czy musze byc pelnoletnia zeby moc sama bez wiedzy rodzicow isc do ginekologa???? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-29, 10:59   #1
pylinka
Raczkowanie
 
Avatar pylinka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 49

czy musze byc pelnoletnia zeby moc sama bez wiedzy rodzicow isc do ginekologa????


witam! mam pewien problm.. nie jestem jeszcze pelonoletnia dopiero za 2 miesiace a chcialabym wybrac sie do ginekologa, ale bez wiedzy rodzicow...slyszalam ze na mocy prawa do ginekologa osoby niepelnoletnie musza przychodzic z opiekunem , lub tez ginekolog ma prawo zawiadomic o badaniu i rozmowie rodzicow... dziewczynki pomozcie!!!!!!!!!!! co wiecie na ten temat????? same rozumiecie, nie chce miec kichy.... a chce z nim pogadac o antykoncepcji wiec jednak rodzice byliby mi zbedni
co robic???
prosze Was, piszcie
pylinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-29, 11:03   #2
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: czy musze byc pelnoletnia zeby moc sama bez wiedzy rodzicow isc do ginekologa????

wydaje mi sie ze tak moze byc ,ale wtedy kiedy masz mniej niz 15 lat.
bess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-29, 11:09   #3
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: czy musze byc pelnoletnia zeby moc sama bez wiedzy rodzicow isc do ginekologa??

Spokojnie możesz.


Ja z kolei słyszała, że jak się ma 16 lat. Traktują cię wtedy jak każdą partnerkę. Lekarz nie ma prawa nic nikomu o tobie mówić. Ponadto, nawet jeżeli jesteś młodsza i przychodzisz z opiekunem, to ginekolog ma obowiązek go wyprosić w czasie badania. Ale ciebie to juz nie dotyczy. Powodzenia
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-29, 11:13   #4
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: czy musze byc pelnoletnia zeby moc sama bez wiedzy rodzicow isc do ginekologa??

Możesz iść spokojnie sama
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-29, 11:36   #5
et-ka
Zakorzenienie
 
Avatar et-ka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 6 202
GG do et-ka
Dot.: czy musze byc pelnoletnia zeby moc sama bez wiedzy rodzicow isc do ginekologa??

i spokojnie możesz skorzystać z wyszukiwarki, bo taki wątek pojawil sie tutaj z 14326765162 razy.
__________________

Dyskretnej troski trzeba mi..
et-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-29, 11:42   #6
mouzi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 157
Dot.: czy musze byc pelnoletnia zeby moc sama bez wiedzy rodzicow isc do ginekologa????

ja chodzilam o 15 roku zycia i nikt mnie jeszcze nie wygonil i nie kazal przyjsc z opiekunem. spokojnie wypisala mi tab anty mimo ze nie bylam pelnoletnia
mouzi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-29, 13:56   #7
pylinka
Raczkowanie
 
Avatar pylinka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 49
Dot.: czy musze byc pelnoletnia zeby moc sama bez wiedzy rodzicow isc do ginekologa????

qrde ... bo wiecie o co mi chodzi dziewczynki... chodzi mi o to ze jak juz do niego pojde to zeby nie bylo kichy w tej postaci ze on mi wypisze tabletki albo cos i bedzie chcial zawiadomic rodzicow..a ja koncze 18 za 2 miechy dopiero..ale musze isc teraz a wyobrazacie sobie... jesli zawiadomi rodzicow to w domu pieklo :/ niestety moi rodzice sa ogoleni jacys niezyciowi i malo tolerancyjni na to ze swiat idzie naprzod co radzicie isc czy poczekac? albo sprobowac a jak bedzie chcial zawiadomic rodzicow to co robic wtedy?powiedziec ze przyjde za 2 miesiace ...qrdeeeeeeee bo jestem pewna ze pojde do gabinetu prywatnego... jak myslicie??? wieksozsc z Was ( dzieki!!) pisze ze nie sprawdzali... ech...
piszcie
pylinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-07-29, 14:02   #8
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: czy musze byc pelnoletnia zeby moc sama bez wiedzy rodzicow isc do ginekologa??

Oczywiście, że iść. Lekarz nie ma prawa o niczym nikogo zawiadamiać. Wogóle to myślisz, że jego to będzie obchodzić?

