Koronawirus - wątek pracowniczy - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-04-09, 20:36   #91
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 7 327
Dot.: Koronawirus - wątek pracowniczy

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Do kiedy pracodawca ma obowiązek wypłacić wynagrodzenie? Czy ta tarcza antykrysysowa daje opcje ze szef może się spóźnić? Jutro 10 i wiem że pieniędzy nie będzie. Po świętach planuje spytać się kiedy dostanę, ale tydz temu jak się pytałam to powiedziała że nie wie i zasugerowała żebyśmy nie naciskały tylko cieszyły że nie dostaliśmy zwolnienia...

Wysłane z mojego SM-A600FN przy użyciu Tapatalka
Nie nie moze sie spoznic.

Co za bezczelna baba..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-09, 20:48   #92
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 846
Dot.: Koronawirus - wątek pracowniczy

[1=ad661336dba67467d5566b7 c0c939a9c82ec46ac_5f7e487 29cea2;87738411]Nie nie moze sie spoznic.

Co za bezczelna baba..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Dokładnie. To normalne, że ludzi interesuje ich wynagrodzenie. Postojowe też się należy, ale pewnie wiele osób pracowało np do 15 marca albo i dłużej, to tym bardziej wynagrodzenie się należy.
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-10, 00:59   #93
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Koronawirus - wątek pracowniczy

Dzięki za odpowiedzi.

Ogólnie z pieniędzmi mnie jeszcze nie ciśnie jakoś bardzo, ale kurde to są moje pieniądze. Tym bardziej że i tak będę staratna bo umowę mam na pół etatu A pracuje na cały. Mam tylko nadzieję że da mi przynajmniej za pół miesiąca tak jak powinna.

Cóż nauczka na przyszłość

Wysłane z mojego SM-A600FN przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-10, 05:47   #94
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Koronawirus - wątek pracowniczy

Część pracodawców teraz też będzie wyorzystywać sytuację i obnizać stawki, zwłaszcza w przypadku pracy na umowę-zlecenie. Koleżanka "dorabia" w szkole językowej w Polsce i już im zaproponowali nowe, o wiele mniejsze stawki, bo przeciż " lekcje prowadzicie online, więc koszty dojazdu Wam odpadają a część ludzi tak nie chce". A co tam, że przygotowanie do lekcji online wymaga więcej pracy i odbywa się na prądzie i sprzęcie ludzi.

I takich pracodawców będzie coraz więcej.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-10, 05:51   #95
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 7 327
Dot.: Koronawirus - wątek pracowniczy

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedzi.

Ogólnie z pieniędzmi mnie jeszcze nie ciśnie jakoś bardzo, ale kurde to są moje pieniądze. Tym bardziej że i tak będę staratna bo umowę mam na pół etatu A pracuje na cały. Mam tylko nadzieję że da mi przynajmniej za pół miesiąca tak jak powinna.

Cóż nauczka na przyszłość

Wysłane z mojego SM-A600FN przy użyciu Tapatalka

Nie daj się robić w wała.
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-10, 06:39   #96
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Koronawirus - wątek pracowniczy

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Wiem jakie określenie masz na myśli, użyłam go już dzisiaj wielokrotnie.
Mam nadzieję, że to nie przejdzie. Ale nawet jeśli nie przejdzie, to możemy spodziewać się obniżenia pensji.
Nie Ty jedna.

Dlatego PiS prze do wyborów w maju, bo za dwa- trzy miesiące byłoby już pozamiatane, jak ludzie obudzą się bez pracy albo na zmniejszonych (i tak już głodowych) pensjach i w szalejącej inflacji. A tak to wypłacili emerytom 13-tkę, zrobili godziny dla seniorów w sklepach (choć z tego, co słyszę i tak swobodnie robią zakupy cały dzień, bo mogą), listonosz przyniesie im karty do głosowania i jakoś to będzie.

