Aparaty ortodontyczne cz. XV - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-09-12, 21:18   #61
Minka94
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 80
Dot.: Aparat ortodontyczny - Cena za całe leczenie?

Hej, a czy to prawda, że bezbarwny aparat słabiej trzyma? Ortodontka powiedziała mi, że może mi założyć bezbarwne tylko na przednie zęby, a na trzonowce koniecznie musi być metalowy.
Minka94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-13, 17:43   #62
durian
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3
Dot.: Aparat ortodontyczny - Cena za całe leczenie?

Kochani mi, mam pytanie odnośnie aparatów estetycznych a mianowicie Damon Clear oraz Inspire Ice. Czy oba te aparaty są estetyczne na oba łuki i czy są estetyczne od 6-6?! No i oczywiście CENA? Dziękuję Wam za wszelką info.
durian jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-04, 10:39   #63
lunatique
Rozeznanie
 
Avatar lunatique
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 531
Dot.: aparat ortodontyczne Damon kto ma załozone??????

Czy możecie polecić dobrego ortodontę w Warszawie, który zakłada aparaty Damon (najlepiej takiego u którego same się leczyłyście)?
lunatique jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-05, 10:00   #64
Olcik18
Rozeznanie
 
Avatar Olcik18
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 670
GG do Olcik18
Dot.: aparat ortodontyczne Damon kto ma załozone??????

ja się leczę w Villa Nova Dental Clinic i jak na razie jestem zadowolona
__________________
>> jestem zagadką, której jeszcze nikt nie rozwiązał... <<

V rok- praca mgr

Olcik18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-05, 11:23   #65
lunatique
Rozeznanie
 
Avatar lunatique
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 531
Dot.: aparat ortodontyczne Damon kto ma załozone??????

A jak długo masz już aparat i jak się nazywa Twój ortodonta?
lunatique jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-05, 12:37   #66
orthodoctor
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 4
Dot.: aparat ortodontyczne Damon kto ma załozone??????

Cytat:
Napisane przez lunatique Pokaż wiadomość
Czy możecie polecić dobrego ortodontę w Warszawie, który zakłada aparaty Damon (najlepiej takiego u którego same się leczyłyście)?
Ja sporo dobrych opinii słyszałem o Centrum Stomatologicznym Aster-Med. Jest tam kilku lekarzy leczących systemem Damona. Moja znajoma, która tam się leczy, bardzo ich chwali.
orthodoctor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-07, 11:30   #67
lunatique
Rozeznanie
 
Avatar lunatique
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 531
Dot.: aparat ortodontyczne Damon kto ma załozone??????

Cytat:
Napisane przez orthodoctor Pokaż wiadomość
Ja sporo dobrych opinii słyszałem o Centrum Stomatologicznym Aster-Med. Jest tam kilku lekarzy leczących systemem Damona. Moja znajoma, która tam się leczy, bardzo ich chwali.
Czytałam w necie opinie o nich i w większości nie są zbyt entuzjastyczne a w razie niezadowolenia z wybranego ortodonty trudno potem znaleźć kogoś kto będzie chciał przejąć leczenie więc jak się nie podejmie dobrej decyzji na początku to potem jest problem. Na dodatek większość ortodontów to zwolennicy tradycyjnych aparatów stałych a ja skłaniam się ku Damonowi bo jest bardziej humanitarną metodą leczenia
lunatique jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-03, 19:29   #68
Cleo1988
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 6
GG do Cleo1988
Dot.: aparat ortodontyczne Damon kto ma załozone??????

Przypadkiem trafiłam na ten wątek,szkoda,ze dopiero teraz,bo nosiłam aparat ortodontyczny Damona, taki półprzezroczysty,miałam go 1,5 roku. Obecnie minął już rok od kiedy go zdjęłam. Efekty super, żadnej ekstrakcji, uśmiech hoolywodzki,od piątki do piątki! Po zdjęciu aparatu zęby mam i tak wewnątrz na gorze i na dole podklejone drucikiem na stałe,zeby efekt utrzymywał sie jak najdluzej(na zawsze) na noc zakładam nakładkę i jestem bardzo,bardzo zadowolona. Polecam ten aparat!Przede wszystkim krócej sie go nosi niz inne i można nie wyrywac( w moim przypadku akurat) przy nim ósemek,ktore nie wyszły,ani zadnych zebow stałych. Damon na zebach wygladał bardzo zgrabnie,estetycznie,był bardzo malutki,a szczegolnie zalezalo mi,żeby ładnie wygladac z aparatem mimo wszystko i z czystym sumieniem moge powiedzec,ze chetnie nosilabym go raz jeszcze!,ale nie ma takiej potrzeby. Do wygladu w aparacie jak i samego noszenia mozna sie przyzwyczaic,troszke pocierpiec na poczatku,a pozniej juz z górki.Aparat zakładałam w Złotoryi(woj.dolnoslaskie ),bardzo dobra,chwalona Praktyka stomatologii estetycznej w mojej okolicy.
Cleo1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-22, 11:25   #69
GoldShe
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2
Dot.: aparat ortodontyczne Damon kto ma załozone??????