No chyba, że jesteś z maleńkiej miejscowoście, gdzie wszyscy wszystko o sobie wiedzą, a jedyny gin w okolicy ma własne teorie moralności. ale wtedy predzej ci wogóle nie przepisze, niż kogoś zawiadomi.
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-29, 14:04   #9
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: czy musze byc pelnoletnia zeby moc sama bez wiedzy rodzicow isc do ginekologa????

twoi rodzice sa ogoleni?
rzeczywiscie sa malo tolerancyjni i trzymali cie chyba pod kloszem,a jesli do tego 18 roku zycia mialabys jakies dolegliwosci?to co tez masz czekac i cierpiec?do ginekologa nie chodzi sie tylko po tabletki.
dziwne nie powiedzialabym ze masz 18 lat.idz zbadaj sie dostaniesz pigulki i dobrze sie zabezpieczaj.tylko bierz regularnie i przeczytaj ulotkepowodzenia
bess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-29, 15:00   #10
Morelka1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 65
Dot.: czy musze byc pelnoletnia zeby moc sama bez wiedzy rodzicow isc do ginekologa????

chyba miało być "ogólnie"
Morelka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-29, 15:19   #11
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: czy musze byc pelnoletnia zeby moc sama bez wiedzy rodzicow isc do ginekologa??

heh myslalam ze to jakis slang mlodziezowy i taka jestem zacofana ze nic juz nie rozumiem
bess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-29, 16:30   #12
**KaNiA**
Raczkowanie
 
Avatar **KaNiA**
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 301
GG do **KaNiA**
Dot.: czy musze byc pelnoletnia zeby moc sama bez wiedzy rodzicow isc do ginekologa????

Cytat:
Napisane przez pylinka
qrde ... bo wiecie o co mi chodzi dziewczynki... chodzi mi o to ze jak juz do niego pojde to zeby nie bylo kichy w tej postaci ze on mi wypisze tabletki albo cos i bedzie chcial zawiadomic rodzicow..a ja koncze 18 za 2 miechy dopiero..ale musze isc teraz a wyobrazacie sobie... jesli zawiadomi rodzicow to w domu pieklo :/ niestety moi rodzice sa ogoleni jacys niezyciowi i malo tolerancyjni na to ze swiat idzie naprzod co radzicie isc czy poczekac? albo sprobowac a jak bedzie chcial zawiadomic rodzicow to co robic wtedy?powiedziec ze przyjde za 2 miesiace ...qrdeeeeeeee bo jestem pewna ze pojde do gabinetu prywatnego... jak myslicie??? wieksozsc z Was ( dzieki!!) pisze ze nie sprawdzali... ech...
piszcie
nie masz sie czego bac Mala . mozesz normalnie isc i niczego sie nie bac. ewentualnie jak bedziesz szla prywatnie o gina a nie na ta cholerna kase chorych to mozesz sobie dodac te dwa miechy, bo on i tak tego nie bedzie sprawdzal bo to nie jest przeciez az tak wazne.. hehe ale ja nie chce Cie do niczego namawiac tak tylko mowie, ze jak sie boisz to moze powiedz ze zamiast np. 10.10.1988 urodzilas sie 10.06.1988 zawsze mozna powiedziec ze sie przeslyszal pozdrawiam
__________________
**KaNiA** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-29, 17:27   #13
pylinka
Raczkowanie
 
Avatar pylinka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 49
Dot.: czy musze byc pelnoletnia zeby moc sama bez wiedzy rodzicow isc do ginekologa????

haha sorry faktycznie mialo byc ogolnie
nooo raczej jestem zalej miejscowosci..zreszta to nie tylko o to chodzi..chodzi o to ze moj chlopak jest za granica i poki co fundusze narazie dostaje od nich zeby sie z nim widywac. A gdyby sie dowiedzieli to by mi poprostu nie dawali
szczesciarze ktorzy maja nowoczesnych rodzicow...
a dlaczego nie powiedzialabys ze mam 18 ?
pozdrawaim wszytskich i dzieki za odp
pylinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-29, 17:29   #14
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: czy musze byc pelnoletnia zeby moc sama bez wiedzy rodzicow isc do ginekologa????

dlatego bym nie powiedziala bo mlodsze od ciebie pisza tu ze tak wywijaja ze hoho ,15 latki juz sie pchaja do sexu.A Twoi rodzice powinni sie cieszyc ze myslisz rozsadnie i chcesz sie dobrze zabezpieczac,
bess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-29, 17:41   #15
pylinka
Raczkowanie
 
