Błagam, pomóżcie.. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-04, 15:18   #1
Ciasteczko56
Raczkowanie
 
Avatar Ciasteczko56
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 117

Błagam, pomóżcie..


Dziewczyny, pomóżcie bo ja już nie wiem co mam robić. Moje włosy to masakryczny, makabryczny koszmar, mam przez nie kompleksy i z całego serca ich nienawidzę. Jeszcze rok temu w ogóle o nie nie dbałam, zwykły szampon, szarpanie szczotką, tarcie ręcznikiem, częste uzywanie suszarki. Odkąd pamiętam były okropnie spuszone i suche, jak byłam mała miałam idealnie proste gładkie włosy, później z niewadomych mi przyczyn (suszarka, brak pielęgnacji, stopniowanie? nie wiem co zawiniło ) stały się makabryczne. Od kilku miesięcy dbam o nie, staram się dbać, uzywam delikatynch bez slsowych szamponow, przeszlam na pielegnacje bezsilikonową, po kazdym myciu inna maska na pół godziny, planuje w koncu zaczaj je olejowac i stosowac domowe maseczki. Nie susze, nie prostuje, staram sie byc delikatna, sporo je obcięłam ostatnio. I faktycznie, kondycja odrobinę się poprawiła, wiem ze jak doloze olejowanie to będzie lepiej.
Przez dlugi czas mimo ze w związanych mi brzydko nosilam je w kitce. Niedawno obcięłam i wycieniowałam na całej długości. Kiedy je rozpuszczę to masakra, w domu wyglądają nawet ok, ale wystarczy ze wyjdę na dwór i straszliwie się falują, zwijają, strasznie puszą i okropnie układają, odstają, mam brzydkie krzywe fale, puch i ogólnie masakrę. Naprawdę, nie przesadzam, są straszne. Moje włosy to mój największy koszmar jesli chodzi o wygląd. Caly czas o nich myslę, szczegolnie w szkole na lekcjach mysle tylko o tym jak wyglądają i jak bardzo mnie szpecą. Ciągle je poprawiam, dotykam, mam ich dość.Czuję się przez nie brzydsza, gorsza od innych dziewczyn, ciągle mam wrażenie że każdy się na nie patrzy, śmieje ze mnie, chce mi się przez nie płakać. Wiem że dla większości z was to wszystko jest smieszne, ze mam 'takie problemy'. Ale nic nie poradzę ze sie tak nimi przejmuje. Nienawidzę ich, bo są strasznie brzydkie,takie dziwne, odstające, wywijające wycieniowane kudły, a nie włosy. Próbowałam laminowania, ale nic a nic nie dało, a szczerze mówiąc napaliłam się na nie jak kretynka, sądziłam ze to rozwiąze problem i ze bd miec proste wlosy. Nie martwię się az tak bardzo ich stanem bo jestem na dobrej drodze odżywiania ich. Ale one się tak ohydnie układają, ze nie mam do nich siły. Jeszcze to cieniowanie całkiem dodało do pieca. Mam do was pytanie, wiem ze wiele było takich wątków, wiem że raczej nie ma cudownych metod, ale wciąż wierzę, ze moża któraś z was mi coś doradzi, co można zrobić by wlosy były proste, chociaz prościejsze, moze ktoras z was ma jakis sposob inny niz prostownica. Nie sa w najlepszej kondycji wiec nie chce ich dodatkowo palic prostownica. Czy naprawde nie ma innego rozwiązania niz prostownica i prostowanie u fryzjera ? Czy mój koszmar się nigdy nie skonczy, marzenia o prostych wlosach wciąz muszą pozostac marzeniami ? Błagam, pomozcie, cokolwiek sie da zrobic, napiszcie, to dla mnie cholernie wazne. Wycieniowane cięzko je związac, wylazą z kucyka i z resztą nie chce chodzic cale zycie w zwiazanych, z reszta sa krotkie do ramion i tylko kitka pozostaje, ale ja marze, zeby w koncu nosic rozpuszczone i czuc sie pewnie, a nie gorsza od innych dziewczyn, brzydsza. Nie wierze ze tylko wiązanie mi pozostaje Na noc wiąze je zawsze w 2 kitki i gumka po gumce do samych koncowek nakladam frotki. Dzięki temu rano jak wstanę , zdejmę gumki to wyglądają bardzo ładnie, prościutkie, ladnie ukladające się wlosy, ale wyjde na dwor i bye bye włosy, hello przebrzydłe kudły

Czy oprócz lakieru da się jakoś utrwalić włosy ? Czy da się cokolwiek zrobic, by byly proste ? Czy moze jest metoda domowa podobna do laminowania prostująca wlosy ?

