Poznań- co zobaczyć i gdzie zjeść - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-10, 00:29   #1
anusiagd
Raczkowanie
 
Avatar anusiagd
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 239
GG do anusiagd

Poznań- co zobaczyć i gdzie zjeść


szukałam szukałąm i się nie doszukalam... wiec za 2 tyg jedziemy z przyjaciolka do Poznania, , śpimy sobie w hostelu, to akurat mało istotne mam pytanie: gdzie tanio wszamać jakiś obiadek? nie mamy za dużo funduszy.... zalezy nam na jakims jedzeniu 'w miare'. dalej.. planujemy zobaczyc oczywiscie Stare Miasto, ZOO[ ktore jest ciekawsze, nowe czy stare?], ogrod botaniczny [czy palmiarnia jest gdzie indziej?], katedre, no i Malte zaliczyc, bo rozpoczynaja sie mistrzostwa swiata we Wioslarstwie... czy cos jeszcze warto zobaczyc ? i jakie sa w miare cenowo kawiarnie na rynku? dzieje sie cos wieczorem? co jeszcze poleciliby nam rodowici Poznaniacy? a i jak jest u Was z biletami, jest calodzienny czy 24 h tj ze mozemy se jezdzic cala dobe czy o polnocy konczy sie waznosc? bo sprawdzalam ze kosztuje 6,60 mam racje?
prosze o odpowiedz
__________________
Mój kanał na youtube: karmelowaherbata

"Raz się wiedzie dobrze, a raz bywa niefortunnie"
anusiagd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-11, 12:52   #2
duskiee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Luton UK
Wiadomości: 127
Dot.: Poznań- co zobaczyć i gdzie zjeść

podbijam
duskiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-11, 22:22   #3
malinella
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 40
Dot.: Poznań- co zobaczyć i gdzie zjeść

hej wszystko trzeba zobaczyć

palmiarnia jest przy parku Wilsona - warto, oszklony budynek z mnóstwem wspaniałych roślin i rybki ( http://www.palmiarnia.poznan.pl/ : są również zdjęcia)
ogród botaniczy również, wstęp jest bezpłatny, fajne miejsce na spacer, dość spory,
nowe ZOO jest przy Malcie, stamtąd można wsiąść w kolejke wąskotorową, która zawiezie nas do ZOO, jest niestety płatna, ale w granicach rozsądku no i przeżycie niesamowite nawet dla dorosłych, w ZOO warto zobaczyć wszystko! niedawno została wybudowana słoniarnia, zaraz obok są tygrysy, a po drodze co kawałek jakieś zwierzęta.
stare ZOO jest sporo mniejsze, ale również warte odwiedzenia, więcej jest tu pawilonów z gadami itd. , polecam: www.zoo.poznan.pl

stary rynek również, choć tam nie radziłabym jeść obiadów - drogo.
bardzo tanie obiadki można zjeść w barach mlecznych, jeden jest na św. Marcinie, na przeciwko zamku, kolejny przy pl. Wolności, centrum miasta jest przystosowane do zamożnych turystów jak i do studentów, na pewno coś znajdziecie

polecam Ostrów Tumski i Katedrę, Farę przy starym rynku również, deptak, a tam stary browar, jeśli Was interesują centra handlowe to również Plazę, Pestę, Maltę, ew. Kupiec Poznański,
co do Malty (nie centrum), w sumie nic ciekawego nie ma, jezioro i pełno ludzi

wieczorami miasto żyje, oj intensywnie, gł. w obrębie starego rynku i centrum, z resztą same zobaczycie

bilety MPK: http://www.mpk.poznan.pl/

hm.. w razie jakiś pytań, możecie napisać mi wiad. prywatną, podam Wam moje GG i tam już chętnie opowiem więcej

malinella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-12, 22:07   #4
anusiagd
Raczkowanie
 
Avatar anusiagd
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 239
GG do anusiagd
Dot.: Poznań- co zobaczyć i gdzie zjeść

Dziękuję Ci bardzo w razie potrzeby będę pisać informacje na pewno się przydadzą,dzięks!
__________________
Mój kanał na youtube: karmelowaherbata

"Raz się wiedzie dobrze, a raz bywa niefortunnie"
anusiagd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-19, 09:58   #5
miskowa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 499
Dot.: Poznań- co zobaczyć i gdzie zjeść