Cytat:
Napisane przez Lousie Pokaż wiadomość
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...5#post20371854
tu masz wątek ogólny.
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=438118
aparaty bezligaturowe.


od początku, powiedz mi, czy orientujesz się w aparatach ligaturowych i bezligaturowych?

wyrzeczenia? zależy od aparatu, jeśli zdecydujesz się na zwykły metal, to musisz liczyć się z dużym dyskomfortem, bólem, no i będziesz musiała odpuścić sobie twarde pokarmy, bo możesz tym zdjąć zamki, albo uszkodzić ligatury. no i ekstrakcja będzie pewnie nieunikniona.

jeśli z kolei wybierzesz zwykły, ale kosmetyczny, no to wiadomo, wszelkie barwiące pokarmy, sery w ziołach, niebieskie napoje etc - odpadają.
twarde pokarmy też.

jeżeli natomiast wybierzesz Damona Q, tego co mam ja - to przede wszystkim wyrzeczeń żadnych, no i ból prawie zerowy. moj aparat ma malutkie zamki, bez ligatur, tak wiec małe ryzyko, że czymkolwiek go uszkodzę. ja od początku jem wszystko co możliwe i kompletnie nic się nie dzieje. palić też możesz
ale ten aparat jest droższy - 2500 za łuk, ALE : wizyty co dwa/ dwa i pół miesiąca, czyli około tysiąca złotych mniej za same wizyty, no i krótszy czas leczenia (chociaż to teoretycznie indywidualna kwestia) , bo to aparat bezligaturowy. no i zero ekstrakcji.

szczerze? na górze mam założony bezligaturowy, w którym podobno jest mniej bólu a na dole metalowy zwykły bo był tańszy od dwóch dni i jak mam porównać ból to jestem w szoku bo byłam straszona przez orto że to boli i to nie wiem jak, że trzeba brać proszki i w ogóle a na drugi dzień jadłam delikatnie gryząc, ale jadłam kotleta schabowego więc nie pojmuje skąd tyle mylnych informacji dotyczących bólu.. no może nie jedząc bezligaturowego w ogóle nie czuje, a na dole minimalnie czuje bolącą jedynke ale to jest taki ból jak przy nadwrażliwości, no i chyba że się zaciska zęby to przez to ból wzrasta i trzeba uważać nawet podczas snu.. ale tak to naprawdę nie ma czym się przejmować i żadnych zębów póki co nie wyrywałam.. mało tego nie wiem czy dobrze drut był przycięty czy jak, ale narazie mniej mnie uwiera, wosku nawet nie ruszyłam (tzn. staram się odrazu śluzówke przyzwyczaić tak jest najlepiej) w porównaniu z założeniem bezligaturowego.. to tyle hej
GoldShe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-24, 17:29   #70
karolina_poznan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 9
Dot.: aparat ortodontyczne Damon kto ma załozone??????

Hej,
Ja za miesiąc zakładam damon clear na górę oraz damon metalowy na dół.
Okres leczenia 2 lata - wada jest dość poważna. Koszt aparatu bez kosztów wizyt - 3500 zł góra, 2800 zł dół. Wizyty co 8-12 tygodni dodatkowo płatne 250 zł.
karolina_poznan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-26, 20:25   #71
asiax182
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 3
Smile Dot.: aparat ortodontyczne Damon kto ma załozone??????

Cytat:
Napisane przez karolina_poznan Pokaż wiadomość
Hej,
Ja za miesiąc zakładam damon clear na górę oraz damon metalowy na dół.
Okres leczenia 2 lata - wada jest dość poważna. Koszt aparatu bez kosztów wizyt - 3500 zł góra, 2800 zł dół. Wizyty co 8-12 tygodni dodatkowo płatne 250 zł.

