Czy wyjechać by dać sobie szansę na rozwój? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-09-01, 15:28   #1
apogenia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 5

Czy wyjechać by dać sobie szansę na rozwój?


Stoję przed takim dylematem - w tym roku skończyłam 31 lat, jestem z Górnego Śląska. Mam chłopaka, wynajmujemy osobno mieszkania (z racji tego, że jemu by się zupełnie nie kalkulował wynajem ze mną z pewnych przyczyn, a w jego mieszkaniu nie mogę zamieszkać, ale nie chcę wchodzić w szczegóły). Mam już za sobą kilka lat doświadczenia zawodowego, skończone studia już kilka lat temu. I niestety, ale czuję, że w moim miejscu zamieszkania, mimo że to spore miasto, dochodzę do tzw. szklanego sufitu, nie mam się zbytnio jak rozwijać. Już jakiś czas temu mój facet rzucił pomysłem, żebyśmy się przeprowadzili do stolicy. On i tak prowadzi własny biznes i bez różnicy, gdzie będzie mieszkał, ale w stolicy ma więcej kumpli no i więcej rozrywek. Dla mnie wyprowadzka tam oznaczałaby możliwość rozwoju zawodowego (więcej firm z mojej branży, więcej kierowniczych stanowisk, ciekawa oferta studiów podyplomowych czy nawet doktoranckich). Zostając tutaj wiem, że stanę w miejscu i istnieją bardzo małe szanse na to, żebym objęła managerskie stanowisko mimo wysokich kwalifikacji. W Warszawie, co tu dużo mówić, mam najlepsze możliwości rozwoju w całym kraju. I wiem, że to ostatni moment na to, żeby podjąć tę decyzję - nie jestem coraz młodsza, a chciałabym wreszcie gdzieś "osiąść", kupić mieszkanie. Z drugiej strony BOJĘ SIĘ. Bywamy często w stolicy u naszych znajomych i nie jestem przekonana, czy to miasto dla mnie. Poza tym o ile dla mojego faceta przeprowadzka będzie tylko formalnością, to dla mnie będzie to cały proces logistyczny łącznie z szukaniem nowej pracy. Nie bardzo sobie to wyobrażam jak zorganizować np.wyjazdy na rozmowy, szczególnie że w 1 firmie często są 2 czy 3 etapy. Boję się, że wyjadę a potem będę tego żałować. Mój facet jest raczej zdecydowany na wyjazd. Plusem na pewno jest to że wreszcie zamieszkalibyśmy razem.
Czy możecie dać mi jakieś rady? Może już jestem "za stara" na takie zmiany i stąd te obawy? A może powinnam iść na żywioł, pomieszkać i popracować tam rok i dopiero potem myśleć o zagnieżdżaniu się na dobre?
apogenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-01, 15:55   #2
Amarai
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 124
Dot.: Czy wyjechać by dać sobie szansę na rozwój?

lepsza praca, mieszkanie z chlopakiem, miasto ktore juz troche znasz, jakie minusy wlasciwie widzisz?

skoro czesto tam jezdzicie, to i do rodziny/znajomych z obecnego miasta moglabys wracac.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Amarai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-01, 16:01   #3
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 5 508
Dot.: Czy wyjechać by dać sobie szansę na rozwój?

Wyjechać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-01, 16:09   #4
apogenia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 5
Dot.: Czy wyjechać by dać sobie szansę na rozwój?

Cytat:
Napisane przez Amarai Pokaż wiadomość
lepsza praca, mieszkanie z chlopakiem, miasto ktore juz troche znasz, jakie minusy wlasciwie widzisz?