Cytat:
Napisane przez anusiagd Pokaż wiadomość
Dziękuję Ci bardzo w razie potrzeby będę pisać informacje na pewno się przydadzą,dzięks!
w zasadzie wszystkie informacje już masz, nie będę się powtarzać. Dodam tylko, że ten bilet 24h obowiązuje 24h od momentu skasowania (czy odbicia po poznańsku), także jak skasujesz danego dnia o 12 w południe, to ważny jest nie do 24, ale do 12 w południe dnia następnego.
Inny bar mleczny, to w jednej z bocznych uliczek od starego rynku, i w sumie niewiele dalej obok Hotelu Rzymskiego masz następny, więc pod tym względem nie ma problemu
miskowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-25, 21:22   #6
fishy
Raczkowanie
 
Avatar fishy
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 80
Dot.: Poznań- co zobaczyć i gdzie zjeść

pewnie teraz juz spędzasz czas w Poznaniu, ale jeśli jeszcze tu zerkasz, to:

jeśli chodzi o tanie jedzonko, to polecam Bar Caritas ( przy Placu Wielkopolskim ). Kostka serowa z frytkami i naleśniki z różnymi nadzieniami są godne polecenia... A pieniążki małe, bo za jednego naleśnika płaci się ok 1.50-2 zł

a z miejsc wartych obejrzenia polecam ZOO ;D swietne miejsce dla malych i duzych moim zdaniem
fishy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-02, 12:42   #7
AnusiaPn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 75 632
Dot.: Poznań- co zobaczyć i gdzie zjeść

w poznaniu obowiązkowo: katedra, fara, koziołki na ratuszu , palmiarnia, ogród botaniczny, zoo, z takich bardziej nowoczesnych rzeczy: stary browar i galeria malta choćby ze względu na wykonanie i architekturę no i oczywiście sklepy heh, spacerek nad Maltą również obowiązkowy no i cały Stary Rynek!, zamek, a wieczorem przęsło mostu Rocha, cudny widok

a co do miejsc gdzie można zjeść to: jak ktoś wspomniał bar caritasu i wszelakie inne bary mleczne, naleśnikarnia na półwiejskiej, sphinx, wyśmienite spaghetti w picollo albo avanti na starym rynku, polecam również kawiarnie z czekoladą przygotowywaną na wszystkie możliwe sposoby, znajdującą się w uliczce obok starego rynku

miłego zwiedzania
pozdrawiam!
AnusiaPn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-03, 00:21   #8
asieńczyk
Zakorzenienie
 
Avatar asieńczyk
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 4 000
Dot.: Poznań- co zobaczyć i gdzie zjeść

A ja oprócz wszystkich wymienionych miejsc Muzeum Narodowe polecam i wypad do Rogalina
asieńczyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-03, 15:21   #9
pprinncessa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: kuj-pom
Wiadomości: 50
Dot.: Poznań- co zobaczyć i gdzie zjeść

Dziewczyny a czy w okolicach Malty albo Palmiarni są jakieś miejsca dla studentów żeby tanio zjeść obiad?
pprinncessa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-20, 16:12   #10
RamiStars
Raczkowanie
 
Avatar RamiStars
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 137
Dot.: Poznań- co zobaczyć i gdzie zjeść

Szukam taniego noclegu w Poznaniu może któraj napisze
RamiStars jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-22, 15:21   #11
madzq
Raczkowanie
 
Avatar madzq
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 102
piękne miejsca w okolicach Poznania ?

hej dziewczyny moje pytanie brzmi czy znacie jakies fajne miejsca do zwiedzania w okolicach Poznania? moze to byc zwykle jeziorko albo zamek miejsca ktore wy odwiedzacie i z mila checia do nich wracacie.ja osobiscie uwilbiam w weekend z Tż pojezdzic sobie w rozne miejsca i pozwiedzac i odpoczac od Poznaniajak dotad najbardziej podobal mi sie pałac w Wąsowie piekne widoki. a wy dziewczyny co polecacie?
madzq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-07, 11:03   #12
goplaneczka
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: znad Wisły
Wiadomości: 72
Dot.: piękne miejsca w okolicach Poznania ?