Obym była złym prorokiem, ale uważam, że dojdzie do rewolty i krew się poleje. I to niedługo, bo ludzie będą zdesperowani.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-10, 06:46   #97
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Koronawirus - wątek pracowniczy

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-04-10, 07:00   #98
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Koronawirus - wątek pracowniczy

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Zaczekajmy, co będzie, jak ludziom skończą się oszczędności a pensje zaczną wystarczać tylko na skromne jedzenie. Bezrbocie skoczy do 20 kilku procent a pracy nie będzie. A jeśli już to za głodowe stawki. Wątpię, czy ludzie dadzą się długo oszukiwać. Przypuszczam, że nie, zresztą tłumaczenia TVP przestaną ich w ogóle obchodzić, bo jak nie ma co do gara włożyć to nie da się tego zastąpić żadną ideologią. I zdesperowani wyjdą na ulicę.

Just call me Che.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-10, 07:06   #99
Wizazanka1988rok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 522
Dot.: Koronawirus - wątek pracowniczy

Wydaje mi się,że nie wyjdą jak wiele lat temu było bezrobocie to masowo uciekali z kraju ciekawe tylko gdzie uciekną,jak wszędzie jest podoba sytuacja

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wizazanka1988rok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-10, 07:26   #100
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Koronawirus - wątek pracowniczy

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Nie Ty jedna.

Dlatego PiS prze do wyborów w maju, bo za dwa- trzy miesiące byłoby już pozamiatane, jak ludzie obudzą się bez pracy albo na zmniejszonych (i tak już głodowych) pensjach i w szalejącej inflacji. A tak to wypłacili emerytom 13-tkę, zrobili godziny dla seniorów w sklepach (choć z tego, co słyszę i tak swobodnie robią zakupy cały dzień, bo mogą), listonosz przyniesie im karty do głosowania i jakoś to będzie.

Obym była złym prorokiem, ale uważam, że dojdzie do rewolty i krew się poleje. I to niedługo, bo ludzie będą zdesperowani.
Mnie dziwi że tak mało osób rozkminia czemu PiSowi zależy żeby te wybory odbyły się teraz, korespondencyjnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-10, 07:30   #101
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Koronawirus - wątek pracowniczy

Wietrzę jakiś podstęp. Rząd pozbywa się szybko kasy żeby końcem miesiąca nie brakło?
Otóż 500+, które u mnie normalnie wpływa ok 25 danego miesiąca pojawiło się u mnie na koncie wczoraj już

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-04-10, 07:40   #102
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Koronawirus - wątek pracowniczy

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Mnie dziwi że tak mało osób rozkminia czemu PiSowi zależy żeby te wybory odbyły się teraz, korespondencyjnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak odczują na własnej skórze to rozkminią błyskawicznie.

Naprawdę, wystarczy spojrzeć na starą, poczciwą piramidę Maslova, by przekonać się, że zaspokojenie potrzeb materialnych leży u samej jej podstawy i nie da się ich zastąpić "potrzebami wyższymi". Jak głód w oczy zajrzy to wszelaka ideologia pójdzie się...

PiS za jakiś czas może się obudzić z ręką w nocniku. I stawiam diamenty przeciwko orzechom, że tak będzie. Kwestia najbliższych 6 miesięcy najdalej zanim rząd Kłąmeusza upadnie.

---------- Dopisano o 08:40 ---------- Poprzedni post napisano o 08:37 ----------

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Wietrzę jakiś podstęp. Rząd pozbywa się szybko kasy żeby końcem miesiąca nie brakło?
Otóż 500+, które u mnie normalnie wpływa ok 25 danego miesiąca pojawiło się u mnie na koncie wczoraj już

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Żaden podstęp. Jak zawsze chcą kupić jak najwięcej elektoratu i stwarzają pozory, że wszystko jest OK a nawet lepiej.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-10, 07:41   #103
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Koronawirus - wątek pracowniczy

Internet obecnie aż huczy od wypowiedzi Pawłowicz z 2013 roku na temat wyborów korespondencyjnych. Przecież ona tam wyraźnie mówi co jest złego w takich wyborach. A PIS sobie przepycha jakby nigdy nic. Nagle stwierdzili, że to wszystko co wtedy mówiła (kiedy byli przeciwni takiej formie wyborów) to nieprawda?