Ja jestem z okolic Poznania jesli mopge wiedziec gdzie bylas na wizycie??ja tez chce zalozyc damon clear na gore a na dol metalowy i myslalam o CERMED.
asiax182 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-28, 10:39   #72
karolina_poznan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 9
Dot.: aparat ortodontyczne Damon kto ma załozone??????

Dr Sitarek Madaj - polecona przez innych lekarzy. Też się długo zastanawiałam, bo wybór lekarza jest bardzo ważny.
karolina_poznan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-28, 19:32   #73
asiax182
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 3
Dot.: aparat ortodontyczne Damon kto ma załozone??????

Ja planuje kwiecien ,maj zalozenie i narazie nie mam pojecia co i jak.Widze ze ceny jednak troche mniejsze bo tam gdzie ja chcialam to gora 3,5 tys a dol 3 tys. Mam nadzieje ze dasz znać jak bedzie na początku ja niestety boje sie bolu nie chodzi o zalozenie ale te pierwsze 2 tygonie podobno sa najgorsze .Slyszałam też że niekiedy rozkładają na raty splate w wizytach.Czy ta pani dr. ma jakas strone internetowa??
asiax182 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-31, 12:20   #74
karolina_poznan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 9
Dot.: aparat ortodontyczne Damon kto ma załozone??????

Cytat:
Napisane przez asiax182 Pokaż wiadomość
Ja planuje kwiecien ,maj zalozenie i narazie nie mam pojecia co i jak.Widze ze ceny jednak troche mniejsze bo tam gdzie ja chcialam to gora 3,5 tys a dol 3 tys. Mam nadzieje ze dasz znać jak bedzie na początku ja niestety boje sie bolu nie chodzi o zalozenie ale te pierwsze 2 tygonie podobno sa najgorsze .Slyszałam też że niekiedy rozkładają na raty splate w wizytach.Czy ta pani dr. ma jakas strone internetowa??

Tak www.ortodonta.poznan.pl

Dam znać po założeniu
karolina_poznan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-21, 13:50   #75
karolina_poznan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 9
Dot.: aparat ortodontyczne Damon kto ma załozone??????

Cytat:
Napisane przez karolina_poznan Pokaż wiadomość
Tak www.ortodonta.poznan.pl

Dam znać po założeniu

Jest ... i nic mnie na razie nie boli
karolina_poznan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-21, 20:42   #76
asiax182
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 3
Dot.: aparat ortodontyczne Damon kto ma załozone??????

No wreszcie....!!Który to dzień po zalożeniu??ehh tyle pytań mi się chce zadać tylko ze nie wiem czy Ci to nie przeszkadza;p jak długo trwa założenie i czy to tez boli??
ja mam tzw.stłoczenie zębów do góry mam trójki tak wysunięte i mam tez ósemki i jestem ciekawa czy będę musiała wyrywać a tego boję sie najbardziej... buzka powodzenia trzymam kciuki
asiax182 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-21, 21:22   #77
loovmj
Przyczajenie
 
Avatar loovmj
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 2
Dot.: Aparat ortodontyczny - Cena za całe leczenie?

cześć ; ) z góry przepraszam, że nie odpowiadam na zadane pytanie, a sama ładuję się tu z włąsnym pytaniem, ale w związku z tym, że nie umiem, nie wiem jak dodać 'nowy wątek' to 'odbieram główny temat' . Więc jest taka sprawa odnośnie, aparatu ortodontycznego, mianowicie, koło lipca idę go założyć, ale trochę się boję - mniej bólu, więcej tego ja będę mówić i wyglądać. A szczękaa moja to wybryk natury, bo między górną a dolną 4 mm różnicy, więc zaleca mi Pani ortodontka aparat na górę i dół a w dodatku, odstaje mi kieł. I teraz pytanie, czy z aparatem da się wymówić literkę 'R' a, że zuważyłam, że doświadczone wizażanki, to i postanowiłam wepchnąć tu moje 'głupie; pytanie. Z góry dziękuję, za odpowiedź ; )
loovmj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-22, 09:32   #78
palace
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 8
Dot.: Aparat ortodontyczny - Cena za całe leczenie?