Avatar pylinka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 49
Dot.: czy musze byc pelnoletnia zeby moc sama bez wiedzy rodzicow isc do ginekologa????

niestety ja tez to wiem...totalna beznadzieja z tymi nastolatami :/ dla mnie seks nie jest tylko cialem ale wyrazaniem milosci... dlatego zdecyydowalam sie dopeiro teraz , kiedy czuje ze jestem na to gotowa. Ale chce sie dobrze zabezpieczyc bo chce pojsc normalnie na studia...a tak przy okazji bess zapytam sie Ciebie alebo tez kogos zorientowanego..czy jest sens w tym zeby on mi przepisywal tabletki jesli tym razem spedze z nuim tylko tydzien...? czy tabletki trzeba caly czas brac czy moge je brac np jeden cykl i przerwac...? czy lepiej byloby zastosowac cos innego...?moze mam glupie pytania ale poprostu nie wiem jesli ktos sie orientuje to prosze o odp buziaki dziewczynki
pylinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-29, 17:43   #16
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: czy musze byc pelnoletnia zeby moc sama bez wiedzy rodzicow isc do ginekologa????

mozesz wziac jedno opakowanie i na nim poprzestac.
pewnie mozna by zastosowac co innego i inni moze cos Ci doradza ale ja osobiscie wole pigulki i nie ufam niczemu innemu
bess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-29, 17:57   #17
pylinka
Raczkowanie
 
Avatar pylinka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 49
Dot.: czy musze byc pelnoletnia zeby moc sama bez wiedzy rodzicow isc do ginekologa????

dzieki wielkie
wlasnie tak samo jak jakos boje sie uzyc czegos innego..no ale pogadam z ginekologiem.ale jak myslisz... jak to sie bierze? zaczyna sie wpierwszy dzien cyklu? I kazda tabletka dziala? czy trzeba jakas okreslona ilosc wziasc?i ile mniej wiecej Twoje kosztuja?przepisal je Tobie bez badan?I myslisz ze nie wplywa to na zdrowie..? i czy jesli przerwe to moge je za jakis czas np 2 miesiace znow uzyc...? przepraszam ze tak duzo pytan ale niedoswiadczona jestem az wstyd jak mozesz odp
pylinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-29, 19:35   #18
**KaNiA**
Raczkowanie
 
Avatar **KaNiA**
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 301
GG do **KaNiA**
Dot.: czy musze byc pelnoletnia zeby moc sama bez wiedzy rodzicow isc do ginekologa????

