Ch³opak + si³ownia + inna dziewczyna - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyj±tkowe miejsce, w którym podzielisz siê emocjami, uczuciami, zwi±zkami oraz uzyskasz wsparcie i porady spo³eczno¶ci.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2017-11-11, 17:10   #91
meski_punkt
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomo¶ci: 223
Dot.: Ch³opak + si³ownia + inna dziewczyna

B³êdem by³o zrywanie znajomo¶ci na ¿yczenie partnera. Nie potrafiê zrozumieæ po co komu¶ wybieraæ znajomych. Ty chcesz z zazdro¶ci zrobiæ dok³adnie to samo. Ograniczasz swojego ch³opaka, czepiasz siê i na dodatek obwiniasz za utratê znajomych. Ale Ty zrobi³a¶ to ¶wiadomie, zgodzi³a¶ siê zerwaæ znajomo¶ci (nie wiem po co, ale teraz nie miej pretensji). Twój ch³opak trenuje, ma jak±¶ pasjê, zapewne sprawia mu to przyjemno¶æ. Zazdro¶æ prowadzi do k³ótni i wzajemnego nakrêcania.

Poszed³ do znajomych to ju¿ zak³adasz scenariusze co mówi i komu. Mo¿e mówi, mo¿e nie mówi. Czy to ma znaczenie? Twoja postawa jest roszczeniowa. Nie mo¿e siê z nikim spotykaæ, nie mo¿e nikomu nic mówiæ. Poprzez u¶cisk d³oni jego kole¿anki wywnioskowa³a¶, ¿e Ciê zdradza. Wyobra¿am sobie jak musi czuæ siê Twój ch³opak, który tak± argumentacjê s³yszy z Twoich ust co jakis czas. Nie dziwiê siê, ¿e wyszed³ i nie chce o Tobie i tym zamieszaniu my¶leæ.

Przeczyta³em, ¿e on nie poszed³ na ustêpstwa (czyli Twój dyktat) a Ty nie akceptujesz tej sytuacji. Mo¿e to i dobrze? Ewidentnie nie macie do siebie zaufania i jeste¶cie wzglêdem siebie zaborczy. G³owa do góry, znajdziesz faceta, który bêdzie gotowy zrezygnowaæ ze swojego zycia po to, aby¶ Ty by³a w pe³ni usatysfakcjonowana i odda Ci swój ca³y wolny czas.
meski_punkt jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-11-11, 17:22   #92
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomo¶ci: 30 133
Dot.: Ch³opak + si³ownia + inna dziewczyna

Cytat:
Napisane przez NymphetamineN91 Poka¿ wiadomo¶æ
Nie jest tak, ¿e ja go spowalniam, nie radzê sobie czy co¶ w ten deseñ. W³a¶ciwie to E. sobie nie radzi. Nie daje rady nawet na bie¿ni czy orbitreku wytrzymaæ dziesiêciu minut. .
Eee... Ja te¿, ale ja dopiero wróci³am po d³ugim p³ywaniu. Facet, który chodzi tam cztery razy w tygodniu? Dziwne...

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ¶ci¶le tajnego rz±dowego programu badañ nad eksperymentaln± szczepionk± na malariê.
Limonka2738 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-11-11, 17:29   #93
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomo¶ci: 7 336
Dot.: Ch³opak + si³ownia + inna dziewczyna

Cytat:
Napisane przez meski_punkt Poka¿ wiadomo¶æ
B³êdem by³o zrywanie znajomo¶ci na ¿yczenie partnera. Nie potrafiê zrozumieæ po co komu¶ wybieraæ znajomych. Ty chcesz z zazdro¶ci zrobiæ dok³adnie to samo. Ograniczasz swojego ch³opaka, czepiasz siê i na dodatek obwiniasz za utratê znajomych. Ale Ty zrobi³a¶ to ¶wiadomie, zgodzi³a¶ siê zerwaæ znajomo¶ci (nie wiem po co, ale teraz nie miej pretensji). Twój ch³opak trenuje, ma jak±¶ pasjê, zapewne sprawia mu to przyjemno¶æ. Zazdro¶æ prowadzi do k³ótni i wzajemnego nakrêcania.

Poszed³ do znajomych to ju¿ zak³adasz scenariusze co mówi i komu. Mo¿e mówi, mo¿e nie mówi. Czy to ma znaczenie? Twoja postawa jest roszczeniowa. Nie mo¿e siê z nikim spotykaæ, nie mo¿e nikomu nic mówiæ. Poprzez u¶cisk d³oni jego kole¿anki wywnioskowa³a¶, ¿e Ciê zdradza. Wyobra¿am sobie jak musi czuæ siê Twój ch³opak, który tak± argumentacjê s³yszy z Twoich ust co jakis czas. Nie dziwiê siê, ¿e wyszed³ i nie chce o Tobie i tym zamieszaniu my¶leæ.

Przeczyta³em, ¿e on nie poszed³ na ustêpstwa (czyli Twój dyktat) a Ty nie akceptujesz tej sytuacji. Mo¿e to i dobrze? Ewidentnie nie macie do siebie zaufania i jeste¶cie wzglêdem siebie zaborczy. G³owa do góry, znajdziesz faceta, który bêdzie gotowy zrezygnowaæ ze swojego zycia po to, aby¶ Ty by³a w pe³ni usatysfakcjonowana i odda Ci swój ca³y wolny czas.
Dokladnie tak. Widac, ze Autorka ma tendencje do nakrecania sie przez nadinterpretacje roznych sytuacji, to sa jej domysly, a nie fakty. A jego reakcja na te zarzuty wcale nie musi byc efektem tego, ze cos ma do tej laski i wielka milosc zaraz, tylko reakcja obronna i zlosc ktora nim kieruje.