Na początku nie da się jeść, ból jest straszny, nie można się przyzwyczaić. Z tego co pamiętam to przy zwykłym aparacie stałym nie ma problemow z wymową, bo masz przecież podniebienie wolne od wszelkich instalacji,hhehehe. Wiem, że to strasznie brzmi ale nie ma się co bać. Da się przeżyć.
palace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-22, 18:18   #79
karolina_poznan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 9
Dot.: aparat ortodontyczne Damon kto ma załozone??????

Samo założenie nie boli. Dziś drugi dzień, czuję delikatny ucisk na zęby, ale nie za mocny... da się wytrzymać
Jak masz więcej pytań pisz na priv.
karolina_poznan jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-05, 20:55   #80
saha8
Raczkowanie
 
Avatar saha8
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: poz/lublin
Wiadomości: 315
Dot.: aparat ortodontyczne Damon kto ma załozone??????

Dziewczyny z Lublina! jestem tu nowa i planuje założyć aparacik (estetyczny).Mój orto pracuje na clarity sl ale jak patrzę na zdjęcia to jest on dużo bardziej widoczny niż damon clear,(ma metalowe zloty z boku)więc przymierzam się do tego.Mam więc pytanko czy założyłyście w końcu tego cleara w LUB?jak tak to gdzie,jak się nosi, jakie koszty i najważniejsze jak efekty
saha8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-14, 20:39   #81
agatasw1
Zadomowienie
 
Avatar agatasw1
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 1 269
Dot.: Aparat ortodontyczny - Cena za całe leczenie?

Miałam zakładany aparat z podniebieniem, wieki temu,pierwszy raz jak załozyłam to nie mogłam wymówić ani słowa,ale pózniej jakoś poszło
zakładałam go na noc,zęby bolały,wizyta co 3 miesiące na podkręcenie
wyrwaną miałam tylko 4 bo za dużo było zębów, i po prostu na koncu go zgubiłam
teraz mi się przypomniało,że przydało by się je wyrównac do konca,ale jak czytam te ceny za kawałek drutu ,yo mnie aż sciska
agatasw1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-22, 19:37   #82
Kika1991
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 3
Dot.: Aparat ortodontyczny - Cena za całe leczenie?

hej wszystkim tak sobie czytam wasze wypowiedzi o aparatach ortodontycznych i o waszych przeżyciach z nimi zwiazanych, ponieważ sama mysle o zalozeniu aparatu... wczesniej nie mialam na to kasy i ogolnie jakos o tym nie myslalam a teraz pomyslalam, ze w końcu najwyższy czas cos z tym zrobić. Jak juz poznalam mniej wiecej ceny takiego 'przedsięwzięcia' to chcialam sie Was zapytac czy moze znacie taniego ale rowniez dobrego ortodontę w szczecinie ??? Chociaż mysle ze u mnie to najtaniej i tak nie wyjdzie, ponieważ mam dosyć dużą wade zgryzu ale chętnie wezmę pod uwagę wasze propozycje i moze ktos z Was mial zakladany aparat w szczecinie i powie mi ile go to ok kosztowało... thx
Kika1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-03, 00:07   #83
devilishgir
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3
Dot.: Aparat ortodontyczny - Cena za całe leczenie?

To ja już nie wiem, czy mam zakładać aparat. Jestem na utrzymaniu rodziców, więc to oni płacą, ale jak tak patrzę na te ceny to chyba zrezygnuję. Mam młodszego brata, co równa się mnóstwo wydatków, ale mamuśka mówi, że jak chce to mi założy. Nawet myślałam o tym, żeby połowę jej się dołożyć, ale nie sądziłam, że całość to aż 5000-7000 będzie. Babcia mówi, żebym poczekała jeszcze trochę to mi się same wyprostują.
I muszę zaznaczyć, że skrzywiły mi się zęby przez aparat ortodontyczny, taki wkładany na podniebienie. Miałam minimalną przerwę między jedynkami i chcieli mi to zmniejszyć, a aparat tak ściągnął mi szczękę, że teraz zęby mi się nie mieszczą i nachodzą na siebie. Wyślę zdjęcie swojego zgryzu, może ktoś mi doradzi, czy zakładać, czy czekać.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Picture0043.jpg (10,9 KB, 402 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Picture0044.jpg (7,1 KB, 386 załadowań)
devilishgir jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-03, 19:27   #84
wesola84
Rozeznanie
 
Avatar wesola84
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 767
Dot.: Aparat ortodontyczny - Cena za całe leczenie?

