Zmniejszenie piersi cz.2 - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia plastyczna

Notka

Chirurgia plastyczna Interesujesz się chirurgią plastyczną? Poddałaś się zabiegowi lub go rozważasz? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-03-26, 21:59   #121
MartaSobi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 22
Dot.: Zmniejszenie piersi cz.2

Lusia_m dzieki! Nawet nie wiesz jak Twoj post mnie uspokoił 😘 Juz nie mogę sie doczekać. Mam nadzieje, ze przy sprzyjających wiatrach do końca maja bede juz po operacji. Obecnie mam rozmiar 80 h i planuje c/d. Martwię się jeszcze tym guzkiem. Pojutrze mam mammografie a w piątek usg...Mam nadzieje, ze diagnoza onkologia sie potwierdzi...
MartaSobi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-26, 22:03   #122
Lusia_em
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 67
Dot.: Zmniejszenie piersi cz.2

ja mam podobny rozmiar, 75 gg-h. Tez planuje c/d, ale to podobno zalezy od tego jak szeroka piers jest u nasady i w jakiej jest kondycji...
Lusia_em jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-26, 22:23   #123
MartaSobi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 22
Dot.: Zmniejszenie piersi cz.2

Ciekawa jestem co mi powie dr Dobaczewska. Dopiero na tym forum dowiedzialam sie ze sa 2 rodzaje operacji. Ponoć zalezy to od długości piersi od nasady do sutka i od obojczyka do sutka. Ja od nasady do sutka mam 20cm a od obojczyka 30 cm. Z jednej strony strasznie się cieszę na ta operacje a z drugiej mam narobione w gaciach... Mam nadzieje ze po konsultacji moje obawy mina.

Edytowane przez MartaSobi
Czas edycji: 2018-03-27 o 07:59
MartaSobi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-27, 10:15   #124
AnnPr
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 25
Dot.: Zmniejszenie piersi cz.2

Dziewczyny, gdzie czeka się najkrócej na operację? Czy jest wśród Was ta która musiała mieć korektę bo za pierwszym razem coś poszło nie tak?
AnnPr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-27, 11:00   #125
kasiaz13
Raczkowanie
 
Avatar kasiaz13
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 127
Dt.: Zmniejszenie piersi cz.2

Dzwoniłam właśnie do Orłowkiego w Warszawie i powiedziano mi, że skierowanie może być nawet od lekarza rodzinnego. Czy rzeczywiście któraś z Was została przyjęta tylko ze skierowaniem od lekarza rodzinnego? Terminy konsultacji są na luty przyszłego roku. :/ Na operację czeka się potem mniej więcej kolejny rok. Tak usłyszałam dzisiaj.
kasiaz13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-27, 11:07   #126
JolaGG
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 50
Dot.: Zmniejszenie piersi cz.2

Skierowanie może być od lekarza pierwszego kontaktu ale musi być na nim symbol określający przerost sutka lekarz łatwo to sprawdzi
JolaGG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-27, 13:48   #127
iza_rut
Raczkowanie
 
Avatar iza_rut
 
Zarejestrowany: 2016-05
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 274
Dot.: Zmniejszenie piersi cz.2

