Czy przy mocnym trądziku można używać jakiegoś podkładu? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-10, 11:45   #1
jagodka230
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 75

Czy przy mocnym trądziku można używać jakiegoś podkładu?


Witam, 27 grudnia byłam u dermatologa gdyż od dwóch miesięcy mam okropny wysyp na twarzy ( najbardziej policzki, prawie nie widać białej skóry przez pryszcze, mniej na czole, brodzie i nie wiem dlaczego też na szyi w okolicach żuchwy i uszu). Pani dermatolog przepisała mi epiduo, do mycia mam physiogel do nawilżania również physiogel. I w sumie to nie wiem czy powinnam nawilżać twarz codziennie rano czy tylko jak już jest bardzo przesuszona? Ale do rzeczy, niestety zapomniałam zapytać się czy mogę używać jakiegokolwiek podkładu??? , choćby mineralnego który mniej kryje ale zawsze to coś. Jak jestem w domu to nie pudruję się niczym, ale jak mam wyjść na zakupy czy gdzieś do ludzi to mnie to krępuje ale jednak nie chciałabym pogorszyć sprawy. Bardzo proszę o odpowiedź dermatologa bo kolejną wizytę mam dopiero 25 stycznia żebym mogła się swojego zapytać.

---------- Dopisano o 12:45 ---------- Poprzedni post napisano o 12:31 ----------

Albo może któraś z Was drogie wizażanki, która ma taki sam problem a zasięgnęła porady dermatologa mi pomoże?
jagodka230 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-10, 13:03   #2
aneta111332
Raczkowanie
 
Avatar aneta111332
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 368
Dot.: Czy przy mocnym trądziku można używać jakiegoś podkładu?

Ja aż tak bardzo dużego trądziku jak Ty nie miałam. Zresztą nadal mam ale głównie przed okresem. Jak ja chodziłam do dermatologa to powiedziała, że mogę się malować, ale ja nie miałam bardzo silnego trądziku jak Ty. A no i podkład taki, żeby nie zatykał porów. No i dobr5ze by było, zebyś za długo nie chodziła z fluidem na twarzy, bo dobrze by było najpierw wyleczyć trądzik i skóra powinna oddychać.
aneta111332 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-10, 14:41   #3
jagodka230
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 75
Dot.: Czy przy mocnym trądziku można używać jakiegoś podkładu?

Aneta dzięki za odpowiedź, to może ja też mogę używać pudru?? Kurczę może ktoś jeszcze by mi pomógł?
jagodka230 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-10, 15:28   #4
natulaala
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1
Dot.: Czy przy mocnym trądziku można używać jakiegoś podkładu?

Możesz spróbować podkładu La roche posay Toleriane Teint. Jest to podkład bardzo silnie kryjący ale zarazem nie zatykający porów. Jego cena waha się od 70-80zł a więc można powiedzieć, że jest dosyć drogi. Z tańszych podkładów polecam Ci Pharmaceris FDelikatny fluid intensywnie kryjący. Kupiłam go za 39zł. Dobrze kryje ale moja skóra świeci się po nim. Oczywiście wszystkie zaproponowane Ci podkłady można dostać w aptece
natulaala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-10, 19:18   #5
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: Czy przy mocnym trądziku można używać jakiegoś podkładu?

moja koleżanka używa Vichy Dermalblend i jest zadowolona
kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-10, 22:47   #6
jagodka230
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 75
Dot.: Czy przy mocnym trądziku można używać jakiegoś podkładu?

Dzięki dziewczyny za odpowiedzi
jagodka230 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-11, 17:27   #7
kiczia
Raczkowanie
 
Avatar kiczia
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 66
Dot.: Czy przy mocnym trądziku można używać jakiegoś podkładu?