Cytat:
Napisane przez pylinka
dzieki wielkie
wlasnie tak samo jak jakos boje sie uzyc czegos innego..no ale pogadam z ginekologiem.ale jak myslisz... jak to sie bierze? zaczyna sie wpierwszy dzien cyklu? I kazda tabletka dziala? czy trzeba jakas okreslona ilosc wziasc?i ile mniej wiecej Twoje kosztuja?przepisal je Tobie bez badan?I myslisz ze nie wplywa to na zdrowie..? i czy jesli przerwe to moge je za jakis czas np 2 miesiace znow uzyc...? przepraszam ze tak duzo pytan ale niedoswiadczona jestem az wstyd jak mozesz odp
a ja Ci chetnie podpowiem
no to tak : jesli chcesz miec tabsy anty to gin musi Ci zrobic badania (nie wiem.. to Towja pierwsza wizyta?) przede wszytskim cytologia jest obowiazkowa (przynajmniej tak mowi moj gin) wiec jesli to tylko tak na troche (na tydzien) to nie wiem czy jest sens.. ale wydaje mi sie ze ajk je zaczniesz lykac to juz bedziesz ja tez mialam tylko na dwa miechy, bo potem moj facet jedzie na studia ale jednak bede je brala nawet jak jego nie bedzie.. bo jednak to jest zajefajne zabezpieczenie. o co tam jeszcze pytalas.. hmm..nie wiem czy bedzie tak ze po dwoch miechach bedziesz mogla znowu lykac. to chyba nie ma znaczenia tak bardzo, ale bedziesz musiala rozpoczac w pierwszy dzien okresu.. wiec teraz tez bedziesz musiala sobie to jakos ustalic. aaa! i jak bedziesz sie do niego umawiala to musisz poedziec ze chcesz tabletki anty bo wtedy moze nie bedziesz musiala dwa razy latac do gabinetu tylko od razu zrobi Ci potrzebne badania (mysle tu o cytologii). bedziesz wtedy musiala isc do niego jakos 15 dnia cylku, czyli po rozpoczeciu miesiaczki 15 dzien. ale to on Ci Mala powie, nic sie nie boj bedzie git . tylko napisz mi jak bylo i co tam w ogole bo wiem co czujesz.. tez bylam w takiej sytuacji i przezylam wiec sie nie boj!! . a co do tabsow toja lykam Yasmin i sa to obecnie najlepsze tabletki dwuskladnikowe (moj gin tak mowi) i serio sa fajne. choc na poczatku to sie balam troszke jak czytalam ze mozna miec dusznosci etc ale ja nic takieog nie mialam i nawet mi troche piersi urosly a poza tym to sa jedyne tabletki ktore nie zatrzymuja wody w ogranizmie i dzieki temu nie przytyjesz tylko siq sie lata co chcwile, a ja wczesniej tez tak mialam ze co 5 min lecialam siq wiec teraz to sobie wyobraz . hehe nom.. i moj Yasmin kosztuje jakies 38zl ale to zalezy od miasta. no i przede wszytskim zmus swojego Misia zeby sie z Toba skladal na tabsy bo to bedzioe dla Ciebie (i Tojego portfela) wygoniejsze . kazda z nas przeciez chce sobie czasami cos ladnego kupic . hehe no wiec mam nadzieje ze troche rozwilam Twoje watpliwosci a reszta sie nie przejmuj! jak by jakies pytania byly to czekam
__________________
**KaNiA** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-29, 20:01   #19
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: czy musze byc pelnoletnia zeby moc sama bez wiedzy rodzicow isc do ginekologa????

no to teraz ja.Jak dostalam pigulki nie robiono mi zadnych badan,ani badan krwi ani cytologii ani nic ,jedynie wywiad.
wiec to zalezy od lekarza. ja bralam rozne najpierw dostalam logest bo to niby najlepsze na 1 raz bo ma najmniej hormonow.na koncu bralam stediril 30 taniutki (ok 3,50)bo refundowany,ale i tak nie bedziesz miala chyba wplywu na wybor pigul.skoro idziesz pierwszy raz ,lekarz ci da takie jakie uwaza albo z jaka firme faramceutyczna lubi najbardziej
mozesz sobie robic te przerwy ,ja tak robilam tyle ze zawsze nowe opakowanie w 1 dniu okresu.
nie tylam po zadnych tabletkach(niestety),na poczatku bylo mi troche niedobrze ale pozniej przeszlo,zreszta kazdy reaguje inaczej.Przeczytasz sobie z 10 razy ulotke to bedziesz wszystko wiedziala ,a jak nie bedziesz to sie tu zapytaj
bess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-30, 11:20   #20
pylinka
Raczkowanie
 
Avatar pylinka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 49
Dot.: czy musze byc pelnoletnia zeby moc sama bez wiedzy rodzicow isc do ginekologa????

dzieki wielkie chyba jednak tez wole wziasc tabletki...bo chce czuc sie pewnie... bo jesli bede wciaz sie denerwowac to nei sadze zeby to bylo bardzo przyjemne... ale jeszcze takie pytanko...to ile jedno opakownie ma tabletek? i ile czasu po tym musze to brac? przypuscmy bede sie z nim widziala 15 a okres mam 29 to musze zaczac 29 i kiedy skonczyc, kiedy soattnia?I jak to dziala..czy to calkiem zmienia cykl?i jesli wezme ta ostatnia tabletke to kiedy dostane natsepnego okresu?sorry ze tak Cie mecze...ale poprostu nie bardzo mam sie tego jak dowiedfziec... wiem ze lekrza mi powie wszystko..ale jednak ginekolog to ginekolog i chce tez wiedziec od dziewczyn ktore maja doswiadczenie..bo niektorzy ginekolodzy to poprostu z przyzwyczaenia cos wypisuja a ja np nie bylam pewna co do tabeletek...
pozdrowionka!
pylinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-30, 12:01   #21
giraffe
Zadomowienie
 
Avatar giraffe
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 556
Dot.: czy musze byc pelnoletnia zeby moc sama bez wiedzy rodzicow isc do ginekologa????