skoro czesto tam jezdzicie, to i do rodziny/znajomych z obecnego miasta moglabys wracac.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Mogłabym się rozwijać, mieć lepszą pracę, ale są też minusy - np. koszty mieszkań. W Warszawie za 300 tys. zł mam malutkie mieszkanko w byle jakim bloku, w mieście gdzie aktualnie mieszkam mam za to mieszkanie na prywatnym osiedlu w stanie deweloperskim. Martwią mnie wysokie koszta ale też ta cała logistyka - przewóz wszystkich rzeczy (musiałabym zawieźć ze sobą połowę życia), szukanie pracy gdy nie jest się na miejscu. Już wielokrotnie zmieniałam pracę, ale kiedy jest się na miejscu, i szuka się w tym samym mieście, łatwiej to zorganizować. Czasem mam też wrażenie, że szukam sobie wymówek bo ludzie wyjeżdżają w bardziej odległe rejony niż do miasta położonego 250 km dalej...
apogenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-01, 16:21   #5
tiuteraz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 532
Dot.: Czy wyjechać by dać sobie szansę na rozwój?

Również uważam, że powinnaś wyjechać. Paraliżuje Cię lęk przed nieznanym. Tutaj masz już pewne i znane "ciepełko" a tam zaczynasz w innej firmie, musisz się zaadoptować do nowego środowiska. Masz jednak szanse na rozwój, w końcu zamieszkasz z facetem. Wynajmijcie mieszkanie, jak już będziecie pewni decyzji o zamieszkaniu, kupicie mieszkanie. Jak się tam nie odnajdziesz zawsze możesz wrócisz do siebie. Jak nie podejmiesz ryzyka to nigdy nie dowiesz się co to może zmienić w Twoim życiu.

---------- Dopisano o 16:21 ---------- Poprzedni post napisano o 16:18 ----------

Cytat:
Napisane przez apogenia Pokaż wiadomość
Mogłabym się rozwijać, mieć lepszą pracę, ale są też minusy - np. koszty mieszkań. W Warszawie za 300 tys. zł mam malutkie mieszkanko w byle jakim bloku, w mieście gdzie aktualnie mieszkam mam za to mieszkanie na prywatnym osiedlu w stanie deweloperskim. Martwią mnie wysokie koszta ale też ta cała logistyka - przewóz wszystkich rzeczy (musiałabym zawieźć ze sobą połowę życia), szukanie pracy gdy nie jest się na miejscu. Już wielokrotnie zmieniałam pracę, ale kiedy jest się na miejscu, i szuka się w tym samym mieście, łatwiej to zorganizować. Czasem mam też wrażenie, że szukam sobie wymówek bo ludzie wyjeżdżają w bardziej odległe rejony niż do miasta położonego 250 km dalej...
No tak, ale są też wyższe zarobki. Jak awansujesz i dalej będziesz się rozwijać to będą one wzrastać. Jak sama napisałaś u siebie zatrzymałaś się.
tiuteraz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-01, 17:14   #6
a9e9b14f0920806ea67464fa4f1a029ea354de7e_6212d6030631b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 1 329
Dot.: Czy wyjechać by dać sobie szansę na rozwój?

Pewnie, że wyjechać. Zawsze możesz wrócić, jeśli to nie jest Twój świat
a9e9b14f0920806ea67464fa4f1a029ea354de7e_6212d6030631b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-01, 17:17   #7
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Czy wyjechać by dać sobie szansę na rozwój?

Ja nie wiem nad czym się zastanawiasz. Przecież w ostateczności zawsze możesz wrócić albo wyjechać jeszcze gdzieś indziej. Nie musisz też kupować od razu mieszkania. No chyba, że coś nie tak jest z twoim związkiem i dlatego boisz się podejmować zobowiązania albo skonfrontować z mieszkaniem razem. Poza tym ty celujesz w kierownicze stanowiska, a boisz się 2 etapowej rekrutacji do pracy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-09-01, 17:30   #8
amillia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 2 364
Dot.: Czy wyjechać by dać sobie szansę na rozwój?

Sama wiesz, że jedyne rozsądne wyjście to wyjechać.

Akurat jestem w podobnej sytuacji, przeprowadzam się na drugi koniec kraju w przyszłym miesiącu, ale dla mnie to nie był dramat, widać mamy inne charaktery. Na rozmowy dojeżdżałam, umawiałam rozmowę na 14, wsiadałam w pociąg o 8, po rozmowie powrotny o 16 i wieczorem jestem w domu Ewentualnie zostawałam na noc w hotelu jeśli rozmowa była wcześnie rano. Kilka firm mi poszło na rękę i przeprowadziło rozmowę przez Skype'a.