Cytat:
Napisane przez devilishgir Pokaż wiadomość
To ja już nie wiem, czy mam zakładać aparat. Jestem na utrzymaniu rodziców, więc to oni płacą, ale jak tak patrzę na te ceny to chyba zrezygnuję. Mam młodszego brata, co równa się mnóstwo wydatków, ale mamuśka mówi, że jak chce to mi założy. Nawet myślałam o tym, żeby połowę jej się dołożyć, ale nie sądziłam, że całość to aż 5000-7000 będzie. Babcia mówi, żebym poczekała jeszcze trochę to mi się same wyprostują.
I muszę zaznaczyć, że skrzywiły mi się zęby przez aparat ortodontyczny, taki wkładany na podniebienie. Miałam minimalną przerwę między jedynkami i chcieli mi to zmniejszyć, a aparat tak ściągnął mi szczękę, że teraz zęby mi się nie mieszczą i nachodzą na siebie. Wyślę zdjęcie swojego zgryzu, może ktoś mi doradzi, czy zakładać, czy czekać.
Moim zdaniem nie masz na co czekać - zęby same się nie wyprostują. Widzę na zdjęciu, że masz podobny problem jak miałam ja Też miałam problem z kasą, tyle że moich rodziców nie było stać na aparat dla mnie, więc musiałam poczekać parę lat żeby samej sobie wszystko zafundować. Teraz jestem po leczeniu i bardzo się cieszę, że podjęłam decyzję o założeniu aparatu - różnica jest ogromna a moje samopoczucie świetne! Uśmiecham się kiedy tylko mogę Jeśli mama mówi, że jest w stanie dać Ci na aparat to nie czekaj. Możesz zawsze dołożyć się d oswojego leczenia jeśli tylko będziesz mogła.
__________________
ex-aparatka damonowa
25.08.2010 - 25.06.2012
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=2710


Miłość to jedyny sens tego szalonego snu, w którym jesteśmy uwięzieni.
wesola84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-15, 18:13   #85
imnotsweetnow
Raczkowanie
 
Avatar imnotsweetnow
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 50
Talking Dot.: Aparat ortodontyczny - Cena za całe leczenie?

no hej wizażanki ja w poniedziałek idę wyrywać ząbki do aparatu to mam takie pytanie, czy wbijanie igły ze znieczuleniem bardzo boli? bo słyszałam różne opinie

i jeszcze takie pytanie, zęby moje są w zasadzie proste jedyny mój problem to krzywy zgryz więc czy będę skazana na metalowy aparat? czy jednak moge wybrać kryształowy? orientujecie się?
__________________
od 28.12.12 aparatka
imnotsweetnow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-15, 18:19   #86
Hiver
Raczkowanie
 
Avatar Hiver
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 419
Dot.: Aparat ortodontyczny - Cena za całe leczenie?

Według mnie nie boli, tak jak pobieranie krwi. Podobne uczucie jak przyciśnięcie paznokcia do dziąsła.

A co do aparatu - to chyba jaki sobie wybierzesz Ceramiczny, kryształowy, to już zależy od tego, jakie ma w gabinecie ortodonta.
Hiver jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-05, 11:11   #87
Naina23
Przyczajenie
 
Avatar Naina23
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 5
Dot.: Aparat ortodontyczny - Cena za całe leczenie?

Cytat:
Napisane przez kciusia Pokaż wiadomość
Witam,

mam pytanie odnośnie aparatu ortodontycznego. Ile wydaliście pieniążków na całość leczenia tak mniej więcej?

Bo ja już nosze pół roku aparat i powiem wam, ze to co mówił mi ortodonta na początku że to będzie jakieś 7 tysiecy to jakaś bujda...

Do tej pory wydałam:
- 120 zł zdjecie rentgenowskie zębów,
- 0 zł - pierwsza wizyta darmo :P
- 700 zł - aparat do rozszerzania górnej szczęki
- 5 tys. na górę i dół (aparat z zamkami przezroczystymi - niby, bo i
tak żółkną :P)
- 120 zł wizyta x ok. 5 = 600 zł

Do tej pory, czyli przez pół roku wydałam: 6420 zł

A jeszcze 1,5 roku co najmniej... więc ortodonta mnie okłamał...

Po za tym nie wyrosła mi nigdy dwójka, już mi się zrobiło miejsce ale dopiero po ściągnieciu aparatu mogę mieć wstawiony implant - koszt 3 tysiące.

