Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić? - Strona 90 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-05, 11:01   #2671
Marcusia
Rozeznanie
 
Avatar Marcusia
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 786
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

w sklepie stacjonarnym taniej - nie płacisz za wysyłkę wpisz w googlach hasło typu yerba sklep i w jakim mieście to może masz gdzies pod nosem
__________________
Myśl pozytywnie i częściej się uśmiechaj!
Marcusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-05, 11:58   #2672
_Asiaczek_
Rozeznanie
 
Avatar _Asiaczek_
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 586
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Cytat:
Napisane przez Liiii Pokaż wiadomość
Hej yerbamaniaczki.
ja zostałam fanką yerby, ale niestety koncza mi sie zapasy... i tutaj mam do was pytanie, polecacie jakies sklepy czy na allegro? dostalam w prezncie zestaw do yerby wiec kompletnie nie wiem gdzie moge ja dostac
to zależy,skąd jesteś. w większych miastach jest sieć Kuchnie Świata i tam jest duży wybór (w galeriach), widziałam też w Carrefourze,ale tylko jeden rodzaj-Amandę zwykłą. możesz poszukać w sklepach ze zdrową żywnością i w herbaciarniach-też są. na allegro jest niby taniej,ale dochodzi koszt przesyłki,więc jak nie robisz mega zapasu,to się nie opłaca.
_Asiaczek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-05, 12:04   #2673
Liiii
Zakorzenienie
 
Avatar Liiii
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 735
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

ok to poszukam stacjonarnie.
a jakie polecacie? dla początkującej
Liiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-05, 13:07   #2674
Marcusia
Rozeznanie
 
Avatar Marcusia
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 786
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

napewno nie polecam CBSe ja mam od wczoraj i dym mi uszami leci - no chyba że to jest to "pobudzenie"
__________________
Myśl pozytywnie i częściej się uśmiechaj!
Marcusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-05, 18:03   #2675
_Asiaczek_
Rozeznanie
 
Avatar _Asiaczek_
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 586
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Cytat:
Napisane przez Liiii Pokaż wiadomość
ok to poszukam stacjonarnie.
a jakie polecacie? dla początkującej
wiesz,ciężko stwierdzić,bo każdy lubi coś innego ja bardzo lubię markę CBS-owocowe, Silueta, Energia itp. jest to łagodna yerba dla początkujących. dobra jest też Rosamonte Despalada-same listki, łagodny smak.
_Asiaczek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-07, 10:03   #2676
agata456
Zakorzenienie
 
Avatar agata456
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 323
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Teresko a jka ta saszetkowa yerba co zamówiłaś?

---------- Dopisano o 11:03 ---------- Poprzedni post napisano o 11:03 ----------

Cytat:
Napisane przez _Asiaczek_ Pokaż wiadomość
wiesz,ciężko stwierdzić,bo każdy lubi coś innego ja bardzo lubię markę CBS-owocowe, Silueta, Energia itp. jest to łagodna yerba dla początkujących. dobra jest też Rosamonte Despalada-same listki, łagodny smak.
Widzę Asiu,że lubimy to samo
agata456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-07, 10:09   #2677
_Asiaczek_
Rozeznanie
 
Avatar _Asiaczek_
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 586
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Cytat:
Napisane przez agata456 Pokaż wiadomość
Teresko a jka ta saszetkowa yerba co zamówiłaś?

---------- Dopisano o 11:03 ---------- Poprzedni post napisano o 11:03 ----------


Widzę Asiu,że lubimy to samo
Tereska chyba pisała,że ta saszetkowa jej nie smakuje

no lubimy CBS-ki, lubimy Agatko może na dzień kobiet mi coś skapnie od TŻ-ta a co u Ciebie Agatko,jak tam, prawko zdane?
_Asiaczek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-07, 10:28   #2678
Tereskaa
Zakorzenienie
 
Avatar Tereskaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 221
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Hehehe, dokładnie, ta saszetkowa to jakaś pomyłka, smakuje jak senes, na szczęście nie działa jak on W każdym razie w składzie 100% yerby, ale jakiś sam pył to jest i to w ilości chyba 3 gram
__________________


Jem mniej, bramy raju są wąskie






Tereskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-07, 11:28   #2679
_Asiaczek_
Rozeznanie
 