Cały dobytek też musimy przewieźć, ale to po prostu zamierzamy opłacić firmę transportową i tyle.

Mieszkania w Warszawie są droższe, ale również zarobki. Sprawdzałaś na ile byś mogła liczyć na swoim stanowisku?

Edytowane przez amillia
Czas edycji: 2019-09-01 o 17:32
amillia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-01, 17:42   #9
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Czy wyjechać by dać sobie szansę na rozwój?

Cytat:
Napisane przez apogenia Pokaż wiadomość
Stoję przed takim dylematem - w tym roku skończyłam 31 lat, jestem z Górnego Śląska. Mam chłopaka, wynajmujemy osobno mieszkania (z racji tego, że jemu by się zupełnie nie kalkulował wynajem ze mną z pewnych przyczyn, a w jego mieszkaniu nie mogę zamieszkać, ale nie chcę wchodzić w szczegóły).
(...)
Ciekawość mnie zżera czemu to dwojgu rzekomo kochających się, całkiem już dorosłych ludzi "nie kalkuluje się" mieszkanie razem. Szczerze to nie brzmi to dobrze, szczególnie w kontekście rzucania się na głęboką wodę, jaką jest zmiana miejsca zamieszkania i pracy. Ha.

I tak w ogóle zabrzmiało jakby Górny Śląsk to był jakiś trzeci świat, a Warszawa bajka. Tam na pewno awans w 5 minut.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-01, 18:06   #10
awia
Zakorzenienie
 
Avatar awia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 576
Dot.: Czy wyjechać by dać sobie szansę na rozwój?

A ja się własnie przeprowadzam do Katowic bo w moim mieście nie ma perspektyw

Aplikowałam do duzych firm więc rekrutacja była telefoniczna na pierwszym etapie, na drugim często skype (firmy same proponują jesli nie jestes miejscowa), w firmie w ktorej przyjelam oferte pracy akurat przejechalam sie na rozmowe pociagiem.

Także wbrew pozorom szukanie pracy nie bylo takie cieżkie. Troche ciezej z mieszkaniem, bo mam kota a wynajmujacy robią potworny problem ludziom ze zwierzetami, wiec pojechalam obejrzec tylko mieszkania gdzie na kota sie zgodzili, po uprzednim obejrzeniu okolicy i dzielnicy na google maps

Także jestem w 2/3 procesu. I rozumiem ze jestes przerazona bo to jest owszem, duza zmiana, głęboka woda - moja głebsza bo jestem sama, ale wiem że innej drogi sie obrać nie dało i tyle. Staram się cieszyc przygodą

Chociaz tez musze przewiezc caly moj dobytek życia - poza meblami, bo moje mieszkanie zamierzam wynając z meblami.
Moze uda się wreszcie wyrzucic te wszystkie rzeczy ktorych zawsze bylo szkoda - moze sama tez myslisz o tych wszystkich rzeczach i one Cie obciazaja? moze warto je sprzedac, zamiast ciągnac za sobą?
__________________
nie bo tu nie ma nieba
jest prześwit między wieżowcami
a serce to nie serce to tylko kawał mięsa
a życie jakie życie poprzerywana linia na dłoniach
a bóg nie ma boga są tylko krzyże przy drogach


Własną głupotę ludzie zwykli nazywać doświadczniem
awia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-01, 18:06   #11
apogenia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 5
Dot.: Czy wyjechać by dać sobie szansę na rozwój?

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Ciekawość mnie zżera czemu to dwojgu rzekomo kochających się, całkiem już dorosłych ludzi "nie kalkuluje się" mieszkanie razem. Szczerze to nie brzmi to dobrze, szczególnie w kontekście rzucania się na głęboką wodę, jaką jest zmiana miejsca zamieszkania i pracy. Ha.