Proszę, pomóżcie...
Ciasteczko56 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-04, 17:09   #2
_Sarenka_
Zadomowienie
 
Avatar _Sarenka_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 008
Dot.: Błagam, pomóżcie..

Cytat:
Napisane przez Ciasteczko56 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, pomóżcie bo ja już nie wiem co mam robić. Moje włosy to masakryczny, makabryczny koszmar, mam przez nie kompleksy i z całego serca ich nienawidzę. Jeszcze rok temu w ogóle o nie nie dbałam, zwykły szampon, szarpanie szczotką, tarcie ręcznikiem, częste uzywanie suszarki. Odkąd pamiętam były okropnie spuszone i suche, jak byłam mała miałam idealnie proste gładkie włosy, później z niewadomych mi przyczyn (suszarka, brak pielęgnacji, stopniowanie? nie wiem co zawiniło ) stały się makabryczne. Od kilku miesięcy dbam o nie, staram się dbać, uzywam delikatynch bez slsowych szamponow, przeszlam na pielegnacje bezsilikonową, po kazdym myciu inna maska na pół godziny, planuje w koncu zaczaj je olejowac i stosowac domowe maseczki. Nie susze, nie prostuje, staram sie byc delikatna, sporo je obcięłam ostatnio. I faktycznie, kondycja odrobinę się poprawiła, wiem ze jak doloze olejowanie to będzie lepiej.
Przez dlugi czas mimo ze w związanych mi brzydko nosilam je w kitce. Niedawno obcięłam i wycieniowałam na całej długości. Kiedy je rozpuszczę to masakra, w domu wyglądają nawet ok, ale wystarczy ze wyjdę na dwór i straszliwie się falują, zwijają, strasznie puszą i okropnie układają, odstają, mam brzydkie krzywe fale, puch i ogólnie masakrę. Naprawdę, nie przesadzam, są straszne. Moje włosy to mój największy koszmar jesli chodzi o wygląd. Caly czas o nich myslę, szczegolnie w szkole na lekcjach mysle tylko o tym jak wyglądają i jak bardzo mnie szpecą. Ciągle je poprawiam, dotykam, mam ich dość.Czuję się przez nie brzydsza, gorsza od innych dziewczyn, ciągle mam wrażenie że każdy się na nie patrzy, śmieje ze mnie, chce mi się przez nie płakać. Wiem że dla większości z was to wszystko jest smieszne, ze mam 'takie problemy'. Ale nic nie poradzę ze sie tak nimi przejmuje. Nienawidzę ich, bo są strasznie brzydkie,takie dziwne, odstające, wywijające wycieniowane kudły, a nie włosy. Próbowałam laminowania, ale nic a nic nie dało, a szczerze mówiąc napaliłam się na nie jak kretynka, sądziłam ze to rozwiąze problem i ze bd miec proste wlosy. Nie martwię się az tak bardzo ich stanem bo jestem na dobrej drodze odżywiania ich. Ale one się tak ohydnie układają, ze nie mam do nich siły. Jeszcze to cieniowanie całkiem dodało do pieca. Mam do was pytanie, wiem ze wiele było takich wątków, wiem że raczej nie ma cudownych metod, ale wciąż wierzę, ze moża któraś z was mi coś doradzi, co można zrobić by wlosy były proste, chociaz prościejsze, moze ktoras z was ma jakis sposob inny niz prostownica. Nie sa w najlepszej kondycji wiec nie chce ich dodatkowo palic prostownica. Czy naprawde nie ma innego rozwiązania niz prostownica i prostowanie u fryzjera ? Czy mój koszmar się nigdy nie skonczy, marzenia o prostych wlosach wciąz muszą pozostac marzeniami ? Błagam, pomozcie, cokolwiek sie da zrobic, napiszcie, to dla mnie cholernie wazne. Wycieniowane cięzko je związac, wylazą z kucyka i z resztą nie chce chodzic cale zycie w zwiazanych, z reszta sa krotkie do ramion i tylko kitka pozostaje, ale ja marze, zeby w koncu nosic rozpuszczone i czuc sie pewnie, a nie gorsza od innych dziewczyn, brzydsza. Nie wierze ze tylko wiązanie mi pozostaje Na noc wiąze je zawsze w 2 kitki i gumka po gumce do samych koncowek nakladam frotki. Dzięki temu rano jak wstanę , zdejmę gumki to wyglądają bardzo ładnie, prościutkie, ladnie ukladające się wlosy, ale wyjde na dwor i bye bye włosy, hello przebrzydłe kudły