Edytowane przez Finlora
Czas edycji: 2020-04-10 o 07:43
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-10, 07:44   #104
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Koronawirus - wątek pracowniczy

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Mnie dziwi że tak mało osób rozkminia czemu PiSowi zależy żeby te wybory odbyły się teraz, korespondencyjnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie PiS tylko Kaczyński.
Kaczyński jest zwykłym szeregowym posłem, rządzi nimi bez twardego wsparcia w sztywnej hierarchii stołkowej.
Jedynym sposobem przesunięcia wyborów jest wprowadzenie stanu wyjątkowego, a to... w 100% oddaje władze Morawieckiemu.
I to Kaczyński ma mega stracha. Morawiecki to nie spolegliwy Duda, ma swoje ambicje większe niż bycie pacynka.
Kaczyński widzi co się zostało na Węgrzech gdzie premier Orban przejął władzę, to tym bardziej ma stracha o własna pozycję.

No i drugie to przyziemne, Polski nie stać na stan wyjątkowy. Finansowo. To są olbrzymie koszty + potem gigantyczne odszkodowania.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-10, 08:03   #105
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Koronawirus - wątek pracowniczy

Cytat:
Napisane przez Wizazanka1988rok Pokaż wiadomość
Wydaje mi się,że nie wyjdą jak wiele lat temu było bezrobocie to masowo uciekali z kraju ciekawe tylko gdzie uciekną,jak wszędzie jest podoba sytuacja

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sama piszesz - nie wyszli, bo uciekali za granicę. Taka różnica - dzisiaj nie mają gdzie uciec, a frustracja będzie musiała znaleźć ujście.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Nie PiS tylko Kaczyński.
Kaczyński jest zwykłym szeregowym posłem, rządzi nimi bez twardego wsparcia w sztywnej hierarchii stołkowej.
Jedynym sposobem przesunięcia wyborów jest wprowadzenie stanu wyjątkowego, a to... w 100% oddaje władze Morawieckiemu.
I to Kaczyński ma mega stracha. Morawiecki to nie spolegliwy Duda, ma swoje ambicje większe niż bycie pacynka.
Kaczyński widzi co się zostało na Węgrzech gdzie premier Orban przejął władzę, to tym bardziej ma stracha o własna pozycję.

No i drugie to przyziemne, Polski nie stać na stan wyjątkowy. Finansowo. To są olbrzymie koszty + potem gigantyczne odszkodowania.
Dlatego Morawiecki wczoraj na konferencji był taki spanikowany.

No nie stać. To rzucają sobie stan wyjątkowy bez prawnego podparcia, robiąc pierdyliard ograniczeń i dając mundurowym władzę.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-10, 09:10   #106
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Koronawirus - wątek pracowniczy

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Nie PiS tylko Kaczyński.
Kaczyński jest zwykłym szeregowym posłem, rządzi nimi bez twardego wsparcia w sztywnej hierarchii stołkowej.
Jedynym sposobem przesunięcia wyborów jest wprowadzenie stanu wyjątkowego, a to... w 100% oddaje władze Morawieckiemu.
I to Kaczyński ma mega stracha. Morawiecki to nie spolegliwy Duda, ma swoje ambicje większe niż bycie pacynka.
Kaczyński widzi co się zostało na Węgrzech gdzie premier Orban przejął władzę, to tym bardziej ma stracha o własna pozycję.

No i drugie to przyziemne, Polski nie stać na stan wyjątkowy. Finansowo. To są olbrzymie koszty + potem gigantyczne odszkodowania.
Może się ktoś tutaj lepiej zna- mówią że polski nie stać na stan wyjątkowy, bo muszą wypłacić odszkodowanie.

Komu? Za co?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-10, 09:13   #107
mikoma
Zakorzenienie
 
Avatar mikoma
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 4 043
Dot.: Koronawirus - wątek pracowniczy

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Może się ktoś tutaj lepiej zna- mówią że polski nie stać na stan wyjątkowy, bo muszą wypłacić odszkodowanie.