I tak w ogóle zabrzmiało jakby Górny Śląsk to był jakiś trzeci świat, a Warszawa bajka. Tam na pewno awans w 5 minut.
Chodzi o to, że facet ma malutkie mieszkanko na poddaszu u swoich rodziców razem z łazienką, za które płaci grosze. Nie obawiam się wspólnego zamieszkania z nim. Często on nocuje u mnie, ja u niego. Są plany by wspólnie zamieszkać po tym jak kupimy mieszkanie. Mógłby wynajmować coś ze mną, ale ja przystałam na takie rozwiązanie. Nie przeszkadza mi to.
Co do możliwości - sama wiem, jakie są możliwości w moim zawodzie tutaj i w Warszawie. Śląsk jest rozwinięty, dużo tu firm, jednak dużo większe możliwości mam w stolicy. Do tego, Śląsk się wyludnia w zastraszającym tempie a będzie coraz gorzej. Mieszkałam tu przez całe życie. Potrzebuję zmiany, ale boję się jednocześnie, że Warszawa okaże się fajna na kilka miesięcy, potem wróci stagnacja, albo że nie nadążę tempu życia tam i że okaże się, że nie jest to miejsce dla mnie.
apogenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-01, 18:21   #12
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Czy wyjechać by dać sobie szansę na rozwój?

Twoje obawy nie są zbyt racjonalne. Warszawa to miasto jak każde inne, a szuka się tu pracy jak wszędzie indziej. Już jej przecież w życiu szukałaś, to wiesz, jak to wygląda. Tu nie będzie inaczej. W ogóle te opowieści o tempie życia i o tym, jakie tu życie jest inne niż gdzie indziej, to bujdy rodem z "Miłości na bogato". Jest więcej firm i więcej ofert, i tylko to jest fakt. Do tego zrobisz krok naprzód w związku, w zasadzie masz same plusy.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-01, 18:21   #13
Amarai
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 124
Dot.: Czy wyjechać by dać sobie szansę na rozwój?

nie musisz od razu przenosic wszystkich swoich rzeczy, nie musisz od razu kupowac mieszkania

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Amarai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-01, 18:24   #14
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Czy wyjechać by dać sobie szansę na rozwój?

Cytat:
Napisane przez apogenia Pokaż wiadomość
Chodzi o to, że facet ma malutkie mieszkanko na poddaszu u swoich rodziców razem z łazienką, za które płaci grosze. Nie obawiam się wspólnego zamieszkania z nim. Często on nocuje u mnie, ja u niego. Są plany by wspólnie zamieszkać po tym jak kupimy mieszkanie. Mógłby wynajmować coś ze mną, ale ja przystałam na takie rozwiązanie. Nie przeszkadza mi to.
Co do możliwości - sama wiem, jakie są możliwości w moim zawodzie tutaj i w Warszawie. Śląsk jest rozwinięty, dużo tu firm, jednak dużo większe możliwości mam w stolicy. Do tego, Śląsk się wyludnia w zastraszającym tempie a będzie coraz gorzej. Mieszkałam tu przez całe życie. Potrzebuję zmiany, ale boję się jednocześnie, że Warszawa okaże się fajna na kilka miesięcy, potem wróci stagnacja, albo że nie nadążę tempu życia tam i że okaże się, że nie jest to miejsce dla mnie.
To było po ludzku napisać, że nie ma warunków ku temu na razie, a nie że coś się komuś "nie kalkuluje", bo to brzmi negatywne.

Wydaje Ci się, że masz większe możliwości w stolicy. Wszystko i tak zweryfikuje życie. Jak dla mnie Warszawa to po prostu większe Katowice plus więcej zabytków. Rozwój i możliwości - na to hasło to widzę Wrocław, Rzeszów i kilka innych miast. Nie Warszawę, która jest duża, coraz droższa i znam kilka osób, które w ostatnim czasie stamtąd wróciły lub zamierzają przenieść się z niej w inne miejsce.