Czy oprócz lakieru da się jakoś utrwalić włosy ? Czy da się cokolwiek zrobic, by byly proste ? Czy moze jest metoda domowa podobna do laminowania prostująca wlosy ?

Proszę, pomóżcie...
znam ten problem, też kiedyś bardzo chciałam miec proste włosy, a one się falowały i falowały... więc je prostowałam prawie codziennie przez długi okres czasu, aż doprowadziłam ich do takiego stanu, że musiałam je ściąć. Poszłam do fryzjerki, a ona mi zrobiła jeszcze gorzej, bo wycieniowała włosy na całej długości i degażowała (!). Więc na głowie miałam totalną masakrę.
Przede wszystkim - zaczęłam schodzić z cieniowania, bo moje cienkie włosy sprawiały, że po wycieniowaniu miałam trzy włosy na krzyż.
I wiadomo - im włosy dłuższe, tym cięższe i prostsze( tak było w moim przypadku).

Postaraj się ścinać włosy na prosto i nie cieniować. A może pokochasz fale ?

Uzywaj łagodnego szamponu, bądź sprobuj myć włosy odzywką - odpoczną od detergentów

Jeśli farbujesz farbami chemicznymi - może zainteresujesz się farbowaniem henną i innymi ziołami - rudośći brązy i czernie.

Pamiętaj, żeby dostarczać włosom składników które potrzebują i staraj się zachowywać równowagę proteinowo-emolientową

Wzbogacaj maski półproduktami, takimi jak dpanthenol, elastyna, keratyna, itp.

Silikony nie sa wcale takie okrutne - oczywiście używane z rozwagą, pomogą ochronić włos przed uszkodzeniami i wilgocią.


I tak na koniec : ja też nie jestem zadowolona ze swoich włosów, czasami mam ochotę opitolić się na zapałkę, bo są po prostu złośliwe i nie podobają mi sie
__________________
kosmetolog szuka pracy
_Sarenka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-04, 17:50   #3
fashionfans
Raczkowanie
 
Avatar fashionfans
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 105
Dot.: Błagam, pomóżcie..

Hmm, wydaje mi się, że masz też problem z samoakceptacją. Rozumiem, że podobają Ci się proste włosy, a z opisu można wywnioskować, że masz włosy pod kręcone.
W gimnazjum bardzo chciałam mieć proste i prostowałam codziennie. Była tragedia, postanowiłam skończyć z tym. Teraz mam miękkie, błyszczące, czerwone fale i jestem wdzięczna losowi, że mam kręcone! A jak to zrobiłam? Odstawiłam wszystkie urządzenia-suszarki, prostownice, lokówki. Myłam szamponem z loreal i odżywki-co 2 tyg. cement kerastase i różne sera na końcówki, ale! Trzeba sobie to rozdzielić, nie ładować wszystkiego na głowę. Odżywiaj się jak najzdrowiej, jedz owoce i warzywa, doszukuj się witamin w jedzeniu. Możesz też zaopatrzyć się w jedwab do włosów.
Nie ma takiej siły, żeby je wyprostować na amen. Tak jak napisała wcześniej dziewczyna-im dłuższe, tym cięższe, a co za tym idzie-prostują się minimalnie. A poza tym doprowadź je do równych włosów, bez żadnego cieniowania. Nie mogę Ci w 100% poradzić, który szampon będzie najlepszy, czy odżywka, ale szukaj dzielnie. I jeszcze raz-kręcone włosy to cudo : ) Musisz po prostu pogodzić się z tym.
fashionfans jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-04, 18:23   #4
Ciasteczko56
Raczkowanie
 
Avatar Ciasteczko56
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 117
Dot.: Błagam, pomóżcie..