Komu? Za co?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
https://prawo.gazetaprawna.pl/artyku...kodowania.html
mikoma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-10, 10:25   #108
Ifinick
Zadomowienie
 
Avatar Ifinick
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 1 145
Dot.: Koronawirus - wątek pracowniczy

Cytat:
Jednym z najszerzej komentowanych „dobrodziejstw” specustawy związanej z pandemią koronawirusa jest możliwość obniżenia czasu pracy pracowników o 20 proc. I otrzymania dofinansowania do części ich pensji. Sloganowe 20/40/40 nie dotyczy jednak wszystkich pracowników – piszą eksperci.
https://firma.rp.pl/koronawirus/5414...easer_redirect

Edytowane przez Ifinick
Czas edycji: 2020-04-10 o 10:26
Ifinick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-10, 15:15   #109
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Koronawirus - wątek pracowniczy

Nie wiem, czy obecnie istnieje coś takiego jak bezpieczna branża. Nawet koleżanka z budżetówki boi się zwolnień. U mnie w firmie nie było póki co ani redukcji etatów, ani zwolnień, ani nikt nas nie wysyła na urlop, pracy jest tyle samo co wcześniej, ale przecież nikt nie wie, na jak długo. W gospodarce jedna branża bezpośrednio wpływa na inne. Pracuję w branży, bez której ludzie w założeniu nie mogliby żyć, ale wcale nie uważam, aby moje stanowisko było bezpieczne. Wśród znajomych póki co bez zwolnień, ale u niektórych jest obniżenie wynagrodzeń. Bardzo współczuję tym, którzy wskutek pandemii stracili pracę. Mam nadzieję, że to się szybko skończy i wrócimy do jako takiej normalności.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-04-10, 20:06   #110
fairywho
Raczkowanie
 
Avatar fairywho
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 153
Dot.: Koronawirus - wątek pracowniczy

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Część pracodawców teraz też będzie wyorzystywać sytuację i obnizać stawki, zwłaszcza w przypadku pracy na umowę-zlecenie. Koleżanka "dorabia" w szkole językowej w Polsce i już im zaproponowali nowe, o wiele mniejsze stawki, bo przeciż " lekcje prowadzicie online, więc koszty dojazdu Wam odpadają a część ludzi tak nie chce". A co tam, że przygotowanie do lekcji online wymaga więcej pracy i odbywa się na prądzie i sprzęcie ludzi.

I takich pracodawców będzie coraz więcej.
Znajomej w szkole językowej już od początku ograniczeń obniżono pensję do minimalnej, mimo że pracują zdalnie w takim samym wymiarze godzin. Czesne płatne z góry za semestr, więc nie ma mowy o tym, że rodzice nie zapłacą.

U mnie na razie home office, szefowa zaczęła mówić, że chyba będzie musiała nam obciąć pensje. Ale ogólnie cieszę się, że mam pracę. Kilkoro moich znajomych z różnych branż już dostało wypowiedzenia, część redukcję etatu lub samej pensji.

Mam nadzieję, że po świętach rzeczywiście zostaną podjęte kroki do otwierania wszystkiego.
fairywho jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-11, 11:44   #111
523c2d977675f8d89e6472eefe6f460b6ab4010a_6580dd2588396
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 33 504
Dot.: Koronawirus - wątek pracowniczy

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Do kiedy pracodawca ma obowiązek wypłacić wynagrodzenie? Czy ta tarcza antykrysysowa daje opcje ze szef może się spóźnić? Jutro 10 i wiem że pieniędzy nie będzie. Po świętach planuje spytać się kiedy dostanę, ale tydz temu jak się pytałam to powiedziała że nie wie i zasugerowała żebyśmy nie naciskały tylko cieszyły że nie dostaliśmy zwolnienia...

