Do Femme Banale -prosba - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-10-31, 19:27   #1
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792

Do Femme Banale -prosba


Widze ze znasz sie dobrze na typach kolorystycznych,mam prosbe czy moglabys ocenic jakim ja jestem ?juz wczesniej doszlysmy z dziewczynami do wniosku ze jestem zima ale jeszce sie nie jestem w 100 %pewna.czy moglabys rowniez okreslic jaki mam ksztalt twarzy ja mysle ze prostokatno owalny ale moge sie mylic .Dzieki.Wklejam moje zdjecia w roznych kolorach wlosow.Moje naturalne to popielaty braz mam jasna karnacje i opalam sie na czerwono mam tez janobrazowe piegi.

Edytowane przez CzarnyElf
Czas edycji: 2005-07-17 o 17:45
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-31, 23:11   #2
FEMME*BANALE
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 343
Re: Do Femme Banale -prosba

<font color=blue> Witaj CzarnyElfie!
Dziekuje za zaufanie co do moich porad, bardzo chetnie odpowiem na Twoje pytania, postaram sie jak moge!
- Co do tyu kolorystycznego to w tym temacie ekspertka nie jestem, ale jedno jest pewne - na pewno jestes typem chlodnym, czyli Zima, albo Latem. Przytocze Ci opis tych dwoch typow kolorystycznych z ksiazki "Kosmetyka stosowana" Joanny Dylewskiej - Grzelakowskiej:
ZIMA -
KOLOR SKORY - "cera jasna o odcieniu niebieskawym, czasami oliwkowym, sprawia wrazenie przezroczystej, porcelanowej, chlodnej. Jesli wystepuja piegi, to sa one w odcieniu szarosci. Cery te nigdy nie opalaja sie na brazowo." - Chociaz tej frazy za bardzo nie rozumiem, przeciez "typy poludniowe, Wloszki, Hiszpanki sa w przewazajacej czesci Zimami a opalaja sie na brazowo, i to jak!
OCZY - "Intensywny i wyrazny kolor teczowki na tle bialka oczu w kolorze lodowatego blekitu. Teczowka moze miec odcien fiolkowy, ciemnoniebieski, szary, zimnej zieleni, brazowy lub prawie czarny."
WLOSY - "granatowoczerwone, kruczoczarne, czarnobrazowe, ciemnobrazowe, zawsze z odblaskiem chlodnego popiolu."

LATO
KOLOR SKORY - "lekko blekitny, wpadajacy raczej w popielaty niz zlocisty. Sa to kobiety o delikatnej, jasnej, prawie mlecznej cerze, inne zas o rozowej. Piegi maja kolor szarobrazowy. Jest to typ szybkoopalajacy sie, po opalaniu skora nabiera koloru orzecha wloskiego.
WLOSY -"blond z odcieniem platynowym. Z wiekiem wlosy ciemnieja i staja sie popielate, srednio i ciemnobrazowe.
OCZY - "szaroniebieskie, jasnoniebieskie, szarozielone, jasnobrazowe. Oczy sa jakby lekko zamglone. Bialko ma odcien mleczny i nie kontrastuje z teczowka."

Z tych dwoch opisow ja obstawalabym przy Zimie. Jedno jest pewne - jestes typem chlodnym i wybieraj ubrania w kolorach chlodnych... Mysle, ze ladnie by Ci bylo na przyklad w rozach, czerwieni. W tej bluzeczce bialo-czarnej tez bardzo ladnie wygladasz...