Ja też mam trądzik i codziennie używam podkładu i pudru mineralnych. Nie wpływa to w żaden sposób na stan mojej cery. W wakacje nic nie kładłam na twarz i cera była taka sama. Więc stwierdzam, że można Zresztą kiedyś dermatolog, też mi mówiła, że można używać podkładu tylko trzeba sobie dobrać odpowiedni do cery. Czyli np antybakteryjny czy właśnie mineralny.
__________________
przeciąg trzaska złudzeniami...
kiczia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-12, 13:27   #8
chrapusia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Górny Śląsk, Katowice, czasem Warszawa ;-)
Wiadomości: 14
Wyślij wiadomość przez ICQ do chrapusia GG do chrapusia Send a message via Skype™ to chrapusia
Dot.: Czy przy mocnym trądziku można używać jakiegoś podkładu?

Można , ja polecam podkład La Roche Posay Toleriane. Jest to podkład kryjący do skóry bardzo wrażliwej alergicznej nawet, ale nie zapycha i bardzo ładnie kryje!

Edytowane przez chrapusia
Czas edycji: 2020-09-09 o 07:57 Powód: literówka
chrapusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-12, 14:25   #9
jagodka230
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 75
Dot.: Czy przy mocnym trądziku można używać jakiegoś podkładu?

Dzięki za podpowiedzi Właśnie chodzi mi jak już to o konkretne podkłady, wiem że dla każdego jest dobre co innego ale jednak wolałabym wypróbować coś sprawdzonego

---------- Dopisano o 15:25 ---------- Poprzedni post napisano o 15:22 ----------

A z podkładów troszkę tańszych nie ma nic co by się nadawało?? Takich za 20-40 zł??
jagodka230 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-12, 15:08   #10
kiczia
Raczkowanie
 
Avatar kiczia
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 66
Dot.: Czy przy mocnym trądziku można używać jakiegoś podkładu?

Cytat:
Napisane przez jagodka230 Pokaż wiadomość
Dzięki za podpowiedzi Właśnie chodzi mi jak już to o konkretne podkłady, wiem że dla każdego jest dobre co innego ale jednak wolałabym wypróbować coś sprawdzonego

---------- Dopisano o 15:25 ---------- Poprzedni post napisano o 15:22 ----------

A z podkładów troszkę tańszych nie ma nic co by się nadawało?? Takich za 20-40 zł??
Ja używam teraz podkładu Rimmel Match Perfection, nie zapycha mnie, podobno pozwala skórze oddychać. Dla mnie jest ok, wygląda naturalnie. Z pudrów polecam Rimmel Stay Matte (z minerałami), chyba najlepszy puder jaki miałam.
__________________
przeciąg trzaska złudzeniami...
kiczia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-12, 18:53   #11
apows
Zadomowienie
 
Avatar apows
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 168
Dot.: Czy przy mocnym trądziku można używać jakiegoś podkładu?

Cytat:
Napisane przez jagodka230 Pokaż wiadomość
Witam, 27 grudnia byłam u dermatologa gdyż od dwóch miesięcy mam okropny wysyp na twarzy ( najbardziej policzki, prawie nie widać białej skóry przez pryszcze, mniej na czole, brodzie i nie wiem dlaczego też na szyi w okolicach żuchwy i uszu). Pani dermatolog przepisała mi epiduo, do mycia mam physiogel do nawilżania również physiogel. I w sumie to nie wiem czy powinnam nawilżać twarz codziennie rano czy tylko jak już jest bardzo przesuszona? Ale do rzeczy, niestety zapomniałam zapytać się czy mogę używać jakiegokolwiek podkładu??? , choćby mineralnego który mniej kryje ale zawsze to coś. Jak jestem w domu to nie pudruję się niczym, ale jak mam wyjść na zakupy czy gdzieś do ludzi to mnie to krępuje ale jednak nie chciałabym pogorszyć sprawy. Bardzo proszę o odpowiedź dermatologa bo kolejną wizytę mam dopiero 25 stycznia żebym mogła się swojego zapytać.