Wysłane z mojego SM-A600FN przy użyciu Tapatalka
Jeśli masz termin wypłaty 10-tego, to wczoraj powinnaś mieć najpóźniej kasę na koncie. Wypłacenie po tym terminie narusza pracownicze przepisy.
523c2d977675f8d89e6472eefe6f460b6ab4010a_6580dd2588396 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-11, 20:41   #112
bzyczka1
Zakorzenienie
 
Avatar bzyczka1
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: L/J/W
Wiadomości: 6 351
Dot.: Koronawirus - wątek pracowniczy

Moje miejsce pracy zamknięte, szef zapowiedział że wypłat dla nas, za kwiecień, nie będzie bo kasy brak. Swoją drogą cały rok zarabiamy, jesteśmy na plusie to ktoś źle pieniędzmi gospodaruje że nie ma na wypłaty dla 8 osób. Najniższe możliwe.

Mój partner umowa zmieniona na 1/2 etatu i za śmieszne pieniądze. Mimo, że zakład ogromny i pracuje normalnie.


Nie wiem co zrobimy jak oszczędności się skończą
__________________
"Miłość...Wtedy, kiedy stoicie pod drzewem, a ty marzysz, żeby się przewróciło, bo będziesz mógł ją osłonić"

Nasz skarb
bzyczka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-12, 01:11   #113
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 7 327
Dot.: Koronawirus - wątek pracowniczy

Cytat:
Napisane przez bzyczka1 Pokaż wiadomość
Moje miejsce pracy zamknięte, szef zapowiedział że wypłat dla nas, za kwiecień, nie będzie bo kasy brak. Swoją drogą cały rok zarabiamy, jesteśmy na plusie to ktoś źle pieniędzmi gospodaruje że nie ma na wypłaty dla 8 osób. Najniższe możliwe.

Mój partner umowa zmieniona na 1/2 etatu i za śmieszne pieniądze. Mimo, że zakład ogromny i pracuje normalnie.


Nie wiem co zrobimy jak oszczędności się skończą
Musi wam zaplacic.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-12, 11:31   #114
sunshinebutterfly
Zadomowienie
 
Avatar sunshinebutterfly
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 1 073
Dot.: Koronawirus - wątek pracowniczy

Cytat:
Napisane przez bzyczka1 Pokaż wiadomość
Moje miejsce pracy zamknięte, szef zapowiedział że wypłat dla nas, za kwiecień, nie będzie bo kasy brak. Swoją drogą cały rok zarabiamy, jesteśmy na plusie to ktoś źle pieniędzmi gospodaruje że nie ma na wypłaty dla 8 osób. Najniższe możliwe.

Mój partner umowa zmieniona na 1/2 etatu i za śmieszne pieniądze. Mimo, że zakład ogromny i pracuje normalnie.


Nie wiem co zrobimy jak oszczędności się skończą
W jakich branzach pracujecie?
sunshinebutterfly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-12, 13:21   #115
januszpolak
Zakorzenienie
 
Avatar januszpolak
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 503
Dot.: Koronawirus - wątek pracowniczy

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Nie wiem, czy obecnie istnieje coś takiego jak bezpieczna branża. Nawet koleżanka z budżetówki boi się zwolnień. U mnie w firmie nie było póki co ani redukcji etatów, ani zwolnień, ani nikt nas nie wysyła na urlop, pracy jest tyle samo co wcześniej, ale przecież nikt nie wie, na jak długo. W gospodarce jedna branża bezpośrednio wpływa na inne. Pracuję w branży, bez której ludzie w założeniu nie mogliby żyć, ale wcale nie uważam, aby moje stanowisko było bezpieczne. Wśród znajomych póki co bez zwolnień, ale u niektórych jest obniżenie wynagrodzeń. Bardzo współczuję tym, którzy wskutek pandemii stracili pracę. Mam nadzieję, że to się szybko skończy i wrócimy do jako takiej normalności.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Branża spożywcza A wydaje się, że tak łatwo tam teraz znaleźć pracę. Chciałam się zatrudnić przy wykładaniu towaru na półki albo na kasę, ponieważ teraz i tak siedzę w domu (chociaż u mnie pensja wpływa, MZ nas nie zwolni i obiecało że wynagrodzenie będziemy mieć czy ktoś ma przestój czy nie). I co? Nikt nie oddzwonił, a aplikowałam w kilkanaście miejsc do dużych sklepów spożywczych, w dużym mieście. Wydaje mi się, że przez to że ludzie dostali wypowiedzenia w swoich pracach to i ciężko dostać się do marketu w tym momencie.