Albo zaryzykujesz, albo nie - wiadomo, że to Twój wybór, ale nie nastawiaj się na "sen o Warszawie", bo możesz potem być mocno rozczarowana.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-01, 18:24   #15
tiuteraz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 532
Dot.: Czy wyjechać by dać sobie szansę na rozwój?

Jak się nie powiedzie to wrócisz do siebie. Jak nie zaryzykujesz to się nie dowiesz. A tak później znów będziesz się zastanawiała - a co byłoby jakbym spróbowała, może dostałabym lepszą pracę, więcej możliwości itd.
tiuteraz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-01, 18:42   #16
apogenia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 5
Dot.: Czy wyjechać by dać sobie szansę na rozwój?

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
To było po ludzku napisać, że nie ma warunków ku temu na razie, a nie że coś się komuś "nie kalkuluje", bo to brzmi negatywne.

Wydaje Ci się, że masz większe możliwości w stolicy. Wszystko i tak zweryfikuje życie. Jak dla mnie Warszawa to po prostu większe Katowice plus więcej zabytków. Rozwój i możliwości - na to hasło to widzę Wrocław, Rzeszów i kilka innych miast. Nie Warszawę, która jest duża, coraz droższa i znam kilka osób, które w ostatnim czasie stamtąd wróciły lub zamierzają przenieść się z niej w inne miejsce.

Albo zaryzykujesz, albo nie - wiadomo, że to Twój wybór, ale nie nastawiaj się na "sen o Warszawie", bo możesz potem być mocno rozczarowana.
Rzeszów? Wrocław owszem, ale nie podoba nam się to miasto i nie znamy tam nikogo.
apogenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-01, 18:49   #17
tiuteraz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 532
Dot.: Czy wyjechać by dać sobie szansę na rozwój?

Moim marzeniem zawsze było przeprowadzić się do Oświęcimia. Chciałabym mieszkać w pobliżu obozów.
tiuteraz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-01, 19:08   #18
MsN
Femme fatale
 
Avatar MsN
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: the circles of dante's hell
Wiadomości: 1 261
Dot.: Czy wyjechać by dać sobie szansę na rozwój?

Cytat:
Napisane przez apogenia Pokaż wiadomość
Stoję przed takim dylematem - w tym roku skończyłam 31 lat, jestem z Górnego Śląska. Mam chłopaka, wynajmujemy osobno mieszkania (z racji tego, że jemu by się zupełnie nie kalkulował wynajem ze mną z pewnych przyczyn, a w jego mieszkaniu nie mogę zamieszkać, ale nie chcę wchodzić w szczegóły). Mam już za sobą kilka lat doświadczenia zawodowego, skończone studia już kilka lat temu. I niestety, ale czuję, że w moim miejscu zamieszkania, mimo że to spore miasto, dochodzę do tzw. szklanego sufitu, nie mam się zbytnio jak rozwijać. Już jakiś czas temu mój facet rzucił pomysłem, żebyśmy się przeprowadzili do stolicy. On i tak prowadzi własny biznes i bez różnicy, gdzie będzie mieszkał, ale w stolicy ma więcej kumpli no i więcej rozrywek. Dla mnie wyprowadzka tam oznaczałaby możliwość rozwoju zawodowego (więcej firm z mojej branży, więcej kierowniczych stanowisk, ciekawa oferta studiów podyplomowych czy nawet doktoranckich). Zostając tutaj wiem, że stanę w miejscu i istnieją bardzo małe szanse na to, żebym objęła managerskie stanowisko mimo wysokich kwalifikacji. W Warszawie, co tu dużo mówić, mam najlepsze możliwości rozwoju w całym kraju. I wiem, że to ostatni moment na to, żeby podjąć tę decyzję - nie jestem coraz młodsza, a chciałabym wreszcie gdzieś "osiąść", kupić mieszkanie. Z drugiej strony BOJĘ SIĘ. Bywamy często w stolicy u naszych znajomych i nie jestem przekonana, czy to miasto dla mnie. Poza tym o ile dla mojego faceta przeprowadzka będzie tylko formalnością, to dla mnie będzie to cały proces logistyczny łącznie z szukaniem nowej pracy. Nie bardzo sobie to wyobrażam jak zorganizować np.wyjazdy na rozmowy, szczególnie że w 1 firmie często są 2 czy 3 etapy. Boję się, że wyjadę a potem będę tego żałować. Mój facet jest raczej zdecydowany na wyjazd. Plusem na pewno jest to że wreszcie zamieszkalibyśmy razem.
Czy możecie dać mi jakieś rady? Może już jestem "za stara" na takie zmiany i stąd te obawy? A może powinnam iść na żywioł, pomieszkać i popracować tam rok i dopiero potem myśleć o zagnieżdżaniu się na dobre?
Jeżeli z nim wiążesz przyszłość i spędzenie reszty życia - wyobrażasz sobie mieszkać na dwa mieszkania? Co jeśli kiedyś zaplanujcie dziecko? Jak ma się wychowywać, raz mieszkać z matką, raz z ojcem?