Cytat:
Napisane przez MartaSobi Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny, ja tez czytam Wasz watek od kilku dni. Od wielu lat zastanawiałam sie nad operacja zmniejszenia biustu. Ale dopiero mój ginekolog ( podczas badania piersi - mam niewielki guzek i wszystko wskazuje na to ze jest niegrozny " łagodna dysplazja sutka ") zapytał mnie czy myślałam o zmniejszeniu biustu. I to był ten moment w którym uświadomiłam sobie, ze to nie moja fanaberia ! I podjęłam ta decyzje. Mogę sobie pozwolić na prywatna operacje. Stwierdziłam, ze jeżeli mam taka możliwość to zrobię ta operacje prywatnie, szkoda mi czekać na termin na NFZ - wystarczająco długo juz mecze sie z tym biustem. Zdecydowałam sie na Laguna Estetica w Gdyni. Ma bardzo dobre opinie. 10 kwietnia idę na konsultacje do dr Darii Dobaczewskiej. Czy moze o niej słyszalyscie? W internecie ma same dobre opinie. Ale wolałabym jeszcze z kimś porozmawiać na jej temat ze zrozumiałych względów. Nadmienię jeszcze ze jestem w trakcie badan : mammografia i usg - to ze względu na ten guzek. Mój onkolog powiedział, ze jeżeli wszystko sie potwierdz to nie ma żadnych przeciwwskazań do operacji a nawet mozna sie pokusić o wycięcie guzka przy operacji zmniejszenia biustu. �� czyli 2 pieczenie przy jednym ogniu. No i mam do Was zasadnicze pytanie : czy przyjmiecie mnie do swojego grona mimo tego ze operacje tobie prywatnie ?
Witaj w klubie Dodałam Cię do kontaktów, jak chcesz możesz zobaczyc zdjęcia przed i po, choc pewnie na stronie swojej kliniki tez są. Powodzenia
iza_rut jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-03-27, 14:14   #128
MartaSobi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 22
Dot.: Zmniejszenie piersi cz.2

Cytat:
Napisane przez iza_rut Pokaż wiadomość
Witaj w klubie Dodałam Cię do kontaktów, jak chcesz możesz zobaczyc zdjęcia przed i po, choc pewnie na stronie swojej kliniki tez są. Powodzenia

Hej, dzięki! A możesz mnie oświecić, gdzie mam szukać tych fotek. Troszkę jeszcze nie ogarniam tego forum... Niestety na stronie kliniki nie ma takich fotek. Mam nadzieję, że podczas konsultacji dr. Dobaczewska mi jakieś pokaże.

Mam jeszcze pytanie:
czy orientujecie się może kiedy wykonywany jest pełen przeszczep a kiedy na szypule. Z tego co wyczytałam, to na szypule chyba jednak jest mniej inwazyjny. Chyba, że się mylę- to proszę mnie oświećcie
MartaSobi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-27, 20:43   #129
agas0107
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 36
Dot.: Zmniejszenie piersi cz.2

Cytat:
Napisane przez MartaSobi Pokaż wiadomość
Hej, dzięki! A możesz mnie oświecić, gdzie mam szukać tych fotek. Troszkę jeszcze nie ogarniam tego forum... Niestety na stronie kliniki nie ma takich fotek. Mam nadzieję, że podczas konsultacji dr. Dobaczewska mi jakieś pokaże.

Mam jeszcze pytanie:
czy orientujecie się może kiedy wykonywany jest pełen przeszczep a kiedy na szypule. Z tego co wyczytałam, to na szypule chyba jednak jest mniej inwazyjny. Chyba, że się mylę- to proszę mnie oświećcie

Musisz wejść w profil osoby zaprzyjaźnionej i po lewej stronie na dole jest galeria wątek pierwszy to tez jest kopalnia zdjeć ja przeczytałam juz 2 razy całe forum, pierwszy raz gdy zastanawiałam sie nad operacja i teraz 2 raz gdy jestem tuż przed nią.
Jesli chodzi o różnice to przeszczep całkowity wykonuje sie w przypadku bardzo dużych piersi, ważna tu jest odległość od obojczyka do stuka. Ja mam 80h i bede miała na szypule.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agas0107 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-27, 21:29   #130
iza_rut
Raczkowanie
 
Avatar iza_rut
 
Zarejestrowany: 2016-05
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 274
Dot.: Zmniejszenie piersi cz.2

Cytat:
Napisane przez MartaSobi Pokaż wiadomość
Hej, dzięki! A możesz mnie oświecić, gdzie mam szukać tych fotek. Troszkę jeszcze nie ogarniam tego forum... Niestety na stronie kliniki nie ma takich fotek. Mam nadzieję, że podczas konsultacji dr. Dobaczewska mi jakieś pokaże.