Avatar _Asiaczek_
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 586
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

mnie smakują saszetkowe Amandy i Pajarito, całkiem całkiem,ale jak wy lubicie siekiery,to faktycznie mogą być za słabe
_Asiaczek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-07, 11:56   #2680
Tereskaa
Zakorzenienie
 
Avatar Tereskaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 221
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Cytat:
Napisane przez _Asiaczek_ Pokaż wiadomość
mnie smakują saszetkowe Amandy i Pajarito, całkiem całkiem,ale jak wy lubicie siekiery,to faktycznie mogą być za słabe
Ja niestety siekierolubna jestem Połowa naczynka suszu to dla mnie takie minimum
Dziś mam wolne to zamierzam eksperymentować Mam tą skórkę z pomarańczy zamówioną w yerbamarkecie przy okazji ostatniego zamówienia i zamierzam ją zmieszać z jakąś niesmakową yerbką, jeszcze nie wiem jaką, ale pewnie napiszę

Asiu a Ty w końcu kupiłaś to pełnowymiarowe opakowanie tej kokosowej? Ja się nie zdecydowałam ze względu na cenę i jeszcze dodatkowo do mnie przemówiło to, że pewnie jest słaba
__________________


Jem mniej, bramy raju są wąskie






Tereskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-07, 15:01   #2681
ginkgo biloba
Raczkowanie
 
Avatar ginkgo biloba
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 102
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Cytat:
Napisane przez Liiii Pokaż wiadomość
ok to poszukam stacjonarnie.
a jakie polecacie? dla początkującej
Hej ja równiez polecam stacjonarne sklepy, ale nie dlatego, że płacisz taniej, tylko dlatego że masz pewność co do jakości towaru. Taki sklep, z reguły herbaciarnia musi mieć odbiór sanepidu i nie ma szans, zeby towar lezakował niezgodnie z przepisami. Zaś sklepy internetowe, o ile nie maja siedziby własnie sklepowej, ani żadnej innej to to jest szajs! Yerba przechowywana w piwnicach, w wilgoci, gdzie wszedzie jest pełno rozłożonej trutki na szczury. Makabra!!! I nikt nad tym nie panuje! Raz osobiście byłam świadkiem gdyż zamowilam yerbe z internetu i okazalo sie ze mieszkam niedaleko, wiec zadzwonilam i pytam czy moge osobiscie wpasc i odebrac. No i gosciu mowi zebym poczekala, bo on musi zejsc do piwnicy! ZDĘBIAŁAM! Oczywiści nie wszystkie sklepy internetowe maja takie magazyny, ale lepiej dmuchac na zimne
Wiec najpierw upewnij sie kochana, ze sklep internetowy ma siedzibe sklepowa, a pozniej zamawiaj. Bo właśnie stad sa takie promocje i niesamowie obnizki towaru w necie. TOWAR JEST DO BANI! Najlepiej jak sklep badz herbaciarnia ma swoja strone i adresy do sklepow. Nie chce nikogo straszyc, ale takie sa realia!

Zas jesli chodzi o yerbe dla poczatkujacych to amanda! obojetnie jaka, bo nie maja pyłu, a listki sa dosc szerokie, wiec wolniej oddaja moc. CBSe i Kraus sa pyliste polecam ale jak juz sie troche wkrecisz... i zdecydowane NIE na rosamonte! nie przetrwasz... nie polecam jak na pierwszy raz
http://warsztatherbaty.pl/yerba-pacz...rada-05kg.html

UDANEJ PRZYGODY Z YERBA! i nie zrażaj się smakiem

Edytowane przez ginkgo biloba
Czas edycji: 2013-03-07 o 15:04
ginkgo biloba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-07, 17:31   #2682
agata456
Zakorzenienie
 
Avatar agata456
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 323
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Cytat:
Napisane przez _Asiaczek_ Pokaż wiadomość
Tereska chyba pisała,że ta saszetkowa jej nie smakuje

no lubimy CBS-ki, lubimy Agatko może na dzień kobiet mi coś skapnie od TŻ-ta a co u Ciebie Agatko,jak tam, prawko zdane?
Asiu za tydzień mam drugi egzamin trzymaj kciuki bo czarno to widzęa jak w szkole u Ciebie?