Ale tu nie chodzi o to, że chcę proste, bo nie akceptuje kręconych. Po prostu moje ''fale'' są okropne, nieregularne, odstające, puszące, zwijające się. Gdybym miała ładne loki lub fale to nawet słowa bym zlego na nie nie powiedziala. Ale mam dziwne coś. Oto chodzi.Dlatego chciałabym zeby byly proste, bo w takich czuje sie najlepiej. Eh tylko że moje włosy są gęste i grube i brak cieniowania to nie najlepszy pomysł chyba ;/

---------- Dopisano o 18:23 ---------- Poprzedni post napisano o 18:21 ----------

Dziękuję za rózne porady dotyczące pielęgnacji, ale chyba źle ułożyłam wypowiedź, bo totalnie nie o pielęgnację mi chodziło, tylko o to, czy mozna jakos podprostowac wlosy i co zrobic zeby je utrwalic bez lakieru, o ile to mozliwe
Ciasteczko56 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-04, 18:40   #5
_Sarenka_
Zadomowienie
 
Avatar _Sarenka_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 008
Dot.: Błagam, pomóżcie..

Cytat:
Napisane przez Ciasteczko56 Pokaż wiadomość


---------- Dopisano o 18:23 ---------- Poprzedni post napisano o 18:21 ----------

Dziękuję za rózne porady dotyczące pielęgnacji, ale chyba źle ułożyłam wypowiedź, bo totalnie nie o pielęgnację mi chodziło, tylko o to, czy mozna jakos podprostowac wlosy i co zrobic zeby je utrwalic bez lakieru, o ile to mozliwe
pielęgnacja też może wpływać na to czy włosy są prostsze czy kręcone.
A może suszenie na okrągłej dużej szczotce? Niby też niszczy, ale mniej niż prostownica.
__________________
kosmetolog szuka pracy
_Sarenka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-04, 19:32   #6
weronka19
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 630
Dot.: Błagam, pomóżcie..

Ostatnio któraś z dziewczyna na wątku walka o zdrowe i piękne włosy (pod koniec XII albo na początku XIII części) opisywała płukankę z szałwii. Podobno może pomóc w wyprostowaniu włosów, ale nie wiem bo nie stosowałam (jeszcze )

---------- Dopisano o 20:32 ---------- Poprzedni post napisano o 20:28 ----------

Aha, no i moim zdaniem powinnaś zejść z tego cieniowania. Ja zawsze miałam cieniowane włosy i miałam to samo co Ty - idiotycznie się wywijały (każdy w inną stronę) i ich nienawidziłam -> prostowałam. Teraz trochę urosły i są w miarę na równo obcięte (poza połamańcami ) i niby nie są idealnie proste, ale przynajmniej nie sterczy każdy jak mu się podoba.
__________________
Dbam o włosy od: 25 I 2012
Olejowanie od: 27 II 2012
Drożdże (III) od: 8 maja 2013
Zapuszczam naturalne, zdrowe włosy
weronka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-04, 19:34   #7
Ciasteczko56
Raczkowanie
 
Avatar Ciasteczko56
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 117
Dot.: Błagam, pomóżcie..

Co do suszenia na okrągłej szczotce - próbowałam, ale mam tak dwie lewe ręce, że za nic nie potrafię ich wymodelować :P Po za tym boję się, że je wysuszę lub zniszczę :/ Myślalam tez ostatnio o dużych, grubych wałkach - czy one pomogą ? może któraś z was je ma ? one sluzą do prostowania wlosow ?

---------- Dopisano o 19:34 ---------- Poprzedni post napisano o 19:33 ----------

Wiem, z pewnoscią takie mocne cieniowanie to nie dla mnie, ale one są do ramion i zanim odrosną tak w miarę to minie conajmniej rok

mam naturalne blond wlosy - czy przy takich mozna stosowac tą plukanke ? nie przyciemni ?

Edytowane przez Ciasteczko56
Czas edycji: 2012-09-04 o 19:36
Ciasteczko56 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-04, 19:39   #8
fashionfans
Raczkowanie
 
Avatar fashionfans
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 105
Dot.: Błagam, pomóżcie..

Może nie do prostowania, ale formowania włosów w ładne, regularne fale.
fashionfans jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-04, 19:57   #9
Elewyn
Zakorzenienie
 
Avatar Elewyn
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 3 007
Dot.: Błagam, pomóżcie..