ostrów lednicki koniecznie- w końcu tam zaczęła sie Polska


ja powiem, co należy wypić w Poznaniu: piwo Czarna Fortuna- to lokalny browar, piwo jest przepyszne, można je dostać w większości pubów na mieście (albo w Piotrze i Pawle)
goplaneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-19, 15:47   #13
Narwen
Przyczajenie
 
Avatar Narwen
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8
Dot.: Poznań- co zobaczyć i gdzie zjeść

Jeśli chodzi o jedzenie, to polecam knajpę "Pod pretekstem" w ogródku przy Zamku i "Brovarię" na Starym Rynku, nie jest to najtańsze jedzenie, ale cena nie jest aż tak wygórowana w stosunku do jakości Dobrą i tanią pizzę dostaniesz u Luigiego na Woźnej, a kawę wypijesz w "Kamei". Co do sushi, to najlepsze według mnie jest w "Art Sushi" na łączniku w Starym Browarze
Narwen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-10, 14:33   #14
idgaf
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Miasto Doznań
Wiadomości: 20
Dot.: piękne miejsca w okolicach Poznania ?

Cytat:
Napisane przez madzq Pokaż wiadomość
hej dziewczyny moje pytanie brzmi czy znacie jakies fajne miejsca do zwiedzania w okolicach Poznania? moze to byc zwykle jeziorko albo zamek miejsca ktore wy odwiedzacie i z mila checia do nich wracacie.ja osobiscie uwilbiam w weekend z Tż pojezdzic sobie w rozne miejsca i pozwiedzac i odpoczac od Poznaniajak dotad najbardziej podobal mi sie pałac w Wąsowie piekne widoki. a wy dziewczyny co polecacie?
podbijam pytanie gdzie można sobie zrobić wycieczkę poza Poznań? i to wycieczkę z obcokrajowcami, więc ma być ładnie, wesoło i najlepiej nieprzytłaczająco patriotyzmem i historią (np. Gniezno odpada, bo oprócz katedry i muzeum archeologicznego nie kojarzę innych rozrywek).
idgaf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-14, 14:52   #15
czapeczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 109
Dot.: Poznań- co zobaczyć i gdzie zjeść

Jeśli z obcokrajowcami to warto ich zabrać do Starego Browaru, z doświadczenia wiem, że im się podoba Jeśli chodzi o kulturę - to w Muzeum Narodowym jest właśnie wystawa o Wyczółkowskim - naprawdę godna polecenia Niedaleko Poznania - Kórnik. A jak wycieczka miałaby być z cyklu tych bardziej aktywnych do może Puszczykowo? Tam dojechać pociągiem, a później na rowery!
czapeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-16, 19:57   #16
idgaf
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Miasto Doznań
Wiadomości: 20
Dot.: Poznań- co zobaczyć i gdzie zjeść

dzięki za podpowiedzi, chodziło mi głównie o okolice Poznania, chociaż w końcu i tak nie ruszyliśmy się poza miasto.
btw jeśli chodzi o Poznań, to polecam wycieczkę po browarze Lecha - świetna obsługa, ciekawe miejsce, no i degustacja na koniec - podobno piwo prosto z browaru smakuje dużo lepiej niż w knajpie - na zasadzie mleka prosto od krowy (podobno, bo kierowca dostaje bezalkoholwe, które wszędzie smakuje tak samo źle :P)
idgaf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-28, 21:23   #17
natalia29
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 28
Dot.: Poznań- co zobaczyć i gdzie zjeść

mam pytanko. Może ktoś polecic jakiś nocleg w poznaniu??żeby było czysto i przy okazji tanio,hostel/ hotel/ motel ?
natalia29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-29, 21:00   #18
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Poznań- co zobaczyć i gdzie zjeść

Poznań jest raczej drogim miejscem noclegowym, mi tam nie udało się przespać w okolicach 50 zł za dobę w pokoju wieloosobowym w przyzwoitych warunkach Hostele są stosunkowo drogie i niegodne polecenia, choć ja wszędzie nie byłam Póki co mam 'metę' w P-niu, ale chętnie poznam jakieś dobre, tanie miejsce
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-14, 18:02   #19
aneczka22pozn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 4
Dot.: Poznań- co zobaczyć i gdzie zjeść