Mam jeszcze pytanie:
czy orientujecie się może kiedy wykonywany jest pełen przeszczep a kiedy na szypule. Z tego co wyczytałam, to na szypule chyba jednak jest mniej inwazyjny. Chyba, że się mylę- to proszę mnie oświećcie
Koleżanka już wyjasniła jak szukać zdjęć. Co do operacji to na pewno wszystko wyjaśni dr, ja mialam na szypule, odległość od klatki piersiowej do brodawki 13cm, więcej podobno sie nie da, ale nie dociekałam. Przeszczep całkowity powoduje zanik czucia w brodawkach, na szypule pozostaje.
iza_rut jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-28, 09:57   #131
MartaSobi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 22
Dot.: Zmniejszenie piersi cz.2

Cytat:
Napisane przez iza_rut Pokaż wiadomość
Koleżanka już wyjasniła jak szukać zdjęć. Co do operacji to na pewno wszystko wyjaśni dr, ja mialam na szypule, odległość od klatki piersiowej do brodawki 13cm, więcej podobno sie nie da, ale nie dociekałam. Przeszczep całkowity powoduje zanik czucia w brodawkach, na szypule pozostaje.
Jezu dzięki!!! Widziałam, są extra! Już nie mogę się doczekać. Powiedz mi proszę, te dwie ostatnie foty, gdzie Twoje skarby są już ładnie zagojone i prawie blizn nie widać, to po jakim czasie od operacji?
JESTES KOCHANA!!!

---------- Dopisano o 09:57 ---------- Poprzedni post napisano o 09:12 ----------

Cytat:
Napisane przez iza_rut Pokaż wiadomość
Koleżanka już wyjasniła jak szukać zdjęć. Co do operacji to na pewno wszystko wyjaśni dr, ja mialam na szypule, odległość od klatki piersiowej do brodawki 13cm, więcej podobno sie nie da, ale nie dociekałam. Przeszczep całkowity powoduje zanik czucia w brodawkach, na szypule pozostaje.

Dzięki! Oj, to chyba nie mam szans na operację na szypule.... Odległość od klatki piersiowej do sutka to 20 cm... A ten zanik czucia w sutkach to taki na bank, czy po prostu istnieje takie ryzyko?

Edytowane przez MartaSobi
Czas edycji: 2018-03-28 o 10:01
MartaSobi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-28, 17:28   #132
Muzyk78
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 57
Dot.: Zmniejszenie piersi cz.2

Marta, wygląda to tak, że przy przeszczepie to jest to przeszczep jakby skóry, czyli całkowicie jest odcinana otoczka z brodawką i przeszczepiana w nowe miejsce. Przy przeniesieniu na szypule , odcinana dookoła ale trzyma się na tzw szypule i przenoszona wyżej i oczywiście przyszywana, dlatego nie może być za daleka odległość bo może utracić ukrwienie, mam nadzieję że udało mi się to wytłumaczyć a najlepiej to lekarz powinien to dobrze zobrazować
Muzyk78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-28, 20:32   #133
agas0107
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 36
Dot.: Zmniejszenie piersi cz.2

Dziewczyny, mam maly problem opereracja za 3 tygodnie, zrobilam dzis kontrolne badania, wszystkie z krwi wyszly idealnie lecz te z moczu, nie za dobrze wskazuja jakbym nie do koncca dobrze sie odzywiala (ciała ketonowe) i miala zaplenie drog moczowych, ale kompletnie nie mam objawow. Glukoza w normie.
Czy myslicie, ze kiepskie badania moczu moga mnie w jakis sposob wykluczyc?
agas0107 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-28, 21:27   #134
martska344
Przyczajenie
 
Avatar martska344
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 24
Dot.: Zmniejszenie piersi cz.2