---------- Dopisano o 18:31 ---------- Poprzedni post napisano o 18:30 ----------

Cytat:
Napisane przez _Asiaczek_ Pokaż wiadomość
mnie smakują saszetkowe Amandy i Pajarito, całkiem całkiem,ale jak wy lubicie siekiery,to faktycznie mogą być za słabe
Amanda od Ciebie mi bardzo smakowała,mimo,że jedna saszetka to był wyraźny smak yerby no i była na prawdę dobra
agata456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-07, 17:46   #2683
Tereskaa
Zakorzenienie
 
Avatar Tereskaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 221
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Cytat:
Napisane przez ginkgo biloba Pokaż wiadomość
Hej ja równiez polecam stacjonarne sklepy, ale nie dlatego, że płacisz taniej, tylko dlatego że masz pewność co do jakości towaru. Taki sklep, z reguły herbaciarnia musi mieć odbiór sanepidu i nie ma szans, zeby towar lezakował niezgodnie z przepisami. Zaś sklepy internetowe, o ile nie maja siedziby własnie sklepowej, ani żadnej innej to to jest szajs! Yerba przechowywana w piwnicach, w wilgoci, gdzie wszedzie jest pełno rozłożonej trutki na szczury. Makabra!!! I nikt nad tym nie panuje! Raz osobiście byłam świadkiem gdyż zamowilam yerbe z internetu i okazalo sie ze mieszkam niedaleko, wiec zadzwonilam i pytam czy moge osobiscie wpasc i odebrac. No i gosciu mowi zebym poczekala, bo on musi zejsc do piwnicy! ZDĘBIAŁAM! Oczywiści nie wszystkie sklepy internetowe maja takie magazyny, ale lepiej dmuchac na zimne
Wiec najpierw upewnij sie kochana, ze sklep internetowy ma siedzibe sklepowa, a pozniej zamawiaj. Bo właśnie stad sa takie promocje i niesamowie obnizki towaru w necie. TOWAR JEST DO BANI! Najlepiej jak sklep badz herbaciarnia ma swoja strone i adresy do sklepow. Nie chce nikogo straszyc, ale takie sa realia!
To tak jakby powiedzieć, że każdy murzyn śmierdzi bo się jednego śmierdzącego spotkało... Wiadomo, że w każdej dziedzinie życia zdarzają się robaczywe śliwki, ale po to między innymi jest to forum by sobie podpowiadać gdzie można zamówić pewną yerbę. Ja mam sprawdzone ze 4 sklepy, z nich nigdy nie miałam śmierdzącej stęchlizną (ani piwnicą) yerby. Generalnie jeśli się mieszka w mieście oświeconym yerbowo to można sobie pozwolić na zakup stacjonarnie, natomiast na mojej wiosce yerba kosztuje 70 zł za kg w herbaciarni, także podziękuję - postoję

Cytat:
Napisane przez ginkgo biloba Pokaż wiadomość
Zas jesli chodzi o yerbe dla poczatkujacych to amanda! obojetnie jaka, bo nie maja pyłu, a listki sa dosc szerokie, wiec wolniej oddaja moc. CBSe i Kraus sa pyliste polecam ale jak juz sie troche wkrecisz... i zdecydowane NIE na rosamonte! nie przetrwasz... nie polecam jak na pierwszy raz
http://warsztatherbaty.pl/yerba-pacz...rada-05kg.html

UDANEJ PRZYGODY Z YERBA! i nie zrażaj się smakiem
Ja przeżyłam swój pierwszy raz z Rosamonte, która mnie zachęciła do przygody z yerbą, często jest dodawana do zestawów startowych, to o czymś też świadczy Amandy są dość dymne, wręcz popielniczkowe w smaku i zapachu, natomiast Rosamonte lekko słodkawa, idealna na pierwszy raz. Ale wiadomo - o gustach się nie dyskutuje

A więc ja już po eksperymentach ze skórką pomarańczową Więc była Taraqui Sin Palo Desperada + skórka Generalnie wniosek mam jeden - mało smaku pomarańczy, sporo goryczki od skórki, więc nie warto No nic, skórka będzie do ciasta
Ale generalnie nie ma jak porządna mocna yerba, a nie takie szczoszki z szaszetki Ale przynajmniej jak położę całe pudełko Taraqui na socjalu w pracy to nikt mi tego nie ruszy
__________________


Jem mniej, bramy raju są wąskie






Tereskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-07, 18:13   #2684
ginkgo biloba
Raczkowanie
 