---------- Dopisano o 12:45 ---------- Poprzedni post napisano o 12:31 ----------

Albo może któraś z Was drogie wizażanki, która ma taki sam problem a zasięgnęła porady dermatologa mi pomoże?
Witaj,
z tego co mi wiadomo jesli masz trądzik to lepiej wcale nie stosować podkładu. Dlaczego? Ponieważ zatyka pory, skóra nie oddycha. Absolutnie nie idź z tym do kosmetyczki, tylko dermatolog.
__________________
Zapraszam na mój blog http://podwierzba.blogspot.com/
apows jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-12, 23:02   #12
jagodka230
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 75
Dot.: Czy przy mocnym trądziku można używać jakiegoś podkładu?

Kurde to teraz już nie wiem.... No nic zapytam się dermatologa na wizycie, a pudru postaram się używać tylko na większe wyjścia
jagodka230 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-13, 02:09   #13
niebieskie_oczko
Zakorzenienie
 
Avatar niebieskie_oczko
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: całe życie na walizkach ;-)
Wiadomości: 6 298
Dot.: Czy przy mocnym trądziku można używać jakiegoś podkładu?

Cytat:
Napisane przez kawa_zmlekiem Pokaż wiadomość
moja koleżanka używa Vichy Dermalblend i jest zadowolona
Jak miałam problemy z cerą to też go sobie chwaliłam. Ładnie zakrywał niedoskonałości.
__________________
Postanowienie: jeździć, latać, zwiedzać za grosze!
2016: Berlin, Monachium, Erfurt, Budapeszt, Chicago, Nowy Jork
Podróże 2015: Praga, Bolonia, Oslo, Rodos, Kijów, Kos
Podróże 2014: Wiedeń, Bratysława, Londyn, Lwów, Budapeszt, Ostrava, Berlin, Budva, Paryż
K&K
niebieskie_oczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-13, 13:46   #14
chrapusia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Górny Śląsk, Katowice, czasem Warszawa ;-)
Wiadomości: 14
Wyślij wiadomość przez ICQ do chrapusia GG do chrapusia Send a message via Skype™ to chrapusia
Dot.: Czy przy mocnym trądziku można używać jakiegoś podkładu?

spokojnie możesz wypróbuj ten toleriane , a zobaczysz ,ze bedziesz zadowolona, ja miałam trądzik i alergolog mi go poradziła,ze sama tez uzywa, nie słuchaj głupot,ze nie można,bo dzisiaj jest tyle podkładów i każdy ma przeznaczenie do konkretnych problemów skórnych. Toleriane na pewno nie zapycha!!!
chrapusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-14, 21:44   #15
jagodka230
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 75
Dot.: Czy przy mocnym trądziku można używać jakiegoś podkładu?

Dzięki za odpowiedzi

---------- Dopisano o 22:41 ---------- Poprzedni post napisano o 22:37 ----------

Tylko że ten za la roche jest okrutnie drogi.... Aktualnie to mnie nie stać na taki

---------- Dopisano o 22:44 ---------- Poprzedni post napisano o 22:41 ----------

A coś takiego? Jest o połowę tańszy Pharmaceris F, Delikatny fluid intensywnie kryjący albo matujący

Edytowane przez jagodka230
Czas edycji: 2013-01-14 o 21:48
jagodka230 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 02:46   #16
niebieskie_oczko
Zakorzenienie
 
Avatar niebieskie_oczko
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: całe życie na walizkach ;-)
Wiadomości: 6 298
Dot.: Czy przy mocnym trądziku można używać jakiegoś podkładu?