Silicony nie są złe dla każdego, ale trzeba ich używać z umiarem i regularnie zmywać. Wypróbuj mycie odżywką, od siebie polecam tą -https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,33909,hair-glattungs-spulung.html
Jeśli z natury masz kręcone/falowane włosy nie próbuj ich wyprostować na siłę. Poczytaj wątek dla kręconowłosych, pomoże Ci wydobyć piękne fale/loki i dowiesz się jak je odpowiednio pielęgnować.
Co najważniejsze - zaakceptuj swoje włosy i nie myśl o nich bez przerwy. Sama mam dziwnie układające się włosy - zapuszczam naturalne i kręcą mi się tylko te farbowane końcówki, a reszta jest prosta
__________________
www.ellewyn.soup.io
Elewyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-04, 19:58   #10
Ciasteczko56
Raczkowanie
 
Avatar Ciasteczko56
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 117
Dot.: Błagam, pomóżcie..

Dziękuje wam bardzo za odpowiedzi i ogolnie, ze nikt mnie nie wysmial ani nic, dla mnie to naprawdę wazne, bo moje wlosy sa okropne od dawna i ciezko cos z nimi poradzic..
Poproboje rozne metody, modelowanie, plukanke, walki itd, moze olejowanie troche je wygladzi, nie wiem, musze cos z nimi zrobic

A jeszcze to laminowanie - czy zrobilam cos zle ze w ogole nie dalo to zadnego efektu ? probowac jeszcze raz ?
Ciasteczko56 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-04, 20:05   #11
weronka19
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 630
Dot.: Błagam, pomóżcie..

Cytat:
Napisane przez Ciasteczko56 Pokaż wiadomość
mam naturalne blond wlosy - czy przy takich mozna stosowac tą plukanke ? nie przyciemni ?
No niestety, ale może przyciemnić
I nie wiem czemu miałby Cię ktoś wyśmiać, każda z nas chce mieć piękne włosy i wiemy jakie to ważne w samoocenie kobiety
p.s. też nie umiem posługiwać się szczotką

---------- Dopisano o 21:05 ---------- Poprzedni post napisano o 21:01 ----------

[QUOTE=Ciasteczko56;363260 58

A jeszcze to laminowanie - czy zrobilam cos zle ze w ogole nie dalo to zadnego efektu ? probowac jeszcze raz ?[/QUOTE]

Może masz suche włosy i proteiny je tylko bardziej wysuszyły? Dałaś do mieszanki jakąś odżywkę/maskę nawilżającą? U mnie też efektu nie było (przy trzech próbach), widać nie każdemu to pasuje

Ale wiesz, może faktycznie powinnas popróbować z CG, skoro mówisz że Twoje włosy same się podkręcają, to może warto spróbować w tą stronę je ujarzmić, zamiast na siłę je prostować
__________________
Dbam o włosy od: 25 I 2012
Olejowanie od: 27 II 2012
Drożdże (III) od: 8 maja 2013
Zapuszczam naturalne, zdrowe włosy
weronka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-04, 23:02   #12
Elewyn
Zakorzenienie
 
Avatar Elewyn
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 3 007
Dot.: Błagam, pomóżcie..

Warto dowiedzieć się więcej o CG, można się zdziwić jakie piękne skręty można wydobyć z włosów Świetnym przykładem jest włosowa historia Ewalucji http://ewalucja.blogspot.com/2012/01...ac-o-wosy.html
__________________
www.ellewyn.soup.io
Elewyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 03:29   #13
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Błagam, pomóżcie..

Dziewczyny, co Wy Autorce radzicie ? Toż Ona wyraźnie pisze, że nie chce, nienawidzi falowanych / kręconych włosów. Amen .

Cytat:
Napisane przez Ciasteczko56 Pokaż wiadomość
co zrobic zeby je utrwalic bez lakieru, o ile to mozliwe
Nie, to niemożliwe.
Ja na Twoim miejscu {włosy masz gęste i grube} spojrzałabym na pielęgnację silikonową {obciąży włosy i je przyliże} oraz na emolienty i humektany . Nawilżą . Może balsam wygładzający i gruba szczotka.
Ale tak z ręką na sercu Ci powiem, że nie przypuszczam, aby coś po za stylizacją wyprostowało Ci włosy .
Tu masz link do szałwi : http://www.naturalne-kosmetyki.net/p...ja-wlosow.html
Podobno seria Garnier, Nutri Gładki tez trochę prostuje.
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 07:07   #14
201802141209
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 465
Dot.: Błagam, pomóżcie..