Ja uwazam, ze taki typ zazdrosci (chorobliwy, gdzie ogranicza sie druga osobe) wnosi bardzo wiele zlego do zwiazku i albo sie ogarnia ten temat z soba, pracuje sie nad soba albo zmienia sie faceta/dziewczyne, skoro wywoluje takie reakcje i jest nam zle. Zdrowy zwiazek w takich warunkach to abstrakcja.
__________________
Wymiankowy:

Dok³adka: Perfumy, minera³y, podk³ady, hybrydy, kosmetyki do w³osów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-11-11, 17:29   #94
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomo¶ci: 30 133
Dot.: Ch³opak + si³ownia + inna dziewczyna

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Poka¿ wiadomo¶æ
Eee... Ja te¿, ale ja dopiero wróci³am po d³ugim p³ywaniu. Facet, który chodzi tam cztery razy w tygodniu? Dziwne...

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
Sorry, E. nie K. Pomy³ka.

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ¶ci¶le tajnego rz±dowego programu badañ nad eksperymentaln± szczepionk± na malariê.
Limonka2738 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-11-11, 17:36   #95
meski_punkt
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomo¶ci: 223
Dot.: Ch³opak + si³ownia + inna dziewczyna

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Poka¿ wiadomo¶æ
Sorry, E. nie K. Pomy³ka.

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
??? O kogo chodzi i czemu j± poprawiasz?
meski_punkt jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-11-11, 17:52   #96
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomo¶ci: 30 133
Dot.: Ch³opak + si³ownia + inna dziewczyna

Cytat:
Napisane przez meski_punkt Poka¿ wiadomo¶æ
??? O kogo chodzi i czemu j± poprawiasz?
Sam± siebie poprawiam. My¶la³am, ¿e K. jest s³aby na si³owni, a to E. jest s³aba.

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ¶ci¶le tajnego rz±dowego programu badañ nad eksperymentaln± szczepionk± na malariê.
Limonka2738 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-11-11, 18:44   #97
Hultaj
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomo¶ci: 27 877
Dot.: Ch³opak + si³ownia + inna dziewczyna

Cytat:
zgodzi³a¶ siê zerwaæ znajomo¶ci (nie wiem po co, ale teraz nie miej pretensji).
nie ¿artuj. To tak jakby¶ usprawiedliwia³ kopanie staruszki ¿e mo¿na j± kopaæ bo pozwala siê kopaæ.
Dziewczyna siê zakochala i nie zauwazy³a toksycznych zachowañ jakie cechuj± g³ównie jej faceta, ale to nie powód by go nie skrytykowaæ.


Cytat:
Poprzez u¶cisk d³oni jego kole¿anki wywnioskowa³a¶, ¿e Ciê zdradza. Wyobra¿am sobie jak musi czuæ siê Twój ch³opak, który tak± argumentacjê s³yszy z Twoich ust co jakis czas.
Nie wywnioskowa³a, ¿e facet j± zdradza tylko wskaza³a u¶cisk jako przyklad agresywnego napastliwego potraktowania w czasie ich zapoznawania.
To akurat bzdura jak i inne rzeczy oraz to, jaka naprawdê jest autorka i jej facet, wiedz± oni sami.

Ale. Trzymaj±c siê tego co zosta³o napisane.
W³a¶nie za to tak trudno nie kochaæ wiza¿u.

Dziewczyna po kilku latach za¿ada³a, tak, za¿±da³a od faceta, ¿e ma sobie znale¼æ inne towarzystwo do machania 4 x w tyg nog± na si³ce ni¿ kocicy, której autorka nie lubi wietrz±c pismo nosem, ¿e tamtej na fitstajlach zale¿y najmniej. Mówi ch³opakowi otwarcie, ¿e przejrza³a jego bez problemu dostêpnego fejsa i wynika z niego ze zakupki z ojcem by³y zakupkami z panienk±.
Facet ¿eby by³o ¶mieszniej zaczyna chowaæ siê z telefonem w kiblu jak gimnazjalista przed matk±.

Ten sam facet od lat funduje toksyk i rycie bani dziewczynie.
Z tym siê nie koleguj, do tego nie id¼, a z tym nie je¼dzij busem bo nie mam zamiaru dowiadywaæ siê na uczelni ¿e mam rogi.
Nie ¿adne nawet: ''nie znióslbym gdyby¶ odesz³a do innego'' tylko ''nie rób mi wsi''.
Kole¿anka biedna taka, karnet kupi³a. Straszne. Karnety kupuje siê co miesi±c nie co rok.
W ogóle to mi nie mów z kim mam siê kolegowaæ i do kogo mam siê rozanielaæ w u¶miechach.

Ale kto jest psycholem? Autorka.

No ja sobie nie wyobra¿am co czuje czlowiek który narzuca partnerce takie ograniczenia bo nie potrzebujê tego wcale wiedzieæ.