Cytat:
Napisane przez jagodka230 Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedzi

---------- Dopisano o 22:41 ---------- Poprzedni post napisano o 22:37 ----------

Tylko że ten za la roche jest okrutnie drogi.... Aktualnie to mnie nie stać na taki

---------- Dopisano o 22:44 ---------- Poprzedni post napisano o 22:41 ----------

A coś takiego? Jest o połowę tańszy Pharmaceris F, Delikatny fluid intensywnie kryjący albo matujący
Czy to jest ten podkład, który można kupić tylko w aptekach? Bo kojarzę coś, że moja koleżanka o nim mówiła. Wypowiadała się pozytywnie, sama nie próbowałam
__________________
Postanowienie: jeździć, latać, zwiedzać za grosze!
2016: Berlin, Monachium, Erfurt, Budapeszt, Chicago, Nowy Jork
Podróże 2015: Praga, Bolonia, Oslo, Rodos, Kijów, Kos
Podróże 2014: Wiedeń, Bratysława, Londyn, Lwów, Budapeszt, Ostrava, Berlin, Budva, Paryż
K&K
niebieskie_oczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 21:05   #17
jagodka230
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 75
Dot.: Czy przy mocnym trądziku można używać jakiegoś podkładu?

Tak to chyba ten co tylko w aptekach jest, w żadnej drogerii go nie widziałam
jagodka230 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 21:33   #18
mangoo123
Raczkowanie
 
Avatar mangoo123
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 182
Dot.: Czy przy mocnym trądziku można używać jakiegoś podkładu?

Kupiłam dziś ten podkład (37zł w aptece doz), odcień ivory, jest jasny i dopasowuje się do mojej cery. Po jednym użyciu trudno cokolwiek stwierdzić, powiem tylko, że ładnie rozświetla i dobrze zakrywa lekkie niedoskonałości i przebarwienia, z większymi problemami skórnymi gorzej, suche skórki widoczne (ale to chyba normalne). Czy pogorszy stan cery się okaże. Z tego co widziałam ma dużo pozytywnych komentarzy na KWC.
mangoo123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 22:03   #19
jagodka230
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 75
Dot.: Czy przy mocnym trądziku można używać jakiegoś podkładu?

a kupiłaś kryjący czy matujący???
jagodka230 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-15, 22:15   #20
mangoo123
Raczkowanie
 
Avatar mangoo123
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 182
Dot.: Czy przy mocnym trądziku można używać jakiegoś podkładu?

kryjący, bo bardziej mi na tym zależało niż na zmatowieniu.
mangoo123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 22:43   #21
deszczowypies
Zakorzenienie
 
Avatar deszczowypies
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 7 190
Dot.: Czy przy mocnym trądziku można używać jakiegoś podkładu?

Stosuję już rok podkłady Pharmaceris, teraz pierwszy raz kupiłam wersję kryjącą, wcześniej matujące. Faktycznie dobre krycie (rzecz jasna nie ukryje wszystkiego, ale i tak jest nieźle), nie zapycha, wydajny, ładnie się rozprowadza - dla mnie bomba. W dodatku odcień ładnie się dopasowuje do cery.

Można dostać też w SuperPharmie, często na promocji za 30 zł.

Z pudrów polecam bambusowe, można je dostać na Biochemii Urody. Baaaardzo wydajne, nieźle matują, a kosztują jakieś 12-15 zł.
__________________

deszczowypies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 23:08   #22
jagodka230
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 75
Dot.: Czy przy mocnym trądziku można używać jakiegoś podkładu?

dzięki za odpowiedzi przymierzam się do kupna chyba wersji kryjącej + puder naturalny do cery tłustej firmy jadwiga, to chyba dobry zestaw?

---------- Dopisano o 00:08 ---------- Poprzedni post napisano o 00:07 ----------

ale gdzie taki puder bambusowy można dostać?? też ciekawy się wydaje
jagodka230 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-16, 04:56   #23
Roo__
Raczkowanie
 
Avatar Roo__
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 82
Dot.: Czy przy mocnym trądziku można używać jakiegoś podkładu?

Moja ukochana Pani kosmetolog nie tępi mnie za używanie podkładów, albo chyba rozumie, że konfrontacja w tym temacie niczego nie zmieni

W każdym razie, kiedy ją pytałam o to mówiła, że mogę stosować podkład i puder, ale z głową i taki który nie zrobi mi krzywdy.
Dała mi masę próbek aptecznych podkładów do przetestowania, starczyło tego na ponad miesiąc, więc miałam możliwość zobaczyć z czym się lubi moja cera.