No wiec tak!!
Tabletek w opakowaniu jest 21 - i to starcza na jeden cykl. Pierwszą tabletkę zażywasz w dniu kiedy dostaniesz okres. ALE TEK JEST TYLKO ZA PIERWSZYM RAZEM (jeśli nie stosowałaś wczśniej) Zażywasz codziennie najlepiej o stałej porze, wieczorem (po kolacji) po jednek tabletce aż do wyczerpania opakowania. Jak opakowanie się skończy robisz sobie 7-mio dniową przerwę (w czasie której powinien wystąpić okres). Czasami zdarza się jednak (zawławcza przy pierwszym opakowaniu), że okres jest w formie plamienia - nie przejmuj się tym - organizm musi się przystosować do hormonów. Po tej siedmiodniowej przerwie - zaczynasz nowe opakowanie. Tzn. np jeśli pierwszą tabletkę wzięłaś w poniedziałek, to po skończeniu opakowania i 7-mio dniowej przerwie (czyli po 28 dniach) nowe opakowanie też powinnaś zażyć w poniedziałek!!! NIE POMYL SIĘ
Piszesz, że chcesz zarzyć tylko jedno opakowanie i zrobić przerwę. Ja bym Ci radziła abyś na początku zażywała regularnie (tak jak jest zalecane i napisane na ulotce) przynajmniej 3 opakowania, żeby organizm dobrze się do tych hormonów przystosował. Żebyś wogóle wiedziała czy tabletki, ktore Ci przepisze lekarz są dobrze dobrane. Inaczej tego nie stwierdzisz. Jeśli wszystko będzie ok, to możesz sobie wtedy zrobić przerwę, ale wtedy każde opakowanie rozpoczęte po takiej przerwie zaczyna się w pierwszym dniu okresu!! TO TEŻ JEST WAŻNE.
Ja od 3 lat biorę Harmonet - czuje się po nim świetnie i do tej pory nie robiłam sobie przerwy (ale w sumie już by wypadało). Kosztuje on u mnie ok 35 zł.
Napisz jak Ci "poszła" wizyta u lekarza
POZDRAWIAM!!!
giraffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-30, 12:23   #22
kaska5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 65
Dot.: czy musze byc pelnoletnia zeby moc sama bez wiedzy rodzicow isc do ginekologa??

--> Pylinka
Wiesz, z punktu widzenia prawa, lekarz nie może rozmawiać z Tobą na tematy ginekologiczne, jesli nie ukończyłas 18 lat. Tak mi powiedział mój ginekolog podczas jednej z wizyt. Bylam u niego już z 5 razy (a cały czas jestem niepełnoletnia) bez żadnego opiekuna. I ten tekst usłyszałam podczas drugiej wizyty. Podczas pierwszej, trzeciej, czwartej i piatej nic mi takigo nie powiedzial. Nie poinformowal tez moich rodziców (a byłam m.in. po tabletki). Mysle, że po prostu zalezy od lekarza, czy czepnie sie Ciebie o wiek, czy nie. Zalezy równiez od tego, czy sprawdzi ile masz lat dokladnie i kiedy masz 18 urodziny. Na Twoim miejscu podpytałabym koleżanki lub poszukała w necie jakiegos fajnego ginekologa.
gdy byłam po raz pierwszy u gina, to wypisal mi tabletki bez żadnych dokładnych badan, tylko po takim ogólnym. Pózniej jednak poszłam do innego lekarza i on zrobil mi cytologie i usg. Teraz chodze do niego cały czas. Za kazdym razem bałam sie, że mu sie przypomni, że jestem niepełnoletnia. na szczescie jak pojde nastepnym razem bede juz miala 18 lat i po stresie.
I nie polecam Ci brac tabletek tylko przez jeden cykl. Zazwyczaj podczas pierwszego miesiaca przyjmowaia pigułek wystepuje plamienie i działanie antykoncepcyjne jest troszke niższe. Chyba lepiej, żebys brała juz cały czas. Tabletki maja rozne ceny. ja biore Microgynon, który kosztuje teraz 7-8 zl za opakowanie. Pozdrawiam.
kaska5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-30, 12:31   #23
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: czy musze byc pelnoletnia zeby moc sama bez wiedzy rodzicow isc do ginekologa??