Cytat:
Napisane przez agas0107 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam maly problem opereracja za 3 tygodnie, zrobilam dzis kontrolne badania, wszystkie z krwi wyszly idealnie lecz te z moczu, nie za dobrze wskazuja jakbym nie do koncca dobrze sie odzywiala (ciała ketonowe) i miala zaplenie drog moczowych, ale kompletnie nie mam objawow. Glukoza w normie.
Czy myslicie, ze kiepskie badania moczu moga mnie w jakis sposob wykluczyc?
Ja tydzień przed operacją brałam urofuragine i wit. C + piłam dużo wody, żeby czesto oddawać mocz i 'wyrzucić' z siebie szybciej te wszystkie bakterie. W badaniach wykazało mi znikome ilości bakterii w moczu i zostałam zakwalifikowana.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
martska344 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-29, 06:19   #135
JolaGG
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 50
Dot.: Zmniejszenie piersi cz.2

Może chciałaś schudnąć przed operacją ? Ciała ketonowe pojawiają się gdy jesteś na diecie ubogokalorycznej.Ja je też mam w moczu i się trochę przestraszyłam ale ja jestem po operacji bariatrycznej lekarz powiedział że jeśli jestem na diecie to mam się tym nie przejmować i też się pytałam co robić żeby nie mieć kłopotów przy operacji ale mnie uspokoił Czyli reasumując ciała ketonowe w małej ilości mogą być ale stan zapalny nie.Na twoi miejscu poszłabym do rodzinnego i powiedziała co i jak on ci napewno pomoże doradzi.Ja tak robiłam przed sleve kontrolowalam wyniki krwi i moczu bo mam haszimoto i niedoczynnosc

---------- Dopisano o 06:19 ---------- Poprzedni post napisano o 06:15 ----------

Może chciałaś schudnąć przed operacją ? Ciała ketonowe pojawiają się gdy jesteś na diecie ubogokalorycznej.Ja je też mam w moczu i się trochę przestraszyłam ale ja jestem po operacji bariatrycznej lekarz powiedział że jeśli jestem na diecie to mam się tym nie przejmować i też się pytałam co robić żeby nie mieć kłopotów przy operacji ale mnie uspokoił Czyli reasumując ciała ketonowe w małej ilości mogą być ale stan zapalny nie.Na twoi miejscu poszłabym do rodzinnego i powiedziała co i jak on ci napewno pomoże doradzi.Ja tak robiłam przed sleve kontrolowalam wyniki krwi i moczu bo mam haszimoto i niedoczynnosc tarczycy i miałam wysoki cholesterol i bałam się tak jak i każdy czekający na upragnioną operacje że będzie coś nie tak i będą musieli przesunąć mi termin a tak masz trochę czasu na "kontratakt"😁Tak więc nie martw się i działaj👍
JolaGG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-29, 11:33   #136
agas0107
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 36
Dot.: Zmniejszenie piersi cz.2

Cytat:
Napisane przez JolaGG Pokaż wiadomość
Może chciałaś schudnąć przed operacją ? Ciała ketonowe pojawiają się gdy jesteś na diecie ubogokalorycznej.Ja je też mam w moczu i się trochę przestraszyłam ale ja jestem po operacji bariatrycznej lekarz powiedział że jeśli jestem na diecie to mam się tym nie przejmować i też się pytałam co robić żeby nie mieć kłopotów przy operacji ale mnie uspokoił Czyli reasumując ciała ketonowe w małej ilości mogą być ale stan zapalny nie.Na twoi miejscu poszłabym do rodzinnego i powiedziała co i jak on ci napewno pomoże doradzi.Ja tak robiłam przed sleve kontrolowalam wyniki krwi i moczu bo mam haszimoto i niedoczynnosc

---------- Dopisano o 06:19 ---------- Poprzedni post napisano o 06:15 ----------

Może chciałaś schudnąć przed operacją ? Ciała ketonowe pojawiają się gdy jesteś na diecie ubogokalorycznej.Ja je też mam w moczu i się trochę przestraszyłam ale ja jestem po operacji bariatrycznej lekarz powiedział że jeśli jestem na diecie to mam się tym nie przejmować i też się pytałam co robić żeby nie mieć kłopotów przy operacji ale mnie uspokoił Czyli reasumując ciała ketonowe w małej ilości mogą być ale stan zapalny nie.Na twoi miejscu poszłabym do rodzinnego i powiedziała co i jak on ci napewno pomoże doradzi.Ja tak robiłam przed sleve kontrolowalam wyniki krwi i moczu bo mam haszimoto i niedoczynnosc tarczycy i miałam wysoki cholesterol i bałam się tak jak i każdy czekający na upragnioną operacje że będzie coś nie tak i będą musieli przesunąć mi termin a tak masz trochę czasu na "kontratakt"Tak więc nie martw się i działaj

