Jaki podkład ... ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-05-14, 12:56   #1
RapCandy
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 372
Question

Jaki podkład ... ?


...

Edytowane przez RapCandy
Czas edycji: 2006-12-22 o 20:22
RapCandy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-14, 13:23   #2
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: Jaki podkład ... ?

Takie pytanie najlepiej zadać na forum dla wizażystki, doczekasz się większej ilości odpowiedzi Myślę że przy młodej problematycznej cerze najlepiej kupić przede wszystkim dobry korektor. Młode dziewczyny często popełniają zasadniczy błąd, używając zbyt dużo podkładu, żeby zatuszować niedoskonałości. Proponuję korektor antybakteryjny, wklepać dokładnie, a na to dopiero lekki podkład, najchętniej beztłuszczowy. Unikija gęstych, kremowych podkładów oraz tych o przedłużonej trwałości, zastygających (z moich obserwacji wynika, że mogą powodować wypryski - u mnie na bank, choć nastolatka już dawno nie jestem).
Ceny przystępne jak na kieszeń nastolatki mają podkłady Oceanic - przy lekko tłustej skórze mogłabyś wypróbować matujący. Obejrzyj też Dream Mousse Matte Maybelline - ja mam słabość do podkładów w tej formie musu (sama używam analogicznego podkładu Estee Lauder). Oglądałam już tego Maybellina parę razy i mimo że nie lubię tej firmy - ten podkład im się udał
Ale przede wszystkim dobry korektor...
Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-14, 13:24   #3
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: Jaki podkład ... ?

kiedyś miałam małe pryszczyki ( oj jak to dawno było ) i używałam podkładu erisa. Teraz pojawiły się bardzo fajniutkie podkłady tej firmy - jakaś nowa seria, taka kolorowa cena też do 10zł.
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-14, 13:26   #4
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: Jaki podkład ... ?

Smoczyca ma absolutna racje!
Ja tez nie jestem juz nastolatka, ale kiedy bylam, mialam jakies obiekcje przed stosowaniem podkladu na cala twarz. Sprobuj jak sie czujesz tylko w korektorze polozonym na "strategiczne" miejsca (lubie korektor Dermiki, taki dwustronny olowek, ma ocien jasniejszy i ciemniejszy, stad latwiej dobrac odcien ) i tylko przysypanym sypkim pudrem (sprawdz, czy nie ma myristynianow w skladzie, mnie zatykaja bardzo efektywnie). Zainwestuj tez w absorbentki albo po prostu rozkladaj na warstwy zwykle chusteczki do twarzy.
Pamietaj tez o ochronie przeciwslonecznej (zwlaszca teraz, kiedy zbliza sie lato! Zdarza sie nam cos wycisnac, potem idziemy z tym niechronione na slonce i przebarwienie gotowe. A przebarwienie, oto uwaga starszej Wizazanki , leczy sie dluzej niz krostki!), jest tu gdzies watek o kremach z filtrami dla tradzikowcow.
Jesli juz wybierzesz podklad (pros o probki, przejrzyj KWC) pamietaj o DOKLADNYM demakijazu. Zawsze i bez wyjatku! Pamietaj, ze nie koniecznie musisz sie demakijazowac specyfikami dla skory z wypryskami - czesto bywaja bardzo drazniace i przynasza efekt odwrotny od zamierzonego (szukaj takich, ktore nie maja w skladzie drazniacego sodium laureth sulfate), np. toniki z alkoholem.
Lepiej zadbac o skore rozsadnie, zeby nie miec co przykrywac
Pozdrawiam i zycze udanych poszukiwan podkladu - idealu (mnie ani EL ani Maybelline nie pasowaly i wlasciwie od roku nie uzywam podkladu na stale).

Edytowane przez Sylwiasta
Czas edycji: 2005-05-14 o 13:28 Powód: przezcytalam powyzszy post smoczycy
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-14, 13:50   #5
RapCandy
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 372
Dot.: Jaki podkład ... ?

...

Edytowane przez RapCandy
Czas edycji: 2006-12-22 o 20:23
RapCandy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:21.