Avatar ginkgo biloba
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 102
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

[QUOTE=Tereskaa;39640048]To tak jakby powiedzieć, że każdy murzyn śmierdzi bo się jednego śmierdzącego spotkało... Wiadomo, że w każdej dziedzinie życia zdarzają się robaczywe śliwki, ale po to między innymi jest to forum by sobie podpowiadać gdzie można zamówić pewną yerbę. Ja mam sprawdzone ze 4 sklepy, z nich nigdy nie miałam śmierdzącej stęchlizną (ani piwnicą) yerby. Generalnie jeśli się mieszka w mieście oświeconym yerbowo to można sobie pozwolić na zakup stacjonarnie, natomiast na mojej wiosce yerba kosztuje 70 zł za kg w herbaciarni, także podziękuję - postoję



Ja przeżyłam swój pierwszy raz z Rosamonte, która mnie zachęciła do przygody z yerbą, często jest dodawana do zestawów startowych, to o czymś też świadczy Amandy są dość dymne, wręcz popielniczkowe w smaku i zapachu, natomiast Rosamonte lekko słodkawa, idealna na pierwszy raz.

Jeżeli o gustach sie nie dyskutuje, to nie powinnaś dementować mojego zdania na temat rodzajow yerby dla poczatkujacych. Chciałam tylko być pomocna, ale widać są mądrzejsi. Moja przyjaciółka prowadziła w latach 90 herbaciarnie i wiele się od niej nauczyłam, za co równiez jej dziekuje, bo wiem jakie gatunki yerba mate ludzie preferują dlatego sie tu udzielam bo wiem z doświatczenia wielu innych yerbaczy, a nie z własnego prywatnego zdania.
Zaś jeżeli własnie o moje zdanie chodzi i o moje predyspozycje, to napewno nie bede kupowac yerby jezeli wiem, ze sklep nie ma magazynu. Sama mam doświadczenie gastronomiczne i wiem do czego ludzie sa zdolni, zeby tylko zmniejszyc koszty. Wiec to jest własnie pomoc innym (sugestia/podpowiedz) a nie narzucanie zdania
ginkgo biloba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-07, 18:28   #2685
agata456
Zakorzenienie
 
Avatar agata456
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 323
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Ja nie chcę być nie miła,ale to Ty zgrywasz na tym forum najmądrzejszą a nie Tereskaciagle dostajemy tu jakieś wykłady,na temat yerby,ziół itd ja mieszkam w malutkiej miejscowości,od 4 lat zamawiam yerbe przez internet z różnych sklepów albo aukcji internetowych,jak widać żyję,mam się dobrze,a yerba jest pysznanic nie leci piwnicą ani szczuramiInteresuje my się ziołami,herbatami i yerbą tak samo jak Ty,ja mam wykształcenie gastronomiczne,także to,że ktoś Cię czegoś nauczył nie znaczy,że Ty wiesz wszystko najlepiej

Edytowane przez agata456
Czas edycji: 2013-03-07 o 18:29
agata456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-07, 18:42   #2686
Tereskaa
Zakorzenienie
 
Avatar Tereskaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 221
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Cytat:
Napisane przez ginkgo biloba Pokaż wiadomość

Jeżeli o gustach sie nie dyskutuje, to nie powinnaś dementować mojego zdania na temat rodzajow yerby dla poczatkujacych.
Również mogę mieć swoje zadnie, niekoniecznie zgodne z Twoim, więc nie rozumiem dlaczego "nie powinnam"