Dziękuje Wam! Dzis idę do lekarza. To prawda odchudzałam sie jakiś czas temu, ale teraz juz stabilizuje wagę. Wydaje mi sie, ze popełniłam błąd w totalnym braku suplementacji. Mam nadzieje ze uda sie ustabilizować wyniki w 3 tyg ;-(


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agas0107 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-29, 21:58   #137
kasiaz13
Raczkowanie
 
Avatar kasiaz13
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 127
Dot.: Zmniejszenie piersi cz.2

Cytat:
Napisane przez JolaGG Pokaż wiadomość
Skierowanie może być od lekarza pierwszego kontaktu ale musi być na nim symbol określający przerost sutka lekarz łatwo to sprawdzi
JolaGG - dziękuję za odpowiedź.
Mam już skierowanie do poradni chirurgii plastycznej od lekarza rodzinnego, z kodem N62. I wyznaczony termin konsultacji w Łęcznej, do doktora Mądrego. Czy któraś z Was była zakwalifikowana do operacji bez dodatkowych zaświadczeń, rtg, rezonansu? W rejestracji powiedziano mi, że potrzebne jest tylko skierowanie. Mam aktualne usg piersi ale nic więcej. A rozmiar piersi 75G.
kasiaz13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-29, 22:59   #138
iza_rut
Raczkowanie
 
Avatar iza_rut
 
Zarejestrowany: 2016-05
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 274
Dot.: Zmniejszenie piersi cz.2

Cytat:
Napisane przez MartaSobi Pokaż wiadomość
Jezu dzięki!!! Widziałam, są extra! Już nie mogę się doczekać. Powiedz mi proszę, te dwie ostatnie foty, gdzie Twoje skarby są już ładnie zagojone i prawie blizn nie widać, to po jakim czasie od operacji?
JESTES KOCHANA!!!

---------- Dopisano o 09:57 ---------- Poprzedni post napisano o 09:12 ----------




Dzięki! Oj, to chyba nie mam szans na operację na szypule.... Odległość od klatki piersiowej do sutka to 20 cm... A ten zanik czucia w sutkach to taki na bank, czy po prostu istnieje takie ryzyko?
Zdjęcia sa podpisane, dwa ostatnie to miesiąc i dwa po. Są rożne techniki operacji więc ciężko powiedzieć, co Ci dr zaproponuje. Co do czucia to musiałyby sie wypowiedzieć dziewczyny po przeszczepie całkowitym, ja po szypule mam czucia az nadto
iza_rut jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-29, 23:11   #139
kasiaz13
Raczkowanie
 
Avatar kasiaz13
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 127
Dot.: Zmniejszenie piersi cz.2

iza_rut - jak można obejrzeć Twoje zdjęcia?
kasiaz13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-29, 23:48   #140
Panterka1313
Zadomowienie
 
Avatar Panterka1313
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 724
Dot.: Zmniejszenie piersi cz.2

Ktoś miał problem z was z moczem że mu coś wyszło. Pytanie jest takie czy koleżanka przed siku się podmyla a próbka była ze srodkoweto strumienia bo jak się nie podmylas to z tego powodu coś mogło ci w tym moczu wyjść. Pozdrawiam "ciężarówka"

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.08/20.08
Panterka1313 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-30, 00:16   #141
iza_rut
Raczkowanie
 
Avatar iza_rut
 
Zarejestrowany: 2016-05
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 274
Dot.: Zmniejszenie piersi cz.2