W stolicy są większe perspektywy i na pewno będą z roku na rok coraz większe. Myślę, że ludzi chcących mieszkać w Warszawie będzie coraz więcej, chociaż trzeba również brać pod uwagę fakt ilu ludzi nadal wyjeżdża po za granice kraju. Plus życia w stolicy raczej kosztuje więcej, o wiele więcej niż w innych częściach kraju.

Na Twoim miejscu bym wyjechała. Sama jestem przyjezdna bo na południu Polski mieszkam 4 lata i w przyszłości chciałabym pracować za granicą, a studia robić w stolicy Małopolski. Zawsze marzyła mi się Warszawa i chciałabym kiedyś w niej zamieszkać gdyby się udało, ale wiem, że są tam też wysokie koszty życia.

Także proponuje wyjazd. Jak nie wyjdzie, albo jak sobie nie poradzisz - zawsze możesz wrócić. Przecież będziesz raczej miała dokąd? Co z rodzicami? Mieszkają gdzieś obok Ciebie? Strach i poczucie lęku przed nieznanym są normalne, naturalne. Może w Twoim przypadku klimatyzacja potrwa dłużej (zależy czy szybko klimatyzujesz się w nowym miejscu zamieszkania czy przychodzi Ci to z trudem - ją łatwo się klimatyzuje, mieszkałam w kilku miejscach w kraju i przeprowadzałam się jak do tej pory 2 razy, a pewnie będzie tego więcej w przyszłości, ale z czasem się przyzwyczaisz.

Poszukaj dłużej pracy, ale tak jest w przypadku gdy zmieniasz miejsce zamieszkania, pracę na nową/branże etc. Nie bój się, ważne aby śmiała wsparcie faceta. Początki wspólnie przejdziecie i będzie ok.

Sama mówisz, że on w stolicy ma więcej znajomych. Więc widzisz. A jak jest z Tobą? Po za tym tam się oboje rozwinięcie, będziecie mieszkać razem.

W Warszawie są większe możliwości, a tu gdzie jesteście nic się nie zmieni, bo wciąż będzie tak samo.

---------- Dopisano o 19:08 ---------- Poprzedni post napisano o 19:06 ----------

Cytat:
Napisane przez tiuteraz Pokaż wiadomość
Moim marzeniem zawsze było przeprowadzić się do Oświęcimia. Chciałabym mieszkać w pobliżu obozów.
Lovki Ja akurat mam naturę socjopatyczną chociaż nie wiem czy ona ma jakiś związek z obozami w Auschwitz.
__________________
1. Lepiej być nielubianą za to, kim jesteś niż być kochaną za to kim nie jesteś.
2. Ludzie nie rodzą się dobrzy albo źli. Rodzą się z pewnymi skłonnościami, ale liczy się sposób, w jaki żyją. I to, jakich ludzi poznają.

Edytowane przez MsN
Czas edycji: 2019-09-01 o 19:10
MsN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-01, 19:10   #19
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Czy wyjechać by dać sobie szansę na rozwój?

