31 o 12:22
kacperkova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-31, 12:24   #4708
pannaanna_87
Zakorzenienie
 
Avatar pannaanna_87
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 3 038
Dot.: Czerwcowe mamusie 2017 cz. III

Kalinka i dzieki Tobie zamowilam ta czerwona kiecke, oczywiscie zrobie fote i bedzie glosowanie zostawic czy odeslac


Kacperkova na pewno bedzie dobrze, odgon te zle mysli ..

Edytowane przez pannaanna_87
Czas edycji: 2017-01-31 o 12:26
pannaanna_87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-31, 12:28   #4709
kalina198
Zadomowienie
 
Avatar kalina198
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 994
Dot.: Czerwcowe mamusie 2017 cz. III

Cytat:
Napisane przez kacperkova Pokaż wiadomość
Ja poród wspominan dobrze, najgorszy był balonik, założyli mi wieczorem, rano o 8 oksytocyna, później przebicie pęcherzyka (nieprzyjemne, ale dla mnie gorszy balonik) a o 12 CC.

Może jestem głupia, ale myślę, że przy pierwszym porodzie miałam bardzo dużo szczęścia i że wykorzystalam limit i cojak teraz tyle szczęścia nie bedzie, wiem że to głupie trochę, ale tego się boję. Nie wiem, czy zrozumiałe napisałam.

Myślenie kobiet w ciąży jest skomplikowane.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wiem cos o tym, ja tez mam takie filozoficzne mysli... Dobrze, ze to zazwyczaj konczy sie na poziomie mysli.
Wiem Kacperkova, ze bedzie dobrze. Musimy postepowac tylko w zgodzie ze soba i robic, to co nam serce podpowiada nie kierujac sie przy tym co inni powiedza. My i nasze dzieci jestesmy najwazniejsi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:28 ---------- Poprzedni post napisano o 13:27 ----------

Cytat:
Napisane przez pannaanna_87 Pokaż wiadomość
Kalinka i dzieki Tobie zamowilam ta czerwona kiecke, oczywiscie zrobie fote i bedzie glosowanie zostawic czy odeslac


Kacperkova na pewno bedzie dobrze, odgon te zle mysli ..
Ja juz czekam... Oby szybko doszla😁

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kalina198 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-31, 12:29   #4710
Daga825
Wtajemniczenie
 
Avatar Daga825
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 2 459
Dot.: Czerwcowe mamusie 2017 cz. III

Ja teraz bardzo porodu sie boje, przy pierwszym tak nie bylo na oddział przyjęli mnie z 6cm rozwarcia i dla mnie prawie nie odczuwalnymi skurczami. Niestety w miarę czasu rozwarcie zaczęło malec, pęcherz płodowy pękł, czop sluzowy wyszedł cześciowo wiec odwrotu nie bylo masaż szyjki macicy zle wspominam, ale przeżyć sie da. Przebicie pęcherza, a raczej rozerwanie go, było ciężkie, na bezdechu to przeżyłam. Po 15 min z oksytocyna bóle poszły w goooore, po 40min miałam juz pełne rozwarcie i po kolejnych 15 min podali mi dziecko ponoć porody na oksytocynie sa bardziej bolesne, ale moj przynajmniej był szybki.. Na sali poporodowej miałam panią, która rodziła 26 godzin, dziecko urodziła niedotlenione, potem chłopczyk dostał potwornej żółtaczki i zabrali go na intensywna opiekę i ta babka leżała sama z nami.. Okropne☹️


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Daga825 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-01 14:42:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:27.