1. Powiedźcie mi czy ściąganie aparatu coś kosztuje?
2. Ile kosztuje wybielanie zębów?
3. Czy ktoś z was miał np. nierówne zęby i miał je tak jakby dorabiane, mam nierówną dwójkę, jest troche mniejsza, słyszałam że można ją wyrównać...ile coś takiego kosztuje?
4. Ile kosztuje aparat retencyjny?

To chyba wszystko
Pozdrawiam


Ja noszę aparat już rok i 8 mc, najpóźniej w kwietniu 2013 ortodontka mi go ściągnie, choć są szanse, że stanie się to już nie długo Za jeden łuk płaciłam 1800zł czyli za 2 zapłaciłam 3600zł + 1000zł za harexa aparat na podniebienie :/ Każda wizyta kosztuje 100zł chyba, że orto daje jakieś nowe elementy (koszt od 50-300zł) lub nowy łuk-drut ja mam już 2 ostateczne retencyjne (koszt 50zł), tak więc moja najdroższa wizyta kosztowała mnie 500zł :/ Zdjęcie aparatu to koszt 480zł za jeden łuk czyli 2 łuki to koszt 960zł :/ w cenie wliczone są druciki od 3 do 3 góra i dół oraz aparat retencyjny. Czeka mnie jeszcze usuwanie 8, oraz 9 hahahaha :/ Po podliczeniu wyszło, że koszt za całość to 8860zł Cóż mój uśmiech będzie wart prawie 9tyś, może warto ubezpieczyć ząbki hihihi
Naina23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-27, 21:45   #88
malaosmiornica
Raczkowanie
 
Avatar malaosmiornica
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 103
Dot.: aparat ortodontyczne Damon kto ma załozone??????

Cytat:
Napisane przez saha8 Pokaż wiadomość
Dziewczyny z Lublina! jestem tu nowa i planuje założyć aparacik (estetyczny).Mój orto pracuje na clarity sl ale jak patrzę na zdjęcia to jest on dużo bardziej widoczny niż damon clear,(ma metalowe zloty z boku)więc przymierzam się do tego.Mam więc pytanko czy założyłyście w końcu tego cleara w LUB?jak tak to gdzie,jak się nosi, jakie koszty i najważniejsze jak efekty
Podbijam i także proszę dziewczyny z Lublina o te informacje , gdzie, jakie koszty i czy jesteście zadowolone z leczenia
malaosmiornica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-06, 22:34   #89
alikra
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2
Dot.: Aparat ortodontyczny - Cena za całe leczenie?

cześć wszystkim! chcialam się dowiedzieć jak to jest z wyrywaniem tych zębów, bo strasznie mnie to przeraża czy samo wyrywanie tych ósemek jest bolesne? jak się czułyście po wyrwaniu, długo się to Wam leczyło? jak ost mi wyrwano 6 to przez półtora tyg na ketonalu byłam i nawet to mi nie pomagało a poza tym mam pyt do osób które miały leczoną wadę zgryzu, chodzi mi dokładniej o efekty... czy zauważyłyście zmianę w kształcie twarzy?? będę wdzięczna za każdą odpowiedź pozdrawiam
alikra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-14, 01:01   #90
201607111632
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 280
Dot.: Aparat ortodontyczny - Cena za całe leczenie?

Cytat:
Napisane przez alikra Pokaż wiadomość
cześć wszystkim! chcialam się dowiedzieć jak to jest z wyrywaniem tych zębów, bo strasznie mnie to przeraża czy samo wyrywanie tych ósemek jest bolesne? jak się czułyście po wyrwaniu, długo się to Wam leczyło? jak ost mi wyrwano 6 to przez półtora tyg na ketonalu byłam i nawet to mi nie pomagało a poza tym mam pyt do osób które miały leczoną wadę zgryzu, chodzi mi dokładniej o efekty... czy zauważyłyście zmianę w kształcie twarzy?? będę wdzięczna za każdą odpowiedź pozdrawiam
Ja miałam bardzo krzywy zgryz przed założeniem aparatu, teraz jestem odrutowana od póltora roku (dół i góra) i co się zmieniło, przede wszystkim mam wizualnie większe usta i smuklejszą szczękę

Aparat to jest duży wydatek, moje małe marzenie to posiadanie idealnie równych i białych jak kartka papieru zębów, twardo do tego dążę, mimo bólu i czasu, który muszę poświęcać. Warto.
201607111632 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-29 12:26:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:10.