Cytat:
Napisane przez ginkgo biloba Pokaż wiadomość
Chciałam tylko być pomocna, ale widać są mądrzejsi. Moja przyjaciółka prowadziła w latach 90 herbaciarnie i wiele się od niej nauczyłam, za co równiez jej dziekuje, bo wiem jakie gatunki yerba mate ludzie preferują dlatego sie tu udzielam bo wiem z doświatczenia wielu innych yerbaczy, a nie z własnego prywatnego zdania.
Zaś jeżeli własnie o moje zdanie chodzi i o moje predyspozycje, to napewno nie bede kupowac yerby jezeli wiem, ze sklep nie ma magazynu. Sama mam doświadczenie gastronomiczne i wiem do czego ludzie sa zdolni, zeby tylko zmniejszyc koszty. Wiec to jest własnie pomoc innym (sugestia/podpowiedz) a nie narzucanie zdania
Mądrzejsi Chyba nie do końca rozumiesz ideę dyskusji, ja się nie zgadzam z Twoim zdaniem i to również jest element dyskusji, co nie oznacza, że ktoś jest tu mądrzejszy. Każdy ma swoje zdanie i każdy ma prawo je wyrazić. Natomiast pewne uogólnienia są niekoniecznie trafne, tak jak pisałam, ja mam sprawdzone sklepy, w których yerba nie jest śmierdząca piwnicą czy czymkolwiek. No ale z drugiej strony też nie wiesz w jakich warunkach yerba jest produkowana, transportowana itd. Jest jak jest, żeby mieć absolutną pewność trzeba by było być na każdym etapie drogi tej yerby. A swoją drogą kiedyś mi znajomy piekarz opowiadał, że zdarza się, że pieczywo im spadnie na brudną podłogę, a oni to sprzedają później, czy od dziś nie kupisz pieczywa To, że ktoś robi tak czy siak to nie znaczy, że robią tak wszyscy.

---------- Dopisano o 19:42 ---------- Poprzedni post napisano o 19:40 ----------

Cytat:
Napisane przez agata456 Pokaż wiadomość
Ja nie chcę być nie miła,ale to Ty zgrywasz na tym forum najmądrzejszą a nie Tereskaciagle dostajemy tu jakieś wykłady,na temat yerby,ziół itd ja mieszkam w malutkiej miejscowości,od 4 lat zamawiam yerbe przez internet z różnych sklepów albo aukcji internetowych,jak widać żyję,mam się dobrze,a yerba jest pysznanic nie leci piwnicą ani szczuramiInteresuje my się ziołami,herbatami i yerbą tak samo jak Ty,ja mam wykształcenie gastronomiczne,także to,że ktoś Cię czegoś nauczył nie znaczy,że Ty wiesz wszystko najlepiej
Amen
__________________


Jem mniej, bramy raju są wąskie






Tereskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-07, 19:03   #2687
ginkgo biloba
Raczkowanie
 
Avatar ginkgo biloba
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 102
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Dziewczyny! po pierwsze nie chce byc najmadrzejsza, ani wcale nie jestem, biorac pod uwage chocby fakt, ze jestem tutaj najswiezsza i nie gadam z wami od poczatku watku. Opowiadam o sobie, tak jak kazda z was, ale nie lubie jak ktos dementuje moje zdanie, ktore niczego nikomu nie narzuca, jest tylko wkładem w wiadomości. I wiem że wszyscy maja swoje zdanie, ale tez mam swoje. I tyle. Jesli kogoś uraziłam to przepraszam, ale jak każda z was kocham yerba mate i dalej bede sie dzieic tym co o niej mysle pozdrawiam

ps. co nie zmienia faktu, że nie pomyslalam o tym, ze kos moze nie miec dostepu do faktycznie dobrego sklepu niestacjonarnego. przepraszam

Edytowane przez ginkgo biloba
Czas edycji: 2013-03-07 o 19:22
ginkgo biloba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-07, 19:38   #2688
Tereskaa
Zakorzenienie
 
Avatar Tereskaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 221
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Cytat:
Napisane przez ginkgo biloba Pokaż wiadomość
Dziewczyny! po pierwsze nie chce byc najmadrzejsza, ani wcale nie jestem, biorac pod uwage chocby fakt, ze jestem tutaj najswiezsza i nie gadam z wami od poczatku watku. Opowiadam o sobie, tak jak kazda z was, ale nie lubie jak ktos dementuje moje zdanie, ktore niczego nikomu nie narzuca, jest tylko wkładem w wiadomości. I wiem że wszyscy maja swoje zdanie, ale tez mam swoje. I tyle. Jesli kogoś uraziłam to przepraszam, ale jak każda z was kocham yerba mate i dalej bede sie dzieic tym co o niej mysle pozdrawiam

ps. co nie zmienia faktu, że nie pomyslalam o tym, ze kos moze nie miec dostepu do faktycznie dobrego sklepu niestacjonarnego. przepraszam
Dajmy już temu spokój, każdy ma prawo do swojego zdania i szanujmy je na wzajem
__________________


Jem mniej, bramy raju są wąskie






Tereskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-07, 21:11   #2689
ginkgo biloba
Raczkowanie
 