Jak dla mnie mo¿na sobie w zwi±zku zabraniaæ czego dusza zabraknie, ale powinno to dotyczyæ obu stron i nie ma przepro¶.
Jak dziewczyna ¶mia³a s³ysz±c tego nie rób, tamtego nie rób to samo powiedzieæ do ch³opaka. Wariatka, nie zajarzy³a kto jest panem a kto poddan±.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2017-11-11 o 18:48
Hultaj jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2017-11-11, 19:51   #98
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomo¶ci: 9 017
Dot.: Ch³opak + si³ownia + inna dziewczyna

Meski_punkt caly ich zwiazek stal sie toksyczny, ale czemu tak mocno obwiniasz autorke? Relacja z ta dziewczyna po prostu ja niepokoila, skoro ostatnio facet ukrywal telefon to tym bardziej. Pamietaj ze to on zaczal chore ataki zazdrosci i nawet nie mowil jej ze z tym ma tam nie chodzic czy cos ale czepial sie o kazda jej relacje, robil awantury. Dreczyl psychicznie az dziewczyna zamiast z nim zerwac i odejsc od kogos kto akurat calkowicie jej nie ufa i chce kontrolowac zerwala kontakt ze znajomymi co bylo bledem....
Candy_lips jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-11-11, 21:27   #99
Ashaai
Zakorzenienie
 
Avatar Ashaai
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomo¶ci: 4 036
Dot.: Ch³opak + si³ownia + inna dziewczyna

Serio ktoras uwaza ze jego relacja z kolezanka jest normalna i nie niepokoj±c±? Coz za naiwnosc.
Dlatego oklamal autorke i poszedl z panienka na zakupy mowiac ze jedzie z ojcem?
Dlatego ucieka z telefonem do lazienki? Ja na koniec jeszcze bym mu ten telefon dobrze przetrzepala bo cos czuje ze nie o tym jednym spotkaniu nie wiedzialas.
Facet ma juz alternatywe i gwarantuje ze zaraz po waszym rozstaniu spiknie sie z ta harpia...

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Pani in¿ynier
[*] B. "Psia dusza wiêksza jest od psa i kiedy siê u¶miechasz do niej, ona siê hu¶ta na ogonie"...
Ashaai jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-11-11, 22:21   #100
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomo¶ci: 9 017
Dot.: Ch³opak + si³ownia + inna dziewczyna

Teoretycznie moglby ukrywac telefon z obawy pdzed chorobliwa zazdroscia dziewczyny :-D Jednak to raczej nie ta sytuacja i tak te uwazam, ze ta relacja jest niepokojaca. Woli z kolezanka chodzic na silownie, bo ona sama sobie nie poradzi Mnie by w takiej sytuacji nie chodzilo o zerwanie z nia kontaktu ale zmiane priorytetow. Powinien sie cieszyc ze jego dziewczyna chce z nim tam chodzic a nie wymyslac wymowki. Ogolnie ukrywanie telefonu tez o czyms swiadczy a tak jak pisalam to z opisu chorobliwie zazdrosny a to wlasnie takie osoby zazwyczaj maja cos na sumieniu wiec mysla ze kazdy majac kolegow czy kolezanki sie na nich rzuci...
Candy_lips jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-11-11, 22:23   #101
meski_punkt
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomo¶ci: 223
Dot.: Ch³opak + si³ownia + inna dziewczyna

W pierwszym moim wpisie zaznaczy³em, ¿e ta relacja jest "dziwna", zarówno autorka jak i jej ch³opak. Nie obwiniam j±, podejrzewam, ¿e siê nie rozstan±, w koñcu znajd± konsensus. Tak naprawdê to opisana sytuacja jest bzdurna. Skupianie siê na detalach. Nie jest normalnym, ¿e chowa siê w ³azience z telefonem. Ale czy normalne jest to, ¿e ca³y czas autorka wysnuwa podejrzenia, zabrania kontaktów, przegl±da prywatne wiadomo¶ci? Ch³opak to czuje i siê kryje z kontaktem.

Przyk³ad ze staruszk± nijak ma siê do tej sytuacji. (Je¶li siê jednak zastanowiê chwilê, to co do zasady je¶li staruszka chce, ¿eby j± kto¶ bi³, to dlaczego mam tego nie usprawiedliwiæ? Jej cia³o, jej sprawa). Je¶li facet ma j± zdradzaæ, to niezale¿nie, czy bêdzie mia³ zgodê na treningi czy nie, to i tak to zrobi. Nie ma wzajemnego zaufania, dlatego ciê¿ko jest co¶ razem zbudowaæ.
meski_punkt jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2017-11-11, 22:40   #102
NymphetamineN91
Raczkowanie
 
Avatar NymphetamineN91
 
Zarejestrowany: 2017-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomo¶ci: 32
Dot.: Ch³opak + si³ownia + inna dziewczyna

Widzê, ¿e to ja jestem tym potworem w zwi±zku, w oczach niektórych pisz±cych tutaj. No có¿. Mo¿e nale¿y doczytaæ resztê w±tku. Jego wiadomo¶ci przez dwa lata wpad³y mi w rêce mo¿e 3 razy, kiedy okienko rozmowy na Facebooku by³o otwarte i zostawione na w³±czonym laptopie, do którego siê w³a¶nie dosiada³am w celu odrobienia pracy domowej. Nie grzebie w jego prywatnych wiadomo¶ciach, nie zabieram telefonu ¿eby sobie poczytaæ i nie loguje siê na jego Facebooka. Gwoli ¶cis³o¶ci K. Robi³ tak zawsze, tyle ¿e ja nie mam nic do ukrycia. Tak dla zasady czepia³ siê nawet emotikon w rozmowach, bior±c je za formê zbytniego spoufalania siê z danym koleg±. No nie wiem, mo¿e ja po prostu nie dostrzegam tego jak z³a i niedobra jestem.