Treść usunięta
201802141209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 19:20   #15
Ciasteczko56
Raczkowanie
 
Avatar Ciasteczko56
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 117
Dot.: Błagam, pomóżcie..

Właśnie ja nie lubię falowanych i kręconych włosów, uwielbiam, kocham wręcz proste i marze o nich odkąd pamietam, ale już od biedy gdyby się zaczeły ładnie falować i układać to bym zaakceptowała i już dała im spokój. Jak widzę jakąś prostowłosą koleżankę to aż mi się płakać chce, że ja takich naturalnie to raczej nigdy chyba nie będę mieć. Dziękuję wam bardzo za wszystkie wypowiedzi, dla mnie to naprawdę ważne, bo na punkcie tych moich kudłów mam juz taką obsesję, ze szkoda gadac :/

---------- Dopisano o 19:18 ---------- Poprzedni post napisano o 19:14 ----------

weronka - dodałam maskę biowax do mieszanki, nie było przesuszu, więc chyba nie przedobrzyłam z proteinami, po prostu nie było zadnego efektu, identycznie przed jak i po laminowaniu

---------- Dopisano o 19:20 ---------- Poprzedni post napisano o 19:18 ----------

Elevyn - to nie jest tak że ciagle o nich mysle, moze zle to ujelam, mysle o nich czesto tylko w szkole, bo wtedy widuję perfekcyjnowłose kolezanki ktorych czupryny coraz bardziej mnie dobijaja i mam wrazenie ze kazdy sie patrzy tylko na moje wlosy, taka mam chora obsesje
Ciasteczko56 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 19:25   #16
fashionfans
Raczkowanie
 
Avatar fashionfans
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 105
Dot.: Błagam, pomóżcie..

Ale wiesz co, ostatnią rzeczą jaką możemy tutaj jej poradzić to wszelakie metody prostowania swoich kręconych włosów. Skoro ma suche, kiepskie do układania i tak jak autorka napisała"są okropne", to musimy najpierw przywrócić im blask, kondycję i zdrowy wygląd, a nie szarpanie włosów szczotkami.
fashionfans jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-06, 10:42   #17
redclaw
Rozeznanie
 
Avatar redclaw
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 607
Dot.: Błagam, pomóżcie..

hej
Dziewczyno, nie łam się
Ja też mam kręcono - falowane włosy, których nie lubiłam. Do czasu.
Ale po kolei: laminowanie nie udało się pewnie dlatego, że włosy masz zniszczone i bardzo chcą "pić". Dlatego najpierw przed żelatyną połóż bogatą maską nawilżającą. Możesz też używać miodu do wzbogacania masek/odżywek, bo to dobry nawilżacz Potem spłukaj maskę i zrób normalne laminowanie. Spróbuj też wypróbować różne metody laminowania. W moim przypadku niektóre sposoby nie działały, ale inne już tak
Jeśli będziesz zainteresowana, to na moim blogu są różne metody prostowania i pojawia się następne
Pozdrawiam
redclaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-06, 15:24   #18
Ciasteczko56
Raczkowanie
 
Avatar Ciasteczko56
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 117
Dot.: Błagam, pomóżcie..

Cytat:
Napisane przez Elewyn Pokaż wiadomość
Warto dowiedzieć się więcej o CG, można się zdziwić jakie piękne skręty można wydobyć z włosów

Eh mi naprawdę baardzo zalezy na prostych i nie chcę zbytnio wydobywac z nich skrętu, bo nie cierpię fal/loków, ale skoro to jedyne rozwiązanie to chyba musze sprobowac bo i tak kazde fale będą lepsze od tego, co aktualnie przypominają moje włosy. O ile to coś na głowie mogę nazwać włosami ...
Ciasteczko56 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-06, 15:56   #19
201802141209
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 465
Dot.: Błagam, pomóżcie..

Treść usunięta
201802141209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-07, 12:59   #20
fashionfans
Raczkowanie
 
Avatar fashionfans
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 105
Dot.: Błagam, pomóżcie..

Potwierdzam. Najważniejsza teraz jest odbudowa. Piękne włosy to odbudowane, zdrowe, a nie proste czy kręcone.
fashionfans jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:04.