nic nie slyszalam ze podczas zazywania 1 opakowania dzialanie jest nizsze dobrze ze nie uprawialam wtedy sexu heh.teraz to sie pylinka na serio przestraszy heh
nie wiem czemu macie takie obiekcje co do robienia przerw i jak juz zaczniecie to bierzecie czy macie TZ przy sobie czy nie.Nawet to zdrowiej chyba dla organizmu odstawiac na jakis czas.Oczywiscie nie jestem lekarzem Ja w kazdym razie w ciaze nie zaszlam a przerw robilam sporo. Taka jestem madra bo od ponad roku nie biore pigulek, a jak bralam to tez mialam schizy ze byle co moze obnizyc ich skutecznosc
bess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-30, 12:41   #24
giraffe
Zadomowienie
 
Avatar giraffe
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 556
Dot.: czy musze byc pelnoletnia zeby moc sama bez wiedzy rodzicow isc do ginekologa????

Faktycznie to czy lekarz zainteresuje się wiekiem chyba zależy od tego jakie ma przekoania.
Moja lekarka sama się mnie zapytała czy przepisać mi tabletki anty (a nie miałam wtedy jeszcze pełne 18 lat - jestem z grudnia ) No więc się zgodziłam I dobrze, że tak wyszło. Przecież lepiej uprawiać bezpieczny (przemyślany) sex niż potem mieć nieprzyjemności, nieplanowaną ciążę bo ginekolog okazał się człowiekiem z żelaznymi zasadami.
Prawda jest taka, że jeśli już ktoś podjął decyzję o współżyciu to i tak będzie konsekwentny, nawet jak ginekolog mu odmówi.
A jeśli chodzi o "napalone" 15, 16-sto latki - to z dwojga złego chyba lepiej żeby się zabezpieczały, bez wiedzy rodziców niż omijały ginekologa (ze strachu) a potem żałowały.
giraffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-30, 12:52   #25
giraffe
Zadomowienie
 
Avatar giraffe
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 556
Dot.: czy musze byc pelnoletnia zeby moc sama bez wiedzy rodzicow isc do ginekologa????

Do Bess
Tu nie chodzi o obiekcje odnośnie odstwienia pigułek. Ja mam wiele powodów:
po 1. dzięki nim nie mam już bolesnych miesiączek
po 2. poprawiła mi się cera
po 3. i najważniejsze nie mogę sobie pozwolić na razie na dzidziusia, chociaż ja i mój TŻ chcielibyśmy (czasami jednak życie nie układa się tak jak się wymarzy i z niektórymi "sprawami" należy poczekać)
No a takie tabletki mi to gwarantują w 100% . Po co mam odstawiać i się stresować.Wole czerpać pełną przyjemność z sexu a nie martwić się później czy wszystkiego dopilnowaliśmy.

Pozatym nigdzie nie wyczytałam ani nie usłyszałam, że brak przerw powoduje jakiś uszczerbek na zdrowiu.

Teraz myślę o krótkiej przerwie, ale to z tego względu że nie widuję się z moim TŻem zbyt często i żal mi wyrzucać pieniądzie "w błoto"
giraffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-30, 13:00   #26
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: czy musze byc pelnoletnia zeby moc sama bez wiedzy rodzicow isc do ginekologa????

skoro ci pomagaja na tyle innych rzeczy to ok.mnie chodzilo o to ze niektore dziewczyny boja sie zrobic przerwe np na miesiac lub 2 jak ich TZ wyjedzie bo mysla ze jak ja zrobia to wlasnie obniza skutecznosc.Co do zdrowia ,fakt faktem ze teraz pogulki sa bezpieczniejsze ale jakby nie bylo sa to hormony i dosc powazna ingerencja w organizm.Nie wiem czy branie np 2 lata przez przerw jest zdrowe nie rozmaiwalam o tym z lek.
bess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-30, 13:15   #27
giraffe
Zadomowienie
 
Avatar giraffe
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 556
Dot.: czy musze byc pelnoletnia zeby moc sama bez wiedzy rodzicow isc do ginekologa????