K. wróci³ do domu. Przeprosi³ mnie, rozmowa na temat zwi±zku zosta³a wznowiona. W³a¶ciwie to nie wiem co mam zrobiæ, da³am sobie i jemu na wstrzymanie aktualnie. Napisa³ od razu do E. ¿e nie zamierza z ni± uczêszczaæ na si³owniê. E. zrobi³a mu awanturê, bo umowa by³a inna, ona nie ma co teraz ze sob± zrobiæ, liczy³a ¿e bêdzie mog³a z nim chodziæ, a teraz zosta³a na lodzie. Ogólnie gigantyczna obraza majestatu i przesta³a siê do niego odzywaæ.

Nie wiem co dalej. Kochaæ nie przestaje siê po jednym dniu i mimo wszystkich k³ótni dalej czujê siê z nim mocno zwi±zana. Co do E. to je¿eli, a tego siê spodziewam po dzisiejszym dniu i jej pretensjach do K., podejdzie do mnie na si³owni z problemem w moj± stronê, to po prostu zwrócê jej uwagê, ¿e bior±c siê za zajêtego faceta, powinna siê liczyæ z mo¿liwo¶ci± ¿e jego partnerce siê to nie spodoba. Tyle, dowidzenia.

Sytuacjê z K. sobie przemy¶le, nie wiem czy warto dzia³aæ co¶ dalej. Raczej nie, chocia¿ jest to mimo wszystko kusz±ce. Bojê siê ¿e bêdê sobie plu³a w brodê, nie próbuj±c naprawiæ "nas".

Zawióz³ mnie dzisiaj na si³owniê, trenowali¶my równolegle, E. siê nie pojawi³a mimo ¿e to planowa³a.
__________________
It's better to be a lion for a day than a sheep all your life.
NymphetamineN91 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-11-11, 22:58   #103
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomo¶ci: 22 549
Dot.: Ch³opak + si³ownia + inna dziewczyna

Cytat:
Napisane przez NymphetamineN91 Poka¿ wiadomo¶æ
K. wróci³ do domu. Przeprosi³ mnie, rozmowa na temat zwi±zku zosta³a wznowiona. W³a¶ciwie to nie wiem co mam zrobiæ, da³am sobie i jemu na wstrzymanie aktualnie. Napisa³ od razu do E. ¿e nie zamierza z ni± uczêszczaæ na si³owniê. E. zrobi³a mu awanturê, bo umowa by³a inna, ona nie ma co teraz ze sob± zrobiæ, liczy³a ¿e bêdzie mog³a z nim chodziæ, a teraz zosta³a na lodzie. Ogólnie gigantyczna obraza majestatu i przesta³a siê do niego odzywaæ.
No i s³usznie E. siê obrazi³a, skoro K. najpierw siê z ni± umawia³, a potem j± wystawi³.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-11-11, 23:19   #104
NymphetamineN91
Raczkowanie
 
Avatar NymphetamineN91
 
Zarejestrowany: 2017-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomo¶ci: 32
Dot.: Ch³opak + si³ownia + inna dziewczyna

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;78735901]No i s³usznie E. siê obrazi³a, skoro K. najpierw siê z ni± umawia³, a potem j± wystawi³.[/QUOTE]

To ju¿ jest jej problem, nie bra³a pod uwagê marginesu b³êdu pod postaci± mojej osoby, która mog³a zmieniæ decyzje K.
My¶l, co chcesz, ale uwa¿am, ¿e "dobrze jej tak" - tak, jestem wrednym, rudym chamem.
NymphetamineN91 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-11-11, 23:40   #105
Micraell
Zakorzenienie
 
Avatar Micraell
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomo¶ci: 3 760
Dot.: Ch³opak + si³ownia + inna dziewczyna

My¶lê, ¿e je¿eli bêdziecie chcieli kontynuuowaæ ten zwi±zek to powinni¶cie oboje przedyskutowaæ jeszcze raz granice w zwi±zku. Ty masz prawo do znajomych i wychodzenia z nimi, tak samo jak on. I do prywatno¶ci na facebooku, mailu czy gdziekolwiek w internecie. Zmieñ has³a i zobacz jaka bêdzie reakcja, ale przy kolejnych fochach lub na przyk³ad szanta¿ach "czemu mi nie ufasz i nie podasz has³a" to bym jednak siê ewakuowa³a.
__________________

"Well, I guess it would be nice, if I could touch your body, you know not everybody, has got a body like you."

~George Michael

Micraell jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-11-11, 23:47   #106
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomo¶ci: 9 017
Dot.: Ch³opak + si³ownia + inna dziewczyna

Meski_punkt jaki konsensus znajda? On nadal bedzie mial kolezanke, a ona wlasnie nadal nawet kolezanki nie bedzie miec, bo on bedzie chorobliwie zazdrosny? Czy nagle go olsni ze skoro on moze miec kolezanke to ona tez powinna miec znajomych bo to normalna potrzeba czlowieka?
Candy_lips jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-11-12, 01:26   #107
mariamalaria
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomo¶ci: 4 900
Dot.: Ch³opak + si³ownia + inna dziewczyna

Cytat:
Napisane przez NymphetamineN91 Poka¿ wiadomo¶æ
Tak. K. uwa¿a ¿e moja uczelnia to posiadówka ze znajomymi, on nie wie przecie¿ co ja robiê w tym czasie. Ja uwa¿am ¿e uczelnia = siê jego praca, a nie czas wolny który spêdza de facto z kole¿ank±. Tak?