Cytat:
Napisane przez kasiaz13 Pokaż wiadomość
iza_rut - jak można obejrzeć Twoje zdjęcia?
Wejdź na mój profil tam jest galeria ze zdjęciami. Pytałaś o dokumenty, ja miałam tylko skierowanie od lekarza rodzinnego, USG i mammografię. USG jest ważne, przy mnie dr odesłał babkę bez USG piersi
iza_rut jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-30, 07:10   #142
JolaGG
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 50
Dot.: Zmniejszenie piersi cz.2

Ja byłam na konsultacji u Dr Mądrego w Krakowie prywatnie bo ogólnie biorąc to było bliżej i taniej niż jechać do lecznej .Miałam ze sobą zaświadczenie od ortopedy aktualne usg piersi .Na podstawie tych "kwitkow"i tradycyjnego mierzenia odległości zakwalifikował mnie na operację na NFZ ale dopiero na kwiecień 2021.Dlatego 9 kwietnia idę na drugą konsultacje do dr Sirka może tam będzie szybciej a piersi zmniejsza też ładnie.

---------- Dopisano o 07:10 ---------- Poprzedni post napisano o 07:08 ----------

To odpowiedź dla Kasiz13
JolaGG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-30, 08:25   #143
sloneczna plaza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 46
Dot.: Zmniejszenie piersi cz.2

Dr. Sirek bardzo ładnie robi wiem po robił moje cudeńka
kasiaz13 chcesz z rozmiarem G zakwalifikować się na NFZ ? życzę powodzenia
sloneczna plaza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-30, 09:10   #144
kasiaz13
Raczkowanie
 
Avatar kasiaz13
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 127
Dot.: Zmniejszenie piersi cz.2

iza_rut - dziękuję, piękna zmiana! Wezmę ze sobą usg, choć w przychodni powiedzili mi, że mogą mi dać tylko xero usg, nie oryginał - czy to wystarczy? Przypomnij, proszę, gdzie robiłaś operację.

JolaGG - czyli termin operacji zależy od lekarza, do którego idziesz na konsultację? Każdy lekarz ma swój terminarz i ostatecznie operuje ten do którego poszło się na konsultację?

sloneczna plaza - mój rozmiar zdefiniowany pzez brafitterkę to 75G / 70GG lub w innych firmach 70 I lub 75 H. Czytałam na tym forum, że z tego rozmiaru biustem dziewczyny się kwalifikowały.

Dziewczyny - z jakimi rozmiarami zakwalifikowałyście się na nfz?

Edytowane przez kasiaz13
Czas edycji: 2018-03-30 o 09:53
kasiaz13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-30, 12:28   #145
MartaSobi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 22
Dot.: Zmniejszenie piersi cz.2

hej Dziewczyny, jestem właśnie po USG. Niepokojący "guzek" okazał się niewielką torbielą o wymiarach 11x3mm. Mam nadzieję, że biopsja nie będzie konieczna. 10 kwietnia ide na konsultację do dr Dobaczewskiej a 11 kwietnia do onkologa. Trzymajcie kciuki aby dr Dobaczewska podjęła się usunięcia torbieli podczas operacji. Czekam jeszcze na wyniki mammografi (bardzo nieprzyjemne badanie..) Czy któraś z Was ma torbiel w piersi. Naczytałam się różnych opinii na temat biopsji torbieli i ich usuwania... Zdania są mocno podzielone. Jedni zalecają biopsję/usunięcie inni tylko obserwację.
MartaSobi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-30, 23:30   #146
lisicapol
Raczkowanie
 
Avatar lisicapol
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 95
Dot.: Zmniejszenie piersi cz.2

Cytat:
Napisane przez MartaSobi Pokaż wiadomość
hej Dziewczyny, jestem właśnie po USG. Niepokojący "guzek" okazał się niewielką torbielą o wymiarach 11x3mm. Mam nadzieję, że biopsja nie będzie konieczna. 10 kwietnia ide na konsultację do dr Dobaczewskiej a 11 kwietnia do onkologa. Trzymajcie kciuki aby dr Dobaczewska podjęła się usunięcia torbieli podczas operacji. Czekam jeszcze na wyniki mammografi (bardzo nieprzyjemne badanie..) Czy któraś z Was ma torbiel w piersi. Naczytałam się różnych opinii na temat biopsji torbieli i ich usuwania... Zdania są mocno podzielone. Jedni zalecają biopsję/usunięcie inni tylko obserwację.
W takim razie 3mamy kciuki!