W ogóle nie wyobrażam sobie inflacji w połączeniu z bezrobociem czy obniżaniem wynagrodzeń. Jak to ma funkcjonować? Zazwyczaj przy recesji jest deflacja, więc wszystko tanieje. Jeśli ludzi przyciśnie głód i eksmisje to wyjdą na ulicę, ale póki do tego nie dojdzie to nie. Ja mam wypłatę, akurat i ja i TŻ w ogóle finansowo nie odczuliśmy epidemii, więc stosujemy się do wszelkich zaleceń mimo że mamy wszystkiego dość. Nie wyszłabym na ulicę protestować, bo za dużo mogłabym stracić. Więc póki ludzie mają co zjeść i gdzie mieszkać myślę, że protestów nie będzie. Dopiero jak ludzie nie będą mieć nic do straceni, to przestaną bać się mandatów.
januszpolak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-12, 16:16   #116
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Koronawirus - wątek pracowniczy

Cytat:
Napisane przez januszpolak Pokaż wiadomość
Branża spożywcza A wydaje się, że tak łatwo tam teraz znaleźć pracę. Chciałam się zatrudnić przy wykładaniu towaru na półki albo na kasę, ponieważ teraz i tak siedzę w domu (chociaż u mnie pensja wpływa, MZ nas nie zwolni i obiecało że wynagrodzenie będziemy mieć czy ktoś ma przestój czy nie). I co? Nikt nie oddzwonił, a aplikowałam w kilkanaście miejsc do dużych sklepów spożywczych, w dużym mieście. Wydaje mi się, że przez to że ludzie dostali wypowiedzenia w swoich pracach to i ciężko dostać się do marketu w tym momencie.

W ogóle nie wyobrażam sobie inflacji w połączeniu z bezrobociem czy obniżaniem wynagrodzeń. Jak to ma funkcjonować? Zazwyczaj przy recesji jest deflacja, więc wszystko tanieje. Jeśli ludzi przyciśnie głód i eksmisje to wyjdą na ulicę, ale póki do tego nie dojdzie to nie. Ja mam wypłatę, akurat i ja i TŻ w ogóle finansowo nie odczuliśmy epidemii, więc stosujemy się do wszelkich zaleceń mimo że mamy wszystkiego dość. Nie wyszłabym na ulicę protestować, bo za dużo mogłabym stracić. Więc póki ludzie mają co zjeść i gdzie mieszkać myślę, że protestów nie będzie. Dopiero jak ludzie nie będą mieć nic do straceni, to przestaną bać się mandatów.
Zatrudnij się w DPS do opieki nad pacjentami. Tam przynajmniej twoja wiedza się przyda co to w ogóle za pomysł z tym wykladaniem towaru ??

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-12, 16:19   #117
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Koronawirus - wątek pracowniczy

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Zatrudnij się w DPS do opieki nad pacjentami. Tam przynajmniej twoja wiedza się przyda co to w ogóle za pomysł z tym wykladaniem towaru ??

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Januszpolak to lekarz, dobrze kojarzę tak? I ona chyba pisala, że się nudzi w pracy.

To dla mnie niepojęte.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-12, 16:29   #118
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Koronawirus - wątek pracowniczy

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Januszpolak to lekarz, dobrze kojarzę tak? I ona chyba pisala, że się nudzi w pracy.

To dla mnie niepojęte.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dla mnie też. To musi być troll bo jak nie, to strach się bać takich lekarzy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-12, 16:36   #119
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 7 327
Dot.: Koronawirus - wątek pracowniczy

Dla mnie Janusz to 2 sciemniara po edanie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-12, 16:57   #120
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Koronawirus - wątek pracowniczy

[1=ad661336dba67467d5566b7 c0c939a9c82ec46ac_5f7e487 29cea2;87744840]Dla mnie Janusz to 2 sciemniara po edanie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Obstawiam tą wersję.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-07-24 13:43:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:57.