Avatar ginkgo biloba
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 102
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

przepraszam jeszcze raz.. nie chcialam zeby wyszlo z tego takie nieporozumienie miłej nocki
ginkgo biloba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-07, 21:42   #2690
_Asiaczek_
Rozeznanie
 
Avatar _Asiaczek_
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 586
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Cytat:
Napisane przez Tereskaa Pokaż wiadomość
Ja niestety siekierolubna jestem Połowa naczynka suszu to dla mnie takie minimum
Dziś mam wolne to zamierzam eksperymentować Mam tą skórkę z pomarańczy zamówioną w yerbamarkecie przy okazji ostatniego zamówienia i zamierzam ją zmieszać z jakąś niesmakową yerbką, jeszcze nie wiem jaką, ale pewnie napiszę

Asiu a Ty w końcu kupiłaś to pełnowymiarowe opakowanie tej kokosowej? Ja się nie zdecydowałam ze względu na cenę i jeszcze dodatkowo do mnie przemówiło to, że pewnie jest słaba
na razie nie zamówiłam pełnowymiarowego,bo zamówiłam sporo próbek i jeszcze nie powypijałam ich,więc na razie nie zamawiam

---------- Dopisano o 22:39 ---------- Poprzedni post napisano o 22:38 ----------

Cytat:
Napisane przez agata456 Pokaż wiadomość
Asiu za tydzień mam drugi egzamin trzymaj kciuki bo czarno to widzęa jak w szkole u Ciebie?

---------- Dopisano o 18:31 ---------- Poprzedni post napisano o 18:30 ----------


Amanda od Ciebie mi bardzo smakowała,mimo,że jedna saszetka to był wyraźny smak yerby no i była na prawdę dobra
trzymam kciuki,trzymam u mnie semestr pierwszy zaliczony

---------- Dopisano o 22:42 ---------- Poprzedni post napisano o 22:39 ----------

Cytat:
Napisane przez ginkgo biloba Pokaż wiadomość
Hej ja równiez polecam stacjonarne sklepy, ale nie dlatego, że płacisz taniej, tylko dlatego że masz pewność co do jakości towaru. Taki sklep, z reguły herbaciarnia musi mieć odbiór sanepidu i nie ma szans, zeby towar lezakował niezgodnie z przepisami. Zaś sklepy internetowe, o ile nie maja siedziby własnie sklepowej, ani żadnej innej to to jest szajs! Yerba przechowywana w piwnicach, w wilgoci, gdzie wszedzie jest pełno rozłożonej trutki na szczury. Makabra!!! I nikt nad tym nie panuje! Raz osobiście byłam świadkiem gdyż zamowilam yerbe z internetu i okazalo sie ze mieszkam niedaleko, wiec zadzwonilam i pytam czy moge osobiscie wpasc i odebrac. No i gosciu mowi zebym poczekala, bo on musi zejsc do piwnicy! ZDĘBIAŁAM! Oczywiści nie wszystkie sklepy internetowe maja takie magazyny, ale lepiej dmuchac na zimne
Wiec najpierw upewnij sie kochana, ze sklep internetowy ma siedzibe sklepowa, a pozniej zamawiaj. Bo właśnie stad sa takie promocje i niesamowie obnizki towaru w necie. TOWAR JEST DO BANI! Najlepiej jak sklep badz herbaciarnia ma swoja strone i adresy do sklepow. Nie chce nikogo straszyc, ale takie sa realia!

Zas jesli chodzi o yerbe dla poczatkujacych to amanda! obojetnie jaka, bo nie maja pyłu, a listki sa dosc szerokie, wiec wolniej oddaja moc. CBSe i Kraus sa pyliste polecam ale jak juz sie troche wkrecisz... i zdecydowane NIE na rosamonte! nie przetrwasz... nie polecam jak na pierwszy raz
http://warsztatherbaty.pl/yerba-pacz...rada-05kg.html

UDANEJ PRZYGODY Z YERBA! i nie zrażaj się smakiem
a dlaczego nie Rosamonte i CBS dla początkujących?? właśnie się nadają,bo są łagodne w smaku i nie mają goryczy ani tej piekielnej mocy jak np. Pajarito. Dodatkowo Rosamonte Despalada wspaniale się zaparza i żadne śmieci nie pływają,jest idealna dla początkujących
_Asiaczek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-08, 13:01   #2691
ginkgo biloba
Raczkowanie
 