Zdecydowanie jak tanie i dobre jedzonko to restauracja Italia. A sprzyda wam się dobrze zjeść przed nocnymi wypadami. Czyli nic innego jak włoskie jedzenie, a może napotkacie też jakiegoś przystojnego włocha
aneczka22pozn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-24, 21:43   #20
Certua
Raczkowanie
 
Avatar Certua
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 48
Dot.: Poznań- co zobaczyć i gdzie zjeść

Najlepsze jedzonko to u siostr zakonnych niedaleko ul. św. Marcina i Kosciuszki. Zapomnialam nazwy, ale za 3 zł masz obiad z zupką. Bedziesz najedzona
__________________
W człowieku najbardziej zdumiewające jest to, że w ogóle jest
Certua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-12, 04:38   #21
aneczka22pozn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 4
Dot.: Poznań- co zobaczyć i gdzie zjeść

Ah, no i nie wspomniałam z tego wszystkiego o hotelu Włoskim. Z niedzieli na poniedziałek mają świetną cenę i można zażyć trochę luksusu.
aneczka22pozn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-24, 14:20   #22
Patmaster
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1
Dot.: Poznań- co zobaczyć i gdzie zjeść

ja w zeszłym roku spałam w wakacje w hostelu Dizzy Daisy. Proste wyposażenie, bez szaleństw, ale pokój 2 osobowy za 50zł od osoby, wiec mało. A hostel jest w centrum, przy Niepodległości bodajże. Polecam
Patmaster jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-27, 10:14   #23
NoemiSui
Raczkowanie
 
Avatar NoemiSui
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: W-no
Wiadomości: 176
GG do NoemiSui
Dot.: Poznań- co zobaczyć i gdzie zjeść

Cytat:
Napisane przez Certua Pokaż wiadomość
Najlepsze jedzonko to u siostr zakonnych niedaleko ul. św. Marcina i Kosciuszki. Zapomnialam nazwy, ale za 3 zł masz obiad z zupką. Bedziesz najedzona
A to jeszcze jest? W sumie studiowałam w Poznaniu blisko 3 lata, ale o tym nigdy nie słyszałam. Jedzenie to raczej najczęściej jedliśmy w takich lokalach "otwartych na studentów" czyli z niskimi cenami. Na Szpitalnej jak ktoś kojarzy to był zawsze taki lokal Literka z kuferka bardzo fajne jedzenie w sumie FanPage cały czas mają xxx

Ale z tymi siostrami to aż jestem do teraz zaciekawiona.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-11-06 o 11:06 Powód: Link.
NoemiSui jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-08, 06:39   #24
jokasiu
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 55
Dot.: Poznań- co zobaczyć i gdzie zjeść

Podbijam temat. Chcę wybrać się do Poznania na weekend - co warto zwiedzić, szukam "perełek" no i czym najlepiej dostać się do Poznania z Warszawy.
jokasiu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-04, 09:59   #25
nateluk
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 19
Dot.: Poznań- co zobaczyć i gdzie zjeść

Ja polecam restaurację w Hotelu Ikar http://www.hotelewam.pl/621-hotel-ikar-poznan.html miałam tam wykupione noclegi i stołowałam się w hotelowej restauracji. Pyszne, domowe obiady
nateluk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-03, 22:24   #26
Askatasuna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Dirty South
Wiadomości: 554
Dot.: Poznań- co zobaczyć i gdzie zjeść

Drogie Wizażanki - Poznanianki, podbijam ten nieco zakurzony wątek. Wybieram się właśnie do Poznania z mężem i kilkuletnim dzieckiem, nocleg załatwiony, atrakcje do zobaczenia jako tako ogarnięte, ale potrzebuję porad gdzie można tanio i smacznie zjeść, w miejscu w miarę przyjaznym dzieciom - typu bary mleczne, jadłodajnie, stołówki studenckie, ewent. pizzerie przyzwoite cenowo. Najchętniej w pobliżu prawdopodobnych celów naszych spacerów czyli okolice Ratusza, Ostrów Tumski, ZOO jedno lub drugie, Malta, ale jeśli jakieś super miejsce jest gdzieś dalej to też podjedziemy
No i kolejne pytanie co do tych atrakcji - może rodowite mieszkanki coś szczególnie polecają dla rodziców z dziećmi, czego odpuścić nie warto, albo o czym przewodniki nie wspominają a fajne?
Askatasuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-03 23:24:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:52.