Co ja mam zrobiæ ¿eby on z ni± nie chodzi³ na t± si³owniê? ¯eby chocia¿ spróbowaæ to zmieniæ. Naprawdê nie chce go straciæ, znam jego wady, ale jest dla mnie bardzo wa¿ny.
Wiesz, w normalnym zwi±zku wystarczy³oby, ¿e powiesz. Kochaj±cy mê¿czyzna by siê dostosowa³ do kochanej kobiety.
mariamalaria jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-11-12, 08:15   #108
NymphetamineN91
Raczkowanie
 
Avatar NymphetamineN91
 
Zarejestrowany: 2017-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomo¶ci: 32
Dot.: Ch³opak + si³ownia + inna dziewczyna

K. usun±³ wszystkie wiadomo¶ci z E.
Chyba nie chcia³am tego jednak wiedzieæ.
NymphetamineN91 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-11-12, 08:23   #109
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomo¶ci: 41 748
Dot.: Ch³opak + si³ownia + inna dziewczyna

Cytat:
Napisane przez NymphetamineN91 Poka¿ wiadomo¶æ
Widzê, ¿e to ja jestem tym potworem w zwi±zku, w oczach niektórych pisz±cych tutaj.
To by³o oczywiste ¿e nie spotkasz siê z tylko jednym rodzajem opinii. Ludzie s± ró¿ni, ich granice w zwi±zkach te¿ s± w ró¿nych miejscach.

Widzisz, ja na przyk³ad widzê problem w zupe³nie innym miejscu ni¿ Ty. Dla Ciebie wci±¿ najwiêkszym bólem jest E, a dla mnie to, ¿e Twój luby to terrorysta i burak o podwójnych standardach. Ja bym z E. nie mia³a ¿adnego problemu, natomiast facet próbuj±cy ograniczyæ mi kole¿anki "bo nie wiadomo co tam robiê" by³by skre¶lony.

Cytat:
Napisane przez NymphetamineN91 Poka¿ wiadomo¶æ
Bojê siê ¿e bêdê sobie plu³a w brodê, nie próbuj±c naprawiæ "nas".
Pytanie tylko jak Ty w ogóle planujesz tu cokolwiek naprawiæ, skoro ten zwi±zek ma delikatnie mówi±c spieprzone podstawy. Bo to, ¿e teraz bêdziecie sobie w uk³adzie "ja dla niego rezygnujê ze wszystkiego co mu nie pasuje, on rezygnuje ze wszystkiego co mi nie pasuje" to nie jest w Waszym przypadku dobra opcja. Dlaczego? Bo macie zupe³nie inne charaktery i wci±¿ nawet w takim uk³adzie to jemu bêdzie wolno wiêcej, to on bêdzie tym, który MO¯E, a Ty wci±¿ bêdziesz t±, która nie bêdzie mia³a nikogo poza nim.
__________________
"Widzia³e¶ tê dziewczynê? Ma nogi za milion z³otych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2017-11-12, 08:30   #110
Ashaai
Zakorzenienie
 
Avatar Ashaai
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomo¶ci: 4 036
Dot.: Ch³opak + si³ownia + inna dziewczyna

Cytat:
Napisane przez NymphetamineN91 Poka¿ wiadomo¶æ
K. usun±³ wszystkie wiadomo¶ci z E.
Chyba nie chcia³am tego jednak wiedzieæ.
Czyli jednak cos do ukrycia bylo.
Jakby nie mial nic na sumieniu to by je zostawil. Sparwdzac nie powinnas ale gdyby byl fair nie balby sie tego co tam bylo.

Przykro mi Kochana ale ewidetnie rogami smyrasz sufit.

A obrazona panienka przeciez nie dlatego ze jej sie trener personalny wycofal tylko obiekt zainteresowania dal jej kosza i wrocil z podkulonym ogonem do swojej kobiety.
Pisac bym nie pisala do niej ale jakbym spotkala nie omieszkalabym przypomniec ze tak nachalne podbijanie do zajêtego faceta i proby manipulacji sa krotka mowiac zwyklym k....wem.

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Pani in¿ynier
[*] B. "Psia dusza wiêksza jest od psa i kiedy siê u¶miechasz do niej, ona siê hu¶ta na ogonie"...
Ashaai jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-11-12, 08:37   #111
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomo¶ci: 41 748
Dot.: Ch³opak + si³ownia + inna dziewczyna

Cytat:
Napisane przez Ashaai Poka¿ wiadomo¶æ
Pisac bym nie pisala do niej ale jakbym spotkala nie omieszkalabym przypomniec ze tak nachalne podbijanie do zajêtego faceta i proby manipulacji sa krotka mowiac zwyklym k....wem.
A dla mnie takie zachowanie jest ¿a³osne. To on jej to ewentualnie powinien przypomnieæ (je¶li faktycznie czego¶ od niego chcia³a), a nie autorka.
__________________
"Widzia³e¶ tê dziewczynê? Ma nogi za milion z³otych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-11-12, 11:10   #112
Hultaj
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomo¶ci: 27 877
Dot.: Ch³opak + si³ownia + inna dziewczyna

Mêski punkt, obie strony w tym zwi±zku maj± swoje za uszami, ale Twój post ewidentnie ma wyd¼wiêk przypisuj±cy wiêksz± winê autorce.