Avatar ginkgo biloba
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 102
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Despalady nie probowałam. Piłam tylko especial i zwykłą rosamonte. Wiec w sumie tylko po tym wnosze, że nie dla poczatkujących No i dla mnie rosamonte ma w sobie cos mulącego, myśle, że jest to spowodowane wlasnie tym leżakowaniem w drewnie z krzewu różanego, ale jedno co wiem na pewno, to że marka Rosamonte jest jedna z najlepszych. Zaś Cbse, bardzo dobre ale duzo bardziej pyliste od amandy, która ma dla mnie jeszcze wiekszą wartośc bo firma jest założona w Argentynie przez naszych rodaków. A Nazwa na czesc córki jednego z nich Ja po początku z cbse energia, ratowalam sie amandami teraz pije tylko pajarito, selecta, indega i moja najukochańsza cachamate
ginkgo biloba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-08, 15:34   #2692
_Asiaczek_
Rozeznanie
 
Avatar _Asiaczek_
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 586
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Cytat:
Napisane przez ginkgo biloba Pokaż wiadomość
Despalady nie probowałam. Piłam tylko especial i zwykłą rosamonte. Wiec w sumie tylko po tym wnosze, że nie dla poczatkujących No i dla mnie rosamonte ma w sobie cos mulącego, myśle, że jest to spowodowane wlasnie tym leżakowaniem w drewnie z krzewu różanego, ale jedno co wiem na pewno, to że marka Rosamonte jest jedna z najlepszych. Zaś Cbse, bardzo dobre ale duzo bardziej pyliste od amandy, która ma dla mnie jeszcze wiekszą wartośc bo firma jest założona w Argentynie przez naszych rodaków. A Nazwa na czesc córki jednego z nich Ja po początku z cbse energia, ratowalam sie amandami teraz pije tylko pajarito, selecta, indega i moja najukochańsza cachamate
jeśli nie próbowałaś Rosamonte Despalady,to żałuj. I nie odradzaj,bo naprawdę to wspaniała yerba. Z tych co wymieniłaś ja na przykład nie trawię Selecty, jakaś taka wędzona i paskudna jak dla mnie Pajarito jest ok, a indegi i cachamate nie piłam. Amanda może być,ale wolę CBSy mimo,że mają pył,mnie to nie przeszkadza, liczy się smak także różne są gusta...

Edytowane przez _Asiaczek_
Czas edycji: 2013-03-08 o 15:35
_Asiaczek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-08, 16:14   #2693
ginkgo biloba
Raczkowanie
 
Avatar ginkgo biloba
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 102
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

To jak nie piłaś indegi, to dobrze nie polecam, bo ona jest dodatkowo przywedzana nad dymem sosnowym i mocno na ogniskiem. także jak selecta nie posmakowała, to indega odpada jak sie pije sama, bez żadnego tunningu z mięta lb z innymi dodatkami, to jedzie makrelą ale jest bardzo mocna i musi mi smakować. pajario przy niej wmieka
ginkgo biloba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-08, 17:51   #2694
asmenaa
Zakorzenienie
 
Avatar asmenaa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Wizażankowo
Wiadomości: 35 290
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

wyrwę Was na chwilę z tej dyskusji
gdzie mozna zamowic probke yerby kokosowej?
__________________
Śnij, piesku śnij…
w snach jest zawsze pięknie
Ciepły dom, miejsca dość
na twe wierne serce
Przyjdzie czas spotkać się
potarmosić uszy
lub razem na spacer znowu gdzieś wyruszyć
Lecz dziś sobie śnij



Małymi kroczkami do celu!
asmenaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-08, 19:40   #2695
_Asiaczek_
Rozeznanie
 
Avatar _Asiaczek_
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 586
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Cytat:
Napisane przez ginkgo biloba Pokaż wiadomość
To jak nie piłaś indegi, to dobrze nie polecam, bo ona jest dodatkowo przywedzana nad dymem sosnowym i mocno na ogniskiem. także jak selecta nie posmakowała, to indega odpada jak sie pije sama, bez żadnego tunningu z mięta lb z innymi dodatkami, to jedzie makrelą ale jest bardzo mocna i musi mi smakować. pajario przy niej wmieka
dzięki za ostrzeżenie,jak wędzona,to na pewno nie kupię