Cytat:
Napisane przez apogenia Pokaż wiadomość
Rzeszów? Wrocław owszem, ale nie podoba nam się to miasto i nie znamy tam nikogo.
Napisałam o miastach mocno się rozwijających w wielu dziedzinach. Tak, Rzeszów do nich należy. To były przykłady, więc nie wiem co Cię tak bawi.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-01, 19:26   #20
apogenia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 5
Dot.: Czy wyjechać by dać sobie szansę na rozwój?

Nie planujemy dziecka. Oczywiście, że mieszkanie osobno to stan przejściowy. Akurat tak się złożyło, że on miał możliwość taniego mieszkania, więc czemu miał z tego nie skorzystać. Ja wynajmuję kawalerkę i cenię to, że mam swoją przestrzeń. Gdybyśmy we dwoje mieli mieszkać w wynajmowanej kawalerce byłoby nam ciężko. Z kolei wynajmowane mieszkanie to duży wydatek, a po co mamy przepłacać i napychać kieszeń komuś. Niestety wcześniej nie mogliśmy kupić swojego bo ja dopiero od 2 lat dobrze zarabiam. I tak czeka nas hipoteka, niestety nie każdy ma możliwość kupna mieszkania we wcześniejszym czasie nawet na kredyt. A w związku z tym, że nie mamy dzieci, nie czułam parcia na to, żebyśmy mieszkali razem.

---------- Dopisano o 19:26 ---------- Poprzedni post napisano o 19:23 ----------

Cytat:
Napisane przez tiuteraz Pokaż wiadomość
Jak się nie powiedzie to wrócisz do siebie. Jak nie zaryzykujesz to się nie dowiesz. A tak później znów będziesz się zastanawiała - a co byłoby jakbym spróbowała, może dostałabym lepszą pracę, więcej możliwości itd.
Masz rację chyba po prostu potrzebowałam takiego "kopa" od kogoś. Moja mama twierdzi, że nie powinnam jechać bo koszty życia mnie przerosną i nawet mając wyższe stanowisko, pensję i lepsze możliwości nie będzie mi się to opłacać. Ja w głębi wiem, że chcę tego ale mam też wiele obaw. Pewnie to naturalne. Jeśli coś nie wyjdzie, mogę wrócić.
apogenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-01, 19:32   #21
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Czy wyjechać by dać sobie szansę na rozwój?

Radzę by najpierw zamieszkać razem a dopiero po jakimś czasie decydować się na ewentualny kredyt.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-01, 19:36   #22
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Czy wyjechać by dać sobie szansę na rozwój?

Cytat:
Napisane przez Fortuna1 Pokaż wiadomość
Radzę by najpierw zamieszkać razem a dopiero po jakimś czasie decydować się na ewentualny kredyt.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokładnie. W ogóle na jakiekolwiek zobowiązania wspólne. Serio, są ważniejsze rzeczy od pieniędzy. Choćby komfort życia i psychiczny. A jak to mówią, chytry dwa razy traci

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-01, 19:55   #23
amillia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 2 364
Dot.: Czy wyjechać by dać sobie szansę na rozwój?

Cytat:
Napisane przez apogenia Pokaż wiadomość
Nie planujemy dziecka. Oczywiście, że mieszkanie osobno to stan przejściowy. Akurat tak się złożyło, że on miał możliwość taniego mieszkania, więc czemu miał z tego nie skorzystać. Ja wynajmuję kawalerkę i cenię to, że mam swoją przestrzeń. Gdybyśmy we dwoje mieli mieszkać w wynajmowanej kawalerce byłoby nam ciężko. Z kolei wynajmowane mieszkanie to duży wydatek, a po co mamy przepłacać i napychać kieszeń komuś. Niestety wcześniej nie mogliśmy kupić swojego bo ja dopiero od 2 lat dobrze zarabiam. I tak czeka nas hipoteka, niestety nie każdy ma możliwość kupna mieszkania we wcześniejszym czasie nawet na kredyt. A w związku z tym, że nie mamy dzieci, nie czułam parcia na to, żebyśmy mieszkali razem.