2. Gdy kto¶ jest zbyt s³aby by umieæ siê broniæ nie daje to z automatu usprawiedliwienia oprawcy, wybacz.

Cytat:
No i s³usznie E. siê obrazi³a, skoro K. najpierw siê z ni± umawia³, a potem j± wystawi³.
Je¶li planujesz 4 x tyg spotykaæ siê z kim¶ prywatnie i ta osoba ma partnera to, jakkolwiek jest to sprzeczne z Twoj± filozofi± ''ja i tylko ja'' nale¿y to mieæ dogadane.

Nie chc±c nara¿aæ czyjego¶ zwi±zku na szwank, nale¿y w tej sytuacji zapytaæ (ch³opaka oczywi¶cie), czy twoja dziewczyna nie ma nic przeciwko temu. Ch³opak mo¿e i siê zgodzi³ w dobrej wierze, ale widaæ przeceni³ tolerancjê w³asnej partnerki.
Mo¿e byæ tak, ¿e dziewczyna wyrazi zgodê a po czasie zacznie jej to jednak przeszkadzaæ i to te¿ dobrze jest mieæ na wzglêdzie. I mo¿na sobie oceniaæ kogo¶ jako zaborcz± idiotkê czy pantofla, ale wybór partnerki(ra) jest wyborem przyjaciela (kolegi), i to jest jego sprawa, z kim ¿yje.
Mog± tak¿e dokonywaæ siê zmiany, to, ¿e ch³opak deklaruje gotowo¶æ chodzenia w ³ikendy na si³kê nie równa siê temu, ¿e chodzenie na si³kê staje siê jego obowi±zkiem i nie bêdzie móg³ przez to np. wyje¿d¿aæ nigdzie z dziewczyn±.
Mog± tak¿e w ogóle pojawiaæ siê nowe za³o¿enia, kto¶ mo¿e znale¼æ inne hobby czy przestaæ mieæ czas, wiêc nie wiem naprawdê co mia³oby kole¿ance dawaæ ¿elazny fundament do wymagañ by z ni± zawsze na tej si³owni byæ. Nie wynajê³a ch³opaka, to jest kwestia uprzejmo¶ci a nie ¶wiadczenia us³ugi.

Zatem je¶li komu¶ siê nie chce mieszac w relacji i niepotrzebnie byæ przyczyn± k³ótni, to siê bierze pod uwagê tak¿e stanowisko jego po³ówki.
Je¶li chce siê bru¼dziæ i doprowadziæ do rozpadu to oczywi¶cie dzia³a siê tak, by ten rezultat uzyskaæ.

Kole¿anka, có¿, skoro nie chce chodziæ bez kolegi do æwiczeñ, to traci równowarto¶æ kilkudziesiêciu z³ za wej¶ciówkê miesiêczn±, nie zainwestowa³a milionów monet. Nie mówi±c o tym, ¿e naprawdê nikt jej nie zabrania chodziæ na si³owniê, lub kole¿anka mo¿e zawsze wynaj±æ trenera personalnego/motywacyjnego.
A nie wymy¶li³a sobie, ¿eby wisieæ jak polip na jakim¶ cz³owieku; on ma chodziæ bo ona chodzi. To nie jest ani jej pracownik, ani tym bardziej ¿adna w³asno¶æ, wiêc sorry.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2017-11-12 o 11:24
Hultaj jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-11-12, 12:15   #113
meski_punkt
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomo¶ci: 223
Dot.: Ch³opak + si³ownia + inna dziewczyna

Nie chcia³em atakowaæ ani obra¿aæ autorki tematu, ¼le to zinterpretowa³a¶/li¶cie. Pamiêtajmy o jednym - mamy do czynienia z partnerstwem. Tego tutaj nie ma. S± dwie osoby, dlatego je¶li autorka przedstawia swoje przemy¶lenia i swoje spojrzenie na sprawê to nigdy nie bêdziemy mieli pewno¶ci, ¿e jest tak, jak ona to przedstawia. Prawda zawsze le¿y gdzie¶ po ¶rodku. Napisa³a¶, ¿e nie przegl±dasz jego korespondencji. Ok, ale jednak zrobi³a¶ to, nie jest wa¿ne, czy mia³ w³±czone, czy te¿ nie. Autorko, je¶li ch³opak zachowuje siê nie fair, to powiedz mu to, postaw granice, porozmawiaj. Pozwalasz mu na to, aby on dyktowa³ Ci warunki, zrywania znajomo¶ci itp. Po co to robisz? Mo¿e nie zdajecie sobie sprawy z tego, ¿e oboje czynicie sobie szkodê. Sobie i temu zwi±zkowi.

Napisa³em Ci wczesniej, ¿e jednak znajdziecie konsensus. Kto¶ tam wy¿ej dopytywa³ co on bêdzie oznacza³. W³asnie pójscia na ustepstwa. Ch³opak zrobi³ to o co go poprosi³a¶. Nie wydaje mi siê, ¿e on cos do tej dziewczyny czuje (albo ona do niego). Jesli by³oby tak, to co go przy Tobie trzyma? Zrobisz jak uwa¿asz, b±dz "czujna" i spokojnie obserwuj rozwoj wydarzen. Nie z takich "problemow" wychodzili ludzie.