---------- Dopisano o 20:40 ---------- Poprzedni post napisano o 20:38 ----------

Cytat:
Napisane przez asmenaa Pokaż wiadomość
wyrwę Was na chwilę z tej dyskusji
gdzie mozna zamowic probke yerby kokosowej?

ja kupiłam tutaj http://www.yerbamarket.com/product-p...erba-Mate.html

Edytowane przez _Asiaczek_
Czas edycji: 2013-03-08 o 19:42
_Asiaczek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-09, 09:45   #2696
asmenaa
Zakorzenienie
 
Avatar asmenaa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Wizażankowo
Wiadomości: 35 290
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Cytat:
Napisane przez _Asiaczek_ Pokaż wiadomość
dzięki za ostrzeżenie,jak wędzona,to na pewno nie kupię

---------- Dopisano o 20:40 ---------- Poprzedni post napisano o 20:38 ----------




ja kupiłam tutaj http://www.yerbamarket.com/product-p...erba-Mate.html
dzieki tylko dlaczego 100g mi pokazuje 7.99 a 50g 29.10
__________________
Śnij, piesku śnij…
w snach jest zawsze pięknie
Ciepły dom, miejsca dość
na twe wierne serce
Przyjdzie czas spotkać się
potarmosić uszy
lub razem na spacer znowu gdzieś wyruszyć
Lecz dziś sobie śnij



Małymi kroczkami do celu!
asmenaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-09, 10:53   #2697
_Asiaczek_
Rozeznanie
 
Avatar _Asiaczek_
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 586
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Cytat:
Napisane przez asmenaa Pokaż wiadomość
dzieki tylko dlaczego 100g mi pokazuje 7.99 a 50g 29.10
tam jest błąd, powinno być 500g 29.10zł
_Asiaczek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-10, 20:29   #2698
Ketamina
Wtajemniczenie
 
Avatar Ketamina
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2 731
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Dzień dobry, można dołączyć?

Właśnie zaczynam swoją przygodę z Yerbą - dzisiaj mój pierwszy raz Muszę powiedzieć, że pierwszy łyk był.. nieciekawy ale dalej już lepiej (ale chyba na ciepło jednak bardziej mi pasuje niż ostudzona)
Mam Rosamonte Elaborada (tą piłam ) i CBSe Limon.

Kusiło mnie połączenie z Guaraną.. co możecie o nim powiedzieć?

Pozdrawiam i zabieram się za czytanie wątku


Cytat:
Napisane przez Tereskaa Pokaż wiadomość
Ja przeżyłam swój pierwszy raz z Rosamonte, która mnie zachęciła do przygody z yerbą, często jest dodawana do zestawów startowych, to o czymś też świadczy Amandy są dość dymne, wręcz popielniczkowe w smaku i zapachu, natomiast Rosamonte lekko słodkawa, idealna na pierwszy raz. Ale wiadomo - o gustach się nie dyskutuje
Właśnie w moim była Ta popielniczka brzmi odpychająco
Ketamina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-11, 14:33   #2699
Marcusia
Rozeznanie
 
Avatar Marcusia
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 786
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Ja mam CBSe z guaraną, ładnie pachnie, ale pylastość doprowadza do szału, w smaku jest nawet ok.
a co do składu to guarany w całej mieszance jest naprawdę niewiele.. ekstrakt z guarany (0,22%) i naturalny aromat guarany (0,3%)... nie wiem czy mnie pobudza, bo zmianiłam dietę i już nie potrzebuje yerby aż tak jak przedtem... decyzja nalezy do Ceibie, ja następnym razem wezmę coś mniej pylastego,
Jak jest z rasmonte despalada oraz z parajito i pylastością?
__________________
Myśl pozytywnie i częściej się uśmiechaj!
Marcusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-13, 17:22   #2700
adriana0109
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Witajcie Ja też jestem Yerboholiczką co prawda ja nie pasjonuję się nią tak jak widzę Wy ale pijam codziennie od roku Mogę Wam polecić urozmaicanie yerby tak jak ja to robię a mianowicie np dodaje listki zielonej herbaty o smaku pinacolady albo ostatnio moja ulubiona Yerba Korzenna mmmniam
adriana0109 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-04-14 20:07:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:26.