---------- Dopisano o 19:26 ---------- Poprzedni post napisano o 19:23 ----------


Masz rację chyba po prostu potrzebowałam takiego "kopa" od kogoś. Moja mama twierdzi, że nie powinnam jechać bo koszty życia mnie przerosną i nawet mając wyższe stanowisko, pensję i lepsze możliwości nie będzie mi się to opłacać. Ja w głębi wiem, że chcę tego ale mam też wiele obaw. Pewnie to naturalne. Jeśli coś nie wyjdzie, mogę wrócić.
Dwupokojowe mieszkanie w Warszawie to w zależności od lokalizacji ~2500 zł. Reszta cen tak naprawdę nie różni się jakoś bardzo od innych większych miast. Za drinka w centrum pewnie dasz więcej, ale nie trzeba pić drinków w centrum, można w swojej dzielnicy w knajpie, która nie jest nastawiona na trzepanie turystów Supermarkety chyba w całej Polsce mają podobne ceny, komunikacja jest stosunkowo tania, są rowery miejskie, dużo ścieżek rowerowych, kina mają tanie środy czy tam poniedziałki, ja jakoś nie czuję wielkiej różnicy w kosztach między Warszawą a innymi dużymi miastami.
amillia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-01, 20:08   #24
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Czy wyjechać by dać sobie szansę na rozwój?

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
więc nie wiem co Cię tak bawi.
ano to, że podkarpackie ma ujowy rynek pracy i wszyscy o tym wiedzą.


Co do kosztów, to tak jak napisała amillia, droższe to są nieruchomości. ale branie kredytu na hura to też nie jest dobry pomysł. Lepiej pomieszkajcie, zaaklimatyzujcie się, rozejrzyjcie, gdzie Wam się podoba, jakie tam są ceny itp.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-01, 20:12   #25
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Czy wyjechać by dać sobie szansę na rozwój?

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
ano to, że podkarpackie ma ujowy rynek pracy i wszyscy o tym wiedzą.
(...)
Najwidoczniej dane o tym nie wiedzą. I nazywanie Rzeszowa jednym z polskich "miast przyszłości".
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-01, 20:13   #26
tiuteraz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 532
Dot.: Czy wyjechać by dać sobie szansę na rozwój?

Tez tak uwazam. Zamieszkaj z nim, upewnij sie, ze to jest wlasciwa osoba. Bedziesz miala do tego okazje w Warszawie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
tiuteraz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-01, 20:14   #27
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Czy wyjechać by dać sobie szansę na rozwój?

Cytat:
Napisane przez tiuteraz Pokaż wiadomość
Tez tak uwazam. Zamieszkaj z nim, upewnij sie, ze to jest wlasciwa osoba. Bedziesz miala do tego okazje w Warszawie.
Ja bym sobie tą okazję stworzyła wcześniej, niż dopiero po przeprowadzce.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-01, 20:15   #28
tiuteraz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 532
Dot.: Czy wyjechać by dać sobie szansę na rozwój?

Mieszkam niedaleko Rzeszowa i musze przyznac, ze miasto w ostatnich latach rozwinęło się. Nie wiem jak z tam rynkiem pracy, ale myślę, ze to atrakcyjne miasto do zamieszkania.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
tiuteraz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-01, 20:15   #29
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 5 508
Dot.: Czy wyjechać by dać sobie szansę na rozwój?

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Ja bym sobie tą okazję stworzyła wcześniej, niż dopiero po przeprowadzce.
Też racja
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-01, 20:21   #30
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Czy wyjechać by dać sobie szansę na rozwój?

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Najwidoczniej dane o tym nie wiedzą. I nazywanie Rzeszowa jednym z polskich "miast przyszłości".
Niby które dane, bo te z GUS-u mówią, że to drugie województwo pod względem bezrobocia w Polsce, zaraz po warmińsko-mazurskim. To miasto przyszłości to chyba tylko z materiałów promocyjnych tegoż miasta. Ja nie mówię, że Podkarpacie nie jest ładne, no ale bez jaj.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-09-04 11:13:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:15.