Ja powróciłam na formu po 5 miesiącach od operacji Dziewczyny, mogę Wam powiedzieć jedno - to była najlepsza decyzja mojego życia! To jest tak trudne do opisania, ale komfort życia zmienił się o 180'. Czuje się wreszcie jak kobieta w wieku 26 lat, a nie krowa dojna Piersiaki słodko sterczą, nie latają w różnych kierunkach pod koszulką i nie "obijają" się o siebie podczas jakichkolwiek czynności, nie pocą się - wszystko na plus! Nawet stanika nie muszę nosić, więc żadnych otarć od ramiączek nie mam. Bierzcie się w garść i róbcie cycki!

Mam tylko pytanie do kobietek PO - znacie coś lepszego na blizny niż Dermatix? Bo stosuję go już trochę, a jednak mam duże skłonności do zrostów blizn i te pod piersiami są wypukłe Dajcie znać!
lisicapol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-31, 23:22   #147
iza_rut
Raczkowanie
 
Avatar iza_rut
 
Zarejestrowany: 2016-05
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 274
Dot.: Zmniejszenie piersi cz.2

Cytat:
Napisane przez lisicapol Pokaż wiadomość
W takim razie 3mamy kciuki!

Ja powróciłam na formu po 5 miesiącach od operacji Dziewczyny, mogę Wam powiedzieć jedno - to była najlepsza decyzja mojego życia! To jest tak trudne do opisania, ale komfort życia zmienił się o 180'. Czuje się wreszcie jak kobieta w wieku 26 lat, a nie krowa dojna Piersiaki słodko sterczą, nie latają w różnych kierunkach pod koszulką i nie "obijają" się o siebie podczas jakichkolwiek czynności, nie pocą się - wszystko na plus! Nawet stanika nie muszę nosić, więc żadnych otarć od ramiączek nie mam. Bierzcie się w garść i róbcie cycki!

Mam tylko pytanie do kobietek PO - znacie coś lepszego na blizny niż Dermatix? Bo stosuję go już trochę, a jednak mam duże skłonności do zrostów blizn i te pod piersiami są wypukłe Dajcie znać!
Święte słowa, ja też jestem przeszczęśliwa! Z Dermatixu przeszłam na Kelo-cote, blizny nadal mocno widoczne.
iza_rut jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-02, 13:15   #148
Eliza89Z
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 69
Dot.: Zmniejszenie piersi cz.2

Hej dziewczyny możecie dodać mnie fo konskow żebym mogła zobaczyć Wasze zdjęcia przed i po? Ja miałam mieć operacje jutro ale niestety się rozchorowałam i będę teraz dzwonić w tym tygodniu na kiedy przełożą mi operacje. Któraś z Was miała może taką sytuacje ?
Eliza89Z jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-04, 12:59   #149
duzybiust
Rozeznanie
 
Avatar duzybiust
 
Zarejestrowany: 2017-07
Lokalizacja: POLSKA
Wiadomości: 595
Dot.: Zmniejszenie piersi cz.2

Cytat:
Napisane przez Eliza89Z Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny możecie dodać mnie fo konskow żebym mogła zobaczyć Wasze zdjęcia przed i po? Ja miałam mieć operacje jutro ale niestety się rozchorowałam i będę teraz dzwonić w tym tygodniu na kiedy przełożą mi operacje. Któraś z Was miała może taką sytuacje ?

Udało ci się przełożyć operację?
duzybiust jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-05, 07:52   #150
Miaustra
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 23
Dot.: Zmniejszenie piersi cz.2

Byłam u ortopedy wczoraj nie chciał spać mi skierowania. Kaze mi rtg robic najpierw. Pojde do rodzinnego. Mam rozmiar 65 J. 😑
Miaustra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Chirurgia plastyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-12-16 21:04:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:14.