Do faworytów, tak jak już dziewczyny pisały należy La Roche Posay Toleriane, kurcze takie to niepozorne, lekkie, a kryje równo
zimą pozwalam sobie na Dermablend, na lato jest dla mnie za ciężki, a szkoda ...

Jagódko, wytrwałości w walce życzę
Roo__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-16, 08:26   #24
jagodka230
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 75
Dot.: Czy przy mocnym trądziku można używać jakiegoś podkładu?

jagodka230 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-16, 09:52   #25
Angeliness
Przyczajenie
 
Avatar Angeliness
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 7
GG do Angeliness
Dot.: Czy przy mocnym trądziku można używać jakiegoś podkładu?

Cytat:
Napisane przez jagodka230 Pokaż wiadomość
Witam, 27 grudnia byłam u dermatologa gdyż od dwóch miesięcy mam okropny wysyp na twarzy ( najbardziej policzki, prawie nie widać białej skóry przez pryszcze, mniej na czole, brodzie i nie wiem dlaczego też na szyi w okolicach żuchwy i uszu). Pani dermatolog przepisała mi epiduo, do mycia mam physiogel do nawilżania również physiogel. I w sumie to nie wiem czy powinnam nawilżać twarz codziennie rano czy tylko jak już jest bardzo przesuszona? Ale do rzeczy, niestety zapomniałam zapytać się czy mogę używać jakiegokolwiek podkładu??? , choćby mineralnego który mniej kryje ale zawsze to coś. Jak jestem w domu to nie pudruję się niczym, ale jak mam wyjść na zakupy czy gdzieś do ludzi to mnie to krępuje ale jednak nie chciałabym pogorszyć sprawy. Bardzo proszę o odpowiedź dermatologa bo kolejną wizytę mam dopiero 25 stycznia żebym mogła się swojego zapytać.

---------- Dopisano o 12:45 ---------- Poprzedni post napisano o 12:31 ----------

Albo może któraś z Was drogie wizażanki, która ma taki sam problem a zasięgnęła porady dermatologa mi pomoże?
Ja gdy miałam problemy z trądzikiem stosowałam podkłady z firmy Clarena a obecnie pracuję tylko na nich.

FLUID FOUNDATION MAT firmy CLARENA
matujący fluid dla cery mieszanej, tłustej i wrażliwej
Wyjątkowa beztłuszczowa kompozycja składników idealnie równoważy strefy tłuste i suche, utrzymuje optymalny poziom nawilżenia, a cząstki pochłaniające sebum zapobiegają nadmiernemu błyszczeniu się strefy T. Daje dobry efekt matujący dzięki zawartości składników pochłaniających sebum "sebum control". Preparat posiada innowacyjną formułę - emulsja beztłuszczowa, półpłynna konsystencja, formulacja wodna w silikonie. Rozprowadza się miękko, równo, nadaje skórze nieskazitelną gładkość, maskuje przebarwienia i jest precyzyjną bazą dla idealnego makijażu. Dostępny w dwóch odcieniach: naturalny oraz kość słoniowa.
__________________
ZAPRASZAM : loveliness-for-everyone.blogspot.com
Angeliness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-17, 20:29   #26
jagodka230
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 75
Dot.: Czy przy mocnym trądziku można używać jakiegoś podkładu?

myślałam raczej o czym troszkę tańszym..
jagodka230 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-19, 20:03   #27
jagodka230
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 75
Dot.: Czy przy mocnym trądziku można używać jakiegoś podkładu?

A z podkładów mineralnych, nie byłyby lepsze? Stosował ktoś z trądzikiem podkład mineralny??
jagodka230 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 15:09   #28
jagodka230
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 75
Dot.: Czy przy mocnym trądziku można używać jakiegoś podkładu?

Byłam dziś u dermatologa, i dowiedziałam się że przy stosowaniu epuduo (dostałam jeszcze tetralysal) można używać podkładów <jupi>
jagodka230 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:14.