PS. jestem zwolennikiem sprawdzania tel/korespondencji je¶li nie ma siê do kogo¶ zaufania. Ale oznacza to brak sensu kontynuowania zwi±zku. Nie chodzi nawet o tre¶æ znalezion± w smsach. Nie wyobrazam sobie obdarzyc kogos uczuciem i mu nie ufac.
meski_punkt jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-11-12, 13:38   #114
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomo¶ci: 22 549
Dot.: Ch³opak + si³ownia + inna dziewczyna

Cytat:
Napisane przez NymphetamineN91 Poka¿ wiadomo¶æ
To ju¿ jest jej problem, nie bra³a pod uwagê marginesu b³êdu pod postaci± mojej osoby, która mog³a zmieniæ decyzje K.
My¶l, co chcesz, ale uwa¿am, ¿e "dobrze jej tak" - tak, jestem wrednym, rudym chamem.
I s³usznie, ¿e nie bra³a ciê pod uwagê, bo nie z tob± siê umawia³a. Gdyby mia³a siê przejmowaæ ka¿d± osob±, która mo¿e jako¶ tam wp³yn±æ na decyzjê K., to pewnie musia³aby jeszcze rozwa¿yæ np. jego rodziców i paczkê najbli¿szych znajomych
Zachowujesz siê jakby ona by³a wspó³odpowiedzialna za twój zwi±zek, a w rzeczywisto¶ci odpowiedzialni za taki jego stan jeste¶cie wy³±cznie ty i twój facet.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-11-12, 13:44   #115
NymphetamineN91
Raczkowanie
 
Avatar NymphetamineN91
 
Zarejestrowany: 2017-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomo¶ci: 32
Dot.: Ch³opak + si³ownia + inna dziewczyna

Aktualnie moje stanowisko mo¿na okre¶liæ jako "picie piwa i obserwowanie go¶ci".
Nie zajrzê wiêcej w jego telefon, uzyska³am to czego chcia³am, spróbujê delikatnie K. namówiæ w najbli¿szym czasie na jakie¶ wspólne wyj¶cie z moimi znajomymi z uczelni. Zobaczê czy E. bêdzie siê czepiaæ mnie lub jego. Nie zak³adam najgorszego.
A co do znajomych to mo¿e spróbujê go "oswoiæ" i pokazaæ mu ¿e Ci ludzie nie s± zagro¿eniem dla niego, tak jak ja nie uwa¿a³am do tej pory jego znajomych za gro¼bê dla mojej osoby. Mo¿e w ten sposób za jaki¶ czas bêdê mog³a spokojnie wyj¶æ gdzie¶ sama i nie denerwowaæ go tym.
Nie bêdê siê ju¿ uginaæ, powiedzia³am mu o tym, a co on z tym zrobi to ju¿ zale¿y od niego. Powoli ale stanowczo bêdê d±¿y³a do celu. Je¿eli znowu wyst±pi taka sytuacja to nie bêdê siê ju¿ szarpaæ z nim. Mam do¶æ takich napadów, k³ótni i ca³ej tej otoczki z³o¶ci bo nie pozwala mi to normalnie funkcjonowaæ i siê uczyæ. A mi akurat bardzo na tym zale¿y.

EDIT: Ja proponuj±c komu¶ jakie¶ wyj¶cia, wiedz±c ¿e ma partnera, to nawet z grzeczno¶ci zapytam czy nie ma nic przeciwko i uwzglêdniam ¿e istnieje i ma swoj± opiniê na dany temat. Ale to ja. Nikt jej nie ka¿e uwzglêdniaæ jego rodziny do 5 pokoleñ do ty³u, tylko braæ pod uwagê mnie - mieszkam z nim, dodatkowo chcia³am braæ udzia³ w treningach, które kolidowa³y z jej interesem.

Edytowane przez NymphetamineN91
Czas edycji: 2017-11-12 o 13:50
NymphetamineN91 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-11-12, 13:55   #116
Nimve
Zakorzenienie
 
Avatar Nimve
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Zo³zarium
Wiadomo¶ci: 3 698
Dot.: Ch³opak + si³ownia + inna dziewczyna

Wybacz Lisbeth, ale czy Ty zawsze musisz byæ na przekór i to ju¿ na si³ê? Dla mnie jest jasne, ¿e jak umawiam siê z zajêtym facetem to muszê braæ pod uwagê jego partnerkê. Tym bardziej je¶li wiem, ¿e zajmujê jej miejsce. To jaka¶ podstawa funkcjonowania w spo³eczeñstwie. To ka¿dy ma patrzeæ tylko na swój ty³ek i mieæ w nosie jak to mo¿e wp³ywaæ na innych?