A teraz przejde do KSZTALTU TWARZY. A wiec wedlug mnie masz twarz troszke "mieszana" ale jest najblizsza do ksztaltu jaki Ci dolaczam na fotce. Masz niskie czolo, cecha typowa dla typow poludniowych, dla Wloszek na przyklad. Na rysunku widzisz jak skorygowac taki typ twarzy - musisz rozjasnic (jasny podklad) skronie i pod oczami, przyciemnic "ostre" romboidalne boki twarzy, rzuchwe. W twoim przypadku mozesz tez przyciemnic brode.
Masz bardzo ladne, duze oczy, regularny nos i usta - one wybijaja sie z Twojej twarzy i to jest pozytywne , gdybys na przyklad miala male oczy, waskie usta itp. trudniej byloby zakamuflowac ksztalt twarzy, a tak wystarczy, ze umiejetnie ciemniejszym i jasnieszym podkladem skorygujesz twarz i zalatwione!
Roz na policzkach nakladaj tak jak na rysunku - ku dolowi, w ten sposob wyszczuplisz, zlagodzisz ostre rysy.
Aby skorygowac twarz zawsze trzeba dazyc do tak zwanej formy idealnej - OWALU.
Mysle, ze pomoglam Ci choc troszke, jesli masz jeszcze jakies pytania jestem do Twojej dyspozycji!

Edytowane przez FEMME*BANALE
Czas edycji: 2006-06-13 o 17:24
FEMME*BANALE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-01, 00:16   #3
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Re: Do Femme Banale -prosba

wow dziekuje za dluga i wyczerpujaca odpowiedz Bardzo mi pomoglasJesli chodzi o makijaz to tak wlasnie staram sie malowac tylko ze u mnie rozu nie widac hihi.Mam jeszce jedno ostanie pytanie,czyli jako zima nie powinnam malowac wlosow na odcienie cieple,pozostac raczej przy naturalnym lub uzywac popielatych brazow itp. Wiem ze mam niskie czolo ale ja bardzo lubie grzywki czy w ktorejs z tych fryzur byloby mi ok?Mysle o takie grzywce niezbyt gestej ale zaczynajacej sie "od srodka glowy"niewiem jak to opisac chodzi mniej wiecej o cos takiego jak na tych zdjeciach

Podoba mi sie tez taka krotka jak na 3 zdjeciu.
Mysle ze te dziewczyny tez maja zarysowana mocno szceke ale niewiem czy takie niskie czolo jak ja.
Dzieki za odpowiedz
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-01, 00:24   #4
FEMME*BANALE
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 343
Re: Do Femme Banale -prosba

<font color=blue> Tak! Mysle, ze grzywka jest jak najbardziej w porzadku. Moze tez byc taka jaka wklejam na fotce - ta dziewczyna tez ma niskie czolo i zeby odwrocic od niego uwage potrzebna jest ta ukosna grzywka, ktora je "przecina", wydaje sie w ten sposob troche wyzsze...
Mi podoba sie szczegolnie ta pierwsza fryzurka.
Pozdrawiam serdecznie!

Edytowane przez FEMME*BANALE
Czas edycji: 2006-06-13 o 17:24
FEMME*BANALE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-01, 00:27   #5
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Re: Do Femme Banale -prosba

dziekujekochana jestes
Ja tez Cie pozdrawiam
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-01, 00:29   #6
FEMME*BANALE
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 343
Re: Do Femme Banale -prosba

<font color=blue> Acha! Zapomnialam dodac, ze co do koloru wlosow to mi sie zdecydowanie lepiej podobasz w kolorze ciemniejszym - tak jak na przyklad na tym zdjeciu razem z twym pieknym psem! Ciemniejszy kolor dodaje charakteru, wyrazu Twojej twarzy. Najmniej podobala mi sie ta fryzurka w jasniejszych, dlugich wlosach.
FEMME*BANALE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-01, 00:33   #7
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Re: Do Femme Banale -prosba

Tak ten ciemny kolor to teraz prawie moj naturalny scielam wlosy i powracam do naturalnego
Dzieki za wszystkie rady w koncu mi sie rozjasnilo w glowie choc powoli podazalalm we wlasciwym kierunku ale Ty mi bardzo w tym pomoglas
pozdrawiam
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:19.