No właśnie ja się wybieram we wtorek do lekarza to się zapytam co i jak.
Ja miałam ostatnią świadomą przerwę ok 3 lata wstecz.... aha i jeszcze jakieś 2 lata temu przymusową (bo sobie zapomniałam ) No i teraz sobie zrobię bo bez sensu płacić za antykoncepcje, której się nie wykorzysta. A i na zdrowie mi wyjdzie
giraffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-30, 21:05   #28
tutusia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 980
Dot.: czy musze byc pelnoletnia zeby moc sama bez wiedzy rodzicow isc do ginekologa????

BessBrak przerw miesięcznych czy 2miesięcznych nie wynika ze strachu o obiżenie skuteczności tabletek tylko strachu o rozchwianie całej gospodarki hormonalnej.. Wyobraź sobie co ma Twój organizm z tymi ciągłymi przerwami. Z reguły okres dostosowania się orgaznizmu do hormonów trwa ok.3msc.No i teraz tak. 3 msc bierzesz tabletki (z tymi liczbami to strzelam oczywiscie, bo nie wiem jak długie i w jakich odstepach czasu robilas przerwy), organizm dostaje na początku lekkiego szoku, ale mija troche czasu przyzwyczaja się i dostosowuje. I tu bach.. Nagle hormonów brak.. No dobra.. zaczynamy znowu funkcjoować o swoch siłach.. Wszystko wraca do normy, a tu co? Znowu hormony się pojawiają.. Nie sądzę, żeby to było wskazane..
tutusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-30, 22:13   #29
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: czy musze byc pelnoletnia zeby moc sama bez wiedzy rodzicow isc do ginekologa??

Cytat:
Napisane przez pylinka
dzieki wielkie chyba jednak tez wole wziasc tabletki...bo chce czuc sie pewnie... bo jesli bede wciaz sie denerwowac to nei sadze zeby to bylo bardzo przyjemne... ale jeszcze takie pytanko...to ile jedno opakownie ma tabletek? i ile czasu po tym musze to brac? przypuscmy bede sie z nim widziala 15 a okres mam 29 to musze zaczac 29 i kiedy skonczyc, kiedy soattnia?I jak to dziala..czy to calkiem zmienia cykl?i jesli wezme ta ostatnia tabletke to kiedy dostane natsepnego okresu?sorry ze tak Cie mecze...ale poprostu nie bardzo mam sie tego jak dowiedfziec... wiem ze lekrza mi powie wszystko..ale jednak ginekolog to ginekolog i chce tez wiedziec od dziewczyn ktore maja doswiadczenie..bo niektorzy ginekolodzy to poprostu z przyzwyczaenia cos wypisuja a ja np nie bylam pewna co do tabeletek...
pozdrowionka!
Tak, tabletki całkowicie zmieniają cykl. I absolutnie nie powinnaś brać ich tylko jeden miesiąc! Może się okazać, że będziesz mieć plamienia całe opakowanie i wogóle nic nie będziesz robić. A potemzanim się organizm dostusuje, nagle przestaniesz je brać - tragedia dla organizmu. Potem się okaże, że masz okres w różnych dziwnych porach, albo wcale przez jakiś czas. Naprawdę nie kombinuj z hormonami.

Przeczytaj dokłądnie ulotkę, a jak będziesz mieć jeszcze wątpliwości to wszystko znajdziesz na forum. W archiwum o tabletkach jest WSZYSTKO
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-31, 09:29   #30
pylinka
Raczkowanie
 
Avatar pylinka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 49
Dot.: czy musze byc pelnoletnia zeby moc sama bez wiedzy rodzicow isc do ginekologa??

no dobra juz mniej wiecej mi sie prejsbnilo jako tako ale dziewczynki jesli zaczne je brac i bede na 2 opkowaniu to myslicie ze dizlanie jest juz silniejsze...? bo jkaby nie zrobic to bedzie dopiero 2-gie opakowanie :/ no i ja nie rozumiem jak to sie bierze z tym nastepnym poniedzialkiem ktos napisal <lol2> czy mozecie mi to wytlumaczyc jakos i czy to zawsze tak musi byc ze 21dni i 7-dniowa pezrwa....?cholledner bo wiece czego sie boje ze ta 7-dniowa przerwa na okers wypadnie akurat jak z nim bede ten tydzien no i co wtedy? nie da sie tego jakso przesunac? ja to mam farta....
P.S jakie tabletki polecacie??
buziaki
pylinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:26.