W innej sytuacji taka zmiana planów by³aby nie fair, ale uwa¿am, ¿e nie w tej. Gdyby autorka powiedzia³a, ¿e æwiczenia nie s± dla niej i rezygnuje, ch³opak znalaz³by sobie kole¿ankê, a autorka z zazdro¶ci by jednak zmieni³a zdanie to by³oby oczywiste, ¿e nie ma prawa niczego ¿±daæ. Ale nie co¶ takiego, gdzie by³a mowa, ¿e robi sobie tylko przerwê póki nie ogarnie swoich spraw i wraca. Nikogo nie zaskoczy³a. Wróci³a tak jak by³o wcze¶niej zaplanowane. A tamta dziewczyna gdyby chcia³a mieæ tylko partnera do towarzystwa na si³ce, wykaza³aby chocia¿ minimum zaanga¿owania, ¿eby przynajmniej poznaæ dziewczynê swojego kolegi, a nie odstawia takie cyrki i fochy. Serio, dla Ciebie to nie jest niepokoj±ce? Jak dla mnie to tak robi zazdrosna laska, a nie normalna kumpela.
Nimve jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-11-12, 14:25   #117
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomo¶ci: 22 549
Dot.: Ch³opak + si³ownia + inna dziewczyna

Cytat:
Napisane przez Nimve Poka¿ wiadomo¶æ
Wybacz Lisbeth, ale czy Ty zawsze musisz byæ na przekór i to ju¿ na si³ê? Dla mnie jest jasne, ¿e jak umawiam siê z zajêtym facetem to muszê braæ pod uwagê jego partnerkê. Tym bardziej je¶li wiem, ¿e zajmujê jej miejsce. To jaka¶ podstawa funkcjonowania w spo³eczeñstwie. To ka¿dy ma patrzeæ tylko na swój ty³ek i mieæ w nosie jak to mo¿e wp³ywaæ na innych?
Co to znaczy "na si³ê" w kontek¶cie wypowiedzi na forum internetowym?
Dla ciebie jest jasne, ¿e z zajêtym facetem masz jaki¶ tam schemat postêpowania. Ja takiego schematu nie mam i nikt inny równie¿ nie musi mieæ, w tym E. czy jak jej tam by³o. Zwi±zek jest spraw± osób stanowi±cych ten zwi±zek, a nie ca³ego spo³eczeñstwa, dlatego nie wiem po co ten tekst o "podstawach funkcjonowanie w spo³eczeñstwie".
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-11-12, 14:37   #118
Nimve
Zakorzenienie
 
Avatar Nimve
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Zo³zarium
Wiadomo¶ci: 3 698
Dot.: Ch³opak + si³ownia + inna dziewczyna

Mam taki schemat, ¿eby przed tym co robiê zastanowiæ siê, czy nie wp³ywam tym na innych i czy kto¶ siê z moim postêpowaniem nie bêdzie ¼le czu³, a nie idê jak przecinak, bo mam inne normy i w nosie. Jak dla mnie to nie wtrynianie siê komu¶ w zwi±zek jest spo³eczn± norm± dobrego zachowania.

Laska z si³owni ewidentnie ma co¶ do faceta, a Ty ci±gle próbujesz udowodniæ, ¿e autorka nie powinna s³owem pisn±æ, bo przecie¿ z tamt± siê umówi³ i koniec. No umówi³, ale dziewczyna chyba ma trochê inteligencji i mog³a siê domy¶leæ, ¿e je¶li kto¶ nie jest singlem, tylko dzieli ¿ycie z partnerem, to ten partner te¿ ma co¶ do powiedzenia i mo¿e plany pokrzy¿owaæ. Tym bardziej, je¶li siê do niego wrogo odnosi. Wiedzia³a w jaki uk³ad wchodzi wiêc do kogo pretensje. Skoro autorka nie powinna byæ z³a, to tamta równie¿, w koñcu ka¿dy sobie mo¿e robiæ co chce.
Nimve jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-11-12, 14:41   #119
softness
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomo¶ci: 80
Dot.: Ch³opak + si³ownia + inna dziewczyna

Dla mnie w ogóle to z kosmosu sytuacja - ból ty³ka, ¿e on zmieni³ plany, a ona teraz biedna wystawiona... Dwoje doros³ych ludzi umawia siê, ¿e bêdzie chodziæ na si³owniê, jednemu z nich zmieniaj± siê plany i musi siê wycofaæ, ¿ycie, o co tu focha strzelaæ? Cyrograf podpisywali? Umowê na czas okre¶lony?
Tak na marginesie - podczas wysi³ku fizycznego wydzielaj± siê endorfiny, które pod¶wiadomie przypisuje siê osobie, razem z któr± ten wysi³ek wykonujemy. Dlatego wspólne uprawianie sportu zbli¿a do siebie pary i zwiêksza prawdopodobieñstwo zdrady, je¶li partner uprawia ten sport z kim¶ innym. Oczywi¶cie nie ma sensu wpadaæ w paranojê, ale w takiej sytuacji, gdy kole¶ siê upiera, ¿e chce chodziæ na si³kê z tamt± lask±, która na dodatek siê zachowuje w tak dziwny sposób... Jeszcze mog³abym zrozumieæ, je¶li faktycznie z jakich¶ powodów jemu siê lepiej z ni± æwiczy, przyzna³ to szczerze, mo¿e niektórzy byliby w stanie to zaakceptowaæ.. Ale dodaj±c te wszystkie inne fakty, k³amstwa, pokasowane rozmowy, wychodzenie z telefonem z pomieszczenia... Na bank Twoje rogi rysuj± sufit autorko... Szanujê Twoj± decyzjê, ¿e chcesz daæ go¶ciowi drug± szansê, ale pewnie bêdzie to tylko frustruj±ca próba reanimowania czego¶, co ju¿ dawno zdech³o.
softness jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-11-12, 14:46   #120
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomo¶ci: 7 327
Dot.: Ch³opak + si³ownia + inna dziewczyna

Dla mnie to jest chora sytuacja.

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Intymnie


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2017-11-18 00:51:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:47.